Ολυμπιακός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 7:38 pm

reignman έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 7:32 pm
Toν αγαπαω και μου αρεσει πολυ ο κοουτς Μπι, αλλα μην εχουμε κοντη μνημη. Για τον "καθε" μακισικ , Ελις και Ντανστον Χαντερ υπαρχουν και οι . Σον Τζειμς , Ντορον Περκινς , Παουελ , Σιμμονς , Μπεγκιτς , Μαρντι Κολλινς , Τζαμαριο Μουν , Νταρντεν , Πετγουει

4/13
Τι 4/13? Αυτες ειναι ολες οι μεταγραφες του; Λειπει ο Λοτζεσκι πχ

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5423
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 7:39 pm

reignman έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 7:32 pm
Toν αγαπαω και μου αρεσει πολυ ο κοουτς Μπι, αλλα μην εχουμε κοντη μνημη. Για τον "καθε" μακισικ , Ελις και Ντανστον Χαντερ υπαρχουν και οι . Σον Τζειμς , Ντορον Περκινς , Παουελ , Σιμμονς , Μπεγκιτς , Μαρντι Κολλινς , Τζαμαριο Μουν , Νταρντεν , Πετγουει

4/13
Μια μικρή διόρθωση. Ο Σον Τζέιμς ήρθε την εποχή του Σφαιρόπουλου όταν έπαθε ρήξη χιαστού ο Πάτρικ Γιάνγκ.

0
reignman

allstar
Reactions: 1111
Δημοσιεύσεις: 3486
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 7:41 pm

RipCity έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 7:38 pm
reignman έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 7:32 pm
Toν αγαπαω και μου αρεσει πολυ ο κοουτς Μπι, αλλα μην εχουμε κοντη μνημη. Για τον "καθε" μακισικ , Ελις και Ντανστον Χαντερ υπαρχουν και οι . Σον Τζειμς , Ντορον Περκινς , Παουελ , Σιμμονς , Μπεγκιτς , Μαρντι Κολλινς , Τζαμαριο Μουν , Νταρντεν , Πετγουει

4/13
Τι 4/13? Αυτες ειναι ολες οι μεταγραφες του; Λειπει ο Λοτζεσκι πχ
τον ξεχασα τον τρυπιο τον Ματ. που θες να τον βαλουμε? το 4 να γινει 5? 5/14.
να βαλουμε και σερμαντινι που οτι ειχε να δωσει σαν προσφορα ηταν ο τελικος με την ρεαλ και τα 3 επιθετικα ριμπαουντ τωρα που μου ηρθε? 5/14 παλι γιατι ενας φιλος παραπανω λεει οτι ο τζειμς ηρθε επι σφαιρο.

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 8:01 pm

reignman έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 7:41 pm
RipCity έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 7:38 pm


Τι 4/13? Αυτες ειναι ολες οι μεταγραφες του; Λειπει ο Λοτζεσκι πχ
τον ξεχασα τον τρυπιο τον Ματ. που θες να τον βαλουμε? το 4 να γινει 5? 5/14.
να βαλουμε και σερμαντινι που οτι ειχε να δωσει σαν προσφορα ηταν ο τελικος με την ρεαλ και τα 3 επιθετικα ριμπαουντ τωρα που μου ηρθε? 5/14 παλι γιατι ενας φιλος παραπανω λεει οτι ο τζειμς ηρθε επι σφαιρο.
Δεν καταλαβα το περι τρυπιου Ματ. Μεταγραφαρα βγηκε. Καλυτερος παικτης μας σε τελικο Ευρωλιγκας ηταν. Σε χαλασε καπου ο Ματ που ηρθε απο Βελγιο; Περιμενες παραπανω;

Ο δε Petway δε νομίζω πως ήταν αποτυχία επίσης. Εκτος αν περιμεναμε κατι παραπάνω απο 6 ποντους και 3 ριμπάουντ. Τα στατς τυπου Βεζενκοφ και Αντιτς πχ. Ξεραμε τι πηραμε.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6465
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 8:08 pm

reignman έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 7:32 pm
Toν αγαπαω και μου αρεσει πολυ ο κοουτς Μπι, αλλα μην εχουμε κοντη μνημη. Για τον "καθε" μακισικ , Ελις και Ντανστον Χαντερ υπαρχουν και οι . Σον Τζειμς , Ντορον Περκινς , Παουελ , Σιμμονς , Μπεγκιτς , Μαρντι Κολλινς , Τζαμαριο Μουν , Νταρντεν , Πετγουει

4/13
Ούτε ο Ντάρντεν θα έλεγα ότι ήταν κακή επιλογή. Πήραμε έναν φτηνό παίκτη 34 ετών για να έρχεται από τον πάγκο, δεν νομίζω ότι είχαμε και πολύ υψηλές απαιτήσεις. Εξάλλου σε εκείνους τους τελικούς με τον ΠΑΟ είχε κρατήσει και πάρα πολύ χαμηλά τον Διαμαντίδη. Αντίστοιχα κι ο Πέτγουεϊ, δεν έκανε την μεγάλη διαφορά, αλλά για παίκτης των 200-250 χιλιάδων είχε συμπαθητική απόδοση.

Για τους υπολοίπους έχω και μια μικρή αμφιβολία αν ήταν η 1η-2η επιλογή στην λίστα του κόουτς B ή η...10η στην οποία κατέληξε επειδή δεν θέλαμε να δώσουμε 50-100 χιλιάδες παραπάνω.

1
1 Εικόνα
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 8:11 pm

Προσωπικά το να βγαινουν καλοι για επιπεδο ευρωλιγκας 1/3 παικτες των 300-400 χιλιαδων το θεωρω εξαιρετικο ποσοστό.

3
3 Εικόνα
ankostas333

 sophomore
Reactions: 90
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τετ Ιαν 08, 2020 10:12 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 8:35 pm

Επίσης δεν αναφέρεται αν τα ποσοστά του Μπλατ ήταν καλύτερα. Όλοι ξέρουμε την απάντηση.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 9:47 pm

Reaper έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 5:25 pm


Ναι. Σωστα ειναι ολα αυτα που λες. Αλλα επειδη ειχαμε πιασει πατο δε σημαινει οτι πρεπει να μαστε ικανοποιημενοι με το απλα να βλεπομαστε ως ομαδα.
Ο Ολυμπιακος ειναι ομαδα-πρωταγωνιστης, δεν ειναι Αλμπα, Ερυθρος Αστερας, Βαλενθια.

Μακαρι να βγουν ολες οι μεταγραφες λαβρακια. Αλλα το θεμα ειναι οτι εχουμε καταληξει να ειναι η μονη μας ελπιδα αυτο, γιατι οι διοικουντες εχουν αποφασισει να εχουμε μπατζετ μικρης ομαδας.
¨Εχουμε θέματα στο ρόστερ μας, αυτό είναι σίγουρο. Ας περιμένουμε το κλείσιμό του και την τοποθέτηση Μπαρτζώκα για το αν έγινε κρούση σε Ντιλέινι, Καλάθη και Γκιλ. Για την απόσταση μεταξύ αυτών και των παικτών που πήρε στη θέση τους. Και για το αν είχε βγει από αυτόν ή τη διοίκηση ότι παίζουν 4εκ για τους 3 περιφερειακούς. Το τελευταίο εγώ ποτέ δεν το πίστεψα κι ας ήμουν μες τους πλέον αισιόδοξους για τα μεταγραφικά. Εγώ περίμενα 3εκ για τους 3 περιφερειακούς. Έχοντας υπολογίσει τον Σλούκα γύρω στα 1.7 έλεγα ότι μας μένουν άλλα 1.3. Με αυτά (ίσως κι άλλα 200) θα μπορούσαμε να είχαμε πάρει Γουόκαπ και Γκριγκόνις που το προτιμάω από το Τζένκινς- Χάρισσον.

Κι εδώ είμαστε να τους κράξουμε όλοι μαζί. :banana:

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 10:07 pm

Εγω ούτε τον Κολλινς τον είδα κακό. Για τα λεφτά που κόστισε πολύ καλός ήταν κι έπαιζε μόνος του απέναντι στον Παναθηναϊκό σε 5ο (νομιζω) τελικό σε γεμάτο ΟΑΚΑ. Πολύ παρεξηγημένος παίκτης.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4639
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 10:19 pm

Παιδια τι κακη μεταγραφη ο λοτζεσκι που ειχε γινει ενα απο τα καλυτερα 3ρια της διοργανωσης και ηταν ετοιμος να υπογραψει με 1,7 (στην μπαρτσα νομιζω) αλλα τελικα εβγαλε τους τραυματισμους και ακυρωθηκε...
Αν θυμαμαι καλα ειχε τραυματιστει και ο σπανουλης και εβαζε 30ρες σε καθε αγωνα στο πρωταθλημα,εκπληκτικη σεζον..

Ο νταρντεν ηταν καθοριστικοτατος στους τελικους τοτε

Ο πετγουει για τα λεφτα που πηρε μια χαρα ηταν,ειχε και το προβλημα στον ωμο

Ο Μπεγκιτς καταρχας δεν ηταν λαυρακι αλλα φτασμενος παικτης,την προηγουμενη χρονια στον τελικο μας επαιζε μονος του στο πρωτο ημιχρονο..

Δειτε τι παικτες εφερνε ο σφαιρο με τετοια λεφτα και τι ο μπαρτζω...χαωδης διαφορα! Προφανως δεν γινεται να βγαινουν ολοι αλλα ειναι τοπ σε αυτο το κομματι ο κοουτς οτι και να λεμε..

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 10:26 pm

Με τους ξένους που διάλεξε ο Μπαρτζώ πήγαμε τελικό το 15 και πήραμε τον τίτλο στην Ελλάδα. Και με τους Έλληνες προφανώς και τον Σφαιρό. Αλλά ο Ντάρντεν ήταν καλή μεταφραφή. Εδώ μέχρι κι ο Λαφαγιέτ μια χαρά τίμιος ήταν σε σχέση με κάτι άσσους που ακολούθησαν. (πλην Χάκετ).

Για τον Λότζο παίδες τι λέτε; Ανακαλυψάρα ήταν. Από το Βέλγιο έφτασε το κασέ του 3 φορές πάνω.
^ Για τον Κόλλινς τα λέμε από τότε και θα συμφωνήσω με τον Yorgos. Ενώ υπάρχει και η χρονιά στο Μαρούσι με Λούκας Γκόρντον. Κι υπάρχουν και οι Μπρόκχοφ, Σίνγκλετον, Γκιλ που ανέβασαν μίνιμουμ 2 φορές το κασέ τους με τον Μπαρτζώ. Για Μίκι, Ντιλέινι και Ράντολφ δεν θα επιμείνω, αν κι αυτοί ανέβασαν κασέ, αλλά οκ τους ξέραμε. Μέχρι κι ο Κλαβέρ έφτιαξε ονοματάρα εκεί στο Κρασνοντάρ.

austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 10:55 pm

έχω κολλήσει με τον Τζαμάριο Μουν. στο μυαλό μου τον έχω ταυτόχρονα ως παικταρά και ως παίκτη που πέρασε και δεν ακούμπησε και δε μπορώ να το εξηγήσω. παίζει να έκανε κάνα καλό πρώτο παιχνίδι και μετά να εξαφανίστηκε ή να ήταν γενικά καλός και να πλακώθηκε με κανέναν και να έφυγε νύχτα;

για πείτε δυο λογάκια για αυτόν οι έχοντες καλύτερη μνήμη. :roll:

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 11:02 pm

austerity_blues έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 10:55 pm
έχω κολλήσει με τον Τζαμάριο Μουν. στο μυαλό μου τον έχω ταυτόχρονα ως παικταρά και ως παίκτη που πέρασε και δεν ακούμπησε και δε μπορώ να το εξηγήσω. παίζει να έκανε κάνα καλό πρώτο παιχνίδι και μετά να εξαφανίστηκε ή να ήταν γενικά καλός και να πλακώθηκε με κανέναν και να έφυγε νύχτα;

για πείτε δυο λογάκια για αυτόν οι έχοντες καλύτερη μνήμη. :roll:
Ton θυμάμαι στην πρώτη του επαφή ( ή σε μια από τις πρώτες του επαφές τέλος πάντων) με τη φανέλα του Ολυμπιακού να κάνει τρελό φόλου κάρφωμα μετά από προσωπικές. Σε κείνο το παιχνίδι είχε πάρει ριπς, είχε κολλήσει και 2-3 τρίποντα, καρφώματα, τάπες. Ξέραμε και το ταλέντο του και λέγαμε ώπα, εδώ είμαστε. Εγώ είχα πει (εδώ μέσα) και το αλήστου μνήμης ¨θα είναι ο πρώτος μας σκόρερ, φέτος¨ :roofl: . Έχω πει κι άλλα τέτοια ομολογώ. :oops:

Παικταράς αλλά gangsta φάση. Από το Πόρτο Ρίκο μας ήρθε στη Βενεζουέλα κατέληξε (αν θυμάμαι καλά).
Μεγάλη μορφή με πολύ, μπάσκετ, αθλητικότητα και ροπή στην αυτοκαταστροφή. Μπαίνει αυτομάτως στη λίστα με Κάρει Σκάρι, Κιντέλ Γουντς....

austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 11:07 pm

τον είχαμε πάρει για Ελλάδα μόνο; τα στατιστικά του είναι μια χαρά στην Ελλάδα αλλά βλέπω ότι έπαιξε ένα παιχνίδι μόνο στην Ευρωλίγκα, στο οποίο δεν έκανε τίποτα.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 11:10 pm

austerity_blues έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 10:55 pm
έχω κολλήσει με τον Τζαμάριο Μουν. στο μυαλό μου τον έχω ταυτόχρονα ως παικταρά και ως παίκτη που πέρασε και δεν ακούμπησε και δε μπορώ να το εξηγήσω. παίζει να έκανε κάνα καλό πρώτο παιχνίδι και μετά να εξαφανίστηκε ή να ήταν γενικά καλός και να πλακώθηκε με κανέναν και να έφυγε νύχτα;

για πείτε δυο λογάκια για αυτόν οι έχοντες καλύτερη μνήμη. :roll:
Εκδιώχθηκε γιατί 3 τα χαράματα έστελνε tweet στο ΛεΜπρον κι έλεγε "η θέση μου είναι στο ΝΒΑ". Γράφτηκε ότι έπαιζε μπουνιές με όλους. Τον έχω δει λάιβ σε ματς στη Βενεζουέλα να βρίζει εν ώρα αγώνα τους συμπαίκτες του. Καλός παίκτης αλλά τρομερά δύστροπος.

Παικταράς πραγματικά που θα μπορούσε να αφήσει εποχή ήταν ο Κίντελ Γουντς. Άσχετο. Αν και από τους παίκτες που έπαιξαν στον Ολυμπιακό ο πιο θεαματικός για μένα ήταν ο Μορίς Έβανς (σε βαθμό που ήμουν σίγουρος πως ήταν ντοπέ) και απόλαυση ο αριστερόχειρας σουτέρ που είχαν πάρει από τη Νήαρ Ηστ.

Ο Μπαρτζώ και σε Μαρούσι και Ολύμπια Λάρισας είχε φέρει απίθανους παίκτες, ανάμεσά τους ο Ματ Γουόλς, άσχετα αν δερνόταν με μπράβους στα μπαρ. Βέβαι η πιο απίθανή του χρονιά από πλευράς recruitment ήταν στη Λοκομοτίβ με μπάτζετ 6 μύρια που έφερε Ντιλέινι, Ντρέιπερ, Τζάνινγκ, Μπροέκχοφ, Ράντολφ, Κλαβέρ, Σίνγκλετον :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: κι έπαιζε με καλύτερο Ρώσο τον... Ζουμπκόφ. Απίστευτα πράγματα.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”