2019-2023-Αγωνιστικά Θέματα

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 09, 2020 10:20 am

yorgos έγραψε:
Δευ Μαρ 09, 2020 8:38 am
Κι εγώ δε θα έκανα κίνηση για το Χάκετ τότε, ο Ολυμπιακός είχε καεί από πρώην σακατηδες, αν τραυματίζοταν πάλι ΚΑΙ αυτός θα τους κορόιδευαν όλοι.
Κι εγώ τα ίδια έλεγα, η ιστορία όμως δεν του δικαίωσε. Μπορούσαν να το τσεκάρουν καλύτερα. Δεν είμαι σίγουρος εξάλλου ;) ότι δεν ανανεώθηκε τελικά λόγω του τραυματισμού του ή επέλεξαν αυτό ως δικαιολογία για να γλιτώσουν από τη δυσαρέσκεια του κόσμου, που τον αποθέωνε.
Η χρησιμοποίησή του από τον Σφαιρό μέχρι τον τραυματισμό του δείχνει ότι δεν τον είχε και πολύ ψηλά.
Κάτι άλλο ήθελε ο Σφαιρό. Τον Άαρον Τζάκσον ήθελε μια ζωή, τελικά του βγήκε ο Μ.Ρόμπερτς και χρειάστηκε να μεσολαβήσει Κίνα- Ισραήλ για να τον έχει ως παίκτη τελικά.

Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 09, 2020 10:31 am

Redfly έγραψε:
Δευ Μαρ 09, 2020 10:18 am
most athletic pivot και μη αθλητικο πενταρι. Παλια απορεια ηταν που ειχα, απο τα συμφραζομενα καταλαβαινω βεβαια τι θελει να πει ο καθενας, αλλα το ακρωνυμιο θα ηθελα ως μεταφραση, διοτι δεν το γραφουμε map. Δεν εινα off topic διοτι αφορα τη σωστη επιλογη παικτη της ομαδας :rofl:
Σε ποιο λεξικο αναφερεσαι... το θελω και εγω plz γιατι διαβαζω για αμυνα ice στο guru και μου ερχεται στο μυαλο o Vanilla Ice ice ice baby.
Το λεξικό είναι το άτυπο λεξικό του basketforum.gr :D Το μη αθλητικό πεντάρι δεν ισχύει, γιατί ο ΜΑΠ είναι εξ ορισμού αθλητικό 5άρι και τα χαρακτηριστικά του είναι όλα αυτά που περιέγραψα :smile:

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 09, 2020 10:55 am

nikolas12 έγραψε:
Δευ Μαρ 09, 2020 10:31 am
Redfly έγραψε:
Δευ Μαρ 09, 2020 10:18 am
most athletic pivot και μη αθλητικο πενταρι. Παλια απορεια ηταν που ειχα, απο τα συμφραζομενα καταλαβαινω βεβαια τι θελει να πει ο καθενας, αλλα το ακρωνυμιο θα ηθελα ως μεταφραση, διοτι δεν το γραφουμε map. Δεν εινα off topic διοτι αφορα τη σωστη επιλογη παικτη της ομαδας :rofl:
Σε ποιο λεξικο αναφερεσαι... το θελω και εγω plz γιατι διαβαζω για αμυνα ice στο guru και μου ερχεται στο μυαλο o Vanilla Ice ice ice baby.
Το λεξικό είναι το άτυπο λεξικό του basketforum.gr :D Το μη αθλητικό πεντάρι δεν ισχύει, γιατί ο ΜΑΠ είναι εξ ορισμού αθλητικό 5άρι και τα χαρακτηριστικά του είναι όλα αυτά που περιέγραψα :smile:
Για αρχη πρεπει να παρω του μπαμπινωτη γιατι βλεπω τι γραφω και γελαω.

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 09, 2020 11:01 am

basket72 έγραψε:
Δευ Μαρ 09, 2020 10:20 am
yorgos έγραψε:
Δευ Μαρ 09, 2020 8:38 am
Κι εγώ δε θα έκανα κίνηση για το Χάκετ τότε, ο Ολυμπιακός είχε καεί από πρώην σακατηδες, αν τραυματίζοταν πάλι ΚΑΙ αυτός θα τους κορόιδευαν όλοι.
Κι εγώ τα ίδια έλεγα, η ιστορία όμως δεν του δικαίωσε. Μπορούσαν να το τσεκάρουν καλύτερα. Δεν είμαι σίγουρος εξάλλου ;) ότι δεν ανανεώθηκε τελικά λόγω του τραυματισμού του ή επέλεξαν αυτό ως δικαιολογία για να γλιτώσουν από τη δυσαρέσκεια του κόσμου, που τον αποθέωνε.
Η χρησιμοποίησή του από τον Σφαιρό μέχρι τον τραυματισμό του δείχνει ότι δεν τον είχε και πολύ ψηλά.
Κάτι άλλο ήθελε ο Σφαιρό. Τον Άαρον Τζάκσον ήθελε μια ζωή, τελικά του βγήκε ο Μ.Ρόμπερτς και χρειάστηκε να μεσολαβήσει Κίνα- Ισραήλ για να τον έχει ως παίκτη τελικά.
Προφανως δε μπορεις να ξερεις εκ των προτερων τι θα γινει, αλλα αν τελικα γινει το κακο τι αντιδρασεις θα επακολουθησουν. Οι προεδροι καλα εκαναν τοτε, αλλα αν ισχυει το δευτερο που λες, και που δεν αποκλειω, τοτε ειναι επιλογη του προπονητη και αυτο ειναι σεβαστο. Εχει και ο Σφαιρο τη φημη του με τις προπονησεις.... Δε θα μαθουμε ποτε.

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 09, 2020 2:57 pm

Eγω το ΜΑΠ το μεταφραζω = χρωμα απο Μ(μας εχει φαει η πολιτικη ορθοτητα) Αθλητικος Πηδηχταρας.Και ειναι ο τυπος παικτη που εξηγει ο Nikolas.( Νικολα με κερδισες με την αναφορα στον Ben απο τους αγαπημενους μου παικτες.

Για τον χακετ , εγω προσωπικα θα τον κραταγα σαν 7ο ξενο με ειδικη ρητρα για τον ιδιο τραυματισμο.Θα τον κλειναμε και με λιγα λεφτα(σιγα το συμβολαιο που πηρε στην μπαμπεργκ και ο ιδιος ψοφαγε να μεινει) και απο εκει και περα αναλογα την εξελιξη, θα ειχαμε επαναδιαπραγματευση συμβολαιου.Βεβαια πολλα θα εκανα διαφορετικα απο τους αφους, αλλα δυστυχως δεν εχω την οικονομικη πολυτελεια να ειμαι προεδρος/φιλαθλος.

4
2 Εικόνα 1 Εικόνα 1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 09, 2020 3:22 pm

papp7 έγραψε:
Δευ Μαρ 09, 2020 2:57 pm
Eγω το ΜΑΠ το μεταφραζω = χρωμα απο Μ(μας εχει φαει η πολιτικη ορθοτητα) Αθλητικος Πηδηχταρας.Και ειναι ο τυπος παικτη που εξηγει ο Nikolas.( Νικολα με κερδισες με την αναφορα στον Ben απο τους αγαπημενους μου παικτες.

Για τον χακετ , εγω προσωπικα θα τον κραταγα σαν 7ο ξενο με ειδικη ρητρα για τον ιδιο τραυματισμο.Θα τον κλειναμε και με λιγα λεφτα(σιγα το συμβολαιο που πηρε στην μπαμπεργκ και ο ιδιος ψοφαγε να μεινει) και απο εκει και περα αναλογα την εξελιξη, θα ειχαμε επαναδιαπραγματευση συμβολαιου.Βεβαια πολλα θα εκανα διαφορετικα απο τους αφους, αλλα δυστυχως δεν εχω την οικονομικη πολυτελεια να ειμαι προεδρος/φιλαθλος.
Παπ ακριβώς αυτός είναι ο ορισμός. Το Αθλητικός σε πολλές παραλλαγές έχει αναφερθεί και ως Αξούριστος λόγω του περιστασιακού μουσακίου-σκόρπια διαδήλωση ή αφάνας.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 09, 2020 3:29 pm

nikolas12 έγραψε:
Δευ Μαρ 09, 2020 9:54 am
Πολλοί ΜΑΠ (ή ΜΑΠς; ) προσπαθούν να αναπτύξουν και σουτάκι από τα 5 μέτρα με ελάχιστους να τα καταφέρνουν. Πρώτος ΜΑΠ στην Ευρώπη θεωρείται ο Batiste και στη μόδα ήρθαν σε μεγάλο βαθμό μετά τις δύο Ευρωλίγκες του Ολυμπιακού με τον Hines. Έκτοτε ξεπετάγονται αρκετοί με τους περισσότερους να χρειάζονται έναν Σπανούλη ή έναν Καλάθη να τους απογειώσουν την καριέρα. Παράδειγμα ΜΑΠ από ΝΒΑ είναι ο ένας και μοναδικός Ben Wallace. Αν συγκρίνετε τους περισσότερους ΜΑΠ, θα καταλάβετε αμέσως ποιο είναι το Μ στο ακρωνύμιο.
off topic: Νομίζω ότι προηγήθηκε ο Baston της Μακάμπι. Και από αυτο το δίδυμο ψηλών με τον Vujcic ξεκίνησε η ιστορία των αθλητικών ψηλών. Ο Ben ήταν πράγματι η επιτομή του αθλητικού ψηλού.

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 7:50 pm

Γνωρίζουμε τη διαρκεια του συμβολαιου του μπαλντγουιν? Διοτι δαιβαζω απο δω και απο κει οτι θα τον κρατησουμε μαζι με μπαικς για του χρονου και δεν μπορω να βρω αλλον λογο πλην του συμβολαιου.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 7:57 pm

Redfly έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 7:50 pm
Γνωρίζουμε τη διαρκεια του συμβολαιου του μπαλντγουιν? Διοτι δαιβαζω απο δω και απο κει οτι θα τον κρατησουμε μαζι με μπαικς για του χρονου και δεν μπορω να βρω αλλον λογο πλην του συμβολαιου.
Το καλοκαίρι υπέγραψε διετές συμβόλαιο. Λογικά θα περιλαμβάνεται οψιόν να τον αφήσουμε ελεύθερο, τα τελευταία χρόνια σε όλους ξένους που αποκτάμε υπάρχει αυτός ο όρος.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 10:42 pm

Μιλαμε για την απολυτη καταστροφη Μπαικς Μπαλντγουιν , ο ενας ερωτηματικο ακομα και ο αλλος δεν ειναι μπασκετμπολιστας.
Για τον Πολ υπαρχει αλλος που βλέπει να υπαρχει γι αυτον χωρος στο ροστερ? Θεωρω ότι πρεπει να μεινει. Θεωρητικα υπαρχουν καλυτερες λυσεις αλλα με βαση τις επιλογες και το χαμηλο μπατζετ, παλι σε επιλογη με ρισκο θα καταληξουμε, οποτε ο Πολ μια χαρα ειναι. Ετσι κι αλλοιως αναπληρωματικος του Παπ θα ειναι.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 11:05 pm

Redfly έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 10:42 pm
Μιλαμε για την απολυτη καταστροφη Μπαικς Μπαλντγουιν , ο ενας ερωτηματικο ακομα και ο αλλος δεν ειναι μπασκετμπολιστας.
Για τον Πολ υπαρχει αλλος που βλέπει να υπαρχει γι αυτον χωρος στο ροστερ? Θεωρω ότι πρεπει να μεινει. Θεωρητικα υπαρχουν καλυτερες λυσεις αλλα με βαση τις επιλογες και το χαμηλο μπατζετ, παλι σε επιλογη με ρισκο θα καταληξουμε, οποτε ο Πολ μια χαρα ειναι. Ετσι κι αλλοιως αναπληρωματικος του Παπ θα ειναι.
Από τις δηλώσεις του Μπαρτζώκα που διάβασα, ΜακΚίσικ μένει (εμένα δε με τρελαίνει, αλλά δεν ξέρω και πόσα παίρνει και είναι συνάρτηση αυτού), Έλλις το ίδιο, ο Μπαλντγουιν εξετάζεται γιατί έχει περιθώρια βελτίωσης, οι υπόλοιποι "υπό εξέταση", αλλά δεν ακούστηκε και πολύ ενθαρρυντικό. Κοινώς έχω την αίσθηση πως ο Πολ χαιρετάει και ο Μπάικς μάλλον θα πρέπει να κάνει παπάδες για να μείνει. Και δικαίως, ο Μπαρτζώ με τόσο χρόνο μπροστά του μπορεί να βρει παιχτούρες, είναι το φόρτε του.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 19, 2020 12:30 am

Εγω αυτα που καταλαβα απο τον μπαρτζωκα σχετικα με το ροστερ του χρονου..
-σπαν πριντεζης θα μεινουν
-μακ κισικ ελις θα μεινουν
-πολ μπολντγουιν μπαικς ροτσεσκι φευγουν
-τον μιλου δεν μπορουμε να τον κρατησουμε
-Ο χαπ θα δοκιμαστει για 6τος ψηλος
-Πρωτος στοχος στα γκαρντ παιζει να ειναι ο σλουκας,ειπε οτι θα εδινε ακομα και 2 μυρια απο το μπατζετ για αυτον και οτι μαλλον ο κυκλος της φενερ εκλεισε.
-Ειπε οτι βλεπει ματς για παιχτες για του χρονου και μετα ειπε οτι ειδε γαλατα -καρσιγιακα(αλεξ πουθρες μηπως?)

Η ομαδα θα γεμισει αθλητικοτητα και ενεργεια,τα 2 γκαρντ και ο βασικος ψηλος πρωτοι στοχοι και απο κει και περα θα φτιαχτει η ομαδα γυρω τους

Επισης ειπε οτι η ομαδα ειναι πολυ καλα οικονομικα φετος και πληρωνονται ολοι στην ωρα τους και οτι με το μπατζετ που θα εχουμε συν την χαμηλωτερη φορολογια θα φτιαξει ομαδα σιγουρα 8δας που θα χτυπησει και για φιναλ 4.

Θα προτεινα να την δειτε ,πολυ ενδιαφερον ο κοουτς σαν προσωπικοτητα ,μιλησε για τα παντα ακομπλεξαριστα.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μαρ 19, 2020 9:59 am

shaq7 έγραψε:
Πέμ Μαρ 19, 2020 12:30 am
Θα προτεινα να την δειτε ,πολυ ενδιαφερον ο κοουτς σαν προσωπικοτητα ,μιλησε για τα παντα ακομπλεξαριστα.
Που μπορούμε να την βρούμε?

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 19, 2020 12:31 pm

golitog7 έγραψε:
Πέμ Μαρ 19, 2020 9:59 am
shaq7 έγραψε:
Πέμ Μαρ 19, 2020 12:30 am
Θα προτεινα να την δειτε ,πολυ ενδιαφερον ο κοουτς σαν προσωπικοτητα ,μιλησε για τα παντα ακομπλεξαριστα.
Που μπορούμε να την βρούμε?
https://www.eurohoops.net/el/euroleague ... ge-o-blat/

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 19, 2020 3:05 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Μαρ 19, 2020 12:31 pm

https://www.eurohoops.net/el/euroleague ... ge-o-blat/


Πραγματικά πολύ καλή συνέντευξη. Ξέφυγε από τα κλασσικά τετριμμένα. Η ψυχρολουσία του πάρκινγκ του ΣΕΦ και της εμπειρίας στην Μπαρτσελόνα, τον σκλήρυναν και τον έκαναν πιο " σοφό" ενώ οι δουλειές σε 3 ευρωπαϊκές ομάδες του άνοιξαν τους ορίζοντες στη σκέψη του.

Ελπιδοφόρα όσα λέει για τον επόμενο Ολυμπιακό. Συμπτωματικώς, συμπλέουμε απολύτως για το πως βλέπουμε τους ξένους της ομάδας και το πόσο απαραίτητος (αλλά και για πρώτη φορά εώς κι εφικτός στόχος δεδομένης της κατάστασης στη Φενέρ αλλά και τη γενικότερη στη γείτονα χώρα) είναι ο Κώστας Σλούκας. Ωραία, ίσως είναι το πιο ελπιδοφόρο νέο μετά το "μέχρι τέλους" η συγκεκριμένη συνέντευξη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”