Ολυμπιακός Off Topic

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 28, 2022 11:51 am

Εγω σταματησα να παρακολουθω ποδοσφαιρο λογω μαρινακη εδω και αρκετα χρονια..οποτε δεν θα τον ηθελα με τιποτα στο μπασκετ..που δεν νομιζω να θελει και ο ιδιος μιας και στο μπασκετ απλα μπαινεις μεσα οικονομικα..Μοιαζουν πολυ με τον δπγ ειναι η αληθεια,βεβαια σαν θεμα δυναμης δεν συγκρινονται..το πιο πιθανο ειναι οτι θα αποχωρουσε ο δπγ αν τυχον και ερχοταν ο βαγγελας.

Οι αφοι εχουν ενα σορο κακα,πολλα λεφτα δεν βαζουν..αλλα ειναι ξεκαθαρο οτι το κανουν επειδη αγαπανε την ομαδα η τουλαχιστον εχουνε τρελα/ψωνιο με αυτο το πραγμα και δεν το κανουν για αλλες δουλειες...Ουτε φιμωνουν τα μιντια ουτε επικηρυσουν οπαδους του τουιτερ που λενε κατι για το αφεντικο κτλ κτλ

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 28, 2022 12:09 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 28, 2022 11:51 am
Εγω σταματησα να παρακολουθω ποδοσφαιρο λογω μαρινακη εδω και αρκετα χρονια..οποτε δεν θα τον ηθελα με τιποτα στο μπασκετ..που δεν νομιζω να θελει και ο ιδιος μιας και στο μπασκετ απλα μπαινεις μεσα οικονομικα..Μοιαζουν πολυ με τον δπγ ειναι η αληθεια,βεβαια σαν θεμα δυναμης δεν συγκρινονται..το πιο πιθανο ειναι οτι θα αποχωρουσε ο δπγ αν τυχον και ερχοταν ο βαγγελας.

Οι αφοι εχουν ενα σορο κακα,πολλα λεφτα δεν βαζουν..αλλα ειναι ξεκαθαρο οτι το κανουν επειδη αγαπανε την ομαδα η τουλαχιστον εχουνε τρελα/ψωνιο με αυτο το πραγμα και δεν το κανουν για αλλες δουλειες...Ουτε φιμωνουν τα μιντια ουτε επικηρυσουν οπαδους του τουιτερ που λενε κατι για το αφεντικο κτλ κτλ
Καλά τα λές αλλά δεν έχεις σκεφτεί ότι θα είχες μαθει αφρικάνους μπασκετμπολίστες ενώ τώρα δεν έχεις ιδέα :D . Επίσης τώρα έχουμε τον σκακιστή για κόουτς ενώ με Βαγγέλα θα είχες τον ταβλαδόρο που θέλει και ποιο πολύ μυαλό (λολ). Τέλος και πιο σημαντικό θα ξέραμε τι αξία έχει να ονειρευόμαστε τη κούπα ενώ τώρα δε μπορούμε να το κάνουμε....

2
2 Εικόνα
corsaopc

 junior
Reactions: 64
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2011 9:49 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 28, 2022 12:26 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 28, 2022 11:51 am
Εγω σταματησα να παρακολουθω ποδοσφαιρο λογω μαρινακη εδω και αρκετα χρονια..οποτε δεν θα τον ηθελα με τιποτα στο μπασκετ..που δεν νομιζω να θελει και ο ιδιος μιας και στο μπασκετ απλα μπαινεις μεσα οικονομικα..Μοιαζουν πολυ με τον δπγ ειναι η αληθεια,βεβαια σαν θεμα δυναμης δεν συγκρινονται..το πιο πιθανο ειναι οτι θα αποχωρουσε ο δπγ αν τυχον και ερχοταν ο βαγγελας.

Οι αφοι εχουν ενα σορο κακα,πολλα λεφτα δεν βαζουν..αλλα ειναι ξεκαθαρο οτι το κανουν επειδη αγαπανε την ομαδα η τουλαχιστον εχουνε τρελα/ψωνιο με αυτο το πραγμα και δεν το κανουν για αλλες δουλειες...Ουτε φιμωνουν τα μιντια ουτε επικηρυσουν οπαδους του τουιτερ που λενε κατι για το αφεντικο κτλ κτλ
Δεν πρόκειται να σταματήσω ποτέ να βλέπω την ομάδα εξαιτίας κάποιου παράγοντα. Όπως έβλεπα και το μπάσκετ όταν παίζαμε με Αγαδακο. Απλά θα είμαι εκεί να λέω και τα καλά της εκάστοτε διοίκησης και να κράζω όταν βλέπω ότι πάει πολύ στραβά το πράγμα.

Στο ποδόσφαιρο το πρόβλημα δεν είναι τα λεφτά. Λεφτά σκορπάνε. Το πρόβλημα είναι καθαρά δομικό και διοικητικό τα τελευταία χρόνια που δεν υπάρχει καμία οργάνωση με σοβαρό τεχνικό διευθυντή κτλ κτλ και καμία ποδοσφαιρική λογική. Έχουν πάει σε στυλ μανατζερομαγαζι να γίνεται ένας κύκλος με.τα λεφτά. Ότι καλό μου βγαίνει να το πουλάω και να παίρνω καραβιες παιχτών μετά μήπως βγεί κανένας παιχταρας.

Στο μπάσκετ πχ μπορείς να πεις ότι η ομάδα τα τελευταία δέκα χρόνια είχε σημείο αναφοράς τον Σπανούλη και τον Πρίντεζη. Στο ποδόσφαιρο αν κάτσεις να σκεφτείς ποιός παίχτης ήταν σημείο αναφοράς τα τελευταία 10 χρόνια δεν θα βρείς κανένα. Γιατί έχουμε πάρει καμία 500αρια παίχτες και είμαστε στο φύγε εσύ έλα εσύ. Όποιος έχει τα φόντα να γίνει σημείο αναφοράς σκάει πρόταση και τον στέλνουμε με κορδέλα. Δεν ταυτίζεται ο κόσμος με κανέναν παίχτη γιατί όλοι περαστικοί είναι.

Οι Αγγελόπουλοι έβαζαν πολλά λεφτά κάποτε και μετά το 10 βάζουν πολύ λιγότερα αλλά κάθε χρόνο βάζουν. Πέρα από τον Ολυμπιακό αγαπάνε πολύ το άθλημα που λέγεται μπάσκετ. Πριν πάρουν τον Ολυμπιακό έκαναν συχνά ταξίδια Αμερική για να βλέπουν αγώνες NBA. Ποτέ δεν μπλέχτηκαν με παρασκήνιο να λαδωσουν για να έχουν εύνοια η να ταιζουν δημοσιογράφους του μπάσκετ για να τους λιβανιζουν από πρωί ως το βράδυ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1819
Δημοσιεύσεις: 2248
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Ιούλ 28, 2022 12:45 pm

corsaopc έγραψε:
Τετ Ιούλ 27, 2022 2:20 pm
shaq7 έγραψε:
Τετ Ιούλ 27, 2022 10:40 am


Με το ποδι τα βαραγε ο τρελος? τι ποσοστο ειναι αυτο ? :roofl: :roofl:
Χαχα. Είμαι σίγουρος ότι αν αντέξω να κάνω 500 σουτακια και δεν βαρεθω θα έχω πολύ καλύτερο ποσοστό.
Καλά, τώρα σοβαρολογούμε;
Υπάρχει άνθρωπος που θα πιστέψει ότι στ' αλήθεια είχε 41 στα 500; Μα το Θεό σας, υπάρχει;
Ο Λάρι τρολάρει (κάνει και ομοιοκαταληξία), διασκεδάζει, και καλά κάνει.
Στο τουίτερ, έχει κι άλλη φωτογραφία που δείχνει 6 στα 408, ποσοστό 1%, με τη λεζάντα "κάθε μέρα και καλύτερα".
Να θυμίσω ότι την ευρωλίγκα φέτος είχε 32% και στο πρωτάθλημα 47%.

Α, και παρεμπιπτόντως, το έχει ρίξει στην προπόνηση, και αυτό θα φανεί στη νέα σεζόν.

1
1 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1819
Δημοσιεύσεις: 2248
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Ιούλ 28, 2022 12:52 pm

thory έγραψε:
Πέμ Ιούλ 28, 2022 11:29 am
Θα θέλατε οΒαγγεληςοΜαρινακης να πάρει κάποια στιγμή το τμήμα μπάσκετ;;
Κάτσε καλά, ρε φίλε.
Μας έκοψε το ποδόσφαιρο, μη μας κόψει και το μπάσκετ!

3
2 Εικόνα 1 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Ιούλ 28, 2022 1:18 pm

lefpan έγραψε:
Πέμ Ιούλ 28, 2022 12:52 pm
thory έγραψε:
Πέμ Ιούλ 28, 2022 11:29 am
Θα θέλατε οΒαγγεληςοΜαρινακης να πάρει κάποια στιγμή το τμήμα μπάσκετ;;
Κάτσε καλά, ρε φίλε.
Μας έκοψε το ποδόσφαιρο, μη μας κόψει και το μπάσκετ!
:roofl:

0
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3516
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 28, 2022 1:20 pm

Όχι δεν θέλουμε ο Βαγγέλας να πάρει τη ΚΑΕ. Δεν θέλω Μαρινάκιδες, dpgδες, Σαβίδηδες κλπ Όχι τόσο για αγωνιστικούς λόγους αλλά κυρίως για την εξωαγωνιστική τους εικόνα. Σίγουρα πρέπει μια ομάδα να έχει ένα πλάνο, είναι δικαίωμα όμως του κάθε προέδρου πόσα χρήματα θα βάλλει δεν μπορώ να κάνω κουμάντο στη τσέπη κανενός, δεν έχει δικαίωμα όμως να ξεφτιλίζει την ομάδα μας και τους φιλάθλους της με τη συμπεριφορά του. Και εγώ πια ελάχιστα παρακολουθώ την ποδοσφαιρική ομάδα ,κανένα παιχνίδι στην ευρώπη και πολύ είναι.
Προσωπικά τους αγγελόπουλους τους εκτιμώ και είμαι χαρούμενους που έχουμε αυτούς για προέδρους. Δεν είναι τυχαίο ότι η ομάδα είναι μέσα στις καλύτερες ομάδες της ευρώπης τα τελευταία 12-13 χρόνια στην ευρώπη και μάλιστα με ηγέτες έλληνες παίκτες.
Δεν συμφωνώ ότι ο Μαρινάκης ελέγχει την ΕΟΚ, ο λιόλιος βγήκε με μεγάλη πλειοψηφία., ουσιαστικά έπαιζε χωρίς αντίπαλο.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 28, 2022 2:51 pm

tarp7 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 28, 2022 1:20 pm

Δεν συμφωνώ ότι ο Μαρινάκης ελέγχει την ΕΟΚ, ο λιόλιος βγήκε με μεγάλη πλειοψηφία., ουσιαστικά έπαιζε χωρίς αντίπαλο.
Επειδη μονο εγω το υπονοησα, δεν λεω πως ο Μαρινακης ελεγχει την ΕΟΚ (σκασιλα του για το μπασκετ αλλωστε). Αλλα οτι ελεγχει την κυβερνηση, τον Αυγενακη και την διοικηση της ΕΟΚ εξ αντανακλασεως που ειναι σε μεγαλο βαθμο διοικηση με χαρακτηριστικα που προωθουσε η κυβερνηση και ο Αυγενακης σε ολες τις ομοσπονδιες που προσπαθησε να παρει υπο τον ελεγχο της ειτε το καταφερε (ΕΠΟ,ΚΟΕ, ΕΟΚ πχ) η εχασε (ΣΕΓΑΣ).
Προσωπικα εχω τοποθετηθει πως δεν ημουν ουτε υπερ της διοικησης Βασιλακοπουλου, ουτε Λιολιου.
Με το μαχαιρι στο λαιμο και μονο θα διαλεγα διοικηση Φασουλα, ασχετα αν την στηριξε ο Ολυμπιακος. Αν και θεωρουσα πως ο Φασουλας δεν ειχε την ικανοτητα να διοικησει και το εχει αποδειξει σε οποια πολιτικη-διοικητικη θεση ειχε στο παρελθον , αλλα ηταν μια "προσπαθεια" λιγο πιο μπασκετικη απ τις αλλες δυο.Η υποθεση διοικησης ΕΟΚ ηταν χαμενη απο χερι κατα την γνωμη μου, δυστυχως.
Η διοικηση Λιολιου πιστευα και πιστευω πως ειναι επιχειρηματικου οριζοντα κατ αρχην και με τεχνοκρατικες εμμονες που αφορουν μονο τον επαγγελματικο αθλητσιμο και του Βασιλακοπουλου ηταν πλεον, απλα χαμενη στο διαστημα. :)
Θα επρεπε να επιλεγει μια διοικηση αναμεσα σε δυο εμμονες (Λιολιος, Βασιλακο), και μιας με μαλλον ελαχιστη δυνατοτητα να διοικησει λογο ικανοτητων (Φασουλα). Lose-lose δλδ.
Οντως επαιζε χωρις αντιπαλο πολιτικα :)

0
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3516
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 28, 2022 5:28 pm

Hipster έγραψε:
Πέμ Ιούλ 28, 2022 2:51 pm
tarp7 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 28, 2022 1:20 pm

Δεν συμφωνώ ότι ο Μαρινάκης ελέγχει την ΕΟΚ, ο λιόλιος βγήκε με μεγάλη πλειοψηφία., ουσιαστικά έπαιζε χωρίς αντίπαλο.
Επειδη μονο εγω το υπονοησα, δεν λεω πως ο Μαρινακης ελεγχει την ΕΟΚ (σκασιλα του για το μπασκετ αλλωστε). Αλλα οτι ελεγχει την κυβερνηση, τον Αυγενακη και την διοικηση της ΕΟΚ εξ αντανακλασεως που ειναι σε μεγαλο βαθμο διοικηση με χαρακτηριστικα που προωθουσε η κυβερνηση και ο Αυγενακης σε ολες τις ομοσπονδιες που προσπαθησε να παρει υπο τον ελεγχο της ειτε το καταφερε (ΕΠΟ,ΚΟΕ, ΕΟΚ πχ) η εχασε (ΣΕΓΑΣ).
Προσωπικα εχω τοποθετηθει πως δεν ημουν ουτε υπερ της διοικησης Βασιλακοπουλου, ουτε Λιολιου.
Με το μαχαιρι στο λαιμο και μονο θα διαλεγα διοικηση Φασουλα, ασχετα αν την στηριξε ο Ολυμπιακος. Αν και θεωρουσα πως ο Φασουλας δεν ειχε την ικανοτητα να διοικησει και το εχει αποδειξει σε οποια πολιτικη-διοικητικη θεση ειχε στο παρελθον , αλλα ηταν μια "προσπαθεια" λιγο πιο μπασκετικη απ τις αλλες δυο.Η υποθεση διοικησης ΕΟΚ ηταν χαμενη απο χερι κατα την γνωμη μου, δυστυχως.
Η διοικηση Λιολιου πιστευα και πιστευω πως ειναι επιχειρηματικου οριζοντα κατ αρχην και με τεχνοκρατικες εμμονες που αφορουν μονο τον επαγγελματικο αθλητσιμο και του Βασιλακοπουλου ηταν πλεον, απλα χαμενη στο διαστημα. :)
Θα επρεπε να επιλεγει μια διοικηση αναμεσα σε δυο εμμονες (Λιολιος, Βασιλακο), και μιας με μαλλον ελαχιστη δυνατοτητα να διοικησει λογο ικανοτητων (Φασουλα). Lose-lose δλδ.
Οντως επαιζε χωρις αντιπαλο πολιτικα :)
Καλά εννοείται ότι ο Μαρινάκης είναι ο άτυπος πρωθυπουργός της χώρας. Η όλη του συμπεριφορά μας έκανε να σταματήσουμε να βλέπουμε την ποδοσφαιρική ομάδα. Προσωπικά δεν τον θέλω στο μπάσκετ. Η διοίκηση αγγελόπουλων τη θεωρώ σοβαρή αντάξια της ομάδας μας και έχουν καταφέρει να έχουν την ομάδα μας στις κορυφαίες της ευρώπης.
Και εγώ το Φασούλα υποστήριζα λόγω και των παικτών του 1987. Το Λιόλιο δεν τον ήξερα μόνο για τον προμηθέα ήξερα ότι ήταν μεγαλομέτοχος, τον προτιμούσα φυσικά από τον βασιλακόπουλο.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 28, 2022 6:28 pm

tarp7 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 28, 2022 5:28 pm

Και εγώ το Φασούλα υποστήριζα λόγω και των παικτών του 1987. Το Λιόλιο δεν τον ήξερα μόνο για τον προμηθέα ήξερα ότι ήταν μεγαλομέτοχος, τον προτιμούσα φυσικά από τον βασιλακόπουλο.
Και εγω αν ημουν στην θεση σου (Ολυμπιακος) με τον Λιολιο θα ημουν :roofl:

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2584
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 28, 2022 7:12 pm

Κλείνοντας το οφ τοπικ να πω ότι για να μπεις στο μπάσκετ πρέπει να αγαπας πολυ την ομάδα μιας και μπαίνεις κάθε χρόνο μέσα.

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 828
Δημοσιεύσεις: 1517
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Ιούλ 29, 2022 6:18 am

Φέρτε τον Βεγγέλα να δέρνουμε τους παναθηναικούς στο κέντο του ΣΕΦ και να κάνουμε δηλώσεις στα κάπακια ότι διδάξαμε ήθος!

Αγνός ελληνικός πολιτισμός με καραπαππάδες, τσουκαλάδες και θεοδωρίδηδες.

1
1 Εικόνα
thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Ιούλ 29, 2022 6:47 am

Μιας και εγώ έθεσα την ιντριγκαδορικη ερώτηση για τον Μαρινάκη, να ξεκαθαρίσω ότι προσωπικά δεν θα τον ήθελα με τίποτα να ασχοληθεί με την μοναδική ομάδα που υποστηρίζω και γουστάρω να παρακολουθώ εδώ και δεκαετίες.
Για πάρα πολλούς λόγους..
Οι Αγγελόπουλοι έχουν τα θέματα τους, κάνουν ομολογουμένως ακαταλαβιστικα πράγματα ενίοτε, δεν μαρεσει που χαλούσαν εκατομμύρια όταν μπήκαν και τα τελευταία πολλά χρόνια έχουν αυτήν την οικονομική πολιτική, δεν μαρεσει η έπαρση τους κλπ κλπ αλλά δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω ότι αγαπάνε την ομάδα, ότι την διατηρούν σε τοπ επίπεδο, είναι εντάξει απέναντι στους εργαζόμενους τους και πολλά ακόμη θετικά.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3516
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 31, 2022 9:04 am


ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ!!

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 04, 2022 10:13 pm

Για κάποιον ανεξήγητο λόγο , ήθελα να υπενθυμίσω ότι στο τόπικ αυτό μπορούμε να μιλήσουμε για ποδόσφαιρο :D :bblove:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”