Day 27 - Baskonia vs Olympiacos

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Nemesakos

 nba
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 2494
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2015 12:50 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 04, 2021 3:49 pm

Επειδή ως Έλληνες το ταμπεραμέντο μας είναι γνωστό, το αμέσως επόμενο στάδιο από το "Δεν μιλάω" θα ήταν εικόνες από το πρόσφατο διοικητικό παρελθόν του Παναθηναϊκού. Για μένα χίλιες φορές σιωπή από το να βγαίνουν πράγματα μέσα από την ομάδα στον κόσμο που κανονικά δεν θα έπρεπε καν να τον ενδιαφέρει.

Μην ξεχνάμε αν πάμε κάποια χρόνια παλιότερα πως ο Παναθηναϊκός του Ομπράντοβιτς πέτυχε ή απέτυχε και το βασικό κομμάτι επιτυχίας ή αποτυχίας ήταν τα στεγανά. Αν η διοίκηση και ο προπονητής είναι σε κοινό μήκος κύματος δεν χρειάζεται η λαϊκή απαίτηση να βγει κάποιος να μιλήσει. Αν υπάρχει υγεία ανάμεσα σε αυτούς τους 2 πόλους δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο. Άλλωστε έτσι όπως είναι δομημένα τα πράγματα μέσω της δημοσιογραφίας που έχουμε, ειδικά στα ρεπορτάζ του Ολυμπιακού η γραμμή της διοίκησης βγαίνει από τους δημοσιογράφους. Οπότε περιττό να υπάρχει και απαίτηση για να βγει επίσημα η διοίκηση να μιλήσει.

0
reignman

allstar
Reactions: 1110
Δημοσιεύσεις: 3483
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 04, 2021 4:21 pm

Aυτο το φαινομενο του να βγαινουν οι προεδροι να δωσουν το λογο στους οπαδους/φιλαθλους ειναι Ελληνικο φαινομενο και μονο... και πρεπει να εξαφανιστει.
Εχει δει κανεις τον κοσμο των Bulls , Pistons , Wizards , Kings κτλ να ζητουν τεατε συναντησεις και απολογιες απο τον ιδιοκτητη/προεδρο?
Εχουν προβληματα , εχουν πικρα , στηριζουν και λενε την γνωμη τους στο reddit κτλ. Οι ομαδες εχουν ανθρωπους για να απευθυνονται στους δημοσιογραφους και τον κοσμο και λεγονται GMs και Directors of Basketball operations.
Δεν εχω δει τους Tom Gores & Jerry Reinsdorf αυτου του κοσμου να πηγαινουν στα συνεδρια της θυρας 307 του United Center και της θυρας 213 του Little Ceasar.
Ας το παμε σε πιο γνωστα λιμερια μας, κανουν κατι αντιστοιχο οι προεδροι των Barcelona , Real , Baskonia , CSKA κοκ?

Εμεις απο που και ως που ζηταμε απο τους προεδρους των ομαδων μας να βγουν να μιλησουν στον λαο , να δωσουν εξηγησεις στον λαο και να πανε να τα πουν με την θυρα Χ,Υ?

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 04, 2021 4:39 pm

Εγω παντως εχω δει να κυνηγανε τον μπαρτομεου οι ισπανοι..επισης στην φενερ βγαινει ο προεδρος και δινει εξηγησεις οπως και στην τσσκα εχω δει τον βατουτιν να βγαινει και να μιλαει για το μπατζετ και τις αποτυχιες συνεχεια..
Και μην ξεχναμε οτι το μπασκετ δεν τους πολυνοιαζει τους περισσοτερους οπαδους αν υπαρχει καλο ποδοσφαιρικο τμημα..

Οταν πηγαιναμε φαιναλ φορ ξερανε να βγαινουν και να λενε και τι εγινε που το πηρε η φενερ?χωρις τουρκους το πηρε και με μεγαλο μπατζετ..
Οι ιδιοι πηγαιναν στα συνεδρια της θυρας 7 και λεγανε για φαιναλ 4 απο μονοι τους..Δεν ειναι παραλογο να θελει ο κοσμος εξηγησεις..Ειδικα οταν στην ελλαδα οι προεδροι ειναι φαση μεσσιες,αυτοι αποφασιζουν για τα παντα κτλ..

Δεν λεω οτι ειναι σωστο και αν θα επρεπε να γινεται αλλα στην ευρωπη ειναι συνηθες φαινομενο..Επισης οταν θελουν στρατο για προσωπικα θεματα ειναι καλοι οι οργανωνομενοι...

0
reignman

allstar
Reactions: 1110
Δημοσιεύσεις: 3483
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 04, 2021 5:39 pm

Στο ποδοσφαιρο μπορει. Στο μπασκετ δεν τους θυμαμαι πουθενα τους οργανωμενους. Μονο να μου παιρνουν τα εισητηρια για το φαιναλ φορ και να πληρωνω μαυρα τριπλασιο για να βρω ενα εισητηριο για να δω την ομαδα οπως την εβλεπα ολο το χρονο βρεξει χιονισει. Με Ρεαλ ,με ΤΣΣΚΑ , με Μπαρτσα, με Παναθηναικο , με Ικαρο , με Ηλυσιακο και με Πανελευσινιακο.

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 04, 2021 5:45 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Μαρ 04, 2021 4:39 pm
Οταν πηγαιναμε φαιναλ φορ ξερανε να βγαινουν και να λενε και τι εγινε που το πηρε η φενερ?χωρις τουρκους το πηρε και με μεγαλο μπατζετ..
Οι ιδιοι πηγαιναν στα συνεδρια της θυρας 7 και λεγανε για φαιναλ 4 απο μονοι τους..Δεν ειναι παραλογο να θελει ο κοσμος εξηγησεις..
αυτό.

σεβαστό το να θες να μη μιλάς, κατά τη γνώμη μου θα ήταν και το καλύτερο απ' όλα. αλλά αν κάθε χρόνο επιλέγεις να επικοινωνήσεις ότι σκοπός σου είναι η επιστροφή στην κορυφή και ότι φτιάχνεις ομάδα για φάιναλ 4, οφείλεις μετά να βγεις και να πεις τι έφταιξε και κάθε χρόνο είσαι χειρότερος.

οι ίδιοι δημιουργούν την προσδοκία του κόσμου για απαντήσεις.

jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 04, 2021 10:24 pm

prime7 έγραψε:
Πέμ Μαρ 04, 2021 1:41 pm


Στην τελική αυτό που ισχύει είναι ότι το μοντέλο των Αφων πλέον είναι αποτυχημένο και ας βρουν αυτοί την λύση.
Και εφόσον ο κόσμος που λέει την άποψη του είναι αμπασκετος εδω που είναι μπασκετικός αναρωτιέμαι ποιοι πιστεύετε ότι μπορούν οι άνθρωποι αυτοί να ξανα φτιάξουν μια αξιοπρεπή ομάδα.
Εγώ να σου πω το πιστεύω. Δεν είναι αυτό που θα έλεγες "αμπάσκετοι" οι Αφοί. Τους αρέσει το μπάσκετ, παρακολουθούν και ΝΒΑ (κατά δήλωση τους), είναι μεράκι τους. Επίσης έχουν αποδείξει οτι δεν κάνουν χοντρές επεμβάσεις στα θέλω των κόουτς, δίνουν χρόνο για να δουλέψουν τα πράγματα, δεν παίρνουν αποφάσεις εν θερμώ. Όλα αυτά δείχνουν προέδρους που προσφέρουν τον χώρο για να φτιαχτεί ένα αξιοπρεπές σύνολο που θα λειτουργεί με υγεία.

Τώρα θα μου πεις, κάνα φράγκο παραπάνω θα βάλουν μπας και δούμε άσπρη μέρα; Δεν ξέρω. Μακάρι να το κάνουν. Αυτό που ξέρω είναι και αυτά τα λίγα που βάζουν φέτος, δεν δικαιολογούν επαρκώς το τόσο κακό μπάσκετ και την "αρρωστημένη" εικόνα των παιχτών.

Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 04, 2021 11:02 pm

jazz thrilos έγραψε:
Πέμ Μαρ 04, 2021 10:24 pm
prime7 έγραψε:
Πέμ Μαρ 04, 2021 1:41 pm


Στην τελική αυτό που ισχύει είναι ότι το μοντέλο των Αφων πλέον είναι αποτυχημένο και ας βρουν αυτοί την λύση.
Και εφόσον ο κόσμος που λέει την άποψη του είναι αμπασκετος εδω που είναι μπασκετικός αναρωτιέμαι ποιοι πιστεύετε ότι μπορούν οι άνθρωποι αυτοί να ξανα φτιάξουν μια αξιοπρεπή ομάδα.
Εγώ να σου πω το πιστεύω. Δεν είναι αυτό που θα έλεγες "αμπάσκετοι" οι Αφοί. Τους αρέσει το μπάσκετ, παρακολουθούν και ΝΒΑ (κατά δήλωση τους), είναι μεράκι τους. Επίσης έχουν αποδείξει οτι δεν κάνουν χοντρές επεμβάσεις στα θέλω των κόουτς, δίνουν χρόνο για να δουλέψουν τα πράγματα, δεν παίρνουν αποφάσεις εν θερμώ. Όλα αυτά δείχνουν προέδρους που προσφέρουν τον χώρο για να φτιαχτεί ένα αξιοπρεπές σύνολο που θα λειτουργεί με υγεία.

Τώρα θα μου πεις, κάνα φράγκο παραπάνω θα βάλουν μπας και δούμε άσπρη μέρα; Δεν ξέρω. Μακάρι να το κάνουν. Αυτό που ξέρω είναι και αυτά τα λίγα που βάζουν φέτος, δεν δικαιολογούν επαρκώς το τόσο κακό μπάσκετ και την "αρρωστημένη" εικόνα των παιχτών.

Μακάρι ρε φίλε. Εγώ ειδικός δεν είμαι ,ούτε έχω πτυχίο προπονητή καλαθοσφαίρισης . Απλά αγαπάω τον Ολυμπιακό και στεναχωριέμαι και κλαίω για την ομάδα που δεν βλέπεται. Τρελαίνομαι να βλέπω παίκτες αδιάφορους που δεν τους νοιάζει ότι ο Ολυμπιακός μας χάνει.
Αν μπορούν οι Αφοί να ξανά φτιάξουν κάτι αξιοπρεπές μαζί τους. Δεν μιλάμε για να πάρεις την Ευρωλίγκα ούτε και για να final 4 στη τελική. Να έχει η ομάδα υγεία και να χαιρόμαστε να την βλέπουμε. Όλοι κρίνονται από το αποτέλεσμα και τα τελευταία χρόνια δεν μπορούν να φτιάξουν κάτι σταθερό με τίποτα. Πάλι το καλοκαίρι η μισή ομάδα (και σωστά) θα ξηλωθεί.
Το μόνο που ελπίζω είναι μήπως η παρουσία του Αρχηγού μας όντως πλέον κάνει κακό και αν αποσυρθεί να υπάρξει κλίμα ανανέωσης και λιγότερες πίεσης στους υπόλοιπους παίκτες.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”