2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 26, 2020 8:04 pm

shaq7 έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 7:31 pm
Neondreamer έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 7:23 pm
Ο Γκρέιντζερ, θεωρείτε, θα ήταν μια κίνηση υπέρ-υψηλού ρίσκου για μπακαπ άσσος;

Βγηκε ενας τουρκος δημοσιογραφος και ειπε οτι ειναι σιγουρος οτι ο ζοτς θα μεινει με μειωμενο μπατζετ...αν ισχυει δυσκολευει υπερβολικα του σλουκα.
Μαγικό στιλό που να κάνει μαγνητοσκοπήσεις έχει ο Αλί Κοτς;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 26, 2020 8:05 pm

Εγω γιατι νομιζω οτι στην θεση 5 ο Ολυμπιακός πρεπει να κοιταξει για εναν 7footer εφ οσον φυγει ο Μιλου;
Νομιζω οι ψηλοι σας ειναι λιγο κοντοι...
2.08 ο Elis ,2.01 o Hassan...

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 26, 2020 8:11 pm

john wick έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 8:05 pm
Εγω γιατι νομιζω οτι στην θεση 5 ο Ολυμπιακός πρεπει να κοιταξει για εναν 7footer εφ οσον φυγει ο Μιλου;
Νομιζω οι ψηλοι σας ειναι λιγο κοντοι...
2.08 ο Elis ,2.01 o Hassan...
Aπο οτι εχει συζητηθει εδω μεσα, ο μπαρτζω δε θελει 7footers και παιζει με μαπ, και πως γενικα ειναι γεματη η αγορα απο φτηνους ψηλους, οποτε κατι ονοματα που ακουγονται στο 4 και το 5 δεν νομιζω να ισχυουν. Αφου εφυγε ο Μιλου προσωπικα αγραβανη βλεπω ή χαπ να επιστρεφουν.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 26, 2020 8:19 pm

john wick έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 8:05 pm
Εγω γιατι νομιζω οτι στην θεση 5 ο Ολυμπιακός πρεπει να κοιταξει για εναν 7footer εφ οσον φυγει ο Μιλου;
Νομιζω οι ψηλοι σας ειναι λιγο κοντοι...
2.08 ο Elis ,2.01 o Hassan...
Λογική σκέψη. Βέβαια ο Έλλις δεν είναι κοντός με τα 2.08 του.
Το "εφόσον φύγει" με πήγε κάνα δίμηνο πίσω όμως JohnWick. Ταξίδι στον χρόνο. :smile:

Redfly, Ο Χαπ δεν γυρνάει πίσω. Το λέγαμε και τότε ότι είναι ψηλός που κάνει στον Μπαρτζώκα, ενώ κι ο ίδιος μετά τέτοια χρονιά θα θέλει να πάει κάπου να παίζει τουλάχιστον ένα 20λεπτο.
Με έναν Γκιλ ή έστω Λεντέι είμαστε καλά. Κι έναν μικρό για τρίτο πεντάρι. Και υπάρχουν και οι μεταγραφαί του χειμώνα. Παλτά συνήθως, ξέρω.... ; :P αλλά έχουμε πια τον σωστό άνθρωπα.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4638
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 26, 2020 9:09 pm

O emiliano carchia ειπε οτι δεν εχει μιλησει καν ο ζοτς με φενερ οποτε μαλλον φιφες ελεγε ο τουρκος..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 26, 2020 9:25 pm

shaq7 έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 9:09 pm
O emiliano carchia ειπε οτι δεν εχει μιλησει καν ο ζοτς με φενερ οποτε μαλλον φιφες ελεγε ο τουρκος..
Είναι κάποιοι Τούρκοι, οι Κροάτες, Ισραηλινοί, ΙΤαλοί κι Ισπανοί που βγάζουν φεκιές. Ο Ισμαίλ Σενιόλ είναι ο πλέον έγκυρος και δη για θέματα Φενέρ.

Σκεφτόμουν πριν το εύλογο ερώτημα του Johnwick για το που πάμε με 2 μόνο σέντερ και μάλιστα χωρίς ¨7πόδια". :smile:
Τα ..πόδια δεν είναι τόσο το θέμα, όσο η ποσότητα, ακόμα κι αν πάρουμε έναν μικρό π.χ Χρηστίδη.
Ολυμπιακός είμαστε. Ένας τραυματισμός για κάνα μήνα να κάτσει στο ένα πεντάρι ή στο ένα 4αρι (πόσο μάλλον αν δώσουμε τον Βεζένκοφ και πάμε με τον νέο ξένο PF και τον Πρίντεζη) την βάψαμε...

Μια καλή λύση και παίκτης με αυξημένο κίνητρο θα ήταν ο Πουστοβόι (που αν έρθει Ελλάδα θα αρχίσουν να τον λένε και με το κανονικό του όνομα). Τον θυμάμαι από την Ομπραδόιρο (παρέα με Ματ Τόμας) να σκεπάζει τα καλάθια.
Φθηνός θα μας βγει μετά την περιπέτεια που τράβηξε με τον Πέσιτς τόσο καιρό.
Δεν θα με χαλούσε μάλιστα να έρθει πακέτο με τον Ρ. Σμιτς για το 4 μας. Κι ας μην ερχόταν ο Γκιλ του του έχω αδυναμία. Ο Σμιτς θα μας έδινε το σουτ το Βεζένκοφ κι ενέργεια/αθλητικότητα που έχουμε να δούμε χρόνια από το 4.
Με αυξημένο κίνητρο επίσης κι αυτός μετά τόσο πάγκο με τον ..Πέσιτς.
Με τους 2 αυτούς θα κερδίζαμε ποσοτικά αλλά θα χάναμε ποιοτικά σε σχέση με το να παίρναμε μόνο τον ΓΚιλ ως 4-5ρι.
Αν μιλάγαμε για άλλη ομάδα, θα προτιμούσα Γκιλ με κλειστά τα μάτια έναντι αυτών των 2, αλλά με τόσο τραυματισμό κάθε χρόνο, θα πάμε λίγο ρισκαδόρικα, αναφορικα΄με την ποσότητα.

austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 26, 2020 9:45 pm

τον Μπάικς θα τον θέλατε για δεύτερο pg;

για Σλούκα η πρόβλεψη μου είναι ότι θα μείνει στη Φενέρ, όπως και ο Ομπράντοβιτς.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 26, 2020 9:52 pm

austerity_blues έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 9:45 pm
τον Μπάικς θα τον θέλατε για δεύτερο pg;

για Σλούκα η πρόβλεψη μου είναι ότι θα μείνει στη Φενέρ, όπως και ο Ομπράντοβιτς.
Δεν συμπίπτουν οι προβλέψεις μας για τον Σλούκα και τον Ομπράντοβιτς αλλά μου αρέσει που κάνεις πρόβλεψη. ΈΤσι να "εκτιθόμαστε¨κι ας πέφτουμε έξω. Έχουμε που έχουμε τους δημοσιογράφους που το παίζουν "πυθία"....
Τον Μπάικς δεν θα τον κρατήσουμε τελικά. Κατά τ' άλλα θα ήταν καλύτερος από τους περσινούς αλλά δεν με ψήνει και πολύ. ΘΑ βρούμε καλύτερο φέτος. Έχει απ' όλα ο μπαχτσές αρκεί να γίνουν γρήγορα οι κινήσεις με "απέναντι".

Μορφή κι ....ο Θωμάς που ακούς. ;)

austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 26, 2020 10:10 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 9:52 pm
austerity_blues έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 9:45 pm
τον Μπάικς θα τον θέλατε για δεύτερο pg;

για Σλούκα η πρόβλεψη μου είναι ότι θα μείνει στη Φενέρ, όπως και ο Ομπράντοβιτς.
Δεν συμπίπτουν οι προβλέψεις μας για τον Σλούκα και τον Ομπράντοβιτς αλλά μου αρέσει που κάνεις πρόβλεψη. ΈΤσι να "εκτιθόμαστε¨κι ας πέφτουμε έξω. Έχουμε που έχουμε τους δημοσιογράφους που το παίζουν "πυθία"....
Τον Μπάικς δεν θα τον κρατήσουμε τελικά. Κατά τ' άλλα θα ήταν καλύτερος από τους περσινούς αλλά δεν με ψήνει και πολύ. ΘΑ βρούμε καλύτερο φέτος. Έχει απ' όλα ο μπαχτσές αρκεί να γίνουν γρήγορα οι κινήσεις με "απέναντι".

Μορφή κι ....ο Θωμάς που ακούς. ;)
χαχαχ άργησα πολύ να καταλάβω ποιος είναι ο Θωμάς. Λατρεύουμε Θωμά, θα τον ήθελα ακόμα και για βασικό pg στον Ολυμπιακό.

πίσω στο θέμα μας, το να πέφτω έξω στις μπασκετικές προβλέψεις μου είναι το σύνηθες, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση μου φαίνεται πραγματικά πολύ δύσκολο να έρθει σε εμάς, χωρίς φυσικά να γνωρίζω οτιδήποτε "εκ των έσω".

τώρα το να φύγει από Φενέρ και να πάει σε άλλη ομάδα οκ, δε το θεωρώ απίθανο.

Άβαταρ μέλους
Neondreamer

 a1greece
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:01 pm
Τοποθεσία: Ν. Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Big Al
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 1:58 am

Φίλτατε basket72, ο Λόυντ ανανέωσε Βαλένθια & πάνε και για Ντε Κολό;!;

Ομολογώ ότι με προβληματίζει πως ένας ακόμα ποιοτικός κοντός δείχνει να χάνεται, μετά τον Μπράουν...

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 6:43 am

Neondreamer έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 1:58 am
Φίλτατε basket72, ο Λόυντ ανανέωσε Βαλένθια & πάνε και για Ντε Κολό;!;

Ομολογώ ότι με προβληματίζει πως ένας ακόμα ποιοτικός κοντός δείχνει να χάνεται, μετά τον Μπράουν...


τι σου φαίνεται παράξενο;;;
η Βαλένθια και οι λοιπές Ισπανικές ομάδες πλην Ρεάλ και Μπάρτσα είναι έτη φωτός μπροστά από τις Ελληνικές σε επίπεδο οργάνωσης , scouting κλπ
Βάλε στην εξίσωση και το επίπεδο της Ισπανικής λίγκας σε σχέση με το ελλ πρωτάθλημα.. :rofl:

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 6:57 am

Κοίταζα λίγο τα στατιστικά των παικτών του Eurocup και έβαλα ταξινόμηση με το PIR 40 λεπτών. Λοιπόν ο Έλις είναι 2ος και ο Χασάν 4ος στην λίστα.
Οπότε άρχισα να κοιτάζω την λίστα, να αποκλείω βάσει ηλικίας, μεγέθους κλπ όπως και γιατί οι περισσότεροι στην κορυφή είναι σέντερ.
Έφτασα στον WHITTINGTON, GREG, για την θέση του 4αριού αν δεν έρθει ο Γκιλ ή κάποιο άλλο δυνατό όνομα.
Πως σας φαίνεται; Συμπαθητικό σουτ, φαίνεται σχετικά γρήγορος και αθλητικός, 27 χρονών

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 7:21 am

ακούγεται ότι ψάχνεται για ΝΒΑ...
βεβαια όλη αυτη η κατάσταση με τον covid κλπ θα αργήσει κατά πολύ ως φαίνεται τις εξελίξεις εκεί.
Πιστεύω ότι όποια ομάδα από την εδώ πλευρά του Ατλαντικού κινηθεί έξυπνα κ γρήγορα θα τον κλείσει...
ο εν λόγω είναι 3άρο4άρο.....

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4638
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 7:49 am

ωραιος αυτος ο γουιτινγκτον μοιαζει με κλαιμπερν των φτωχων!Δεν νομιζω οτι μας κανει αφου δεν μπορει να παιξει 5 εκτος και παρουμε 2 ψηλους ακομα.

Ο μπαικς εχει ψηθει να μεινει παντως,εμενα δεν θα χαλαγε για 3τος κοντος με καμια 600ρα αλλα αυτος εχει μεγαλο κασε αποτι λενε..

Λετε να κοιταξει ο μπαρτζωκας τον ρον μπεικερ αν δεν κλεισει ο σλουκας?Δεν τα πηγε καλα στην τσσκα αλλα πρεπει να ειναι ακομα καλος παικτης και το κασε του αρκετα μειωμενο.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 8:03 am

shaq7 έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 7:49 am
ωραιος αυτος ο γουιτινγκτον μοιαζει με κλαιμπερν των φτωχων!Δεν νομιζω οτι μας κανει αφου δεν μπορει να παιξει 5 εκτος και παρουμε 2 ψηλους ακομα.

Ο μπαικς εχει ψηθει να μεινει παντως,εμενα δεν θα χαλαγε για 3τος κοντος με καμια 600ρα αλλα αυτος εχει μεγαλο κασε αποτι λενε..

Λετε να κοιταξει ο μπαρτζωκας τον ρον μπεικερ αν δεν κλεισει ο σλουκας?Δεν τα πηγε καλα στην τσσκα αλλα πρεπει να ειναι ακομα καλος παικτης και το κασε του αρκετα μειωμενο.
Τον Μπέικερ τον κουβεντιάζουμε και για τις 2 μεγάλες, θεωρώ ότι είναι πολύ καλή λύση ως συμπληρωματικός κοντός καθώς παίζει και για τις 2 θέσεις, έχει σουτ, έχει μέγεθος κι έχει την εμπειρία της ΤΣΣΚΑ που δεν είναι καθόλου αμελητέα.

Ο Γουίτιγκτον επίσης κουβεντιάζεται από τον χειμώνα, θα μπορούσε να αποτελέσει λύση κι ας 3ρίζει όπως σωστά είπαν οι συμφορουμίτες, αρκεί να παίρναμε τρίτο 5αρι. Μετά πάμε στους 8 ξένους, που δεν με πολυψήνει.6-7 είναι ένας καλός αριθμός, αρκεί να μην είναι ούτε ένας από τους 6-7, σε ρόλο...γλάστρας.


Φίλε μου neodreamer, προς το παρόν δεν ακούγεται τίποτε για Ντε Κολό και Βαλένθια. Ακούστηκε πριν 20 μέρες, περίπου, η υπόθεση έχει ειδικό χαρακτήρα μιας κι όπως έχουμε πει, η γυναίκα του είναι Βαλενθιάνα. Νομίζω πάντως ότι μπορούν να χωρέσουν. Αν πάρουν και Πάνγκος μπερδεύεται λίγο το πράγμα με την άμυνα όμως. Αν πάρουμε Σλούκα δεν ξέρω αν θα χωρούσε ο πολύ καλός Λόιντ.
Νομίζω ότι θα πρέπει να πάρουμε έναν κόμπο που να μπορεί να χωρέσει με τον άσσο-κόμπο Σλούκα, αλλά και να παίξει ως άσσος με τον Μακκίσικ ή τον όποιο Χάρισσον ή τον Σπανούλη εννοείται.

Ο Μπέικερ, δεν θα με χάλαγε, απλώς μετά ο Γκιλ θα ήταν περίπου μόνοδρομος υπό την έννοια της έξτρας ποιότητας από άλλη θέση.

* Ο Τζεφ Μπρουκς επίσης έχει ένα ενδιαφέρον ως 4-5ρι. Κυρίως 4ρι, είναι όπως είναι ο Γκιλ. Όπως ήταν κι ο Γκιστ όμως. Έχει καλύψει το 5 κατά καιρούς, ξέρει πολύ καλά τη θέση, σουτάρει αρκετά καλά για 4αρι. Αν δεν κάτσει του Γκιλ, είναι οκ.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Τετ Μάιος 27, 2020 8:11 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”