Day 3 - Olympiacos vs Armani Milano

Συντονιστής: Captains

jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 6:47 pm

Μπράβο στον Μπαρτζώκα για τις επιλογές του στο 2ο ημίχρονο. Με οτι αυτό συνεπάγεται επιτέλους.

Πραγματικά ο Μακίσικ δίνει τρομερή ενέργεια στην ομάδα. Και αμυντικά και επιθετικά. Οι δύο ψηλοί τα πήγαν μια χαρά, ο Χασαν φαίνεται οτι μπορεί να εξελιχθεί πολύ. Μια πρώτη γεύση απόψε απο τον νέο Σλούκα ήταν απολαυστική. Μακάρι να κρατηθεί υγιής γιατί Ολυμπιακός είμαστε, όλα τα έχουμε δει.

Να πούμε και για τον Μεσίνα όμως που έβλεπε τα τρένα να περνούν και σφύριζε αδιάφορα. Με την άμυνα ζώνης στο δεύτερο ημίχρονο και με τον Χάινς να υπολείπεται σε δύναμη και ενέργεια απέναντι στον Χασάν μας έκανε σχεδόν δώρο το ματς. Επιθετικά δεν προσπάθησε τίποτα εκτός απο τα τρίποντα των Σέρχι και Ρολ είτε μετά απο σκριν είτε σε iso κατάσταση. Δεν εκμεταλλεύτηκε καθόλου τον Ταρζέφσκι που θεωρητικά τουλάχιστον έχει πλεονέκτημα στην ρακέτα. Επίσης η Αρμάνι έκανε πολύ κακή διαχείριση των φαουλ. Είτε δεν έκαναν φάουλ, επέδειξαν πολύ σοφτ συμπεριφορά απέναντι σε μια σκληρή ομάδα όπως ο Ολυμπιακός, είτε τα έκαναν πολύ αργά χωρίς να αλλάζουν το μομέντουμ του παιχνιδιού.

Γενικά έτσι όπως παρουσιαστήκαμε στο 1ο ημίχρονο και απέναντι σε μια ομάδα με ποιότητα, η νίκη ήρθε σχεδόν ανέλπιστα (παρόλο που παίξαμε πολύ καλά στο 2ο). Πραγματικά είμαι πολύ χαρούμενος για την εικόνα του Σλούκα και του Χασαν απέναντι σε έναν ποιοτικότατο αντίπαλο.

Επίσης, respect στον Πρίντεζη.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3226
Δημοσιεύσεις: 6045
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 6:52 pm

Kobementality έγραψε:
Τετ Οκτ 14, 2020 6:47 pm
Ο αρχηγός του Ολυμπιακού, στο παιχνίδι κόντρα στην Αρμάνι Μιλάνο, αγωνίστηκε μόλις 7:30'', έχοντας 5 πόντους και 2 ριμπάουντ.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας εμπιστεύτηκε την 5άδα που γύρισε το παιχνίδι και έτσι ο Βασίλης Σπανούλης δεν αγωνίστηκε καθόλου στο δεύτερο ημίχρονο, κάτι που συμβαίνει εξαιρετικά σπάνια, αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού.

O χρόνος που αγωνίστηκε είναι ο λιγότερος που έχει παίξει με την φανέλα του Ολυμπιακού στην Euroleague.

Aπο gazzetta
Ούτε στην εθνική, ούτε στον Παναθηναϊκό, ούτε στο Μαρούσι θυμάμαι κάτι αντίστοιχο. Πιθανότατα να είναι όταν μας πρωτοσυστήθηκε στο Μαρούσι αλλά τώρα ποιος ζει ποιος πεθαίνει :D !

Και υποψιάζομαι πως στην Euroleague συμβαίνει για πρώτη φορά. :bball:

0
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 776
Δημοσιεύσεις: 2813
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 7:01 pm

είδα μισή 3η περίοδο και την 4η

Δυνατός Σλούκας με double double και καλός Χαρισον

Μου άρεσε η ομάδα σήμερα . Καλό δείγμα . Την ήττα από Ζαλγκίρις να μην κάναμε μόνο .

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 7:04 pm

Πάντως στο πρώτο ημίχρονο που δε τραβάγαμε και πολυ, βοήθησε ο σπαν, και ο Πρίντεζης έπαιζε μονος του ένα διάστημα. Βασικά οι σωστες επιλογές μπαρτζώ στη πενταδα έφεραν την νίκη όπως αντίστοιχα οι κακές είχαν φέρει την ήττα στο πρώτο ματς. 4 στα 11 τρίποντα για Χαρισον. Έκανε κατάχρηση στο σουτ ή μου φαίνεται?

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 7:15 pm

Redfly έγραψε:
Τετ Οκτ 14, 2020 7:04 pm
Πάντως στο πρώτο ημίχρονο που δε τραβάγαμε και πολυ, βοήθησε ο σπαν, και ο Πρίντεζης έπαιζε μονος του ένα διάστημα. Βασικά οι σωστες επιλογές μπαρτζώ στη πενταδα έφεραν την νίκη όπως αντίστοιχα οι κακές είχαν φέρει την ήττα στο πρώτο ματς. 4 στα 11 τρίποντα για Χαρισον. Έκανε κατάχρηση στο σουτ ή μου φαίνεται?
Εγώ κρατάω την άνετη- τελικά- νίκη απέναντι σε ομάδα με υπερπολλαπλάσιο μπάτζετ από εμάς και θεωρούμενη ως ένα από μεγάλα φαβορί για την τελική τετράδα.

Weekendman

 champion
Reactions: 413
Δημοσιεύσεις: 5759
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 7:25 pm

Για τον ΜακΚίσικ κάθε φορά που τον βλέπω μαζί με τον Έλις μου φαίνεται αδιανόητο το πως δυσκολευόμασταν να πετύχουμε χειμερινή μεταγραφή της προκοπής όταν είχαμε καλές ομάδες, και το καταφέραμε πέρσι στην χειρότερη χρονιά εδώ και πολλά χρόνια όταν πρακτικά δεν μας χρησίμευε σε κάτι.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 7:29 pm

Redfly έγραψε:
Τετ Οκτ 14, 2020 7:04 pm
4 στα 11 τρίποντα για Χαρισον. Έκανε κατάχρηση στο σουτ ή μου φαίνεται?
Τα περισσότερα ήταν ελεύθερα. Για εμένα τρία δεν έπρεπε να πάρει (ένα στον αιφνιδιασμό με τον Τζένικς, ένα όταν έληγε ο χρόνος της επίθεσης και είχαμε κολλήσει και τέλος αυτό που ο ΜακΚίσικ ενώ μπορούσε να τελειώσει μόνος του τη φάση την έβγαλε προς τα έξω.) αλλά του τα έδωσαν επειδή πήρε μπροστά.

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 7:32 pm

kojito έγραψε:
Τετ Οκτ 14, 2020 6:23 pm
Η πεντάδα που έκλεισε σήμερα το ματς θα πρέπει να είναι κι αυτή που θα κλείνει και τα περισσότερα ματς (με ΜακΚίσικ αντί Τζένκινς ή Χάρισον). Ιδανικά χωρίς να έχουν παίξει πρώτα ο Σλούκας και ο Πρίντεζης από 35 λεπτά έκαστος και τους κάψουμε.

Πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο όπου έσφιξε η άμυνα και στην επίθεση μπήκαν στην εξίσωση και οι Χάρισον-ΜακΚίσικ.

Ο Χάρισον θα έλεγα ότι είναι παίκτης ψυχολογίας. Πιστεύω όταν κάνει 2-3 καλά ματς μαζεμένα, θα πάρει μπρος μια και καλή. Σε σχέση πάντως με τον Μπράντον Πολ, φαίνεται ότι στην άμυνα είναι σίγουρα ένα επίπεδο πιο πάνω.

Κατά τα άλλα κρατάμε το αποτέλεσμα και την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου. Για πιο ασφαλή συμπεράσματα ας περιμένουμε το ματς με την Μακάμπι και τα επόμενα 1-2, γιατί και πέρσι κάναμε κάτι σποραδικές καλές εμφανίσεις και μετά χανόμασταν. Ζητούμενο για αρχή είναι η σταθερότητα.
Προσωπικά νομίζω ότι η προσέγγιση του φίλου kojito είναι η πιο προσγειωμένη γιατί πχ η νίκη στη ρωσία πέρυσι με παρα πολυ καλη επίδοση δεν φάνηκε αρκετή να μας αλλάξει επίπεδο αν και ο κειμζουρα δεν είναι μπαρτζω για να τα λέμε σωστά τα πράγματα. Οπότε ας χαρούμε σήμερα, μας πήγε το ματς καλά, είχαμε σωστή αντίδραση όταν προσπαθησε η αρμανι να μας τελειώσει και η ομάδα θα φανεί τι ψάρια πιάνει απέναντι σε πιο σοβαρες ομαδες με πιο σοβαρους προπονητες. Ο σφαιρόπουλος με τη μακαμπι είναι μιά καλή και δύσκολη αποστολή μεθαύριο. Θα δουμε ματσαρα.

0
Weekendman

 champion
Reactions: 413
Δημοσιεύσεις: 5759
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 7:33 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Τετ Οκτ 14, 2020 7:29 pm
Redfly έγραψε:
Τετ Οκτ 14, 2020 7:04 pm
4 στα 11 τρίποντα για Χαρισον. Έκανε κατάχρηση στο σουτ ή μου φαίνεται?
Τα περισσότερα ήταν ελεύθερα. Για εμένα τρία δεν έπρεπε να πάρει (ένα στον αιφνιδιασμό με τον Τζένικς, ένα όταν έληγε ο χρόνος της επίθεσης και είχαμε κολλήσει και τέλος αυτό που ο ΜακΚίσικ ενώ μπορούσε να τελειώσει μόνος του τη φάση την έβγαλε προς τα έξω.) αλλά του τα έδωσαν επειδή πήρε μπροστά.
H εμπιστοσύνη στον σουτέρ είναι θετικό πράγμα, αυτό δεν αναιρεί ότι ο αριθμός των τρίποντων προσπαθειών του Χάρισον θύμισε 90s , ακόμα και στην Γαλατασαράι συνήθως σούταρε λιγότερα τρίποντα από 11 σε ένα ματς στο Eurocup.

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Weekendman την Τετ Οκτ 14, 2020 7:35 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 7:35 pm

Τρομερό δεύτερο ημίχρονο και μπράβο στον coach που επέμεινε σε 20λεπτο σερί από Σλούκα-Πρίντεζη. Έτσι βγήκε το ματς και καλώς δε ρίσκαρε να αλλάξει ο ρυθμός με έξοδο Σλούκα. Δε νομίζω δηλαδή ότι θα ξαναγίνει αυτό, ούτε πως σημαίνει κάτι για Σπανούλη. Η ομάδα ρόλαρε, μια αλλαγή μπορεί να τα διέλυε όλα. 30 χρόνων είναι ο Κωστάρας αντέχει.

Εκπληκτικός Μακίσικ, δεν μπορώ να καταλάβω πως αυτός ο παίκτης έφτασε 30 για να παίξει Ευρωλίγκα, εκπληκτικός!

Εξαιρετικοί και οι Martin, Jenkins που μεχρι στιγμής κάνουν αυτό που ελπίζαμε, ενώ ο Χάρισον δείχνει δείγματα πολύ καλού σκόρερ, απλά θέλει λίγα καλά ματσάκια ακόμη για να βρει σταθερά καλή ψυχολογία.

Μόνη παραφωνία από όσους έπαιξαν ήταν οι δυο Έλληνες Παπανικολάου και Λαρεντζάκης, που έδειξαν διάθεση αλλά και έκαναν ερασιτεχνικές ανοησίες. Ειδικά ο Παπ πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω με τόση εμπειρία και παραστάσεις τι θόλωμα τον πιάνει ώρες ώρες. Είναι απαράδεκτο.

Πολύ καλή νίκη και συνεχίζουμε.
Weekendman έγραψε:
Τετ Οκτ 14, 2020 7:33 pm
mixalisgate7 έγραψε:
Τετ Οκτ 14, 2020 7:29 pm


Τα περισσότερα ήταν ελεύθερα. Για εμένα τρία δεν έπρεπε να πάρει (ένα στον αιφνιδιασμό με τον Τζένικς, ένα όταν έληγε ο χρόνος της επίθεσης και είχαμε κολλήσει και τέλος αυτό που ο ΜακΚίσικ ενώ μπορούσε να τελειώσει μόνος του τη φάση την έβγαλε προς τα έξω.) αλλά του τα έδωσαν επειδή πήρε μπροστά.
H εμπιστοσύνη στον σουτέρ είναι θετικό πράγμα, αυτό δεν αναιρεί ότι ο αριθμός των τρίποντων προσπαθειών του Χάρισον θύμισε 90s , ακόμα και στην Γαλατασαράι συνήθως σούταρε λιγότερα τρίποντα από 11 σε ένα ματς στο Eurocup.
Στη Γαλατά έχει κάνει και χειρότερα. Στο δεύτερο ημίχρονο πάντως καλά έκανε και τα πήρε. 4/11 είναι ένα οκ ποσοστό. Προτιμώ να πάρει 11 σποτ τρίποντα ο Χάρισον, παρά 6 με στεπ μπακ Σπανούλης. Τα περισσότερα του Χάρισον βγήκαν από σύστημα κι από τη ψυχολογία του σουτέρ.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 7:38 pm

Τέτοιο μπάσκετ με αρχή μέση και τέλος, έχουνε να δούνε χρόνια τα ματάκια μας.
Δεν μιλάμε για καλή μέρα εδώ ούτε για καλή ζαριά. Η φετινή Αρμάνι δεν έχει σχέση με τις παλιές εκδοχές της.
Επιπλέον, έχουμε σοβαρή διαφορά από ματς σε ματς. Γίνεται δουλειά εκεί στο ΣΕΦ, όπως έγινε και το καλοκαίρι σε επίπεδο στελέχωσης.
:wink:
Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε. :bball:

Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 8:57 pm

Weekendman έγραψε:
Τετ Οκτ 14, 2020 7:25 pm
Για τον ΜακΚίσικ κάθε φορά που τον βλέπω μαζί με τον Έλις μου φαίνεται αδιανόητο το πως δυσκολευόμασταν να πετύχουμε χειμερινή μεταγραφή της προκοπής όταν είχαμε καλές ομάδες, και το καταφέραμε πέρσι στην χειρότερη χρονιά εδώ και πολλά χρόνια όταν πρακτικά δεν μας χρησίμευε σε κάτι.
Ο Μπαρτζωκας κατι πετυχαινε. Ο Παουελ την 1η χρονια οκ μετριοτατος ηταν αλλα στα πλει οφ με την Εφες ηταν κρισιμος σενα ματς. Και ο Σερμαντινι θετικος.

Την 2η εφερε τον μαρντικολλλινς που αν δεν καταρρεαμε στο 4ο ματσς στο σεφ παιζει να ταν mvp της σειρας, καθως ταιριαζε αριστα με 3d. Και με την ρεαλ στα πλει οφ θετικος ηταν οπου και ειχαμε χασει τον παιχταρα τον λο...

Οκ εφερε και περκινς-μουν αλλα το ισοζυγιο θετικο ηταν ακομα και τοτε.

Δεν θα χαμε χασει αδοξα και τον μπαρτζωκα τοτε αλλα μεστη ζωη ειναι αυτα. Ας γινει τωρα ο σερ Αλεξ μας. βασικα Mr Giorgos γιατι δεν ειναι ελιτιστης να τον λεμε σερ και θυμιζει και τον γνωστο κωμικο οσο ναναι.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 9:41 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Τετ Οκτ 14, 2020 6:27 pm
Αν το κάρφωμα του Μάρτιν δεν είναι στην πρώτη θέση του τοπ 10 θα υπάρχει δάχτυλος από την διοργάνωση :lol: :roofl:
ΜΑ αφού δεν έχει άλμα του λόγου του. Που πάμε με τέτοιο δίδυμο στο 5; Εε; :P

austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 9:55 pm

είδα το δεύτερο ημίχρονο και πραγματικά χάρηκα Ολυμπιακό σήμερα. θα έλεγα ότι ήταν Ολυμπιακός από τα παλιά, αλλά η αλήθεια είναι ότι και πέρυσι είχαμε τέτοια ματς, τόσο με τον Κεμζούρα (με ΤΣΣΚΑ έξω π.χ.) όσο (και κυρίως) και με τον κόουτς Μπι. το παν είναι να υπάρξει συνέχεια και συνέπεια.

δε θα κάνω ανάλυση για κάθε παίκτη γιατί πάνω κάτω τα ίδια με τους προηγούμενους θα πω, θα σταθώ μόνο στον Τζένκινς ο οποίος έδειξε σήμερα ακριβώς γιατί τον πήραμε. ο ορισμός του τίμιου.

το θετικότερο όλων είναι ότι η ομάδα βελτιώνεται συνεχώς και οκ αυτό είναι και το λογικό, αλλά το έχω ξαναπεί ότι δυσκολεύομαι να συνηθίσω την "κανονικότητα" :D

με Μακάμπι δύσκολα τα πράγματα, αφενός γιατί έχασε σήμερα και θα έχει έξτρα κίνητρο, αφετέρου γιατί οι παίκτες προέρχονται από μεγάλη αποχή και το σημερινό (ορθότατα) κλειστό ροτέισον παίζει να μας στοιχίσει, μιλάμε για αγώνα ακόμα μεγαλύτερης έντασης δυο μέρες μετά. η Μακάμπι θα έχει και ταξίδι στο ενδιάμεσο βέβαια ενώ οι δικοί μας θα πίνουν φραπεδάρα στο Πασαλιμάνι, οπότε οψόμεθα.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 14, 2020 10:21 pm

austerity_blues έγραψε:
Τετ Οκτ 14, 2020 9:55 pm
είδα το δεύτερο ημίχρονο και πραγματικά χάρηκα Ολυμπιακό σήμερα. θα έλεγα ότι ήταν Ολυμπιακός από τα παλιά, αλλά η αλήθεια είναι ότι και πέρυσι είχαμε τέτοια ματς, τόσο με τον Κεμζούρα (με ΤΣΣΚΑ έξω π.χ.) όσο (και κυρίως) και με τον κόουτς Μπι. το παν είναι να υπάρξει συνέχεια και συνέπεια.

δε θα κάνω ανάλυση για κάθε παίκτη γιατί πάνω κάτω τα ίδια με τους προηγούμενους θα πω, θα σταθώ μόνο στον Τζένκινς ο οποίος έδειξε σήμερα ακριβώς γιατί τον πήραμε. ο ορισμός του τίμιου.

το θετικότερο όλων είναι ότι η ομάδα βελτιώνεται συνεχώς και οκ αυτό είναι και το λογικό, αλλά το έχω ξαναπεί ότι δυσκολεύομαι να συνηθίσω την "κανονικότητα" :D

με Μακάμπι δύσκολα τα πράγματα, αφενός γιατί έχασε σήμερα και θα έχει έξτρα κίνητρο, αφετέρου γιατί οι παίκτες προέρχονται από μεγάλη αποχή και το σημερινό (ορθότατα) κλειστό ροτέισον παίζει να μας στοιχίσει, μιλάμε για αγώνα ακόμα μεγαλύτερης έντασης δυο μέρες μετά. η Μακάμπι θα έχει και ταξίδι στο ενδιάμεσο βέβαια ενώ οι δικοί μας θα πίνουν φραπεδάρα στο Πασαλιμάνι, οπότε οψόμεθα.
Σωστός ο προβληματισμός σου για το ματς με τη Μακάμπι.
Το θέμα είναι, ότι πόσοι από εμάς εδώ περιμέναμε να νικήσουμε την Αρμάνι που είχε τέτοιο σερί και τέτοια εικόνα/ρόστερ;

Απειροελάχιστοι πιθανότατα.
Οι συγκρίσεις με πέρσι δεν μπορούν να σταθούν γιατί ότι νίκες κάναμε πέρσι (στο εντελώς ξεκούδουνο- "βάρα σουτ κι αν μπει μπήκε- χου κερς") με τον "κάτι σαν κόουτς" Κεμζούρα, τις διαδεχόταν κάτι ηχηρές σφαλιάρες, ενώ στα ματς μπαίναμε χωρίς καμιά πυξίδα και ότι κατέβαζε ο κάθε παίκτης. Θυμάμαι και κάτι νίκες αντίστοιχες επί Χαρίση στη Γλυφάδα.. :D Από το πουθενά και μετά η Νέμεσις.
Τα μοναδικά παιχνίδια που προσπαθήσαμε να παίξουμε μπάσκετ αρχών ήταν όταν πήραμε Μπαρτζώκα κι ακολούθως, Μακίσικ κι Έλις.

Το ζήτημα είναι ότι από παιχνίδι σε παιχνίδι βλέπουμε βελτίωση, βλέπουμε πολλούς παίκτες να παίρνουν πρωτοβουλίες, βλέπουμε ισορροπία σε άμυνα κι επίθεση.
Εγώ αυτά έχω να τα δω στην ομάδα, από την προτελευταία χρονιά του Σφαιρό στην ομάδα. :wink:


* Για μένα πέρσι η ομάδα (το έχω ξαναπεί) δυσφήμησε την (πρόσφατη)ιστορία της με την όλη εικόνα της. Και την αγωνιστική και τη γενικότερη, με 2 απολύσο-παραιτήσεις προπονητών, με κάτι σαν μπάσκετ στα παιχνίδια ( ο καθένας για πάρτη του- είμαι σίγουρος ότι ο Πρίντεζης κάποια στιγμή θα μιλήσει για τις 2 τελευταίες χρονιές) με αλλεπάλληλες αλλαγές ξένων και με μπάσκετ γιουρούσι. :banghead:
Προτιμούσα τον πιο τίμιο Ολυμπιακό των Μανιάτη και Καμπούρη. Τόσα- όσα, ένα πράγμα ή " που πας βρε Καραμήτρο" ;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2020-2021”