2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 18, 2021 8:04 am

JohnnyPao έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 2:36 am



Για πείτε κι άλλα για Ντέρεκ Γουιλις ρε παιδια.. ωραιος παιχτης. Αμυντικα τι κανει φετος? Εχει σημασία γιατί στο 4 πριντεζης και σασα δεν ειναι τιποτα εξπέρ στη πισω πλευρά του γηπέδου, οπότε ο ξένος σας στη θεση αυτή πρέπει ναναι πολυ καλος στα αμυντικα του καθήκοντα. Στην ιταλια ποια είναι τα νούμερα του? Τι ποσοστό εχει στο σουτ ?

ΥΓ. Εξαιρετική επιλογή ο Καμποκλο.
Γεια σου Τζόνι μου.
Νομίζω ότι μιας και το πιθανότερο είναι ότι δεν θα κινηθούμε για 4ρι, αυτοί οι 2 παίκτες θα ταίριαζαν καλύτερα σε σας.

Ο ένας ( Γουίλις) αέρινος φόργουορντ με κινήσεις 3ριου (stretch PF) σταθερά καλό σουτ με γρήγορη εκτέλεση, άλμα κι ένστικτο στο μπλοκ (για φόργουορντ, πάντα) και γενικά παίκτης ομάδας. ΠΕρίπου στα ίδια με τον Άαρον Γουάιτ, με καλύτερο σουτ, πιο "φρέσκος", μάλλον καλύτερος σκόρερ/ριμπάουντερ και μεγαλύτερες προοπτικές εξέλιξης.

Ο άλλος,(Καμπόκλο_ από τους καλύτερους PF/C που κυκλοφορούν το καλοκαίρι ελεύθεροι, με σουτ, πολύ μπάσκετ, ριμπάουντ. Ποιότητα με 2 λόγια. Απορώ που δεν έχει κυκλοφορήσει ήδη το όνομά του. ΘΑ τον ΄έβλεπα πολύ σε σας να καλύπτει το 4-5 με Μήτογλου, Παπαγιάννη κι ένα σχετικά φθηνό σέντερ, τύπου Ριβέρο (που σου αρέσει κιόλας).
Αν τον τσίμπαγε ο Ολυμπιακός στη θέση του Ζαν Σαρλ θα ήταν μεγάλη βελτιώση και θα μας γέμιζε τις 2 θέσεις. Με αυτόν, τον Μάρτιν, τη μεταγραφή του πρώτου σέντερ, τον Σάσα αλλά και τον Πρίντεζη, θα κάναμε μια από τις πολύ καλές γραμμές ψηλών στην Ευρώπη. Και θα είχε απ' όλα μια τέτοια πεντάδα με πολλούς συνδυασμούς να βγαίνουν στο 4-5.

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1916
Δημοσιεύσεις: 5229
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 18, 2021 8:21 am

basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 8:04 am

Ο άλλος,(Καμπόκλο_ από τους καλύτερους PF/C που κυκλοφορούν το καλοκαίρι ελεύθεροι, με σουτ, πολύ μπάσκετ, ριμπάουντ. Ποιότητα με 2 λόγια. Απορώ που δεν έχει κυκλοφορήσει ήδη το όνομά του. ΘΑ τον ΄έβλεπα πολύ σε σας να καλύπτει το 4-5 με Μήτογλου, Παπαγιάννη κι ένα σχετικά φθηνό σέντερ, τύπου Ριβέρο (που σου αρέσει κιόλας).
Αν τον τσίμπαγε ο Ολυμπιακός στη θέση του Ζαν Σαρλ θα ήταν μεγάλη βελτιώση και θα μας γέμιζε τις 2 θέσεις. Με αυτόν, τον Μάρτιν, τη μεταγραφή του πρώτου σέντερ, τον Σάσα αλλά και τον Πρίντεζη, θα κάναμε μια από τις πολύ καλές γραμμές ψηλών στην Ευρώπη. Και θα είχε απ' όλα μια τέτοια πεντάδα με πολλούς συνδυασμούς να βγαίνουν στο 4-5.
Εγώ απορώ γενικώς πως δεν βρήκε λίγο παραπάνω χρόνο και ρόλο στο NBA, είχε σίγουρα την ποιότητα, ίσως το τρίποντο του που πλέον στο ΝΒΑ μετράει όλο και παραπάνω, αν και με την Λιμόζ τα πήγε καλά και εκεί. Βρήκε και παιχνίδια με την Λιμόζ κι εμένα θα μου φαινόταν εξαιρετική αναβάθμιση (για τον Ολυμπιακό) στην θέση του Ζαν-Σαρλ.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 18, 2021 8:30 am

Conan1982 έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 8:21 am


Εγώ απορώ γενικώς πως δεν βρήκε λίγο παραπάνω χρόνο και ρόλο στο NBA, είχε σίγουρα την ποιότητα, ίσως το τρίποντο του που πλέον στο ΝΒΑ μετράει όλο και παραπάνω, αν και με την Λιμόζ τα πήγε καλά και εκεί. Βρήκε και παιχνίδια με την Λιμόζ κι εμένα θα μου φαινόταν εξαιρετική αναβάθμιση (για τον Ολυμπιακό) στην θέση του Ζαν-Σαρλ.
Έτσι ακριβώς!
Αν και τον πάω τον Γάλλο και προσμετρώ ως θετικό τον έναν του χρόνο στην ομάδα, προφανώς και θα ήθελα κάτι πιο ποιοτικό. Πόσο μάλλον τον Βραζιλιάνο που λύνει πολλά στην ομάδα μας και δεν προκαλεί και ¨κυκλοφοριακό" με τη δυνατότητα να παίξει- όντως- και τις 2 θέσεις.

Ροστεράκι εναλλακτικό με 5 μεταγραφές (προσιτές τιμές όμως) και 7 ξένους στην περίπτωση που δεν κάτσουν οι γνωστοί στόχοι, είτε λόγω ΝΒΑ είτε λόγω καλύτερων προσφορών από μεγαλύτερες ευρωπαϊκές ομάδες. Με την κλασσική ισορροπία με ευρωλιγκάτους κι άλλους.

Σλούκας, Γκρέιντζερ, Νικολαίδης
Μαρίνκοβιτς, Μακκίσικ, Λάρε
Άντονι Μπράουν, Παπανικολάου
Βεζένκοφ, Πρίντεζης
Καμπόκλο
Θον Μέικερ, Μάρτιν.

Μία πεντάδα με Σλούκα, Μακίσικ, Μπράουν, Βεζένκοφ, Μέικερ
κι η άλλη με Γκρέιντζερ, Μαρίνκοβιτς, Παπ, Καμπόκλο, Μάρτιν.

Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Μάιος 18, 2021 1:06 pm

Για να έρθει ο θον μέικερ στον ολυμπιακο θα πρέπει να ευθυγραμμιστουν οι πλανήτες και οι Αγγελόπουλοι να ξεπεράσουν τον ελον μασκ

1
1 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 18, 2021 1:43 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 8:30 am
Conan1982 έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 8:21 am


Εγώ απορώ γενικώς πως δεν βρήκε λίγο παραπάνω χρόνο και ρόλο στο NBA, είχε σίγουρα την ποιότητα, ίσως το τρίποντο του που πλέον στο ΝΒΑ μετράει όλο και παραπάνω, αν και με την Λιμόζ τα πήγε καλά και εκεί. Βρήκε και παιχνίδια με την Λιμόζ κι εμένα θα μου φαινόταν εξαιρετική αναβάθμιση (για τον Ολυμπιακό) στην θέση του Ζαν-Σαρλ.
Έτσι ακριβώς!
Αν και τον πάω τον Γάλλο και προσμετρώ ως θετικό τον έναν του χρόνο στην ομάδα, προφανώς και θα ήθελα κάτι πιο ποιοτικό. Πόσο μάλλον τον Βραζιλιάνο που λύνει πολλά στην ομάδα μας και δεν προκαλεί και ¨κυκλοφοριακό" με τη δυνατότητα να παίξει- όντως- και τις 2 θέσεις.

Ροστεράκι εναλλακτικό με 5 μεταγραφές (προσιτές τιμές όμως) και 7 ξένους στην περίπτωση που δεν κάτσουν οι γνωστοί στόχοι, είτε λόγω ΝΒΑ είτε λόγω καλύτερων προσφορών από μεγαλύτερες ευρωπαϊκές ομάδες. Με την κλασσική ισορροπία με ευρωλιγκάτους κι άλλους.

Σλούκας, Γκρέιντζερ, Νικολαίδης
Μαρίνκοβιτς, Μακκίσικ, Λάρε
Άντονι Μπράουν, Παπανικολάου
Βεζένκοφ, Πρίντεζης
Καμπόκλο
Θον Μέικερ, Μάρτιν.

Μία πεντάδα με Σλούκα, Μακίσικ, Μπράουν, Βεζένκοφ, Μέικερ
κι η άλλη με Γκρέιντζερ, Μαρίνκοβιτς, Παπ, Καμπόκλο, Μάρτιν.
Πολυ ωραιο ροστερ, ρισκο ο Μαρίνκοβιτς. Για Θον Μεικερ συμφωνώ με τον φίλο Agio96 απο πανω, κατά τα αλλα μαρεσει!!

ΥΓ. Βέβαια μην νιώθεις άσχημα κι εγω για την ομαδα μου τον Jordan Bell ονειρευόμουν το προηγούμενο καλοκαίρι.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 18, 2021 1:43 pm

Agio96 έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 1:06 pm
Για να έρθει ο θον μέικερ στον ολυμπιακο θα πρέπει να ευθυγραμμιστουν οι πλανήτες και οι Αγγελόπουλοι να ξεπεράσουν τον ελον μασκ
Κατανοώ την έκπληξή σου.
Είναι που έχεις μείνει στο mega prospect όταν είχε εμφανιστεί στο πλάι του Γίαννη κι οι συνειρμοί έδιναν κι έπαιρναν.
Από τότε η καριέρα του έχει πάρει καθοδική πορεία και φέτος έφτασε να παίρνει κάτω από 10' ανά αγώνα στο Κλίβελαντ. Το συμβόλαιο του φέτος προέβλεπε 1.7 σε ντόλαρς. Είναι Free agent και στην πατρίδα του την Αυστραλία ( Σουδανός στην καταγωγή, όμως) τον ορέγονται. Καλό πρωτάθλημα το NBL καλύτερη όμως η Ευρωλίγκα.
Νομίζω ότι αυτό είναι και το νόημα του τόπικ τουτουνού εδώ. Να προτείνουμε παίκτες με κάποια λογική και που να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα αλλά και στις απαιτήσεις της ομάδας. Να παραθέτουμε ρόστερ που να δένουν οργανικά και να μην είναι απλή παράθεση παικτών που μας αρέσουν
Πιστεύω ότι με ένα ποσό λίγο πάνω από το 1εκ ευρώ, ο Μέικερ θα δοκίμαζε στην Ευρωλίγκα, προκειμένου να κάνει κάποιου είδους επανεκκίνηση στην καριέρα του που φέρνει σε κατιούσα, ένα πράγμα.
Γι, αυτό και προτείνω αυτό το εναλλακτικό ρόστερ με παίκτες ελεύθερους, με κίνητρο, που να δένουν σε παικτικά/αθλητικά χαρακτηριστικά μεταξύ τους, αρκετά προσιτούς με ακριβότερο- μακράν- τον Σουδανόαυστραλό, σέντερ.
Παραθέτω 3 links, με το συμβόλαιο το φετινό, τα στατιστικά του αλλά κι ένα δημοσίευμα από Αυστραλία μεριά, που επιχειρηματολογεί, γιατί είναι καλή λύση το NBL για τον Μέικερ.
https://hoopshype.com/player/thon-maker/salary/
https://www.basketball-reference.com/pl ... rth01.html
https://www.basketball-reference.com/pl ... rth01.html

* Φίλε μου ΤΖόνι, ο Μαρίνκοβιτς έχει μεγάλο κίνητρο και θα ήταν ωραία κίνηση.
Κι ο Γκρέιντζερ είναι ρίσκο, αλλά φέτος έβγαλε όλη τη χρονιά χωρίς τραυματισμό (άρα δεν εμπίπτει στην κατηγορία Νέντοβιτς και Λοτζέσκι που ΚΑΘΕ χρόνο βγάζουν τραυματισμό) και πήγε και πολύ καλά.
Μέγεθος, άμυνα, κλάση, νομίζω ότι δένει με Σλούκα.
Ο Μπράουν επίσης είναι ρίσκο.
Το τονίζω ότι πρόκειται για ένα ρόστερ που μιλάει για παίκτες που δεν έχουν ακουστεί, σε ένα καλοκαίρι που ξαφνικά μπορεί να βρεθούμε με το τρίτο και μακρύτερο :roll: . έχοντας τέτοια "επίθεση" από το ΝΒΑ σε εξέλιξη, που θα κάνει κάτι ΓΚΟς, Λόυντ, Γουόκαπ, Ντόρσεϊ, Λαντέιλ είτε να καταλήξουν στην αντίπερα όχθη είτε να πάνε σε καλύτερες ομάδες της Ευρωλίγκας που θα έχουν χάσει τα αστέρια τους από τα αδηφάγα κλαμπ του ΝΒΑ.
Για τον Μέικερ τα κάνω πενηνταράκια. Νομίζω οτι μια χαρά βγαίνουν τα κουκιά στο ρόστερ που προτείνω.
Αν είχαμε κάτι-που να πλησιάζει έστω σε Ήλον Μασκ, δεν θα πηγαίναμε για τον πάλαι ποτέ ταλέντο Θον Μέικερ των 8 -9 λεπτών συμμετοχής, αλλά για τους Ράσελ. Κάρι. Ντουράντ, Ντέιβις και Εμπίντ. Και για αλλάγή τον Ζάιον έτσι για το ξεκάρφωμα. ΚΑι θα κάναμε και έναν κλώνο του Μάικλ Τζόρνταν μιας και έχει τρέλα ο Μασκ-αράς με κάτι τέτοια.
Με 7 ξένους παρακαλώ. :P

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 18, 2021 2:02 pm

¨Εκανα ένα από τα κλασσικά μου λάθη στην παράθεση των 3 links. (τα γράφω και φτιάχνω κι ομελέτα, τι να κάνω ο τρελομπασκετάκιας). Ορίστε και το aussie μπασκεττομέσο, που μιλάει για μια ενδεχόμενη μετακίνηση του Μέικερ στο NBL (αλά Μπρόκχοφ). ΚΑι τα λέμε το βράδυ, γιατί θα δουλέυω με το φαί στο στομάχι. :D
.https://pickandroll.com.au/p/where-is-t ... ing-career

Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μάιος 18, 2021 7:25 pm

Και μιάς κι έχω "φαγωθεί" για ν' αποκτήσουμε οπωσδήποτε κι άλλο τριάρι δίπλα και πίσω απ' τον Παπ, νομίζω πως θα άξιζε να δει η ομάδα την περίπτωση του Μπόνζι Κόλσον της Στρασμπούρ.
Δεν ξέρω τι παίζει με το συμβόλαιό του, αλλά πιστεύω πως είναι αξιολογότατο και φτηνούτσικο τριάρι.

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 18, 2021 7:35 pm

lefpan έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 7:25 pm
Και μιάς κι έχω "φαγωθεί" για ν' αποκτήσουμε οπωσδήποτε κι άλλο τριάρι δίπλα και πίσω απ' τον Παπ, νομίζω πως θα άξιζε να δει η ομάδα την περίπτωση του Μπόνζι Κόλσον της Στρασμπούρ.
Δεν ξέρω τι παίζει με το συμβόλαιό του, αλλά πιστεύω πως είναι αξιολογότατο και φτηνούτσικο τριάρι.
Είναι κοντά σε Ζαλγκιρις αυτος, για να τον κοιτάνε οι Λιθουανοι κατι θα ξέρουν. Παντως δεν εχει σχέση με Χαουαρντ πχ που αναφεραμε τις προηγούμενες μέρες. Είναι 3/4αρι τρομερα ποιοτικό με παιχνιδι μέσης απόστασης κυριως και drive, 3ποντο προφανως καλυτερος απο Παπανικολάου, εκει γυρω στο 35-40% , το χει γενικα αλλα δεν τον λες κλασικό σουτερη. Επίσης ειναι σουπερ αμυντικος.

ΥΓ. Κοιτάτε και τον Αλφα Καμπα βλέπω, τον έχω βάλει στο τελευταίο ροστερ που έφτιαξα για την ομαδα σας, ωραιος παιχτης.

0
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 18, 2021 8:17 pm

Παιδες δεν θέλω να σας το χαλάσω αλλά μην ασχολείστε με τριάρι . Οι δημόσιευσεις υπονοούν σαφώς ότι πάμε για ασσο δυάρι και πεντάρι.

Επικεντρωθείτε εκεί

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 18, 2021 8:32 pm

Για το 3 είναι σαφές ότι θέλουμε παίκτη που να είναι πρώτα και κύρια σουτέρ. Ο Γ.Χάουαρντ είναι, ο Ρ.Μπρόκχοφ είναι (αυτός κι αν είναι!) ο Ο.Χόλινς είναι, ο Άντονι Μπράουν είναι.
Αν είναι και παίκτες ομάδας και καλοί αμυντικοί ( οι 2 πρώτοι είναι, οι 2 τελευταίοι, κομψί κομψά αλλά μπορούν να μπουν σε τέτοιο καλούπι) τότε είναι ένα βήμα πριν την τελειότητα ως έτερα μισά του Παπ.

Ο Κόλσον είναι σκόρερ. Καλύτερος σκόρερ από τους 4 άλλους, χειρότερος σουτέρ όμως και δεν μπαίνει σε καλούπι, παίκτη ομάδας και αμυντικού.
Τους σκόρερ θα τους έχουμε από τα 4 γκαρντ (Σλούκας, 2 νέοι, Μακίσικ) τον Βέζε, και τους 2 σέντερ (pick n' roll-επιθετικά ριμπάουντ, κατά βάση).
Από τα 2 sf θέλουμε σκορ (σαφώς και ζητείται σκορ από το 3) αλλά όχι ως βασικό προαπαιτούμενο σε αντίθεση με αυτά που περιέγραψα.

Ο Καμπά πρέπει να έχει είναι μες τους 10 παίκτες που τα τελευταία 3 τουλάχιστον χρόνια έχω προτείνει με μεγαλύτερη συχνότητα.
Θα είναι μια πολύ βελτιωμένη εκδοχή του Έλλις που ποτέ δεν φάνηκε φέτος. Πολύ καλή λύση-εφόσον ισχύει. Το ίδιο και ο Τζ. Χάμιλτον που έλεγα χθες' προχθές. Παρόλα αυτά γι' εμένα οι 2 aussies (Λαντέιλ - Μέικερ ή βίτσε βέρσα) είναι αυτοί που θα μας δώσουν το κάτι παραπάνω.
O Καμπά πάντως, μην περιμένετε να είναι και πάμφθηνος. Δεύτερος ριμπάουντερ του Γιουροκαπ είναι μετά τον απίστευτο ριμπάουντερ, Άλαν Γουίλιαμς. Πάμφθηνος θα ήταν αν τον είχαμε πάρει όταν είχε μαλλιάσει η γλώσσα μας τότε που γύρισε στα πάτρια μετά τη θητεία του στην ομάδα-πασαρέλα του Ραζτάνοβιτς.

Μην το δένουμε και κόμπο πάντως ότι παίζει. Τις προάλλες ο εκλεκτός συμφορουμίτης papp7 μας έλεγε να κρατάμε μικρό καλάθι όταν διαβάζουμε Τόλη-ς Λεούση-ς.
* Ξέχασα από τα 3ρια, τον Ντ. Χόμες που επίσης μας αρέσει και μας θυμίζει και αμυδρά τον παραλίγο ερυθρόλευκο τον Τόμι τον Γκουλιότα. :dribble:
Εγώ έχω την αίσθηση ότι 3ρι θα πάρουμε, εκτός κι αν πάρουμε 4ρι και πάει ο Βέζε πιο πολύ στο 3 που μου κάνει κουλό βέβαια :hoho: . Πέραν του τραυματισμού του Παπ, δεν έχουμε κι άλλο 3ρι. Πέρσι και χωρίς τραυματισμό και πήρε τον Χάρισσον για κει, φέτος και μετά τέτοιο κάζο, θα μείνει με τον κανένα; :shock:

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 19, 2021 7:15 am

με παπανικολαου-μακισικ-ρογκαβοπουλο (λενε οτι εχει κλεισει) συν για τιποτα σκορπια 3λεπτα τον σασα, απορω που γραφετε για 3αρι.

ειδικα αν μεινει ο σπαν τοτε που θα χωρεσουν ολοι. με 2 μεταγραφες κοντους (ασσο και δυαρι) συν σλουκα-λαρε και λογικα και σπαν, τοτε δεν χωραει αλλο 3αρι ωστε ο μακισικ να ειναι μονο στο 2.

οποτε απο το 1 εως το 3 σας βλεπω ετσι: σλουκας-μεταγραφη-μεταγραφη-λαρε-σπαν-νικολαιδης-μακισικ-Παπ-Ρογκα.

αν δεν μεινει ο σπαν και ο παπ δεν γυρισει εως αυγουστο-σεμπτεμβρη τοτε ναι θα χρειαστειτε 2-3αρι σιγουρα. αλλα 2-3αρι στυλ λοτζο-ριβερς οχι 3αρι ή 3-4αρι.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 19, 2021 7:25 am

Tracy Mac έγραψε:
Τετ Μάιος 19, 2021 7:15 am
με παπανικολαου-μακισικ-ρογκαβοπουλο (λενε οτι εχει κλεισει) συν για τιποτα σκορπια 3λεπτα τον σασα, απορω που γραφετε για 3αρι.

ειδικα αν μεινει ο σπαν τοτε που θα χωρεσουν ολοι. με 2 μεταγραφες κοντους (ασσο και δυαρι) συν σλουκα-λαρε και λογικα και σπαν, τοτε δεν χωραει αλλο 3αρι ωστε ο μακισικ να ειναι μονο στο 2.
Φα΄τη γλώσσα σου. :P

AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 19, 2021 8:36 am

Καλά αν μπορούμε να πάρουμε Θον Μέικερ ο Μπαρτζώκας θα κάνει πάρτυ! Δεν μπορώ να φανταστώ 5άρι που να ήθελε παραπάνω σαν στυλ έτσι και αλλιώς. Άσε που αντικειμενικά στην Ευρώπη αν είναι στα καλά του λογικά είναι μερικές άμυνες μόνος του για όλους. Μέχρι και με Σπανούλη θα τον βάζει και αμυντικά μπορεί να είμαστε και σούπερ.
Ο Καμπόκλο ενώ προφανώς είναι παιχταράς, παίζει να δυσκολευόταν λίγο στην αρχή με τα φάουλ και τους κανόνες, τους λιγότερους χώρους κτλ; Όχι ότι δεν θα τον ήθελα. άλλωστε με Θον Μέικερ στο 5 μπορεί και να μην περνάει ούτε κουνούπι.

Πως μας έφτιαξες έτσι ρε Βασκετ72 :shot: :shot: :shot: :shot:

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6460
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 19, 2021 8:46 am

O J. Hamilton πάντως στην Φενέρ είχε δείξει ακόμα ανέτοιμος για τέτοιο επίπεδο. Σίγουρα δεν είναι μυρωδιάς, άλλωστε προερχόταν από καλές χρονιές στην Τουρκία πριν μετακομίσει στην Πόλη, αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να σηκώσει το βάρος του βασικού σέντερ. Σαν αντί-Martin θα ήταν μια χαρά, αλλά εφ'οσον ο τελευταίος θα μείνει και του χρόνου και το τρίτο μας πεντάρι μάλλον δεν θα είναι 7-footer ή ΜΑΠ αλλά κάποιο τεσσαροπεντάρι ή ο Jean-Charles, αυτή την στιγμή ο Hamilton δεν κολλάει τόσο στο ρόστερ.


Κι εγώ πάντως πιστεύω ότι στο τέλος θα πάρουμε και 3αρι. Φτηνή λύση βέβαια για αναπληρωματικό. Απλά ίσως από τα ρεπορτάζ της ομάδας να μην βγαίνει ότι κοιτάμε και για 3αρι, προκειμένου να μην περιμένουν όλοι Broekhoff, Howard κτλ και ξενερώσουν όταν καταλήξουμε σε παίκτη των 300 χιλιάδων.

1
1 Εικόνα
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”