2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 20, 2020 11:22 pm

Neondreamer έγραψε:
Πέμ Φεβ 20, 2020 11:11 pm
papp7 έγραψε:
Πέμ Φεβ 20, 2020 7:48 pm
Για πειτε παικτες στην θεση του μιλου που μπορουν να ερθουν αμεσα ?
Υπάρχει κι ο Ρούμπιτ, αν δε λείψει πολύ ο Νίκο.

Αν πάντως ήμουν κόουτς Β, θα έσκαγα αυτή τη στιγμή το κατιτίς στην Μπαχτσεσεχίρ (με τα οικονομικά προβλήματα) και θα έφερνα Mangok Mathiang (1ος ριμπάουντερ fiba europecup)
Ο Ρουμπιτ στο 5 μπορει οντως να βοηθησει υπο προυποθεσεις και ειδικες καταστασεις ομως , με την φροντ λαιν της μακαμπι και της εφες (και της αρμανι αλλα ελπιζω να εχει γυρισει ο νικολας) δεν μπορει να ανταπεξελθει, με τον παναθηναικο ας πουμε οτι ματσαρει τον ουαιλι.
Η κιμκι πηρε ρομπινσον για ενα μηνα (με προοπτικη ανανεωσης μεχρι το τελος) , αυτο θεωρω οτι θα θελουμε ακριβως ενα καλο μπαλωμα για 1μηνα.

Για τον παικτη που προτεινεις απλα εχω δει στατ δεν τον εχω παρακολουθησει καθολου, απ αυτα που βλεπω μας κανει παντως.

0
Μέχρι φέτος
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 21, 2020 10:47 pm

Εγώ παίδες δεν θα ήθελα να πάρουμε παίκτη για 3 ματς μόνο, μπας και περάσουμε στους 8. Δεν βλέπω κανέναν λόγο να πάμε στους 8. Και τα προβλήματα κάτω από το χαλί θα κρύψουν και θα μαζέψουμε 3 εικοσάρες περίπου.

Ο μόνος λόγος που θα το εξέταζα είναι για να μην κάψουμε τον Ελλις που το παιδί δεν το έχει για πρώτος σέντερ σε επίπεδο Ευρωλίγκας. Το έχει όμως και με το παραπάνω για δεύτερος (τουλάχιστον για κάνα χρόνο ακόμα) και ψήνομαι να τον κρατήσουμε μια 3τία μες το νερό.

Όσο για Μπάλντγουιν, οκ έχει προσόντα αλλά έχει ήδη πίσω του τη διάψευση των προσδοκιών για το ΝΒΑ και είναι πια 24. Δεν είναι και μικρός για γκαρντ. Ζήτημα να έχει κάνει 5 καλά παιχνίδια μες τα 25 συνολικά.
Πάμε για άλλον.

Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 21, 2020 11:47 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Φεβ 21, 2020 10:47 pm
Εγώ παίδες δεν θα ήθελα να πάρουμε παίκτη για 3 ματς μόνο, μπας και περάσουμε στους 8. Δεν βλέπω κανέναν λόγο να πάμε στους 8. Και τα προβλήματα κάτω από το χαλί θα κρύψουν και θα μαζέψουμε 3 εικοσάρες περίπου.

Ο μόνος λόγος που θα το εξέταζα είναι για να μην κάψουμε τον Ελλις που το παιδί δεν το έχει για πρώτος σέντερ σε επίπεδο Ευρωλίγκας. Το έχει όμως και με το παραπάνω για δεύτερος (τουλάχιστον για κάνα χρόνο ακόμα) και ψήνομαι να τον κρατήσουμε μια 3τία μες το νερό.

Όσο για Μπάλντγουιν, οκ έχει προσόντα αλλά έχει ήδη πίσω του τη διάψευση των προσδοκιών για το ΝΒΑ και είναι πια 24. Δεν είναι και μικρός για γκαρντ. Ζήτημα να έχει κάνει 5 καλά παιχνίδια μες τα 25 συνολικά.
Πάμε για άλλον.
Εγω ειπα απο την στιγμη που ο μιλου παει να χασει 1 μηνα καλο θα ηταν να ερθει παικτης για βοηθεια στο 5, απο οτι φαινεται ομως ο σερβος θα χασει ενα ματς το πολυ οποτε παιρνω και πισω την προταση για 5αρι.

Για την 8αδα θα διαφωνησω καθετα, εκτος οτι δινει αλλο πρεστιζ στην ομαδα και θα μετρησει αρνητικοτατα η δευτερη σερι μη συμμετοχη της στα play off, δεν μπορω να παραλειψω το γεγονος πως ενας παικτης ο οποιος ειναι στα 37 εχοντας κατακτησει ομαδικους τιτλους και εχοντας σαρωσει τους ατομικους, εβαλε ξανα το σωμα του στην φωτια,ρισκαρε την υγεια του και τελικα τραυματιστηκε για να προσπαθησει να μας βαλει οσο πιο ψηλα μπορουσε και εγω(η ομαδα,προπονητες,προεδροι,οπαδοι) να μην κανω το αυτονοητο.Δηλαδη να παιξω στα κοκκινα 9 ακομα τελικους και να πελεψω ως το τελος.Για μενα ειναι εγκλημα να μην κανουμε οτι περναει απο το χερι μας για να μπουμε, ειδικα οταν οι διεκδικητες των θεσεων 7,8 εχουν τετοιες αγωνιστικες εικονες και τετοια σκαμπανεβασματα.

Για τον μπολντγουιν, χωρις να ξερω το work ethic του και χωρις να ξερω τις εξωγηπεδικες του συμπεριφορες, εγω θα του την εδινα την ευκαιρια του , ομως ως 3-4ο γκαρντ.Πασπαρτου παικτης ειναι δινει λιγο απο ολα.Πρωτη φορα εκτος αμερικης στα 24 και ηρθε να κολυμπησει στα βαθια , πιο βαθια απο τα περσινα του γκος. Οπως ο γκος περσι επρεπε να ηταν ο δευτερος ασσος της ομαδας και τελικα του δωσανε να βγαλει τα καστανα απο την φωτια, ετσι επαθε και ο μπολντγουιν φετος.Απο εκει και περα αν δεν κανει στον μπαρτζω και εχει αλλα σχεδια , ας κανει οπως νομιζει.

0
Μέχρι φέτος
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 22, 2020 12:06 am

papp7 έγραψε:
Παρ Φεβ 21, 2020 11:47 pm


Εγω ειπα απο την στιγμη που ο μιλου παει να χασει 1 μηνα καλο θα ηταν να ερθει παικτης για βοηθεια στο 5, απο οτι φαινεται ομως ο σερβος θα χασει ενα ματς το πολυ οποτε παιρνω και πισω την προταση για 5αρι.

Για την 8αδα θα διαφωνησω καθετα, εκτος οτι δινει αλλο πρεστιζ στην ομαδα και θα μετρησει αρνητικοτατα η δευτερη σερι μη συμμετοχη της στα play off, δεν μπορω να παραλειψω το γεγονος πως ενας παικτης ο οποιος ειναι στα 37 εχοντας κατακτησει ομαδικους τιτλους και εχοντας σαρωσει τους ατομικους, εβαλε ξανα το σωμα του στην φωτια,ρισκαρε την υγεια του και τελικα τραυματιστηκε για να προσπαθησει να μας βαλει οσο πιο ψηλα μπορουσε και εγω(η ομαδα,προπονητες,προεδροι,οπαδοι) να μην κανω το αυτονοητο.Δηλαδη να παιξω στα κοκκινα 9 ακομα τελικους και να πελεψω ως το τελος.Για μενα ειναι εγκλημα να μην κανουμε οτι περναει απο το χερι μας για να μπουμε, ειδικα οταν οι διεκδικητες των θεσεων 7,8 εχουν τετοιες αγωνιστικες εικονες και τετοια σκαμπανεβασματα.

Για τον μπολντγουιν, χωρις να ξερω το work ethic του και χωρις να ξερω τις εξωγηπεδικες του συμπεριφορες, εγω θα του την εδινα την ευκαιρια του , ομως ως 3-4ο γκαρντ.Πασπαρτου παικτης ειναι δινει λιγο απο ολα.Πρωτη φορα εκτος αμερικης στα 24 και ηρθε να κολυμπησει στα βαθια , πιο βαθια απο τα περσινα του γκος. Οπως ο γκος περσι επρεπε να ηταν ο δευτερος ασσος της ομαδας και τελικα του δωσανε να βγαλει τα καστανα απο την φωτια, ετσι επαθε και ο μπολντγουιν φετος.Απο εκει και περα αν δεν κανει στον μπαρτζω και εχει αλλα σχεδια , ας κανει οπως νομιζει.
Και σε μένα παράδοξο κάνει να λέω ότι καλύτερα να μην μπούμε στην οκτάδα, αλλά το εννοώ.
Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος για την κατάσταση στην ΚΑΕ.
Και μια πρόκριση στους 8 το μόνο που θα έφερνε πέραν ενός 0-3 σιγουρότατου,θα ήταν μια παράταση ζωής στην επίφαση κανονικότητας που θέλουν να περάσουν οι ιδιοκτήτες.
Δεν θα επιμείνω όμως. Καταλαβαίνω τον κάθε φίλο της ομάδας και θεωρώ εύλογο να θέλει να δει την ομάδα στους 8.
Εγώ πιο πολύ θα προτιμούσα το χτίσιμο μιας ομάδας νέας σε πρόσωπα, αέρα και ιδέες. Αλλά, ξαναλέω ότι είναι η άποψή μου και δεν θέλω να τη "φορέσω" σε κανέναν.

ΌΣο για Μπάλντγουιν έχουμε το προηγούμενο της εντός των ΗΠΑ, επαγελλματικής του πορείας που είναι εκ διαμέτρου αντίθετη των προσδοκιών που καλλίεργησε στο κολλεγιακό με τον συνδυασμό των επιδόσεών του και των αθλητικών/σωματικών του χαρακτηριστικών.
Είναι και οι συνεχείς μανούρες με Τσέρι και το ότι δεν έχει ενταχθεί ακόμα, σε μια ομάδα που βρίθει συμπατριωτών του.
Σχετικά με την άμυνα που δυνητικά θα μπορούσε να παίξει, να μην ξεχνάμε και την ικανότητα συγκέντρωσης που (δεν) έχει και είναι βασικό χαρακτηριστικό των καλών αθλητών ανεξάρτητα του αθλήματος που κάνουν. Ίσως να μην φαίνεται με την πρώτη ματιά, αλλά είναι βασικότατο κομμάτι στον αθλητισμό και τον Γουέιν τον βλέπω να υπολείπεται κατά πολύ στον τομέα αυτόν.
* Είχαμε εικόνα του Γκος κι επιπλέον είχε 9.2 πόντους μ.ο, με 4.2 ασ. και 37% από το 3π με πολύ καλή εικόνα εντός του οργανισμού τη στιγμή που ο Μπάλντγουιν, έχει 5.1 πόντους, 1.9 ασ. και 24 % από το 3π με εξόχως προβληματική εικόνα στα παιχνίδια και τις προπονήσεις. Είχαν και τα ίδια λάθη (1.4 μ.ο) με τον Γκος όμως να έχει και δέκα λεπτά παραπάνω κατά μέσο όρο.

Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 22, 2020 12:26 am

basket72 έγραψε:
Σάβ Φεβ 22, 2020 12:06 am
papp7 έγραψε:
Παρ Φεβ 21, 2020 11:47 pm


Εγω ειπα απο την στιγμη που ο μιλου παει να χασει 1 μηνα καλο θα ηταν να ερθει παικτης για βοηθεια στο 5, απο οτι φαινεται ομως ο σερβος θα χασει ενα ματς το πολυ οποτε παιρνω και πισω την προταση για 5αρι.

Για την 8αδα θα διαφωνησω καθετα, εκτος οτι δινει αλλο πρεστιζ στην ομαδα και θα μετρησει αρνητικοτατα η δευτερη σερι μη συμμετοχη της στα play off, δεν μπορω να παραλειψω το γεγονος πως ενας παικτης ο οποιος ειναι στα 37 εχοντας κατακτησει ομαδικους τιτλους και εχοντας σαρωσει τους ατομικους, εβαλε ξανα το σωμα του στην φωτια,ρισκαρε την υγεια του και τελικα τραυματιστηκε για να προσπαθησει να μας βαλει οσο πιο ψηλα μπορουσε και εγω(η ομαδα,προπονητες,προεδροι,οπαδοι) να μην κανω το αυτονοητο.Δηλαδη να παιξω στα κοκκινα 9 ακομα τελικους και να πελεψω ως το τελος.Για μενα ειναι εγκλημα να μην κανουμε οτι περναει απο το χερι μας για να μπουμε, ειδικα οταν οι διεκδικητες των θεσεων 7,8 εχουν τετοιες αγωνιστικες εικονες και τετοια σκαμπανεβασματα.

Για τον μπολντγουιν, χωρις να ξερω το work ethic του και χωρις να ξερω τις εξωγηπεδικες του συμπεριφορες, εγω θα του την εδινα την ευκαιρια του , ομως ως 3-4ο γκαρντ.Πασπαρτου παικτης ειναι δινει λιγο απο ολα.Πρωτη φορα εκτος αμερικης στα 24 και ηρθε να κολυμπησει στα βαθια , πιο βαθια απο τα περσινα του γκος. Οπως ο γκος περσι επρεπε να ηταν ο δευτερος ασσος της ομαδας και τελικα του δωσανε να βγαλει τα καστανα απο την φωτια, ετσι επαθε και ο μπολντγουιν φετος.Απο εκει και περα αν δεν κανει στον μπαρτζω και εχει αλλα σχεδια , ας κανει οπως νομιζει.
Και σε μένα παράδοξο κάνει να λέω ότι καλύτερα να μην μπούμε στην οκτάδα, αλλά το εννοώ.
Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος για την κατάσταση στην ΚΑΕ.
Και μια πρόκριση στους 8 το μόνο που θα έφερνε πέραν ενός 0-3 σιγουρότατου,θα ήταν μια παράταση ζωής στην επίφαση κανονικότητας που θέλουν να περάσουν οι ιδιοκτήτες.
Δεν θα επιμείνω όμως. Καταλαβαίνω τον κάθε φίλο της ομάδας και θεωρώ εύλογο να θέλει να δει την ομάδα στους 8.
Εγώ πιο πολύ θα προτιμούσα το χτίσιμο μιας ομάδας νέας σε πρόσωπα, αέρα και ιδέες. Αλλά, ξαναλέω ότι είναι η άποψή και δεν θέλω να τη "φορέσω" σε κανέναν.

ΌΣο για Μπάλντγουιν έχουμε το προηγούμενο της εντός των ΗΠΑ, επαγελλματικής του πορείας που είναι εκ διαμέτρου αντίθετη των προσδοκιών που καλλίεργησε στο κολλεγιακό με τον συνδυασμό των επιδόσεών του και των αθλητικών/σωματικών του χαρακτηριστικών.
Είναι και οι συνεχείς μανούρες με Τσέρι και το ότι δεν έχει ενταχθεί ακόμα, σε μια ομάδα που βρίθει συμπατριωτών του.
Σχετικά με την άμυνα που δυνητικά θα μπορούσε να παίξει, να μην ξεχνάμε και την ικανότητα συγκέντρωσης που (δεν) έχει και είναι βασικό χαρακτηριστικό των καλών αθλητών ανεξάρτητα του αθλήματος που κάνουν. Ίσως να μην φαίνεται με την πρώτη ματιά, αλλά είναι βασικότατο κομμάτι στον αθλητισμό και τον Γουέιν τον βλέπω να υπολείπεται κατά πολύ στον τομέα αυτόν.
Ενταξει εννοειται συζητηση κανουμε φιλτατε basket72.
Οσον αφορα την καε και ποσο θα προσπαθησει να βγει και απο πανω μετα απο τα ρεζιλικια που εκανε ,θα συμφωνησω καλυτερα να μην μπουμε.Αλλα μονο και μονο για την προσπαθεια των παιδιων καθως και για την εικονα των υπολοιπων διεκδικητων που με καλυτερο υλικο και χωρις τα εξωαγωνιστικα προβληματα που εχουμε εμεις (τουλαχιστον απο οσο ξερω), θελω να μαστε, δεν το αξιζουν παραπανω απο εμας. Απο εκει και περα οτι δεν εχουμε ελπιδες στην διασταυρωση το πιστευω , οπως πιστευω οτι αν παμε δεν θα πεσουμε ευκολα,με οποιον και να πεσουμε δν θα ξεμπερδεψει ευκολα και καλο ειναι να μην υποτιμηθουμε(οχι μονο εμεις γενικα η υποτιμιση ειναι παγιδα) γιατι μπασκετ ειναι και ποτε δν ξερεις. Ταυτοχρονα ομως το να παλεψουν για εισοδο μπουν δεν μπουν δεν τρεναρει ουτε χαλαει το χτισιμο της ομαδας , αρχικα γιατι οσοι ειναι φετος θα διεκδικησουν μια θεση και για του χρονου και οσοι μεινουν μονο καλο θα τους κανουν τα play off και κατα δευτερον γιατι ο μπαρτζωκας ο ιδιος μιλησε για δελεαστικη προταση και δεν νομιζω να του πουν ''ααα μπηκες με αυτους, μεινε με αυτους''.
Ωστοσο ειναι ακομη μακρινο ονειρο.Καθε παιχνιδι ξεχωριστα, υγεια , αρση του ban, τυχη και βλεπουμε.

Για τον Μπολντ αυτα που λες ειναι σωστα.Βρισκω σαν ελαφρυντικα α) οτι ηρθε σε μια ομαδα με πολλα προβληματα, β) οτι πηρε μεγαλυτερο ρολο απο αυτο που θα επρεπε/μπορουσε.Σιγουρα ομως η ελλειψη συγκεντρωσης ειναι προβλημα και οι 2 παραγοντες που ανεφερα δεν την δικαιολογουν.Για το σκηνικο με Τσερι θεωρω πως επρεπε να ειχαν φυγει και οι δυο.Αλλα μιας και τελικα εμεινε και δεν εχει δημιουργησει καποιο αλλο θεμα ,κοιταω να δω μηπως χωραει.Σιγουρα μπορεις να βρεις και αλλον παικτη με παρομοια χαρακτηριστικα παντως.

0
Μέχρι φέτος
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 22, 2020 1:24 pm

Οκ, πάσο από μένα, αν και δεν βλέπω καμία σημασία στο αν θα μείνουμε για δεύτερη χρονιά εκτός πλειοφς.
Σημασία έχει να γίνει σοβαρή τομή στην ομάδα και να συνεχίσει ο σχεδιασμός του κόουτς για την επόμενη χρονιά/χρονιές.
Μιλώντας για σχεδιασμό και μαθαίνοντας ότι η Ουνικάχα είναι κοντά στον να κλείσει τον Μπουτέιγ (με ένα ποσό γύρω στα 150χιλ) ) έρχεται να"κουμπώσει" κι η αρχική μου σκέψη ότι θα μπορούσαμε να τον "χτυπήσουμε" από τώρα. Δεν έβλεπα πως θα χωρέσει άμεσα στη Ρεάλ(μάλλον τελικά δεν υπήρξε καν στόχος) με Κοζέρ, Ρούντι και Τέηλορ να παίζουν στις 2 θέσεις των πλαγίων. Σε κάνα -δυο χρόνια, ναι που θα έχει ψηθεί και παράλληλα θα κοστίζει και τα τριπλά.

Άβαταρ μέλους
Neondreamer

 a1greece
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:01 pm
Τοποθεσία: Ν. Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Big Al
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 06, 2020 9:24 pm

Τα λέγαμε, οι μύστες, ότι ο Μπάιξ έχει ποιότητα και δεν είναι τυχαίος :smile:

Αναθεωρημένη έκδοση, up-to-date

Σλούκι, Μπάιξ, Κόνιαρης
Μακίσικ, Λαρε, Σπαν (Ρότσεστι)
Παπ, Έριξον, ΒΧ
Πριντ, Σάσα, Χρηστίδης
Λεσόρτ, Έλλις, Αγραβάνης

Οικονομικότατο, ορθολογικότατο & ανταγωνιστικότατο (για πλέιοφς, πάντα- οι τοπ είναι, αισθητά, αλλού)

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 06, 2020 9:32 pm

Neondreamer έγραψε:
Παρ Μαρ 06, 2020 9:24 pm
Τα λέγαμε, οι μύστες, ότι ο Μπάιξ έχει ποιότητα και δεν είναι τυχαίος :smile:

Αναθεωρημένη έκδοση, up-to-date

Σλούκι, Μπάιξ, Κόνιαρης
Μακίσικ, Λαρε, Σπαν (Ρότσεστι)
Παπ, Έριξον, ΒΧ
Πριντ, Σάσα, Χρηστίδης
Λεσόρτ, Έλλις, Αγραβάνης[/b

Οικονομικότατο, ορθολογικότατο & ανταγωνιστικότατο (για πλέιοφς, πάντα- οι τοπ είναι, αισθητά, αλλού)


Ας έρθει ο Σλούκας και θα τον καταπιούμε τον Μπάικς. :smile: Ο Έρικσον έχει υπογράψει 4(!!!)ετές με την Άλμπα. Θυμήθηκα εκείνη την ψυχή, τον Stefkorner με άβαταρ τον Θανακούμπο να ορκίζεται φαντάρος. Δεν υπήρχε προτεινόμενο ρόστερ του χωρίς να τον βάζει μέσα τον Καταναλο-ποιημένο, Σουηδό


Άβαταρ μέλους
Neondreamer

 a1greece
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:01 pm
Τοποθεσία: Ν. Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Big Al
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 06, 2020 9:52 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Μαρ 06, 2020 9:32 pm
Neondreamer έγραψε:
Παρ Μαρ 06, 2020 9:24 pm
Τα λέγαμε, οι μύστες, ότι ο Μπάιξ έχει ποιότητα και δεν είναι τυχαίος :smile:

Αναθεωρημένη έκδοση, up-to-date

Σλούκι, Μπάιξ, Κόνιαρης
Μακίσικ, Λαρε, Σπαν (Ρότσεστι)
Παπ, Έριξον, ΒΧ
Πριντ, Σάσα, Χρηστίδης
Λεσόρτ, Έλλις, Αγραβάνης[/b

Οικονομικότατο, ορθολογικότατο & ανταγωνιστικότατο (για πλέιοφς, πάντα- οι τοπ είναι, αισθητά, αλλού)


Ας έρθει ο Σλούκας και θα τον καταπιούμε τον Μπάικς. :smile: Ο Έρικσον έχει υπογράψει 4(!!!)ετές με την Άλμπα. Θυμήθηκα εκείνη την ψυχή, τον Stefkorner με άβαταρ τον Θανακούμπο να ορκίζεται φαντάρος. Δεν υπήρχε προτεινόμενο ρόστερ του χωρίς να τον βάζει μέσα τον Καταναλο-ποιημένο, Σουηδό


Τετραετές; :o Oh well, thats kind of a problem...

Κλειστό; Φαντάζομαι πως θα έχει προβλεφθεί οπτ-άουτ για ομάδα ΕΛ, αν δεν παραμείνει η Αλμπα.


0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 774
Δημοσιεύσεις: 4025
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 06, 2020 9:58 pm

Neondreamer έγραψε:
Παρ Μαρ 06, 2020 9:24 pm
Τα λέγαμε, οι μύστες, ότι ο Μπάιξ έχει ποιότητα και δεν είναι τυχαίος :smile:

Αναθεωρημένη έκδοση, up-to-date

Σλούκι, Μπάιξ, Κόνιαρης
Μακίσικ, Λαρε, Σπαν (Ρότσεστι)
Παπ, Έριξον, ΒΧ
Πριντ, Σάσα, Χρηστίδης
Λεσόρτ, Έλλις, Αγραβάνης

Οικονομικότατο, ορθολογικότατο & ανταγωνιστικότατο (για πλέιοφς, πάντα- οι τοπ είναι, αισθητά, αλλού)
Δυνατό ροστεράκι, οικονομικό και Μπαρτζώκειο. Εγώ σαν δεύτερο τριάρι θα κράταγα τον Paul, είναι πολύ ασταθής, αλλά μπορεί να σου πάρει παιχνίδια, θα πάρει κι άλλο χρόνο να προσαρμοστεί στην ομάδα και τα στατιστικά του για ρολίστα στο 3 είναι μια χαρά.

Ο Lessort επίσης δυνατή προσθήκη, από τον Ερυθρό Αστέρα φωνάζω πως είναι παίκτης που μας ταιριάζει, νομίζω ήρθε η ώρα να δημιουργήσουμε ξανά δίδυμο ΜΑΠ στο 5, ταιριάζει σε αυτήν την ομάδα να παίζει με 2 τούμπανα ΜΑΠ και με αυτό το ρόστερ υπάρχουν και οι παίκτες για να τους αναδείξουν.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1993
Δημοσιεύσεις: 4633
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 06, 2020 10:24 pm

Εγω αν ερθουν σλουκας-μπροκχοφ του χρονου και ενα 5ρι σαν τον κριστιαν γουντ (ας ειναι και ο μπουκερ αυτος ) στην ομαδα οπως ειναι τωρα θα ειμαι πολυ χαρουμενος!
Ελπιζω να τα σπρωξουν χοντρα οι αφοι για 2-3 παιχτες

Πιστευω θα παιξει πολυ και ο Alex Poythress που πηγαμε να παρουμε πριν κατι μηνες ..

0
Nikos78

 
Reactions: 1
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 18, 2020 11:47 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 08, 2020 10:36 am

Αν φύγει ο Μιλουτινοφ που μάλλον θα φύγει και πάμε σε λύση Χάμιλτον ας πούμε στο 4-5 θα μας ταίριαζε ένας στυλ Έβανς θα χάναμε σε όγκο αλλά θα είχαμε φουλ αθλητικοτητα

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 08, 2020 2:42 pm

Nikos78 έγραψε:
Κυρ Μαρ 08, 2020 10:36 am
Αν φύγει ο Μιλουτινοφ που μάλλον θα φύγει και πάμε σε λύση Χάμιλτον ας πούμε στο 4-5 θα μας ταίριαζε ένας στυλ Έβανς θα χάναμε σε όγκο αλλά θα είχαμε φουλ αθλητικοτητα
Συμφωνώ με το σκεπτικό σου. Στο τσακ δεν τον πήραμε φέτος τον Έβανς. Θα ψηλώναμε πολύ με ΕΒανς και Χάμιλτον. Εγώ παρόλα αυτά θα προτιμούσα Γουίτιγκτον που δημιουργεί παιχνίδι και παράγει διαρκώς ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα τόσο με τα ντράιβ του όσο και με το πολύ καλό του σουτ. Κι ας είναι 3-4αρι,μπορεί και παίζει above the rim που λένε στην πατρίδα του μπάσκετ.

Σε κάθε περίπτωση κάποιον αθλητικό. Αλλιώς Ρούμπιτ, έστω να μπαλώνει τους Πρίντεζη- Βεζένκοφ.

Nikos78

 
Reactions: 1
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 18, 2020 11:47 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 08, 2020 4:24 pm

basket72 έγραψε:
Κυρ Μαρ 08, 2020 2:42 pm
Nikos78 έγραψε:
Κυρ Μαρ 08, 2020 10:36 am
Αν φύγει ο Μιλουτινοφ που μάλλον θα φύγει και πάμε σε λύση Χάμιλτον ας πούμε στο 4-5 θα μας ταίριαζε ένας στυλ Έβανς θα χάναμε σε όγκο αλλά θα είχαμε φουλ αθλητικοτητα
Συμφωνώ με το σκεπτικό σου. Στο τσακ δεν τον πήραμε φέτος τον Έβανς. Θα ψηλώναμε πολύ με ΕΒανς και Χάμιλτον. Εγώ παρόλα αυτά θα προτιμούσα Γουίτιγκτον που δημιουργεί παιχνίδι και παράγει διαρκώς ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα τόσο με τα ντράιβ του όσο και με το πολύ καλό του σουτ. Κι ας είναι 3-4αρι,μπορεί και παίζει above the rim που λένε στην πατρίδα του μπάσκετ.

Σε κάθε περίπτωση κάποιον αθλητικό. Αλλιώς Ρούμπιτ, έστω να μπαλώνει τους Πρίντεζη- Βεζένκοφ.
Πιστεύω πολλά θα εξαρτηθούν αν έρθει ο Σλούκας το καλοκαίρι ,θα μοιραστούν καλύτερα οι θέσεις ξένων

0
Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 08, 2020 5:22 pm

Πάντως αυτή τη στιγμή ο Βεζέκνοφ με τις εμφανίσεις που πραγματοποιεί δείχνει πως υπολογίζετε και για τη νέα σεζόν.Και είναι παίχτης για τα θέλω του Μπαρτζώκα πιστεύω.

Ο Πρίντεζης εκτός απροόπτου θα συνεχίσει κανονικά και τη νέα σεζόν.

Αυτό το δίδυμο όμως δε νομίζω πως είναι ικανό να βγάλει μια απαιτητική σεζόν που ενδεχομένως να έχει και Α1. Σίγουρα λείπει αθλητικότητα αλλά και σκληράδα.Ίσως πολλά εξαρτηθούν από τη παραμονή ή όχι του Μιλουτίνοβ στις προσθαφαιρέσεις παιχτών.

Ο Ρούμπιτ μπορεί να είναι ο 5ος ψηλός που θα συμπληρώνει τις θέσεις 4-5.Κι αν όχι ο Ρούμπιτ ένας παίχτης του ίδιου στυλ.

Ενώ επίσης υπάρχει και ο Χαπ οπού οι εμφανίσεις του στο Ιταλικό Πρωτάθλημα δε νομίζω πως περνάνε απαρατήρητες.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”