Γιώργος Μπαρτζώκας

Συντονιστής: Captains

AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 7:14 pm

xomitsious έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 6:39 pm
eddiedimitris έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 6:13 pm


Αυτο οτι κατα συρροη βριζει και ειρωνεύεται τον Παναθηναϊκό γιατι για αυτο μιλαμε μπορεις να βαλεις μερικα γεγονοτα να δουμε?Πιστευω αυτο που λες οποτε σε παρακαλω παρέθεσε μερικα λινκ με γεγονοτα ....

Να υπενθυμίσω οτι με παρόμοιο τροπο εχουν στοχοποιηθεί ο Ιτουδης διάφοροι πολιτικοι παράγοντες αλλα ακομα και ο Ομπράντοβιτς καποτε με αναφορες και σε ηχητική ηχογραφηση εννοειται και ο Σπανουλης...ακριβως με τον ιδιο τροπο εχει γινει η στοχοποίηση σε ολους αυτους.

Οχι οτι παιζει ρολο αλλα και ενα λινκ που γραφει οτι ο Μπαρτζωκας παιρνει 1,5 το ετος
Τι λινκ και αποδείξεις ρε παιδιά?
Το ερώτημα είναι απλό?

Συμβάλλει ο Μπαρτζώκας με τη συμπεριφορά του στην τοξικότητα μεταξύ ΠΑΟ και ΟΣΦΠ?

Εγώ (και άλλοι φίλοι του ΠΑΟ) θεωρούμε πως ναι. Ο Έντι και κάποιοι Ολυμπιακοί υποθέτω ότι θεωρούν ότι δε συμβάλλει σε αυτήν.

Ότι και να πούμε οι μεν στους δε, έχει να κάνει με το τι νιώθει ο καθένας.

Κατά τη γνώμη μου, αν είχε στείλει κάποιον από τους βοηθούς στη συνέντευξη τύπου αντί να πάει ο ίδιος τώρα δε θα κάναμε καν αυτή την κουβέντα.
Κατά την γνώμη μου, εδώ είσαι λάθος.

Θα το πιάσω από το τέλος. Αν έστελνε έναν βοηθό του στη συνέντευξη τύπου, ο δημοσιογράφος που του έκανε την ερώτηση για την διαιτησία που είναι του ΔΠΓ θα έγραφε "να, ούτε στην συνέντευξη τύπου δεν μπορεί να πάει μετά από ήττα ο κύριος" ή κάτι ανάλογο. Θα είχε γίνει σούσουρο και αντί να γράφεις ότι αν είχε στείλει άλλον δεν θα κάναμε την κουβέντα, θα έγραφες "αν απλά είχε πάει να πει τις κλασσικές γενικούρες όπως κάνουν όλοι οι προπονητές μετά τα ματς, δεν θα κάναμε κουβέντα τώρα.".

Και θα είχε και περισσότερη βάση αν θες την γνώμη μου.

Ναι, ιδανικά θα έπρεπε να τον αγνοήσει τον κάφρο που παραπλανητικά απευθύνεται με την ιδιότητα του δημοσιογράφου ή να έλεγε ψύχραιμα ότι δεν γουστάρει να απαντήσει σε έναν άνθρωπο που του έχει φερθεί τόσο ανήθικα. Να μην κάνει σαν να μη συμβαίνει τίποτα, αλλά με πιο παραγωγικό τρόπο. Δεν ξέφυγε όμως, ούτε έκανε κάτι πραγματικά μεμπτό, απλώς έδειξε την ενόχληση του και του την είπε με άκομψο τρόπο.

Παρόλα αυτά, κρίνουμε την αντίδραση ενός θύματος απέναντι στον θύτη του σε συνέντευξη τύπου. Δεν υπάρχει αντιπαράθεση με δύο μεριές, υπάρχει επίθεση απέναντι σε έναν άνθρωπο, ένα δημόσιο πρόσωπο που έχει πραγματικές επιπτώσεις στον ίδιο και την οικογένεια του και θα σταθούμε στο αν αντιδράει με τον ιδανικό τρόπο ή με απλά σχετικά πολιτισμένο; Εκτός αυτού του πολύ συγκεκριμένου πλαισίου ο Μπαρτζώκας μιλάει ωραία και σε καμία περίπτωση δεν καλλιεργεί αισθήματα βίας, μίσους και δεν ξέρω γω τι άλλο. Πάντα με σεβασμό για παίχτες του, αντιπάλους και παράγοντες.

Από πότε σε μια κατάσταση θύτη/θύματος που δεν υπάρχει δικαιοσύνη και μπορεί ο θύτης να συνεχίζει ανενόχλητος και μάλιστα με κοινό που αναπαράγει τα λόγια του, κρίνουμε τους ανθρώπους σαν ίσους και απομονώνουμε την αντίδραση του θύματος ώστε να προβούμε σε αξιολογική κρίση για το άτομο του;

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xomitsious

 a1greece
Reactions: 286
Δημοσιεύσεις: 710
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2012 1:27 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιαν 23, 2024 7:32 pm

AlexD έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 7:14 pm
xomitsious έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 6:39 pm


Τι λινκ και αποδείξεις ρε παιδιά?
Το ερώτημα είναι απλό?

Συμβάλλει ο Μπαρτζώκας με τη συμπεριφορά του στην τοξικότητα μεταξύ ΠΑΟ και ΟΣΦΠ?

Εγώ (και άλλοι φίλοι του ΠΑΟ) θεωρούμε πως ναι. Ο Έντι και κάποιοι Ολυμπιακοί υποθέτω ότι θεωρούν ότι δε συμβάλλει σε αυτήν.

Ότι και να πούμε οι μεν στους δε, έχει να κάνει με το τι νιώθει ο καθένας.

Κατά τη γνώμη μου, αν είχε στείλει κάποιον από τους βοηθούς στη συνέντευξη τύπου αντί να πάει ο ίδιος τώρα δε θα κάναμε καν αυτή την κουβέντα.
Κατά την γνώμη μου, εδώ είσαι λάθος.

Θα το πιάσω από το τέλος. Αν έστελνε έναν βοηθό του στη συνέντευξη τύπου, ο δημοσιογράφος που του έκανε την ερώτηση για την διαιτησία που είναι του ΔΠΓ θα έγραφε "να, ούτε στην συνέντευξη τύπου δεν μπορεί να πάει μετά από ήττα ο κύριος" ή κάτι ανάλογο. Θα είχε γίνει σούσουρο και αντί να γράφεις ότι αν είχε στείλει άλλον δεν θα κάναμε την κουβέντα, θα έγραφες "αν απλά είχε πάει να πει τις κλασσικές γενικούρες όπως κάνουν όλοι οι προπονητές μετά τα ματς, δεν θα κάναμε κουβέντα τώρα.".

Και θα είχε και περισσότερη βάση αν θες την γνώμη μου.

Ναι, ιδανικά θα έπρεπε να τον αγνοήσει τον κάφρο που παραπλανητικά απευθύνεται με την ιδιότητα του δημοσιογράφου ή να έλεγε ψύχραιμα ότι δεν γουστάρει να απαντήσει σε έναν άνθρωπο που του έχει φερθεί τόσο ανήθικα. Να μην κάνει σαν να μη συμβαίνει τίποτα, αλλά με πιο παραγωγικό τρόπο. Δεν ξέφυγε όμως, ούτε έκανε κάτι πραγματικά μεμπτό, απλώς έδειξε την ενόχληση του και του την είπε με άκομψο τρόπο.

Παρόλα αυτά, κρίνουμε την αντίδραση ενός θύματος απέναντι στον θύτη του σε συνέντευξη τύπου. Δεν υπάρχει αντιπαράθεση με δύο μεριές, υπάρχει επίθεση απέναντι σε έναν άνθρωπο, ένα δημόσιο πρόσωπο που έχει πραγματικές επιπτώσεις στον ίδιο και την οικογένεια του και θα σταθούμε στο αν αντιδράει με τον ιδανικό τρόπο ή με απλά σχετικά πολιτισμένο; Εκτός αυτού του πολύ συγκεκριμένου πλαισίου ο Μπαρτζώκας μιλάει ωραία και σε καμία περίπτωση δεν καλλιεργεί αισθήματα βίας, μίσους και δεν ξέρω γω τι άλλο. Πάντα με σεβασμό για παίχτες του, αντιπάλους και παράγοντες.

Από πότε σε μια κατάσταση θύτη/θύματος που δεν υπάρχει δικαιοσύνη και μπορεί ο θύτης να συνεχίζει ανενόχλητος και μάλιστα με κοινό που αναπαράγει τα λόγια του, κρίνουμε τους ανθρώπους σαν ίσους και απομονώνουμε την αντίδραση του θύματος ώστε να προβούμε σε αξιολογική κρίση για το άτομο του;
Προφανώς μου έχουν διαφύγει άρθρα του Κουβοπουλου που προξενούν προβλήματα στον Μπαρτζώκα και την οικογένειά του.

Κρίνοντας μονάχα από τη συνέντευξη τύπου, όροι όπως θύτης και θύμα μου ακούγονται υπερβολικά δραματικοί.

Αλλά σε εμπιστεύομαι σαν πόστερ οπότε δέχομαι ότι ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος του έχει δημιουργήσει προβλήματα με τα γραπτα του.

0
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 418
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 7:33 pm

Ο ΔΠΓ έχει δείξει το ποιον του σαν άνθρωπος. Εκτός από εντελώς αναξιόπιστος , μην ξεχνάμε ότι έχει στραφεί ενάντια στον θείο του, στον Ζοτς, σε θρύλους της ομάδας , έχει αυτοχαρακτηριστεί εφευρέτης της αλητείας, έχει ευχηθεί θανάτους σε γυναίκες και παιδιά, έχει πιαστεί στα χέρια με κοινούς χουλιγκάνους για προσωπικά θέματα και άλλα πολλά. Τα πολιτικά πιστεύω του τα αφήνω στνη απ´ έξω. Το ότι στον δρόμο αποτελεί δημόσιο κίνδυνο επίσης. Αλλά ακόμα και αυτό είναι δείγμα.

Ξαφνικά ξύπνησε ένα πρωί και έγινε αναγεννημένος Χριστιανός και τον νοιάζει το καλό του μπάσκετ; Η τσέπη του τον νοιάζει και το να ταίσει το τεράστιο εγώ του.

Ο Μπαρτζώκας έχει κάνει και αυτός φάουλ σε κάποια πράγματα - δεν είναι άγιος αλλά δεν μπαίνει καν στην ζυγαριά. Αυτό που γίνεται εναντίον του είναι κανιβαλισμός. Δεν έχει τον χαρακτήρα να το διαχειριστεί.

Σε περίπτωση που το πρότζεκτ του ΔΠΓ δεν αποδόσει σύμφωνα με τις προσδοκίες του μην πέσει κανείς από τα σύννεφα αν μια μέρα έχουν μείνει οι καρέκλες μόνο στο οακα. Τα έχουμε ξαναδεί αυτά.

Προς το παρόν η κατάσταση είναι σχετικά ήρεμη με όσα έχουμε ζήσει στο παρελθόν. Αν χάσει κανα κύπελλο, μείνει εκτός Φ4 και γίνει καμιά έκπληξη κ χάσει το πρωτάθλημα θα ξαναζήσουμε στιγμές απείρου κάλους.

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
panpav

 junior
Reactions: 82
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 31, 2023 9:45 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LARRY BIRD
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Αγαπημένη ομάδα: BOSTON CELTICS
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 7:34 pm

''Αν ο Μπαρτζώκας φοβάται κάτι, είναι ένα δεύτερο επεισόδιο σε πάρκινγκ. Το πρώτο του έχει αφήσει ptsd, και είναι λογικό.
Το να σε περιμένει μια ορδή ουγκανων να τους δώσεις λογαριασμό που έχασες έναν αγώνα εμένα μου ακούγεται πολύ τρομακτικό.

Αυτος ο φόβος κιόλας κατά τη γνώμη μου ορίζει και κάποιες συμπεριφορές του. Όπως το να ακούει τον Τσουκαλά να βρίζει το Σλούκα και μετά να κάνουν αγκαλίτσες και φιλάκια.''

Αυτός είναι ο λόγος για τις ειρωνικές και όχι μόνο πράξεις του προς τον Παναθηναϊκό και μας ενοχλεί.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
eddiedimitris

 a1greece
Reactions: 300
Δημοσιεύσεις: 506
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 10:42 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Galis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 7:46 pm

panpav έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 7:34 pm
''Αν ο Μπαρτζώκας φοβάται κάτι, είναι ένα δεύτερο επεισόδιο σε πάρκινγκ. Το πρώτο του έχει αφήσει ptsd, και είναι λογικό.
Το να σε περιμένει μια ορδή ουγκανων να τους δώσεις λογαριασμό που έχασες έναν αγώνα εμένα μου ακούγεται πολύ τρομακτικό.

Αυτος ο φόβος κιόλας κατά τη γνώμη μου ορίζει και κάποιες συμπεριφορές του. Όπως το να ακούει τον Τσουκαλά να βρίζει το Σλούκα και μετά να κάνουν αγκαλίτσες και φιλάκια.''

Αυτός είναι ο λόγος για τις ειρωνικές και όχι μόνο πράξεις του προς τον Παναθηναϊκό και μας ενοχλεί.
Ασχετο ακομα περιμενω να δω απο που προκυπτει οτι αυτη τη στιγμη παιρνει ο Μπαρτζωκας 1,5 το ετος...

Στο παραπανω που γραφεις αν ο Μπαρτζωκας ειχε τετοιες φοβίες με το ονομα που εχει στο ευρωπαϊκό μπασκετ θα ηταν σε αλλη ομαδα με τα διπλάσια λεφτα και ανετος με ολα αυτα....Προφανως δεν τον νοιαζει κατι τετοιο....

Και ναι αυτοι που πηγαν εκει εηταν κατι παραπανω απο ουγκανοι....ειναι οι αλητες που διώχνουν φυσιολογικούς ανθρωπους απ τα γήπεδα

2
2 Εικόνα
panpav

 junior
Reactions: 82
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 31, 2023 9:45 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LARRY BIRD
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Αγαπημένη ομάδα: BOSTON CELTICS
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 9:03 pm

eddiedimitris έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 7:46 pm
panpav έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 7:34 pm
''Αν ο Μπαρτζώκας φοβάται κάτι, είναι ένα δεύτερο επεισόδιο σε πάρκινγκ. Το πρώτο του έχει αφήσει ptsd, και είναι λογικό.
Το να σε περιμένει μια ορδή ουγκανων να τους δώσεις λογαριασμό που έχασες έναν αγώνα εμένα μου ακούγεται πολύ τρομακτικό.

Αυτος ο φόβος κιόλας κατά τη γνώμη μου ορίζει και κάποιες συμπεριφορές του. Όπως το να ακούει τον Τσουκαλά να βρίζει το Σλούκα και μετά να κάνουν αγκαλίτσες και φιλάκια.''

Αυτός είναι ο λόγος για τις ειρωνικές και όχι μόνο πράξεις του προς τον Παναθηναϊκό και μας ενοχλεί.
Ασχετο ακομα περιμενω να δω απο που προκυπτει οτι αυτη τη στιγμη παιρνει ο Μπαρτζωκας 1,5 το ετος...

Στο παραπανω που γραφεις αν ο Μπαρτζωκας ειχε τετοιες φοβίες με το ονομα που εχει στο ευρωπαϊκό μπασκετ θα ηταν σε αλλη ομαδα με τα διπλάσια λεφτα και ανετος με ολα αυτα....Προφανως δεν τον νοιαζει κατι τετοιο....

Και ναι αυτοι που πηγαν εκει εηταν κατι παραπανω απο ουγκανοι....ειναι οι αλητες που διώχνουν φυσιολογικούς ανθρωπους απ τα γήπεδα
Το θέμα είναι η κακή συμπεριφορά του Μπαρτζώκα, αν δεν καταλαβαίνεις τις παραβολές δεν μπορώ να κάνω κάτι. Έχουμε άλλη αντίληψη για τα πράγματα.

0
Άβαταρ μέλους
iron80

 junior
Reactions: 78
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2010 11:58 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 9:36 pm

Τα πράγματα είναι απλά, ένας άνθρωπος που δεν θέλει (ξέρει) να χάνει βρέθηκε απέναντι σε έναν τύπο που τον κέρδισε 19 σερί φορές + 6 κούπες.
Θα τον χτυπήσει με όποιον τρόπο μπορεί και υπάρχει...
Αν δεν υπήρχε αυτό το σερί δεν θα γινόταν τίποτα απ'όλα αυτά.

0
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 786
Δημοσιεύσεις: 2831
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 9:54 pm

AlexD έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 7:14 pm


Ναι, ιδανικά θα έπρεπε να τον αγνοήσει τον κάφρο που παραπλανητικά απευθύνεται με την ιδιότητα του δημοσιογράφου ή να έλεγε ψύχραιμα ότι δεν γουστάρει να απαντήσει σε έναν άνθρωπο που του έχει φερθεί τόσο ανήθικα. Να μην κάνει σαν να μη συμβαίνει τίποτα, αλλά με πιο παραγωγικό τρόπο. Δεν ξέφυγε όμως, ούτε έκανε κάτι πραγματικά μεμπτό, απλώς έδειξε την ενόχληση του και του την είπε με άκομψο τρόπο.

Παρόλα αυτά, κρίνουμε την αντίδραση ενός θύματος απέναντι στον θύτη του σε συνέντευξη τύπου. Δεν υπάρχει αντιπαράθεση με δύο μεριές, υπάρχει επίθεση απέναντι σε έναν άνθρωπο, ένα δημόσιο πρόσωπο που έχει πραγματικές επιπτώσεις στον ίδιο και την οικογένεια του και θα σταθούμε στο αν αντιδράει με τον ιδανικό τρόπο ή με απλά σχετικά πολιτισμένο; Εκτός αυτού του πολύ συγκεκριμένου πλαισίου ο Μπαρτζώκας μιλάει ωραία και σε καμία περίπτωση δεν καλλιεργεί αισθήματα βίας, μίσους και δεν ξέρω γω τι άλλο. Πάντα με σεβασμό για παίχτες του, αντιπάλους και παράγοντες.
Μια χαρά το χειρίστηκε το σκηνικό ο Μπαρτζώκας, δεν μάσησε και ήταν ψύχραιμος. Δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε περί Μπαρτζώκα

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1244
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 10:14 pm

Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι δύσκολο να παραδεχτούμε ότι συμβαίνουν και τα δυο:
- Και ο ΔΠΓ είναι ένας τοξικός σκατάνθρωπος.
- Και ο Μπρατζωκας είναι λίγο σπαστικός με την συμπεριφορά του.

Γιατί πρέπει να συμβαίνει μόνο το ένα;

2
2 Εικόνα
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 10:23 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 10:14 pm
Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι δύσκολο να παραδεχτούμε ότι συμβαίνουν και τα δυο:
- Και ο ΔΠΓ είναι ένας τοξικός σκατάνθρωπος.
- Και ο Μπρατζωκας είναι λίγο σπαστικός με την συμπεριφορά του.

Γιατί πρέπει να συμβαίνει μόνο το ένα;
Γιατί είναι διαδραστικό το ζήτημα και εφόσον είναι αλληλένδετα και το 2ο στέκεται ως απάντηση στο πρώτο, ακυρώνεται η σημασία του. Το αν είναι λίγο σπαστικός είναι κάτι που μπορούμε να το συζητήσουμε και μπορεί για μερικούς να είναι (δεν υπάρχει λάθος καν σωστό ή λάθος σε αυτό) , ο πόλεμος που δέχεται από τον τοξικό όμως είναι αντικειμενικά ανήθικος και πέραν του ότι επιδρά στον βαθμό σπαστικότητας του, είναι η μοναδική καταδικαστέα πράξη στην ιστορία για να εξισώνεται με κάτι άλλο.

Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον, λογικά θα έχω και λίγη προκατάληψη κάπου εκεί στο βάθος βέβαια.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1244
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 10:29 pm

AlexD έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 10:23 pm
nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 10:14 pm
Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι δύσκολο να παραδεχτούμε ότι συμβαίνουν και τα δυο:
- Και ο ΔΠΓ είναι ένας τοξικός σκατάνθρωπος.
- Και ο Μπρατζωκας είναι λίγο σπαστικός με την συμπεριφορά του.

Γιατί πρέπει να συμβαίνει μόνο το ένα;
Γιατί είναι διαδραστικό το ζήτημα και εφόσον είναι αλληλένδετα και το 2ο στέκεται ως απάντηση στο πρώτο, ακυρώνεται η σημασία του. Το αν είναι λίγο σπαστικός είναι κάτι που μπορούμε να το συζητήσουμε και μπορεί για μερικούς να είναι (δεν υπάρχει λάθος καν σωστό ή λάθος σε αυτό) , ο πόλεμος που δέχεται από τον τοξικό όμως είναι αντικειμενικά ανήθικος και πέραν του ότι επιδρά στον βαθμό σπαστικότητας του, είναι η μοναδική καταδικαστέα πράξη στην ιστορία για να εξισώνεται με κάτι άλλο.

Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον, λογικά θα έχω και λίγη προκατάληψη κάπου εκεί στο βάθος βέβαια.
Meh δεν βλέπω τον Μπαρτζωκα σαν κάποιον κακομοιρογλου που δέχεται επίθεση από τον κακό της υπόθεσης. Έχει όλη τη δύναμη του κόσμου να μπορεί να αγνοήσει 2 δημοσιογράφους και το σδνα. Είμαι ο πρώτος που θα κράξει τον ΔΠΓ και ο,τι σκουπίδια πρεσβεύει και δεν λέω επουδενί ότι είναι στη «σωστή μεριά» απλά (πιστεύω, μπορεί να κάνω και λάθος) δεν νομίζω ότι το να συσχετίζουμε τις 2 συμπεριφορές δικαιολογεί τον Μπαρτζωκα.

2
2 Εικόνα
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
Άβαταρ μέλους
GK_23

allstar
Reactions: 1735
Δημοσιεύσεις: 3923
Εγγραφή: Δευ Απρ 06, 2009 10:20 pm
Τοποθεσία: Patras, Greece
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Andrew Bogut
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 10:36 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 10:29 pm
Meh δεν βλέπω τον Μπαρτζωκα σαν κάποιον κακομοιρογλου που δέχεται επίθεση από τον κακό της υπόθεσης. Έχει όλη τη δύναμη του κόσμου να μπορεί να αγνοήσει 2 δημοσιογράφους και το σδνα.
Δεν έχει τη δύναμη, αυτό είναι το πρόβλημα. Δεν μπορεί να διαχειριστεί αυτήν την κατάσταση. Και ο DPG το ξέρει, για αυτό και κάνει ότι κάνει. Είναι αδιανόητο για προπονητή τέτοιου επιπέδου να κάθεται να διαβάζει τι γράφουν για αυτόν sites και δημοσιογράφοι χαμηλότατου επιπέδου και να κάθεται να τους απαντάει σε συνεντεύξεις τύπου.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1244
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 10:43 pm

GK_23 έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 10:36 pm
nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 10:29 pm
Meh δεν βλέπω τον Μπαρτζωκα σαν κάποιον κακομοιρογλου που δέχεται επίθεση από τον κακό της υπόθεσης. Έχει όλη τη δύναμη του κόσμου να μπορεί να αγνοήσει 2 δημοσιογράφους και το σδνα.
Δεν έχει τη δύναμη, αυτό είναι το πρόβλημα. Δεν μπορεί να διαχειριστεί αυτήν την κατάσταση. Και ο DPG το ξέρει, για αυτό και κάνει ότι κάνει. Είναι αδιανόητο για προπονητή τέτοιου επιπέδου να κάθεται να διαβάζει τι γράφουν για αυτόν sites και δημοσιογράφοι χαμηλότατου επιπέδου και να κάθεται να τους απαντάει σε συνεντεύξεις τύπου.
Τι να σου πω; Δεν αποκλείω να είμαι λάθος. Πιστεύω αν ήμουν ο προπονητής του Ολυμπιακού δεν θα έδινα σημασία στα κατακάθια της αθλητικής δημοσιογραφίας. Θα του έλεγα απλά ότι δεν αξίζει τον χρονο μου. Βέβαια τα λέω εύκολα έξω από το χορό :P

2
2 Εικόνα
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
Άβαταρ μέλους
GK_23

allstar
Reactions: 1735
Δημοσιεύσεις: 3923
Εγγραφή: Δευ Απρ 06, 2009 10:20 pm
Τοποθεσία: Patras, Greece
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Andrew Bogut
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 10:49 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 10:43 pm
GK_23 έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 10:36 pm

Δεν έχει τη δύναμη, αυτό είναι το πρόβλημα. Δεν μπορεί να διαχειριστεί αυτήν την κατάσταση. Και ο DPG το ξέρει, για αυτό και κάνει ότι κάνει. Είναι αδιανόητο για προπονητή τέτοιου επιπέδου να κάθεται να διαβάζει τι γράφουν για αυτόν sites και δημοσιογράφοι χαμηλότατου επιπέδου και να κάθεται να τους απαντάει σε συνεντεύξεις τύπου.
Τι να σου πω; Δεν αποκλείω να είμαι λάθος. Πιστεύω αν ήμουν ο προπονητής του Ολυμπιακού δεν θα έδινα σημασία στα κατακάθια της αθλητικής δημοσιογραφίας. Θα του έλεγα απλά ότι δεν αξίζει τον χρονο μου. Βέβαια τα λέω εύκολα έξω από το χορό :P
Αυτό ακριβώς λέω και εγώ. Από τη στιγμή που ασχολείται, είτε ο ίδιος είτε ο κύκλος του, τότε υπάρχει πρόβλημα για τον ίδιο και την ομάδα του. Όσο λοιπόν ο Μπαρτζώκας ασχολείται με τον Κουβόπουλο και τον κάθε Κουβόπουλο, τόσο ο Κουβόπουλος θα συνεχίσει να γράφει για τον Μπαρτζώκα. Κακώς, πολύ κακώς, ασχολείται.

0
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 23, 2024 11:18 pm

GK_23 έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 10:36 pm
nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Ιαν 23, 2024 10:29 pm
Meh δεν βλέπω τον Μπαρτζωκα σαν κάποιον κακομοιρογλου που δέχεται επίθεση από τον κακό της υπόθεσης. Έχει όλη τη δύναμη του κόσμου να μπορεί να αγνοήσει 2 δημοσιογράφους και το σδνα.
Δεν έχει τη δύναμη, αυτό είναι το πρόβλημα. Δεν μπορεί να διαχειριστεί αυτήν την κατάσταση. Και ο DPG το ξέρει, για αυτό και κάνει ότι κάνει. Είναι αδιανόητο για προπονητή τέτοιου επιπέδου να κάθεται να διαβάζει τι γράφουν για αυτόν sites και δημοσιογράφοι χαμηλότατου επιπέδου και να κάθεται να τους απαντάει σε συνεντεύξεις τύπου.
Ρε γαμωτο, εγώ διαφωνώ σε αυτό και πολύ μάλιστα. Δεν νομίζω καν ότι είναι θέμα του αν έχει δύναμη ο Μπαρτζώκας και αν το διαχειρίζεται καλά ή όχι ή αν τα σαιτ είναι ψηλού ή χαμηλού επιπέδου. Δηλαδή αν έγραφε για σένα κάθε εβδομάδα κάτι το Μακελειό και άμα σε αναγνώριζε αναγνώστης του ή κάποιος που επηρεάστηκε στον δρόμο και ήταν επιθετικός, θα είχε σημασία που δεν ήταν... Η Καθημερινή; Είναι παραβίαση του bubble space του και του πεδίου ασφαλείας του, ενώ ταυτόχρονα το αδιανόητο είναι να πρέπει να αντιμετωπίζει δίλημμα για το αν θα ασχοληθεί με κάτι τέτοιο και όχι η απόφαση του. Δεν μπορεί να παίζει ο άλλος με την τραυματική εμπειρία ενός πάρκινγκ, απειλώντας τον στην ουσία ότι θα φτιάξει κλίμα για 2ο και να μιλάμε για το αν αντιδράει ο Μπαρτζώκας ή όχι. Οφείλει να αντιδράσει.

Το λάθος του για μένα είναι που μέσα του, ενοχικά ίσως, υπάρχει μια φωνή που λέει αυτό που λες και εσύ και αισθάνεται μειονεκτικά να εκφράσει αυτό που αισθάνεται. Όταν σε ρωτάνε σε συνέντευξη για αυτό και λες "δουλειά είναι και αυτό, την δουλειά τους κάνουν και δεν κρατάω κακία", ενώ στην πραγματικότητα είναι bullying και σε επηρεάζει, είναι καλύτερα να το πεις με το όνομα του και να ζητήσεις ευθέως να σταματήσει. Να αντιδράσει πρέπει, αλλά συντεταγμένα αντί για εν θερμώ μετά τον αγώνα σε ένα πικάρισμα.

3
3 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”