Day 4 - Olympiacos vs Maccabi Tel Aviv

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 17, 2020 2:15 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Οκτ 17, 2020 1:11 pm

Αυτό το είχα διαβάσει πέρυσι σε άρθρο (πριν υπάρξει ενδιαφέρον του Ολυμπιακού), το οποίο όταν το βρώ θα το ανεβάσω. Ήθελαν να τον ξεφορτωθούν τον Γάλλο και η πρόταση του Ολυμπιακού ήταν αποδεκτή και από τις δύο πλευρές. Δεν λέω ότι ήταν παλτουδιά εκεί στη Lyon :D , αυτό που θέλω να πω είναι πως η ASVEL είχε αποφασίσει να αλλάξει σελίδα και ο Yabusele τους έδωσε την αφορμή (μέχρι στιγμής και αυτός ψάχνεται). Άλλωστε ο Jean-Charles είναι ο παίκτης σύμβολο τους σ'αυτή τη δεκαετία (με τις περισσότερες συμμετοχές). Και πως θα μπορούσε ο Paker να φερθεί άσχημα σε κάποιον που συνυπήρξαν (όχι αγωνιστικά μιας και δεν έπαιξε ποτέ εκεί) μαζί στο San Antonio :) .
Θα συμφωνήσεις κι εσύ μαζί μου ότι όπως το θέτεις εδώ, έχει σημαντική απόκλιση από τον τρόπο που το έθεσες στο προηγούμενο σου ποστ- όπου λίγο- πολύ φαινόταν ως βαρίδι. Εξού κι η παρέμβασή μου και τα περί Γαλλικών μου. :)
Α προπό που λένε στη χώρα του (καθόλα ένοχου) πατέ και της μπαγκέτας εδώ είναι ένα φόρουμ που αν έχω ξεκούραστο μυαλό (τα γαλλικά δεν είναι στις πρώτες μου γλώσσες) τού ρίχνω κάνα βλέφαρο. Για την αμπάσκετη :D Γαλλία είναι οκ.
Όλα τα ποστ που διάβασα από φίλους της Βιλερμπάν, έχουν τη μορφή παραπόνων για τη φυγή ενός τόσο σημαντικού παίκτη στο ζωγραφιστό.
http://basketinforum.com/viewtopic.php? ... start=5745

Με ενδιαφέρει πολύ να τον δω ως 4αρι, μαζί με Χάρισσον και Τζένκινς. Ως 5αρι ελπίζω να μη χρειαστεί, :oops: όσο και αν μπορεί απέναντι σε ελαφριά σέντερ, να παίξει τη θέση. Με σέντερ που ξέρουν έστω τα βασικά από ποστάρισμα θα έχει θέμα το παλληκαράκι- πολύ συμπαθητική φυσιογνωμία στο μεταξύ.

Σε κάθε περίπτωση, είναι το μοναδικό στοίχημα για τον Μπαρτζώκα, φέτος. Παίζει και να μη του βγει. Πως και πως περιμένω να τον δω να παίρνει παιχνίδια και θα τον ξανακουβεντιάσουμε.

Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 17, 2020 3:51 pm

Για την κοπωση που αναφερθηκε τοσο στο παιχνιδι με την Μακαμπι οσο και στο παιχνιδι με την Αρμανι που ζητησε ο Τζενκινς αλλαγη, πρεπει να υπολογισουμε τα βαρια ποδια μετα την προετοιμασια στην αρχη της σεζον, καθως μιλαμε για το μολις 4ο επισημο παιχνιδι. Κυριως ομως εχει να κανει ο τροπος παιχνιδιου μας ιδιαιτερα στην αμυνα, οπου υπαρχει πολυ μεγαλη ενταση και καταναλωνεται μεγαλο αποθεμα ενεργειας.Εκει θελει προσοχη η διαχειριση στον Μακκισικ οπου κυνηγαει λυσσασμενος τους περιφερειακους και προσπαθει να σπρινταρει στο ανοιχτο γηπεδο ή οταν βρει χωρο σε καθε ευκαιρια.Και φυσικα στον Τζενκινς οπου παιζει '' μαπες '' μεχρι και με παικτες οπως ο Ζιζιτς ενδεικτικα στο 5.13 εδω

Γενικα καποια ευκολα λαθη οπως επιθετικα φαουλ ή πασες και καποια κενα επιθετικα διαστηματα θα τα εχουμε, τοσο μεχρι να δεθουν μεταξυ τους οι παικτες οσο και ατομικα μεχρι να προσαρμοστουν στο νεο περιβαλλον,ρολο κτλ.Ειναι θεωρω κατι το οποιο θα διορθωθει απο αγωνιστικη σε αγωνιστικη.

0
Μέχρι φέτος
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 17, 2020 4:44 pm

papp7 έγραψε:
Σάβ Οκτ 17, 2020 3:51 pm
Για την κοπωση που αναφερθηκε τοσο στο παιχνιδι με την Μακαμπι οσο και στο παιχνιδι με την Αρμανι που ζητησε ο Τζενκινς αλλαγη, πρεπει να υπολογισουμε τα βαρια ποδια μετα την προετοιμασια στην αρχη της σεζον, καθως μιλαμε για το μολις 4ο επισημο παιχνιδι. Κυριως ομως εχει να κανει ο τροπος παιχνιδιου μας ιδιαιτερα στην αμυνα, οπου υπαρχει πολυ μεγαλη ενταση και καταναλωνεται μεγαλο αποθεμα ενεργειας.Εκει θελει προσοχη η διαχειριση στον Μακκισικ οπου κυνηγαει λυσσασμενος τους περιφερειακους και προσπαθει να σπρινταρει στο ανοιχτο γηπεδο ή οταν βρει χωρο σε καθε ευκαιρια.Και φυσικα στον Τζενκινς οπου παιζει '' μαπες '' μεχρι και με παικτες οπως ο Ζιζιτς ενδεικτικα στο 5.13 εδω

Μάδρε μία (που λένε και οι Ισπανοί) τι επιθετικά ριμπάουντ (μετά προσωπικού καλαθιού) πήρε ο Μάρτιν, σε 2 φάσεις σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.
Καιρό είχα να δω τέτοιο πράγμα. Τουλάχιστον στον Ολυμπιακό.


tarp7

allstar
Reactions: 1327
Δημοσιεύσεις: 3470
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 17, 2020 5:28 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Οκτ 17, 2020 4:44 pm
papp7 έγραψε:
Σάβ Οκτ 17, 2020 3:51 pm
Για την κοπωση που αναφερθηκε τοσο στο παιχνιδι με την Μακαμπι οσο και στο παιχνιδι με την Αρμανι που ζητησε ο Τζενκινς αλλαγη, πρεπει να υπολογισουμε τα βαρια ποδια μετα την προετοιμασια στην αρχη της σεζον, καθως μιλαμε για το μολις 4ο επισημο παιχνιδι. Κυριως ομως εχει να κανει ο τροπος παιχνιδιου μας ιδιαιτερα στην αμυνα, οπου υπαρχει πολυ μεγαλη ενταση και καταναλωνεται μεγαλο αποθεμα ενεργειας.Εκει θελει προσοχη η διαχειριση στον Μακκισικ οπου κυνηγαει λυσσασμενος τους περιφερειακους και προσπαθει να σπρινταρει στο ανοιχτο γηπεδο ή οταν βρει χωρο σε καθε ευκαιρια.Και φυσικα στον Τζενκινς οπου παιζει '' μαπες '' μεχρι και με παικτες οπως ο Ζιζιτς ενδεικτικα στο 5.13 εδω
ο Έλις ζήτησε αλλαγή όχι ο τζέκινς νομίζω


0
Stavros83

 junior
Reactions: 51
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Παρ Δεκ 27, 2019 6:43 pm
Τοποθεσία: Παιανία
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Igor Kudelin
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 5

Σάβ Οκτ 17, 2020 5:30 pm

austerity_blues έγραψε:
Σάβ Οκτ 17, 2020 11:25 am
ssoulliss έγραψε:
Σάβ Οκτ 17, 2020 9:57 am
Στα του ματς ο Ολυμπιακός έδειξε συνέχεια παρόλο που κάποιοι παίκτες παρουσίασαν ίσως και αδικαιολόγητη κόπωση (McKissic, Σλουκας, Ellis).
μου έκανε εντύπωση που στο πρώτο δεκάλεπτο ζητούσε συνεχώς αλλαγή λόγω κόπωσης ο Έλλις, όπως μου έκανε εντύπωση και που άργησε να τον βγάλει (μετά από κάνα δίλεπτο) ο Μπαρτζώκας.
τι έχει συμβεί; τι μας κρύβουν; :D
στα του ματς, ηδονή από τα παλιά :hoho:
Δεν μπορούσε να κάνει αλλαγή διοτί δεν είχε σταματήσει ο χρόνος. Παιζόταν πάνω κάτω η μπάλα.
Μόνο αν έπεφτε κάτω ο Έλις, λογικά θα σταματούσε τον αγώνα ο διαιτητής.

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 17, 2020 10:21 pm

tarp7 έγραψε:
Σάβ Οκτ 17, 2020 5:28 pm
basket72 έγραψε:
Σάβ Οκτ 17, 2020 4:44 pm

ο Έλις ζήτησε αλλαγή όχι ο τζέκινς νομίζω
Kαλα νομιζεις φιλε tarp7 ο Ελλις ζητησε αλλαγη με την Μακαμπι και την Τεταρτη ειχε ζητησει ο Τζενκινς με την Αρμανι.


0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 531
Δημοσιεύσεις: 1445
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 19, 2020 9:52 pm

Στα θετικα του ολυμπιακου ειναι οτι ο μπαρτζωκας εχει φτιαξει μια αθλητικη ομαδα με ενεργεια και στα αρνητικα αν και ειναι νωρις ακομα πιστευω οτι στη θεση του ποιντ γκαρντ βασιζεται πολυ στον σλουκα.
Σπανουλης λογω ηλικιας θα εχει περιορισμενο ρολο ενω ο τζενκινς ειναι για συγκεκριμενες δουλειες στο παρκε

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 19, 2020 11:19 pm

Giwrgos_AEK έγραψε:
Δευ Οκτ 19, 2020 9:52 pm
Στα θετικα του ολυμπιακου ειναι οτι ο μπαρτζωκας εχει φτιαξει μια αθλητικη ομαδα με ενεργεια και στα αρνητικα αν και ειναι νωρις ακομα πιστευω οτι στη θεση του ποιντ γκαρντ βασιζεται πολυ στον σλουκα.
Σπανουλης λογω ηλικιας θα εχει περιορισμενο ρολο ενω ο τζενκινς ειναι για συγκεκριμενες δουλειες στο παρκε
Aυτο ισχυει, ο Σλουκας εχει τοσο βαρος στον ασσο , οσο ειχε ο Φροντο με το δαχτυλιδι. Δεν ξερω πως θα καλυψει εκ των εσω τις κακες βραδιες του Σλουκι,νομιζω πως με ενα παιχνιδι την εβδομαδα ο Σλουκας θα παιζει οσο χρειαζεται για φετος, ετσι εχω καταλαβει απο τον σχεδιασμο. Παντως αν χρειαστουμε προσθηκη εκει, θεωρω θα την κανουμε, μιας και το να βρεις αναπληρωματικο ασσο στη μεση της χρονιας θεωρω ειναι αρκετα εφικτο.

0
Μέχρι φέτος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2020-2021”