Day 18 - Olympiacos vs Bayern Munich

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1916
Δημοσιεύσεις: 5229
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 9:30 am

tarp7 έγραψε:
Σάβ Ιαν 09, 2021 9:07 am

Πέρισυ ο ρέηνολντς πήρε 150.000 για μισή χρονιά και δεν ήταν και κάλος θεωρώ απίθανο να πήρε 800,000 κατά τη γνώμη μου.. Η μπάγερν έχει φτιάξει μια καλή ομάδα χωρίς να έχει κάποιον σταρ, επίσης έχει ουσιαστικά μόνο 1 γερμανό παίκτη δεν ξέρω αν θα μπορούσαν να το κάνουν αυτό οι ελληνικές ομάδες.
Σύμφωνα με όσα αναφέρει σε δημοσίευμά του το Sport5.co.il, οι προσθήκες του Άαρον Τζάκσον, του Άαρον Ρέινολντς και… last but not least, του Αμάρε Στούντεμαϊρ, κόστισαν ούτε λίγο, ούτε πολύ… επταψήφιο νούμερο!
Πιο αναλυτικά οι τρεις παίκτες θα εισπράξουν ως το τέλος της σεζόν…
Άαρον Τζάκσον: 400.000 δολάρια
Τζέιλεν Ρέινολντς: 150.000 δολάρια
Αμάρε Στούντεμαϊρ: 180.000 δολάρια
ο ελλις και ο μαρτιν είναι σέντερ 300.000 , ο μάρτιν είναι πολύ καλός και ο έλλις τα 2 τελευταία παιχνίδια δείχνει σημάδια ανάκαμψης. το θέμα είναι ότι είναι και οι δυο περίπου το ίδιο στιλ αλλά κανένας δεν έχει πόστ παιχνίδι και φέτος υπάρχουν αρκετοί καλοί δεινόσαυροι σέντερ στην ευρωλίγκα
Για πέρυσι εννοείς μάλλον ότι πήραν. Μπορεί να πήρε 800 μπορεί και όχι, σίγουρα ούτως ή άλλως είναι επιτυχία του Τρινκιέρι. Το σίγουρ είναι ότι εμείς κινούμαστε αρκετά χαμηλότερα από την Μπάγερν σε μπάτζετ. Φαντάζομαι ο ο πιο ακριβοπληρωμένος μας ξένος είναι ο Χάρισον, κρίμα που δεν είναι διαθέσιμα τα συμβόλαια αλά NBA.

Πάντως για να παρηγορηθούμε ο φετινός Έλις έχει παρόμοια απόδοση και λίγο καλύτερη με τον ...περυσινό Ρέινολντς. Περίπου ίδιο χρόνο συμμετοχής, περίπου ίδιο PIR, καλύτερα ποσοστά. Θα είναι και του χρόνου ίδια ηλικία με τον...φετινό Ρέινολντς. Λέτε να μας βγει κι εμάς του χρόνου; :dribble:

0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 9:45 am

Conan1982 έγραψε:
Σάβ Ιαν 09, 2021 9:30 am
tarp7 έγραψε:
Σάβ Ιαν 09, 2021 9:07 am

Πέρισυ ο ρέηνολντς πήρε 150.000 για μισή χρονιά και δεν ήταν και κάλος θεωρώ απίθανο να πήρε 800,000 κατά τη γνώμη μου.. Η μπάγερν έχει φτιάξει μια καλή ομάδα χωρίς να έχει κάποιον σταρ, επίσης έχει ουσιαστικά μόνο 1 γερμανό παίκτη δεν ξέρω αν θα μπορούσαν να το κάνουν αυτό οι ελληνικές ομάδες.
Σύμφωνα με όσα αναφέρει σε δημοσίευμά του το Sport5.co.il, οι προσθήκες του Άαρον Τζάκσον, του Άαρον Ρέινολντς και… last but not least, του Αμάρε Στούντεμαϊρ, κόστισαν ούτε λίγο, ούτε πολύ… επταψήφιο νούμερο!
Πιο αναλυτικά οι τρεις παίκτες θα εισπράξουν ως το τέλος της σεζόν…
Άαρον Τζάκσον: 400.000 δολάρια
Τζέιλεν Ρέινολντς: 150.000 δολάρια
Αμάρε Στούντεμαϊρ: 180.000 δολάρια
ο ελλις και ο μαρτιν είναι σέντερ 300.000 , ο μάρτιν είναι πολύ καλός και ο έλλις τα 2 τελευταία παιχνίδια δείχνει σημάδια ανάκαμψης. το θέμα είναι ότι είναι και οι δυο περίπου το ίδιο στιλ αλλά κανένας δεν έχει πόστ παιχνίδι και φέτος υπάρχουν αρκετοί καλοί δεινόσαυροι σέντερ στην ευρωλίγκα
Για πέρυσι εννοείς μάλλον ότι πήραν. Μπορεί να πήρε 800 μπορεί και όχι, σίγουρα ούτως ή άλλως είναι επιτυχία του Τρινκιέρι. Το σίγουρ είναι ότι εμείς κινούμαστε αρκετά χαμηλότερα από την Μπάγερν σε μπάτζετ. Φαντάζομαι ο ο πιο ακριβοπληρωμένος μας ξένος είναι ο Χάρισον, κρίμα που δεν είναι διαθέσιμα τα συμβόλαια αλά NBA.

Πάντως για να παρηγορηθούμε ο φετινός Έλις έχει παρόμοια απόδοση και λίγο καλύτερη με τον ...περυσινό Ρέινολντς. Περίπου ίδιο χρόνο συμμετοχής, περίπου ίδιο PIR, καλύτερα ποσοστά. Θα είναι και του χρόνου ίδια ηλικία με τον...φετινό Ρέινολντς. Λέτε να μας βγει κι εμάς του χρόνου; :dribble:
πέρισυ πήρε 150 για αυτό μου φαίνεται απίθανο να πήρε φέτος 800.βέβαια παίζει πολύ καλά φέτος. και σε μας ο μάρτιν παίζει πολύ καλά απλώς πιστεύω χρειαζόμασταν και εναν σέντερ με διαφορετικά χαρακτηριστικά με παιχνίδι στο ποστ αυτό θα βοηθούσε ακόμη περισσότερο τους πολύ καλούς σουτερ που έχουμε. δεν νομίζω ότι η μπάγερν έχει και πολύ μεγαλύτερο μπατζετ από εμάς, είναι όμως μια πολύ αθλητική ομάδα με 9 αμερικανούς 2 σέρβους και 1 γερμανό.δεν νομίζω ότι ελληνική ομάδα θα μπορούσε να το κάνει αυτό. η φιλοσοφία των ελληνικών ομάδων είναι να έχουν τουλάχιστον 5 έλληνες παίκτες που για μένα καλά κάνουν.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 10:31 am

Ο Ρέινολντς φέτος κάνει χρονιά αποκάλυψη έχοντας σε επίπεδο Ευρωλίγκας καλύτερη εικόνα και νούμερα από αυτά του 2018-2019 στο Eurocup.
Σημαντική νίκη για την 8αδα.

Ο Μπαρτζώκας κάπου το χάνει με το ροτέισον στους κοντούς και μου κάνει εντύπωση που έφτασε Γενάρης και δεν το έχει λύσει ακόμα.
Ο Σλούκας ειδικά, στο δεύτερο ημίχρονο ή δεν μπαίνει ούτε με αίτηση ή δεν βγαίνει αν δεν πέσει κάτω.

Τώρα εγώ να γίνω αιρετικός να πω ότι το πρόβλημα του Ολυμπιακού στο 5 είναι ο Μάρτιν όχι ο Έλις.

Ο Έλις είναι ένας παίκτης που παίζει 14 λεπτά με 5.5 πόντους, 3.7 ριμπάουντ και 0.9 μπλοκ. Στο ίδιο επίπεδο με πέρσι είναι απλά πέρσι έπαιζε 21.30 οπότε είχε 8.1 πόντους και 5.9 ριμπάουντ. Τελευταία ανεβαίνει και θα ανέβει κι άλλο.
Από παίκτη που έχεις για 15 λεπτά ως δευτεροτρίτο 5αρι δεν νομίζω ότι απαιτείς κάτι περισσότερο.

Το πρόβλημα με τον Μάρτιν είναι ότι οκ σκοράρει αλλά δεν είναι κι αυτός που θα σηκώσει στο σκορ την ομάδα με 9.6 πόντους σε 23:19.
Αντίθετα είναι πολύ κοντός για 5(2.01) χωρίς να έχει τα κλασσικά χαρακτηριστικά των ΜΑΠ.
Έχει πολλά θέματα στην άμυνα και εννοούμε πολλά. Δεν μπορεί να σταματήσει οποιονδήποτε ψηλό με στοιχειώδη επιθετική ικανότητα και κάποιον κοντό ικανό να τον τροφοδοτήσει ούτε τα πάει καλά στην άμυνα σε κοντούς.

Ίσως να μην πείραζει αλλά όταν στην περιφερειακή άμυνα καλοί είναι μόνο ο Τζένκινς(και ο Παπανικολάου όταν παίζει) πίσω θες τερματοφύλακα όχι κάποιον σαν τον Μάρτιν.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 10:45 am

tarp7 έγραψε:
Σάβ Ιαν 09, 2021 9:45 am
πέρισυ πήρε 150 για αυτό μου φαίνεται απίθανο να πήρε φέτος 800.βέβαια παίζει πολύ καλά φέτος.
Επί Μπλατ είχε προταθεί μετά την σεζόν με την Ζενίτ στο Eurocup, υποθέτω με λιγότερα όσα γράφτηκε ότι ζήτησε φέτος.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 11:02 am

Τώρα εγώ να γίνω αιρετικός να πω ότι το πρόβλημα του Ολυμπιακού στο 5 είναι ο Μάρτιν όχι ο Έλις.
Διαφωνώ. Ο Ολυμπιακός έχει εξαιρετικά αποτελεσματική επίθεση (4η στην Ευρωλίγκα) και πολύ κακή άμυνα (14η) και είναι αριθμοί που όντως προκύπτουν από την παρουσία του Μάρτιν. Κοινώς είναι πάρα πολύ αποτελεσματικός στην επίθεση και με θετική επίδραση ακόμη κι όταν δεν έχει τη μπάλα και είναι κακός στην άμυνα. Ε εκεί θες ένα δεύτερο σέντερ που να είναι τερματοφύλακας. Ο Έλλις δεν είναι αυτό (βελτιώνεται μεν η άμυνα αλλά όχι τόσο όσο επιδεινώνεται η επίθεση) και δεν υπάρχει κανείς ψηλός του Ολυμπιακού που να είναι κάτι τέτοιο. Είναι σε κάπως ανοδική πορεία, αλλά αμυντικός ογκόλιθος δε θα γίνει, επιθετικά δεν έχει καμία σχέση με το Μάρτιν, οπότε έχεις έναν ψηλό που δε σου λύνει τα προβλήματα του πρώτου.
Το πρόβλημα με τον Μάρτιν είναι ότι οκ σκοράρει αλλά δεν είναι κι αυτός που θα σηκώσει στο σκορ την ομάδα με 9.6 πόντους σε 23:19.
Δεύτερος σκόρερ είναι, με σχετικά μικρή διαφορά από το Σλούκα μάλιστα, δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνει. Ένα πόντο λιγότερο από τον Ντούμπλιεβιτς βάζει, έχοντας μάλιστα 75% σε δίποντα και άλλο τόσο σε βολές. Χώρια ότι βγαίνει και καταρρέει η επίθεση (κι όσο παίζει ο Έλλις βυθίζεται).
Ίσως να μην πείραζει αλλά όταν στην περιφερειακή άμυνα καλοί είναι μόνο ο Τζένκινς(και ο Παπανικολάου όταν παίζει) πίσω θες τερματοφύλακα όχι κάποιον σαν τον Μάρτιν.
Βασικά το πρόβλημα του Ολυμπιακού είναι η αμυντική περιφερειακή γραμμή που είναι κακή.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 11:23 am

yorgos έγραψε:
Σάβ Ιαν 09, 2021 11:02 am
Τώρα εγώ να γίνω αιρετικός να πω ότι το πρόβλημα του Ολυμπιακού στο 5 είναι ο Μάρτιν όχι ο Έλις.
Διαφωνώ. Ο Ολυμπιακός έχει εξαιρετικά αποτελεσματική επίθεση (4η στην Ευρωλίγκα) και πολύ κακή άμυνα (14η) και είναι αριθμοί που όντως προκύπτουν από την παρουσία του Μάρτιν. Κοινώς είναι πάρα πολύ αποτελεσματικός στην επίθεση και με θετική επίδραση ακόμη κι όταν δεν έχει τη μπάλα και είναι κακός στην άμυνα. Ε εκεί θες ένα δεύτερο σέντερ που να είναι τερματοφύλακας. Ο Έλλις δεν είναι αυτό (βελτιώνεται μεν η άμυνα αλλά όχι τόσο όσο επιδεινώνεται η επίθεση) και δεν υπάρχει κανείς ψηλός του Ολυμπιακού που να είναι κάτι τέτοιο. Είναι σε κάπως ανοδική πορεία, αλλά αμυντικός ογκόλιθος δε θα γίνει, επιθετικά δεν έχει καμία σχέση με το Μάρτιν, οπότε έχεις έναν ψηλό που δε σου λύνει τα προβλήματα του πρώτου.
Το πρόβλημα με τον Μάρτιν είναι ότι οκ σκοράρει αλλά δεν είναι κι αυτός που θα σηκώσει στο σκορ την ομάδα με 9.6 πόντους σε 23:19.
Δεύτερος σκόρερ είναι, με σχετικά μικρή διαφορά από το Σλούκα μάλιστα, δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνει. Ένα πόντο λιγότερο από τον Ντούμπλιεβιτς βάζει, έχοντας μάλιστα 75% σε δίποντα και άλλο τόσο σε βολές. Χώρια ότι βγαίνει και καταρρέει η επίθεση (κι όσο παίζει ο Έλλις βυθίζεται).
Ίσως να μην πείραζει αλλά όταν στην περιφερειακή άμυνα καλοί είναι μόνο ο Τζένκινς(και ο Παπανικολάου όταν παίζει) πίσω θες τερματοφύλακα όχι κάποιον σαν τον Μάρτιν.
Βασικά το πρόβλημα του Ολυμπιακού είναι η αμυντική περιφερειακή γραμμή που είναι κακή.
Δεν διαφωνώ σε κάτι από αυτά, το point μου είναι ότι θες βασικό ψηλό όχι κάποιον λίγο καλύτερο του Έλις για 15 λεπτά.
Με τόσο κακή άμυνα δύσκολα πας μακριά.
Αν έφευγε ο Έλις για έναν ψηλό καλό αμυντικό που θα παίζει 25' και θα πέρναγε ο Μάρτιν σαν σκόρερ από τον πάγκο θα ήταν οκ.

Η περιφερειακή άμυνα είναι μεγάλο πρόβλημα αλλά με τον Σπανούλη και τον Σλούκα να μην είναι φαν, τον Χάρισον απλά να την παλεύει και τον ΜακΚίσικ να μην έχει τακτική παιδεία για να παίξει άμυνα ένας Παπανικολάου κι ένας Τζένκινς στα 15' που παίζει τι να σώσει.

Η άμυνα όσο Σλούκας με Σπανούλη θα παίζουν γύρω στα 45-50 από τα 80 λεπτά του 1-2 και Βεζένκοφ με Πρίντεζη τα 30-35 από τα 40 του 4 μόνο με τερματοφύλακα στο 5 μπορεί να διορθωθεί κάπως.

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 11:23 am

Το καλοκαίρι που τον υπογράψαμε κανείς δεν είπε πως ο Martin ήρθε για πρώτος ψηλός, απλά έφτασε να παίζει ως καθαρά πρώτος επειδή ο Ellis είναι ανύπαρκτος. Οπότε αδυνατώ να δω πως είναι το πρόβλημα ο Martin. Δηλαδή να είναι το πρόβλημα ο καλύτερος εκ των δύο? Σίγουρα δε το έχει βρει ακόμη στην άμυνα, ούτε καν στο rim protection που έβγαζε τόσα χρόνια απίστευτα νούμερα, αλλά σε σχέση με Ellis είναι όαση συνολικά.
Μακάρι να φέρναμε κάποιον πιο σταθερό από τον Ellis για να μη χρειαζόταν ο Martin να θεωρείται ο βασικός πυλώνας της ρακέτας.

Η περιφερειακή άμυνα πάντως είναι τόσο κακή που δε θα κατηγορήσω τους ψηλούς που δεν παίζουν καλά τους κοντούς στα πόδια γιατί αυτό δε το κάνουν ούτε οι κοντοί μας :wink:

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 11:39 am

austerity_blues έγραψε:
Παρ Ιαν 08, 2021 7:49 pm
μετά το καλάθι που έβαλε ο Έλις δε θα ξαναείμαι ποτέ σίγουρος για κάτι στη ζωή μου. δεσμεύομαι δημόσια.
" Πνευμα του καιλ χαινς αν κατελαβες το σωμα το οκταβιους ελλις κατσε εκει που εισαι" ...πολυ ομορφο για να κρατησει βεβαια...

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 11:54 am

fotis vlachopoulos έγραψε:
Σάβ Ιαν 09, 2021 11:39 am
austerity_blues έγραψε:
Παρ Ιαν 08, 2021 7:49 pm
μετά το καλάθι που έβαλε ο Έλις δε θα ξαναείμαι ποτέ σίγουρος για κάτι στη ζωή μου. δεσμεύομαι δημόσια.


0
Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 12:00 pm

Το πρόβλημα του Ολυμπιακού στη γραμμή των ψηλών δεν είναι ούτε ο Μάρτιν ούτε ο Έλλις.Είναι ότι λείπει ένα παίχτης με διαφορετικά στοιχεία από αυτούς τους δύο. Ένας ψηλός κοντά στα 2,10 με δυνατό κορμί οπού θα μπορεί να κοντράρει σωματικά τους αντίπαλους ψηλούς δεινόσαυρους ή τα πολύ δυνατά κορμιά.Να έχει παιχνίδι πάνω από τη στεφάνη και μια σχετικά καλή επαφή με το καλάθι.

Ο Έλλις από πέρσι είχαμε δει ότι εύκολα φάουλ και ότι έχει θεματάκι στην αντίληψη φάσεων τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά.Σε αυτό που υστερεί όμως σε σχέση με πέρσι είναι έλλειψη ψυχολογίας και πάθους.Είναι πολύ υποτονικός.Αν ανέβει σε αυτό το κομμάτι θα είναι θετικός για την ομάδα όσο παίζει.

Ο Μάρτιν είναι ένας παίχτης με πολλά περιθώρια βελτίωσης αλλά είναι μόλις η πρώτη του χρονιά σε επίπεδο Ευρωλίγκας με ότι συνεπάγεται με αυτό.Η μέχρι τώρα παρουσία του όμως είναι θετική.

Εν κατακλείδι ο Μάρτιν δεν είναι Ντάνστον και ο Έλλις δεν είναι Χάντερ για να μη χρειάζεσαι ένα παίχτη με έξτρα χαρακτηριστήκα δίπλα τους.Αν υπήρχαν χρήματα και θέλαμε να έχουμε ένα πλήρη ρόστερ θα ήταν χρήσιμοι και οι δυό αλλά με ένα παίχτη ακόμα για να πλαισιώνει τη 3αδα των ψηλών.

1
1 Εικόνα
rohtas

 
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 26, 2020 12:25 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 3:56 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Σάβ Ιαν 09, 2021 10:45 am
tarp7 έγραψε:
Σάβ Ιαν 09, 2021 9:45 am
πέρισυ πήρε 150 για αυτό μου φαίνεται απίθανο να πήρε φέτος 800.βέβαια παίζει πολύ καλά φέτος.
Επί Μπλατ είχε προταθεί μετά την σεζόν με την Ζενίτ στο Eurocup, υποθέτω με λιγότερα όσα γράφτηκε ότι ζήτησε φέτος.
Ο Ρεινολντς είχε τον ίδιο manager με τον Τουπάν, και επειδή είχε φύγει επεισοδιακα από την ομάδα λόγω χρωστουμενων όπως είχε αναφέρει, δεν ασχολήθηκε ο Ολυμπιακός μαζί του ( ήταν στη Ζενιτ τότε)

0
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 411
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 4:14 pm

Σιγή ιχθύος όσων αφορά προσθήκες οπότε μας βλέπω να κλείνουμε σεζόν με αυτό το ρόστερ. Νομίζω πάντως ότι αν μείνουμε ως έχει τελικά οι επλίδες για 8άδα βασίζονται σε :

1. Nα είναι υγιής ο Σλούκας και να αντέξει να παίζει στα κόκκινα μέχρι τέλους.
2. Να ανέβει ο Έλλις και ο Μάρτιν να θυμίσει τον Μάρτιν των πρώτων αγωνιστικών.
3. Να μην έχουμε απουσίες.
4. Να ανέβει κάποιος από τους μέχρι στιγμής non-factor / ασταθής παίχτης (Χάρισον,Παπ,Λάρε,Τζένκινς).

Κοινώς δύσκολα τα πράγματα. Για να δούμε . Έχω εμπιστοσύνη στον coach . Σίγουρα έχε εντοπίσει τα προβλήματα και θα έχει κάποιο πλάνο.

Μέχρι πότε έχουμε δικαίωμα να πάρουμε παίχτη ?

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AO DAFNIS την Σάβ Ιαν 09, 2021 4:20 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 4:20 pm

AO DAFNIS έγραψε:
Σάβ Ιαν 09, 2021 4:14 pm
Σιγή ιχθύος όσων αφορά προσθήκες οπότε μας βλέπω να κλείνουμε σεζόν με αυτό το ρόστερ. Μέχρι πότε έχουμε δικαίωμα να πάρουμε παίχτη ?
Οι μεταγραφές μεταξύ ομάδων Ευρωλίγκα τελείωσαν πριν την έναρξη του 2ου γύρου.Δηλαδή πριν 3-4 μέρες.

Γενικά οι μεταγραφές αν δε κάνω λάθος τελειώνουν προς τα τέλη Φλεβάρη.Περίπου 10 αγωνιστικές πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2020-2021”