2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 8:05 am

shaq7 έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 7:49 am

Ο μπαικς εχει ψηθει να μεινει παντως,εμενα δεν θα χαλαγε για 3τος κοντος με καμια 600ρα αλλα αυτος εχει μεγαλο κασε αποτι λενε..
Η αλήθεια είναι πως το δείγμα που είχαμε από τον Μπάικς ήταν μικρό. Αν δε κάνω λάθος έπαιξε 3 παιχνίδια όπου στο ένα ήταν κακός στο άλλο μέτριος και στο παιχνίδι με την Εφες ήταν καλός. Βέβαια ήρθε ανέτοιμος και αυτό σίγουρα φάνηκε.

Όλα θα εξαρτηθούν από την υπόθεση Σλούκα θα έλεγα εγώ. Πάντως τα 600 χιλιάρικα μου φαίνονται πολλά έως πάρα πολλά για το 3ο guard.

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 8:09 am

Πάντος ο Κουφός θα ήταν ταμάμ για εσάς (σήμερα ανακοινώθηκε η λύση της συνεργασίας του με τσσκα).

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 8:18 am

john wick έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 8:09 am
Πάντος ο Κουφός θα ήταν ταμάμ για εσάς (σήμερα ανακοινώθηκε η λύση της συνεργασίας του με τσσκα).
Για τον μπαρτζω δεν νομιζω..εκτος και τον ειχε σαν συμπληρωματικο φαση σερμαντινι,αλλα ο κουφος με κατω απο 700-800 δεν ερχεται..Εντωμεταξυ το να κοστιζει οσο και τα 2 αλλα 5ρια σου και να μην ειναι βασικος δεν στεκει.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6462
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 8:23 am

john wick έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 8:09 am
Πάντος ο Κουφός θα ήταν ταμάμ για εσάς (σήμερα ανακοινώθηκε η λύση της συνεργασίας του με τσσκα).
Μωρέ κακός δεν είναι. Άλλωστε 10 χρόνια καριέρας έκανε στο ΝΒΑ σαν ρολίστας, έστω κι αν προέρχεται από κακή χρονιά πέρσι. Απλά για το κασέ του (που λογικά θα ξεκινάει γύρω στο εκατομμύριο) δεν νομίζω να ασχοληθούμε. Αν έπεφτε γύρω στα 600-700 χιλιάρικα ούτε εμένα δεν θα με χάλαγε. Είναι ένα ερωτηματικό βέβαια αν ταιριάζει στο μπάσκετ του Μπαρτζώκα για βασικός. Για δεύτερος θα ήταν εντάξει, αλλά ούτε ο Ολυμπιακός θα πλήρωνε τέτοια λεφτά τον Κουφό για να παίζει 10-15 λεπτά, ούτε εκείνος θα ερχόταν.

0
Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 8:23 am

Μεταγραφή με μεγάλα ρίσκα του Κουφού για όποια ομάδα τον αποκτήσει.Η ΤΣΚΑ μάλλον κλαίει τα λεφτά της για την επιλογή που έκανε.

Ενώ και ο ίδιος αν θέλει να συνεχίσει να παίζει Ευρωλίγκα μάλλον θα πρέπει να ρίξει κατά πολύ το κασέ του. Οι πόρτες στο ΝΒΑ μάλλον έχουν κλείσει για εκείνον πλέον.

Αγωνιστηκά πάντως δεν έδειξε ότι μπορεί να κάνει τη διαφορά ούτε πως αξίζει τόσο ακριβό συμβόλαιο.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 8:33 am

shaq7 έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 7:49 am
ωραιος αυτος ο γουιτινγκτον μοιαζει με κλαιμπερν των φτωχων!Δεν νομιζω οτι μας κανει αφου δεν μπορει να παιξει 5 εκτος και παρουμε 2 ψηλους ακομα.

Ο μπαικς εχει ψηθει να μεινει παντως,εμενα δεν θα χαλαγε για 3τος κοντος με καμια 600ρα αλλα αυτος εχει μεγαλο κασε αποτι λενε..

Λετε να κοιταξει ο μπαρτζωκας τον ρον μπεικερ αν δεν κλεισει ο σλουκας?Δεν τα πηγε καλα στην τσσκα αλλα πρεπει να ειναι ακομα καλος παικτης και το κασε του αρκετα μειωμενο.
Βασικά αναλόγως τι γκαρντ θα βρεθούν, αν ο Μακκίσικ τελικά χρησιμοποιηθεί πιο πολύ σαν γκαρντ χωράει ένας παίκτης που να μπορεί να παίξει και στο 3 για να έχουμε ευελιξία.
Ο Μπάικς πιθανόν να είναι κάτι παραπάνω από καλός για 3ος αλλά δεν ξέρω αν αυτός θέλει να αποδεχτεί έναν τέτοιο ρόλο.

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 8:47 am

θα επανέλθω στο χθεσινό ποστ μου περί ερυθρόλευκων ψηλών (sorry σύντροφε 72 .. :P )

ο Elis είναι μεν 2.08 αλλά νομίζω ότι σαν σκαρί ειναι ελαφρύς...

o Ολυμπιακός θα χρειαζόταν ένα κορμί σαν του Κουφού.
διότι και τα 4άρια του δεν τα λες και σκληροτράχηλα...(Πρίντεζης στα τελευταία του , Βεζένκωφ...)
φυσικά όχι στην τιμή του 1 εκατομμυρίου.
στα 700Κ όμως ειναι ναι από εμένα... :smile:

δεν θα με χάλαγε αν ήμουν Ολυμπιακός ( φτου φτου μόνο και που το λέω.. :lol: ) μία 6άδα ψηλών
5. Elis , Hassan , Κουφός
4. Πρίντεζης , Gill , Bεζενκωφ

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 8:56 am

john wick έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 8:47 am
θα επανέλθω στο χθεσινό ποστ μου περί ερυθρόλευκων ψηλών (sorry σύντροφε 72 .. :P )

ο Elis είναι μεν 2.08 αλλά νομίζω ότι σαν σκαρί ειναι ελαφρύς...

o Ολυμπιακός θα χρειαζόταν ένα κορμί σαν του Κουφού.
διότι και τα 4άρια του δεν τα λες και σκληροτράχηλα...(Πρίντεζης στα τελευταία του , Βεζένκωφ...)
φυσικά όχι στην τιμή του 1 εκατομμυρίου.
στα 700Κ όμως ειναι ναι από εμένα... :smile:

δεν θα με χάλαγε αν ήμουν Ολυμπιακός ( φτου φτου μόνο και που το λέω.. :lol: ) μία 6άδα ψηλών
5. Elis , Hassan , Κουφός
4. Πρίντεζης , Gill , Bεζενκωφ
Δε βγαίνουν οι χρόνοι σε αυτή την εξάδα. Αν έρθει ο Κουφός πρέπει να μην έρθει ο Martin. Πάρα πολλά τα λεφτά επίσης.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 8:59 am

john wick έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 8:47 am
θα επανέλθω στο χθεσινό ποστ μου περί ερυθρόλευκων ψηλών (sorry σύντροφε 72 .. :P )

ο Elis είναι μεν 2.08 αλλά νομίζω ότι σαν σκαρί ειναι ελαφρύς...

o Ολυμπιακός θα χρειαζόταν ένα κορμί σαν του Κουφού.
διότι και τα 4άρια του δεν τα λες και σκληροτράχηλα...(Πρίντεζης στα τελευταία του , Βεζένκωφ...)
φυσικά όχι στην τιμή του 1 εκατομμυρίου.
στα 700Κ όμως ειναι ναι από εμένα... :smile:

δεν θα με χάλαγε αν ήμουν Ολυμπιακός ( φτου φτου μόνο και που το λέω.. :lol: ) μία 6άδα ψηλών
5. Elis , Hassan , Κουφός
4. Πρίντεζης , Gill , Bεζενκωφ
Γεια σου Τζον!
Το είπα και κάνα -δυο ποστ μετά, ότι ένα δίκιο το έχεις.
Ο Κουφός, μάλλον όχι γιατί θα έχεις μια κινητή (και θεόρατη :smile: ) μουρμούρα ή έστω πηγή δυσαρέσκειας. Πέραν των 800χιλ, και πάνω που θα θέλει.

Έναν Μαυροειδή του τότε, θέλαμε. Δεδομένου, όπως έγραψα και πριν, ότι αλλιώς πάμε σε 8 ξένους.
Εκτός κι αν τη βγάλουμε με το 4-5ρι μόνο. Αν δεν έχουμε τραυματισμούς (σοβαρούς, εννοώ, από 2 βδομάδες και πάνω) βγαίνει η χρονιά. Η ΤΣΣΚΑ πήρε πέρσι κούπα με Χάινς- Χάντερ κι ολίγη από το 4-5ρι Μπολομπόι.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 9:06 am

john wick έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 8:47 am


δεν θα με χάλαγε αν ήμουν Ολυμπιακός ( φτου φτου μόνο και που το λέω.. :lol: ) μία 6άδα ψηλών
5. Elis , Hassan , Κουφός
4. Πρίντεζης , Gill , Bεζενκωφ
οι αφοι με τον σκινδηλια ηδη παθαν εγκεφαλικο να ξερεις.. :D

Αν παρει ο μπαρτζω σκιαχτρο θα ειναι καποιος φτηνος με λιγο χρονο και ειδικες καταστασεις..Πιο πιθανο ειναι να μην παρει καθολου και να παιζει στο 5 και το 4ρι στυλ γκιλ..Αν ερθει ο γκιλ επισης δεν βλεπω να μενει ο βεζενκοφ,ειδικα αν θελει πανω απο 400χιλ.

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 9:20 am

το οποίο κατ εμέ θα ειναι μεγάλο σφάλμα...
Ο Βέζε φέτος έδειξε καλά στοιχεία...
Ντάξει , κάποια στιγμή πρέπει να φτιάξετε και έναν ελληνικό κορμό ...

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 9:24 am

Είχαμε παλιά τον Καββαδά κι είμαστε οκ, βλέπετε. :smile:
Αν δεν το είχε τερματίσει με την εχθρική του στάση στον Ολυμπιακό, ο Μαυροκεφαλίδης, θα ήταν μια καλή λύση για 5 -10 λεπτάκια. ΑΛιιώς Χρηστίδης.
Αν βγαίναν οι θέσεις των ξένων υπάρχει ένας που είναι τέλειος: ο Κράβιτς της Ομπραδόιρο, Τον έχω ξαναπροτείνει από τον χειμώνα που ¨ανοίξαμε" και πάλι. Με έναν Μπράμο π΄.χ από το 2-3 αντί του Χάρισσον, θα μπορούσε να βγει η δουλειά. Αρκεί να ερχόταν Γκιλ και καλός κόμπο.

* Johnwick. Κάτι γίνεται με ελληνικό κορμό. ¨Εχουμε Κόνιαρη (και δανεικός να πάει, σε μας θα γυρίσει με του που φύγει ο Σπαν.) Πρι για 2 χρόνια, Παπ για 4-5, Λάρε, .Β.Χ (αν γυρίσει υγιής) και τους 2 μικρούς, Νικολαΐδη και Χρηστίδη, ενδεχομένως και τον Αρσενόπουλο.

Ο Βεζέ (το λέμε 3 μήνες τώρα) δεν χωράει με τον Πρίντεζη (στην κατάσταση που είναι ο Πριντέζαρος με τόσο συσσωρευμ΄νη καταπόνση και τραυματισμούς).
Πως δεν χωράει σε σας π.χ Τόμας- Μήτογλου- ΠΑπαγιάννης - Βουγιούκας;
Άλλαξε το μπάσκετ, πια.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Τετ Μάιος 27, 2020 9:28 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 9:24 am

john wick έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 8:09 am
Πάντος ο Κουφός θα ήταν ταμάμ για εσάς (σήμερα ανακοινώθηκε η λύση της συνεργασίας του με τσσκα).
Καλημερα ο κουφος δεν νομιζω οτι θα κολλαγε με τα πλανα του κοουτς ασε που εδω δεν κινουμαστε για τζεκιρι (η κατι παρομοιο ) με το μισο κασε και χωρις πολυ γκρινια αν δεν ηταν σταρτερ...γενικα δειχνει οτι εχει παγωσει το συμπαν μεχρι ν;α βγει ακρη με το σλουκα

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 9:35 am

austerity_blues έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 10:10 pm
basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 9:52 pm
austerity_blues έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 9:45 pm
τον Μπάικς θα τον θέλατε για δεύτερο pg;

για Σλούκα η πρόβλεψη μου είναι ότι θα μείνει στη Φενέρ, όπως και ο Ομπράντοβιτς.
Δεν συμπίπτουν οι προβλέψεις μας για τον Σλούκα και τον Ομπράντοβιτς αλλά μου αρέσει που κάνεις πρόβλεψη. ΈΤσι να "εκτιθόμαστε¨κι ας πέφτουμε έξω. Έχουμε που έχουμε τους δημοσιογράφους που το παίζουν "πυθία"....
Τον Μπάικς δεν θα τον κρατήσουμε τελικά. Κατά τ' άλλα θα ήταν καλύτερος από τους περσινούς αλλά δεν με ψήνει και πολύ. ΘΑ βρούμε καλύτερο φέτος. Έχει απ' όλα ο μπαχτσές αρκεί να γίνουν γρήγορα οι κινήσεις με "απέναντι".

Μορφή κι ....ο Θωμάς που ακούς. ;)
χαχαχ άργησα πολύ να καταλάβω ποιος είναι ο Θωμάς. Λατρεύουμε Θωμά, θα τον ήθελα ακόμα και για βασικό pg στον Ολυμπιακό.

πίσω στο θέμα μας, το να πέφτω έξω στις μπασκετικές προβλέψεις μου είναι το σύνηθες, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση μου φαίνεται πραγματικά πολύ δύσκολο να έρθει σε εμάς, χωρίς φυσικά να γνωρίζω οτιδήποτε "εκ των έσω".

τώρα το να φύγει από Φενέρ και να πάει σε άλλη ομάδα οκ, δε το θεωρώ απίθανο.
Ok αρκει να μην τον... περιμενες πολυ (το τερματισα το λογοπαιγνιο για τον θωμα) ο μπαικς δεν προλαβε να μας δειξει τι μερος του λοφου ειναι αφου εκανε ενα κακο παιχνιδι ενα μετριο και ενα καλο . Δεν ξερω αν το κασε του χωραει αλλα σιγουρα δεν θα ηθελα το δευτερο πλευμεικερ μας να ειναι των 150χιλαδων με το ζορι η να παιζει σαν να ηταν τετοιο...

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 9:43 am

Redfly έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 8:11 pm
john wick έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 8:05 pm
Εγω γιατι νομιζω οτι στην θεση 5 ο Ολυμπιακός πρεπει να κοιταξει για εναν 7footer εφ οσον φυγει ο Μιλου;
Νομιζω οι ψηλοι σας ειναι λιγο κοντοι...
2.08 ο Elis ,2.01 o Hassan...
Aπο οτι εχει συζητηθει εδω μεσα, ο μπαρτζω δε θελει 7footers και παιζει με μαπ, και πως γενικα ειναι γεματη η αγορα απο φτηνους ψηλους, οποτε κατι ονοματα που ακουγονται στο 4 και το 5 δεν νομιζω να ισχυουν. Αφου εφυγε ο Μιλου προσωπικα αγραβανη βλεπω ή χαπ να επιστρεφουν.
αν ο ελλις στα 2.08 ειχε την κοψια του χασαν η του ρουμπιτ μια χαρα θα ηταν δεν τον λες και κοντο για πενταρι .απλα σου δινει την αισθηση οτι παραειναι λεπτος...Αν κατα τη διαρκεια του λοκνταουν το εριξε στα βαρη( η στα μπεργερ ) και γυρισει ντουκι βλεπουμε ...

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”