Ολυμπιακός Off Topic

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 13, 2020 2:10 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Πέμ Φεβ 13, 2020 10:59 am
[

Για τον Τίμα εγώ το είχα διαβάσει από το sportando νομίζω. Όσον αφορά τον Βενζέκοφ δεν θυμάμαι αλλιώς θα έγραφα το όνομα του χρήστη. Για τον Έλις δεν ισχύει αυτό που λες, γράφτηκε όταν υπήρξαν διαπραγματεύσεις. Μην ξεχνάς πως τον θέλαμε επί Κεζμούρα αλλά ο Προμηθέας τότε δεν ήταν πρόθυμος να κάτσει στο τραπέζι λόγω Eurocup και στην συνέχεια πήραμε τον Ριντ. Δεν με μειώνεις, κουβέντα κάνουμε σε περίοδο που η επικαιρότητα και το αγωνιστικό κομμάτι δεν υπάρχει ιδιαίτερη δραστηριότητα.

Για τον Τίμα τους είχα προκάμει όλους. Έτυχε, δεν πέτυχε. :D
Για τον Βεζένκοφ, επίσης είχα γράψει καιρό πριν ότι είχε κάνει κρούση ο Ολυμπιακός, αλλά ακόμα ήταν νωρίς. Θυμάμαι να υπερθεματίζω για το πόσο απαραίτητος είναι στον Ολυμπιακό από τη στιγμή που δεν πιάνει και θέση ξένου. Τελικά έπεσα έξω. :oops:
Για τον Έλις δεν θα επιμείνω, αν τον έγραψαν νωρίτερα, οκ από μένα. Ούτε ότι τον θέλαμε επί Κεμζούρα το θυμόμουν. Είναι αλήθεια ότι δεν πολυδιαβάζω ελληνικά μέσα πλην του sport24 που κι αυτό δεν το παίρνω πια πολύ σοβαρά στα θέματα του Ολυμπιακού*- στα υπόλοιπα, είναι οκ. Τώρα που άνοιξε ξανά το φόρουμ μαθαίνω από συμφορουμίτες τι γράφεται.

Μακάρι να έπεφταν μέσα και στον Μπρόκχοφ αυτοί οι Ισραηλινοί γιατί θα ήταν μία από τις καλύτερς προσθήκες ξένου παίκτη εδώ και αρκετά χρόνια.
* Νομίζω ότι είναι μεροληπτικό υπέρ της ΚΑΕ Ολυμπιακός, βασικά.

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 13, 2020 4:02 pm

Μπήκα για λίγο στο Live Chat του Μελάγιες (μην πυροβολείτε).
Άκουσα ξανά να ρωτάνε για τον Φράνκαμπ του Ρεθύμνου, το έχω δει και σε άλλα σχόλια σε άλλα άρθρα. Ταλαντούχος μεν, αξίζει σίγουρα να παίξει και σε υψηλότερο επίπεδο και θα παίξει αλλά για Ευρωλίγκα δεν νομίζω να είναι ακόμα έτοιμος και σίγουρα δεν είναι το στυλ που ψάχνει ο Μπαρτζώκας.
Διαβάζω επίσης για αντίποινα του Μπερτομέου στον Ολυμπιακό επειδή δεν κάνει πίσω στην κόντρα με τον Παναθηναϊκό. Μου φαίνεται τελείως εκτός λογικής ένας υπάλληλος των μετόχων της Ευρωλίγκα (ένας από τους οποίους είναι ο Ολυμπιακός) να κάνει κάτι τέτοιο, το σίγουρο είναι ότι όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά, να θέλει να πιέσει έτσι μια στιγμή που ο Ολυμπιακός είναι αδύναμος διοικητικά;

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 13, 2020 4:51 pm

Μπορείς να αναλύσεις λίγο το τελευταίο; :oops:

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 13, 2020 5:16 pm

Δεν είμαι και πολύ δυνατός στα παρασκηνιακά να έχεις υπόψιν. Στο τσατ λέγανε ότι ο Ολυμπιακός έχει πάει τον Γιαννακόπουλο στο αθλητικό δικαστήριο CAS, ότι προφανώς η Ευρωλίγκα ήθελε να το κλείσει φιλικά, οι Αγγελόπουλοι δεν δέχτηκαν και ότι η απαγόρευση χρησιμοποίησης νέων παικτών και η καθυστέρηση της τιμωρίας είναι ένα είδους αντίποινο.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 13, 2020 5:32 pm

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 13, 2020 5:16 pm
Δεν είμαι και πολύ δυνατός στα παρασκηνιακά να έχεις υπόψιν. Στο τσατ λέγανε ότι ο Ολυμπιακός έχει πάει τον Γιαννακόπουλο στο αθλητικό δικαστήριο CAS, ότι προφανώς η Ευρωλίγκα ήθελε να το κλείσει φιλικά, οι Αγγελόπουλοι δεν δέχτηκαν και ότι η απαγόρευση χρησιμοποίησης νέων παικτών και η καθυστέρηση της τιμωρίας είναι ένα είδους αντίποινο.
Ki εγώ σκράπας :smile: σαν κι εσένα είμαι στα παρασκηνιακά αλλά παίρνοντας υπόψη και την τελευταία στάση της Ευρωλίγκας στη χοντρή τότε διαμάχη με τον Παναθηναϊκό (που ναι μεν έκανε την άτεγκτη αλλά μια χαρά της κάθησε η συγγνώμη του Δ,Γ) έχει κάποια λογική να μην της κάθεται καλά η τωρινή στάση του Ολυμπιακού απέναντι στον Παναθηναϊκό (θεωρώντας ότι δυναμιτίζει το κλίμα) ΄κι όντως να του κάνει "τσαλιμάκια".
Από την άλλη μπορεί απλώς να πλήρωσε η ΚΑΕ την όλη ιστορία με τους απλήρωτους παίκτες τον τελευταίο χρόνο και να είναι μια μορφή πίεσης από πλευράς Μπερτομέου προκειμένου να μην επαναληφθούν φαινόμενα εργοδοτικής ασυνέπειας προς τους παίκτες...

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1226
Δημοσιεύσεις: 5416
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 13, 2020 5:48 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Φεβ 13, 2020 5:32 pm
Από την άλλη μπορεί απλώς να πλήρωσε η ΚΑΕ την όλη ιστορία με τους απλήρωτους παίκτες τον τελευταίο χρόνο και να είναι μια μορφή πίεσης από πλευράς Μπερτομέου προκειμένου να μην επαναληφθούν φαινόμενα εργοδοτικής ασυνέπειας προς τους παίκτες...
Έχει βάση το υποθετικό σου σενάριο και εγώ το συνεχίσω παραπέρα, η διοργανώτρια αρχή δεν έπρεπε να είχε κάνει το ίδιο με την Φενέρ που αντιμετωπίζει παρόμοια προβλήματα;

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 13, 2020 6:26 pm

Το παρόμοια είναι σχετικό. Μπορεί να αργεί και αυτή αλλά δεν ξέρουμε αν υπήρξαν προσφυγές και διακανονισμοί οφειλών. Πιθανότατα το θέμα να παρέμεινε εσωτερικά, όπως και εμείς δεν είχαμε κάποια επίπτωση πέρυσι.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 13, 2020 6:33 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Πέμ Φεβ 13, 2020 5:48 pm


Έχει βάση το υποθετικό σου σενάριο και εγώ το συνεχίσω παραπέρα, η διοργανώτρια αρχή δεν έπρεπε να είχε κάνει το ίδιο με την Φενέρ που αντιμετωπίζει παρόμοια προβλήματα;
Δεν ξέρω αν παίζουν τα ίδια προβλήματα στη Φενέρ. Δεν της έφυγαν παίκτες όπως σε μας πέρσι και φέτος, ούτε φάνηκε το καλοκαίρι να μν την προτιμούν μεγάλα ονόματα. Το αντίθετο.
Επιπλέον έχει πια πολύ μεγαλύτερο εκτόπισμα από εμάς, με τη φοβερή της πορεία κάθε χρόνο, τα μεγάλα της αστέρια και τον μεγαλύτερο προπονητή όλων των εποχών.

Από την άλλη δίκαιο έχεις, και το σωστό θα ήταν να μην χώριζαν τις ομάδες σε μεγάλες και μικρές κι είτε είναι ο Ολυμπιακός είτε η Άλμπα είτε η Φενέρ, να έχουν όλες της ίδια αντιμετώπισης. Αλλά κάτι τέτοιο αποκλείεται να συμβεί γιατί money talks.

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 13, 2020 11:23 pm

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 13, 2020 5:16 pm
Δεν είμαι και πολύ δυνατός στα παρασκηνιακά να έχεις υπόψιν. Στο τσατ λέγανε ότι ο Ολυμπιακός έχει πάει τον Γιαννακόπουλο στο αθλητικό δικαστήριο CAS, ότι προφανώς η Ευρωλίγκα ήθελε να το κλείσει φιλικά, οι Αγγελόπουλοι δεν δέχτηκαν και ότι η απαγόρευση χρησιμοποίησης νέων παικτών και η καθυστέρηση της τιμωρίας είναι ένα είδους αντίποινο.
Μήπως ξέρεις γιατί ποιο θέμα τον πάνε στο CAS?
Πάντως δεν είναι καλό το timing για να πιέσει η eurolegue αφού η χρονιά είναι τελειωμένη για εμάς, οποτε το πολύ πολύ να μη προλάβουν να δηλωθούν 1-2 παίκτες. Αν βέβαια υπάρχει οικονομικό θέμα, (πράγμα που δε πιστεύω αφού η ομάδα προχωράει σε τόσες αλλαγές και μεταγραφές δε μπορεί να έχει απλήρωτους παίκτες) θα το μάθουμε σύντομα.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1990
Δημοσιεύσεις: 4628
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 14, 2020 12:23 am

μαλλον λενε για το περσινο μεταξυ μας ματς που ειχε κατεβει στο ημιχρονο και εβριζε τους διατητες και τους ελεγε και πληρωμενους..Μετα ειχε βγαλει νον πειπερ οτι εχει τα στοιχεια αλλα δεν τα χε τελικα και λεγανε οι δημοσιογραφοι οτι παρακουσαν :lol:
Ο καουρης της νοβα μονο πηγε και ειπε στο δικαστηριο τι εγινε και πλεον του απαγορευσαν την μεταδοση των ματς του παο .


Τωρα αν ισχυει αυτο και δεν ειναι οτι απλα χρωσταμε..(οπως το καλοκαιρι που διναμε 1,8 στον σλουκα αλλα τελικα πηραμε τσερι γιατι αυτον ηθελε ο μπλατ ) καλα κανουν οι αφοι..Το θεμα ειναι γιατι δεν βγαλαν μια ανακοινωση να πουνε τι συμβαινει και να βγαλουν στην σεντρα τον τζορντι.
Το πιο πιθανο ειναι οτι η αληθεια ειναι καπου στην μεση.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 15, 2020 1:32 pm

Κι όλα αυτά παρότι τα χρήματα που δαπανήθηκαν είναι ίδια με την περασμένη σεζόν. Και αν λάβουμε υπόψη και τα μειωμένα έσοδα λόγω της απουσίας από τη Basket League (περίπου 3 εκατ. ευρώ συνολικά), οι ίδιοι οι Αγγελόπουλοι αναγκάστηκαν να βάλουν περισσότερα χρήματα σε σχέση με πέρυσι.

Απο αρθρο του sport24 , αφου μειωθηκε η απαγορευτικη μη βιωσιμη φορολογια και δεν μπορουμε να την χρησιμοποιησουμε ας βρουμε κατι αλλο. Πραγματικα κλαιω σε εμβρυακη σταση μεσα στο μπανιο για τις αιμοραγιες των αγγελοπουλων. Γιατι να μην κανουμε ενα ΟΣΦΠ Alive ?Συμφωνα με οπαδο της ομαδας μας με τελεια περμαναντ (εξαιρετικη μπουκλα) ειμαστε 10 εκατομμυρια ολυμπιακοι , απο 1 ευρω ρε παιδια να βαλουμε , αντι να παρουμε μια φρατζολα ψωμι μια μερα να τα βαλουμε στην ομαδα, σιγα το ποσο.



Υ.Γ. Γινεται να βαλουμε στα emoticons εναν κλοουν για να τον χρησιμοποιουμε σαν συντομογραφια για τους προεδρους μας? Αν οχι, τουλαχιστον το emoticon με την ντοματα ρε παιδια...

0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
Baader

 junior
Reactions: 29
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2014 8:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Kareem Abdul-Jabbar
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 15, 2020 1:49 pm

papp7 έγραψε:
Σάβ Φεβ 15, 2020 1:32 pm
Κατανοητή η αγανάκτηση, αλλά ας προσπαθήσουμε να εκφραζόμαστε λίγο πιο ήπια.

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 15, 2020 3:22 pm

Baader έγραψε:
Σάβ Φεβ 15, 2020 1:49 pm
papp7 έγραψε:
Σάβ Φεβ 15, 2020 1:32 pm
Κατανοητή η αγανάκτηση, αλλά ας προσπαθήσουμε να εκφραζόμαστε λίγο πιο ήπια.
Δεκτο , συγγνωμη.

0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 15, 2020 5:09 pm

[/quote]

Έχει το ενδιαφέρον της νομίζω. Σίγουρα περισσότερο από άλλα θέματα που κατά καιρούς έχουν παίξει στο φόρουμ.
[/quote]

Δεν κατάλαβα! Υπονοείς κάτι για τη μπασκετικοτατη συζήτηση που γίνεται σε άλλο τοπικ για την απόχρωση της βαφής του Πιτινουλα;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 15, 2020 5:15 pm

yorgos έγραψε:
Σάβ Φεβ 15, 2020 5:09 pm
Έχει το ενδιαφέρον της νομίζω. Σίγουρα περισσότερο από άλλα θέματα που κατά καιρούς έχουν παίξει στο φόρουμ.
[/quote]

Δεν κατάλαβα! Υπονοείς κάτι για τη μπασκετικοτατη συζήτηση που γίνεται σε άλλο τοπικ για την απόχρωση της βαφής του Πιτινουλα;
[/quote]

Αντιπαρέρχομαι τα κακεντρεχή σχόλια για τα βαμμένα μαλλιά του προπονητ-ού.
Και θα ρωτήσω κάτι: Αποδείξεις έχεις ότι τα βάφει; :P εε;;;
Εικόνα

Συνημμένα
unnamed (1).jpg
unnamed (1).jpg (8.77 KiB) Προβλήθηκε 7472 φορές
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”