Ολυμπιακός Off Topic

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 20, 2020 2:47 pm

reignman έγραψε:
Σάβ Ιουν 20, 2020 2:27 pm
Φιλε μου ομως.... Δεν εκανε ο Παντερ , αλλα κανει ο Χαρισον? Απο τα λιγα που εχω δει ενας Punter v2 ειναι. Με πιο γεματο frame σωματικα και σαφεστατα λιγοτερο γρηγορος/explosive(1ο βημα κτλ). Που σουταρει ακομα περισσοτερο απο τον Punter και δεν παταει μεσα σχεδον με τιποτα.
Δεν έχω αναφερθεί σε αυτόν καθόλου, επειδή δεν έχω καθόλου αγωνιστική εικόνα. Μπορεί να είναι και έτσι όπως το λες να είναι δεύτερη version. :)

Πάντως με Σπανούλη, Πρίντεζη, Σλούκα(αν έρθει) και Παπανικολάου να μετρουν 20+ λεπτά, πες μου τι είδους ξένους (6 τον αριθμό) περιμένεις να έρθουν; Νομίζω πως ο Ολυμπιακός θα πάει για ρολίστες και στοιχήματα. Βλέποντας και κάνοντας.

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 20, 2020 9:54 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Ιουν 20, 2020 2:47 pm
reignman έγραψε:
Σάβ Ιουν 20, 2020 2:27 pm
Φιλε μου ομως.... Δεν εκανε ο Παντερ , αλλα κανει ο Χαρισον? Απο τα λιγα που εχω δει ενας Punter v2 ειναι. Με πιο γεματο frame σωματικα και σαφεστατα λιγοτερο γρηγορος/explosive(1ο βημα κτλ). Που σουταρει ακομα περισσοτερο απο τον Punter και δεν παταει μεσα σχεδον με τιποτα.
Δεν έχω αναφερθεί σε αυτόν καθόλου, επειδή δεν έχω καθόλου αγωνιστική εικόνα. Μπορεί να είναι και έτσι όπως το λες να είναι δεύτερη version. :)

Πάντως με Σπανούλη, Πρίντεζη, Σλούκα(αν έρθει) και Παπανικολάου να μετρουν 20+ λεπτά, πες μου τι είδους ξένους (6 τον αριθμό) περιμένεις να έρθουν; Νομίζω πως ο Ολυμπιακός θα πάει για ρολίστες και στοιχήματα. Βλέποντας και κάνοντας.
Μια χαρα εκανε ο παντερ οπως θα κανει και ο χαρισον, αρκει να ειναι σωστα δομημενη η ομαδα. Αν δεν σου βγαινει o τεοντοσιτς....ε συγγνωμη ο μπολντγουιν λογικο ειναι να εχεις θεματα μετα σε ολες τις θεσεις. Παντως τοσο παντερ οσο και χαρισον στο 2 παιζουν. Σε προβληματικες συνθηκες στο 1 ο χαρισον το εχει καλυτερα αλλα δεν λεγονται playmaker οι παικτες. Παντως σαν παικτες ο χαρισον ειναι ενα επιπεδο πανω.

Οκ τον Πριντεζη τον μετραμε για βασικο οπως και τον Παπ αλλα ο Σπανουλαρος πλεον για δευτεροτριτος παει. Αν λαβεις υπ οψη οτι τα συμβολαια τους πλην Παπ ειναι πολυ πολυ χαμηλα τοτε οι ρολιστες θα επρεπε να ειναι του 200αευρου. Νομιζω οτι αν θεωρουμε πολυτελεια τον μπροεκχοφ ως γκαρντ-φοργουορντ (που δε θα διαφωνησω), ενας κομπο γκαρντ καποιας ποιοτητας ειναι απαραιτητος. Για τις θεσεις 4-5 τώρα, πραγματι αν ειχαμε άλλα πενταρια ή ας πουμε το θεωρητικο αν ειχαμε μιλουτινοφ, θα ήθελες πραγματι ρολιστες να πλαισιωσουν τοσο το 4 όσο και το 5. Με δεδομενο ομως οτι πλεον εχουμε ελις-μαρτινς θες είτε ποιοτικο 4-5αρι είτε, ποιοτικο 5αρι και ρολισττα 4αρι. Νομιζω οτι οι βιαστικες επιλογες στο 5 (ας πουμε μαρτινς που ηρθε δευτερος) και τζεικινς δημιουργουν αλυσιδωτες επιπτωσεις στο ροστερ.

Βασικα ακομα δε ξεκινησαμε και προσπαθουμε να καλυψουμε αδυναμιες, που δεν ηταν απαραιτητες να τις εχουμε. Ο Βεζε πχ ή ο Πριντεζης εχουν αδυναμιες αλλα μπορουμε να τις θεωρησουμε ως αναγκαιο κακο, οι αδυναμιες του μαρτινς δεν ηταν απαραιτητο να τις υποστουμε. Για τον τζεικινς τωρα, αν δεν ειχαμε τον λαρε, μας επαιρνε να εχουμε εναν ποιοτικό αμυντικο εξολοθρευτη κατα ιωανου.
Νομιζω οτι φετος οπως και τα προηγουμενα χρονια, το προβλημα ειναι οτι δεν γνωριζουμε το πραγματικο μπατζετ σχεδιασμου ή αυτο αλλαζει κατα την πορεια. Οταν συζηταγαμε για σλουκα εδω, λεγαμε οτι αν ειναι να πλαισιωθει με ρολιστες ειναι σαν να πυροβολεις τα ποδια σου (θυμαμαι ακριβως την φραση ενος φιλου εδω). Τελικα περιπου εκει παει η δουλεια. Τον χαρισον πλεον τον θεωρω σιγουρο, οποτε δεν υπαρχουν ακομα πολλες προσθηκες στο ροστερ. Του σλουκα μενει, που αν δεν κατσει θα εχουμε ωραιες συζητησεις εδω στο φορουμ

υ.γ. Το σεναριο ρουμπιτ ειναι υπαρκτό ή απλα φημες?
Νομίζω οτι ο Μπαρτζω βαδιζει έχοντας δεδομενο οτι θα κανει και προσθηκη παικτη τον χειμωνα. Η λογικη λεει οτι θα ρισκαρει στο 4-5 τωρα και αν δε βγει θα το διορθωσει αργοτερα. Οποτε λογικα παμε για 4-5 τωρα και αν δε κανει στεπ απ ο βεζε ή δεν τραβαει ο μαρτινς θα κινηθει αναλογως.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 21, 2020 1:34 am

Redfly έγραψε:
Σάβ Ιουν 20, 2020 9:54 pm

Παντως τοσο παντερ οσο και χαρισον στο 2 παιζουν. Σε προβληματικες συνθηκες στο 1 ο χαρισον το εχει καλυτερα αλλα δεν λεγονται playmaker οι παικτες. Παντως σαν παικτες ο χαρισον ειναι ενα επιπεδο πανω.
Λογικά ο Χάρισον είναι καλύτερος παίκτης και λίγο πιο πάνω εξήγησα γιατί.
Αλλά μένει να τον δούμε στην Ευρωλίγκα. Εκεί που ο Πάντερ πήγε εξωφρενικά άσχημα με τον Ολυμπιακό, και αρκετά καλά με τον Ερυθρό (μαζί με τον Στίματς).


Φέτος και πέρσι ο Χάρισον έπαιξε κυρίως το 3 στη Γαλατά. Και λιγότερο το 2. Ποτέ το 1. Στο κολλέγιο του (έπαιζε μαζί με τον αδελφό του) έπαιζε 2αρι. Κι εκεί πάντως δεν έπαιξε άσσος.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 21, 2020 1:56 am

Redfly έγραψε:
Σάβ Ιουν 20, 2020 9:54 pm

Οταν συζηταγαμε για σλουκα εδω, λεγαμε οτι αν ειναι να πλαισιωθει με ρολιστες ειναι σαν να πυροβολεις τα ποδια σου (θυμαμαι ακριβως την φραση ενος φιλου εδω). Τελικα περιπου εκει παει η δουλεια. Τον χαρισον πλεον τον θεωρω σιγουρο, οποτε δεν υπαρχουν ακομα πολλες προσθηκες στο ροστερ. Του σλουκα μενει, που αν δεν κατσει θα εχουμε ωραιες συζητησεις εδω στο φορουμ.
Βασικά από τον Μάρτη που κάποιοι λίγοι από εμάς λέμε ότι φέτος η υπόθεση Σλούκα έχει περισσότερες πιθανότητες από ποτέ να ευοδωθεί , αυτό που ακούμε (από σένα, σε σταθερή βάση και περισσότερο από τον καθένα) είναι ότι ο Σλούκας θα έρθει όπως ήρθε και πέρσι.... :)

Κάποια στιγμή (αργότερα, κι από έγκριτο συμφορουμίτη και φίλο) γράφτηκε ότι αν έρθει μόνο ο Σλούκας χωρίς ομάδα υποστήριξης, δεν κάνουμε δουλειά.

Αλλά μέχρι να ειπωθεί αυτό, άλλη ήταν η επωδός: Ξεχάστε τον Σλούκα.

Sripta manent.

Σχετικά με τις υπόλοιπες προσθήκες, μένει να το δούμε. Αν δεν γίνουν θα πούμε αυτά που πρέπει- όπως τα λέμε χρόνια τώρα. :wink:

Αν κάτσει του Σλούκα (που έχει ήδη κάτσει) θα κάνουμε άσχημες συζητήσεις εδώ στο φόρουμ μας;
Δεν παίζει αυτό, μιας και το αγαπάμε και το στηρίζουμε και ξέρουμε να το προστατεύουμε.
Κι αυτοί που δεν ξέρουν θα μάθουν ή θα πάνε για άλλες πολιτείες.

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 21, 2020 7:06 am

basket72 έγραψε:
Κυρ Ιουν 21, 2020 1:56 am
Redfly έγραψε:
Σάβ Ιουν 20, 2020 9:54 pm

Οταν συζηταγαμε για σλουκα εδω, λεγαμε οτι αν ειναι να πλαισιωθει με ρολιστες ειναι σαν να πυροβολεις τα ποδια σου (θυμαμαι ακριβως την φραση ενος φιλου εδω). Τελικα περιπου εκει παει η δουλεια. Τον χαρισον πλεον τον θεωρω σιγουρο, οποτε δεν υπαρχουν ακομα πολλες προσθηκες στο ροστερ. Του σλουκα μενει, που αν δεν κατσει θα εχουμε ωραιες συζητησεις εδω στο φορουμ.
Βασικά από τον Μάρτη που κάποιοι λίγοι από εμάς λέμε ότι φέτος η υπόθεση Σλούκα έχει περισσότερες πιθανότητες από ποτέ να ευοδωθεί , αυτό που ακούμε (από σένα, σε σταθερή βάση και περισσότερο από τον καθένα) είναι ότι ο Σλούκας θα έρθει όπως ήρθε και πέρσι.... :)

Κάποια στιγμή (αργότερα, κι από έγκριτο συμφορουμίτη και φίλο) γράφτηκε ότι αν έρθει μόνο ο Σλούκας χωρίς ομάδα υποστήριξης, δεν κάνουμε δουλειά.

Αλλά μέχρι να ειπωθεί αυτό, άλλη ήταν η επωδός: Ξεχάστε τον Σλούκα.

Sripta manent.

Σχετικά με τις υπόλοιπες προσθήκες, μένει να το δούμε. Αν δεν γίνουν θα πούμε αυτά που πρέπει- όπως τα λέμε χρόνια τώρα. :wink:

Αν κάτσει του Σλούκα (που έχει ήδη κάτσει) θα κάνουμε άσχημες συζητήσεις εδώ στο φόρουμ μας;
Δεν παίζει αυτό, μιας και το αγαπάμε και το στηρίζουμε και ξέρουμε να το προστατεύουμε.
Κι αυτοί που δεν ξέρουν θα μάθουν ή θα πάνε για άλλες πολιτείες.
Kαλημερα δε ξερω τι προβλημα εχεις τις τελευταιες τρεις μερες πραγματικα. Βρες που ειπα εγω κατι για τον σλουκα ότι δε θα έρθει και μαλιστα σε σταθερη βαση. Τον μαρτη φιλε ολα τα site αυτο εγραφαν για ποιους λιγους φιλους μιλας?. Εγω δεν ασχολουμαι με προβλεψεις φιλε μου ουτε μου αρεσει να κανω την Πυθια. Τον μονο ισως προβλημα που εχω εκφραστει συχνα, ηταν για τη φυγη μιλου και η προτίμησή μου στον ντιλεινι αντι σλουκα. Αυτο πραγματι το εγραψα πολλες φορες οτι τον προτιμώ και οτι θα αξιζε τα λεφτα του είτε ερθει είτε οχι. Δεν έχω γράψει ποτε ροστερ, δεν εχω προτέινει ποτε παικτη. Σεβομαι τις επιλογες των προπονητων φιλε μου και δεν βλέπω κατι τον ενδιαφερον να ψαχνω εγω για επιλογες. Γενικα με το αθλημα ασχολουμαι απο Σεπτεμβρη και μετα.

Βλέπεις οτι προσπαθω να μη σε σχολιάζω, εγραψες για μπλατ και τις επιλογες του στο αλλο θεμα χωρις λογο και αιτια, το συνεχίζεις τωρα εδω αλλά δε μαζεύονται καποιες απόψεις. Τα γραπτα μενουν .
Σου εγραψα ότι κατι δεν ηταν ευγενικο και προφανως με ενόχλησε αλλά δε βλέπω να αλλάζει κάτι. Νόμίζω ότι κουράζει και τη παρέα πλέον αυτό το παιχνιδάκι. Αν θες κατι στείλε pm.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 21, 2020 8:56 am

Redfly έγραψε:
Κυρ Ιουν 21, 2020 7:06 am



Kαλημερα δε ξερω τι προβλημα εχεις τις τελευταιες τρεις μερες πραγματικα. Βρες που ειπα εγω κατι για τον σλουκα ότι δε θα έρθει και μαλιστα σε σταθερη βαση. Τον μαρτη φιλε ολα τα site αυτο εγραφαν για ποιους λιγους φιλους μιλας?. Εγω δεν ασχολουμαι με προβλεψεις φιλε μου ουτε μου αρεσει να κανω την Πυθια. Τον μονο ισως προβλημα που εχω εκφραστει συχνα, ηταν για τη φυγη μιλου και η προτίμησή μου στον ντιλεινι αντι σλουκα. Αυτο πραγματι το εγραψα πολλες φορες οτι τον προτιμώ και οτι θα αξιζε τα λεφτα του είτε ερθει είτε οχι. Δεν έχω γράψει ποτε ροστερ, δεν εχω προτέινει ποτε παικτη. Σεβομαι τις επιλογες των προπονητων φιλε μου και δεν βλέπω κατι τον ενδιαφερον να ψαχνω εγω για επιλογες. Γενικα με το αθλημα ασχολουμαι απο Σεπτεμβρη και μετα.

Βλέπεις οτι προσπαθω να μη σε σχολιάζω, εγραψες για μπλατ και τις επιλογες του στο αλλο θεμα χωρις λογο και αιτια, το συνεχίζεις τωρα εδω αλλά δε μαζεύονται καποιες απόψεις. Τα γραπτα μενουν .
Σου εγραψα ότι κατι δεν ηταν ευγενικο και προφανως με ενόχλησε αλλά δε βλέπω να αλλάζει κάτι. Νόμίζω ότι κουράζει και τη παρέα πλέον αυτό το παιχνιδάκι. Αν θες κατι στείλε pm.


Εδώ είμαστε για να γράφουμε τη γνώμη μας τεκμηριωμένα και με σεβασμό στο φόρουμ. Αυτό κάνω τόσα χρόνια και θα συνεχίσω να το κάνω. Δεν χρειάζεται p.m. Τη λειτουργία του φόρουμ όπως είναι λογικό την ξέρω πολύ καλύτερα από εσένα.
Όταν ανακοινωθεί ο Σλούκας θα παραθέσω ότι έγραφες.
Οι υπόλοιποι συμφορουμίτες ξέρουν ποια ήταν η εικόνα για τον Σλούκα, μέχρι και τις αρχές Ιούνη, όταν και ανακοινώθηκε από το sport24, ότι συμφώνησε.


ΤΟ "παιχνιδάκι" και το ¨παιδικό" που έγραψες χθες είναι αιτία αναφοράς και στα όρια του προσβλητικού.
Δεν χρησιμοποιώ ποτέ τέτοιες εκφράσεις ούτε τέτοιο ύφος.
Κοίτα να δεις τους κανόνες του φόρουμ, γιατί από την αρχή έχεις μπει φουριόζος.

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 21, 2020 11:15 am

basket72 έγραψε:
Κυρ Ιουν 21, 2020 8:56 am
Redfly έγραψε:
Κυρ Ιουν 21, 2020 7:06 am



Kαλημερα δε ξερω τι προβλημα εχεις τις τελευταιες τρεις μερες πραγματικα. Βρες που ειπα εγω κατι για τον σλουκα ότι δε θα έρθει και μαλιστα σε σταθερη βαση. Τον μαρτη φιλε ολα τα site αυτο εγραφαν για ποιους λιγους φιλους μιλας?. Εγω δεν ασχολουμαι με προβλεψεις φιλε μου ουτε μου αρεσει να κανω την Πυθια. Τον μονο ισως προβλημα που εχω εκφραστει συχνα, ηταν για τη φυγη μιλου και η προτίμησή μου στον ντιλεινι αντι σλουκα. Αυτο πραγματι το εγραψα πολλες φορες οτι τον προτιμώ και οτι θα αξιζε τα λεφτα του είτε ερθει είτε οχι. Δεν έχω γράψει ποτε ροστερ, δεν εχω προτέινει ποτε παικτη. Σεβομαι τις επιλογες των προπονητων φιλε μου και δεν βλέπω κατι τον ενδιαφερον να ψαχνω εγω για επιλογες. Γενικα με το αθλημα ασχολουμαι απο Σεπτεμβρη και μετα.

Βλέπεις οτι προσπαθω να μη σε σχολιάζω, εγραψες για μπλατ και τις επιλογες του στο αλλο θεμα χωρις λογο και αιτια, το συνεχίζεις τωρα εδω αλλά δε μαζεύονται καποιες απόψεις. Τα γραπτα μενουν .
Σου εγραψα ότι κατι δεν ηταν ευγενικο και προφανως με ενόχλησε αλλά δε βλέπω να αλλάζει κάτι. Νόμίζω ότι κουράζει και τη παρέα πλέον αυτό το παιχνιδάκι. Αν θες κατι στείλε pm.


Εδώ είμαστε για να γράφουμε τη γνώμη μας τεκμηριωμένα και με σεβασμό στο φόρουμ. Αυτό κάνω τόσα χρόνια και θα συνεχίσω να το κάνω. Δεν χρειάζεται p.m. Τη λειτουργία του φόρουμ όπως είναι λογικό την ξέρω πολύ καλύτερα από εσένα.
Όταν ανακοινωθεί ο Σλούκας θα παραθέσω ότι έγραφες.
Οι υπόλοιποι συμφορουμίτες ξέρουν ποια ήταν η εικόνα για τον Σλούκα, μέχρι και τις αρχές Ιούνη, όταν και ανακοινώθηκε από το sport24, ότι συμφώνησε.


ΤΟ "παιχνιδάκι" και το ¨παιδικό" που έγραψες χθες είναι αιτία αναφοράς και στα όρια του προσβλητικού.
Δεν χρησιμοποιώ ποτέ τέτοιες εκφράσεις ούτε τέτοιο ύφος.
Κοίτα να δεις τους κανόνες του φόρουμ, γιατί από την αρχή έχεις μπει φουριόζος.
Κοιτα οταν σου γραφει καποιος οτι τον ενοχλει κατι επαναλαμβανομενο και δεν προσπαθεις να το βελτιωσεις τοτε αναγκαστικά αύτο βλεπω ότι γίνεται. Και μάλιστα όταν στο γράφει αυτο μετά απο εκφράσεις οπως οι παρακάτω που δεν είναι στο όριο των κανονισμων αλλά κανονικά flame post . Ειμαι πραγματικά πολυ πολυ ήρεμος, αλλα είναι flame. Δες τα και μόνος σου και εύχομαι για τελευταία φορά να παραδεχτεις τα λάθη σου. Τα κοκκινιζω για να σε βοηθησω


"Είναι κι ότι έχεις φαγωθεί από τον χειμώνα ότι δεν θα έρθουν καλοί παίκτες, και σε μπερδεύει παραπάνω.
Κατανοώ και συμπάσχω. "

" Έχω μια αίσθηση ότι κολλάς σε ορισμένα θέματα.
Δεν γουστάρεις τους Αγγελόπουλους. Τους χρεώνεις τα πάντα και κλείνεις τα μάτια όταν πάνε να κάνουν κάτι καλό στην ομάδα, όπως φέτος.
"
είναι όλο flame διότι ούτε κολλάω κάπου , ούτε μου αρεσουν εκφασεις στυλ γουσταρω κτλ. σε φορουμ γραφουμε και δε γνωριζόμαστε για τέτοια γραφή.

Και συνεχίζεις......

Γουστάρεις τον Μπλατ και πάλι κλείνεις τα μάτια στην πλήρη αποτυχία του πέρσι το καλοκαίρι.

αυτό που ακούμε (από σένα, σε σταθερή βάση και περισσότερο από τον καθένα[/color]) είναι ότι ο Σλούκας θα έρθει όπως ήρθε και πέρσι....

εδω αγαπητέ για αλλη μια φορα βαζεις λογια. Μιλας στον πληθυντικό λες και ολοι συμφωνουν μαζί σου, Τα γραπτά μένουν βρες δυο ποστ που είπα ότι δε θα ερθει ο σλουκας.

Αγαπητέ, αν θεωρείς καποια απο τα παραπάνω flame προσβλητικά ειρωνικά ή μη αληθή παω πάσο. Ξαναδιάβασε τους κανόνες και άσε εμένα. Στη τελική εκτός απο τις δύο λεξουλες που είπα μετά απο όλα τα παραπάνω βρες μου πραγματικά αλλη μια. Πραγματικά εισαι πολύ φαουλ εδω, διότι είναι στάση ζωης για εμένα να μη προσβάλω ούτε καν με κεκαλυμμενες μορφές γραφής. Αν θεωρεις οτι θα γραφεις μονος σου, δυστυχως θα πρεπει να βελτιωθει εδω το φορουμ με την προσθηκη μπλοκ. Δεν ειμαστε στο μακρινο 2000, ολοι μας εχουμε φορουμ που συμμετεχουμε και ξερουμε τους κανονες. Είμαστε στο καταλληλο νήμα για off topic συζητηση καλά έκανες και το έφερες εδώ αλλά βαριέμαι αφάνταστα συζητηση για τη προηγούμενη σεζον. Είδες ότι δε συμμετέχω, για τον χαρισον ήθελα να γραψω και για το ότι κάθε παίκτης μπορεί να είναι πολυτιμος ανάλογα με τη χρήση του κοουτς. Το είδαμε καθαρά και με τη χρήση του ρουμπιτ επι μπαρτζω πχ.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 21, 2020 11:38 am

Redfly έγραψε:
Κυρ Ιουν 21, 2020 11:15 am



Κοιτα οταν σου γραφει καποιος οτι τον ενοχλει κατι επαναλαμβανομενο και δεν προσπαθεις να το βελτιωσεις τοτε αναγκαστικά αύτο βλεπω ότι γίνεται. Και μάλιστα όταν στο γράφει αυτο μετά απο εκφράσεις οπως οι παρακάτω που δεν είναι στο όριο των κανονισμων αλλά κανονικά flame post . Ειμαι πραγματικά πολυ πολυ ήρεμος, αλλα είναι flame. Δες τα και μόνος σου και εύχομαι για τελευταία φορά να παραδεχτεις τα λάθη σου. Τα κοκκινιζω για να σε βοηθησω


"Είναι κι ότι έχεις φαγωθεί από τον χειμώνα ότι δεν θα έρθουν καλοί παίκτες, και σε μπερδεύει παραπάνω.
Κατανοώ και συμπάσχω. "

" Έχω μια αίσθηση ότι κολλάς σε ορισμένα θέματα.
Δεν γουστάρεις τους Αγγελόπουλους. Τους χρεώνεις τα πάντα και κλείνεις τα μάτια όταν πάνε να κάνουν κάτι καλό στην ομάδα, όπως φέτος.
"
είναι όλο flame διότι ούτε κολλάω κάπου , ούτε μου αρεσουν εκφασεις στυλ γουσταρω κτλ. σε φορουμ γραφουμε και δε γνωριζόμαστε για τέτοια γραφή.

Και συνεχίζεις......

Γουστάρεις τον Μπλατ και πάλι κλείνεις τα μάτια στην πλήρη αποτυχία του πέρσι το καλοκαίρι.

αυτό που ακούμε (από σένα, σε σταθερή βάση και περισσότερο από τον καθένα[/color]) είναι ότι ο Σλούκας θα έρθει όπως ήρθε και πέρσι....

εδω αγαπητέ για αλλη μια φορα βαζεις λογια. Μιλας στον πληθυντικό λες και ολοι συμφωνουν μαζί σου, Τα γραπτά μένουν βρες δυο ποστ που είπα ότι δε θα ερθει ο σλουκας.

Αγαπητέ, αν θεωρείς καποια απο τα παραπάνω flame προσβλητικά ειρωνικά ή μη αληθή παω πάσο. Ξαναδιάβασε τους κανόνες και άσε εμένα. Στη τελική εκτός απο τις δύο λεξουλες που είπα μετά απο όλα τα παραπάνω βρες μου πραγματικά αλλη μια. Πραγματικά εισαι πολύ φαουλ εδω, διότι είναι στάση ζωης για εμένα να μη προσβάλω ούτε καν με κεκαλυμμενες μορφές γραφής. Αν θεωρεις οτι θα γραφεις μονος σου, δυστυχως θα πρεπει να βελτιωθει εδω το φορουμ με την προσθηκη μπλοκ. Δεν ειμαστε στο μακρινο 2000, ολοι μας εχουμε φορουμ που συμμετεχουμε και ξερουμε τους κανονες. Είμαστε στο καταλληλο νήμα για off topic συζητηση καλά έκανες και το έφερες εδώ αλλά βαριέμαι αφάνταστα συζητηση για τη προηγούμενη σεζον. Είδες ότι δε συμμετέχω, για τον χαρισον ήθελα να γραψω και για το ότι κάθε παίκτης μπορεί να είναι πολυτιμος ανάλογα με τη χρήση του κοουτς. Το είδαμε καθαρά και με τη χρήση του ρουμπιτ επι μπαρτζω πχ.
Αν σε ενοχλεί η τεκμηριωμένη μου απάντηση σε όσα γράφεις (σε σταθερό μοτίβο από τότε που μπήκες) δεν μπορώ να κάνω κάτι. Θα συνεχίσω να σου απαντώ, πάντα στα σωστά πλαίσια που έχουμε μάθει τόσα χρόνια εδώ μέσα.

Σου έχω βρει παραπάνω από 2 ποστ που γράφεις ότι δεν θα έρθει ο Σλούκας :) . Θα στα παραθέσω όταν υπογράψει ο Σλούκας, όπως προείπα. Εκτός αν επιμένεις για τώρα.

Τα όσα μου υπογραμμίζεις σε κόκκινο, δεν συνιστούν εμπρηστικά σχόλια, ενώ καμία από τις λέξεις που χρησιμοποιώ δεν έχει προσβλητική χροιά, σε αντίθεση με το "παιδικό" και "παιχνιδάκι" (πόσο μάλλον όταν τις απευθύνεις σε μεγαλύτερό σου).

Ένα από τα 2 μου αντικείμενα εδώ και 2μιση δεκαετίες, σχεδόν, σχετίζεται με τη σωστή εκφορά των ελληνικών. Τουτέστιν, ξέρω πολύ καλά το ειδικό βάρος των όσων γράφω.

Στο συγκεκριμένο φόρουμ είσαι πολύ νέος ακόμα.
Εγώ μόνο σε αυτό το φόρουμ γράφω και δεν κατέχω ούτε από σόσιαλ ούτε από άλλα παρεμφερή. Αλλά αυτό το ξέρω πολύ καλύτερα από σένα. Τοις πράγμασι...

Ποιος σου είπες να μην πάρεις μέρος στην κουβέντα για τον Χάρισσον;

Έγραψες κάτι που δεν στέκει (σχετικά με τις θέσεις που παίζει) και σε διόρθωσα. Έτσι κάνουμε σε αυτό το φόρουμ. :) Και μαθαίνουμε από τους άλλους. Εν οίδα ότι ουδέν οίδα που έλεγε και ο drank the conium.

Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1428
Δημοσιεύσεις: 6371
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 21, 2020 11:59 am

Δεν χρειάζονται flame posts και επιθέσεις επί του προσωπικού Redfly και basket72, οπότε θεωρούμε ότι το θέμα λήγει εδώ. Τα υπόλοιπα αν θέλετε μπορείτε να τα πείτε με pm ώστε να μην κουράζονται και οι υπόλοιποι χρήστες που μπορεί να διαβάζουν το τόπικ. :wink:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 21, 2020 12:12 pm

kojito έγραψε:
Κυρ Ιουν 21, 2020 11:59 am
Δεν χρειάζονται flame posts και επιθέσεις επί του προσωπικού Redfly και basket72, οπότε θεωρούμε ότι το θέμα λήγει εδώ. Τα υπόλοιπα αν θέλετε μπορείτε να τα πείτε με pm ώστε να μην κουράζονται και οι υπόλοιποι χρήστες που μπορεί να διαβάζουν το τόπικ. :wink:

Φιλε μου πραγματικα συγγνωμη. Το κακο ειναι οτι όσο εγραφα ήδη καταλάβαινα οτι πρέπει να είναι υπερβολικά κουραστικη συζητηση σε public ποσταριμσα. Eίναι ομως μια διαφωνια περι flame post που ίσως ενας mod σε pm να μας το ξεκαθαρίσει και να βοηθήσει να κατανοήσουμε τον ορο. . Για να ξερεις παντως, οταν διαβασα το μηνυμά σου ήδη εσβησα αλλο ενα σεντονι και μπαίνω σε mode i love this game :dribble: .

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 21, 2020 12:55 pm

Επειδή ότι γράφω γίνεται με σκοπό να μπορούμε να αναγνωρίζουμε τα λάθη μας εδώ μέσα (πόσο μάλλον, όταν πρόκειται για επαναλαμβάνομενο μοτίβο) θα επανέλθω όταν ανακοινωθεί ο Σλούκας και θα παραθέσω κάποια εαρινά σχόλια του RedFly. Σταχυολόγησα λίγα και μονάχα από τις αρχές Μάρτη μέχρι τον Απρίλη.
Υπάρχουν κι άλλα μέχρι και τα μέσα Μάη (κατά προσέγγιση, το χρονικό πλαίσιο).
Οταν πέφτουμε σταθερά έξω και δεν το παραδεχόμαστε αλλά κάνουμε σαν να μην το έχουμε ποτέ πει, είναι κουραστικό και είναι κάτι που δεν το είχα συνηθίσει στο παλιό φόρουμ, με τις κωλοτούμπες.
Αν από την άλλη ο RedFly είναι απλώς αφηρημένος ή έχει απλώς κακό μνημονικό, και ¨σβήνει¨ότι γράφει τότε να του ζητήσω και συγγνώμη. Το εννοώ. Από μένα, εδώ μπαίνει τέλος κι όχι πριν 2 ποστς.

austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 11:22 pm

ο Γουντς είναι περίπτωση παίκτη που αν δεν ήταν βλαμμένος θα είχε κάνει τεράστια καριέρα στο ΝΒΑ και στην Ευρώπη θα ερχόταν μόνο για διακοπές. εξωφρενικό potential το οποίο φαινόταν ακόμα και όταν βαριόταν να παίξει (πάντα δηλαδή).

αν θυμάμαι καλά τον είχαν διώξει από το ΝΒΑ επειδή εκτός των άλλων συμμετείχε και σε κυνομαχίες;

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 11:47 pm

austerity_blues έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 11:22 pm
ο Γουντς είναι περίπτωση παίκτη που αν δεν ήταν βλαμμένος θα είχε κάνει τεράστια καριέρα στο ΝΒΑ και στην Ευρώπη θα ερχόταν μόνο για διακοπές. εξωφρενικό potential το οποίο φαινόταν ακόμα και όταν βαριόταν να παίξει (πάντα δηλαδή).

αν θυμάμαι καλά τον είχαν διώξει από το ΝΒΑ επειδή εκτός των άλλων συμμετείχε και σε κυνομαχίες;
Ναι, κι επίσης έχει τιμωρηθεί τουλάχιστον 4 φορές για ναρκωτικά, σε ένα Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός έπαιζε μπουνιές μετά από ένα ριμπάουντ, στο κολέγιο τον θεωρούσαν νταή, στον Πολωνία πλάκωσε ένα κόουτς, γενικά το παιδί δεν είναι για προξενιό.

5
1 Εικόνα 4 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 12:04 am

yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 11:47 pm
austerity_blues έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 11:22 pm
ο Γουντς είναι περίπτωση παίκτη που αν δεν ήταν βλαμμένος θα είχε κάνει τεράστια καριέρα στο ΝΒΑ και στην Ευρώπη θα ερχόταν μόνο για διακοπές. εξωφρενικό potential το οποίο φαινόταν ακόμα και όταν βαριόταν να παίξει (πάντα δηλαδή).

αν θυμάμαι καλά τον είχαν διώξει από το ΝΒΑ επειδή εκτός των άλλων συμμετείχε και σε κυνομαχίες;
Ναι, κι επίσης έχει τιμωρηθεί τουλάχιστον 4 φορές για ναρκωτικά, σε ένα Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός έπαιζε μπουνιές μετά από ένα ριμπάουντ, στο κολέγιο τον θεωρούσαν νταή, στον Πολωνία πλάκωσε ένα κόουτς, γενικά το παιδί δεν είναι για προξενιό.
Γενικα το παιδι ενω ειχε πολλες προοπτικες , δεν ειχε μυαλο και σοβαροτητα για να μπορεσει να κανει την καριερα που θα μπορουσε να πετυχει.

0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 1:56 am

Ο Woods είναι από τις μεγάλες, οριακά cult, μορφές που φέραμε από τότε που ανέλαβαν οι Αγγελόπουλοι. Όποιος δεν έχει ζήσει ομηρικές μάχες στο φόρουμ τότε 2007-2008 σχετικά με αυτόν τον παίκτη, δεν ξέρει τι έχασε. Υπήρχε θυμάμαι κάποιο μέλος που μετά τις μπουνιές, τον είχε βάλει avatar να κοιτάει από τον πάγκο με δολοφονικό βλέμμα :D

Κατά τ' άλλα τρομερός παικταράς, αλλά αυτοκαταστροφικός και υπερβολικά έντονος χαρακτήρας, έχει στην πλάτη ατοπήματα, έχει κάνει ουκ ολίγες λαλακίες στο γήπεδο και γενικά πολύ ασταθής. Αν είχε μυαλό, θα είχε πάρει άλλη τροπή η καριέρα του.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”