Ολυμπιακός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Ilias7

 euroleague
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 14, 2021 12:04 pm

Απ' ότι είδα με μια πρώτη ματιά ξαναγυρίσαμε στην ερυθρόλευκη φανέλα, ενώ φέτος δεν υπάρχει και η σκούρα που πέρσι ήταν πολύ ωραία.

Κατ' εμέ ούτε κρύο ούτε ζέστη οι νέες φανέλες.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 14, 2021 12:24 pm



Ωραια η ερυθρολευκη αλλα θα θελα και αντιστοιχο σορτσακι..Στα αρνητικα οτι δεν υπαρχει μαυρη που ταν απο τις καλυτερες που χουμε βγαλει.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 14, 2021 1:33 pm

Ωραίες οι φανέλες, καλοφόρετες και μακάρι να έρθει και ανάκαμψη της ομάδας μας με αυτές, αλλά μεγάλο φάουλ η απουσία της μαύρης. Η μαύρη φανέλα είναι πάντα η ομορφότερη φανέλα του Ολυμπιακού.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 4:49 pm

Ο Σάσα στη media day είπε πως έχουν ξεκινήσει συζητήσεις για την ανανέωση του συμβολαίου του.
As for his future at Olympiacos, a contract extension can be in the cards.

“Team officials know I feel comfortable here. There have been initial talks on a contract extension and we will continue talking. But now is not the time,” he said, “Both sides respect each other, so I believe this will have a happy ending.


1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 5:14 pm

Ειδα την 15λεπτη ποση ηταν συνεντευξη στον ιωαννου,εγω καταλαβα οτι ο σασα θελει πολυ να μεινει,στην ουσια ηταν σαν να ελεγε οταν μεγαλωσουν οι αφοι την προταση θα πω το ναι.Ειπε κιολας οτι μπορει να συμφωνησουν ανα πασα στιγμη δεν χρειαζεται να φτασει καλοκαιρι.. Δεν ημουν αισιοδοξος για την εκβαση αυτης της υποθεσης αλλα πλεον ολα δειχνουν οτι θα ανανεωσει..Εκτος πια και ζηταει κανα τρελο ποσο που δν δειχνει τετοιος ο σασα..γυρω στο 1-1,1εκ δολαρια πιστευω θα ειναι δικαιο και για τις 2 πλευρες.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 5:38 pm



1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 350
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 6:52 pm

Μεγάλη επιτυχία αν ανανεώσει ο Σάσα!! Πάντως ο Μπαρτζω όπως μίλησε για μεταγραφή, μάλλον θα περιμένουμε... Λογικά θα γίνει κίνηση γιατί μίλησε για θέμα ποσότητας παικτών μέσα σε μια χρονιά αλλά είπε ότι θα το δούμε βάση των αναγκών μας...οποτε μάλλον περιμένει να δει που θέλει παίκτη...

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 7:15 pm

Κομβικής σημασίας τα νέα γύρω από το ερυθρόλευκο μέλλον του Βεζένκοφ. Από τα πιο ευχάριστα νέα της χρονιάς. Μου άρεσαν κι οι δηλώσεις του. Του Σλούκα επίσης.

Άντε να υπογράψουμε και τον παίκτη που λείπει.
Βρε λέτε να έχει ξαναπαίξει στην ομάδα και να μη θέλει περίοδο προσαρμογής; :roll:

Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 350
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 7:29 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 7:15 pm
Κομβικής σημασίας τα νέα γύρω από το ερυθρόλευκο μέλλον του Βεζένκοφ. Από τα πιο ευχάριστα νέα της χρονιάς. Μου άρεσαν κι οι δηλώσεις του. Του Σλούκα επίσης.

Άντε να υπογράψουμε και τον παίκτη που λείπει.
Βρε λέτε να έχει ξαναπαίξει στην ομάδα και να μη θέλει περίοδο προσαρμογής; :roll:
Μαντζαρης ??????

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 7:46 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 7:15 pm
Κομβικής σημασίας τα νέα γύρω από το ερυθρόλευκο μέλλον του Βεζένκοφ. Από τα πιο ευχάριστα νέα της χρονιάς. Μου άρεσαν κι οι δηλώσεις του. Του Σλούκα επίσης.

Άντε να υπογράψουμε και τον παίκτη που λείπει.
Βρε λέτε να έχει ξαναπαίξει στην ομάδα και να μη θέλει περίοδο προσαρμογής; :roll:
Τον τιμα λες ε?Αλλος δεν μου ρχεται..Οταν πηγε ο τιμα στην χιμκι ειχε απολυθει ο μπαρτζωκας νομιζω αρα δεν τον ειχε παικτη,δεν τον κοβω τον κοουτς να ρισκαρει τοσο.

Παντως παικτες ευρωλιγκατοι χωρις συμβολαιο τετοια εποχη δεν ειναι και πολλοι,αν ειναι να παρουμε παικτη χωρις εμπειρια καλυτερα καποιον κομμενο απο ΝΒΑ..

Αποτι ειχες πει ο ντεκ θα μεινει εκει αλλα εγω συνεχιζω να τον ονειρευομαι :D

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 8:20 pm

Σατανικό του @Prime7 για Μάντζαρη. Δεν πήγε μέχρι εκεί το μυαλό μου. Ωραίος! :D

@Shaq7 Κοντά έπεσες. Στον Τίμα αναφέρομαι αλλά και στον Τουπάν.
Οκ έφυγε κακήν κακώς ο Γάλλος, αλλά διαφορετικά τα πράγματα τότε και τώρα. Μια ματιά στο ρόστερ μας θα τον πείσει. Άσε που θα βρει και 2 γνωστούς και πατριωτάκια του. Έχει βελτιώσει το τρίποντό του, είναι αμυντικάρα και μπορεί να παίξει ακόμα και το 4 σε ελαφρά σχήματα. Αρκεί να μην τον πάρουμε για sg, όπως τότε. Το πέρασμά του από το ΝΒΑ θα τον έχει βελτιώσει και μου κάνει καλή λύση. Αν θέλουμε ρολίστα.
Αν θέλουμε παίκτη για περισσότερα λεπτά/ ρόλο, τότε ο έτερος της περίεργης εκείνης χρονιάς. ο Τίμα.

Αυτό που είπε ο Μπαρτζώκας περί θέσεων κι αναγκών λέτε να σημαίνει ότι κοιτάμε και 4ρι 5ρι;
Το λέω, έχοντας κατά νου ότι και στα φιλικά βάζει τον Σάσα στο 3. ΄Να τον υπολογίζει πια ως 3-4ρι; Άρα να θέλει ένα δυνατό/αθλητικό 4ρι και τον Ζαν Σαρλ ως τρίτο πεντάρι;
Ή να πάει απλά για τρίτο πεντάρι; :roll:

* Συγγνώμη, πάλι μπέρδεψα τα τόπικ. Αδικαιολόγητος.
Έπαθα... Χεζόνια εσχάτως :P κι όλο μπερδεύομαι.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 8:32 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 8:20 pm
Σατανικό του @Prime7 για Μάντζαρη. Δεν πήγε μέχρι εκεί το μυαλό μου. Ωραίος! :D

@Shaq7 Κοντά έπεσες. Στον Τίμα αναφέρομαι αλλά και στον Τουπάν.
Οκ έφυγε κακήν κακώς ο Γάλλος, αλλά διαφορετικά τα πράγματα τότε και τώρα. Μια ματιά στο ρόστερ μας θα τον πείσει. Άσε που θα βρει και 2 γνωστούς και πατριωτάκια του. Έχει βελτιώσει το τρίποντό του, είναι αμυντικάρα και μπορεί να παίξει ακόμα και το 4 σε ελαφρά σχήματα. Αρκεί να μην τον πάρουμε για sg, όπως τότε. Το πέρασμά του από το ΝΒΑ θα τον έχει βελτιώσει και μου κάνει καλή λύση. Αν θέλουμε ρολίστα.
Αν θέλουμε παίκτη για περισσότερα λεπτά/ ρόλο, τότε ο έτερος της περίεργης εκείνης χρονιάς. ο Τίμα.

Αυτό που είπε ο Μπαρτζώκας περί θέσεων κι αναγκών λέτε να σημαίνει ότι κοιτάμε και 4ρι 5ρι;
Το λέω, έχοντας κατά νου ότι και στα φιλικά βάζει τον Σάσα στο 3. ΄Να τον υπολογίζει πια ως 3-4ρι; Άρα να θέλει ένα δυνατό/αθλητικό 4ρι και τον Ζαν Σαρλ ως τρίτο πεντάρι;
Ή να πάει απλά για τρίτο πεντάρι; :roll:

* Συγγνώμη, πάλι μπέρδεψα τα τόπικ. Αδικαιολόγητος.
Έπαθα... Χεζόνια εσχάτως :P κι όλο μπερδεύομαι.
Πιο πιθανο ειναι να γυρισει ο παπαπετρου παρα ο τουπαν :lol: Ειμαι σιγουρος οτι οι αφοι ακουνε τουπαν και βγαζουν αφρους,ηταν κιολας ο πρωτος παικτης που εφυγε,το χε δει πολυ συνδικαλιστικα και οπου σταθει και οπου βρεθει λεει τα χειροτερα..


Θεωρω οτι αυτο που λεει ο μπαρτζωκας ειναι και διπλωματικο,αν πει ψαχνω 3ρι παπ και μακισικ αμεσως θα ψαχνονται..Απο την αλλη ισως εννοει οτι θα περιμενει μηπως τραυματιστει καποιος μεσα στην χρονια..
Να μειωσει τον χρονο του σαρλ ενω τον εχει αναβαθμισει απο περσι δεν νομιζω..πιο πιθανο βλεπω να μειωσει του φαλλ :D

0
xavier

senior
Reactions: 24
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 13, 2006 9:50 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 1:34 am

prime7 έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 7:29 pm
basket72 έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 7:15 pm
Κομβικής σημασίας τα νέα γύρω από το ερυθρόλευκο μέλλον του Βεζένκοφ. Από τα πιο ευχάριστα νέα της χρονιάς. Μου άρεσαν κι οι δηλώσεις του. Του Σλούκα επίσης.

Άντε να υπογράψουμε και τον παίκτη που λείπει.
Βρε λέτε να έχει ξαναπαίξει στην ομάδα και να μη θέλει περίοδο προσαρμογής; :roll:
Μαντζαρης ??????
στην πολωνια είναι ο μαντζαρης, δεν ειναι ελευθερος...

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5140
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 7:12 am

xavier έγραψε:
Πέμ Σεπ 16, 2021 1:34 am
prime7 έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 7:29 pm

Μαντζαρης ??????
στην πολωνια είναι ο μαντζαρης, δεν ειναι ελευθερος...
Κάτι ....είναι κι αυτό! :fire:

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1740
Δημοσιεύσεις: 2197
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Σεπ 16, 2021 12:38 pm

Αναπαύσου εν ειρήνη μεγάλε Ντούσαν Ίβκοβιτς._

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”