Ολυμπιακός Off Topic

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2056
Δημοσιεύσεις: 4718
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 11, 2023 8:29 pm

golitog7 έγραψε:
Δευ Δεκ 11, 2023 7:40 pm
Ο ΠΑΟ το έχει σίγουρα. Μιας και πιάσαμε την κουβέντα γήπεδο έχω και εγώ μια απορία: θα είμαι Ελλάδα αυτή τη βδομάδα και θέλω να πάω να δω το ματς με Βαλενθια. Τι παίζει με Πάρκιν; Υπάρχει ακόμα; Βρίσκεις εύκολα θέση η να πάω καλύτερα με τραινο;
λογικα τωρα που δεν θα χει ποδοσφαιρο θα γινει σολντ αουτ οποτε η θα πας 2-3 ωρες νωριτερα η με τρενο.

0
Άβαταρ μέλους
georbap

senior
Reactions: 281
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2023 11:13 am
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 11, 2023 8:35 pm

golitog7 έγραψε:
Δευ Δεκ 11, 2023 7:40 pm
Ο ΠΑΟ το έχει σίγουρα. Μιας και πιάσαμε την κουβέντα γήπεδο έχω και εγώ μια απορία: θα είμαι Ελλάδα αυτή τη βδομάδα και θέλω να πάω να δω το ματς με Βαλενθια. Τι παίζει με Πάρκιν; Υπάρχει ακόμα; Βρίσκεις εύκολα θέση η να πάω καλύτερα με τραινο;
Είναι ένα ζήτημα το παρκάρισμα στο ΣΕΦ και αρκετά ενοχλητικό επίσης στο φεύγα.
Θα σου πρότεινα να πας λίγο νωρίτερα , να σταθμεύσεις Καραϊσκάκη και να πας ποδαράτο από την γέφυρα προς ΣΕΦ.
Καλώς ήρθες και με το καλό να πας κσι στο παιχνίδι!!!

1
1 Εικόνα
XamenaF4_the_return

 junior
Reactions: 112
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 14, 2023 6:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Sokratis Kokkalis
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Δεκ 12, 2023 12:59 pm

ανετα παρκαρεις στο ΣΕΦ
Το φευγα εχει καθυστερηση αλλα στα sold out.
Με καμια Βαλενθια αστο οσο πιο κοντα μπορεις.

0
Mickey Mantle? You think Mickey Mantle cares if you live or die?
You think Mickey Mantle cares if
your father lives or dies? Mantle
makes a hundred thousand dollars
a year.

A bronx tale
reignman

allstar
Reactions: 1150
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 15, 2023 3:56 pm

Ιδιαίτερο μπέρδεμα φαίνεται πως έχουν προκαλέσει στους καταναλωτές τα διαφορετικά χρώματα τιμολογίων για το ρεύμα, αφού οι τέσσερις διαφορετικές χρωματικές κατηγορίες έχουν φέρει σύγχυση στους πολίτες που δεν ξέρουν τι να επιλέξουν.

Ωστόσο, αυτό δεν πτόησε τον μπασκετμπολίστα του Ολυμπιακού, Λουκ Σίκμα, να επιλέξει το χρώμα του τιμολογίου μέσα σε μερικά λεπτά. Συγκεκριμένα, ο 34χρονος Αμερικανός χρειάστηκε να διαβάσει μόλις μία φορά και μάλιστα στα ελληνικά τις επιλογές του, πριν καταλήξει στην ιδανική για το δικό του σπίτι.

Μάλιστα, σύμφωνα με τις πληροφορίες, συμβούλευσε και όλους τους συμπαίκτες του για την ιδανική για εκείνους επιλογή, βλέποντας απλά μια φωτογραφία του σπιτιού τους, αφού αμέσως ανέλυσε όλα τα δεδομένα στο κεφάλι του, εξάγοντας το σωστό συμπέρασμα.

Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.

Απο το κουλουρι :roofl: :roofl:

1
1 Εικόνα
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 09, 2024 10:03 am

https://www.eurohoops.net/el/heba-el/16 ... pou-thelo/


”Ήταν το πρώτο ματς της χρονιάς για το πρωτάθλημα μετά από back to back αγώνες στην Ευρωλίγκα, με πολύ κόπωση, ήταν δυνατά ματς. Τα επίπεδα ενέργειας ήταν χαμηλά, επομένως έπρεπε να δείξουμε υψηλή συγκέντρωση και προσήλωση, γιατί η ΑΕΚ είναι μία πολύ καλή ομάδα και καλά δουλεμένη, δεν ήταν εύκολη η προσπάθειά μας σήμερα.

Είμαστε μία ομάδα που παίρνει ψυχολογία και ενέργεια από την άμυνα, όταν η άμυνά μας είναι εκεί και είναι αυτή που πρέπει, παίρνουμε ψυχολογία και στην επίθεση. Σίγουρα είχαμε κενά διαστήματα, επιτρέψαμε στην ΑΕΚ να βρει σκορ. Αλλά όσο το περιορίζαμε, πήραμε την διαφορά και νιώσαμε πιο καλά κι εμείς στο γήπεδο.

Είναι μία δύσκολη σεζόν για μένα σωματικά, είναι μεγάλη η κόπωση από τα σερί ματς από το καλοκαίρι, δεν έχω βρει ακόμα τον εαυτό μου ακόμα και δεν είμαι εκεί που θέλω εγώ να είμαι, δεν είμαι ακόμα στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Προσπαθώ να βγάλω το καλύτερο για να βοηθώ όσο καλύτερα μπορώ την ομάδα μου, σήμερα βγήκαν και κάποιες φάσεις, μπήκαν κάποια καλάθια, αυτό μόνο θετικό είναι. Ο Κάνααν μας βοήθησε στα προηγούμενα ματς, μας βοηθάει από την αρχή της σεζόν, είναι τρομερός, καλύψαμε όλοι το κενό του, προχωράμε.

Καλή χρονιά να έχουμε, με υγεία, να έχουμε όμορφες στιγμές, να σταματήσουμε να βλέπουμε στιγμές που κανείς αθλητής δεν θέλει να βλέπει, είτε με φιλάθλους είτε με όλα αυτά που έχουμε δει, όπως με τον αστυνομικό στα επεισόδια του Ρέντη. Πιστέψτε με, δεν θέλει κανείς να τα βλέπει αυτά στον χώρο του αθλητισμού. Πρέπει να τα τονίζουμε αυτά, να παίρνουμε τη σωστή θέση, αυτό που πρεσβεύει ο αθλητισμός είναι υγεία, διασκέδαση, ψυχαγωγία, μέχρι εκεί και τίποτα παραπάνω”

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5273
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 11, 2024 4:48 pm

Δύο αναγνώσεις έχει το τουιτ (έτσι λέγεται ακόμα μετά την αλλαγή ονόματος; ) της Μονακό ότι παίζουν με την μεγαλύτερη ομάδα της Ελλάδας.


Για εμάς τους Ολυμπιακούς ότι η Μονακό έχει φάει πολύ πίκρα μετά τον αποκλεισμό στα play off πρόπερυσι και στα ημιτελικά του F4 πέρυσι και βγάζει το κόμπλεξ της.
Για τους Παναθηναϊκούς ότι λέει την αντικειμενική αλήθεια!

:P :P

0
Άβαταρ μέλους
lukadoncic

 sophomore
Reactions: 46
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 07, 2023 1:21 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης,Curry
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 11, 2024 5:58 pm

νομίζω η φάση με τα tweets έχει ξεκινήσει απ’όταν προέκυψε το ζήτημα «κλοπής» του natural05, κατά κόσμον Mike James το περασμένο καλοκαίρι..
Βοηθούν oι κόντρες σε playoff-,f-4 ….
μου κάνει τελείως άκυρο βέβαια να το κάνουν για να μας την πουν..
όπως και αν έχει, φέτος έτσι όπως είμαστε, αν διασταυρωθούμε κάπου δεν μας δικών καμία τύχη..

0
Been there, done that !!
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5273
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 26, 2024 5:10 pm

reignman έγραψε:
Πέμ Ιαν 25, 2024 8:56 pm

οχι αδερφουλη δεν εχει 37% η "ομαδα" 37% το κανουν Peters και canaan που σουταρουν combined οι 2 τους 104/206 aka 50.5%
οι υπολοιποι σουταρουν 113/372 30%

οποτε οταν και ΑΝ οι 2 μας σουτερ δεν παρουν το volume σε σουτ που παιρνουν συνήθως ή ειναι σε κακη βραδια... θα σουταρουμε απο 30% και κατω ομαδικα.
Λοιπόν, μου κίνησε το ενδιαφέρον να δω πως σουτάρουν οι υπόλοιπες ομάδες του χωρίς τους 2 καλύτερους σουτέρ τους, επειδή το καλύτερος σουτέρ είναι λίγο υποκειμενικό έδωσα περισσότερο βάρος στον όγκο των προσπαθειών. Εδώ είναι λοιπόν, οι 10 πρώτες ομάδες και ο Ολυμπιακός:

# OLYMPIACOS PITERS-CANAAN 37,4% -> 26,5%
1 REAL HEZONIA-MUSA 37,6%-> 36,0%
2 BARCA LAPROVITOLA-KALINIC 38,1%-> 33,3%
3 BOLOGNA CORDINIER-BELINELLI 38,4%-> 33,2%
4 PANATHINAIKOS GRANT-GRIGONIS 37,1%-> 34,2%
5 FENERBAHCE DORSEY-WILBEKIN 38,1% -> 35,7%
6 MACCABI BLAT-BALDWIN 36,3%-> 34,6%
7 MONACO JAMES-DIALLO 37,6%-> 33,3%
8 BASKONIA HOWARD-MARINCOVIC 37,3%-> 34,7%
9 VALENCIA OJELEYUE-JONES 34,0%-> 29,6%
10 PARTIZAN NUNNALLY-PUNTER 36,3%-> 34,7%

Είναι νομίζω εμφανής η διαφορά με τις υπόλοιπες ομάδες και το άλλο που δεν δικαιολογείται είναι να έχει πάρει τις περισσότερες ευκαιρίες για τρίποντο ο μόλις 6ος καλύτερος σουτέρ μας σε ποσοστά και το οποίο θα ήταν και χειρότερο αν τα σουτ του ήταν contested.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2056
Δημοσιεύσεις: 4718
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 26, 2024 5:30 pm

ο γκραντ ο ντιαλλο ο καλινιτς και ο κορντινιερ ειναι οι καλυτεροι σουτερ?Λογικα ισως μονο επειδη εχουν βαρεσει λιγα 3π,οπως καποιες φορες που ο καλαθης στον πρωτο γυρο σουταρε με 50% και στον δευτερο με 15..

Εμας παντως δεν χρειαζονται στατιστικα οτι οι υπολοιποι ειναι μπετατζηδες,φαινεται και με το ματι..Μονο ο παπ εχει καλο τριποντο αν και αυτος ειναι αναλογα την μερα και ο γκος που θελει ενα τεταρτο να σηκωθει να σουταρει.. Λαρε μακισικ γουοκαπ μπραζ σικμα ποτε δεν το ειχαν το σουτ.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5273
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 26, 2024 6:33 pm

shaq7 έγραψε:
Παρ Ιαν 26, 2024 5:30 pm
ο γκραντ ο ντιαλλο ο καλινιτς και ο κορντινιερ ειναι οι καλυτεροι σουτερ?Λογικα ισως μονο επειδη εχουν βαρεσει λιγα 3π,οπως καποιες φορες που ο καλαθης στον πρωτο γυρο σουταρε με 50% και στον δευτερο με 15..

Εμας παντως δεν χρειαζονται στατιστικα οτι οι υπολοιποι ειναι μπετατζηδες,φαινεται και με το ματι..Μονο ο παπ εχει καλο τριποντο αν και αυτος ειναι αναλογα την μερα και ο γκος που θελει ενα τεταρτο να σηκωθει να σουταρει.. Λαρε μακισικ γουοκαπ μπραζ σικμα ποτε δεν το ειχαν το σουτ.
Ο Γκράντ έχει βάλει τα αμέσως περισσότερα μετά τον Γκριγκόνις,, σουτάρει με 46,2% ο πιο εύστοχος μετά από ...Μωραϊτη, Μαντζούκα, Σαμουντουροφ που σουτάρουν ελάχιστα.
Ο Κάλινιτς έχει βάλει τα αμέσως περισστότερα μετά τον Λαπροβίτολα και είναι ο πιο εύστοχος παίκτης της Μπάρτσα με 48,8%
Ο Ντιάλο έχει βάλει τα αμέσως περισσότερα μετά τον Τζέιμς και είναι ο 4ος πιο εύστοχος πίσω από τζέιμς και Κατάρα, που σουτάρει όμως αρκετά λιγότερα και τον ..Τάρπευ που έχει βάλει 1/2.
Ο Κορτινιέρ τώρα είναι αλήθεια ότι είναι ο τέταρτος σε αριθμό ευστόχων τριπόντων, πρώτος με διαφορά ο Μπελινέλι και ακολουθούν Χάκετ και Λούντμπεργκ με 25 και αυτός με 22 αλλά είναι ο πιο εύστοχος με 48% πίσω από Μίκυ, Ντάνστον και Σμιθ που σουτάρουν πολύ λιγότερα.

Γίνεται ακόμα πιο εμφανές νομίζω ότι οι περισσότερες ομάδες έχουν πολλούς καλούς σουτέρ σε αντίθεση μ' εμάς.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1237
Δημοσιεύσεις: 5439
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 30, 2024 9:45 pm

belalik έγραψε:
Τρί Ιαν 30, 2024 9:32 pm
Μια και που λέτε για "ρεκρούτερ" Μπαρτζώκα, θυμήθηκα πως είχε εισηγηθεί την απόκτηση του (15χρονου τότε) Μούσα, και σύμφωνα με δημοσιεύματα υπήρχε στο πλάνο η υπογραφή 7ετούς συμβολαίου, αλλά χάλασε όλο όταν έχασε από τον Παναθηναϊκό, οι "ομορφιές" στο πάρκινγκ και με την αποχώρηση του Μπαρτζώ, χάλασε και αυτό το ντηλ ..
Δεν χάλασε γι' αυτό το λόγο το deal. Όπως έχει πει ο ίδιος σε συνέντευξη του πήγε σε ομάδα που θα έπαιζε άμεσα μετά από παρότρυνση του Ραζνάτοβιτς.

0
belalik

 a1greece
Reactions: 166
Δημοσιεύσεις: 686
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 27, 2007 12:55 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 30, 2024 11:44 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Τρί Ιαν 30, 2024 9:45 pm

Δεν χάλασε γι' αυτό το λόγο το deal. Όπως έχει πει ο ίδιος σε συνέντευξη του πήγε σε ομάδα που θα έπαιζε άμεσα μετά από παρότρυνση του Ραζνάτοβιτς.
Ok, σωστη παρατηρηση και ευχαριστω! Το θυμηθηκα στη κουβεντα περι Μπαρτζωκα "ρικρουτερ" ως αλλη μια αποδειξη πως εχει "ματι" για παικτες.. ανεξαρτητως γιατι χαλασε μετα το ντηλ..

0
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1240
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 31, 2024 8:04 am

belalik έγραψε:
Τρί Ιαν 30, 2024 11:44 pm
ως αλλη μια αποδειξη πως εχει "ματι" για παικτες.. ανεξαρτητως γιατι χαλασε μετα το ντηλ..
Δεν αμφισβητώ τον Μπαρτζωκα απλά ο Μούσα δεν ήταν κάνα κρυμμένο διαμαντάκι. Ήταν από τους καλύτερους παίκτες της γενιάς του, δεν είναι θέμα «ματιού».

1
1 Εικόνα
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 05, 2024 4:55 pm

Νέο app ανακοίνωσε η ομάδα που θα έχει λέει υλικό από τους αγώνες κτλ.

https://olympiacosbc.gr/el/news-el/anno ... 9-app.html

0
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 555
Δημοσιεύσεις: 1510
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 20, 2024 7:21 pm



1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”