2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 5:45 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιούλ 07, 2021 5:09 pm

Δεν έχει παίξει ποτέ σε αυτή τη θέση.
Στη Ράστα Βέχτα τι έπαιζε με Τ.Τζέι Μπρέι (τον δικό σας) και τον Τζ. Γιανγκ; :)

Ο Ρίβερς κι ο Πονίτκα παίζουν κι αυτόί στο 2. Αλλά άσε έξω τη Ζενίτ την περσινή (γιατί υπάρχει κι η προπέρσινη με Χόλινς πάλι).
Και για να έρθω στου ουσιώδη:
Για τον συνδυασμό wingspan κι άλματος/αθλητικότητας δεν μου είπες τίποτις.

Ούτε για σύγχρονο μπάσκετ που δεν γνωρίζει τις διακρίσεις στις θέσεις με τις οποίες μεγάλωσες πριν αρκετά χρόνια και τότε όντως έπαιζαν κι ήταν καθαρές οι γραμμές. Τα λέει κι ο αγαπημένος σου προπονητής άλλωστε.
Το θέμα είναι να μπορεί στην άμυνα να μαρκάρει αντιπάλους. Κι εγώ βλέποντάς με τέοια άκρα τον κάνω για δίμετρο , γυμνασμένο, δυνατό και με άλμα στον θέο. Γι' αυτό και δεν μπορεί να σταθεί καμία απολύτως σύγκριση με τον Μποχωρίδη. Απορώ πως σου ήρθε.

Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 6:06 pm

Κλαιμεπρν, Λουσιτς, Παπ, Παπαπετρου, Καλινιτς κτλ απλα δεν μαρκαρονται απο παικτες με σωματοδομη Χολινς, Χιλιαρντ κτλ. Θα τους ποσταρουν μεχρι να βγαλει ο ηλιος κερατα,.... Δεν ειναι απλα θεμα υψους/wingspan και ο Λαιτι 1.95 ειναι αλλα ειναι καθαρο 3αρι γιατι ειναι νταμαρι.

Ουτε εχει σχεση τι εκαναν σε χαμηλοτερα επιπεδα, ο Μακισσικ επαιζε 3 στην Μπεσικτας(το εχει πει ο προπονητης του αναλυτικα), στην Ευρωλιγκα δεν μπορει να σταθει σε αυτη τη θεση. Στην Α1 παζει και ο Λαρεντζακης ανετα στο 3, στην Ευρωλιγκα οχι.

Προσωπικα ο Χολινς μου αρεσει παρα πολυ σαν παικτης, θα τον προτιμουσα ακομα και απο τον Ντορσευ, καλος αμυντικος, σκορερ, σουτερ, εμπειρος και σοβαρος επαγγελματιας, δινει στοιχεια που δεν εχουν Μακισσικ/Λαρεντζακης. Τον προτιμω και απο Χιλιαρντ που ειναι πιο ταλαντουχος, αλλα πιο μονοδιαστατος και αμυντικα μαλλον αρκετα χειροτερος και ας εχει μεγαλυτερο ονομα/κασε.

Αυτο ομως δεν εχει σχεση με την αναγκη αποκτησης παικτη στο 3, χωρις Παπ περσι, εκαναν πλακα μεχρι και ο Σαν Εμετεριο.

Ο Λουντζης πηρε το νουμερο που φορουσε ο Χαραλαμποπουλος, μπορει να μην σημαινει τιποτα,, αλλα ισως να μην παραμεινει στο ροστερ

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 6:40 pm

Pointgod έγραψε:
Τετ Ιούλ 07, 2021 6:06 pm
Κλαιμεπρν, Λουσιτς, Παπ, Παπαπετρου, Καλινιτς κτλ απλα δεν μαρκαρονται απο παικτες με σωματοδομη Χολινς, Χιλιαρντ κτλ. Θα τους ποσταρουν μεχρι να βγαλει ο ηλιος κερατα,.... Δεν ειναι απλα θεμα υψους/wingspan και ο Λαιτι 1.95 ειναι αλλα ειναι καθαρο 3αρι γιατι ειναι νταμαρι.

Ουτε εχει σχεση τι εκαναν σε χαμηλοτερα επιπεδα, ο Μακισσικ επαιζε 3 στην Μπεσικτας(το εχει πει ο προπονητης του αναλυτικα), στην Ευρωλιγκα δεν μπορει να σταθει σε αυτη τη θεση. Στην Α1 παζει και ο Λαρεντζακης ανετα στο 3, στην Ευρωλιγκα οχι.
Είναι ο Λάιτι "νταμάρι" και δεν είναι ο Μακίσικ; :roll:
Τα 3-4 κιλά του Λάιτι (για ίδιο ύψος) τα καλύπτει με το wingspan, ο Χόλινς. Αμφότεροι undersized αλλά έχουμε δει πολλούς τέτοιους στο σύγχρονο μπάσκετ (για Ευρωλίγκα μιλάω πάντα).
Δεν είναι τυχαίο ότι επέλεξες τα πιο ψηλά 3ρια που υπάρχουν ( τα οποία όλα πλην Παπ, πατάνε στο 4 στην καριέρα τους :wink: ) στην εισαγωγή σου και λίγο πριν την απαράμιλλη αλληγορία που επέλεξες :wink: προκειμένου να δώσεις έμφαση στη διαφορά όγκου/ύψους.

Άλλα ψηλά/δυνατά 3ρια; Ο Σιλντς; Ο Αμπάλδε; Ο Σιμόν; Ο Αμπρίνες; Ο Ντόμπριτς; Ο Ελ. Μπράιαντ; Ο Χάνγκα; Ο Τέιλορ; :)

* Μην το συνεχίζουμε καλύτερα. Υπάρχουν πιο ψηλά και δυνατά 3ρια και υπάρχουν και 3ρια που τα μαρκάρει ο Χόλινς ανετότατα. Όταν δεν γίνονται αλλαγές. :wink:

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 6:59 pm

AlexD έγραψε:
Τετ Ιούλ 07, 2021 5:27 pm
Μου φαίνεται λίγο πιο απλός ο σχεδιασμός.

Όντως αν έρθει ο Τάιλερ έχουμε πρόβλημα, πολλοί παίχτες στο 2 ενώ στο 3 είμαστε σχετικά γυμνοί. Σε αυτήν την περίπτωση αν δεν φύγει κάποιος δεν έρχεται άλλος παίκτης σε καμία θέση, απλά δεν χωράει. Θα παίξουν οι Μακκίσικ, Βέζε και Τάιλερ στο 3 ανάλογα το ματς.

Αν δεν έρθει όμως θα πρέπει να έρθει ένα 3άρι. Ξένο. Όπου με Φαλ, Μάρτιν, Ζαν Σαρλ, Μακκίσικ, Κάρτερ, Γουόλκαπ θα έχουμε 7 ξένους. Σε αυτήν την περίπτωση απλώς θα μείνει εκτός Α1 ένας από τους ξένους. Εγώ προτιμώ (αν έχει έρθει και ο Κώστας) να μείνει εκτός ο Μάρτιν στην αρχή, αλλά παίζει και να μείνει έξω ο Κάρτερ ή ο Μακκίσικ.

Ακόμα και με Κώστα στην ομάδα πάντως μου φαίνεται εγκληματικό να μην έχεις 4άρι που πατάει στο 5. Δεν μπορεί να πας σε αγώνες με Φαλ, Μάρτιν, Πρι, Βέζε και ένα 3άρι που πατάει στο 4. Αν ένα από τα 2 5άρια βγάλει πρόβλημα στο ματς παίζει να το χάσεις από αυτό και μόνο.

Τέλος, συμφωνώ φίλε Μπάσκετ πως θέλεις 3ποντάδες δίπλα από Σακ. Για αυτό έλεγα να αλλάξουμε τον Ζαν Σαρλ με 4άρι με σουτ (που να πατάει και 5 όμως). Αν ο Σακ παίξει κυρίως στο 3 επειδή ήρθε ο Τάιλερ, θα έχεις σουτ από το 4 και το 2 (και το 1 προφανώς).


Πολύ στρίμωγμα camarada, Alexd. Αυτό λέω. Με ένα 3/4ρι με σουτ είμαστε κομπλέ. Άντε βρες τον όμως, γιατί καλά τα λέμε εμείς εδώ (εμβολιαστήκαμε δεύτερη δόση σήμερα και παίζει ξάπλα/μπάσκετ/).
Νομίζω ότι ο Ζαν Σαρλ (το έχω πει πόσο τον συμπαθ-άω :) ) περισσεύει πια. Εκτός κι αν ο κόουτς έχει τρέλα με τις άμυνες του που όντως είναι ελίτ, το παλικάρι.

Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 7:34 pm

Σιλντς, Ντομπριτς, Χανγκα, Αμπαλδε, Τειλορ που αναφερεις, ειναι ολοι +2 μετρα, πιο κοντος μονο ο Αμπρινες που ειναι 1.98 (και ειναι 2-3), ο παικταρας Ελ. Μπραιντ(1.96) επαιζε 99% του χρονου στο 2 διπλα στον Σκοτι, το 3αρι της Μακαμπι ηταν ο Ζοοσμαν(+2μ). Γκεντραιτις, Γκιφει, Πιερ, Ερικσον επισης +2μ και αυτοι, πρεπει να αναφεραμε ολους τους πρωτοκλασσατους.

Υπαρχουν ελαχιστοι στο 1.96-1.98 που ειναι βετερανοι ή πολυ ταλαντυχοι(Ριβερς, Λαιτι, Ρουντυ, Σιμον, Γκουντουριτς πχ), κατι δεν ειναι τυχαιο νομιζω. Αντε να υπαρχουν 1-2 εξαιρεσεις ακομα, που απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα.

Και παλι τριαρι 1.92-1.93( 6-4) στην Ευρωλιγκα δεν υπαρχει ουτε ενα, τι να κανουμε, με κερατα ή χωρις :roofl:

Το λες και για τις αλλαγες, οταν πρεπει να μαρκαρουν το αντιπαλο 4αρι, απλα δεν γινεται με 1.92. Με συγκεκριμενους αντιπαλους φυσικα μπορουν να παιξουν λιγα λεπτα στο 3, αλλα αυτο δεν τους κανει SF.

Ασε που με τον Χολινς εχει σχεδον +15 κιλα διαφορα ο Λαιτι.

Γενικα υπαρχει μια ταση στην Ευρωλιγκα πλεον τα SG να ειναι 193-198 και τα SF +2μ, γιατι εχουν εξαφανιστει τα καλα κομπο στυλ Σπανουλη, αντε o Λαρκιν και 2-3 ακομα να εχουν απομεινει.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 7:38 pm

Pointgod έγραψε:
Τετ Ιούλ 07, 2021 7:34 pm
Σιλντς, Ντομπριτς, Χανγκα, Αμπαλδε, Τειλορ που αναφερεις, ειναι ολοι +2 μετρα, πιο κοντος μονο ο Αμπρινες που ειναι 1.98 (και ειναι 2-3), ο παικταρας Ελ. Μπραιντ(1.96) επαιζε 99% του χρονου στο 2 διπλα στον Σκοτι, το 3αρι της Μακαμπι ηταν ο Ζοοσμαν(+2μ). Γκεντραιτις, Γκιφει, Πιερ, Ερικσον επισης +2μ και αυτοι, πρεπει να αναφεραμε ολους τους πρωτοκλασσατους.

Υπαρχουν ελαχιστοι στο 1.96-1.98 που ειναι βετερανοι ή πολυ ταλαντυχοι(Ριβερς, Λαιτι, Ρουντυ, Σιμον, Γκουντουριτς πχ), κατι δεν ειναι τυχαιο νομιζω. Αντε να υπαρχουν 1-2 εξαιρεσεις ακομα, που απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα.

Και παλι τριαρι 1.92-1.93( 6-4) στην Ευρωλιγκα δεν υπαρχει ουτε ενα, τι να κανουμε, με κερατα ή χωρις :roofl:

Το λες και για τις αλλαγες, οταν πρεπει να μαρκαρουν το αντιπαλο 4αρι, απλα δεν γινεται με 1.92. Με συγκεκριμενους αντιπαλους φυσικα μπορουν να παιξουν λιγα λεπτα στο 3, αλλα αυτο δεν τους κανει SF.

Ασε που με τον Χολινς εχει σχεδον +15 κιλα διαφορα ο Λαιτι.

Γενικα υπαρχει μια ταση στην Ευρωλιγκα πλεον τα SG να ειναι 193-198 και τα SF +2μ, γιατι εχουν εξαφανιστει τα καλα κομπο στυλ Σπανουλη, αντε o Λαρκιν και 2-3 ακομα να εχουν απομεινει.

Λάθος κάνεις για τον Ελ. Μπράιαντ. Υπήρχε κι ένας Τζ. Ντόρσεϊ κάπου εκεί στη μέση ο κακομοίρης. Τους υπολοιπους που παρέθεσα τους μαρκάρει ανετότατα ο Χόλινς. Είναι κι άλλοι. Κι όταν μιλάμε για τόσους πολλούς δεν μπορεί να είναι εξαίρεση.
Όλο τον κονταίνεις. Εγώ που τον βλέπω τον παίκτη χρόνια, κάπου στο 1.95 μοιάζει.
Δεν έχει τέτοια διαφορά ο Λάιτι με τον Χολινς. Μιλάς για πάρα πολλά κιλά, και τα κιλα΄στον αθλητισμό είναι κάτι που ξέρω πολύ καλά, καθότι ασχολούμαι από κοντά.

Πάμε παρακάτω. Τα είπαμε. Δεν μας έπεισες. :P :P

Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 7:39 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιούλ 07, 2021 6:59 pm
AlexD έγραψε:
Τετ Ιούλ 07, 2021 5:27 pm
Μου φαίνεται λίγο πιο απλός ο σχεδιασμός.

Όντως αν έρθει ο Τάιλερ έχουμε πρόβλημα, πολλοί παίχτες στο 2 ενώ στο 3 είμαστε σχετικά γυμνοί. Σε αυτήν την περίπτωση αν δεν φύγει κάποιος δεν έρχεται άλλος παίκτης σε καμία θέση, απλά δεν χωράει. Θα παίξουν οι Μακκίσικ, Βέζε και Τάιλερ στο 3 ανάλογα το ματς.

Αν δεν έρθει όμως θα πρέπει να έρθει ένα 3άρι. Ξένο. Όπου με Φαλ, Μάρτιν, Ζαν Σαρλ, Μακκίσικ, Κάρτερ, Γουόλκαπ θα έχουμε 7 ξένους. Σε αυτήν την περίπτωση απλώς θα μείνει εκτός Α1 ένας από τους ξένους. Εγώ προτιμώ (αν έχει έρθει και ο Κώστας) να μείνει εκτός ο Μάρτιν στην αρχή, αλλά παίζει και να μείνει έξω ο Κάρτερ ή ο Μακκίσικ.

Ακόμα και με Κώστα στην ομάδα πάντως μου φαίνεται εγκληματικό να μην έχεις 4άρι που πατάει στο 5. Δεν μπορεί να πας σε αγώνες με Φαλ, Μάρτιν, Πρι, Βέζε και ένα 3άρι που πατάει στο 4. Αν ένα από τα 2 5άρια βγάλει πρόβλημα στο ματς παίζει να το χάσεις από αυτό και μόνο.

Τέλος, συμφωνώ φίλε Μπάσκετ πως θέλεις 3ποντάδες δίπλα από Σακ. Για αυτό έλεγα να αλλάξουμε τον Ζαν Σαρλ με 4άρι με σουτ (που να πατάει και 5 όμως). Αν ο Σακ παίξει κυρίως στο 3 επειδή ήρθε ο Τάιλερ, θα έχεις σουτ από το 4 και το 2 (και το 1 προφανώς).


Πολύ στρίμωγμα camarada, Alexd. Αυτό λέω. Με ένα 3/4ρι με σουτ είμαστε κομπλέ. Άντε βρες τον όμως, γιατί καλά τα λέμε εμείς εδώ (εμβολιαστήκαμε δεύτερη δόση σήμερα και παίζει ξάπλα/μπάσκετ/).
Νομίζω ότι ο Ζαν Σαρλ (το έχω πει πόσο τον συμπαθ-άω :) ) περισσεύει πια. Εκτός κι αν ο κόουτς έχει τρέλα με τις άμυνες του που όντως είναι ελίτ, το παλικάρι.

Σλουκας-Ουοκαπ
Μακισσικ-Λαρυ-Καρτερ
Παπ-μεταγραφη
Βεζενκοβ-Πριντεζης-Λιβιο
Μαρτιν-Φαλ

Δεν πιστευω οτι θα μεινει στο ροστερ ο Καρτερ αν ερθει ο Ντορσευ. Λουντζης-Κωστας-ΒΧ δεν χωρανει 12αδα, Α1 και εφεδρικοι για Ευρωπη. Ο Ζαν Σαρλ ειναι ο μονος ψηλος που μπορει να υποστηριξει αμυνα με αλλαγες, πολλα λεφτα δεν κοστιζει, οταν δεν παιζει δεν γκρινιαζει, απιθανο να τον αφησει ο Μπαρτζωκας.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 7:46 pm

Pointgod έγραψε:
Τετ Ιούλ 07, 2021 7:39 pm


Δεν πιστευω οτι θα μεινει στο ροστερ ο Καρτερ αν ερθει ο Ντορσευ. Λουντζης-Κωστας-ΒΧ δεν χωρανει 12αδα, Α1 και εφεδρικοι για Ευρωπη. Ο Ζαν Σαρλ ειναι ο μονος ψηλος που μπορει να υποστηριξει αμυνα με αλλαγες, πολλα λεφτα δεν κοστιζει, οταν δεν παιζει δεν γκρινιαζει, απιθανο να τον αφησει ο Μπαρτζωκας.
Ελπίζω να μην κάνουν την "πατάτα¨και αφήσουν τον Κάρτερ. Εκτός κι αν έχει μακρινή συγγένεια με τον Τζίμμυ. :P
Σωστά τα λες για τον Ζαν Σαρλ, είναι ο καλύτερος ψηλός στην άμυνα με τις αλλαγές. Ο Μάρτιν τα πήγε καλά στον τομέα αυτόν όμως και μπορεί και καλύτερα. Ως παίκτης είναι πολύ χρησιμότερος.
Στο ρόστερ κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις. Αν και τον εκτιμώ πολύ τον Γάλλο, θα χαρώ να πάμε για 3-4ρι στη θέση του.
Ο χρόνος που θα πάρει με Φαλ, Μάρτιν είναι ελάχιστος. Πέρσι έπαιξε περισσότερο στο 5 από το 4. Στο 4 έπαιξε όσο έλειπε ο Βεζέ.

ΛΟγικά, πάντως δεν θα τον διώξουν και θα πάνε για 2-3ρι και τον Τάιλερ. Έτσι έχει βγει ως τώρα και τα υπόλοιπα είναι από το μυαλό μου. Ομολογώ. Αλλά, είμαι σίγουρος ότι γίνεται λάθος στον σχεδιασμό.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 8:01 pm


Στη Ράστα Βέχτα τι έπαιζε με Τ.Τζέι Μπρέι (τον δικό σας) και τον Τζ. Γιανγκ; :)
Δεν ξέρω δεν την έχω δει ποτέ την ομάδα, αλλά και πάλι να σταθεί απέναντι στα τριάρια της Ευρωλίγκας είναι άλλο απέναντι στα τριάρια του BCL ή όπου παίζουν αυτοί οι καημένοι.
Ο Ρίβερς κι ο Πονίτκα παίζουν κι αυτόί στο 2.
Δηλαδή θες να πεις ότι στο σχήμα Πάνγκος-Χόλινς-Ρίβερς ο Ρίβερς πήγαινε στο 2 κι ο Χόλινς στο 3; :P Μην τρελαθούμε ρε παιδιά.
Για τον συνδυασμό wingspan κι άλματος/αθλητικότητας δεν μου είπες τίποτις.
Μα τα είπα: το ότι ένας μακρύς γκαρντ είναι αλτικός δεν τον κάνει τριάρι, ειδικά όταν δεν έχει ούτε τα κυβικά για την άμυνα ούτε τις κινήσεις για την επίθεση.
Ούτε για σύγχρονο μπάσκετ που δεν γνωρίζει τις διακρίσεις στις θέσεις με τις οποίες μεγάλωσες πριν αρκετά χρόνια και τότε όντως έπαιζαν κι ήταν καθαρές οι γραμμές. Τα λέει κι ο αγαπημένος σου προπονητής άλλωστε.
Καλά δε γίνεται να κάνουμε τόση ώρα συζήτηση για τις θέσεις και μετά να λέμε "δεν υπάρχουν θέσεις" :secret: . Τα τριάρια που μπορεί να μαρκάρει στην Ευρωλίγκα ο Χόλινς είναι μετρημένα στα δάχτυλα ενός χεριού ενός ανθρώπου που έχει χάσει αρκετά δάχτυλα σε εργατικά ατυχήματα.


Τ
ο θέμα είναι να μπορεί στην άμυνα να μαρκάρει αντιπάλους. Κι εγώ βλέποντάς με τέοια άκρα τον κάνω για δίμετρο , γυμνασμένο, δυνατό και με άλμα στον θέο.

Δεν είναι δυνατός.
Γι' αυτό και δεν μπορεί να σταθεί καμία απολύτως σύγκριση με τον Μποχωρίδη. Απορώ πως σου ήρθε.
Έχουν το ίδιο ύψος (βασικά ο Μποχωρίδης είναι ψηλότερος), είναι και οι 2 δυάρια που ζορίζονται πολύ να παίξουν στον άσο, έχουν ακριβώς το ίδιο wingspan :shot: και δεν μπορούν να μαρκάρουν κανέναν στο 3.
Είναι ο Λάιτι "νταμάρι" και δεν είναι ο Μακίσικ; :roll:
Ε ναι, παραμάζωμα τον πάει ο Λάιτι τον ΜακΚίσικ, τον δε Χόλινς του κάνει φου και πέφτει, σαν τους κακούς το Σούπερμαν επί κρυπτωνίτη.
Τα 3-4 κιλά του Λάιτι (για ίδιο ύψος) τα καλύπτει με το wingspan, ο Χόλινς.
Tη μίνιμουμ διαφορά έχουν στο wingspan και στη δύναμη την καλύπτει τη διαφορά όσο και ο Μποχώ. Δεν μπορεί, το λένε και τα τόσα scouting reports, δεν τον έχουμε δει ποτέ στην ευρωλίγκα σε αυτή τη θέση, δεν μπορεί στο 3 ο άνθρωπας. Παρόλα αυτά είναι παιχτούρα και σε καλή τιμή. Αλλά 3 δεν πατάει καν επειδή έχει άκρα του Μποχώ και το επιτόπιο του Μάικ Τζέημς.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 8:05 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιούλ 07, 2021 8:01 pm
Κι εσύ λαθεύεις ιδίως στη σύγκριση δύναμης, σωματότυπου αλλά δεν το πιάνω άλλο, γιατί είναι τα χωράφια μου (Από τα 6 μου μέχρι και τώρα) και θα είναι σα να παίζω εντός έδρας στο κατάμεστο γιαντ ελίαου. :)
Φιλάκια. :D

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 8:05 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιούλ 07, 2021 8:01 pm
Κι εσύ λαθεύεις ιδίως στη σύγκριση δύναμης, σωματότυπου αλλά δεν το πιάνω άλλο, γιατί είναι "τα χωράφια μου¨" (Από τα 6 μου μέχρι και τώρα) και θα είναι σα να παίζω εντός έδρας στο κατάμεστο γιαντ ελιάου. :)
Φιλάκια. :D

Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 8:18 pm

Απο τη στιγμη που ο Μπαρτζωκας θεωρει τον Μακισσικ 2αρι, υπαρχει και ο Λαρεντζακης, Καρτερ και Ντορσευ μαζι δεν χαρανε, 4 SG δηλαδη, εχοντας και Ουοκαπ-Σλουκα μαζι καποια λεπτα.

Δεν πιστευω παντως οτι θα ερθει ο Ντορσευ, δεν βγαινουν οι ρολοι/χρονοι. Καρτερ ή Μπαμπ/Χολινς το πολυ, αν επιλεξουν να πανε σε πιο σιγουρες λυσεις.

Συμφωνω οτι αν παρει και Αντετοκουμπο, ο Ζαν Σαρλ μοιαζει να περισσευει. Χανεις πολυ στην αμυνα ομως μετα. Παρα πολυ. Θα ειναι και μεγαλυτερος 1 χρονο ο Πριντεζης με χειρουργιο. Θα βρει λιγο περισσοτερο χρονο στο 4, ειδικα με Α1.

Εχω και την αισθηση οτι Σλουκας-Ουοκαπ-Παπ-Βεζενκοβ-Λιβιο θα ειναι οι 5 που θα κλεινουν τα παιχνιδια (οι βασικοι δηλαδη).

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1994
Δημοσιεύσεις: 4634
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 8:43 pm

Ο λαιτι παιρνει παραμαζωμα τον μακισικ?Ο οποιος μακισικ εχει κανει φυλακη και σβερκωνει για πλακα ολα τα 3ρια της ευρωλιγκας? :D Εγω παντως ολα τα λεφτα στον σακαρο θα τα βαζα σε περιπτωση ξυλου :D

Απορω με οσους λενε οτι ο σακ ατακ δεν μπορει να σταθει στο 3..

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 8:47 pm

Ο λαιτι παιρνει παραμαζωμα τον μακισικ?Ο οποιος μακισικ εχει κανει φυλακη και σβερκωνει για πλακα ολα τα 3ρια της ευρωλιγκας? :D Εγω παντως ολα τα λεφτα στον σακαρο θα τα βαζα σε περιπτωση ξυλου :D
Τους είδαμε στο μεταξύ τους ματς και πώς έβαζε την κωλάθρα του ο Λάιτι και τον πήγαινε κώλο-κώλο μέχρι μέσα.

Απορω με οσους λενε οτι ο σακ ατακ δεν μπορει να σταθει στο 3..
Για μένα μπορεί. Αλλά θελει φόρα για να εκμεταλλευτει το φοβερό του πρώτο βήμα και λόγω έλλειψης τεχνικής θέλει πολλή γόρα, από τρίποντο και πίσω και καλύτερα κατά μέτωπο. Αλλά μπορεί.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1994
Δημοσιεύσεις: 4634
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 8:56 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιούλ 07, 2021 8:47 pm
Ο λαιτι παιρνει παραμαζωμα τον μακισικ?Ο οποιος μακισικ εχει κανει φυλακη και σβερκωνει για πλακα ολα τα 3ρια της ευρωλιγκας? :D Εγω παντως ολα τα λεφτα στον σακαρο θα τα βαζα σε περιπτωση ξυλου :D
Τους είδαμε στο μεταξύ τους ματς και πώς έβαζε την κωλάθρα του ο Λάιτι και τον πήγαινε κώλο-κώλο μέχρι μέσα.

Απορω με οσους λενε οτι ο σακ ατακ δεν μπορει να σταθει στο 3..
Για μένα μπορεί. Αλλά θελει φόρα για να εκμεταλλευτει το φοβερό του πρώτο βήμα και λόγω έλλειψης τεχνικής θέλει πολλή γόρα, από τρίποντο και πίσω και καλύτερα κατά μέτωπο. Αλλά μπορεί.
καλα αυτο ειναι θεμα χαζομαρας του μακισικ..οπως και οτι μονιμως σε 5 λεπτα εχει 3 φαουλ ..αλλα μυικα ο μακισικ ειναι διπλασιος του λαιτι.
Γενικα ο μακισικ μπορει πολλα περισσοτερα αν καταφερει καποιος στα 31 του να του βαλει μυαλο.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”