Ολυμπιακός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Ιουν 26, 2021 8:24 pm

Λοιπον ..Επειδη δεν ειμαι φαν μονο των επαινων και των επιβραβευσεων και των ευχολογιων τετριμμενων σε τετοιες στιγμες...Ο Βασιλης Σπανουλης ειναι ο μεγαλυτερος και πιο κοντα παικτης στον αξεπεραστο Νικο Γκαλη...Ηταν επισης ενας παικτης απο μια απιστευτα μαγκιορικη και μικρη καστα παικτων παγκοσμιως ,που παιξαν την καριερα τους κορωνα γραμματα απο την σιγουρια του καταξιωμενου δευτερου στο ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρισκο της πρωτιας και της μυθοποιησης στον "αιωνιο" αντιπαλο ,που θα μπορουσε να καταληξει σε λοιδωρια και διαρκη απαξιωση....Και ο τυπος τα καταφερε ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ 1000% κοντρα σ ολους κι ολα...Τεραστια κακαλα ΑΛΛΑ και τεραστια θεληση και θυσιες για να ναι αυτος που εγινε...Ολη μερα γηπεδο απο ατιτλος μεχρι εχω σηκωσει τα παντα....Ακομη και το τριποντο πρωταθλημα εγω μπασκετικα το βλεπω ως την αποχωρηση του Μητσου και ζαμανφου για το χαμενο πρωταθλημα....ΑΛΛΑ!!!....ΜΕΤΑ απ ΑΥΤΟ το σουτ ο παικτης Σπανουλης θα πρεπε να αποσυμφορηθει απ την πιεση του παιζω εναντια στον Παναθηναικο και να λυτρωθει απο τυχον κομπλεξ και φαντασματα...Καλη ωρα σαν τον Τεοντοσιτς μετα την Ευρωλιγκα....Δυστυχως ΟΧΙ....Τα συμπλεγματα συνεχιστηκαν σε ολα τα επομενα ετη ...και τα παραδειγματα και τα βιντεο απειρα....Συμπερασματικα λοιπον ο ΠΑΙΚΤΗΣ Σπανουλης ειναι ενα τεραστιο μεγεθος για το ευρωπαικο μπασκετ σε ολες τις εκφανσεις του...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ Σπανουλης ειναι μια τελειως διαφορετικη ιστορια...

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Ιουν 26, 2021 8:40 pm

manj13 έγραψε:
Σάβ Ιουν 26, 2021 8:24 pm
Λοιπον ..Επειδη δεν ειμαι φαν μονο των επαινων και των επιβραβευσεων και των ευχολογιων τετριμμενων σε τετοιες στιγμες...Ο Βασιλης Σπανουλης ειναι ο μεγαλυτερος και πιο κοντα παικτης στον αξεπεραστο Νικο Γκαλη...Ηταν επισης ενας παικτης απο μια απιστευτα μαγκιορικη και μικρη καστα παικτων παγκοσμιως ,που παιξαν την καριερα τους κορωνα γραμματα απο την σιγουρια του καταξιωμενου δευτερου στο ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρισκο της πρωτιας και της μυθοποιησης στον "αιωνιο" αντιπαλο ,που θα μπορουσε να καταληξει σε λοιδωρια και διαρκη απαξιωση....Και ο τυπος τα καταφερε ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ 1000% κοντρα σ ολους κι ολα...Τεραστια κακαλα ΑΛΛΑ και τεραστια θεληση και θυσιες για να ναι αυτος που εγινε...Ολη μερα γηπεδο απο ατιτλος μεχρι εχω σηκωσει τα παντα....Ακομη και το τριποντο πρωταθλημα εγω μπασκετικα το βλεπω ως την αποχωρηση του Μητσου και ζαμανφου για το χαμενο πρωταθλημα....ΑΛΛΑ!!!....ΜΕΤΑ απ ΑΥΤΟ το σουτ ο παικτης Σπανουλης θα πρεπε να αποσυμφορηθει απ την πιεση του παιζω εναντια στον Παναθηναικο και να λυτρωθει απο τυχον κομπλεξ και φαντασματα...Καλη ωρα σαν τον Τεοντοσιτς μετα την Ευρωλιγκα....Δυστυχως ΟΧΙ....Τα συμπλεγματα συνεχιστηκαν σε ολα τα επομενα ετη ...και τα παραδειγματα και τα βιντεο απειρα....Συμπερασματικα λοιπον ο ΠΑΙΚΤΗΣ Σπανουλης ειναι ενα τεραστιο μεγεθος για το ευρωπαικο μπασκετ σε ολες τις εκφανσεις του...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ Σπανουλης ειναι μια τελειως διαφορετικη ιστορια...
Διδακτορικό στην ψυχολογία, να υποθέσω;

5
2 Εικόνα 3 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 26, 2021 9:13 pm

lefpan έγραψε:
Σάβ Ιουν 26, 2021 8:12 pm
Γειά σου ρε Βασίλη!
Η φανέλα με το 7 δεν θα φορεθεί ποτέ από άλλον στον Ολυμπιακό.
Τώρα περιμένουμε ένα τουρνουά με φουλ κόσμο και με όλους τους μεγάλους ενεργούς παικταράδες να αποτίουν φόρο τιμής στον Kill Bill.
:obey: :obey: :obey: :obey: :obey:
Συμφωνούμε απόλυτα.
Εύκολα κι ωραία. Το είχαν δει καιρό το πράγμα κι είχαν όλοι τους τη σωστή στάση. Στην ομάδα εννοώ κι όχι στα δημοσιογραφικά που τον παρουσιάζαν έτοιμο και για έναν ακόμη χρόνο.

Έχει χειροκροτηθεί στα περισσότερα γήπεδα μπάσκετ της Ευρώπης (ιδίως στην Ισπανία, που τον έχουν πολύ ψηλά) και είναι χορτάτος απ΄όλα.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση έχουν γίνει όλα σωστά. Μέχρι κι η ανακοίνωση του Μπίλη ήταν ακριβώς αυτή που έπρεπε. Όπως και των φίλων του και των συμπαικτών του, κι αντιπάλων.

Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Κυρ Ιουν 27, 2021 6:28 am

lefpan έγραψε:
Σάβ Ιουν 26, 2021 8:40 pm
manj13 έγραψε:
Σάβ Ιουν 26, 2021 8:24 pm
Λοιπον ..Επειδη δεν ειμαι φαν μονο των επαινων και των επιβραβευσεων και των ευχολογιων τετριμμενων σε τετοιες στιγμες...Ο Βασιλης Σπανουλης ειναι ο μεγαλυτερος και πιο κοντα παικτης στον αξεπεραστο Νικο Γκαλη...Ηταν επισης ενας παικτης απο μια απιστευτα μαγκιορικη και μικρη καστα παικτων παγκοσμιως ,που παιξαν την καριερα τους κορωνα γραμματα απο την σιγουρια του καταξιωμενου δευτερου στο ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρισκο της πρωτιας και της μυθοποιησης στον "αιωνιο" αντιπαλο ,που θα μπορουσε να καταληξει σε λοιδωρια και διαρκη απαξιωση....Και ο τυπος τα καταφερε ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ 1000% κοντρα σ ολους κι ολα...Τεραστια κακαλα ΑΛΛΑ και τεραστια θεληση και θυσιες για να ναι αυτος που εγινε...Ολη μερα γηπεδο απο ατιτλος μεχρι εχω σηκωσει τα παντα....Ακομη και το τριποντο πρωταθλημα εγω μπασκετικα το βλεπω ως την αποχωρηση του Μητσου και ζαμανφου για το χαμενο πρωταθλημα....ΑΛΛΑ!!!....ΜΕΤΑ απ ΑΥΤΟ το σουτ ο παικτης Σπανουλης θα πρεπε να αποσυμφορηθει απ την πιεση του παιζω εναντια στον Παναθηναικο και να λυτρωθει απο τυχον κομπλεξ και φαντασματα...Καλη ωρα σαν τον Τεοντοσιτς μετα την Ευρωλιγκα....Δυστυχως ΟΧΙ....Τα συμπλεγματα συνεχιστηκαν σε ολα τα επομενα ετη ...και τα παραδειγματα και τα βιντεο απειρα....Συμπερασματικα λοιπον ο ΠΑΙΚΤΗΣ Σπανουλης ειναι ενα τεραστιο μεγεθος για το ευρωπαικο μπασκετ σε ολες τις εκφανσεις του...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ Σπανουλης ειναι μια τελειως διαφορετικη ιστορια...
Διδακτορικό στην ψυχολογία, να υποθέσω;
Aν δεις τα φαουλ που εχω ...μπορω να απαντησω κι εγω με παρομοιο τροπο...να βαλω και μετα 3-4 φιλαρακια μου απο κατω να με μπιζαρουνε....η αποψη μου ειναι ΑΥΤΗ ....αν δεν σου αρεσει προσπερασε την...αν θες να πεις κατι με επιχειρημα να την αντικρουσεις ...πες το. ..αλλα επειδη εγω κατι καραγκιοζιλικια του Βασιλη τα δα στο ΟΑΚΑ δια ζωσης....ευφυολογηματα μιαμιση γραμμη δεν μου αλλαζουν τη γνωμη....

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5423
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 27, 2021 8:00 am

Ο Πρίντεζης υποβλήθηκε σε αρθροσκόπηση.



0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Κυρ Ιουν 27, 2021 11:45 am

manj13 έγραψε:
Κυρ Ιουν 27, 2021 6:28 am
Aν δεις τα φαουλ που εχω ...μπορω να απαντησω κι εγω με παρομοιο τροπο...να βαλω και μετα 3-4 φιλαρακια μου απο κατω να με μπιζαρουνε....η αποψη μου ειναι ΑΥΤΗ ....αν δεν σου αρεσει προσπερασε την...αν θες να πεις κατι με επιχειρημα να την αντικρουσεις ...πες το. ..αλλα επειδη εγω κατι καραγκιοζιλικια του Βασιλη τα δα στο ΟΑΚΑ δια ζωσης....ευφυολογηματα μιαμιση γραμμη δεν μου αλλαζουν τη γνωμη....
Ερίτιμε κύριε συμφουρομίτα, το χονδρύνατε επικινδύνως.
Ούτε έβαλα ποτέ κανένα φιλαράκι να "μπιζάρει", αλλά το κυριότερο ούτε όσοι έκαναν "reaction" στο ποστάρισμά μου της μιάμισης γραμμής (όλοι τους παλαιότερα από εμένα μέλη του φόρουμ και περισσότερο σεβαστά από την ταπεινότητά μου) θα δέχονταν ποτέ να κάνουν κάτι καθοδηγούμενοι.
Οπότε, εκτός από το διδακτορικό στην ψυχολογία, διαβλέπω και διδακτορικό στην "δημιουργική γραφή". Να ευχηθώ και εις ανώτερα;
ΥΓ: Ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό να επιχειρήσω να αλλάξω τη γνώμη σε κάποιον που το nickname του καταλήγει σε 13. Φωνή βοώντος εν τη ερήμω!

2
2 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Κυρ Ιουν 27, 2021 11:55 am

lefpan έγραψε:
Κυρ Ιουν 27, 2021 11:45 am
manj13 έγραψε:
Κυρ Ιουν 27, 2021 6:28 am
Aν δεις τα φαουλ που εχω ...μπορω να απαντησω κι εγω με παρομοιο τροπο...να βαλω και μετα 3-4 φιλαρακια μου απο κατω να με μπιζαρουνε....η αποψη μου ειναι ΑΥΤΗ ....αν δεν σου αρεσει προσπερασε την...αν θες να πεις κατι με επιχειρημα να την αντικρουσεις ...πες το. ..αλλα επειδη εγω κατι καραγκιοζιλικια του Βασιλη τα δα στο ΟΑΚΑ δια ζωσης....ευφυολογηματα μιαμιση γραμμη δεν μου αλλαζουν τη γνωμη....
Ερίτιμε κύριε συμφουρομίτα, το χονδρύνατε επικινδύνως.
Ούτε έβαλα ποτέ κανένα φιλαράκι να "μπιζάρει", αλλά το κυριότερο ούτε όσοι έκαναν "reaction" στο ποστάρισμά μου της μιάμισης γραμμής (όλοι τους παλαιότερα από εμένα μέλη του φόρουμ και περισσότερο σεβαστά από την ταπεινότητά μου) θα δέχονταν ποτέ να κάνουν κάτι καθοδηγούμενοι.
Οπότε, εκτός από το διδακτορικό στην ψυχολογία, διαβλέπω και διδακτορικό στην "δημιουργική γραφή". Να ευχηθώ και εις ανώτερα;
ΥΓ: Ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό να επιχειρήσω να αλλάξω τη γνώμη σε κάποιον που το nickname του καταλήγει σε 13. Φωνή βοώντος εν τη ερήμω!
Το 13 στο nickname μου αγαπητε δηλωνει την ομαδα που υποστηριζω....Οχι την κριτικη μου ικανοτητα....οσο για τα "likes" καλως τα πηρατε αφου γραφω και σε θεμα του Ολυμπιακου.... Και καθολου δεν χοντρυνα τιποτε προσωπικα οταν μαλιστα απαντω σε ενα καθαρα ΕΙΡΩΝΙΚΟ εως εμπρηστικο ποστ που δεν εχει κανενα επιχειρημα που να αντικειται σ αυτα που γραφω για τον χαρακτηρα του Σπανουλη οσον αφορα την συμπεριφορα του ΕΝΤΟΣ ΟΑΚΑ....Κι οχι μονο αυτο ...αλλα συνεχιζετε και στο ΙΔΙΟ ΥΦΟΣ αφου αυτο μαλλον ειναι μεσα στις οδηγιες για ενα "σωστο ποστ" ....Μαλιστα...το μαλιστα δεν παει για εσας....

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 776
Δημοσιεύσεις: 2813
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 27, 2021 12:03 pm

Τι είχε η συμπεριφορά του Σπανούλη στο ΟΑΚΑ μετά το τρίποντο που πήραμε πρωτάθλημα ;;

Μια φορά έδειξε τα αυτιά του στην νιοστή φορά που του έβριζαν τα πάντα ... Όλα τα άλλα ( μια φορά γλώσσα το 2012 στον 5ο τελικό - ήμουν μέσα πολύ δυνατή εμπειρία και αυτή από τον αρχηγό - και μια φορά ένα " δεν σας ακούω " προς οπαδούς του ΟΣΦΠ ) ήταν στο ΣΕΦ

Και γενικότερα είναι νομίζω ευρέως αποδεκτό ότι συνολικά η ομάδα είχε θέμα στα ντέρμπι και όχι ο Σπανούλης αποκλειστικά. Δια στόματος Μάντζαρη πολύ πρόσφατα κιόλας

2
2 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Κυρ Ιουν 27, 2021 12:18 pm

Coach Periklis έγραψε:
Κυρ Ιουν 27, 2021 12:03 pm
Τι είχε η συμπεριφορά του Σπανούλη στο ΟΑΚΑ μετά το τρίποντο που πήραμε πρωτάθλημα ;;

Μια φορά έδειξε τα αυτιά του στην νιοστή φορά που του έβριζαν τα πάντα ... Όλα τα άλλα ( μια φορά γλώσσα το 2012 στον 5ο τελικό - ήμουν μέσα πολύ δυνατή εμπειρία και αυτή από τον αρχηγό - και μια φορά ένα " δεν σας ακούω " προς οπαδούς του ΟΣΦΠ ) ήταν στο ΣΕΦ

Και γενικότερα είναι νομίζω ευρέως αποδεκτό ότι συνολικά η ομάδα είχε θέμα στα ντέρμπι και όχι ο Σπανούλης αποκλειστικά. Δια στόματος Μάντζαρη πολύ πρόσφατα κιόλας
Κι αλλη μια φορα πηγε να πουλησει τσαμπουκα στον Γκιστ...και πισωπαταει οταν τον ειδε να σταματαει και να κινειται κατα το μερος του...την αλλη φορα στον Σινγκλετον τα ιδια...δηλ ποσα καραγκιοζιλικια συν αυτα που ανεφερες πρεπει -επρεπε πλεον- να κανει ο Σπανουλης για να τον ψεξουμε??...Αλλο παικτικα κι αλλο...ετερον -εκατερον...Δεν εχω απαιτησεις απο τον καθε Αγραβανη να στεκεται στο υψος του...Απο Εuroleague legends εχω...

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 776
Δημοσιεύσεις: 2813
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 27, 2021 12:41 pm

Το θεωρώ πολύ υπερβολικό αυτό που λες , γιατί κρίνεις έναν αθλητή την ώρα που βρίσκεται στο παρκέ γνωρίζοντας ότι είναι τύπος που δεν θέλει να χάσει ούτε στην προπόνηση και το προεκτείνεις ως προς το πώς είναι σαν άνθρωπος

Όχι , διαφωνώ . Αυτά δείχνουν πως είναι σαν αθλητής . Σαν άνθρωπος δεν τον ξέρω

Ξέρω όμως ένα που ποτέ δεν γράφτηκε δυστυχώς και δεν μαθεύτηκαν λεπτομέρειες. Μετά το ηχητικό και το γενικότερο πρόβλημα ρευστότητας - πληρωμών , είχε ακουστεί ο,τι έβαλε ως όφειλε σαν αρχηγός ηγέτης πλάτη και κράτησε όσο μπορούσε τα αποδυτήρια

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 27, 2021 12:46 pm

manj13 έγραψε:
Κυρ Ιουν 27, 2021 12:18 pm
..
Καλά, τώρα κι εσύ, δεν σου είπε και τίποτε προσβλητικό, ο leftpan. Αναφέρομαι στο "διδακτορικό στην ψυχολογία¨. Είναι από τις ατάκες που λένε αυτό που έχουν να πουν, άμεσα και καυστικά (αυτό, ναι) αλλά όχι προσβλητικά.
Το ένα reaction το πήρε από μένα, που ούτε φίλος του είμαι (ίσα- ίσα με σένα τα έχω πει, πιο πολλές φορές και σε καλό κλίμα τις περισσότερες- αν δεν κάνω λάθος) για το γενικότερο της υπόθεσης. Για να κρατάμε κι ένα μικρό καλάθι εμείς οι αδαείς όταν αναγάγουμε το ειδικό σε γενικό. Αυτή είναι η διαφορά του αδαούς (βάζω κι εμένα εννοείται) από τον επιστήμονα. Ο επιστήμονας μπορεί να επιμερίσει το γενικό στο ειδικό ανάλογα με την περίσταση, παραμέτρους κλπ. Ο αδαής, έχει ένα παράδειγμα κατά νου (συνήθως την αφεντιά του ή κάποιον στο άμεσο του περιβάλλον) και θεωρεί ότι αυτό ισχύει για όλους.
Επαναλαμβάνω ότι είναι σημείο των καιρών μας (διαδίκτυο, σόσιαλ κλπ) και αφορά κι εμένα (κι ας μην είμαι ενεργός σε φόρουμ, σόσιαλ κλπ). Φαντάζομαι ότι κάποιες φορές θα δικαιολογούταν συμφορουμίτης να μου το πει κι εμένα. Απλώς θα μου άρεσε ως ατάκα και θα του έβγαζα το καπέλο, γι' αυτό. Μετά μπορεί να συνεχίζαμε να "αρπαζόμαστε¨. :roll:

Σχετικά με τον Σπανούλη, μιλάνε από μόνες τους, οι δηλώσεις (διαχρονικά κι όχι τώρα που έφυγε και ¨μιλάει¨και λίγο το συναισθηματικό, εξωραίζοντας καταστάσεις) συμπαικτών του κι αντιπάλων.
Δεν νομίζω ότι μπορει να του προσάψει κανείς το παραμικρό. Εγωισμό στο φουλ έχει, κι αυτό καμιά φορά ενοχλεί (και λογικά κιόλας) αλλά τίμιος, είναι, το θάρρος των λόγων του έχει και τις ευθύνες των πράξεων/επιλογών του αναλαμβάνει.

Για ξηγημένο και σωστό άνθρωπο τον κόβω. Το καλός οικογενειάρχης (μπάι δε γούεϊ) δεν μου λέει απολύτως τίποτε. Έχουμε δει από δικτάτορες, μέχρι βασανιστές και σήριαλ κίλερς, να είναι καλοί οικογενειάρχες.
Άσχετα αν "παικτικά" με κουράζει εδώ και 4-5 χρόνια. (ο εγωισμός που λέγαμε, η άρνηση συμβιβασμού με την πραγματικότητα, καθώς θα έπρεπε σταδιακά να μειώσει κάπως τον ρόλο του, ως ο απόλυτος εκφραστής των επιθέσεων μας). Και το λέω κι εγώ και κουράζω τους Ολυμπιακούς. :P.

Τώρα αυτά τα περιστατικά με τους τσαμπουκάδες που αναφέρεις είναι πολύ λίγα για να χαρακτηρίσουν μια καριέρα τόσων και τόσων χρόνων και δεν ξέρουμε και τι έχει γίνει μέσα στο παρκέ. Ας μην ξεχνάς άλλωστε, ότι μιλάμε για παίκτη που έχει ¨φάει το περισσότερο μπασκετικό ξύλο¨στην Ευρώπη την τελευταία 10ετία, κι ότι μιλάμε για παίκτη που ένα μεγάλο μέρος γηπέδου σαν το ΟΑΚΑ τον έβριζε εν χορώ, χυδαία, αυτόν και την οικογένειά του.
Πως το έχουμε δει; Ότι οι φίλαθλοι/οπαδοί μπορούν να βρίζουν όσο κι όπως θέλουν τον άλλον κι ο άλλος να κάθεται στωικά να τα ακούει; Περιλαμβάνεται στην τιμή του εισιτηρίου το βρίσιμο οικογενειών;
Ή απλώς μιλάμε για "χριστιανούς και λιοντάρια". :P
Καλή Κυριακή manj13

Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Κυρ Ιουν 27, 2021 1:02 pm

basket72 έγραψε:
Κυρ Ιουν 27, 2021 12:46 pm
manj13 έγραψε:
Κυρ Ιουν 27, 2021 12:18 pm
..
Καλά, τώρα κι εσύ, δεν σου είπε και τίποτε προσβλητικό, ο leftpan. Αναφέρομαι στο "διδακτορικό στην ψυχολογία¨. Είναι από τις ατάκες που λένε αυτό που έχουν να πουν, άμεσα και καυστικά (αυτό, ναι) αλλά όχι προσβλητικά.
Το ένα reaction το πήρε από μένα, που ούτε φίλος του είμαι (ίσα- ίσα με σένα τα έχω πει, πιο πολλές φορές και σε καλό κλίμα τις περισσότερες- αν δεν κάνω λάθος) για το γενικότερο της υπόθεσης. Για να κρατάμε κι ένα μικρό καλάθι εμείς οι αδαείς όταν αναγάγουμε το ειδικό σε γενικό. Αυτή είναι η διαφορά του αδαούς (βάζω κι εμένα εννοείται) από τον επιστήμονα. Ο επιστήμονας μπορεί να επιμερίσει το γενικό στο ειδικό ανάλογα με την περίσταση, παραμέτρους κλπ. Ο αδαής, έχει ένα παράδειγμα κατά νου (συνήθως την αφεντιά του ή κάποιον στο άμεσο του περιβάλλον) και θεωρεί ότι αυτό ισχύει για όλους.
Επαναλαμβάνω ότι είναι σημείο των καιρών μας (διαδίκτυο, σόσιαλ κλπ) και αφορά κι εμένα (κι ας μην είμαι ενεργός σε φόρουμ, σόσιαλ κλπ). Φαντάζομαι ότι κάποιες φορές θα δικαιολογούταν συμφορουμίτης να μου το πει κι εμένα. Απλώς θα μου άρεσε ως ατάκα και θα του έβγαζα το καπέλο, γι' αυτό. Μετά μπορεί να συνεχίζαμε να "αρπαζόμαστε¨. :roll:

Σχετικά με τον Σπανούλη, μιλάνε από μόνες τους, οι δηλώσεις (διαχρονικά κι όχι τώρα που έφυγε και ¨μιλάει¨και λίγο το συναισθηματικό, εξωραίζοντας καταστάσεις) συμπαικτών του κι αντιπάλων.
Δεν νομίζω ότι μπορει να του προσάψει κανείς το παραμικρό. Εγωισμό στο φουλ έχει, κι αυτό καμιά φορά ενοχλεί (και λογικά κιόλας) αλλά τίμιος, είναι, το θάρρος των λόγων του έχει και τις ευθύνες των πράξεων/επιλογών του αναλαμβάνει.

Για ξηγημένο και σωστό άνθρωπο τον κόβω. Το καλός οικογενειάρχης (μπάι δε γούεϊ) δεν μου λέει απολύτως τίποτε. Έχουμε δει από δικτάτορες, μέχρι βασανιστές και σήριαλ κίλερς, να είναι καλοί οικογενειάρχες.
Άσχετα αν "παικτικά" με κουράζει εδώ και 4-5 χρόνια. (ο εγωισμός που λέγαμε, η άρνηση συμβιβασμού με την πραγματικότητα, καθώς θα έπρεπε σταδιακά να μειώσει κάπως τον ρόλο του, ως ο απόλυτος εκφραστής των επιθέσεων μας). Και το λέω κι εγώ και κουράζω τους Ολυμπιακούς. :P.

Τώρα αυτά τα περιστατικά με τους τσαμπουκάδες που αναφέρεις είναι πολύ λίγα για να χαρακτηρίσουν μια καριέρα τόσων και τόσων χρόνων και δεν ξέρουμε και τι έχει γίνει μέσα στο παρκέ. Ας μην ξεχνάς άλλωστε, ότι μιλάμε για παίκτη που έχει ¨φάει το περισσότερο μπασκετικό ξύλο¨στην Ευρώπη την τελευταία 10ετία, κι ότι μιλάμε για παίκτη που ένα μεγάλο μέρος γηπέδου σαν το ΟΑΚΑ τον έβριζε εν χορώ, χυδαία, αυτόν και την οικογένειά του.
Πως το έχουμε δει; Ότι οι φίλαθλοι/οπαδοί μπορούν να βρίζουν όσο κι όπως θέλουν τον άλλον κι ο άλλος να κάθεται στωικά να τα ακούει; Περιλαμβάνεται στην τιμή του εισιτηρίου το βρίσιμο οικογενειών;
Ή απλώς μιλάμε για "χριστιανούς και λιοντάρια". :P
Καλή Κυριακή manj13
Αυτο με το πως εκλαμβανεται το εκαστοτε γραφομενο εχω πει πολλες φορες οτι ειναι μεγαλη συζητηση....μαλλον στον εαυτο μου διδακτορικο ..αυτοφωρακια" πρεπει να δωσω τελικα αντι οποιουδηποτε αλλου!...Σε καμμια περιπτωση δεν προσαπτω τιποτε στον Σπανουλη σαν οικογενειαρχη...ισα ισα που θεωρω οτι ειναι απο τα υποδειγματα τετοιου ειδικα με τους απειρους πειρασμους που εχουν διαρκως ν αντιμετωπισουν τετοιου βεληνεκους αθλητες...Παικτικα συμφωνω μ αυτα που λες και θα τα αποδεχομουν 100% αν τα εκανε και σε εδρες και φιλαθλους ΑΛΛΩΝ ομαδων...Ο Νταλινοβιτς τα εκανε ΠΑΝΤΟΥ...ο Ρουντι ΠΑΝΤΟΥ...Ο Τζορτζεβιτς ΠΑΝΤΟΥ....Ο Μποντι ΠΑΝΤΟΥ....ο Ροντμαν ΠΑΝΤΟΥ....ο Μπαρκλει ΠΑΝΤΟΥ....Ο Σπανουλης τα εκανε ΜΟΝΌ σε ΜΙΑ ΕΔΡΑ και ΜΟΝΟ εναντιον ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ φιλαθλων...Στον Διαμαντιδη με κατι πανο με κατι ευχες....στον Παπαλουκα...στον Αλβερτη...στον Μπατιστ...και σε πολλους αλλους...το ιδιο ξεβαφτισμα δεν γινοταν ???...Εκεινοι απαντουσαν στο ΠΑΡΚΕ οπως και ο Σπανουλης βεβαια...Απλα ο Σπανουλης το συνεχιζε και ΕΠΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ...Τι να κανουμε τωρα...Να διαγραψουμε τα γεγονοτα δεν γινεται...Κρινω τον χαρακτηρα ΩΣ ΑΘΛΗΤΗ και απεναντι ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ...ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ....οχι επι παντος επιστητου...Κι εγω δεν ειμαι και Ομπραντοβιτς και Ιτουδης να λεω αλλα το 2012 κι αλλα οταν δουλευω στη Φενερ και στην ΤΣΣΚΑ για τον Σπανουλη....

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manj13 την Κυρ Ιουν 27, 2021 1:06 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 776
Δημοσιεύσεις: 2813
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 27, 2021 1:03 pm

Και με Ρούντι στη Ρεάλ έχει μανουριασει

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Κυρ Ιουν 27, 2021 1:08 pm

Coach Periklis έγραψε:
Κυρ Ιουν 27, 2021 1:03 pm
Και με Ρούντι στη Ρεάλ έχει μανουριασει
Μπαα...μαλλον ο Ρουντι κι εκει θα το ξεκινησε....Ειναι εμφυτο...δεν ξεχωριζει φανελες αυτος....🤘

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 27, 2021 1:09 pm

Περαστικά στον Πριντέζαρο. Σιδερένιος να είναι και μπράβο του για την όμορφη δήλωσή του για τον Μπίλη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”