Day 34 - Olympiacos vs Khimki Moscow

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 8:23 pm

prime7 έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 7:46 pm
Το ειπε ο Μπαρτζωκας ευθέως. We need Quality !!! Παρακαλάμε πάλι μήπως δώσουν χρήμα οι Αφοί
Ο κοουτς γενικά μίλησε ωραία και σταράτα . Πήρε και την μεγαλύτερη ευθύνη πάνω του .

Όμως αν πρόσεξες είπε ότι θεωρεί το μπατζετ μας καλο. Άρα μην περιμένεις σημαντική αύξηση .

Επίσης είπε ότι θα θελε παίκτες με εμπειρία στην Ευρωλίγκα.

Δεδομένου ότι δεν έχουμε για πρώτο ράφι αρχίστε να σκέφτεστε ονόματα στιλ Τόμπι εριξον μπλακ τζοουνς γουολντεν γιαμπουσελε λαμερς κλπ και ξεχάστε Λόιντ γκριγκονις Μίκι κλπ

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος berry την Παρ Απρ 09, 2021 8:25 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 411
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 8:24 pm

Στις δηλώσεις ο βοηθός μπερδεύτηκε και είπε οτι ο Χάρισον θα συνεχίσει και του χρόνου στον Ολυμπιακό. Μου πάγωσε το αίμα για μια στιγμή.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6462
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 8:29 pm

AO DAFNIS έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 8:24 pm
Στις δηλώσεις ο βοηθός μπερδεύτηκε και είπε οτι ο Χάρισον θα συνεχίσει και του χρόνου στον Ολυμπιακό. Μου πάγωσε το αίμα για μια στιγμή.
Καλά, κάτσε μην επαναληφθεί καμία περίπτωση Cherry με τον Harrison ή τον Ellis και τους φέρουμε πίσω Αύγουστο μήνα ξανά επειδή είναι καλά παιδιά, δεν γκρινιάζουν και ξέρουν και την ομάδα.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 8:36 pm

Reaper έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 7:48 pm
Κερασακι στην τουρτα αλλης μιας σεζον τραγωδιας, οτι τερματισαμε 17οι στις 18 ομαδες σε ποσοστο ευστοχο 3ποντων.

Κατι που ειναι ορατο χρονια και χρονια, οτι η ομαδα για καποιο λογο ποτε δεν εχει σουτερ σταθερους, αλλα μονο σουτερ μερας (εξαιρειται ο Σασα φετος), αλλα δεν υπαρχει καμια διαθεση να διορθωθει.
ΜΑς το έριξαν πολύ οι Χάρισσον και Σπανούλη, δυο παίκτες από τους οποίους το τιμ περίμενε διπλό μ.ο και κάπως καλύτερα ποσοστά- το τελευταίο ισχύει κυρίως για τον Χάρισσον.

Αμφότεροι σούταραν 219 τρίποντα με ποσοστό στο 27%. ΑΚόμα κι ο άσουτος Μακίισικ σούταρε με ποσοστό 30%- κι αυτό έπεσε, από το ματς κόντρα στη Φενέρ και δώθε όπου είχαμε και τους τίτλους τέλους.
ο ΣΛούκας σούταρε με 40% ενώ όσο είμαστε μες το παιχνίδι είχε ακόμα καλύτερα ποσοστά.
Ο Τζένκινς σούταρε όπως λέγαμε και το καλοκαίρι-κοντά στο 45-50% κι έχει μερίδιο κι ο κόουτς για την ατολμία του στην επίθεση. Θα έκανε τη διαφορά; ΄¨ΌΧι αλλά βρε κόουτς μην μας τον κάνεις Μάντζαρη, αφού έχει τεχνική και δύναμη να μπει και μέχρι το καλάθι. Μην τον παίρνεις στην ομάδα λέγοντάς του, να είναι το υπηρετικό προσωπικό.


Η σεζόν έχει 4 σταθμούς κατ΄εμέ. Βλέπουμε κάποιους παίκτες να ρίχνουν ταχύτητα κι άλλους αντίστοιχα να ανεβάζουν.
1)Το ματς στο Μιλάνο όπου χάνεται η πίστη στις δυνατότητες της ομάδας και ο καθοδηγητής χάνει τον έλεγχο. Εγώ μετά το ματς εκείνο (έμοιαζε πολύ με το ματς στη Ζαλγκίρις) συνειδητοποίησα ότι φινίτο λα μούζικα για φέτος. ΚΑι το ξενέρωμα ήτο χοντρό (έκανε και κρύο το ρημάδι) γιατί ομολογώ ότι το έβλεπα κατά ένα 80% πάνω- κάτω. Πιο πιθανό είχα ότι θα μπούμε στους 8 από το αντίθετο.

2)Έπεται το ματς κόντρα στην ΤΣΣΚΑ στο ΣΕΦ όπου χάθηκαν ουσιαστικά και οι τελευταίες ελπίδες για κάτι, έστω και κόντρα στις πιθανότητες και τότε.

3)Ακολουθεί το ματς κόντρα στη Φενέρ όπου πιστοποιείται κι επίσημα το τέλος της σεζόν.

4)Και ο σημερινός όπου έληξε η σεζόν, τελειώνει ο Σπανούλης κι ελπίζω σε θαύμα με Μπαρτζώκα. (Χαριτολογώ- δεν ελπίζω πολλά κι ας πάρουμε Λόυντ και Λαντέιλ).

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 8:44 pm

Κι εδώ κάπου, σειρά έχει το επικό ποίημα "βου βου τα αεροπλάνα, για την άλλη σεζόν κάνω πλάνα"
το είχε πει Παναθηναϊκός σε ΄Τσουκαλά- Αλέκο προ αμνημονεύτων.



Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 8:50 pm

Ακουσα τον κοουτς για τους αρχηγους..δεν τον εκοψα να ψηνεται να μεινουν,ειπε οτι εχει αλλαξει το φορματ και για τους βετερανους ειναι πλεον δυσκολα τα πραγματα..Ειπε κιολας οτι δεν ξερει αν θα υπαρχει Α1..

Θεωρω οτι αν τους ηθελε θα το λεγε σημερα,στην ουσια ειπε να μιλησουν με την διοικηση πρωτα και μετα μαζι του..Δηλαδη οι αφοι αποφασιζουν ποιοι θα μεινουν και ποιοι οχι?! Δεν πρεπει πρωτα να πει ο προπονητης για ποιον ρολο τους θελει μεσα στην ομαδα?

0
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 8:55 pm

Γιατί τρώγεστε με τα ρούχα σας ; (shaq7) Να μιλήσουν για να πουν αν θέλουν να συνεχίσουν προφανώς .

Φυσικά μετά κοουτς θα τους πει πως τους υπολογίζει γιατί δεν νομίζω να ισχύει το αντίθετο, τι ρόλο θα χουν, πχ Βασίλη θα παίζεις 10 λεπτά Ευρώπη και ίσως λίγο παραπάνω α1 αν συμμετέχουμε κλπ

Ο Πρίντεζης μετά από αυτό που είπε είναι δεδομένο ότι θα παίζει και του χρονου σε μας. Με ρόλο πάνω κάτω τον ίδιο με φέτος φανταζομαι

0
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 9:00 pm

Χωρίς Α1 και οι 2 αρχηγοί δεν χρειάζονται. Απλά πράγματα. Γεροντάρες πλέον για Ευρωλίγκα. Με Α1 μια χαρά τους κρατάς. Αν όντως είπε ότι θεωρεί το μπάτζετ μας Καλό τότε κλαψτε από τώρα. Το ότι η Bayern μπήκε 8αδα δεν λέει τίποτα. Οι άλλες 7 που μπήκαν τι μπάτζετ έχουν?? Έχουμε τέταρτο μήνα του 2021 και θα ξανά παίξουμε τον ΔΕΚΑΤΟ!!!! Φτιάξτε ομάδα τουλάχιστον. Έχουμε ξενερώσει τον πάτο μας.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 9:05 pm

berry έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 8:55 pm
Γιατί τρώγεστε με τα ρούχα σας ; (shaq7) Να μιλήσουν για να πουν αν θέλουν να συνεχίσουν προφανώς .

Φυσικά μετά κοουτς θα τους πει πως τους υπολογίζει γιατί δεν νομίζω να ισχύει το αντίθετο, τι ρόλο θα χουν, πχ Βασίλη θα παίζεις 10 λεπτά Ευρώπη και ίσως λίγο παραπάνω α1 αν συμμετέχουμε κλπ

Ο Πρίντεζης μετά από αυτό που είπε είναι δεδομένο ότι θα παίζει και του χρονου σε μας. Με ρόλο πάνω κάτω τον ίδιο με φέτος φανταζομαι
το λογικο δεν ειναι να πει ο προπονητης πρωτα εαν τους θελει?! Υποθετω επειδη ειναι θρυλοι για την ομαδα αν πουν οτι θελουν να συνεχισουν δεν μετραει τι θελει ο προπονητης..Επισης μου κανε εντυπωση οτι δεν ειπε ''εγω τους θελω αλλα να μιλησουν πρωτα με την διοικηση΄΄.Σε αντιθεση ειπε οτι ειναι δυσκολη η ευρωλιγκα για βετερανους..

Ισως και αυτο να ειναι το σωστο για αυτους τους 2 ,ειναι λεπτες γραμμες..Ελπιζω παντως να μην εχουμε του χρονου τα ιδια με φετος στην περιπτωση σπανουλη..Γιατι ο γιωργος δεν δημιουργησε προβλημα που μειωθηκε ο ρολος του..

0
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 9:07 pm

Γιατί δημιούργησε ο σπαν ;

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 9:10 pm

berry έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 9:07 pm
Γιατί δημιούργησε ο σπαν ;
στο πρωτο μισο της σεζον συνεχεια.. https://www.eurohoops.net/el/euroleague ... tos-video/

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 9:18 pm

shaq7 έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 9:05 pm
το λογικο δεν ειναι να πει ο προπονητης πρωτα εαν τους θελει?! Υποθετω επειδη ειναι θρυλοι για την ομαδα αν πουν οτι θελουν να συνεχισουν δεν μετραει τι θελει ο προπονητης..Επισης μου κανε εντυπωση οτι δεν ειπε ''εγω τους θελω αλλα να μιλησουν πρωτα με την διοικηση΄΄.Σε αντιθεση ειπε οτι ειναι δυσκολη η ευρωλιγκα για βετερανους..

Ισως και αυτο να ειναι το σωστο για αυτους τους 2 ,ειναι λεπτες γραμμες..Ελπιζω παντως να μην εχουμε του χρονου τα ιδια με φετος στην περιπτωση σπανουλη..Γιατι ο γιωργος δεν δημιουργησε προβλημα που μειωθηκε ο ρολος του..
είμαι σίγουρος ότι έχει ήδη μετανιώσει για τις δηλώσεις του ο Μπαρτζώ. το ότι δε τους θέλει στην ομάδα είναι/το έκανε προφανές, αλλά ΔΕΝ έχει το ειδικό βάρος να λέει δημόσια ότι δε θέλει το Σπανούλη και τον Πρίντεζη και να είναι όλα οκ. εδώ που τα λέμε, ποιος θα το είχε; ούτε καν ο Ίβκοβιτς νομίζω.

δεν είναι μπασκετικό το ζήτημα και δε θα μπορούσε ποτέ να είναι με τον Σπανούλη και τον Πρίντεζη, είναι και οι δυο πολύ μεγαλύτερα μεγέθη από το Μπαρτζώκα στη συνείδηση του κόσμου.

με αυτές τις δηλώσεις εξασφαλίζει γκρίνια και για την επόμενη χρονιά είτε μείνουν είτε φύγουν.

πιστεύω ότι σύντομα θα ανασκευάσει και θα κάνει κάποια διευκρινιστική δήλωση ότι φυσικά τους θέλει αλλά δεν εξαρτάται από εκείνον, δε τον έχω για τόσο χαζό.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 9:21 pm



Κατι μου λεει οτι δυσκολα θα ειναι και μπαρτζω και σπανουλης μαζι του χρονου..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 9:28 pm

shaq7 έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 9:21 pm


Κατι μου λεει οτι δυσκολα θα ειναι και μπαρτζω και σπανουλης μαζι του χρονου..
Φίλε μου Σακατάκ, :) τώρα που κούλαρε η κατάσταση, ο Μπαρτζώκας άρχισε πάλι να στέκεται στο ύψος των περιστάσεων. Ακόμα κι η έκφραση του προσώπου του έχει αλλάξει.
Το σωστό απάντησε.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 9:37 pm

austerity_blues έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 9:18 pm


είμαι σίγουρος ότι έχει ήδη μετανιώσει για τις δηλώσεις του ο Μπαρτζώ. το ότι δε τους θέλει στην ομάδα είναι/το έκανε προφανές, αλλά ΔΕΝ έχει το ειδικό βάρος να λέει δημόσια ότι δε θέλει το Σπανούλη και τον Πρίντεζη και να είναι όλα οκ. εδώ που τα λέμε, ποιος θα το είχε; ούτε καν ο Ίβκοβιτς νομίζω.

δεν είναι μπασκετικό το ζήτημα και δε θα μπορούσε ποτέ να είναι με τον Σπανούλη και τον Πρίντεζη, είναι και οι δυο πολύ μεγαλύτερα μεγέθη από το Μπαρτζώκα στη συνείδηση του κόσμου.

με αυτές τις δηλώσεις εξασφαλίζει γκρίνια και για την επόμενη χρονιά είτε μείνουν είτε φύγουν.

πιστεύω ότι σύντομα θα ανασκευάσει και θα κάνει κάποια διευκρινιστική δήλωση ότι φυσικά τους θέλει αλλά δεν εξαρτάται από εκείνον, δε τον έχω για τόσο χαζό.



Τον έχω περάσει γεννές 14 τον κόουτς την τελευταία βδομάδα.
Με απογοήτευσε φέτος και τον πίστευα πολύ.
Στο συγκεκριμένο όμως έχει κάθε δικαίωμα να εκφέρει την άποψή του. Προπονητής του Ολυμπιακού είναι, με μια Ευρωλίγκα στις αποσκευές του (ο πρώτος Έλληνας προπονητής που το κατάφερε!) και με παρουσία σε ένα ακόμη φαίναλ φορ, ενώ έχει προπονήσει και την Μπαρτσελόνα.
Κι αυτά όλα να μην είχε από πίσω του, τι ειδικό βάρος χρειάζεται για να να τοποθετηθεί ένας προπονητής του Ολυμπιακού μετά από μια τόσο κακή χρονιά του σχεδόν 39αρη Σπανούλη;

* Το μόνο που δεν είναι ο Μπαρτζώκας είναι να είναι χαζός.
Κι η όλη ιστορία συν τη χρονική στιγμή που άρχισε να χάνει τον έλεγχο των αποδυτηρίων ο κόουτς- μαζί και την ομάδα, με κάνει να σκέφτομαι ότι είχαμε κάποιου είδους "Στάση" από τον Σπανούλη- κάτι που υπέσκαψε την εικόνα του- ήδη ασταθή ένεκα του άγχους του- κόουτς και τον "χαμήλωσε" απέναντι στους υπόλοιπους παίκτες του.
Δύσκολο ως απίθανο να βγει κάτι προς τα έξω. Εδώ κριτική να ασκήσεις στον αρνητικό -κατ' εμέ- Σπανούλη, πρέπει πρώτα να δώσεις διαπιστευτήρια για το πόσο τον σέβεσαι κλπ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”