Ολυμπιακός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 27, 2020 8:48 am

Απίστευτος πραγματικά... Πρότυπο για κάθε νέο αθλητή το πως ένας άνθρωπος που θεωρείται θρύλος, που έχει κατακτήσει τα πάντα, που έχει σηκώσει όποια κούπα θέλει, συνεχίζει σε αυτήν την ηλικία να προπονείται σκληρά, να προπονείται λες και είναι 18χρονος, να προσπαθεί και να κάνει τα πάντα για μια κούπα ακόμα, απλά και μόνο λόγω της αγάπης του για το άθλημα. Τρομερό βίντεο...

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 27, 2020 3:24 pm

Πραγματικα οτι και να πει κανεις για αυτον τον τεραστιο πρωταθλητη ειναι λιγο. Αν ολοι οι νεαροι Ελληνες παικτες ειχαν την νοοτροπια του Σπανουλη το Ελληνικο μπασκετ θα ειχε λαμπρο μελλον

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 28, 2020 9:45 am

Η ομάδα ανακοίνωσε το πρόγραμμα των φιλικών.



0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 31, 2020 7:19 pm





Πρώτο βιντεάκι με τους παίκτες να κάνουν βάρη, δεύτερο βιντεάκι από την προετοιμασία της ομάδας και λίγες φάσεις από το εσωτερικό διπλό. Δεν προσφέρεται προφανώς για σοβαρή ανάλυση το δεύτερο. Φαίνεται πάντως να εκπέμπει σκληράδα και αθλητικότητα η ομάδα, αν εξαιρέσεις τη θέση 4 που είμαστε soft.

Αυτός ο Martin με εντυπωσιάζει συνέχεια με τη σωματοδομή του, πραγματικό θηρίο, αν μάθει να βάζει σωστά το σώμα του και παίζει καλά το pick and roll με Σλούκα-Σπαν έχουμε βρει την επόμενη βασική ΜΑΠάρα που θα φύγει με τρελό συμβόλαιο για τους πλούσιους της λίγκας. Και ο Ellis (αν κατάλαβα άλλαξε το μαλλί) φαίνεται πιο γραμμωμένος.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Stavros83

 junior
Reactions: 51
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Παρ Δεκ 27, 2019 6:43 pm
Τοποθεσία: Παιανία
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Igor Kudelin
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 5

Τρί Σεπ 01, 2020 7:12 pm

30άρα στον Ηρακλή πριν λίγο. Είμαστε για μεγάλα πράγματα. :D

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Σεπ 02, 2020 2:19 pm

Stavros83 έγραψε:
Τρί Σεπ 01, 2020 7:12 pm
30άρα στον Ηρακλή πριν λίγο. Είμαστε για μεγάλα πράγματα. :D
Κοιτάζοντας λίγο τα συστηματικά που έλεγε και ο μεγάλος Γκλέτσος στη σειρά Της Ελλάδος τα παιδιά, μου έκαναν εντύπωση 3 πράγματα:
- οι 4 ασσίστ του Χάρισον (μακάρι να έχει και ικανότητες play making στο ρεπερτόριο του)
- η γενικότερη εμφάνιση του Μακκίσικ που δείχνει να συνεχίζει με τα ίδια γκάζια που μας συστήθηκε πέρυσι
- και το πιο σημαντικό τα 8! ριμπάουντ του Λιβιό.

Το τελευταίο ίσως να είναι και το πιο ενθαρρυντικό της υπόθεσης, καθότι φέτος αν δεν βοηθήσουν τα 4άρια και τα 3άρια θα έχουμε πρόβλημα στα ριμπάουντ. Ο Μίλου που τα κατέβαζε σαν τσαμπιά την έκανε.

0
Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 08, 2020 6:07 pm

Δεύτερο φιλικό χθες και αν δε κάνω κάποιο λάθος πάλι δεν αγωνίστηκαν Λαρεντζάκης και Κόνιαρης. Δε ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό αλλά μου κάνει εντύπωση μιας και δεν έχει αναφερθεί κάτι για τραυματισμό ή ενοχλήσεις κλπ.

Από τα λίγα στιγμιότυπα που έχουμε δει ο ΜακΚίσικ δείχνει να έχει την ίδια δυναμική με αυτό που είδαμε πέρσι.

Μέχρι στιγμής ο Ζαν Σαρλς δείχνει να έχει θετική παρουσία και γεμάτη στατιστική όπως και ο Χάρισον.

Για Σλούκα δε χρειάζεται να πούμε κάτι.Ξέρουμε τι περιμένουμε να δούμε.

0
Άβαταρ μέλους
verycoco

 junior
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2015 11:59 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Che
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 10, 2020 8:46 am

Αν κ πολύ νωρις, ο Ζαν Σαρλ θα έχει κ ένα ρόλο δημιουργίας όπως το φαντάζομαι με μεταφορά της μπάλας σε γωνία όταν μέσα είναι ο Χάρισον ή για Σακ και τελείωμα μέσα στη ρακέτα. Πάντως όπως και να χει δεν αντέχω άλλο θέλω να δω ένα γκειμ

1
1 Εικόνα
μαζί με την ομάδα μεγαλώνουμε και εμεις...
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Σεπ 11, 2020 10:32 am

Μήπως έχει πάρει κανενός το αυτί/μάτι τίποτα σχετικό με τηλεοπτική κάλυψη για τα φιλικά του Ολυμπιακού στην Βαλένθια;;;

Αν ξέρει κάποιος συμφορούμίτης ας παραθέσει κανά link, κανάλι ή κάτι τέτοιο.

austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Σεπ 11, 2020 10:45 am

jazz thrilos έγραψε:
Παρ Σεπ 11, 2020 10:32 am
Μήπως έχει πάρει κανενός το αυτί/μάτι τίποτα σχετικό με τηλεοπτική κάλυψη για τα φιλικά του Ολυμπιακού στην Βαλένθια;;;

Αν ξέρει κάποιος συμφορούμίτης ας παραθέσει κανά link, κανάλι ή κάτι τέτοιο.
Remember, all eight games will be available to early subscribers at EuroLeague TV, so don't wait to buy your package and get in on the action with the WE'RE BACK PRESEASON TOUR!

κάπου διάβασα ότι θα τα δείξει και η NOVA.

PanCapone7

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Ιαν 13, 2020 2:10 am
Αγαπημένη θέση: PF, C
Αγαπημένος παίκτης: Greek Freak
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Σεπ 11, 2020 5:42 pm

Άρχοντα basket72 εσύ που έχεις τα κονε από Ισπανία μερια θα μας βρεις κανα λινκ για αύριο;

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Σεπ 11, 2020 9:57 pm

PanCapone7 έγραψε:
Παρ Σεπ 11, 2020 5:42 pm
Άρχοντα basket72 εσύ που έχεις τα κονε από Ισπανία μερια θα μας βρεις κανα λινκ για αύριο;
Τέτοια να μου λες Mafioso μου εσύ. :)
Δεν ξέρω από λινκς (αν ήξερα θα στο έλεγα σε π.μ) αλλά ξέρω ότι τα παιχνίδια της Ευρωλίγκας τα δείχνει το Dazn που σου έχει τον πρώτο μήνα (λογικά και τελευταίο :D στην περίπτωσή σου ) μήνα δωρεάν.

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Σεπ 12, 2020 6:21 am

jazz thrilos έγραψε:
Παρ Σεπ 11, 2020 10:32 am
Μήπως έχει πάρει κανενός το αυτί/μάτι τίποτα σχετικό με τηλεοπτική κάλυψη για τα φιλικά του Ολυμπιακού στην Βαλένθια;;;

Αν ξέρει κάποιος συμφορούμίτης ας παραθέσει κανά link, κανάλι ή κάτι τέτοιο.
Στο euroleague tv δείχνει το Ολυμπιακός-Βιλερμπάν στις 15, θέλω να πιστεύω ότι θα τα δείξουν και τα κανάλια της nova.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6462
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Σεπ 12, 2020 4:22 pm

Η Nova το δείχνει σίγουρα. Είχα διαβάσει πριν 1-2 μέρες ότι πήρε τα δικαιώματα του τουρνουά.

Πάντως θα υπάρχει και ελεύθερη μετάδοση του τουρνουά, από την σελίδα της Euroleague στο Facebook.

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 14, 2020 8:20 am

golitog7 έγραψε:
Τετ Σεπ 02, 2020 2:19 pm
Stavros83 έγραψε:
Τρί Σεπ 01, 2020 7:12 pm
30άρα στον Ηρακλή πριν λίγο. Είμαστε για μεγάλα πράγματα. :D
Κοιτάζοντας λίγο τα συστηματικά που έλεγε και ο μεγάλος Γκλέτσος στη σειρά Της Ελλάδος τα παιδιά, μου έκαναν εντύπωση 3 πράγματα:
- οι 4 ασσίστ του Χάρισον (μακάρι να έχει και ικανότητες play making στο ρεπερτόριο του)
- η γενικότερη εμφάνιση του Μακκίσικ που δείχνει να συνεχίζει με τα ίδια γκάζια που μας συστήθηκε πέρυσι
- και το πιο σημαντικό τα 8! ριμπάουντ του Λιβιό.

Το τελευταίο ίσως να είναι και το πιο ενθαρρυντικό της υπόθεσης, καθότι φέτος αν δεν βοηθήσουν τα 4άρια και τα 3άρια θα έχουμε πρόβλημα στα ριμπάουντ. Ο Μίλου που τα κατέβαζε σαν τσαμπιά την έκανε.
φιλε μου σημαντικη συνεισφορα στα ριμπ εχουν και ο παπ και ο βεζε αλλα και ο πρι , απλα ο μιλου δεν αφηνε μπαλα ελευθερη στον αερα οποτε τι να προλαβουν να παρουν οι αλλοι εκει που μου αρεσε πολυ ο περσυνος ολυμπιακος ηταν το επιθετικο ριμπαουντ (κι εκει πραγματικα ο ρολος του μιλου ηταν σημαντικοτατος )

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”