Ολυμπιακός Off Topic

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 23, 2020 10:26 am

Είχε και κάρφωμα του Τεόντοσιτς αρκετά εντυπωσικό, δεν θυμάμαι να το έχω δει και δεν το περίμενα.
Αγαπημένο το κάρφωμα του Παπανικολάου (του Δημήτρη) στην αρχή του βίντεο, πρέπει να ήταν στα 19 τότε και πρέπει να είχε κάνει 2-3 στην σειρά.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 23, 2020 10:37 am

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 23, 2020 10:26 am
Είχε και κάρφωμα του Τεόντοσιτς αρκετά εντυπωσικό, δεν θυμάμαι να το έχω δει και δεν το περίμενα.
Αγαπημένο το κάρφωμα του Παπανικολάου (του Δημήτρη) στην αρχή του βίντεο, πρέπει να ήταν στα 19 τότε και πρέπει να είχε κάνει 2-3 στην σειρά.
Πως μου ξέφυγε;;; Θα το ξαναδώ μετά!!
Πολύ εντυπωσιακά και δύσκολα (ως αποτέλεσμα ολοκληρωμένης κίνησης) ήταν τα 2 καρφώματα του παικταρά ( copyright Σούμποτιτς- Μπαρτζώκα όπως ο Χασάν Μάρτιν :wink: ) Γκόρντον Λούκας.
Πόσο θέλαμε στο ρόστερ αυτό έναν παίκτη σαν αυτόν.

Φοβερά είναι τα "τσεκουράτα" καρφώματα του Μακίσικ, που με Σλούκα και Χάρισσον δίπλα του νομίζω ότι θα τραβήξει τα βλέμματα πλουσιότερων ομάδων από εμάς. :bball:

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 23, 2020 10:42 am

yorgos έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 3:36 pm
Conan1982 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 9:55 am


Σήμερα που θα πάω θάλασσα; :D
Φοβάσαι μην τον ανακοινώσουν στο Σχινιά κι έχει κίνηση στην επιστροφή ; :hoho:
off topic:
Κίνηση αποκλείεται να έχει.
Εδώ πάω: shorturl.at/jmBDZ
Σχεδόν πάντα ήσυχα ως γαλήνια νερά, βράχος για βουτιές.
Έξτρα τιπ, Μην πάτε Σαββατοκύριακο έχει πολύ κόσμο, εντάξει όχι και σαν τις παραλίες στην Αθήνα, αλλά καθημερινές είναι πολύ λίγα άτομα, και αποφύγετε την δεξιά μεριά που πάνε μόνιμοι κατασκηνωτές με όλο το νοικοκυριό τους.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Neondreamer

 a1greece
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:01 pm
Τοποθεσία: Ν. Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Big Al
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 26, 2020 1:44 pm

Στο μεταξύ, ενώ Ρούμπιτ και Baldwin κουτσοβρήκαν ομάδα ΕΛ- έστω όχι από αυτές που θα πρωταγωνιστήσουν του χρόνου- Μπάιξ, Πωλ και Κουζμινσκας εξακολουθούν να παραμένουν στο ράφι. Και μπαίνει Αύγουστος σε σεζόν που τελείωσε από τον Απρίλιο

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 776
Δημοσιεύσεις: 2813
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 28, 2020 9:47 am

https://twitter.com/bogrinho/status/1287355654215208960


Ρε φέρτε το παιδί να παίξει Α2 με την ερυθρόλευκη να μας ανεβάσει τσακ μπαμ :mrgreen:

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
verycoco

 junior
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2015 11:59 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Che
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 31, 2020 11:42 am

Επειδή δε περνάει η μέρα και έχει λίγη δουλειά... Μόνο εγώ βλέπω απίστευτη γκίνια με παίκτες που προέρχονται από οποιαδήποτε άλλη γωνία του πλανήτη εκτός από αμερικα Ελλάδα και Σερβία(Yugoslavia) τραυματισμοί ντεφορμαρισματα κτλπ

0
μαζί με την ομάδα μεγαλώνουμε και εμεις...
Άβαταρ μέλους
iron80

 junior
Reactions: 77
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2010 11:58 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 03, 2020 1:42 am

basket72 έγραψε:
Σάβ Αύγ 01, 2020 9:47 pm
Ένας Ρότσεστι θα μας ήταν μια χαρά. Τον προτείνω και για "τσόντα" στον Παναθηναϊκό, αλλά νομίζω ότι τέτοιοι παίκτες είναι ιδανικοί για ένα ποιοτικό δεκάλεπτο. Επειδή όμως δεν θα πάμε για άλλον ξένο, ελπίζω να κρατησουμε τον Κόνιαρη κι ας έλεγα τόσο καιρό ότι και Κόνιαρης και Λάρε, πάει πολύ.

Ο Μπαρτζώκας θα έχει στο μυαλό του τον Τζένκινς στο 1, ως ο παίκτης που θα κατεβάσει την μπάλα και θα τρέξει τα πρώτα δευτερόλεπτα των επιθέσεων.
Δεν γεννάται θέμα για τον χειρισμό του ως pg, εκεί που τίθεται όμως θέμα είναι στην ικανότητά του στις τελικές :oops: . Είτε με τον Νέιτ Γουόλτερς, είτε με τον Ντε Μάρκους Νέλσον, είτε με τον Γιόβιτς, είτε με τον Λ. Μπράουν (στον Ερυθρό) ή με τον Ολιβερ Λαφαγιέτ στην Χ-Αρμάνι*, κατέβαινε στο 2 κι άφηνε τη δημιουργία στους προναφερθέντες.

Δεν μιλάμε για τη Χίμκι με την ιερή της αγελάδα. :P , τον Αλεξέι τον Μέγα.


Να μην υποτιμηθεί πάντως το πολύ καλό του σουτ και η ακόμα καλύτερη επιλογή που είχε στα σουτ(διαχρονικά, από τα χρόνια που έπαιζε μπάσκετ στην πατρίδα του). Μαζί με το περσινό 7% το ποσοστό καριέρας στην Ευρωλίγκα, είναι στο πολύ καλό 40.5%, σε εξίμισι σεζόν.

* Από εκείνη την Χ-Αρμάνι, έχουν φορέσει 3 παίκτες, τη φανέλα του Ολυμπιακού. Τζένκινς, Μακλίν και Λαφαγιέτ, ενώ Τζεντίλε και Λαουάλ έχουν παίξει στον Παναθηναϊκό.

Ένα βιντεάκι από τη βραδιά που επιλέχτηκε στον β' γύρο του νταφτ, για το Γκόλντεν Στέιτ. Έχει ένα ενδιαφέρον να ακούσει κανείς την ανάλυση των χαρακτηριστικών του. :bball:
Στο 1:28 περνάει στο κρόουλ ερώτημα "Ποιο είναι το μέλλον του Τζίμερ Φριντέτ στο ΝΒΑ? 😂😂😂✌✌✌

2
2 Εικόνα
Stavros83

 junior
Reactions: 51
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Παρ Δεκ 27, 2019 6:43 pm
Τοποθεσία: Παιανία
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Igor Kudelin
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 5

Δευ Αύγ 03, 2020 10:15 am

Μάγκες Sorry για το Off-Topic αλλά χθες εθεάθη ο Σλούκας μετά ξανθιάς βραχύσωμης υπάρξεως στο Ζαχαροπλαστείο ''Πρώτο της Βάρης΄΄ στις 23.40.
Έψαχνε να δει τι θα πάρει, ελπίζω να μην φόρτωσε πολύ υδατάνθρακα! Χα χα!
Μιλάμε δεν τον άφηνε καθόλου! Σκαρφάλωνε πάνω του και τον φιλούσε κάθε 30 δευτερόλεπτα. Άλλωστε δεν τον έφθανε ούτε με σκάλα.
Ήμουν από πίσω του, δεν του μίλησα καθόλου. Τι να του πω άλλωστε.
Ελπίζω να έχουν ''φύγει'' τα μέλια μέχρι την εκκίνηση της σεζόν γιατί φοβάμαι μην του επηρεάσει την απόδοση!!! :D

7
6 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Αύγ 03, 2020 11:10 am

Stavros83 έγραψε:
Δευ Αύγ 03, 2020 10:15 am
Μάγκες Sorry για το Off-Topic αλλά χθες εθεάθη ο Σλούκας μετά ξανθιάς βραχύσωμης υπάρξεως στο Ζαχαροπλαστείο ''Πρώτο της Βάρης΄΄ στις 23.40.
Έψαχνε να δει τι θα πάρει, ελπίζω να μην φόρτωσε πολύ υδατάνθρακα! Χα χα!
Μιλάμε δεν τον άφηνε καθόλου! Σκαρφάλωνε πάνω του και τον φιλούσε κάθε 30 δευτερόλεπτα. Άλλωστε δεν τον έφθανε ούτε με σκάλα.
Ήμουν από πίσω του, δεν του μίλησα καθόλου. Τι να του πω άλλωστε.
Ελπίζω να έχουν ''φύγει'' τα μέλια μέχρι την εκκίνηση της σεζόν γιατί φοβάμαι μην του επηρεάσει την απόδοση!!! :D
Ξανθιάς??? Μελαχρινό είναι το αμόρε του απ'όσο θυμάμαι. Χμ, είπε να τα αλλάξει όλα φέτος ο Σλούκι. Για να δούμε..

Άσχετο! Ξέρει κανείς τι ώρα είναι προγραμματισμένη η παρουσίαση της φανέλας?

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 03, 2020 1:38 pm

Stavros83 έγραψε:
Δευ Αύγ 03, 2020 10:15 am
Μάγκες Sorry για το Off-Topic αλλά χθες εθεάθη ο Σλούκας μετά ξανθιάς βραχύσωμης υπάρξεως στο Ζαχαροπλαστείο ''Πρώτο της Βάρης΄΄ στις 23.40.
Μπας και είσαι "παπαράτσο"; :P

germany96

 euroleague
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 1094
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2007 7:55 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 03, 2020 2:51 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Αύγ 03, 2020 1:38 pm
Μπας και είσαι "παπαράτσο"; :P
Λογικά διαβητικός θα είναι ο άνθρωπος, θα του είχε πέσει το σάκχαρο, οπότε για ιατρικούς λόγους αναγκάστηκε να πεταχτεί στα βλάχικα και με ιατρική συνταγή να πήρε κοντοσούβλι και σιροπιαστά για το σπίτι. Και ο Σλούκας γαϊδούρι που δεν του παραχώρησε την σειρά του ενώ έβλεπε πόσο σοβαρό ήταν το ζήτημα :lol:

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 03, 2020 10:45 pm

germany96 έγραψε:
Δευ Αύγ 03, 2020 2:51 pm

Λογικά διαβητικός θα είναι ο άνθρωπος, θα του είχε πέσει το σάκχαρο, οπότε για ιατρικούς λόγους αναγκάστηκε να πεταχτεί στα βλάχικα και με ιατρική συνταγή να πήρε κοντοσούβλι και σιροπιαστά για το σπίτι. Και ο Σλούκας γαϊδούρι που δεν του παραχώρησε την σειρά του ενώ έβλεπε πόσο σοβαρό ήταν το ζήτημα :lol:
Κεντάς. :)

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 05, 2020 5:26 pm

Stavros83 έγραψε:
Δευ Αύγ 03, 2020 10:15 am
Μάγκες Sorry για το Off-Topic αλλά χθες εθεάθη ο Σλούκας μετά ξανθιάς βραχύσωμης υπάρξεως στο Ζαχαροπλαστείο ''Πρώτο της Βάρης΄΄ στις 23.40.
Έψαχνε να δει τι θα πάρει, ελπίζω να μην φόρτωσε πολύ υδατάνθρακα! Χα χα!
Μιλάμε δεν τον άφηνε καθόλου! Σκαρφάλωνε πάνω του και τον φιλούσε κάθε 30 δευτερόλεπτα. Άλλωστε δεν τον έφθανε ούτε με σκάλα.
Ήμουν από πίσω του, δεν του μίλησα καθόλου. Τι να του πω άλλωστε.
Ελπίζω να έχουν ''φύγει'' τα μέλια μέχρι την εκκίνηση της σεζόν γιατί φοβάμαι μην του επηρεάσει την απόδοση!!! :D


Τον εβγαλε στην φορα ο Σταυρος και τωρα αναγκαστηκε το παιδι να το δημοσιοποιησει!!!! :D :D
Τα γλυκα παντως δεν τον εχουν πτοησει μαλλον θα κανει καλες καυσεις!! :P

1
1 Εικόνα
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 05, 2020 7:41 pm

Stavros83 έγραψε:
Δευ Αύγ 03, 2020 10:15 am
Ελπίζω να έχουν ''φύγει'' τα μέλια μέχρι την εκκίνηση της σεζόν γιατί φοβάμαι μην του επηρεάσει την απόδοση!!! :D
Αν δεν τραγουδάει σε κανένα πολιτιστικό κέντρο της πρωτευούσης, να μην αγχώνεσαι. :dribble:

Stavros83

 junior
Reactions: 51
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Παρ Δεκ 27, 2019 6:43 pm
Τοποθεσία: Παιανία
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Igor Kudelin
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 5

Παρ Αύγ 07, 2020 11:39 am

Μπράβο Shaq7! Αυτή η ξανθιά ήταν και στο Ζαχαροπλαστείο! Γλυκούλα από το πρόσωπο!
Πάω χρόνια απο το ''Πρώτο της Βάρης'', για κανά παγωτό μηχανής γιατί άμα μπλέξεις με τα γαλακτομπούρεκα και τα προφιτερόλ που έχει δεν ξεμπερδεύεις εύκολα.
Εγώ πρέπει να αρχίσω τις πρωτείνες μου φαίνεται γιατί είμαι 72 κιλά (1.83) και θέλω όγκο.
Θα ξαναπεράσω στις 23.40 σήμερα μπας και τον ξαναπετύχω αν και νομίζω πως υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να τον πετύχει κάποιος στο Waffle House! :D
Θα έχω και κινητό την επόμενη μαζί μου. Το υλικό θα αποστέλλεται στον Μπαρτζώκα για περαιτέρω ενέργειες!

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”