Day 13 - Crvena Zvezda vs Olympiacos

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 10, 2020 10:12 pm

Δεν βγαζουν νοημα αυτα που κανει ο μπαρτζωκας..Η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι οτι γκρινιαζουν οι αρχηγοι και θελουν να παιζουν συγκεκριμενο χρονο..Για να μην παρεξηγηθω δεν ηταν αρνητικοι σημερα αλλα σε τετοια ηλικια να μενει μεσα ο σπαν τοση ωρα ειναι ανεπιτρεπτο..Ουτε στο τελος για την αμυνα δεν τον εβγαλε και επαιζε με τους ιδιους ολο το δευτερο ημιχρονο!

Την καλυτερη πενταδα που εχουμε δεν την ειδαμε καθολου μαζι..και νταξ ο μακισικ πες εχανε τα λει απ να το δεχτω,αλλα ο χαρισσον εβγαζε φωτιες και εφαγε παγκο..

Του βγηκε σημερα αλλα με τετοιο ροτεισον δεν μας βλεπω καλα..

Στα θετικα του ματς,ο σλουκας δειχνει να πηρε μπρος για τα καλα επιτελους..
Ο λαρε προσφερει στα μεγιστα οποτε μπαινει μπραβο του.
Ο χαρισσον δεν δειχνει να εχει θεμα απο τον τραυματισμο του,πρεπει να παιρνει πιο πολλες προσπαθειες..

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 10, 2020 11:56 pm

δε νομίζω ότι το σημερινό κοουτσάρισμα του Μπαρτζώκα έχει να κάνει με "ρολόγια" ή με διαμαρτυρίες των παλιών. ούτε με το ματσάρισμα της ενέργειας του Ερυθρού Αστέρα που είπε στη συνέντευξη φυσικά, ήταν προφανές ότι οι παίκτες μας είχαν κουραστεί στο τέλος αλλά και πάλι δεν έκανε αλλαγές.

μάλλον θέλει να χτίσει την αυτοπεποίθηση όλων των παικτών και να τους έχει στην τσίτα κάθε στιγμή, ακόμα και αν αυτό στοιχίσει σε κάποιους αγώνες, όπως πήγε να γίνει σήμερα. έχουμε δει το Χαραλαμπόπουλο να ξεκινά βασικός και σήμερα είδαμε το Λαρεντζάκη να παίζει σερί τα τελευταία 15 λεπτά σε αγώνα ντέρμπι. πιθανότατα σκέφτεται ότι και να χαθεί καποιος αγώνας μακροπρόθεσμα θα βγει σε καλό.

σήμερα όλα τα στοιχήματα του βγήκαν.

με τη Βαλένθια πιστεύω θα δούμε πιο νορμάλ κοουτσάρισμα, είναι πάρα πολύ σημαντικός αγώνας και θα θέλει να τον κερδίσει οπωσδήποτε.

reignman

allstar
Reactions: 1084
Δημοσιεύσεις: 3456
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 10, 2020 11:57 pm

Weekendman έγραψε:
Πέμ Δεκ 10, 2020 8:20 pm
golitog7 έγραψε:
Πέμ Δεκ 10, 2020 8:18 pm

Μια ερώτηση: ο Λαρεντζακης από που προκύπτει ότι είναι μέτριος σουτέρ;
Από την πραγματικότητα.

https://www.euroleague.net/competition/ ... areerstats
194/662 = 29.3% αυτο δεν ειναι μετριο. Αυτο ειναι κακο.

0
angel9

 sophomore
Reactions: 11
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2020 10:47 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γιώργος Πρίντεζης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 11, 2020 8:32 am

Σε ένα μέτριο ματς χθες καταφέραμε ευτυχώς να πάρουμε την νίκη χάρη στον Άη Γιώργη. Κακό μπασκετ απο την ομάδα στο 1ο ημιχρονο που κυρίως βασιζόταν ειδικα στην αρχη απο ενέργειες του σλουκα και κακη πολύ αμυνα, ασχέτως το πολύ καλό ποσοστό του Αστέρα στο πρωτο ημιχρονο. Στο 2ο παίξαμε πιο στρωτά και πιο σκληρά. Ούτε εγώ μπόρεσα να καταλάβω τα πειράματα του Μπαρτζωκα, ο οποιος βεβαια πηγε να πάρει το παιχνιδι με τον γνωστό τρόπο βάζοντας μόνο Έλληνες σχεδόν. Δεν μπορούσα να καταλάβω όμως την τόσο μεγάλη χρησιμοποίηση του Σπανουλη ο οποίος στην άμυνα ήταν παρατηρητής, περπάταγε. Έδωσε βέβαια λύσεις μπροστά πολλές. Ακόμα ένα καλό ματς απο σλουκα που επιτελους γινεται απο τους ηγετες τις ομαδας. Εμένα μ'αρεσει και ο Ζαν σαρλ τον οποιο τον κρεμασε δυο φορες χθες η αδυνατη πλευρα στο τελος οταν πηγε να παιξει τον Ο'Bryant από μπροστα.
Πολύ σημαντικό αυτο το 2/2 και αν καταφέρουμε και παρουμε έστω και ένα ματς στην έδρα μας την άλλη εβδομάδα θα είμαστε σε μια πολύ καλή τροχιά για πλει οφς.

0
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 411
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 11, 2020 9:41 am

Νομίζω ότι το μεγαλύτερο κέρδος από τα 2 παιχνίδια ήταν ότι βγήκαν διαφορετικοί παίχτες μπροστά και κερδίσαμε τα παιχνίδια. Πρίντεζης , Σπανούλης , Λαρεντζάκης που ήταν non factor με την Μπάρτσα χτες ήταν από τους πρωταγωνιστές. Aυτό το κέρδισε ο coach με την διαχείρηση που έκανε.
To μοναδικό ακατανόητο για εμένα είναι να έχει τον Σπανούλη μέσα στην τελευταία άμυνα , εκεί που πέρασε μπροστά ο Αστέρας με την βολή του Bryant.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 11, 2020 9:48 am

Νομίζω πως η γκρίνια για την διαχείριση του ρόστερ και του ροτέιτον αδικεί τον Μπαρτζώκα πάντως.
Κι εγώ πιστεύω πως ο σκόπος του είναι να κρατήσει όλους τους παίκτες φορμαρισμένους και ας κοστίσει σε μερικά παιχνίδια και ότι το έχει καταφέρει εξαιρετικά νομίζω.
Αμφιβάλλω αν φέτος υπάρχει άλλη ομάδα με τόση πολυφωνία, 11 παίκτες της 12άδας παίζουν τουλάχιστον 13 λεπτά, όλοι συνεισφέρουν.
5 παίκτες που έπαιξαν πολύ με την Μπάρτσα (Μακκίσικ, Βεζένκοφ, Παπανικολάου, Μαρτίν, Τζέγκινς) έπαιξαν πολύ λιγότερο χθες και όμως κερδίσαμε,
η διαχείριση του Σπανούλη και του Πρίντεζη μου φαίνεται εξαιρετική ως τώρα,
ο Βεζέ επιτέλους παίζει καλά,
Μαρτίν, Σαρλ, Μακκίσικ ήδη νομίζω ότι είναι πετυχημένες ως μεταγραφές,
Ο Τζέγκινς το ίδιο γι' αυτό που τον πήραμε και ο Χάρισον φαίνεται ότι θα βγει και αυτός με ερώτημα τον Έλις.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 11, 2020 4:23 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Δεκ 10, 2020 10:12 pm
Δεν βγαζουν νοημα αυτα που κανει ο μπαρτζωκας..Η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι οτι γκρινιαζουν οι αρχηγοι και θελουν να παιζουν συγκεκριμενο χρονο..Για να μην παρεξηγηθω δεν ηταν αρνητικοι σημερα αλλα σε τετοια ηλικια να μενει μεσα ο σπαν τοση ωρα ειναι ανεπιτρεπτο..Ουτε στο τελος για την αμυνα δεν τον εβγαλε και επαιζε με τους ιδιους ολο το δευτερο ημιχρονο!

Την καλυτερη πενταδα που εχουμε δεν την ειδαμε καθολου μαζι..και νταξ ο μακισικ πες εχανε τα λει απ να το δεχτω,αλλα ο χαρισσον εβγαζε φωτιες και εφαγε παγκο..

Του βγηκε σημερα αλλα με τετοιο ροτεισον δεν μας βλεπω καλα..

Στα θετικα του ματς,ο σλουκας δειχνει να πηρε μπρος για τα καλα επιτελους..
Ο λαρε προσφερει στα μεγιστα οποτε μπαινει μπραβο του.
Ο χαρισσον δεν δειχνει να εχει θεμα απο τον τραυματισμο του,πρεπει να παιρνει πιο πολλες προσπαθειες..
Αυτή είναι η φιλοσοφία του Μπαρτζώκα και στη πρώτη θητεία του στην ομάδα περίπου έτσι έπαιζε. Είχε και άλλη ποιότητα η ομάδα βέβαια τότε. Τον ζαρλ σαρλ στο youtube που τον είχα δει το καλοκαίρι σούταρε καλύτερα από μέση απόσταση. Οι σπαν και πρι νομίζω έχουν αποδεχτεί από το καλοκαίρι τον ρόλο τους

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 777
Δημοσιεύσεις: 1490
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Δεκ 12, 2020 8:57 pm

Ο Χάρισον προχθές ενώ ήταν τρομερός και τα έβαζε από παντού τρώει πάγκο σχεδόν σε όλη την τέταρτη περίοδο. Δείτε την τελευταία φάση όμως και δείτε πως πανηγυρίζει το καλάθι του Πρίντεζη. Τέτοιους παίκτες θες.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2020-2021”