2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11175
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 20, 2021 12:13 pm

Εχουν εντοπισει τιποτα οι κεραιες σας περι εντονου ενδιαφεροντος για Johnny o'Bryant?

0
Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 20, 2021 1:02 pm

καπου το ειχε παρει το ματι μου προσφατα. Ωραιος παικτης, με αρκετη Ευρωπαικη εμπειρια και γενικα καλη αποδοση σε σοβαρες ομαδες (Μακαμπι, Λοκομοτιβ, Ερυθρο Αστερα, Τουρκ Τελεκομ).

Απο την αλλη εφυγε την περασμενη σεζον απο τον Ερυθρο γιατι πλακωθηκε με τον προπονητη του στο ματς με την Εφες, δεν βλεπω πως θα διαλεξει τετοιο παικτη ο Μπι (βεβαια και ο Μακισσικ με τον Καζιμιρο ειχαν γινει μπιλιες...).

Καλος επιθετικα στο ποστ (που δεν παμε και πολυ καλα φετος) και ριμπαουντερ (σημαντικο ετσι που παιζουμε), σχετικα καλος αμυντικος.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 20, 2021 1:04 pm

gspara έγραψε:
Τετ Οκτ 20, 2021 12:13 pm
Εχουν εντοπισει τιποτα οι κεραιες σας περι εντονου ενδιαφεροντος για Johnny o'Bryant?
το εχει παρει το ματι μου στο τουιτερ απο κατι''ινσαιντερς''..Ειναι δυσκολος χαρακτηρας για να τον θελει ο μπαρτζω..επισης εγραψε ο γνωστος ιταλος ματεο οτι ενδιαφερονται ομαδες της ευρωλιγκας για τον κολσον που ειχε ακουστει σαν στοχος μας πριν κανα μηνα..ειναι και του ραζνατοβιτς που εχουμε καλες σχεσεις.

1
1 Εικόνα
Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 20, 2021 1:08 pm

καλη περιπτωση και ο Τζορτζ Κινγκ που ειχε ακουστει το καλοκαιρι(ειχε βγαλει ματια στην Γερμανια), κοπηκε απο τους Κλιπερς τελικα. Πιο πολυ πιζει στο 2-3 βεβαια αυτος, που δεν ξερω αν ψαχνουμε. Ο Ομπραιντ ειναι 4-5 που εχει λογικη.

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 26, 2021 8:16 am

Περι "ο τζονυ πηρε το οπλο του 'Ο μπραιαντ ο λογος ... δεν νοιμιζω οτι θα ηταν ασχημο φιτ αυτη τη στιγμη για την ομαδα , δεδομενου οτι γεμιζει το 4-5 με καλο περιφεριακο σουτ , ριμπαουντ και μουσκουλα κατι που θα εσπρωχνε και βεζε προς το 3 ποιο ανετα.Γενικα ενα σχημα βεζεκοφ ζαν σαρλ και Ο'μπραιαντ σε 3-4-5 με ψιλοιντριγκαρει αφου η ομαδα ψηλωνει πολυ χωρις να χανει σε ταχυτητα ιδιαιτερα . Για την αμυντικη λειτουργια του παικτου (sic) δεν ξερω και πολλα και ρωταω να μαθω εδω ,που θα μου τα πειτε ολα και δεν θα με κοροιδευετε που δεν ξερω. :D

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Οκτ 26, 2021 11:22 am

fotis vlachopoulos έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 8:16 am
Περι "ο τζονυ πηρε το οπλο του 'Ο μπραιαντ ο λογος ... δεν νοιμιζω οτι θα ηταν ασχημο φιτ αυτη τη στιγμη για την ομαδα , δεδομενου οτι γεμιζει το 4-5 με καλο περιφεριακο σουτ , ριμπαουντ και μουσκουλα κατι που θα εσπρωχνε και βεζε προς το 3 ποιο ανετα.Γενικα ενα σχημα βεζεκοφ ζαν σαρλ και Ο'μπραιαντ σε 3-4-5 με ψιλοιντριγκαρει αφου η ομαδα ψηλωνει πολυ χωρις να χανει σε ταχυτητα ιδιαιτερα . Για την αμυντικη λειτουργια του παικτου (sic) δεν ξερω και πολλα και ρωταω να μαθω εδω ,που θα μου τα πειτε ολα και δεν θα με κοροιδευετε που δεν ξερω. :D
Ο Βεζένκοφ χαντακώνεται στο 3 και το ξέρει και ο ίδιος.
Ενόψει της επιθυμίας του να πάει στο ΝΒΑ, δεν πιστεύω ότι θα πολυθέλει να παίζει τριάρι και να μην αποδίδει, αφού η καλή του θέση είναι το 4.
Άρα ο Βεζένκοφ παίζει μεν στο 3 όποτε του ζητηθεί, αν όμως αυτό πάει για να γίνει μόνιμο (νομίζω πως) θα αντιδράσει και δεν θα το δεχτεί, κι αν του το επιβάλουν με το ζόρι, μάλλον θα έχουμε θέματα.

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 27, 2021 9:54 am

lefpan έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 11:22 am
fotis vlachopoulos έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 8:16 am
Περι "ο τζονυ πηρε το οπλο του 'Ο μπραιαντ ο λογος ... δεν νοιμιζω οτι θα ηταν ασχημο φιτ αυτη τη στιγμη για την ομαδα , δεδομενου οτι γεμιζει το 4-5 με καλο περιφεριακο σουτ , ριμπαουντ και μουσκουλα κατι που θα εσπρωχνε και βεζε προς το 3 ποιο ανετα.Γενικα ενα σχημα βεζεκοφ ζαν σαρλ και Ο'μπραιαντ σε 3-4-5 με ψιλοιντριγκαρει αφου η ομαδα ψηλωνει πολυ χωρις να χανει σε ταχυτητα ιδιαιτερα . Για την αμυντικη λειτουργια του παικτου (sic) δεν ξερω και πολλα και ρωταω να μαθω εδω ,που θα μου τα πειτε ολα και δεν θα με κοροιδευετε που δεν ξερω. :D
Ο Βεζένκοφ χαντακώνεται στο 3 και το ξέρει και ο ίδιος.
Ενόψει της επιθυμίας του να πάει στο ΝΒΑ, δεν πιστεύω ότι θα πολυθέλει να παίζει τριάρι και να μην αποδίδει, αφού η καλή του θέση είναι το 4.
Άρα ο Βεζένκοφ παίζει μεν στο 3 όποτε του ζητηθεί, αν όμως αυτό πάει για να γίνει μόνιμο (νομίζω πως) θα αντιδράσει και δεν θα το δεχτεί, κι αν του το επιβάλουν με το ζόρι, μάλλον θα έχουμε θέματα.
ισως δεν εξηγησα καλα τι εννοουσα , δεν θελω μονιμα τον βεζε στο 3 χανω πολλα που μπορει να κανει στο 4 απο τελεια εως καλα και χαντακωνεται οταν εχει να παιξει με πιο γρηγορα 3αρια . Για σχηματα που μπορουν αποδωσουν οταν καθεται να παρει μια ανασα ο φαλλ ελεγα. Αν ειχα τα κλειδια και (τα οικονομικα ) της ομαδας σταχερια μου θα κοιταγα να φερω σεντερ μπροστα απο το φαλλ αποτελεσματικο στο πικ εν ρολ για να μην αχρηστευω και τους περιφεριακους μου (δη το Σλουκα) κι ασε το μαρτιν να βρει τα πατηματα του και την διαθεση να παιξει με την ησυχια του (αν τον πιστευω τοσο πολυ ως προτζεκτ ,η δεν θελω να τα χαλασω με το μισκο) κι ενα 3αρι σκετο σουτερ και δαγκωνιαρη στην αμυνα κι ας μην πλησιαζει στη μπογια ουτε οταν βαφει το σαλονι (μπουκαδωρους εχουμε) . βεβαια το τι λεω εγω με το τι εχει στο μυαλο του ενας κοουτς επιπεδου ευρωλιγκας που ξερει ισαμε 27 τανκερ περισσοτερο μπασκετ απο εμενα μορει και να μην συναδουν αλλα ετσι ειναι φιλε μου η ατιμη η κενωνια ...

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 27, 2021 3:08 pm

σουτερ δεν νομίζω ότι χρειαζόμαστε στα τελευταία παιχνίδια σουτάρουμε πάνω από 40% στο τρίποντο. Έναν σεντερ που θα μοιράζεται το χρόνο με φαλ και 3-4 που θα παίζει άμυνα και καλό σουτ και είμαστε εντάξει νομίζω.

0
Άβαταρ μέλους
Zoys

Moderator
Reactions: 388
Δημοσιεύσεις: 5305
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 30, 2021 2:21 pm

Άκουσα ότι κοιτάμε και παίκτες που έχουν ομάδα οπότε ας ρίξω στο τραπέζι δύο ταιριαστές περιπτώσεις για το κενό του Martin που πάνε καλά στην Ιταλία.




0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 30, 2021 4:51 pm

Η ιστορία με τον Μάρτιν δεν μου πολυαρέσει αν και ήμουν από αυτούς που έλεγα να τον περιμένουμε, τώρα πιστεύω ότι πρέπει να πάρουμε άλλο. ο παίκτης κάνει και δεύτερη εγχείρηση κρυφά από την καε, από την αρχή της σεζόν δείχνει ότι ο παίκτης δεν πατάει καλά και μόνο με μπάρτσα στην άμυνα και ρεαλ παίζει καλά στα υπόλοιπα ματς είναι κακός. μένει εκτός 15 μέρες και χτες ανακοινώνεται ότι του αφαιρείται υγρό από τα γόνατα και την κυριακή ξεκινάει προπονήσεις, αν είχε υγρό γιατί δεν του αφαιρέθηκε νωρίτερα, κι αν πιέστηκε ο παίκτης με τι ψυχολογία θα μπει να παίξει; εμένα αυτά δεν μου αρέσουν .

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 30, 2021 7:10 pm

Zoys έγραψε:
Σάβ Οκτ 30, 2021 2:21 pm
Άκουσα ότι κοιτάμε και παίκτες που έχουν ομάδα οπότε ας ρίξω στο τραπέζι δύο ταιριαστές περιπτώσεις για το κενό του Martin που πάνε καλά στην Ιταλία.


χμμμ οποτε εχουμε ψωνισει ψηλους απο Ιταλια δεν εχει παει ασχημα (ντανστον , οθελο )

0
Slobontan

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 11:18 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 30, 2021 8:09 pm

Καλώς σας βρήκα κι από μένα .
Για τον Alex Tyus τι γνώμη εχετε για συμπληρωματικό ψηλό ; Νομίζω ότι δεν έχει βρει ακόμα ομάδα .Είναι στα ίδια χαρακτηριστικά με Μαρτιν . Οκ δεν είναι και πρωτοετής ,αλλά ούτε και του ΟΓΑ , 33 είναι , αλλά εδώ έχουμε τον αρχηγό στα 36 και μέχρι πέρσι τον Βασίλη στα 39. Μια χαρά πιστεύω για φέτος τουλάχιστον να μας δώσει αυτά τα 10-15 λεπτά εμπειρίας και το βασικοτερο ανάσας που θα θέλουν οι άλλοι 2 ψηλοί. Ο Μπλάκ σαφώς πιο ταλαντούχος και νεότερος ΑΛΛΑ με το ιστορικό τραυματισμών που κουβαλάει σε συνδυασμό με τον περίεργο χαρακτήρα του εγώ θα έκανα pass. Σε αντίθεση με τον Tyus ο οποίος είχε πέρσι γεμάτη χρονιά σε Τουρκία και Ρεάλ .

0
Άβαταρ μέλους
sardanapalos

 junior
Reactions: 112
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2021 9:31 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Luka Dončić
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Οκτ 30, 2021 10:21 pm

Slobontan έγραψε:
Σάβ Οκτ 30, 2021 8:09 pm
Καλώς σας βρήκα κι από μένα .
Για τον Alex Tyus τι γνώμη εχετε για συμπληρωματικό ψηλό ; Νομίζω ότι δεν έχει βρει ακόμα ομάδα .Είναι στα ίδια χαρακτηριστικά με Μαρτιν . Οκ δεν είναι και πρωτοετής ,αλλά ούτε και του ΟΓΑ , 33 είναι , αλλά εδώ έχουμε τον αρχηγό στα 36 και μέχρι πέρσι τον Βασίλη στα 39. Μια χαρά πιστεύω για φέτος τουλάχιστον να μας δώσει αυτά τα 10-15 λεπτά εμπειρίας και το βασικοτερο ανάσας που θα θέλουν οι άλλοι 2 ψηλοί. Ο Μπλάκ σαφώς πιο ταλαντούχος και νεότερος ΑΛΛΑ με το ιστορικό τραυματισμών που κουβαλάει σε συνδυασμό με τον περίεργο χαρακτήρα του εγώ θα έκανα pass. Σε αντίθεση με τον Tyus ο οποίος είχε πέρσι γεμάτη χρονιά σε Τουρκία και Ρεάλ .
Φίλε καλησπέρα και καλωσήρθες. Δεν το παίζω αυθεντία, με δικά μου κριτήρια όμως ο Tyus μου μοιάζει παίκτης χωρίς κίνητρο, νομίζω ότι απλά θα ερχόταν για να τσεπώσει ένα τελευταίο χαρτζιλίκι πριν το retirement. Προτιμώ ο ολυμπιακός να βρει παίκτες (όπως π.χ. φέτος τον Dorsey) που έχουν στόχους και τα δίνουν όλα, τουλάχιστον για τα προσωπικά τους στατς (άσχετο που ο Dorsey μας βγήκε εξαιρετικός παίκτης και σαν χαρακτήρας). Για εμένα μακάρι να παίρναμε τον Landale, 2.11, αρκετά αθλητικός με 30% στο τρίποντο, απίστευτη περίπτωση. Βέβαια φυσικά προτίμησε το NBA, αν και μέχρι τώρα δεν του δείχνουν πολύ εμπιστοσύνη.

0
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 24, 2021 10:03 pm

Μιας και κάθε χρόνο κυνηγάμε να πάρουμε έναν πράσινο (καλαθη μητογλου)
Πως θα βλέπατε να πάρουμε παπατζον τώρα που αρχίζει να θυμίζει παίχτη ευρωλιγκα;

Με κόουτς Μπι θα τον κάνουμε και στρετς 5 να παίζουμε 5-out

Coach B Κερ της Ευρώπης

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 30, 2022 10:43 pm

Λοιπον παιδια δεν γραφω συχνα σε αυτο το τοπικ χρειαζομαι τη βοηθεια σας, μου εχουν βαλει ενα δυνατο κουιζ κι εχω λιγο χρονο για να απαντησω.

Θελω να μου βρειτε ενα 4αρι με 3&D χαρακτηριστικα που να παιρνει 500χιλ, ισως ναναι λαυράκι ή εμπειρος παιχτης που ξερεις τι σου δινει.

Βαλτε ολη τη φαντασια σας και τα scouting skills σας σε δραση, να δουμε τι ψαρια πιανει το φορουμ, ακουω ιδεες..

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”