2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 1:19 pm

Νομίζω ότι τελικά θα ήταν μια αρκούντως λογική κίνηση να κρατήσουμε τον Κόνιαρη. Άσε που θα είναι και καλύτερος με έναν χρόνο εμπειρία από Ευρωλίγκα.

Με τον Κόνιαρη είμαστε εντάξει πιστεύω. Ως τρίτος ή κάτι τέτοιο άσσος.

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 2:59 pm

Θα πω κατι και ας πέσετε να με φάτε...
Επειδή όμως ειμαι από τα Καλάβρυτα και ότι αισθάνομαι το λέω....



Αν ήμουν Ολυμπιακός , δεν θα με χάλαγε δίπλα στους Χασάν κ Ελις ο Ιαν ο Βουγιούκας .........
για max 10' , για ποστ παιχνίδι και για αντίπαλους 7footers...





ορίστε το είπα και αμαρτία δεν εχω.... :mrgreen:

1
1 Εικόνα
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 3:13 pm

john wick έγραψε:
Δευ Ιούλ 20, 2020 2:59 pm
Θα πω κατι και ας πέσετε να με φάτε...
Επειδή όμως ειμαι από τα Καλάβρυτα και ότι αισθάνομαι το λέω....



Αν ήμουν Ολυμπιακός , δεν θα με χάλαγε δίπλα στους Χασάν κ Ελις ο Ιαν ο Βουγιούκας .........
για max 10' , για ποστ παιχνίδι και για αντίπαλους 7footers...





ορίστε το είπα και αμαρτία δεν εχω.... :mrgreen:
Μια χαρά ο Βουγιούκας για δίπλα σε αυτούς τους 2. Το αντίθετό τους ακριβώς σε όλα. Έμπειρος, αγύμναστος, με πολύ μπάσκετ μέσα του, 7ποδος και δεν πιάνει θέση ξένου.
Μαζί με Κόνιαρη θα τους ήθελα στο ρόστερ ώστε να καλύψω την ανορθογραφία με Βεζέ και Ζαν Σαρλ και Πρι, μαζί. 3 μονοθεσίτες για μια θέση.
Και την ποσοτική έλλειψη στον άσσο με όλα τα 2ρια του κόσμου μαζεμένα.
Δεν σας παίρνει να διαφωνήσετε. Κοιτάχτε λίγο τον αριθμό στα reactions μου και προμηθευτείτε σκόρδα και σταυρουδάκια.

Ήρθε η Ώρα μου, λέμε. :fire:

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4638
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 4:02 pm

Ποιον βουγιουκα ρε παιδια..σιγα μην φερουμε και τον γλυνιαδακη..Να πω οτι παιζαμε α1 η ανοιγαμε καμια ταβερνα να τον φωναζαμε.. :D
Θα χει κοψιματα το ΝΒΑ μετα τον οκτωβρη..τοσα θηρια θα ξεμεινουν απο ομαδα..

Ο μαρτιν ανεβασε στο ινστα προπονηση που βαραει και βαζει τριποντακια,αν μπορεσει να βαλει γενικα το σουτ στο οπλοστασιο του καλα θα ειναι..

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 4:58 pm

john wick έγραψε:
Δευ Ιούλ 20, 2020 2:59 pm
Θα πω κατι και ας πέσετε να με φάτε...
Επειδή όμως ειμαι από τα Καλάβρυτα και ότι αισθάνομαι το λέω....



Αν ήμουν Ολυμπιακός , δεν θα με χάλαγε δίπλα στους Χασάν κ Ελις ο Ιαν ο Βουγιούκας .........
για max 10' , για ποστ παιχνίδι και για αντίπαλους 7footers...





ορίστε το είπα και αμαρτία δεν εχω.... :mrgreen:
χωρις να θελω να πω κατι αρνητικο για τον βουγιουκα καλυτερα να βαζουμε τριτο ψηλο το χρηστιδη ακομα και σε ρολο ...βασιλη λυπηριδη (μπες, κανε τρια φαουλ βγες) και δυνητικα μπορει να σου ξεπεταχτει κιολας , 22 χρονων ειναι 209 110 κιλα , μπορει πιστευω (εστω και λιγο αρχικα ) να σπρωχτει με τα δεινοσαυροπουλα

1
1 Εικόνα
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 5:37 pm

john wick έγραψε:
Δευ Ιούλ 20, 2020 2:59 pm
Θα πω κατι και ας πέσετε να με φάτε...
Επειδή όμως ειμαι από τα Καλάβρυτα και ότι αισθάνομαι το λέω....



Αν ήμουν Ολυμπιακός , δεν θα με χάλαγε δίπλα στους Χασάν κ Ελις ο Ιαν ο Βουγιούκας .........
για max 10' , για ποστ παιχνίδι και για αντίπαλους 7footers...





ορίστε το είπα και αμαρτία δεν εχω.... :mrgreen:
Δεν έχει νόημα η απόκτηση άλλου ψηλού γιατί απλά δε χωράει. Ποιος θα έρθει για να είναι μόνιμα εκτος 12αδας και χωρις Α1;
Έγινε ανορθογραφια και δυστυχώς θα ζήσουμε και θα πεθάνουμε με αυτό.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 5:44 pm

RipCity έγραψε:
Δευ Ιούλ 20, 2020 5:37 pm

Δεν έχει νόημα η απόκτηση άλλου ψηλού γιατί απλά δε χωράει. Ποιος θα έρθει για να είναι μόνιμα εκτος 12αδας και χωρις Α1;
Έγινε ανορθογραφια και δυστυχώς θα ζήσουμε και θα πεθάνουμε με αυτό.
Κι όμως ο Βουγιούκας είναι ο καταλληλότερος. :wink: Δεν τον χαλάει να κάθεται :P κι αν τύχει τραυματισμός, μπορεί να βοηθήσει, σαφώς καλύτερα από τον Χρηστίδη που τον θέλω για του χρόνου που θα έχει και Α1.

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 8:25 pm

fotis vlachopoulos έγραψε:
Δευ Ιούλ 20, 2020 4:58 pm
john wick έγραψε:
Δευ Ιούλ 20, 2020 2:59 pm
Θα πω κατι και ας πέσετε να με φάτε...
Επειδή όμως ειμαι από τα Καλάβρυτα και ότι αισθάνομαι το λέω....



Αν ήμουν Ολυμπιακός , δεν θα με χάλαγε δίπλα στους Χασάν κ Ελις ο Ιαν ο Βουγιούκας .........
για max 10' , για ποστ παιχνίδι και για αντίπαλους 7footers...





ορίστε το είπα και αμαρτία δεν εχω.... :mrgreen:
χωρις να θελω να πω κατι αρνητικο για τον βουγιουκα καλυτερα να βαζουμε τριτο ψηλο το χρηστιδη ακομα και σε ρολο ...βασιλη λυπηριδη (μπες, κανε τρια φαουλ βγες) και δυνητικα μπορει να σου ξεπεταχτει κιολας , 22 χρονων ειναι 209 110 κιλα , μπορει πιστευω (εστω και λιγο αρχικα ) να σπρωχτει με τα δεινοσαυροπουλα

Θα πεσουμε να σε φαμε john wick :D . Δεν νομιζω οτι υπαρχει καν σαν θεμα συζητησης στην ομαδα ο Βουγιουκας. Είτε θελουμε τα λεπτα του Χρηστιδη που αναφερει ο φώτης είτε παει να πει οτι δε μας βγήκαν οι ψηλοι οποτε πρεπει να παρουμε κατι καλυτερο απο Ιαν. Τι ν πω, ακουω να συζητανε το ονομα του Κουφου. Ούτε αυτος μου αρεσει, θα υπαρξουν καλυτερα ονοματα αργοτερα μου φαινεται.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 8:56 pm

Κι όμως ο Βουγιού είναι η τέλεια λύση. Ο Ολυμπιακός θέλει παίκτη στο 5, μονάχα σε περίπτωση τραυματισμού. Αλλιώς το ντουέτο τη βγάζει άνετα τη δουλεία με τέτοια αθλητικότητα και σε τέτοια ηλικία. Πόσο μάλλον που δεν έχει και Α1 το μενού.

Είναι ο παίκτης που δεν θα χαλαστεί να βλέπει τα τραίνα να περνούν κι από την άλλη έχει τέτοια ποιότητα και εμπειρία που αυτά που είναι να δώσει θα τα δώσει, σε αντίθεση με τον όποιο μικρό που πρέπει να μπει λελογισμένα στην ομάδα κι όχι αμέσως στα -πολύ- βαθιά. Ας τον έχουμε για του χρόνου στην Α1 τον Χρηστίδη αλλά και τον Νικολαίδη και τον Ματζούκα. (τι έγνε άραγε-ς με αυτόν-ανε, τον ε-πήραμε;)

Ο Κουφός ή όποιος σαν αυτόν θα θέλουν και λεπτά συμμετοχής, που δεν παίζουν στο σενάριο.
Δεν μιλάμε καν για την ταρίφα. Εδώ μιλάμε για ψιλά.
Αν ο Βουγιού θέλει 150χιλ. Άνετα, Ανέμελα, Αβίαστα, ας κοπιάσει.

Εκτός κι αν κάνουν το κόλπο (γκρόσσο) και πάρουν τον Κώστα τον Αντετό (έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας από τον χειμώνα για χάρη του).

Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιούλ 20, 2020 8:59 pm

Να προσθέσω ότι ο βουγιουκας θα ναι χρήσιμος κ για τις προπονήσεις μιας κ οι ελλις κ χασαν θα προπονούνται με ένα δυνατό κορμί στη ρακέτα.. Κ αντίστοιχα θα τον μαρκάρουν στην άμυνα

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 9:12 pm

Γεια σου φιλε basket.Σε περιπτωση που ερθει ο Κωστας αν αποφασισει να αφησει την Αμερικη και να μην ειναι κοντα στα αδερφια του, πως θα χωρεσουμε τους πριντ βεζε ζαν μαρτιν ελλις αντετο ; 6 παικτες για 2 θεσεις δεν ειναι '' μινι τρακαρισμα ''; Με δεδομενο οτι ολοι τους θα θελουν να παιζουν πολυ και εχουμε μια μονο διοργανωση. Πχ ενας βουγιουκας ή ενας μπογρης δεν εχουν θεμα να αρκεστουν σε παλαμακια στο 80% των παιχνιδιων, αλλα ο Κωστας θα θελει να παιζει.

Απο εκει και περα φυσικα ειναι εξαιρετικη προσθηκη, με προοπτικη για το μελλον και ενισχυση του ελληνικου στοιχειου, ομως για να χωρεσουν θα πρεπει να δουμε βεζε στο 3 (μακαρι οχι παναγια μου) ή καποιος να παει σε garbage time, δεν ξερω κατα ποσο θα ταραξει τις ισορροπιες των ρολων, των χρονων και των συμφωνηθεντων δεσμευσεων του κοουτς στους παικτες της φροντ λαιν.

1
1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 9:13 pm

To θεμα ειναι οτι θα μαζεψουμε παικτες που δεν θα εχουν σοβαρο ρολο. Αν ερθει ο Ιαν, που κατα τη γνωμη μου δε κλεινει την τρυπα ως προς το θεμα ποιοτητας στο 5 (αν δε βγουν οι Ελις Μαρτιν) την κλεινει μονο ποσοτικά, αν ερθει και κανενας Λονγκ που ακουγεται που και αυτος δε κλεινει τη τρυπα στο 1 (δεν ειναι pass first ο ανθρωπος, πιο πολυ στο 2 θα μου αρεσε) και τους προσθεσουμε αυτους μαζι με Λαρε (που δεν μπορει να παρει χρονο απο Τζεκινς) αρχιζουν να μαζευονται πολλοι που τελικα δε λυνουν και καποιο προβλημα.
Μιλαμε παντα για σεναρια πχ τραυματισμου σπανουλη που θα θελουμε 10-15 λετα στο 1 που με Λονγκ δε βγαινει οσο και αν θελουμε. Για το 5 τωρα, 15 λεπτα μπορουν να καλυφθουν με την χρηση Πριντεζη και Ιαν σε μια περιοδο πχ μικρου τραυματισμου. Αλλα σε περιπτωση ποιοτικου προβληματος δεν ειναι λυση αυτη. Νομιζω το να περιμενουμε είναι η καλυτερη αποφαση, τα λεω εγω αυτα που σε θεμα ροστερ δε μου αρεσαν ποτε οι επιλογες παικτων του χειμωνα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 9:27 pm

Redfly έγραψε:
Δευ Ιούλ 20, 2020 9:13 pm
To θεμα ειναι οτι θα μαζεψουμε παικτες που δεν θα εχουν σοβαρο ρολο. Αν ερθει ο Ιαν, που κατα τη γνωμη μου δε κλεινει την τρυπα ως προς το θεμα ποιοτητας στο 5 (αν δε βγουν οι Ελις Μαρτιν) την κλεινει μονο ποσοτικά, αν ερθει και κανενας Λονγκ που ακουγεται που και αυτος δε κλεινει τη τρυπα στο 1 (δεν ειναι pass first ο ανθρωπος, πιο πολυ στο 2 θα μου αρεσε) και τους προσθεσουμε αυτους μαζι με Λαρε (που δεν μπορει να παρει χρονο απο Τζεκινς) αρχιζουν να μαζευονται πολλοι που τελικα δε λυνουν και καποιο προβλημα.
Μιλαμε παντα για σεναρια πχ τραυματισμου σπανουλη που θα θελουμε 10-15 λετα στο 1 που με Λονγκ δε βγαινει οσο και αν θελουμε. Για το 5 τωρα, 15 λεπτα μπορουν να καλυφθουν με την χρηση Πριντεζη και Ιαν σε μια περιοδο πχ μικρου τραυματισμου. Αλλα σε περιπτωση ποιοτικου προβληματος δεν ειναι λυση αυτη. Νομιζω το να περιμενουμε είναι η καλυτερη αποφαση, τα λεω εγω αυτα που σε θεμα ροστερ δε μου αρεσαν ποτε οι επιλογες παικτων του χειμωνα.
Είμαστε τούμπανοι στο 5 μας.

Από την εποχή με Ντάνστον- Χάντερ έχουμε να δούμε τέτοιο ντουέτο.
Επειδή ωστόσο μπασκετικός Ολυμπιακός κι υγεία είναι έννοιες ασυμβίβαστες :oops: (φαντάζομαι ότι θα έχουν σταντάρει έναν ΜΑΠ just in case).

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 9:53 pm

Καλο ειναι να υπαρχει αισιοδοξια, αλλα και τοσες αποψεις που εχουν ακουστει εδω και εκφραζουν τις αμφιβολιες τους για τη θεση 5 και 1 δεν ειναι χωρις επιχειρηματα. Ειναι και οι δυο αγουρα παιδακια για την ευρωλιγκα, μακαρι να τα πανε καλα μακαρι να κανουν τα απαραιτητα step up αλλα πολλα επιχειρηματα πλην της ελπιδας δεν υπαρχουν.
Εγω θελω παντως το πουλεν πισω και ας μη μου λυνει το προβλημα. Οποιος δε καταλαβε μιλαω για τον Αγραβανη.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 20, 2020 10:12 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Ιούλ 20, 2020 9:27 pm
Είμαστε τούμπανοι στο 5 μας.

Από την εποχή με Ντάνστον- Χάντερ έχουμε να δούμε τέτοιο ντουέτο.
Επειδή ωστόσο μπασκετικός Ολυμπιακός κι υγεία είναι έννοιες ασυμβίβαστες :oops: (φαντάζομαι ότι θα έχουν σταντάρει έναν ΜΑΠ just in case).
Τον παράγοντα υγεία τον φοβάμαι κι εγώ. Και πάλι πάντως δεν είμαι πολύ αισιόδοξος για το 5. O Dunston το 2014-2015 είχε ήδη δοκιμαστεί μια χρονιά σε επίπεδο Ευρωλίγκας και είχε δείξει ότι είναι κορυφαίος αμυντικός, ο Hunter ήταν όντως στοίχημα που έπιασε κυρίως χάρη στο Σφαιρό που εκείνη τη χρονιά έπαιζε πολύ στην άμυνα με hedge out και ο γρήγορος Othello βοηθούσε στην πίεση στη μπάλα, αλλά και στο μαρκάρισμα αντίπαλων ΜΑΠ.

Φέτος από την άλλη έχουμε τον Martin που δεν έχουμε δει τι μπορεί να κάνει σε αυτό το επίπεδο και κατά πόσο η αθλητικότητα του θα υπερκαλύψει το εμπόδιο του ύψους του και δίπλα τον Ellis που έπαιξε πέρυσι μόλις 7 παιχνίδια, αν και τα στατιστικά του ήταν μια χαρά αγωνιζόμενος 21 λεπτά μέσο όρο, αλλά και πάλι το δείγμα αγώνων είναι μικρό. Λογικά ο Octavius θα συνεχίσει έτσι, άρα το στοίχημα είναι ο Martin και κυρίως ποιος από τους δύο θα παίρνει περισσότερα λεπτά και ποιους θα έχει συμπαραστάτες στο παρκέ.

Το μόνο που με λυπεί με αυτούς τους δύο είναι η έλλειψη άσου πίσω από το Σλούκα να τους τροφοδοτεί κι αυτός αβέρτα εκτός από τον Κώστα. Ο Σπανούλης πριν από χρόνια θα μπορούσε να το κάνει, αλλά σε αυτήν την ηλικία και μετά από τόσο σοβαρούς τραυματισμούς δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσει να αποτελεί σταθερά τον δεύτερο δημιουργό.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”