Ολυμπιακός Off Topic

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 15, 2020 5:22 pm

Αντιπαρέρχομαι τα κακεντρεχή σχόλια για τα βαμμένα μαλλιά του προπονητ-ού.
Και θα ρωτήσω κάτι: Αποδείξεις έχεις ότι τα βάφει; :P εε;;;
Εικόνα
[/quote]

Για τέτοιες αποδείξεις μιλάω. Να τον τσιμπήσεις επί τω έργω :P

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5423
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 16, 2020 3:47 pm

Ο Μπλατ αναφέρθηκε σε συνέντευξη του για την αποχώρηση του από την ομάδα.
«Ο βασικός λόγος που αποχώρησα από τον Ολυμπιακό ήταν η υγεία μου και ένιωσα ότι έπρεπε να το κάνω. Βασικά, έπρεπε να προσέξω τον εαυτό μου και να δω αν μπορώ να γίνω καλά. Μετά από αυτό, θα αποφάσιζα εάν θα συνέχιζα την προπονητική ή αν θα έκανα άλλη δουλειά. Δίνω μάχη με τη νόσο που έχω, αλλά πηγαίνω καλά. Δεν είναι εύκολο, αλλά γενικά είμαι καλά»,
ΠΗΓΗ

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4638
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 03, 2020 7:22 pm

Δεν τα λεω με σιγουρια(δεν μου προκαλει και ενδιαφερον να το ψαξω οτι παιρνει το ματι μου απο δω και απο κει) αλλα εχω την εντυπωση οτι οι αφοι δεν εχουν σχεση με την χαλυβουργικη εδω με πολλα χρονια και η αρκαντια παει μια χαρα.Αυτο δεν παει να πει οτι θα ριξουν λεφτα στο μπασκετ,στην ελλαδα και οι 2 πιο πολυ διαχειριση των εσοδων κανουν,αντε να βαλουν και 2-3 εκ απο την τσεπη τους..
Αν θελαν παντως οι αφοι να πεταξουν χρημα θα μπορουσαν να εχουν παλι 40μυρια μπατζετ στο χαλαρο με την περιουσια που εχουν..

0
redhunter

 sophomore
Reactions: 27
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 31, 2020 12:07 pm
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Ιουν 03, 2020 8:57 pm

Οι αφοι δεν εχουν σχεση με την χαλυβουργικη.Ειναι μικρομετοχοι και οι 2 μαζι εχουν 10% της χαλυβουργικης.Ο πατερας τους ειναι το μεγαλο αφεντικο και εχει την πλειοψηφια των μετοχων.Αντιθετα εχουν το 66,6% της arcadia και το 66,6% του παρκου στην Ελβετια.

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 03, 2020 9:24 pm

Το να συζητάμε για την οικονομική κατάσταση των Αγγελόπουλων δεν έχει κανένα νόημα γιατί δε γνωρίζουμε τις προθέσεις τους. Και σούπερ να τα πάνε, από πού προκύπτει ότι θέλουν να βάλουν περισσότερα λεφτά στο μπάσκετ;

Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 04, 2020 8:43 am

Ειλικρινά όλη αυτή η συζήτηση για τους Αγγελόπουλους, αλλά και γενικότερα για επιχειρηματίες με τεράστιες περιουσίες πάντα μου προκαλεί απορία για το πόσο εύκολα ο κόσμος νομίζει ότι ξέρει τις επιχειρηματικές τους δραστηριότητες. Είναι αντίστοιχο παράδειγμα με τον Αλαφούζο στον ποδοσφαιρικό Παναθηναϊκό που τον έλεγαν Αφραγκούζο. Πως γίνεται εμείς που ζούμε με όσα χρήματα ζούμε να καθόμαστε να ψάχνουμε στο Ίντερνετ σε σάιτ συμφερόντων των μεν και των δε και να λέμε ότι πχ δεν έχει τόσα χρήματα ο Γιαννακόπουλος ή οι Αγγελόπουλοι γιατί επενδύουν χωρίς να έχουμε καμία πρόσβαση στα οικονομικά τους δεδομένα;

Και σε αντίθεση με πολλούς, προσωπικά έχω πει ουκ ολίγα πράγματα για τους Αφούς τόσα χρόνια εδώ μέσα. Αν τώρα έχουν διάθεση να επενδύσουν καλά κάνουν, το αν ξεχρέωσαν τον τάδε ή τη ΔΕΗ ούτε το ξέρουμε και αν γίνει κιόλας δε θα το μάθουμε τόσο άμεσα όσο νομίζουμε. H μόνη πληροφορία που είχα προσωπικά (και δεν είναι και κανένα μυστικό του κράτους) είναι ότι οι Αγγελόπουλοι πρόβλημα με λεφτά δεν είχαν ποτέ. Πρόβλημα με τη ρευστότητα λόγω κλειδώματος των λογαριασμών είχαν και χάσαμε και 2-3 παίκτες σε διαπραγματεύσεις λόγω των προβλημάτων αυτών. Και όπως φαίνεται από τη διάθεσή τους για επένδυση, αρκετά εξ αυτών μοιάζουν να έχουν λυθεί. Είμαι 100% σίγουρος; Όχι. Στα υπόλοιπα με κάλυψαν οι φίλοι Redfly και basket72 :smile:

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Nemesakos

 nba
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 2494
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2015 12:50 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 04, 2020 12:28 pm

Ας λήξει εδώ. Μιλάτε όλοι για πράγματα που δεν γνωρίζετε. Επίσης αρχίζει και οπαδικοποιείται το όλο θέμα και δεν έχει νόημα. Ας κρατήσουμε ένα επίπεδο και ας μην λέμε πληροφορίες για πράγματα που νομίζουμε ότι γνωρίζουμε ενώ επί της ουσίας γνωρίζουμε μόνο ότι πασάρουν οπαδικοποιημένα ΜΜΕ... ;)

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nemesakos

 nba
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 2494
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2015 12:50 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 04, 2020 1:15 pm

Κλειδώνει μέχρι νεοτέρας. Τέτοιες κουβέντες δεν έγιναν ποτέ στο forum για να γίνουν τώρα..

Όσοι μπήκαν για να προκαλέσουν και να βγάλουν τα οπαδικά κόμπλεξ τους ας το σκεφτούν ξανά...

4
4 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nemesakos

 nba
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 2494
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2015 12:50 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 09, 2020 7:24 am

Ανοίγουμε και πάμε λίγο πιο ήρεμα.. 8-) 8-)

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 09, 2020 12:44 pm

Έγινε και ο σχετικός καθαρισμός από τα... off topic του off topic.

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 20, 2020 9:20 am

Τους παίκτες πέρσι τους επέλεξε ο Μπλατ. Την ομάδα την έστησε ο Μπλατ.
Αν το έκανε για να τρολάρει την ΚΑΕ που τον τρόλαρε, πρώτη είναι ένα ενδεχόμενο.
Αν ήταν επηρεασμένος από τη βαριά αρρώστια που τού έλαχε, είναι ακόμη ένα ενδεχόμενο.
Αν κατάλαβε ότι η χρονιά είναι χαμένη και είπε να πάει μόνο με παίκτες στοιχήματα/λόττο/πρότο κ.α
είναι άλλη μια πιθανότητα.
Ίσως η αλήθεια να βρίσκεται κάπου στη μέση και να έχουμε έναν συγκερασμό στη συγκεκριμέν περίπτωση.
Πάντως το γεγονός ότι ο καλός(ως και πολύ καλός) στη στελέχωση (και στον Ολυμπιακό της πρώτης χρονιάς έκανε λάθη, παίρνοντας 2 παίκτες που έπαιζαν στο 3, τη στιγμή που είχε έναν βασικό γρανάζι-τον Παπ - στη θέση εκείνη, και επιλέγοντας για δεύτερο 5αρι το, 4ρι Λεντέι.) αλλά χαλάλι του. ΄ΉΤαν η πρώτη του χρονιά και μέχρι να σκάσει το πρόβλημα με τα λεφτά, η ομάδα ήταν ανταγωνιστική και στις πρώτες θέσεις.

ΤΟν Μπλατ τον υπερασπίζομαι σταθερά, αλλά αν δεν έχει (κι αυτός) ευθύνη για το περσινό έκτρωμα, τότε να αναθεωρήσουμε τις απόψεις μας για τον ρόλο του προπονητή και να καταλήξουμε ότι ο προπονητής είναι όπως ο Σκουρτόπουλος στην Εθνική μας. Τελευταίο γρανάζι. :)
¨Οπως έχουμε γράψει μες τον χειμώνα, κακώς έμεινε ο Μπλατ με όλα αυτά που συνέβαιναν. Με το που τελείωσε η πρώτη του χρονιά, έπρεπε να δηλώσει παραίτηση.

Η οποιαδήποτε σύγκριση της περσινής ΤΡΟΛ χρονιάς με χρονιές που παίκτες που ξεπέρασαν τις δυνατότητές τους, σήκωσαν κούπες, δεν αδικεί κανέναν άλλο παρά τους ίδιους τους παίκτες και την ιστορία του μπασκετικού Ολυμπιακού, που έχει πολύ ωραία χαρακτηριστικά την τελευταία δεκαετία.
Και κάποια εκτρωματικά -στα οποία σταθήκαμε, όταν έπρεπε- αλλά τα κατορθώματα αυτής της ομάδας, είναι one of a kind που λένε και στο ορεινό μου χωριό.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3226
Δημοσιεύσεις: 6045
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 20, 2020 2:02 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Ιουν 20, 2020 9:20 am
Τους παίκτες πέρσι τους επέλεξε ο Μπλατ. Την ομάδα την έστησε ο Μπλατ.
Αν το έκανε για να τρολάρει την ΚΑΕ που τον τρόλαρε, πρώτη είναι ένα ενδεχόμενο.
Αν ήταν επηρεασμένος από τη βαριά αρρώστια που τού έλαχε, είναι ακόμη ένα ενδεχόμενο.
Αν κατάλαβε ότι η χρονιά είναι χαμένη και είπε να πάει μόνο με παίκτες στοιχήματα/λόττο/πρότο κ.α
είναι άλλη μια πιθανότητα.
Ίσως η αλήθεια να βρίσκεται κάπου στη μέση και να έχουμε έναν συγκερασμό στη συγκεκριμέν περίπτωση.
Πάντως το γεγονός ότι ο καλός(ως και πολύ καλός) στη στελέχωση (και στον Ολυμπιακό της πρώτης χρονιάς έκανε λάθη, παίρνοντας 2 παίκτες που έπαιζαν στο 3, τη στιγμή που είχε έναν βασικό γρανάζι-τον Παπ - στη θέση εκείνη, και επιλέγοντας για δεύτερο 5αρι το, 4ρι Λεντέι.) αλλά χαλάλι του. ΄ΉΤαν η πρώτη του χρονιά και μέχρι να σκάσει το πρόβλημα με τα λεφτά, η ομάδα ήταν ανταγωνιστική και στις πρώτες θέσεις.
Φίλτατε τον Punter τον "έφεραν" οι δύο δημοσιογράφοι/"τσαρτερίστες" που έχεις αναφέρει σε προηγούμενα σου post. :mrgreen: Έχω την εντύπωση πως έπεσε πρηχτήρι διαρκείας στη διοίκηση. :D Δεν πιστεύω πως ήταν επιλογή του, για τα υπόλοιπα συμφωνώ.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 20, 2020 2:10 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Ιουν 20, 2020 2:02 pm


Φίλτατε τον Punter τον "έφεραν" οι δύο δημοσιογράφοι/"τσαρτερίστες" που έχεις αναφέρει σε προηγούμενα σου post. :mrgreen: Έχω την εντύπωση πως έπεσε πρηχτήρι διαρκείας στη διοίκηση. :D Δεν πιστεύω πως ήταν επιλογή του, για τα υπόλοιπα συμφωνώ.
Δεν το ήξερα για τον Πάντερ και για να το λες εσύ, το πιστεύω! :wink:

Σε κάθε περίπτωση αυτό που ήθελα να πω σε έναν συμφορουμίτη, είναι ότι ο προπονητής με το ειδικό βάρος του Μπλατ, δεν μπορεί να είναι άμοιρος ευθυνών. Ακόμα και για το φόρτωμα του Πάντερ που λες.

Και τα λέω εγώ, που τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση τον Μπλατ και τον έχω υπερασπιστεί και σε αυτό και στο ¨"παλιό" φόρουμ.
Εγώ πέρσι δεν ασχολήθηκα καθόλου με την ομάδα του Ολυμπιακού. Την είχα ως χρονιά διεκπεραίωσης και τίποτε άλλο. Φαινόταν από μακριά για το που πάει. Κρίμα που δεν έπαιξαν οι νέοι μας παίκτες. ΚΑι στην κανονική αλλά και στην ¨αναπτυξιακή". Φιάσκο μεγάλο, μιλάμε. Κι η ονομασία της β΄ομάδας επίσης. Πήραμε 30ορηδες "κομμάντο" της Α2, αντί να αναπτύξουμε τους μικρούς.

Επειδή γυρόφερνε καιρό τώρα ως μέτρο σύγκρισης κι έκανα κι εγώ το λάθος να απαντώ σε λάθος topic, είπα να κάνω μια τοποθέτηση εδώ.

reignman

allstar
Reactions: 1111
Δημοσιεύσεις: 3486
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 20, 2020 2:27 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Ιουν 20, 2020 2:02 pm
basket72 έγραψε:
Σάβ Ιουν 20, 2020 9:20 am
Τους παίκτες πέρσι τους επέλεξε ο Μπλατ. Την ομάδα την έστησε ο Μπλατ.
Αν το έκανε για να τρολάρει την ΚΑΕ που τον τρόλαρε, πρώτη είναι ένα ενδεχόμενο.
Αν ήταν επηρεασμένος από τη βαριά αρρώστια που τού έλαχε, είναι ακόμη ένα ενδεχόμενο.
Αν κατάλαβε ότι η χρονιά είναι χαμένη και είπε να πάει μόνο με παίκτες στοιχήματα/λόττο/πρότο κ.α
είναι άλλη μια πιθανότητα.
Ίσως η αλήθεια να βρίσκεται κάπου στη μέση και να έχουμε έναν συγκερασμό στη συγκεκριμέν περίπτωση.
Πάντως το γεγονός ότι ο καλός(ως και πολύ καλός) στη στελέχωση (και στον Ολυμπιακό της πρώτης χρονιάς έκανε λάθη, παίρνοντας 2 παίκτες που έπαιζαν στο 3, τη στιγμή που είχε έναν βασικό γρανάζι-τον Παπ - στη θέση εκείνη, και επιλέγοντας για δεύτερο 5αρι το, 4ρι Λεντέι.) αλλά χαλάλι του. ΄ΉΤαν η πρώτη του χρονιά και μέχρι να σκάσει το πρόβλημα με τα λεφτά, η ομάδα ήταν ανταγωνιστική και στις πρώτες θέσεις.
Φίλτατε τον Punter τον "έφεραν" οι δύο δημοσιογράφοι/"τσαρτερίστες" που έχεις αναφέρει σε προηγούμενα σου post. :mrgreen: Έχω την εντύπωση πως έπεσε πρηχτήρι διαρκείας στη διοίκηση. :D Δεν πιστεύω πως ήταν επιλογή του, για τα υπόλοιπα συμφωνώ.
Φιλε μου ομως.... Δεν εκανε ο Παντερ , αλλα κανει ο Χαρισον? Απο τα λιγα που εχω δει ενας Punter v2 ειναι. Με πιο γεματο frame σωματικα και σαφεστατα λιγοτερο γρηγορος/explosive(1ο βημα κτλ). Που σουταρει ακομα περισσοτερο απο τον Punter και δεν παταει μεσα σχεδον με τιποτα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 20, 2020 2:45 pm

reignman έγραψε:
Σάβ Ιουν 20, 2020 2:27 pm


Φιλε μου ομως.... Δεν εκανε ο Παντερ , αλλα κανει ο Χαρισον? Απο τα λιγα που εχω δει ενας Punter v2 ειναι. Με πιο γεματο frame σωματικα και σαφεστατα λιγοτερο γρηγορος/explosive(1ο βημα κτλ). Που σουταρει ακομα περισσοτερο απο τον Punter και δεν παταει μεσα σχεδον με τιποτα.
Κατ΄αρχάς η σύγκριση με πέρσι (στον βαθμό που έχει νόημα να γίνεται σύγκριση με τη χρονιά/παρωδία :oops: ) πρέπει να γίνει σε όλα επίπεδα κι όχι απομονώνοντας έναν παίκτη.
Από και πέρα, έχουμε δείγμα γραφής του Χάρισον σε καλύτερη λίγκα από αυτή που έπαιζε ο Πάντερ (τούρκικη έναντι ελληνικής και ιταλικής) και 2 χρονιές Eurocup συγκριτικά με το Champions League.
Επιπλέον, ο Χάρισσον παίρνει αρκετά δίποντα. Πάντα λιγότερα από τα 3π. αλλά έχει 3 ακόμα στατιστικούς πίνακες να δεις. 2 πέρσι και 2 φέτος. (Τουρκία και Ευρώπη).

Τέλος, δεν πετάω σκούφια με τον Χάρισσον, παρότι παίζει άνετα 2 θέσεις.
Θα προτιμούσα τον Μπρόκχοφ και τον Ντένμον, όπως έγραψα και χθες σε ερώτηση συμφορουμίτη.

Για να βάζουμε τα πράγματα στο σωστό τους πλαίσιο. Έχουμε έναν προπονητή που είναι κορυφή στη στελέχωση κι είναι κι Ολυμπιακός. Κι έχει ξαναδουλέψει στην ομάδα με θετικό πρόσημο.
Μετά γύρισε και την Ευρώπη και είναι "σοφότερος¨.

Έχει σχέδιο και το έχει βάλει από τον Γενάρη σε εφαρμογή παίρνοντας (με το τίποτε) Έλλις - Μακίσιικ (θα σου άρεσαν φαντάζομαι, μιας και θυμάμαι τις προτιμήσεις σου) πήρε και τον Μάρτιν και γρήγορα- γρήγορα τον Σλούκα που ήταν η πλέον κατάλληλη λύση. Καλύτερος κι από τον Νικ, για τον Ολυμπιακό.

Φαντάζεσαι τον Νικ να άρχιζε να "χτίζει" στο ΣΕΦ; Μία και δυο θα είχαν υπομονή οι "ανυπόμονοι¨" αλλά μέχρι πότε; :P Θα άρχιζε να γίνεται σύνθημα το πράσινο παρελθόν του.
Αν μη τι άλλο οι 2 πρώτες και αστραπιαίες κινήσεις του κόουτς (Οθέλος, Σακίλ) αφήνουν υποσχέσεις και για τις επόμενες. :wink:

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Σάβ Ιουν 20, 2020 2:50 pm, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”