2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1236
Δημοσιεύσεις: 5437
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 14, 2020 11:59 pm

Neondreamer έγραψε:
Δευ Δεκ 14, 2020 8:05 pm
Μόνη περίπτωση, θεωρώ, να κινηθούμε για προσθήκη αν συνεχίσει ν' αγκομαχά ο Ελλις.
Δεν νομίζω να πάρουμε άλλο ψηλό που θα αντικαταστήσει τον Έλις. Ο Στεφάνου στο πρόσφατο live stream που έκανε στο YouTube πως πέρασε πιο βαριά τον Covid-19 σε σχέση με τους άλλους παίκτες, όποτε θα χρειαστούν να περάσουν κάποιες εβδομάδες μέχρι να επανέλθει σε καλή κατάσταση.

1
1 Εικόνα
Weekendman

 champion
Reactions: 413
Δημοσιεύσεις: 5759
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 17, 2020 9:08 am

Με μια περιήγηση στο διαδίκτυο είχαμε τα γνωστά από τους φιλάθλους του Ολυμπιακού να διώξουμε Τζένκινς, Έλις, στους ψηλούς, και ιδιαίτερα στο 5 είναι πιο έντονο το θέμα, αλλά αν θέλει κάποιος να είναι αιρετικός το χθεσινό ματς έδειξε την χρησιμότητα που θα είχε ένα αθλητικός παίκτης καλός στην άμυνα που να χρησιμοποιείται ανάμεσα στο 3 και στο 4 για να καλύπτει και απουσίες που προκύπτουν και στις 2 θέσεις όπως χθες. Ένας Hayes της Ζαλγκίρις για παράδειγμα που έχει και σουτ. Ξέρουμε όμως ότι ο Μπαρτζώκας στελεχώνει με σοφτ η με γκαρντ/φοργουορντ την θέση σε 3 κατά καιρούς. Και μια τέτοια κίνηση αν γίνει θα πραγματοποιηθεί το πιθανότερο το 2021-22.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1236
Δημοσιεύσεις: 5437
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 17, 2020 1:01 pm

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Δεκ 17, 2020 11:22 am
Δεν ξέρουμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα που αρνείται να δεχτεί ο Μπαρτζώκας ή απλώς δεν υπάρχει μπάτζετ για άλλους παίκτες που είναι και το λογικότερο.
Δεν νομίζω πως δεν υπάρχει μπάτζετ. Άλλωστε οι Αγγελόπουλοι έχουν πει όποιος προπονητή θέλει επιπλέον ενίσχυση, την έχει. Το θέμα είναι πως δεν έχουμε βγει καν στην αγορά για να πάρουμε παίκτη/παίκτες. Υποθέτω ο κόουτς περιμένει να δει την ομάδα αν μπορεί να ρολάρει για κάποιο χρονικό διάστημα χωρίς να υπάρχει σοβαρή απουσία.
RipCity έγραψε:
Πέμ Δεκ 17, 2020 12:44 pm

Δε θελει και τοσο πολυ μπατζετ να παρεις εναν παικτη εστω σαν τον Μακ, τον ιδιο ας παρει βασικά που θα μεινει ελευθερος συντομα. Εχουμε τον Τζενκινς για Λαρεντζακη των πλουσίων. Ας κρατήσουμε εναν απο τους δυο.

1+ μυριακι πηραμε κι απο Ποκου μη το ξεχναμε.
Το θέμα είναι πάρουμε να παίκτη να βοηθήσει και όχι να πάρουμε παίκτη να πούμε ότι κάναμε μια μεταγραφή. Και προσωπικά πιστεύω πως ο Μακ δεν είναι αυτό που μας λείπει. Δεν νομίζω πως θα είναι καλή ιδέα να διώξουμε, με την τύχη που έχει το τμήμα όσον αφορά τους τραυματισμούς :P :P

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 17, 2020 1:26 pm

Είδα γράφτηκε ο Μπλακ για το 5 σήμερα. Προφανώς είναι λυση απ το πανω ράφι αν μπορει να γινει κατι. Ισως πρέπει να δουμε και κανα πιο ψηλο παλικάρι πάντως.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2046
Δημοσιεύσεις: 4694
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 17, 2020 2:09 pm

ο μπλακ ειναι φοβερος αν ειναι σε καλη κατασταση αλλα εχει να παιξει ποσο καιρο μπασκετ..λογικα ειναι και ακριβος .

Εγω λεω να παμε να παρουμε τον ταρζεφκι που δεν τον θελει ο μεσινα και θα χει μισοπληρωμενο συμβολαιο..

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1236
Δημοσιεύσεις: 5437
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 17, 2020 5:12 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Δεκ 17, 2020 2:09 pm
Εγω λεω να παμε να παρουμε τον ταρζεφκι που δεν τον θελει ο μεσινα και θα χει μισοπληρωμενο συμβολαιο..
Δεν είναι ελεύθερος. Το μόνο που ξέρουμε είναι πως υπάρχει ένα ιταλικό που λέει για δυσαρέσκεια προς το πρόσωπο του. Και δεν θα είναι εύκολο να λυθεί το συμβόλαιο του μιας και το καλοκαίρι υπέγραψε νέο.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2046
Δημοσιεύσεις: 4694
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 17, 2020 6:48 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Πέμ Δεκ 17, 2020 5:12 pm
shaq7 έγραψε:
Πέμ Δεκ 17, 2020 2:09 pm
Εγω λεω να παμε να παρουμε τον ταρζεφκι που δεν τον θελει ο μεσινα και θα χει μισοπληρωμενο συμβολαιο..
Δεν είναι ελεύθερος. Το μόνο που ξέρουμε είναι πως υπάρχει ένα ιταλικό που λέει για δυσαρέσκεια προς το πρόσωπο του. Και δεν θα είναι εύκολο να λυθεί το συμβόλαιο του μιας και το καλοκαίρι υπέγραψε νέο.
αμα δεν τον θελει ο μεσινα οτι εχει και αλλο χρονο συμβολαιο λογικα μας βολευει..ετσι και τους χτυπησουμε την πορτα θα του βαλουν και κορδελα.Το συνηθιζει εχω την εντυπωση η αρμανι να κανει νεα συμβολαια και μετα να τους διωχνει οπως τον τζειμς πχ.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1236
Δημοσιεύσεις: 5437
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 17, 2020 7:38 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Δεκ 17, 2020 6:48 pm

αμα δεν τον θελει ο μεσινα οτι εχει και αλλο χρονο συμβολαιο λογικα μας βολευει..ετσι και τους χτυπησουμε την πορτα θα του βαλουν και κορδελα.Το συνηθιζει εχω την εντυπωση η αρμανι να κανει νεα συμβολαια και μετα να τους διωχνει οπως τον τζειμς πχ.
Αυτό που λες απαιτεί δυο πράγματα. Να τον θέλει ο Μπαρτζώκας και όντως ο Μεσίνα να μην τον υπολογίζει και να πάει πάρει άλλο παίκτη, κάτι το οποίο προς το παρόν δεν υπάρχει στον ορίζοντα. Ο Τζέιμς είναι διαφορετική περίπτωση, δεν είχε ανανεώσει πρόσφατα το συμβόλαιο του και από την αρχή που ανέλαβε την Ολίμπια ο Μεσίνα του είχε πει πως δεν τον έχει στα πλάνα του.

0
Weekendman

 champion
Reactions: 413
Δημοσιεύσεις: 5759
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 19, 2020 1:07 pm

Αν αληθεύουν οι φήμες για Τσαντ Μπραουν ας βάλω το βίντεο να τον καλωσορίσουμε σιγα-σιγα


Γιατί όσο πιο γρήγορα πάμε από το στάδιο της θλίψης σε αυτό της αποδοχής τόσο το καλύτερα για να μην ταλαιπωρούμαστε.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 19, 2020 1:12 pm

Weekendman έγραψε:
Σάβ Δεκ 19, 2020 1:07 pm
Αν αληθεύουν οι φήμες για Τσαντ Μπραουν ας βάλω το βίντεο να τον καλωσορίσουμε σιγα-σιγα


Γιατί όσο πιο γρήγορα πάμε από το στάδιο της θλίψης σε αυτό της αποδοχής τόσο το καλύτερα για να μην ταλαιπωρούμαστε.
Τι καλύτερο έχει απτον Ελις?

0
Weekendman

 champion
Reactions: 413
Δημοσιεύσεις: 5759
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 21, 2020 12:08 pm

Τα κοψίματα από το ΝΒΑ κάνουν πιο ενδιαφέρουσα την αγορά. Είμαστε όμως στο μεταίχμιο μεταξύ του προβλήματος να δέσει η ομάδα, και του πλεονεκτήματος στον δεύτερο γύρο που θα έχει βρεθεί περισσότερο και θα είναι πιο ξεκούραστη από τον ανταγωνισμό. Δεν ξέρω αν οι αλλαγές στο ρόστερ θα βοηθήσουν, αν δεν είσαι σε σημείο απόλυτου αγωνιστικού πάτου ή αναγκαστικά αν ο Έλις δεν μπορεί να ανταποκριθεί με τίποτα.

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 21, 2020 1:30 pm

Weekendman έγραψε:
Δευ Δεκ 21, 2020 12:08 pm
Τα κοψίματα από το ΝΒΑ κάνουν πιο ενδιαφέρουσα την αγορά. Είμαστε όμως στο μεταίχμιο μεταξύ του προβλήματος να δέσει η ομάδα, και του πλεονεκτήματος στον δεύτερο γύρο που θα έχει βρεθεί περισσότερο και θα είναι πιο ξεκούραστη από τον ανταγωνισμό. Δεν ξέρω αν οι αλλαγές στο ρόστερ θα βοηθήσουν, αν δεν είσαι σε σημείο απόλυτου αγωνιστικού πάτου ή αναγκαστικά αν ο Έλις δεν μπορεί να ανταποκριθεί με τίποτα.
Νομίζω μια αλλαγή τύπου Ellis μπορεί να περαστεί ανώδυνα γιατί δε ζητούνται πολλά από τον παίκτη, αλλά τα απολύτως βασικά. Αντίθετα αν έρθει ένας νέος guard, τότε σίγουρα θα υπάρξει μεγάλη ανακατανομή ρόλων στην περιφέρεια που θα περιπλέξει τα πράγματα. Όσο βέβαια μόνο οι Σλούκας και McKissic αποδίδουν κάπως πιο σταθερά (με τα αρνητικά τους φυσικά) σα να μην μπορούμε να μείνουμε αμέτοχοι στο γαϊτανάκι των κοψιμάτων του ΝΒΑ. Γι' αυτό πάντως όποιος έρθει πρέπει να μπορεί να παίξει δίπλα στον Σλούκα, να είναι αξιοπρεπής αμυντικός και ικανός σουτέρ, αφού αυτό θα κάνει πιο εύκολη την προσαρμογή.

0
Weekendman

 champion
Reactions: 413
Δημοσιεύσεις: 5759
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 21, 2020 4:13 pm

RipCity έγραψε:
Δευ Δεκ 21, 2020 1:30 pm
Weekendman έγραψε:
Δευ Δεκ 21, 2020 12:08 pm
Τα κοψίματα από το ΝΒΑ κάνουν πιο ενδιαφέρουσα την αγορά. Είμαστε όμως στο μεταίχμιο μεταξύ του προβλήματος να δέσει η ομάδα, και του πλεονεκτήματος στον δεύτερο γύρο που θα έχει βρεθεί περισσότερο και θα είναι πιο ξεκούραστη από τον ανταγωνισμό. Δεν ξέρω αν οι αλλαγές στο ρόστερ θα βοηθήσουν, αν δεν είσαι σε σημείο απόλυτου αγωνιστικού πάτου ή αναγκαστικά αν ο Έλις δεν μπορεί να ανταποκριθεί με τίποτα.
Νομίζω μια αλλαγή τύπου Ellis μπορεί να περαστεί ανώδυνα γιατί δε ζητούνται πολλά από τον παίκτη, αλλά τα απολύτως βασικά. Αντίθετα αν έρθει ένας νέος guard, τότε σίγουρα θα υπάρξει μεγάλη ανακατανομή ρόλων στην περιφέρεια που θα περιπλέξει τα πράγματα. Όσο βέβαια μόνο οι Σλούκας και McKissic αποδίδουν κάπως πιο σταθερά (με τα αρνητικά τους φυσικά) σα να μην μπορούμε να μείνουμε αμέτοχοι στο γαϊτανάκι των κοψιμάτων του ΝΒΑ. Γι' αυτό πάντως όποιος έρθει πρέπει να μπορεί να παίξει δίπλα στον Σλούκα, να είναι αξιοπρεπής αμυντικός και ικανός σουτέρ, αφού αυτό θα κάνει πιο εύκολη την προσαρμογή.
Λογικά αυτή θα είναι η προτεραιότητα. Έρχονται όμως 2 παιχνίδια με την προτελευταία Φενέρ και την τελευταία Χίμκι που δεν είναι τόσο εύκολα όσο λέει η θέση των συγκεκριμένων ομάδων, είναι όμως ακριβώς τα 2 πιο κατάλληλα παιχνίδια που μια ή δυο ήττες θα μπορούσαν να επιταχύνουν μεταγραφικές εξελίξεις.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2046
Δημοσιεύσεις: 4694
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 22, 2020 1:08 pm

Παντως ολοι κοιτανε να ενισχυθουνε που ειναι και πιο ΄΄ομαδες΄΄ απο μας οπως ρεαλ, μπαρτσα κτλ..Δλδ θα φερναμε τωρα ουντο και γουαναμεικερ και θα εμπλεκε η ομαδα ,καλυτερα να μεινουμε ετσι :roofl: ..

Καπου πηρε το ματι μου οτι λογω κοβιντ θα αναγκαστουν πολλοι παικτες της g league να φυγουν για εξωτερικο..ελπιζω να το εκμεταλλευτουμε αλλιως δειχνει οτι ειναι ικανοποιημενοι με ταβανι την 8η θεση.

Ακομα και η δικαιολογια του οτι δεν θα χουμε παιχνιδια πρωταθληματος δεν υπαρχει πλεον αφου θα παιζουμε φιλικα παιχνιδια μεσα στην βδομαδα..

Το καλοκαιρι κιολας καποιοι ρεπορτερ λεγαν οτι ηταν μικρο το μπατζετ γιατι κραταγαμε καβατζα για να φερουμε παικτη/παικτες μεσα στην χρονια..

0
Άβαταρ μέλους
Sokos

 euroleague
Reactions: 264
Δημοσιεύσεις: 1204
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 26, 2008 2:24 am
Αγαπημένος παίκτης: Vince Carter
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 22, 2020 4:09 pm

Ο Williams-Goss πως θα σας φαινόταν σαν λύση στα guard? Έχει ξαναπαίξει στην ομάδα οπότε θεωρητικά θα ναι πιο εύκολη η προσαρμογή. Ούτε αμυντικός ογκόλιθος είναι, ούτε killer στο shoot, ούτε κανένας τιτάνας στην οργάνωση, αλλά πιστεύω θα ταν σημαντικότατη αναβάθμιση. Δεν ξέρω και τι απαιτήσεις θα έχει βέβαια.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”