2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 2:37 pm

Neondreamer έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 1:05 pm
Κατόπιν ώριμης :P σκέψεως κατέληξα στο εξής (με δεδομένο ότι Α1 γιοκ):

L. Brown, NWG
Σπαν, Λαρε
Μακισικ
Παπ, ΒΧ
Πρι, Γκιλ, γηγενής (Κασελάκης,Λίνος π.χ.)
Ελλις, Μαρτιν

+ Νικολ.,Χρηστίδης και ίσως φθηνός g/f τύπου Στρόμπερι μέχρι να επανέλθει ο Μπίλυ
Μια σχετική λειψανδρία την έχει το ρόστερ σου. Μας βλέπω να παίζουμε με σχήματα όπως ο Άρτζι στο αποχαιρετιστήριο του παιχνίδι κόντρα στην Άλμπα στο Οακα. :D
+35΄ μέχρι τελικής πτώσης.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1087
Δημοσιεύσεις: 4233
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 2:49 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 2:37 pm
Neondreamer έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 1:05 pm
Κατόπιν ώριμης :P σκέψεως κατέληξα στο εξής (με δεδομένο ότι Α1 γιοκ):

L. Brown, NWG
Σπαν, Λαρε
Μακισικ
Παπ, ΒΧ
Πρι, Γκιλ, γηγενής (Κασελάκης,Λίνος π.χ.)
Ελλις, Μαρτιν

+ Νικολ.,Χρηστίδης και ίσως φθηνός g/f τύπου Στρόμπερι μέχρι να επανέλθει ο Μπίλυ
Μια σχετική λειψανδρία την έχει το ρόστερ σου. Μας βλέπω να παίζουμε με σχήματα όπως ο Άρτζι στο αποχαιρετιστήριο του παιχνίδι κόντρα στην Άλμπα στο Οακα. :D
+35΄ μέχρι τελικής πτώσης.
Τον αδικεις , εγραψε κατω για ένα 2/3αρι ακομα στυλ στρομπερι χαχα. Οντως με ένα γκαρντ ακομα είναι μια χαρα το ροστερακι αλλα θα θελα κατι πιο ποιοτικο από στρομπερι , εστω Τζανιγκ.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2132
Δημοσιεύσεις: 4794
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 3:09 pm

Στο τουιτερ γινεται ενας χαμουλης οτι κλεισαμε σλουκα..Απο ''insiders'' βεβαια που πετυχαινουν που και που και κανενα..Το ειπε και ο βαγγελης ιωαννου χτες σε μια εκπομπη μπορει γιαυτο να το λενε ολοι..Για να δουμε!

0
Άβαταρ μέλους
Neondreamer

 a1greece
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:01 pm
Τοποθεσία: Ν. Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Big Al
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 4:24 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 2:37 pm
Μια σχετική λειψανδρία την έχει το ρόστερ σου. Μας βλέπω να παίζουμε με σχήματα όπως ο Άρτζι στο αποχαιρετιστήριο του παιχνίδι κόντρα στην Άλμπα στο Οακα. :D
+35΄ μέχρι τελικής πτώσης.
Γεια χαρά φίλε basket72,

Το πείραμα του ενός -ως επί το πλείστον- ματς την εβδομάδα νομίζω έδειξε (Παντερ, Κουζμι, Βεζε) ότι τα περιθώρια να βρεθούν ρόλοι & ρυθμός είναι ιδιαιτέρως στενά. Γι' αυτό -- και όχι μόνο, βέβαια -- ξίνισαν πέρυσι καλοί ηγέτες (Σλουκας,D-Will), παρομοίως τώρα κάποιοι ρολίστες (Κόνιαρης, Βεζε, Αγρα).

Λόγου χάρη, θα συμφωνήσει να έρθει ας πούμε ο Τζανινγκ που ανέφερε ο συμφορουμίτης JohnnyPao ή ο Έρικσσον που ήθελα εγώ, για να παίρνει τα ρεπά των Σπαν-Μακισικ-Παπ στο 2/3;

Αυτά θα τα παίρνουν οι Λαρε & ΒΧ. Στον οποίο ΒΧ παρεμπιπτόντως, έχουν επενδύσει θεωρώ αρκετά οι αφοί, και το να πετύχει θα το δουν σίγουρα κι ως ένα 'πλήγμα' κατά του "άσπονδου" ΔΓ

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 5:30 pm

Neondreamer έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 4:24 pm


Γεια χαρά φίλε basket72,

Το πείραμα του ενός -ως επί το πλείστον- ματς την εβδομάδα νομίζω έδειξε (Παντερ, Κουζμι, Βεζε) ότι τα περιθώρια να βρεθούν ρόλοι & ρυθμός είναι ιδιαιτέρως στενά. Γι' αυτό -- και όχι μόνο, βέβαια -- ξίνισαν πέρυσι καλοί ηγέτες (Σλουκας,D-Will), παρομοίως τώρα κάποιοι ρολίστες (Κόνιαρης, Βεζε, Αγρα).

Λόγου χάρη, θα συμφωνήσει να έρθει ας πούμε ο Τζανινγκ που ανέφερε ο συμφορουμίτης JohnnyPao ή ο Έρικσσον που ήθελα εγώ, για να παίρνει τα ρεπά των Σπαν-Μακισικ-Παπ στο 2/3;

Αυτά θα τα παίρνουν οι Λαρε & ΒΧ. Στον οποίο ΒΧ παρεμπιπτόντως, έχουν επενδύσει θεωρώ αρκετά οι αφοί, και το να πετύχει θα το δουν σίγουρα κι ως ένα 'πλήγμα' κατά του "άσπονδου" ΔΓ
Καλησπέρα φίλε μου!!

Εγώ κατ' αρχάς δεν έχω αποκλείσει την επιστροφή μας στην Α1. Εκτός κι αν έχω χάσει επεισόδια. :smile:
Για του χρόνου είμαι σίγουρος.

Πέραν τούτου, έχουμε 3 παίκτες που τραυματίζονται συχνά (Πριν.Σπαν.Β.Χ) με τους 2 τελευταίους να μην ξέρουμε πότε θα μπουν στις προπονήσεις και σε τι κατάσταση θα είναι.
Έχουμε και 2 στοιχήματα/λόττο/τζόκερ στο 5. :P
Δεν μπορούμε να πάμε μόνο με αυτούς που παρέθεσες στο ρόστερ. Ποσοτικά μιλάω. Με τίποτε.
Έπειτα βλέπω ότι λείπει σταθερά από τα τελευταία ρόστερ σου ο Σλούκας.
Πορκουά μον αμί; :smile:
Παρεμπιπτόντως ο Strawberry (fields for ever) έκλεισε στη Μούρθια.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 5:59 pm

Σε συνέχεια του προηγούμενου μου ποστ προς τον φίλτατο neondreamer.
Πέραν του ποσοτικού ζητήματος στο εν γένει ρόστερ, θα έχουμε και θέμα εύρυθμης λειτουργίας στην επίθεσά μας.
Δεν πολυκολλάει ο Γκος με τον Λ. Μπράουν. Δίπλα στον Μπράουν πρέπει να είναι καλύτερος σουτέρ. Κλασσικός σουτέρ, από Σλούκας και πάνω.
Αν βάλεις ότι από τους υπόλοιπους 2+1 που μπορούν να πάρουν θέση στα γκαρντ η κατάσταση είναι από το μετρίο προς το κακό (Σπαν. Λάρε- Μακίσικ) θα προκύψει μέγιστο ταμπούρι από τους αντίπαλους, θα κλείσουν οι χώροι και τα λοιπά. Μόνο ο Γκιλ θα σουτάρει στο ρόστερ αυτό;

Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1569
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 6:27 pm

Σήμερα έπαιξε και το σενάριο πως ο Κόνιαρης θα δωθεί δανεικός για την επόμενη σεζόν.

Γενικά πλέον έχουμε περάσει στη φάση να ακούγονται και ονόματα απλά για να ακούγονται ή χωρίς να έχουν καμία βάση.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1827
Δημοσιεύσεις: 12061
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 6:45 pm

Υπήρξε μια φημολογία ότι σήμερα είχαν ραντεβού οι αφοί με Σλούκα και θα του πρότειναν 5 εκατομμύρια για 3 χρόνια
Ίσως λόγω αυτού βγήκαν οι φήμες

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 7:09 pm

Είναι η μέρα που παίζει "Ολυμπιακός". Από Ισπανία ακούστηκε ότι μας πρότειναν Ντ. Άνταμς και Ρ. Νέτο.
Ας τελείωνουμε του Σλούκα και του Λορένζο παρακαλώ πολύ. :smile:

RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 21, 2020 8:49 am

Το Eurohoops μιλάει για Gill. Αν κάτσουν οι περιπτώσεις Σλουκας, Gill νομίζω μιλάμε για τεράστια βελτίωση της ομάδας.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Neondreamer

 a1greece
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:01 pm
Τοποθεσία: Ν. Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Big Al
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 21, 2020 5:35 pm

RipCity έγραψε:
Πέμ Μάιος 21, 2020 8:49 am
Το Eurohoops μιλάει για Gill. Αν κάτσουν οι περιπτώσεις Σλουκας, Gill νομίζω μιλάμε για τεράστια βελτίωση της ομάδας.
Από Baldwin-Rubit σε Σλουκα-Γκιλ είναι σα να ζεις στην Ηλεία και ξαφνικά να διακτινίζεσαι στο Βερολίνο! :D

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3948
Δημοσιεύσεις: 11033
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 21, 2020 6:43 pm

Neondreamer έγραψε:
Πέμ Μάιος 21, 2020 5:35 pm
RipCity έγραψε:
Πέμ Μάιος 21, 2020 8:49 am
Το Eurohoops μιλάει για Gill. Αν κάτσουν οι περιπτώσεις Σλουκας, Gill νομίζω μιλάμε για τεράστια βελτίωση της ομάδας.
Από Baldwin-Rubit σε Σλουκα-Γκιλ είναι σα να ζεις στην Ηλεία και ξαφνικά να διακτινίζεσαι στο Βερολίνο! :D
Σα να εισαι παντρεμένος με τη Ζωή Κωνσταντοπούλου και να ξυπνάς δίπλα σου με τη Lindsey Pelas.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2132
Δημοσιεύσεις: 4794
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 21, 2020 7:28 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Μάιος 21, 2020 6:43 pm
Neondreamer έγραψε:
Πέμ Μάιος 21, 2020 5:35 pm
RipCity έγραψε:
Πέμ Μάιος 21, 2020 8:49 am
Το Eurohoops μιλάει για Gill. Αν κάτσουν οι περιπτώσεις Σλουκας, Gill νομίζω μιλάμε για τεράστια βελτίωση της ομάδας.
Από Baldwin-Rubit σε Σλουκα-Γκιλ είναι σα να ζεις στην Ηλεία και ξαφνικά να διακτινίζεσαι στο Βερολίνο! :D
Σα να εισαι παντρεμένος με τη Ζωή Κωνσταντοπούλου και να ξυπνάς δίπλα σου με τη Lindsey Pelas.
Μερακλης! :D

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3948
Δημοσιεύσεις: 11033
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 21, 2020 8:13 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Μάιος 21, 2020 7:28 pm
yorgos έγραψε:
Πέμ Μάιος 21, 2020 6:43 pm
Neondreamer έγραψε:
Πέμ Μάιος 21, 2020 5:35 pm


Από Baldwin-Rubit σε Σλουκα-Γκιλ είναι σα να ζεις στην Ηλεία και ξαφνικά να διακτινίζεσαι στο Βερολίνο! :D
Σα να εισαι παντρεμένος με τη Ζωή Κωνσταντοπούλου και να ξυπνάς δίπλα σου με τη Lindsey Pelas.
Μερακλης! :D
Πήρε φωτιά ο γούγλης ε;

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 21, 2020 8:22 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Μάιος 21, 2020 8:13 pm

Πήρε φωτιά ο γούγλης ε;
Εγώ αντιστάθηκα με σθένος. Γνωστός αντιστασιακός άλλωστε.
Θα ρωτήσω εσένα που σε έχω και δίπλα . ¨Ενα τεταρτάκι δρόμος μας χωρίζει με το αμάξι που δεν έχουμε. :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”