Day 27 - Olympiacos vs Panathinaikos

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 8:23 am

john wick έγραψε:
Τετ Μαρ 04, 2020 6:55 am
Σε ποια ομάδα έχεις δει το βασικό της 3άρι να ειναι ο ηγέτης της;;; :o
Ο Πάπι κάνει break out season και ειναι ο υπαρχηγός της ομάδας και με το σπαθί του...


Στα του ματς δίκαιη νίκη του Ολυμπιακού , ο Παναθηναικός έχει σοβαρά δομικά θέματα να λύσει...




υ.γ
για τις ομορφιές που έγιναν στο σεφ εχθές , υπό την ανοχή άραγε (;;;) των ιδιοκτητών αναμένω την απόφαση της EL , διότι για ένα μπουκάλι μπύρας έκλεισε το Οακα 18 ώρες πριν τον αγώνα με την φενέρ...
Αν δεν κανω λαθοε, το ΟΑΚΑ έκλεισε λόγω της επίθεσης (φραστικης και όχι μόνο) του κυρίου Δημήτρη στην υπεύθυνη ασφαλείας της Ευρωλίγκας, επειδή ο ίδιος ήταν υποτροπος.

Απαράδεκτα τα του ΣΕΦ εχθές αν ισχύουν, από τους αφους δεν έχω διαβάσει ποτέ να παίρνουν τίποτε μέτρα. Η εικόνα του Τσουκαλά να αποθεώνει τον Μπαρτζωκα, που ο ίδιος τον απειλούσε κάποτε από την εκπομπή του είναι ολίγον φαιδρή. Πιο φαιδρό είναι ότι καθόταν κάτω από τη μπασκετα, χειρότερα κι απ το Νέστορα.

Έχει ενδιαφέρον να δει κανείς την ποιότητα των σουτ κάτω από την οποία έγινε το 1/20 σουτ από τη λιγότερο δουλεμένη επίθεση της Ευρωλίγκας.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 8:28 am

Ο ηγέτης δεν καθορίζεται από τη θέση που παίζει, αλλά από τη γενικότερη συμπεριφορά του στα μεγάλα παιχνίδια, άσχετο αν στην Ευρώπη το παιχνίδι το τρέχουν πιο πολύ οι κοντοί. Ο Πάπι προορίζεται για μεγάλα πράγματα βάσει όσων έχει δείξει στο παρελθόν. Αν η breakout σεζόν είναι οι 10.9 πόντοι ανά παιχνίδι, τα 4 ρημπάουντ το βελτιωμένο τρίποντο, το 60% από τις βολές και μια γενικότερη παρουσία που δείχνει έναν καλό ρολίστα και ηγετικές εμφανίσεις με μικρές ομάδες, τότε οκ, εγώ θεωρώ πως έχει δυνατότητες να φανεί πιο χρήσιμος. Τα μεγάλα προβλήματα του Παναθηναίκού είναι η μηδενική προσφορά από το 2 και η κακή frontline, αλλά και στα μεγάλα παιχνίδια έχει έναν απόλυτο ηγέτη και αυτός είναι ο Καλάθης. Χωρίς εκείνον, αμφιβάλλω το κατά πόσο θα έκανε ο ελληνικός κορμός του Παναθηναϊκού θα μπορούσε με καλούς ξένους να έχει την ομάδα σε αυτήν τη θέση και να σημειώνει αυτά τα νούμερα. Μπορεί βέβαια και η απουσία του Νικ να οδηγούσε σε καλύτερα νούμερα, εγώ λέω απλά τι βλέπω στο παρκέ.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Nemesakos

 nba
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 2494
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2015 12:50 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 8:57 am

Σε ματς με 1/20 τρίποντα το να χάνεις με 3 είναι μάλλον τιμητικό. Σε αντίστοιχο ματς με άλλον αντίπαλο το πιθανότερο θα ήταν η διαφορά να ήταν 15+.
Επίσης σε ματς των 80 πόντων να πετυχαίνεις 78 με μόλις ένα τρίποντο είναι επίσης κάτι που πρέπει να κρατήσεις.
Κρατάω ακόμα την ηγετικη εμφάνιση του Καλάθη, την εξαιρετική συνεργασία Ράις-Μήτογλου, ατομικά τον Μήτογλου που και σε άμυνα και σε επίθεση ήταν εξαιρετικός, την παρουσία του Μπέντιλ.

Στα αρνητικά, ο Παναθηναϊκός με Παπαγιάννη στην 5άδα ήταν αμυντικά ανεπαρκής. Η ανεπάρκεια μεγάλωνε όταν στο παρκέ παράλληλα βρισκόταν και ο Τόμας. Η πιο χαρακτηριστική φάση είναι στο β μέρος όταν ο Μακίσικ με ένα απλό σκριν βρήκε εντελώς άδεια την ρακέτα και έκανε το 4ο κάρφωμά του. Σε αυτή τη φάση ο Παπαγιάννης δεν βγήκε ποτέ από το σκριν ενώ η βοήθεια παρέμεινε στον Βεζένκοφ, με τον Σάσα να μην είναι σε κατάσταση απειλής. Όπου βοήθεια βάλτε Τόμας. Γενικά ο Παπαγιάννης ότι και αν έχει γράψει η στατιστική ίσως ήταν ο χειρότερος παίκτης του γηπέδου. Δεν έχω απαίτηση να είναι dominant σε αυτή τη φάση της καριέρας του. Θα ήθελα να είναι απλά επαρκής. Αλλά δυστυχώς έχει απλά ξεσπάσματα. Και σε έναν αγώνα που ο αντίπαλος κατεβαίνει με έναν μόνο ψηλό, τότε αναγκαστικά πρέπει να προβληματιστεί και ο ίδιος.

Συνολικά χτες το ζωγραφιστό ήταν αεροδιάδρομος. 4 φορές ο Μακκισικ βρήκε εντελώς ελεύθερο διάδρομο για να καρφώσει. Ότι άμυνα και να έχει επιλέξει ο Παναθηναϊκός να παίξει, είτε ατομική είτε ομαδική, δεν μπορεί οι βοήθειες να μην «κλείνουν» και να αφήνουν την ρακέτα απροστάτευτη. ΠΧ στον νέο Αμερικάνο του Ολυμπιακού φάνηκε ξεκάθαρα πως η εντολή ήταν να του δώσουν το σούτ. Έστω και αν έβαλε τα 2 πρώτα, η τακτική σε αυτό το κομμάτι δικαιώθηκε καθώς αν θυμάμαι τελείωσε με 2/7. Ωστόσο το διάβασμα φάσεων από κει και πέρα ήταν ανύπαρκτό.

Προσωπικά δεν μπορώ να κατανοήσω κάποιες αποφάσεις του Πιτίνο χωρίς να σημαίνει ότι κάνω κακόπιστη κριτική. Η επιλογή να παίξει μόλις 9 λεπτά ο Φριντέτ σε ματς που πάει στο σουτ δεν μου κάνει. Η επιλογή στα 19'' να μπει ο Παπαγιάννης στο παρκέ με το ματς στους 3 πάλι δεν μου κάνει. Ο Παπαγιάννης στα 9 δευτερόλεπτα αν προσέξατε κάνει ένα τρομερό λάθος. Επιθετικό ριμπάουντ μόνος κάτω από το καλαθι για εύκολο δίποντο και μόλις πιάνει την μπάλα κοιτάει να πασάρει για τρίποντο αντί να το βάλει και η ομάδα να αμυνθεί, να πιέσει, να κάνει φάουλ να κλέψει. Τελικά κερδίζει φάουλ και ευτυχώς έβαλε 2/2 βολές. Όταν το ματς πηγαίνει στο σουτ μου είναι αδύνατο να κατανοήσω 5άδες χωρίς Φριντέτ ή Ράουτινς, ή εστω 5άδα μόνο με σουτέρ. Αν δεν κάνω λάθος το ελεύθερο τρίποντο του Τόμας στην τελευταία φάση ήταν και το πρώτο του 3ποντο στον αγώνα.

Θεωρώ επίσης μεγάλο λάθος από πλευράς Πιτίνο την τακτική αντιμετώπιση της έλλειψης ψηλών του Ολυμπιακού. Παπαγιάννης, Βουγιούκας, Ουάιλι, Μπέντιλ, Τόμας απέναντι σε Έλις, Πρίντεζη και Βεζένκοφ... Βουγιούκας και Ουάιλι δεν χρησιμοποιήθηκαν καθόλου. Θεωρώ πως με το στυλ παιχνιδιού του κάθε παίκτη ο Πιτίνο θα μπορούσε να ανακατέψει αρκετά την τράπουλα. Θεωρώ πως δεν εκμαιταλεύτηκε το ποσοτικό πλεονέκτημα που είχε στους ψηλούς.

Από κει και πέρα. Ο Ολυμπιακός προσωπικά δεν με ενθουσίασε τακτικά. Διαφωνώ με αυτό που κυκλοφορεί ότι ο Μπαρτζώκας έκανε ματ στον Πιτίνο. Το ματς κρίθηκε στο σουτ, το ματς κρίθηκε από την ατομική απόδοση του Μακίσικ ο οποίος διάβασε εξαιρετικά την πολύ κακή αλληλοκάλυψη του Παναθηναϊκού στο ζωγραφιστό, αλλά και στην εξαιρετική ευστοχία της ομάδας από τα 6.75. 3 ο Ρότσεστι, 2 ο Βεζένκοφ, 2 ο Παπανικολάου, 2 ο Μακκισικ. Ο Ολυμπιακός έβγαλε ψυχή και φάνηκε να θέλει περισσότερο την νίκη. Πάλεψε περισσότερο για την νίκη. Ωστόσο θα γράψω ξανά αυτό που έγραψα στην αρχή ότι με αντίπαλο που έχει 1/20 τρίποντα το ματς έπρεπε να είναι στο 15+.

Για τα εξωαγωνιστικά πρέπει να καταλάβουν ότι μας έχουν κάνει να βαριόμαστε έστω και να παρακολουθούμε τον αγώνα. Όπως είπε ο κόουτς Μπαρτζώκας κανέναν δεν ενδιαφέρουν τα εξωαγωνιστικά. Αν και θα πρέπει να πούμε ένα ευχαριστώ και στους 3 προέδρους γιατί κατάφεραν με τις συμπεριφορές του να αποβάλλουν από αρκετό κόσμο τον φανατισμό και να τον κάνουν να θέλει να δει μπάσκετ. Προφανώς κάφροι ένθεν κακείθεν θα υπάρχουν αλλά έχω μια ελπίδα πως όσο το συνεχίζουν τόσο λιγότεροι κάφροι θα μένουν.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 9:23 am

Μερικά σκόρπια επί διάφορων σχολίων.

Εννοείται πως είναι καταδικαστέοι τόσο οι διάφοροι Τσουκαλάδες κι η προσπάθεια για επεισόδια από μεριάς των χουλιγκάνων όσο και η εμπρηστικότατη απόφαση του πιο εμπρηστικού παράγοντα του ελληνικού αθλητισμού όπου με το μπλουζάκι να βολτάρει να φαίνεται και παρέα με τους φουσκωτούς που τι τους ήθελε πλάκα- πλάκα; αν όντως υπήρχε βούληση από τους χουλιγκάνους θα τον προστάτευαν νομίζει ή είναι έτσι για την εικόνα "Τόνι Μοντάνα"; Ο μοναδικός που θα τον βοηθούσε ήταν ο παλαίμαχος αστυνομικό- ποινικός που θα έβγαζε το γκάνι κι όποιον πάρει ο χάρος.
Ο Δ.Γ μάλλον δεν καταλαβαίνει ότι αν έβαλε κάποιον σε κίνδυνο ήταν οι παίκτες του. Δεν μιλάω για το ελληνικό μπάσκετ, για τον αθλητισμό κ.α. γιατί γελάει ο κόσμος.

Ο ίδιος έβαλε επιπλέον πίεση στους παίκτες του και σούταραν νευρικά, πέραν της καλής άμυνας του Ολυμπιακού που τους έκρυβε τη θέα βγάζοντας ψηλά κορμιά απέναντί τους στις περισσότερες προσπάθειες. Επιπλέον, ο Παναθηναϊκός τα έδωσε όλα χθες στην άμυνα, κάτι που επίσης του βγήκε στην επίθεση. Θα δώσεις κάπου - θα χάσεις κάπου αλλού.

Θυμάμαι τα χρόνια της παντοδυναμίας του ΠαναθηναΙκού, τους δικούς μας(αναφέρομαι σε καλούς σουτέρ) να χτίζουν το ΣΕΦ και το ΟΑΚΑ λόγω της καλής άμυνα των πρασίνων, της προσπάθειας που οι ίδιοι κατέβαλαν στην άμυνά τους μπας και σταματήσουνς τη φοβερή τότε επίθεση του Παναθηναϊκού κι από τη νευρικότητά του απέναντι σε καλύτερο αντίπαλο.
Ε, χθες ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος και με κάποιον τρόπο θα κέρδιζε κι ας έβαζε ο ΦΡιντέτ κι ο Ράις τα τρίποντα.

Για τη θέση που μπορεί να παίζει ένας ηγέτης θα διαφωνήσω με το φίλο JohnWick. Δεν έχει να κάνει.
¨Οντως ο Παπαπέτρου διάγει την καλύτερή του χρονιά, πιστώνεται αυτό πρωτίστως στον ίδιο αλλά και στον Δ.Γ που του τα έσκασε(λόγω κόκκινου παρελθόντος- κλασσικά) και στους προπονητές του τον ενάμιση αυτόν χρόνο, αλλά και στον Ολυμπιακό του Σφαιρό και των Αγγελόπουλων που εκείνα τα χρόνια τον στήριξαν όσο και αν δεν τον έβαζαν να παίξει στη θέση του. Για ελληνική ομάδα πάντως ο τότε Ολυμπιακός στήριξε τους νέους Έλληνες παίκτες και εν τέλει τους ανέδειξε.
Επιστρέφοντας στον Παπαπέτρου θα συμφωνήσω πάντως με τον Nikolas12 στο ότι ο Παπαπέτρου μάλλον έπιασε το ταβάνι του.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 9:27 am

:sorry:
Nemesakos έγραψε:
Τετ Μαρ 04, 2020 8:57 am
Σε ματς με 1/20 τρίποντα το να χάνεις με 3 είναι μάλλον τιμητικό. Σε αντίστοιχο ματς με άλλον αντίπαλο το πιθανότερο θα ήταν η διαφορά να ήταν 15+.
Επίσης σε ματς των 80 πόντων να πετυχαίνεις 78 με μόλις ένα τρίποντο είναι επίσης κάτι που πρέπει να κρατήσεις.
Κρατάω ακόμα την ηγετικη εμφάνιση του Καλάθη, την εξαιρετική συνεργασία Ράις-Μήτογλου, ατομικά τον Μήτογλου που και σε άμυνα και σε επίθεση ήταν εξαιρετικός, την παρουσία του Μπέντιλ.

Στα αρνητικά, ο Παναθηναϊκός με Παπαγιάννη στην 5άδα ήταν αμυντικά ανεπαρκής. Η ανεπάρκεια μεγάλωνε όταν στο παρκέ παράλληλα βρισκόταν και ο Τόμας. Η πιο χαρακτηριστική φάση είναι στο β μέρος όταν ο Μακίσικ με ένα απλό σκριν βρήκε εντελώς άδεια την ρακέτα και έκανε το 4ο κάρφωμά του. Σε αυτή τη φάση ο Παπαγιάννης δεν βγήκε ποτέ από το σκριν ενώ η βοήθεια παρέμεινε στον Βεζένκοφ, με τον Σάσα να μην είναι σε κατάσταση απειλής. Όπου βοήθεια βάλτε Τόμας. Γενικά ο Παπαγιάννης ότι και αν έχει γράψει η στατιστική ίσως ήταν ο χειρότερος παίκτης του γηπέδου. Δεν έχω απαίτηση να είναι dominant σε αυτή τη φάση της καριέρας του. Θα ήθελα να είναι απλά επαρκής. Αλλά δυστυχώς έχει απλά ξεσπάσματα. Και σε έναν αγώνα που ο αντίπαλος κατεβαίνει με έναν μόνο ψηλό, τότε αναγκαστικά πρέπει να προβληματιστεί και ο ίδιος.

Συνολικά χτες το ζωγραφιστό ήταν αεροδιάδρομος. 4 φορές ο Μακκισικ βρήκε εντελώς ελεύθερο διάδρομο για να καρφώσει. Ότι άμυνα και να έχει επιλέξει ο Παναθηναϊκός να παίξει, είτε ατομική είτε ομαδική, δεν μπορεί οι βοήθειες να μην «κλείνουν» και να αφήνουν την ρακέτα απροστάτευτη. ΠΧ στον νέο Αμερικάνο του Ολυμπιακού φάνηκε ξεκάθαρα πως η εντολή ήταν να του δώσουν το σούτ. Έστω και αν έβαλε τα 2 πρώτα, η τακτική σε αυτό το κομμάτι δικαιώθηκε καθώς αν θυμάμαι τελείωσε με 2/7. Ωστόσο το διάβασμα φάσεων από κει και πέρα ήταν ανύπαρκτό.

Προσωπικά δεν μπορώ να κατανοήσω κάποιες αποφάσεις του Πιτίνο χωρίς να σημαίνει ότι κάνω κακόπιστη κριτική. Η επιλογή να παίξει μόλις 9 λεπτά ο Φριντέτ σε ματς που πάει στο σουτ δεν μου κάνει. Η επιλογή στα 19'' να μπει ο Παπαγιάννης στο παρκέ με το ματς στους 3 πάλι δεν μου κάνει. Ο Παπαγιάννης στα 9 δευτερόλεπτα αν προσέξατε κάνει ένα τρομερό λάθος. Επιθετικό ριμπάουντ μόνος κάτω από το καλαθι για εύκολο δίποντο και μόλις πιάνει την μπάλα κοιτάει να πασάρει για τρίποντο αντί να το βάλει και η ομάδα να αμυνθεί, να πιέσει, να κάνει φάουλ να κλέψει. Τελικά κερδίζει φάουλ και ευτυχώς έβαλε 2/2 βολές. Όταν το ματς πηγαίνει στο σουτ μου είναι αδύνατο να κατανοήσω 5άδες χωρίς Φριντέτ ή Ράουτινς, ή εστω 5άδα μόνο με σουτέρ. Αν δεν κάνω λάθος το ελεύθερο τρίποντο του Τόμας στην τελευταία φάση ήταν και το πρώτο του 3ποντο στον αγώνα.

Θεωρώ επίσης μεγάλο λάθος από πλευράς Πιτίνο την τακτική αντιμετώπιση της έλλειψης ψηλών του Ολυμπιακού. Παπαγιάννης, Βουγιούκας, Ουάιλι, Μπέντιλ, Τόμας απέναντι σε Έλις, Πρίντεζη και Βεζένκοφ... Βουγιούκας και Ουάιλι δεν χρησιμοποιήθηκαν καθόλου. Θεωρώ πως με το στυλ παιχνιδιού του κάθε παίκτη ο Πιτίνο θα μπορούσε να ανακατέψει αρκετά την τράπουλα. Θεωρώ πως δεν εκμαιταλεύτηκε το ποσοτικό πλεονέκτημα που είχε στους ψηλούς.

Από κει και πέρα. Ο Ολυμπιακός προσωπικά δεν με ενθουσίασε τακτικά. Διαφωνώ με αυτό που κυκλοφορεί ότι ο Μπαρτζώκας έκανε ματ στον Πιτίνο. Το ματς κρίθηκε στο σουτ, το ματς κρίθηκε από την ατομική απόδοση του Μακίσικ ο οποίος διάβασε εξαιρετικά την πολύ κακή αλληλοκάλυψη του Παναθηναϊκού στο ζωγραφιστό, αλλά και στην εξαιρετική ευστοχία της ομάδας από τα 6.75. 3 ο Ρότσεστι, 2 ο Βεζένκοφ, 2 ο Παπανικολάου, 2 ο Μακκισικ. Ο Ολυμπιακός έβγαλε ψυχή και φάνηκε να θέλει περισσότερο την νίκη. Πάλεψε περισσότερο για την νίκη. Ωστόσο θα γράψω ξανά αυτό που έγραψα στην αρχή ότι με αντίπαλο που έχει 1/20 τρίποντα το ματς έπρεπε να είναι στο 15+.

Για τα εξωαγωνιστικά πρέπει να καταλάβουν ότι μας έχουν κάνει να βαριόμαστε έστω και να παρακολουθούμε τον αγώνα. Όπως είπε ο κόουτς Μπαρτζώκας κανέναν δεν ενδιαφέρουν τα εξωαγωνιστικά. Αν και θα πρέπει να πούμε ένα ευχαριστώ και στους 3 προέδρους γιατί κατάφεραν με τις συμπεριφορές του να αποβάλλουν από αρκετό κόσμο τον φανατισμό και να τον κάνουν να θέλει να δει μπάσκετ. Προφανώς κάφροι ένθεν κακείθεν θα υπάρχουν αλλά έχω μια ελπίδα πως όσο το συνεχίζουν τόσο λιγότεροι κάφροι θα μένουν.
Μοντ, μόλις έγραψες ένα από τα πλέον άστοχα ποστ που έχω διαβάσει με αποκορύφωμα τις ευχαριστίες στους 3 προέδρους.

Άβαταρ μέλους
Nemesakos

 nba
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 2494
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2015 12:50 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 9:34 am

basket72 έγραψε:
Τετ Μαρ 04, 2020 9:27 am
:sorry:
Nemesakos έγραψε:
Τετ Μαρ 04, 2020 8:57 am
Μοντ, μόλις έγραψες ένα από τα πλέον άστοχα ποστ που έχω διαβάσει με αποκορύφωμα τις ευχαριστίες στους 3 προέδρους.
Για το πρώτο κομμάτι, είναι ο τρόπος που είδα τον αγώνα.. Δεν χρειάζεται να έχουμε την ίδια οπτική..

Όσο για τις ευχαριστίες που έδωσα θα συνεχίσω να τις δίνω. :smile:

Στα γήπεδα και των δύο όπως έχεις παρατηρήσει πάνε πλέον πολύ λιγότεροι από το συνηθισμένο. Όπως θα έχεις παρατηρήσει επίσης ο κόσμος που αντιδρά σε αυτά που κάνουν και οι 3 είναι αρκετά αυξανόμενος. Προφανώς ακόμα χειροκροτητές τους συνεχίζουν να υπάρχουν. Ωστόσο μου αρκεί ότι είναι αρκετά λιγότεροι από το παρελθόν. Όπως επίσης μου αρκεί που αρκετοί που υπήρξαν φανατισμένοι από όλο το κλίμα έχουν ένα είδος αποστροφής. Αυτό για μένα είναι ένα κέρδος προς την σωστή κατεύθυνση. Με την ελπίδα να κουραστούν ακόμα περισσότεροι ώστε να καταλάβουν ότι ο κόσμος ενδιαφέρεται για το άθλημα και όχι για τα καπρίτσια τους.


0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 9:39 am

Μέσα σε όλα τα άλλα έχουμε και το Νέστορα να απειλεί τους παίκτες ότι θα τους βγάλει στα μανταλάκια. Ο Νέστορας. Που τον στέλνει η διοίκηση να υποδέχεται και τις μεταγραφές στο αεροδρόμιο.

Θα γυρίζει ο Παύλος στον τάφο του...

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 9:44 am

Nemesakos έγραψε:
Τετ Μαρ 04, 2020 9:34 am

Για το πρώτο κομμάτι, είναι ο τρόπος που είδα τον αγώνα.. Δεν χρειάζεται να έχουμε την ίδια οπτική..

Όσο για τις ευχαριστίες που έδωσα θα συνεχίσω να τις δίνω. :smile:

Στα γήπεδα και των δύο όπως έχεις παρατηρήσει πάνε πλέον πολύ λιγότεροι από το συνηθισμένο. Όπως θα έχεις παρατηρήσει επίσης ο κόσμος που αντιδρά σε αυτά που κάνουν και οι 3 είναι αρκετά αυξανόμενος. Προφανώς ακόμα χειροκροτητές τους συνεχίζουν να υπάρχουν. Ωστόσο μου αρκεί ότι είναι αρκετά λιγότεροι από το παρελθόν. Όπως επίσης μου αρκεί που αρκετοί που υπήρξαν φανατισμένοι από όλο το κλίμα έχουν ένα είδος αποστροφής. Αυτό για μένα είναι ένα κέρδος προς την σωστή κατεύθυνση. Με την ελπίδα να κουραστούν ακόμα περισσότεροι ώστε να καταλάβουν ότι ο κόσμος ενδιαφέρεται για το άθλημα και όχι για τα καπρίτσια τους.

Διαφωνούμε κάθετα, φίλε μόντ. Και στο πως βλέπουμε την ομάδα μας. Εγώ όταν χάνει δίκαια η ομάδα μου βγάζω το καπέλο στον αντίπαλο και δεν κοιτάω στο πως θα αφήσω υπονοούμενα για ατυχία ή δεν ξέρω τι άλλο.
Διαφωνούμε ακόμα περισσότερο στον ρόλο των 3 προέδρων, με χειρότερο τον Δ.Γ.* Αν δεν είχαν και τον μπαμπούλα της Ευρωλίγκας από πάνω τους, θα είχαμε ομορφιαί.
Χθες ο Δ.Γ κατέβηκε κυρίως μπας και στείλει τον Ολυμπιακό κι από την Ευρωλίγκα. Το έκανε (όπως αρέσκεται να κομπάζει) στην Α1, το επιχείρησε κι χθες.
Αν δεν υπήρχε ο φόβος κυρώσεων οι 2 φουσκωτοί συν τον συνταξιούχο κίλλερ θα πηγαίναν περίπατο για βρούβες. ΔΕν θα χρειαζόταν καν 50 χουλιγκάνοι. Το πολύ 5. Δυστυχώς στο κομμάτι αυτό που το ξέρω και ενίοτε με ζόρικο τρόπο φάτσα με φάτσα προσπαθώ απέναντί του, υπάρχει μεγάλη αναβάθμιση.
Με πυγμάχους, ΜΜΕερ κι άλλους πολ. τεχνίτες από κικ και Τάι, εισαγόμενους βαλκάνιους και πρώην σοβιετικούς και τέως κρατούμενους.

Άβαταρ μέλους
Nemesakos

 nba
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 2494
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2015 12:50 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 9:53 am

basket72 έγραψε:
Τετ Μαρ 04, 2020 9:44 am
Nemesakos έγραψε:
Τετ Μαρ 04, 2020 9:34 am

Για το πρώτο κομμάτι, είναι ο τρόπος που είδα τον αγώνα.. Δεν χρειάζεται να έχουμε την ίδια οπτική..

Όσο για τις ευχαριστίες που έδωσα θα συνεχίσω να τις δίνω. :smile:

Στα γήπεδα και των δύο όπως έχεις παρατηρήσει πάνε πλέον πολύ λιγότεροι από το συνηθισμένο. Όπως θα έχεις παρατηρήσει επίσης ο κόσμος που αντιδρά σε αυτά που κάνουν και οι 3 είναι αρκετά αυξανόμενος. Προφανώς ακόμα χειροκροτητές τους συνεχίζουν να υπάρχουν. Ωστόσο μου αρκεί ότι είναι αρκετά λιγότεροι από το παρελθόν. Όπως επίσης μου αρκεί που αρκετοί που υπήρξαν φανατισμένοι από όλο το κλίμα έχουν ένα είδος αποστροφής. Αυτό για μένα είναι ένα κέρδος προς την σωστή κατεύθυνση. Με την ελπίδα να κουραστούν ακόμα περισσότεροι ώστε να καταλάβουν ότι ο κόσμος ενδιαφέρεται για το άθλημα και όχι για τα καπρίτσια τους.

Διαφωνούμε κάθετα, φίλε μόντ. Και στο πως βλέπουμε την ομάδα μας. Εγώ όταν χάνει δίκαια η ομάδα μου βγάζω το καπέλο στον αντίπαλο και δεν κοιτάω στο πως θα αφήσω υπονοούμενα για ατυχία ή δεν ξέρω τι άλλο.
Διαφωνούμε ακόμα περισσότερο στον ρόλο των 3 προέδρων, με χειρότερο τον Δ.Γ.* Αν δεν είχαν και τον μπαμπούλα της Ευρωλίγκας από πάνω τους, θα είχαμε ομορφιαί.
Χθες ο Δ.Γ κατέβηκε κυρίως μπας και στείλει τον Ολυμπιακό κι από την Ευρωλίγκα. Το έκανε (όπως αρέσκεται να κομπάζει) στην Α1, το επιχείρησε κι χθες.
Αν δεν υπήρχε ο φόβος κυρώσεων οι 2 φουσκωτοί συν τον συνταξιούχο κίλλερ θα πηγαίναν περίπατο για βρούβες. ΔΕν θα χρειαζόταν καν 50 χουλιγκάνοι. Το πολύ 5. Δυστυχώς στο κομμάτι αυτό που το ξέρω και ενίοτε με ζόρικο τρόπο φάτσα με φάτσα προσπαθώ απέναντί του, υπάρχει μεγάλη αναβάθμιση.
Με πυγμάχους, ΜΜΕερ κι άλλους πολ. τεχνίτες από κικ και Τάι, εισαγόμενους βαλκάνιους και πρώην σοβιετικούς και τέως κρατούμενους.
Είπα κάπου ότι έχασε άδικα ο Παναθηναϊκός? :shock: Ανέλυσα τι δεν μου άρεσε στον Παναθηναϊκό. Και θεώρώ πως αν κ ο Ολυμπιακός ήταν στοιχειωδώς καλύτερος το ματς ήταν για 15+.. 2 φορές το έγραψα...Το ότι δεν με εντυπωσίασε τακτικά δεν μειώνει την νίκη του.

Αυτά που μου γράφεις μετά δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα. Ούτε οι μπράβοι ούτε οι Ρώσοι ή Σέρβοι ούτε κανείς. Μεταφράζεις εντελώς λάθος αυτό που γράφω.

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι ήμουν με παρέα Ολυμπιακών και Παναθηναϊκών που κάπου κάπως κάποτε είχαμε κ την εξωαγωνιστική κόντρα έστω και σε επίπεδο πειράγματος και πλέον αυτή δεν υπάρχει. Πλέον δεν είναι καν θέμα συζήτησης. Πλέον είναι αδιάφορη. Και ευτυχώς ξαναλέω δεν είναι μόνο η χθεσινή παρέα των 8 ατόμων που έχουν αυτή την αποστροφή. Είναι αρκετός κόσμος ακόμα. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω..

Αν εντέλει καταφέρουν και επικρατήσουν οι στρατοί των προέδρων τότε καλά να πάθουμε..

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 10:02 am

yorgos έγραψε:
Τετ Μαρ 04, 2020 8:23 am
john wick έγραψε:
Τετ Μαρ 04, 2020 6:55 am
Σε ποια ομάδα έχεις δει το βασικό της 3άρι να ειναι ο ηγέτης της;;; :o
Ο Πάπι κάνει break out season και ειναι ο υπαρχηγός της ομάδας και με το σπαθί του...


Στα του ματς δίκαιη νίκη του Ολυμπιακού , ο Παναθηναικός έχει σοβαρά δομικά θέματα να λύσει...




υ.γ
για τις ομορφιές που έγιναν στο σεφ εχθές , υπό την ανοχή άραγε (;;;) των ιδιοκτητών αναμένω την απόφαση της EL , διότι για ένα μπουκάλι μπύρας έκλεισε το Οακα 18 ώρες πριν τον αγώνα με την φενέρ...
Αν δεν κανω λαθοε, το ΟΑΚΑ έκλεισε λόγω της επίθεσης (φραστικης και όχι μόνο) του κυρίου Δημήτρη στην υπεύθυνη ασφαλείας της Ευρωλίγκας, επειδή ο ίδιος ήταν υποτροπος.

Απαράδεκτα τα του ΣΕΦ εχθές αν ισχύουν, από τους αφους δεν έχω διαβάσει ποτέ να παίρνουν τίποτε μέτρα. Η εικόνα του Τσουκαλά να αποθεώνει τον Μπαρτζωκα, που ο ίδιος τον απειλούσε κάποτε από την εκπομπή του είναι ολίγον φαιδρή. Πιο φαιδρό είναι ότι καθόταν κάτω από τη μπασκετα, χειρότερα κι απ το Νέστορα.

Έχει ενδιαφέρον να δει κανείς την ποιότητα των σουτ κάτω από την οποία έγινε το 1/20 σουτ από τη λιγότερο δουλεμένη επίθεση της Ευρωλίγκας.
Αντίστοιχα όταν ιδιοκτήτης ομάδας δέχεται φραστική επίθεση,(αλλά και προσπάθεια να τον προσεγγίσουν απειλητικά)από άτομα με διαπιστεύσεις της γηπεδούχου,πρέπει να υπάρξει ανάλογη τιμωρία.Είμαι περίεργος πως θα αντιδράσει η euroleague.

Στα του ματς,καλύτερος δεν ξέρω αν ήταν ο ΟΣΦΠ, αλλα για μένα προσπάθησε να επιτεθεί πιο ορθολογικά,και σίγουρα ήταν καλός αμυντικά στα σημεία που έπρεπε.
Εμείς πάλι,μπορεί να μην πιάσαμε κάποια καλή απόδοση,πλην κάποιων διαστημάτων,αλλά είδα μια ομάδα να προσπαθεί,και να το παλεύει,να είναι συγκεντρωμένη κλπ.Είναι κατόρθωμα το οτι φτάσαμε να διεκδικούμε την παράταση στο τελευταίο δευτερόλεπτο,με 1 στα 20 τρίποντα,οπότε δεν μπορώ να πώ οτι η ομάδα μπήκε απροετοίμαστη στο ματς.Πιο πολύ έχω να ρίξω ευθύνες στον Πιτίνο για την διαχείρηση του κατα τη διάρκεια του ματς.Ο Παναθηναικός με ενα 20% στα τρίποντα,θα έφευγε νικητής απο το ΣΕΦ,χωρίς να κοπιάσει ιδιαίτερα.Αλλα με 1 στα 20.... :mutombo:

ΥΓ:Δεν πήραμε ψηλό επειδή δεν βρήκαμε στην αγορά παίκτη που να μπορεί να δώσει κάτι καλύτερο απο τον Ουαιλι σύμφωνα με τα ρεπορταζ...Απο τον Ουαιλι των μηδεν λεπτων χθες,δεν υπήρχε καλύτερος στην αγορά?Σοβαρά τώρα?

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 10:03 am

στο 1ο ματς ο ολυμπιακος ηταν καλυτερος και εχασε απο την τρελα του ραις. τακτικα ο κεμζουρα εκανε πλακα στον πιτινο και αν δεν ηταν ο ραις θα ειχαμε χασει ευκολα.

χθες ο παναθηναικος ηταν καλυτερος, αν και ειχε απεναντι του μια ομαδα χωρις τον καλυτερος της παικτη τον μιλου, αλλα εχασε. δεν ηταν καλυτερος τακτικα γιατι ο πιτινο για αλλη μια φορα ηταν ο χειροτερος μας, αλλα σαν ροστερ και ατομικα εννοω.

ο μοναδικος φταιχτης της ομαδας χθες ηταν ο πιτινο. κανενας αλλος. μια ομαδα χωρις κανενα πλανο, χωρις καμια λογικη στην 5αδες και στα ροτεισον που κανει, με τον ραουτινς να παιζει περισσοτερο απο τον φριντετ, ο τζονσον παραπανω απο παπι και φυσικα εννοειται ο μπεντιλ που εκανε ματσαρα επαιξε 12 λεπτα και τελος.

ειχε ουαιλι-ιαν στον παγκο και στο μοναδικο ματς που επρεπε να του βαλει να παιξουν για να φθειρει μια ομαδα σοφτ στην αμυνα στους ψηλους, αυτος δεν τους εβαλε. προφανως περιμενει τον ταβαρες για να βαλει τον ιαν, αν ειναι δυνατον.

εχεις μια ομαδα με 1/20 τριποντα και τι κανεις εσυ? λες στον ραις παρτη μπαλα αγορι μου, κανε ζογκλερικα και βαλτα ολα. λες και ειναι ο καρυ ξερω γω και δεν το ξεραμε ή ειναι καθε μερα του αι ραις και θα βαζει 41.

ενα σουτ πηρε σωστο και το εβαλε που βγηκε απο τα σκριν, εκει που εδωσε επιθετικο φαουλ που δεν ηταν στον ροτσεστι. ενα πλει σε ολο το ματς και το βαλε ασχετα που δεν μετρησε. και ομως αντι να συνεχισει σε κατι τετοιο, να βγει ο ραις και φριντετ απο τα σκριν να βαλουν 2 σουτ και να παρουν και 2 φαουλ, εμεις εκει να ντριμπλαρει ο ραις ολη την ωρα και στεπ μπακ και τουβλο.

με εναν προπονητη διαχειρησης α2 θα ειχε κερδισει χθες η ομαδα. ο ολυμπιακος δεν εχει δεσει ακομα και φυσικα στους ψηλους δεν ειχε παικτη. αλλα ξερω θα πει για τον ιαν τωρα ποσο τρωει και για τον παππα ποσο κακο παιδι ειναι, αλλα ο ραουτινς που ειναι δικος του δεν μας λεει οτι ειναι πιο αργος και απο τον γερο-υπερβαρο ιαν.

ΥΓ:Δεν πήραμε ψηλό επειδή δεν βρήκαμε στην αγορά παίκτη που να μπορεί να δώσει κάτι καλύτερο απο τον Ουαιλι σύμφωνα με τα ρεπορταζ...Απο τον Ουαιλι των μηδεν λεπτων χθες,δεν υπήρχε καλύτερος στην αγορά?Σοβαρά τώρα?

ο ουαιλι ειναι ενας παικτης που δεν ειναι για μας εφοσον οι αλλοι 2 ειναι ο ιαν και ο παπατζον, ο ουαιλι ειναι ενας παικτης που μας εφερε ο πιτινο, αλλα δεν βαζει καθολου,
ο ουαιλι ειναι ενας παικτης που επαιζε καλα με τον αρτζι
ο ουαιλι ειναι ενας παικτης που θα μπορουσε να παιζει με σχηματα με μητο-παπι διπλα του

και φυσικα ο πιτινο δεν τον βαζει καθολου και δεν σκεφτηκε εστω και χθες που επαιζε αντιπαλος με μια ομαδα κακη στου ψηλους, (χειροτερη και απο μας!!) να τον βαλει σε σχηματα ειτε με μητο-παπι-φριντετ-νικ ειτε σε σχηματα που θα αλλαζει σε ολα τα σκριν και θα πιεζει πολυ οπως το νικ-τζονσον-παπι-μητο-ουαιλι.

κριμα ο πιτινο. πραγματικα απογοητευση σε τακτικο επιπεδο.

και εχει και εμμονες με τον ραουτινς. δεν βαζει παππα αποστολη για τον ραουτινς. δεν βαζει στο 2 τον τζονσον για τον ραουτινς. δεν βαζει στο 3 τον τομας για να εχει χωρο ο τζονσον ωστε να βρει ο ραουτινς. δεν βαζει τον μπεντιλ πολυ ωστε να παιζει ο τομας στο 4 για να παιζει ο τζονσον στο 3 ωστε να παιξει και ο ραουτινς :D :D :D ολα για τον ραουτινς!

τυχαιο οτι το καλυτερο διαστημα μας ηταν οταν παιζαμε με τομας στο 3 και μπεντιλ-μητο? οχι γιατι δεν ειχαμε θεμα στην αμυνα και ριχναμε ξυλο και ταυτοχρονα ειχαμε μια 5αδα με αθλητικοτητα, ενεργεια και παθος. αλλα που να τα δει αυτα ο ρικ.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6462
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 10:17 am

Όπου και να καθόταν η μπίλια χτες, θα μπορούσε να ισχυριστεί κανείς ότι δίκαια το πήρε το ματς. Ο μεν Ολυμπιακός γιατί είχε το προβάδισμα στην μεγαλύτερη διάρκεια, ο δε Παναθηναϊκός γιατί με 1/20 τρίποντα ουσιαστικά βρέθηκε 1-2 σουτ μακριά από το διπλό.
Προπονητικά δεν θεωρώ ότι ο Μπαρτζώκας έκανε ματ απέναντι στον Πιτίνο. Τα απολύτως απαραίτητα για έναν προπονητή με την εμπειρία του και σε τέτοια ομάδα έκανε. Απλά με τα πολλά λάθη που έκανε στο κοουτσάρισμα ο Ρικ, φάνηκε Πόποβιτς μπροστά του ο Μπαρτζώκας (χωρίς να υποβαθμίζω σε καμία περίπτωση την προσέγγιση του).

Ο ΜακΚίσικ φαίνεται λαχείο, αλλά ας περιμένουμε λίγο ακόμα. Σίγουρα έχει δείξει παραπάνω από ενθαρρυντική εικόνα σε αυτά τα 2 ματς, όμως χρειάζεται και ένα μεγαλύτερο δείγμα αγώνων. Και ο Πολ στην αρχή της χρονιάς ήταν ο καλύτερος από τους Αμερικάνους μας ίσως, αλλά στην πορεία κάπου χάθηκε.

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 10:31 am

Δε νομίζω πως αν ο Παναθηναικός σούταρε 20% στα τρίποντα θα έφευγε νικητής. Υπάρχουν προσαρμογές μέσα στο παιχνίδι, δεν είναι μόνο μαθηματικά να πούμε αν είχαμε 5/20 αντί να χάναμε με 3 θα κερδίζαμε 9.

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 10:37 am

RipCity έγραψε:
Τετ Μαρ 04, 2020 10:31 am
Δε νομίζω πως αν ο Παναθηναικός σούταρε 20% στα τρίποντα θα έφευγε νικητής. Υπάρχουν προσαρμογές μέσα στο παιχνίδι, δεν είναι μόνο μαθηματικά να πούμε αν είχαμε 5/20 αντί να χάναμε με 3 θα κερδίζαμε 9.
Δεν ειναι μαθηματικός ο συλλογισμός,αλλα οτι ο Παναθηναικος καταφερε να ειναι οριακα πισω στο σκορ έχοντας 1 στα 20 τριποντα.Με 1 στα 20 τριποντα και τον αντιπαλο να σουταρει κοντα στο 50%,επρεπε να χανουμε με 10+.Αν σε καποια κρισημα σημεια είχαν μπει 3-4 τρίποντα,η εξέλιξη του ματς θα ήταν διαφορετική.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 10:44 am

RipCity έγραψε:
Τετ Μαρ 04, 2020 10:31 am
Δε νομίζω πως αν ο Παναθηναικός σούταρε 20% στα τρίποντα θα έφευγε νικητής. Υπάρχουν προσαρμογές μέσα στο παιχνίδι, δεν είναι μόνο μαθηματικά να πούμε αν είχαμε 5/20 αντί να χάναμε με 3 θα κερδίζαμε 9.
μα και με 1/20 να κερδισει ηταν, αλλα ο ρικ δεν εκανε τιποτα σωστο. 12 λεπτα ο ραουτινς. παιζατε με παικτη παραπανω! :D :D

και φυσικα αν εβαζε 5 τριποντα ο παναθηναικος θα κερδιζε. παιζατε αλλαγες στα σκριν παντου γιατι ειχατε τρελη αδυναμια να αντιμετωπισετε το πικ εν ρολ μας. παρτυ κανανε οι ψηλοι μας παντου.

αν βαζαμε καποια τριποντα θα ηταν εντελως αναγκαιο να μην κλεινεις τοσο πολυ στους ψηλους μας και να δινεις βοηθεια για να μην φας τριποντα, οποτε θα ετρωγες ακομα καποια ευκολα καλαθια απο κατω.

επισης λογο της αστοχιας μας και το κλεισιμο της ρακετας απο μπαρτζω, εμεις καναμε συνεχεια 1vs1 με αποτελεσμα κακες επιθεσεις και πολυ αιφνιδιασμο απο εσας. βαλατε καμια 20αρια ποντους ξερω γω στο ανοικτο γηπεδο, λογο των κακιστων επιθεσεων μας(ελεος ρικ)

οποτε δεν ειναι μονο οι 9 ή 12 ποντοι παραπανω απο τριποντα αλλα και οι ποντοι που βαλατε στον αιφνιδιασμο.

το ματς για μενα αν ειχαμε απλως μια μετριοκακη και οχι αρνητικη διαχειρηση και κοουτσαρισμα, θα ηταν ματς 8-12 ποντων. ο ολυμπιακος περα απο τις αλλαγες στα σκριν και το τρεξιμο στο ανοικτο γηπεδο δεν μπορουσε να κανει κατι παραπανω με αυτους τους ψηλους.

το χασε ο ρικ μονος του οπως και πολλα αλλα ματς. οπως εχασε και το 1ο ματς στο οακα αλλα εκει αντι για 5-8 ποντους διαφορα υπερ οσφπ, ειχαμε ΑΙ ραις.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”