Ολυμπιακός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 411
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 22, 2021 6:49 pm

Για να το βλέπουμε όλοι μας , θέλω να ελπίζω πως ο coach το έχει δει πρώτος . Έχω την αίσθηση ότι δεν θέλει να αδειάσει τον Παπ μετά από το τόσο σοβαρό πρόβλημα που είχε αλλά και τον Σακ που είναι επιλογή του . Θεωρώ πως εν τέλει θα πάρουμε forward . Ίσως αργήσουμε βέβαια και περιμένουμε και τα κοψίματα του NBA

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Σεπ 22, 2021 6:51 pm

Leo_98 έγραψε:
Τετ Σεπ 22, 2021 4:28 pm
Όντως το πρόβλημα στο "3" είναι φανερό.
Ο Παπανικολάου απέχει πολύ από τον καλό του εαυτό κι ο ΜακΚισικ ψάχνεται...
Κατά τα άλλα, ο Ντόρσεϊ on fire 🔥και μου αρέσει γενικά η διάθεση/όρεξη που βγάζει ο Βεζενκοφ φέτος.
Θα είναι κρίμα να χαραμίσουμε ολόκληρη τη χρονιά, επειδή δεν πήραμε ένα καθαρό τριάρι με τρίποντο.
Ακόμα και σούπερ να γίνει ο Παπ, ένα ακόμα ΚΑΘΑΡΟ τριάρι χρειάζεται οπωσδήποτε.
Δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν το βλέπουν στην ομάδα, γι' αυτό ελπίζω ότι θα γίνει η σωστή κίνηση (φτάνει να μην αργήσει να γίνει).

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 22, 2021 7:24 pm

Όταν οι απαντήσεις από τους Θρυλέοντες των social στο δε βλέπεται ο Παπ, βάζει 3 πόντους με το ζόρι κτλ. είναι πως κάνει τα μικρά πραγματάκια και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, τότε καταλαβαίνεις πως υπάρχει σοβαρός λόγος ανησυχίας. Μακάρι να είναι απλά πως θέλει χρόνο και όχι πως είναι τελειωμένος σαν τον Μάντζαρη.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 22, 2021 7:28 pm

RipCity έγραψε:
Τετ Σεπ 22, 2021 7:24 pm
Όταν οι απαντήσεις από τους Θρυλέοντες των social στο δε βλέπεται ο Παπ, βάζει 3 πόντους με το ζόρι κτλ. είναι πως κάνει τα μικρά πραγματάκια και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, τότε καταλαβαίνεις πως υπάρχει σοβαρός λόγος ανησυχίας. Μακάρι να είναι απλά πως θέλει χρόνο και όχι πως είναι τελειωμένος σαν τον Μάντζαρη.
Φίλε αυτό το φοβάμαι και εγώ. Μήπως έχασε την όρεξη του για μπάσκετ και έχει συμβιβαστεί. Το κίνητρο είναι το Νο1 στον πρωταθλητισμό. Προσωπικά θεωρώ πως η φετινή είναι κομβική χρόνια για τον Παπανικολάου, αν δεν παίξει και φέτος θα έχει χαθεί το τρένο και θα μιλάμε για τον επόμενο Μαντζαρη .

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Σεπ 22, 2021 8:07 pm

RipCity έγραψε:
Τετ Σεπ 22, 2021 7:24 pm
Όταν οι απαντήσεις από τους Θρυλέοντες των social στο δε βλέπεται ο Παπ, βάζει 3 πόντους με το ζόρι κτλ. είναι πως κάνει τα μικρά πραγματάκια και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, τότε καταλαβαίνεις πως υπάρχει σοβαρός λόγος ανησυχίας. Μακάρι να είναι απλά πως θέλει χρόνο και όχι πως είναι τελειωμένος σαν τον Μάντζαρη.
Τώρα, άμα σου πω ότι είσαι προκατειλημμένος με τον Παπ, θα έχω άδικο;
Το ότι δεν βλέπεται ο Παπ, προφανώς δεν το βασίζεις στα 2-3 φετινά παιχνίδια (μετά τον τραυματισμό του), αλλά το λες συνεχώς και σε κάθε ευκαιρία.
Κανείς δεν σου έχει απαντήσει ότι ο Παπ κάνει εκείνα τα μικρά πραγματάκια (αυτό λεγόταν για τον Μάντζαρη). Ο Παπ δεν κάνει μικρά πραγματάκια, αλλά παίζει την καλύτερη άμυνα της ομάδας (μακράν του δεύτερου) και στα καλά του είναι πανταχού παρών στο γήπεδο. Δεν το λες και μικρό πραγματάκι αυτό.
Για τις τωρινές του εμφανίσεις η εξήγηση είναι απλή και απορώ πώς σου διαφεύγει: το ξέχασες ότι έρχεται από τραυματισμό και πολύμηνη απουσία από το παρκέ;
Τέλος πάντων, δεν θα μαλώσουμε για αυτό, αλλά χρειάζεται και λίγη λογική, και όχι σε κάθε ευκαιρία να βγάζουμε τις εμμονές μας ο καθένας (κι εγώ μέσα).

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Σεπ 22, 2021 8:10 pm

prime7 έγραψε:
Τετ Σεπ 22, 2021 7:28 pm
Φίλε αυτό το φοβάμαι και εγώ. Μήπως έχασε την όρεξη του για μπάσκετ και έχει συμβιβαστεί. Το κίνητρο είναι το Νο1 στον πρωταθλητισμό. Προσωπικά θεωρώ πως η φετινή είναι κομβική χρόνια για τον Παπανικολάου, αν δεν παίξει και φέτος θα έχει χαθεί το τρένο και θα μιλάμε για τον επόμενο Μαντζαρη .
Δηλαδή, ποια άλλη χρονιά δεν έπαιξε με όρεξη ο Παπ, για να λέμε πως αν δεν παίξει ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ, θα έχει χαθεί το τραίνο;

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 22, 2021 8:11 pm

lefpan έγραψε:
Τετ Σεπ 22, 2021 8:07 pm
RipCity έγραψε:
Τετ Σεπ 22, 2021 7:24 pm
Όταν οι απαντήσεις από τους Θρυλέοντες των social στο δε βλέπεται ο Παπ, βάζει 3 πόντους με το ζόρι κτλ. είναι πως κάνει τα μικρά πραγματάκια και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, τότε καταλαβαίνεις πως υπάρχει σοβαρός λόγος ανησυχίας. Μακάρι να είναι απλά πως θέλει χρόνο και όχι πως είναι τελειωμένος σαν τον Μάντζαρη.
Τώρα, άμα σου πω ότι είσαι προκατειλημμένος με τον Παπ, θα έχω άδικο;
Το ότι δεν βλέπεται ο Παπ, προφανώς δεν το βασίζεις στα 2-3 φετινά παιχνίδια (μετά τον τραυματισμό του), αλλά το λες συνεχώς και σε κάθε ευκαιρία.
Κανείς δεν σου έχει απαντήσει ότι ο Παπ κάνει εκείνα τα μικρά πραγματάκια (αυτό λεγόταν για τον Μάντζαρη). Ο Παπ δεν κάνει μικρά πραγματάκια, αλλά παίζει την καλύτερη άμυνα της ομάδας (μακράν του δεύτερου) και στα καλά του είναι πανταχού παρών στο γήπεδο. Δεν το λες και μικρό πραγματάκι αυτό.
Για τις τωρινές του εμφανίσεις η εξήγηση είναι απλή και απορώ πώς σου διαφεύγει: το ξέχασες ότι έρχεται από τραυματισμό και πολύμηνη απουσία από το παρκέ;
Τέλος πάντων, δεν θα μαλώσουμε για αυτό, αλλά χρειάζεται και λίγη λογική, και όχι σε κάθε ευκαιρία να βγάζουμε τις εμμονές μας ο καθένας (κι εγώ μέσα).
Ναι εγώ είμαι προκατειλημένος που "τσακωνόμουν" με τον @ssoulliss πέρυσι το καλοκαίρι οταν τον έκραζε και τον υπερασπιζόμουν. Φίλε αν γράφτηκες προχθές στο φόρουμ δε φταίω εγώ. Και πέρυσι κακός ήταν όσο έπαιξε.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 22, 2021 8:19 pm

Ο μπαμπας βεζενκοφ ειπε στο σδνα οτι απομενουν μονο οι λεπτομερειες για ανανεωση..Το καλυτερο νεο!

Οσο για τον Παπ ειναι λογικο να ειναι σε χαλια κατασταση τωρα,για το μελλον δεν ξερουμε αλλα ειναι σιγουρο οτι μεχρι τον δεκεμβρη τουλαχιστον δεν θα ναι στο επιπεδο που πρεπει..Ισως περιμενει να το δουν οι αφοι να του δωσουν παραπανω μπατζετ?ποιος ξερει..

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Σεπ 22, 2021 8:47 pm

RipCity έγραψε:
Τετ Σεπ 22, 2021 8:11 pm
Ναι εγώ είμαι προκατειλημένος που "τσακωνόμουν" με τον @ssoulliss πέρυσι το καλοκαίρι οταν τον έκραζε και τον υπερασπιζόμουν. Φίλε αν γράφτηκες προχθές στο φόρουμ δε φταίω εγώ. Και πέρυσι κακός ήταν όσο έπαιξε.
Τώρα που το είπες το έψαξα και είδα ότι όντως πέρυσι στις 3/10/2020 τον υπερασπίστηκες τον Παπ απέναντι στον @ssoulliss, και μόνο αυτό.
Όλες οι άλλες σου δημοσιεύσεις και γνώμες για τον Παπ είναι του στύλ "παίζει όποτε του κάτσει" ή "κάνει 3 καλά παιχνίδια στα 10" και άλλα τέτοια.
Στο φόρουμ δεν γράφτηκα προχθές, αλλά δεν είμαι και υποχρεωμένος να διαβάζω όλα τα ποσταρίσματα. Τι λογική είναι αυτή;

Όσο για το αν πέρυσι ο Παπ ήταν πράγματι κακός όσο έπαιξε, δες σε παρακαλώ σε ποιά θέση ήμασταν με τον Παπ μέσα, και πού καταλήξαμε με την απουσία του. Τίποτε άλλο.

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 22, 2021 9:37 pm

Τον Παπανικολάου σαν προσωπικότητα τον γουστάρουμε και όταν είναι στα καλά του μπορεί να είναι και καταλυτικός,το έχουμε δει. Τους φόβους μας εκφράζουμε αν μπορεί ή και αν έχει κίνητρο να επανέλθει και να παίζει βάση του συμβολαίου που του δίνει η ομάδα .

Εννοείται οτι θα δοθεί χρόνος στον άνθρωπο αλλά και ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να τον περιμένει για πάντα. Για τώρα είναι εξώφθαλμο ότι θέλουμε άμεσα μεταγραφή και ελπίζουμε για Παπ.

0
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 22, 2021 9:43 pm

Δηλαδή τι λέμε τωρα ρε παιδιά; Δεν είναι φανερό οτι στην δεύτερη θητεία του ποτέ δεν είδαμε τον ίδιο Παπανικολάου που βλέπαμε πριν το ΝΒΑ;

Πάντως να πω κι εγώ την ταπεινή μου άποψη, καθόλου δεν μου αρκεί απλά να επιστρέψει ο Παπ στα περσινά και προπέρσινα επίπεδα. Γιατί ούτε η περσινή και προπέρσινη εικόνα του δικαιολογεί το να παίζει την θέση μόνος του δίχως καθόλου ανταγωνισμό. Τώρα, αν υπάρχει και επιπρόσθετη, μακροχρόνια επιβάρυνση στην αγωνιστική συμπεριφορά του λόγω του πρόσφατου σοβαρού τραυματισμού, ε τότε δεν θέλουμε back up τριάρι αλλά μάλλον starter.

Χωρίς να σημαινει οτι ο Παπ είναι του πεταματού, ίσα ίσα, το να κριτικάρουμε την μάλλον καθοδική του πορεία τα τελευταία χρόνια και το να επιθυμούμε την αποκτηση ενος αξιόπιστου sf για να καλυφθεί το κενο δεν αποτελεί προκατάληψη αλλα γνησιο ενδιαφέρον για το καλό της αγαπημένης μας ομάδας.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jazz thrilos την Τετ Σεπ 22, 2021 9:46 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 22, 2021 9:45 pm

Ανανέωσε ο Βεζένκοφ παίδες. Το έβγαλε ο Αντρεάνι (μπορεί κι άλλοι- απλώς αυτόν τσέκαρα τώρα).
Με 900κ τον πρώτο και 950κ τον δεύτερο. Πολύ καλό συμβόλαιο και για αυτόν αλλά και για την ομάδα.
Φοβερά νέα, άντε να δούμε και τον Ντόρσεϊ να το κάνει αυτό τέλη άνοιξης. Αν κλείσουμε και τον Τάιλερ μπορούμε να μιλάμε για κορμό 3ετίας, στο πολύ άνετο και με βλέψεις για πολύ ωραία πράγματα.

Κι επειδή τα ωραία πάνε δυο- δυο, έρχεται και ο φόργουορντ. :wink:

Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 22, 2021 9:50 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Σεπ 22, 2021 9:45 pm
Ανανέωσε ο Βεζένκοφ παίδες. Το έβγαλε ο Αντρεάνι (μπορεί κι άλλοι- απλώς αυτόν τσέκαρα τώρα).
Με 900κ τον πρώτο και 950κ τον δεύτερο. Πολύ καλό συμβόλαιο και για αυτόν αλλά και για την ομάδα.
Φοβερά νέα, άντε να δούμε και τον Ντόρσεϊ να το κάνει αυτό τέλη άνοιξης. Αν κλείσουμε και τον Τάιλερ μπορούμε να μιλάμε για κορμό 3ετίας, στο πολύ άνετο και με βλέψεις για πολύ ωραία πράγματα.

Κι επειδή τα ωραία πάνε δυο- δυο, έρχεται και ο φόργουορντ. :wink:
Ναι μωρή αρρώστια!! Αυτή είναι είδηση!!! Σάσα για πάντα στον Θρύλο!!!

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 23, 2021 5:24 am

lefpan έγραψε:
Τετ Σεπ 22, 2021 8:47 pm
RipCity έγραψε:
Τετ Σεπ 22, 2021 8:11 pm
Ναι εγώ είμαι προκατειλημένος που "τσακωνόμουν" με τον @ssoulliss πέρυσι το καλοκαίρι οταν τον έκραζε και τον υπερασπιζόμουν. Φίλε αν γράφτηκες προχθές στο φόρουμ δε φταίω εγώ. Και πέρυσι κακός ήταν όσο έπαιξε.
Τώρα που το είπες το έψαξα και είδα ότι όντως πέρυσι στις 3/10/2020 τον υπερασπίστηκες τον Παπ απέναντι στον @ssoulliss, και μόνο αυτό.
Όλες οι άλλες σου δημοσιεύσεις και γνώμες για τον Παπ είναι του στύλ "παίζει όποτε του κάτσει" ή "κάνει 3 καλά παιχνίδια στα 10" και άλλα τέτοια.
Στο φόρουμ δεν γράφτηκα προχθές, αλλά δεν είμαι και υποχρεωμένος να διαβάζω όλα τα ποσταρίσματα. Τι λογική είναι αυτή;

Όσο για το αν πέρυσι ο Παπ ήταν πράγματι κακός όσο έπαιξε, δες σε παρακαλώ σε ποιά θέση ήμασταν με τον Παπ μέσα, και πού καταλήξαμε με την απουσία του. Τίποτε άλλο.
Προφανώς όταν λείπει παίκτης στη θέση του οποίου δεν υπάρχει μπακαπ η ομάδα θα είναι χειρότερη, οπότε για εμένα δε λέει τίποτα το ότι η ομάδα έπεσε μόλις βγήκε οφ ο Παπανικολάου.

Δεν έχω καταλάβει τι κερδίζω με το να μη θέλω τον Παπανικολάου αν όντως είναι καλός. Το ψωμί μου τρώει;

1
1 Εικόνα
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 23, 2021 6:16 am

Γενικά λόγω της όλης κατάστασης με τον τεχνητό διχασμο που έχει σπαρει στην παρακμαζουσα κοινωνία μας (και γενικότερα στη δυση, δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο) είχα αποφασίσει να κόψω τελείως τα επαγγελματικά σπορ.

Ο μπασκετικός οσφπ βέβαια ίσως με αναγκασει να κάνω μια εξαίρεση φέτος!
Πολύ καλή η ανανέωση Βεζε.
@basket_72 λες να υπάρχει σενάριο και για προοπτικη ντορσι? Στα πρώτα ματς δείχνει να το διασκεδάζει. Αν κάνει καλή σεζόν βέβαια θα παει να κυνηγήσει πάλι το nba οποτε θα μπλεξουμε με nba out κλπ στο καλό σενάριο.
(σωματικά δεν έχει θέση απέναντι ο ντορσι και μακάρι να καταλάβει ότι εδώ είναι το μέλλον του :p )

Για φόργουορντ προφανώς πρέπει να δοθεί χρόνος στον Παπ. Αλλά 3ρι χρειαζόμαστε έτσι κι αλλιώς και αριθμητικά να το δούμε. Τώρα αν θα χει προοπτική σταρτερ η όχι θα το δούμε. Θα πρέπει ναναι 3&D φαντάζομαι όπως και να χει. Όσο καλύτερος τόσο καλύτερα θα πω.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”