2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 6:07 pm

Δεν ξερω αν εχει ακουστει αλλα στην θεση του γκαρντ δεν θα με χαλαγε καθολου ο Πειτον Σιβα.

1
1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 9:29 pm

Πάει κι ο Γκος, συζητάει με Ρεάλ η οποία δε χάνει παίκτη απ τον Ολυμπιακό σίγουρα...Ο Λοϊντ πάει Αγία Πετρούπολη, ο Ντόρσεϊ είναι ΗΠΑ και ψάχνει ομάδα, ποιος έμεινε απ τα γκαρντ που θα μείνει ελεύθερος;Γκρέϊντζερ,Γουόκαπ,Γουόλντεν,Γιόβιτς,Σίβα είναι κάποιες απ τις περιπτώσεις εμπειρων παικτών με παραστάσεις....Δε ταιριάζουν όλοι όμως στην ομάδα!Ο Γουόκαπ είναι ο πιο ποιοτικός νομίζω από όλους αυτούς, αλλα αν ασχοληθεί μεγαλύτερο πορτοφόλι, χαιρετάμε!Οπότε πάμε πιο πολύ σε Γκρέϊντζερ-Γουόλντεν-Γιόβιτς-Σίβα για μπακ απ του Σλούκα.
Ο πιο οικονομικός είναι ο Γουόλντεν τα στατιστικά του ήταν καλά, εχει και 40% τρίποντο με 4 ασίστ ανα ματς, αμυντικά θα χε κάποια θέματα όμως.
Ο Γιόβιτς πάλι είναι ψηλό κορμί, δεν φημίζεται για τα σουτ του αλλα για τις ασίστ και την άμυνα του πιο πολύ, δεν αξίζει πάνω από 400-500 χιλιάρικα θεωρώ με τίποτα.
Ο Γκρεϊντζερ απ την άλλη είναι πιο ισορροπημένος παίκτης, 8π. με 4α. μέσο όρο, έχει παραστάσεις κι εμπειρία θεωρώ ότι μπορεί να δώσει 15 λεπτά ποιοτικά.
Ο Σίβα 5α. μέσο με 10π. κι αυτός για μπακ απ δε με χαλάει απ τα ονόματα που χουν μείνει σαν ελεύθεροι,αμυντικά έχει θέματα.

Θα ψήφιζα Γουόλντεν ή Γκρεϊντζερ γιατι νομίζω ότι επιθετικά θα δίνανε το κάτι παραπάνω με μικρό προβάδισμα στο Γκρέϊντζερ!

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 9:43 pm

Ωραίες οι προτάσεις των Agio96, papp7, jimmyrogue84 . Ελπίζουμε να πάρουμε έναν τουλάχιστον ποιοτικό γκαρντ. Πρώτος έρχεται ο Γουόκαπ και σε ποιότητα αλλά και σε "πάντρεμα" με Σλούκα. Σαφώς είναι κι ο πιο δύσκολος. Πιο πιθανό να μην έρθει από το αντίθετο.
Θα χρειαστεί να φτάσουμε το 1εκ για να τον πάρουμε. Και χωρίς να είναι σίγουρο ότι θα πλειοψηφήσουμε. Αν το κινηθούμε άμεσα (αυτές τις μέρες πριν τελειώσει το ιταλικό και ισπανικό πρωτάθλημα) έχουμε κάποιες πιθανότητες.
Ο Σίβα είναι ωραία λύση αλλά θέλουμε κάτι πιο ψηλό/μακρύ. Το ίδιο κ ο Κ. Τζόουνς.
Γι΄αυτό προσανατολίζομαι σε Γκρέιντζερ και Γιόβιτς που είναι και εγγύηση πίσω. Από την άλλη, αμφότεροι έχουν ιστορικό τραυματισμών.
Αν γινόταν το Γουόκαπ, Χίλιαρντ ή και Χόλινς, (κάπου στο 1.8 και οι 2 τους) θα μας γύρναγαν κάποια χρόνια πίσω. Τότε με Σπανούλη ακόμα στα καλά του, Γκριν, Χάκετ, και Λότζο να παίρνει χρόνο και στο 2. :roll:

Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 9:52 pm

Χόλινς δε μου γεμίζει με τίποτα το μάτι αυτός....έχει συγκεκριμένο ταβάνι και δε "τρελαίνει" κι όλας σα σκόρερ, η αλήθεια είναι ότι ψάχνουμε εναν σκόρερ σε αυτή τη θέση, θα μου πεις ούτε ο Χίλιαρντ είναι κανας τρομερός σκόρερ αλλά τον βάζω μισό κλικ πιο πάνω.Τρελό παικτάκι είναι ο Λουντμπεργκ αλλά δε θα τον αφήσει θαρρώ ο Ιτούδης!

0
akistsok199333

 sophomore
Reactions: 13
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ Δεκ 25, 2020 11:20 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 10:57 pm

Λοιπον για μενα αυτη τη στιγμη το καλυτερο σεναριο ειναι το γουοκαπ στον ασο τον χιλιαρντ στο 2 και τον ταρικ μπλακ στο 5.Εκει θα παρεις και για α1 λουντζη και ρογκαβοπουλο και με μια αυξηση του μπατζετ μεχρι οσο θα ειναι η ανοδος στην α1 τελειωνεις με ωραιο ροστερ για προοπτικες.Αν τωρα δεν κατσει ο γουοκαπ μπορεις να παρεις γουολντεν στον ασο και μια υπερβαση στο 2 ακομα και απο nba και στο 5 αν δεν φυγει ο μπλακ απ τη ζενιτ μπορεις να παρεις και ενα παιδι διψασμενο για διακριση οπως εχουμε φερει και πολλες φορες που ακομα και περυσι το καναμε για μενα με χασαν τον οποιο πιστευω πολυ για φετος.Εχεις βγαλει χαινς ντορσει ντανστον χαντερ μιλουτινοφ λεντει μπιρτζ οποτε δε χρειαζεται να κατηγορουμε οταν παει σε τετοια συνταγη στο 5.Αν πιστευει ο κοουτς οτι καποιος εκ των νεμπο αλφα καμπα και οποιου αλλου εχει δει ειναι τελικα παιχτης με υψηλο ταβανι ας τον αποκτησει.Πολυ κρισιμο για μενα οπως εχω ξαναπει παιχτης οπωσδηποτε για το 3.Παπανικολαου ερωτηματικο μακισικ τασεις να γινεται 2 οποτε ο ολυμπιακος πρεπει ειτε αν βγαινει το μπατζετ να παρει παιχτη με σουτ επιπεδου οπως ο μπροκχοφ ειτε αν δεν βγαινει με ρογκαβοπουλο η παιχτη τυπου ντιαλο του λαυριου αλλα πρεπει να ειναι σουτερ.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 11:19 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Τρί Ιουν 01, 2021 9:52 pm
Χόλινς δε μου γεμίζει με τίποτα το μάτι αυτός....έχει συγκεκριμένο ταβάνι και δε "τρελαίνει" κι όλας σα σκόρερ, η αλήθεια είναι ότι ψάχνουμε εναν σκόρερ σε αυτή τη θέση, θα μου πεις ούτε ο Χίλιαρντ είναι κανας τρομερός σκόρερ αλλά τον βάζω μισό κλικ πιο πάνω.Τρελό παικτάκι είναι ο Λουντμπεργκ αλλά δε θα τον αφήσει θαρρώ ο Ιτούδης!
Ο Χίλιαρντ είναι καλός σκόρερ. Και στα κολλεγιακά του και στην αναπτυξιακή και στην Μπασκόνα. Εδώ στην ΤΣΣΚΑ και είχε VTB 11.2 πόντους μ.ο με τόσους παικταράδες δίπλα του. Και 8.7 στην Ευρωλίγκα. Αθλητικός, αλτικός αλλά κι ασταθής.
Ο Χόλινς θα μπορούσε να έρθει εφόσον ερχόταν ένας άσσος με τα χαρακτηριστικά του Γούοκαπ ή του Χένρι. Παίκτες που μαζί με τον Σλούκα θα έπαιρναν τα χοντρά λεπτά στο 1-2. Λέω τον Χένρι τώρα που ναυάγησε η μετακίνησή του στη Ρεάλ. Μιλάμε για άλλο κόστος από τη στιγμή που εκτός ΙΣπανίας δεν παίζει ρήτρα για την Μπασκόνια. Το λέω γιατί κοιτάζαμε παίκτες με κοντινά σε αυτόν κασέ. Είναι κι η Έφες ενδεχομένως κι η ΤΣΣΚΑ για γκαρντ και δεν θα τις χαλούσε ο Χένρι. Χλωμό, χλωμότατο....ξέρω, ξέρω. :)

Λογικά τις επόμενες μέρες θα ξέρουμε περισσότερα σχετικά με τον Γουόκαπ. Τελείωσε το F4 κι αρχίσαν τα όργανα όπως έλεγα και σε έναν ανυπόμονο συμφορουμίτη.

Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 11:25 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Ιουν 01, 2021 11:19 pm


Ο Χίλιαρντ είναι καλός σκόρερ. Και στα κολλεγιακά του και στην αναπτυξιακή και στην Μπασκόνα. Εδώ στην ΤΣΣΚΑ και είχε VTB 11.2 πόντους μ.ο με τόσους παικταράδες δίπλα του. Και 8.7 στην Ευρωλίγκα. Αθλητικός, αλτικός αλλά κι ασταθής.
Ο Χόλινς θα μπορούσε να έρθει εφόσον ερχόταν ένας άσσος με τα χαρακτηριστικά του Γούοκαπ ή του Χένρι. Παίκτες που μαζί με τον Σλούκα θα έπαιρναν τα χοντρά λεπτά στο 1-2. Λέω τον Χένρι τώρα που ναυάγησε η μετακίνησή του στη Ρεάλ. Μιλάμε για άλλο κόστος από τη στιγμή που εκτός ΙΣπανίας δεν παίζει ρήτρα για την Μπασκόνια. Το λέω γιατί κοιτάζαμε παίκτες με κοντινά σε αυτόν κασέ. Είναι κι η Έφες ενδεχομένως κι η ΤΣΣΚΑ για γκαρντ και δεν θα τις χαλούσε ο Χένρι. Χλωμό, χλωμότατο....ξέρω, ξέρω. :)

Λογικά τις επόμενες μέρες θα ξέρουμε περισσότερα σχετικά με τον Γουόκαπ. Τελείωσε το F4 κι αρχίσαν τα όργανα όπως έλεγα και σε έναν ανυπόμονο συμφορουμίτη.
Δεν θα με χαλαγε καθολου ο Χενρι, μου αρεσουν τα χαρακτηριστικα του και θεωρω οτι μετα το rebuild του 2011 δεν ειχαμε τετοιο παικτη . Αν δεν κανω λαθος νομιζω ειχες πει οτι τον κοιτανε απο το nba.Αν ψαχνει ομαδα στο nba εχουμε και αλλο προβλημα περα απο τα πιο ακριβα πορτοφολια στην Ευρωλιγκα.

Φυσικα οπως και εσυ συμφωνω στο οτι πρωτη επιλογη πρεπει να ειναι ο Walkup γιατι ειναι εχει το καλυτερο πακετο και ειναι το καλυτερο φιτ.

0
Μέχρι φέτος
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 11:33 pm

Έτσι ρε φίλε Papp7. Διατηρώ ελπίδες κάπου στο 30-40% ότι κοιτάμε άσσο τύπου Γουόκαπ, Χένρι, Ντιλέινι. Ο Διαμαντόπουλος μίλησε για "βόμβα". Με πολλά μπορεί κανείς να μην σμφωνεί μαζί του, αλλά καραγκιόζης δεν είναι να κάνει "θόρυβο". Βέβαια παίζει- και χοντρά- μάλιστα, οι Αφοι/Μπαρτζώκας να είναι αποφασισμένοι για "βόμβα" και να μην μας κάθεται κανείς τέτοια χρονιά που βρήκαμε. Για μένα τότε, πας για παίκτη Γιούροκαπ στον άσσο και κάνεις ντου για 2-3ρι καλό. Ελπίζω να δείξουν ευελιξία.

Θεωρώ ότι τουλάχιστον έναν παικταρά θα τον πάρουμε. :)

* Το έχω πει και σε topic του Παναθηναϊκού. Παίζει να δίνουμε τα ίδια λεφτά στον Χ παίκτη με τη Ζενίτ ή την Αρμάνι κι αυτός να προτιμήσει κάποια από αυτές αντί εμάς. Είναι και τι προσδοκίες έχει ο παίκτης. Αν θέλει να παλέψει και για ομαδική διάκριση.
Από την άλλη ο Ολυμπιακός έχει ακόμα ένα ονοματάκι (οριακά μεν) κι έχει κι έναν προπονητή που έχει επίσης καλό όνομα στην Ευρωλίγκα και δη στους αμερικάνους.

jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 7:45 am

Μιας και επανέρχεται το όνομα, εγώ θα επιμείνω. Μακριά απο τον Γουόκαπ αν πρόκειται να δώσουμε έστω και ένα ευρώ πάνω απο 400 χιλ.

Υπερεκτιμημένο προϊόν τους περιβάλλοντος Ζαλγκίρις, ένα περιβάλλον όπου τα τελευταία χρόνια καταφέρνει να κάνει μέτριους παίχτες να δείχνουν τρομεροί. Μια νεότερη εκδοχή του Τζέκινγκς είναι, πράγμα που σημαίνει οτι δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να ξοδέψει ο Ολυμπιακός μαι θέση ξένου για έναν φιλότιμο χτίστη και να δώσει και ένα κάρο λεφτά. Ας τον πάρει η Ρεαλ, η ΤΣΣΚΑ, η Μπαρτσελόνα αν είναι τόσο σπουδαίος, έχουν αυτοί εκατομμύρια να ξοδεύουν για βοηθητικούς παίχτες.

Γκος και πάλι Γκος. Αν δεν τον αρπάξει η Ρεαλ.

Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 7:54 am

Αφού συζητάει η Ρεάλ μαζί του πάει να πεί ότι θα πάει εκεί....Θα πας στους β'διαλογής γκαρντ αναγκαστικά

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 8:29 am

O Goss βάσει εμφανίσεων φαινόταν ότι θα πάει σε πρωτοκλασάτη ομάδα όπως και θα γίνει. Εδώ και καιρό δεν έχω ασχοληθεί με τα μεταγραφικά του μπασκετικού Ολυμπιακού κυρίως για λόγους ψυχικής υγείας και για να μη μετατραπώ σε Νίκο Μπουγάτσα του εκάστοτε θρεντ, παρ' όλα αυτά χθες διάβαζα ότι θα κάνουμε ρελάνς και κάτι τέτοια. Όπως λέγαμε και με το Μιχάλη στο Twitter, η μεγαλύτερη ρελάνς για φέτος λογικά θα είναι το tweet του Childress που αποθεώνει τον κόσμο της ομάδας.

Όσο η ομάδα μένει σε αυτό το οικονομικό επίπεδο, τόσο θα περιμένουμε να έρθουν οι πλούσιοι που πάνε F4 να πάρουν τον αφρό και σε εμάς να έρθουν ανερχόμενα λαβράκια, κανά διαμαντάκι του recruiter και καμία σκαρταδούρα, κανένα μπάλωμα. Ούτως ή άλλως τα τελευταία χρόνια πάντα θα κάνουμε διορθωτικές κινήσεις εντός της χρονιάς, οι οποίες δεν κάνουν διαφορά. Και αυτό για το οικονομικό δεν είναι μομφή στους Αγγελόπουλους, αλλά η πραγματικότητα που ζούμε κάποια χρόνια τώρα σαν άλλη μέρα της μαρμότας. Εκτός του 2019-20 που είχα μάθει από έγκυρη πηγή ότι πήραν φθηνούς παίκτες απλά για να πάρουν και να περάσει η σεζόν λόγω του ότι είχαν τη δικαστική διαμάχη, έχουμε δει ομάδες να φτιάχνονται, να ξεκινούν με προσδοκίες και hype και αφού αποτυγχάνουν να ξηλώνονται.

Προσωπικά η όρεξη που είχα για μεταγραφολογία σε σχέση με την περίοδο 2009-2017 που τα συζήταγα κι εδώ, έχει περάσει ανεπιστρεπτί. Ακούω καλά ονόματα, μετά υποψιάζομαι ότι θα καταλήξουν αλλού, οπότε πλέον απλά περιμένω να δω τι θα ανακοινώσει η ομάδα, να πάω κανά γήπεδο και αν μπούμε δεκάδα, έχει καλώς.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 9:07 am

εγω ειμαι φαν του γκος απο τις μερες του στην παρτιζαν αλλα αν παει βασικος στην ρεαλ δειχνει σε τι καταντια εχει ερθει το ευρωπαικο μπασκετ..
Γουοκαπ-χιλιαρντ-μπλακ θα ναι τρελη η αναβαθμιση..ας κραταμε μικρο καλαθι παντως γιατι δεν δειχνει να μπορουμε να τους φερουμε..Το οτι πλεον η δυναμικη μας ειναι επιπεδου βιλερμπαν-ζαλγκιρις στις μεταγραφες και οτι μας κανουν πλακα οσες ειναι για 8δα πιστευω το βλεπεται..
Ελπιζω να το δουν και οι αφοι οτι πλεον πρεπει να πληρωνουν υπεραξια για να ρθει καλος παικτης και δεν ειναι 2017 που ερχοντουσαν φτηνοτερα για να αναδειχθουν..

Ο μπλατ παντως ο μυρωδιας οταν ηρθε ειχε φαγωθει για διδυμο γκος-χενρι..κριμα που ηταν κωλοπαιδο και δεν τον πηραμε :roofl: Μετα κιολας δεν πηραμε αλλον κοντο αλλα αλλο φοργουαρντ μιας και καναμε συλλογη..θυμιζει λιγο φετος που δεν πηραμε ποτε ασσο μην τυχον και παιξει λιγοτερο ο αρχηγος..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 9:22 am

Σημασία έχει να γίνουν οι σωστές κινήσεις ακόμα και με τα λεφτά που λέει η μεγάλη πλειοψηφία από τους συμφορουμίτες( δεν συμφωνούμε, αλλά είναι εντελώς ήσσονος).
Ακόμα και με μπάτζετ Ζαλγκίρις, μια χαρά παίκτες μπορούν να αποκτηθούν. Το θέμα είναι αφενός να ταιριάζουν με τους υπόλοιπους αλλά και με τα "θέλω" της ομάδας, γιατί και στη 2ετία Μπλατ πήραν παίκτες που αποδεδειγμένα πια (με σφραγίδα) είναι καλοί ως καλόταταοι, αλλά στη ομάδα για τους παραπάνω λόγους δεν έκαναν. Πέρα από την εξόχως ειδική συνθήκη της περίπου 2ετίας που στην ουσία ήταν ενάμισης χρόνος κι αν.


Το ίδιο και με τον ΜΠαρτζώκα πέρσι. Ο Αταμάν (δεν είχε κανέναν απολύτως λόγο να γλύψει ή να αποπροσανατολίσει) πρόσφατα κι αφού είχε τελειώσει η Κανονική περίοδος, είπε ότι ο ΟΛυμπιακός πήρε καλούς ξένους αλλά φαινόταν ότι είχε άλλα θέματα. Εγώ χθες είπα ότι τα μισά προβλήματα ήταν οι κινήσεις στις μεταγραφές πέρσι και τα άλλα μισά (που βάρυναν περισσότερο απο εκείνα του καλοκαιριού) ήταν αυτά που εμφανίστηκαν στην ομάδα κάπου στο καταχείμωνο.

Φίλε μου jazztrylos είναι ωραίες οι διαφωνίες μαζί σου. Στο σωστό επίπεδο πάντα. Ο Γουόκαπ στο μόνο που μπορεί΄να συγκριθεί με τον Τζένκινς είναι στην -κορυφαία- άμυνα που παίζουν αμφότεροι. Μιλάμε για εντελώς διαφορετικό παίκτη. Άσε το αν είναι καλύτερος. Ας μιλήσουμε για τις ομοιότητες που έχουν στο παιχνίδι τους. ΆΣε που κι ο Τζένκινς ήταν ο τελευταίος που μας έφταιγε στους κοντούς. Εδώ είχαμε τον Χάκετ κι έκανε τη γλάστρα. :shock: Είχαμε τον Γκριν και όταν έπαιζε για 20πόντους και βάλε, έπεφτε κόφτης. :D
Είναι η μοίρα να έχεις τον καλύτερο και πιο αποφαστιστικό στα -πολύ- δύσκολα, τον Σπανούλη. Θα πας εκεί που δεν αναλογεί στο υπόλοιπο ρόστερ σου αλλά θα υπομείνεις και πολλά.
Δεν μπαίνουν στη ζυγαριά τα καλά του Σπανούλη με τα κακά του. Είναι ο παίκτης θρύλος για το τμήμα μπάσκετ. Παρόλα αυτά, ας μην κάνουμε και τα στραβά μάτια.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 9:42 am

shaq7 έγραψε:
Τετ Ιουν 02, 2021 9:07 am
εγω ειμαι φαν του γκος απο τις μερες του στην παρτιζαν αλλα αν παει βασικος στην ρεαλ δειχνει σε τι καταντια εχει ερθει το ευρωπαικο μπασκετ..
Γουοκαπ-χιλιαρντ-μπλακ θα ναι τρελη η αναβαθμιση..ας κραταμε μικρο καλαθι παντως γιατι δεν δειχνει να μπορουμε να τους φερουμε..Το οτι πλεον η δυναμικη μας ειναι επιπεδου βιλερμπαν-ζαλγκιρις στις μεταγραφες και οτι μας κανουν πλακα οσες ειναι για 8δα πιστευω το βλεπεται..
Ελπιζω να το δουν και οι αφοι οτι πλεον πρεπει να πληρωνουν υπεραξια για να ρθει καλος παικτης και δεν ειναι 2017 που ερχοντουσαν φτηνοτερα για να αναδειχθουν..

Ο μπλατ παντως ο μυρωδιας οταν ηρθε ειχε φαγωθει για διδυμο γκος-χενρι..κριμα που ηταν κωλοπαιδο και δεν τον πηραμε :roofl: Μετα κιολας δεν πηραμε αλλον κοντο αλλα αλλο φοργουαρντ μιας και καναμε συλλογη..θυμιζει λιγο φετος που δεν πηραμε ποτε ασσο μην τυχον και παιξει λιγοτερο ο αρχηγος..
Έχει βάση ο προβληματισμός σου. Γι΄αυτό άνοιξα και το topic περί Ευρωλίγκας ως η νέα αναπτυξιακή του ΝΒΑ. Το μεγαλύτερο πρόβλημα εντοπίζεται στους άσσους που ωστόσο είναι το άλφα και το ωμέγα στο μπάσκετ που παίζεται- ιδίως- στην Ευρωλίγκα.
Στους ψηλούς του χρόνου θα έχουμε δίδυμο Ταβάρες- Πουαριέ στη Ρεάλ. Θα έχουμε και Μιλουτίνοβ, Βέσελι, Ντέιβις, Ρέινολντς, μπορεί και Μαρκ Γκασόλ.
Στα sg και pf επίσης αρκετούς καλούς.
Πάντως ο πρώτος κοντός της Ρέαλ θα είναι ο Ερτέλ, ενώ στους μερένγκες πάνε για τη μεταγραφή που θα αλλάξει τους συσχετισμούς- Β. Μίτσιτς. Επίσης ο Γκος, δεν είναι ο παίκτης που είχαμε εμείς, αλλά πολύ καλύτερος. Πολύ όμως.


Σχετικά με τον Μπλατ καλά τα λες, αλλά είναι η μισή αλήθεια. Οκ δεν του πήραν τον Χένρι (που όντως έβγαζε προβλήματα- άσε τη Βιτόρια, εκεί κι ο Μπουρούσης άγγιξε το ΖΕΝ, ενώ έχω και προσωπική γνώμη για τη ζωή εκεί) αλλά κι αυτός ο αθεόφοβος από τον pg τον Χένρι πήγε στον Τουπάν; Τι άλμα ήταν αυτό; Το έχω ξαναπεί αυτόν τον καιρό. Εκείνες τις μέρες έπαιζε ελεύθερος ένας ξανθομάλλης στη Λούντβισμπουρκ. 2ρι μεν, αλλά με σαφή ένδειξη ότι μπορεί να οργανώσει παιχνίδι.
Έπαιζαν κι άλλοι ενδιαφέροντας άσσοι. Ας πούμε ο ακόμα προσιτός, Μίτσιτς ερχόμενος από μια σεζόν ανάκαμψης στο Κάουνας. Στα λεφτά του Χένρι θα ήταν τότε. Ο Ν. Γουόλτερς ή ο Βέστερμαν που είχε πάρει η Ζαλγκίρις. ;H ο Μίλερ Μακιντάιρ που είχε πάρει η Ζενίτ του Γιούροκαπ ή ο Ματ Τόμας που είχε πάρει η Βαλένσια επίσης του Γιούροκαπ κι ας μην ήταν άσσος. Ήταν τουλάχιστον γκαρντ και τι γκανρτ. Αλλά τον Τουπάν; Από το 1 στο 3; Αυτό είναι άλμα εις τριπλούν όχι, στελέχωση. Κι αφού από το 1-2 πήγε στο 3-2 δεν έπαιρνε τον Γκριγκόνις με τα ίδια και λιγότερα λεφτά από αυτά του Τουπάν; Ο ένας έφευγε από το Κάουνας ο άλλος πήγαινε. Τώρα έχει πενταπλασιάσει το κασέ του.

* Νομίζω ότι ήρθε η ώρα του αλλοτινού αστεριού του κολλεγιακού μπάσκετ, να δοκιμάσει στην Ευρωλίγκα. Το είχα πει στα πρώτα μου ποστ τον Απρίλη, τον ξαναλέω: Αϊζάια Γουάιτχεντ αν δεν κάτσει κάποιος γερός από την ευρωλίγκα. Παίζει και πίσω και δίπλα στον Σλούκα, είνα δύναμη της φύσης, με πολύ καλά στοιχεία στην επίθεση και στην άμυνα μπορεί να δουλέψει πολύ καλά με τον Μπαρτζώκα. Αρκεί το 2αρι να είναι κάποιος καλός από την Ευρωλίγκα. Από Χίλιαρντ και πάνω.
Από την άλλη, αν έρθει κάποιος σαν τον Γουόκαπ ή τον Χένρι, δεν θα με χάλαγε στο 2 κι ο Ντ. Άντζουκιτς της Μπουργκ. Τον επανακάλεσε στους Πλάβι κι ο εκλέκτορας τους. Και μιλάμε για μια Σερβία που πάει καρφί για το χρυσό.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 10:04 am

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 02, 2021 9:42 am
shaq7 έγραψε:
Τετ Ιουν 02, 2021 9:07 am
εγω ειμαι φαν του γκος απο τις μερες του στην παρτιζαν αλλα αν παει βασικος στην ρεαλ δειχνει σε τι καταντια εχει ερθει το ευρωπαικο μπασκετ..
Γουοκαπ-χιλιαρντ-μπλακ θα ναι τρελη η αναβαθμιση..ας κραταμε μικρο καλαθι παντως γιατι δεν δειχνει να μπορουμε να τους φερουμε..Το οτι πλεον η δυναμικη μας ειναι επιπεδου βιλερμπαν-ζαλγκιρις στις μεταγραφες και οτι μας κανουν πλακα οσες ειναι για 8δα πιστευω το βλεπεται..
Ελπιζω να το δουν και οι αφοι οτι πλεον πρεπει να πληρωνουν υπεραξια για να ρθει καλος παικτης και δεν ειναι 2017 που ερχοντουσαν φτηνοτερα για να αναδειχθουν..

Ο μπλατ παντως ο μυρωδιας οταν ηρθε ειχε φαγωθει για διδυμο γκος-χενρι..κριμα που ηταν κωλοπαιδο και δεν τον πηραμε :roofl: Μετα κιολας δεν πηραμε αλλον κοντο αλλα αλλο φοργουαρντ μιας και καναμε συλλογη..θυμιζει λιγο φετος που δεν πηραμε ποτε ασσο μην τυχον και παιξει λιγοτερο ο αρχηγος..
Έχει βάση ο προβληματισμός σου. Γι΄αυτό άνοιξα και το topic περί Ευρωλίγκας ως η νέα αναπτυξιακή του ΝΒΑ. Το μεγαλύτερο πρόβλημα εντοπίζεται στους άσσους που ωστόσο είναι το άλφα και το ωμέγα στο μπάσκετ που παίζεται- ιδίως- στην Ευρωλίγκα.
Στους ψηλούς του χρόνου θα έχουμε δίδυμο Ταβάρες- Πουαριέ στη Ρεάλ. Θα έχουμε και Μιλουτίνοβ, Βέσελι, Ντέιβις, Ρέινολντς, μπορεί και Μαρκ Γκασόλ.
Στα sg και pf επίσης αρκετούς καλούς.
Πάντως ο πρώτος κοντός της Ρέαλ θα είναι ο Ερτέλ, ενώ στους μερένγκες πάνε για τη μεταγραφή που θα αλλάξει τους συσχετισμούς- Β. Μίτσιτς. Επίσης ο Γκος, δεν είναι ο παίκτης που είχαμε εμείς, αλλά πολύ καλύτερος. Πολύ όμως.


Σχετικά με τον Μπλατ καλά τα λες, αλλά είναι η μισή αλήθεια. Οκ δεν του πήραν τον Χένρι (που όντως έβγαζε προβλήματα- άσε τη Βιτόρια, εκεί κι ο Μπουρούσης άγγιξε το ΖΕΝ, ενώ έχω και προσωπική γνώμη για τη ζωή εκεί) αλλά κι αυτός ο αθεόφοβος από τον pg τον Χένρι πήγε στον Τουπάν; Τι άλμα ήταν αυτό; Το έχω ξαναπεί αυτόν τον καιρό. Εκείνες τις μέρες έπαιζε ελεύθερος ένας ξανθομάλλης στη Λούντβισμπουρκ. 2ρι μεν, αλλά με σαφή ένδειξη ότι μπορεί να οργανώσει παιχνίδι.
Έπαιζαν κι άλλοι ενδιαφέροντας άσσοι. Ας πούμε ο ακόμα προσιτός, Μίτσιτς ερχόμενος από μια σεζόν ανάκαμψης στο Κάουνας. Στα λεφτά του Χένρι θα ήταν τότε. Ο Ν. Γουόλτερς ή ο Βέστερμαν που είχε πάρει η Ζαλγκίρις. ;H ο Μίλερ Μακιντάιρ που είχε πάρει η Ζενίτ του Γιούροκαπ ή ο Ματ Τόμας που είχε πάρει η Βαλένσια επίσης του Γιούροκαπ κι ας μην ήταν άσσος. Ήταν τουλάχιστον γκαρντ και τι γκανρτ. Αλλά τον Τουπάν; Από το 1 στο 3; Αυτό είναι άλμα εις τριπλούν όχι, στελέχωση. Κι αφού από το 1-2 πήγε στο 3-2 δεν έπαιρνε τον Γκριγκόνις με τα ίδια και λιγότερα λεφτά από αυτά του Τουπάν; Ο ένας έφευγε από το Κάουνας ο άλλος πήγαινε. Τώρα έχει πενταπλασιάσει το κασέ του.

* Νομίζω ότι ήρθε η ώρα του αλλοτινού αστεριού του κολλεγιακού μπάσκετ, να δοκιμάσει στην Ευρωλίγκα. Το είχα πει στα πρώτα μου ποστ τον Απρίλη, τον ξαναλέω: Αϊζάια Γουάιτχεντ αν δεν κάτσει κάποιος γερός από την ευρωλίγκα. Παίζει και πίσω και δίπλα στον Σλούκα, είνα δύναμη της φύσης, με πολύ καλά στοιχεία στην επίθεση και στην άμυνα μπορεί να δουλέψει πολύ καλά με τον Μπαρτζώκα. Αρκεί το 2αρι να είναι κάποιος καλός από την Ευρωλίγκα. Από Χίλιαρντ και πάνω.
Από την άλλη, αν έρθει κάποιος σαν τον Γουόκαπ ή τον Χένρι, δεν θα με χάλαγε στο 2 κι ο Ντ. Άντζουκιτς της Μπουργκ. Τον επανακάλεσε στους Πλάβι κι ο εκλέκτορας τους. Και μιλάμε για μια Σερβία που πάει καρφί για το χρυσό.
Το θεμα δεν ηταν οτι ο μπλατ τρελαθηκε και πηρε τον τουπαν(νομιζω τον τιμα ειχε παρει αλλα δεν εχει σημασια) γιατι δεν εβρισκε αλλον ασσο αλλα του ειπαν οτι πρεπει να παιζει ο ματζαρης που ειχε μεγαλο συμβολαιο και ειναι και ελληνας..

Για τους κοντους αναφερομουν(καλα και στις υπολοιπες θεσεις οτι περισσευει μας δινουν)..Αν ισχυει οτι πανε ΝΒΑ μισιτσ,λαρκιν,χενρι,βιλντοζα,τζειμς τοτε τι μενει στην ευρωπη...μονο οσοι δεν μπορουν να σταθουν εκει λογω αθλητικοτητας,ηλικιας κτλ..

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”