Ολυμπιακός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3515
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 6:34 pm

Coach Periklis έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 6:22 pm
Conan1982 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 5:55 pm

Έστω ότι είναι έτσι η αρχική πρόθεση και ότι η ανάδειξη νέων παικτών ήταν δευτερεύουσα ή και καθόλου στόχος.
Ο στόχος, λοιπον, επιτεύχθη, ο Ολυμπιακός διατήρησε το ΑΦΜ του, δεν διαγράφηκε από την Ομοσπονδία. Η κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α2 από τα δεύτερα μας θα πρόσφερε κάτι στην ιστορία και την δόξα του συλλόγου;
Δεν θα έβγαινα και να πανηγυρίσω σήμερα σε θετική περίπτωση , σαφώς και δεν θα προσέφερε κάτι ουσιαστικό ο τίτλος

Αλλά από τα να βγαίνω δεύτερος στην Α2 και να χάνω από τον Απόλλωνα Πάτρας , θα το προτιμούσα ομολογώ
tarp7 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 6:21 pm

Η αναπτυξιακή ομάδα είχε σκοπό να βγάλει παίκτες έτσι παρουσιάστηκε στα μμε και για μένα θα έπρεπε να στηριχθεί το μοντέλο β΄ομαδας με παραγωγή παικτών όπως νομίζω κάνουν στην ισπανία. Ότι ώρα θέλει ανεβαίνει στην Α1. Πιστεύω ότι οι Αγγελόπουλοι βαρέθηκαν με το τοξικό κλίμα της Α1 και αφού υπήρχε η εναλλακτική της ευρωλίγκας την έκαναν. Τα προηγούμενα χρόνια δεν επανδρώθηκε η ομάδα όπως έπρεπε, φέτος όμως βλέπω γίνονται σωστές κινήσεις. Η ευρωλίγκα έχει 7 εβδομάδες διπλούς αγώνες, κακώς έχει επικρατήσει ότι παίζουμε 1 παιχνίδι την εβδομάδα. Ο στόχος για μένα είναι να ξαναπάμε

Η δήλωση συμμετοχής στην Α2 είχε γίνει για νομικούς λόγους . Η ανακοίνωση όντως ανέφερε ότι θα απαρτίζεται από νεαρούς παίκτες που προέρχονται από το αναπτυξιακό πρόγραμμα αλλά αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι ο Ολυμπιακός σαν σωματείο θα ασχολούταν σοβαρά με το θέμα . 13 παίκτες γεννηθέντες από 1997 - 2003 έχει το ροστερ . Αποτελείται από νεαρούς παίκτες . Το αν θα τους ανέπτυξε, άλλο θέμα
Αυτό είναι το θέμα όπως γράφει και ο φίλος παραπάνω ότι έφτιαξαν μια αναπυξιακή ομάδα χωρίς να οργανωθεί όπως έπρεπε και κακώς δεν ασχολήθηκε σοβαρά. Οι ελληνικές ομάδες τώρα που δεν έχουν πολλά χρήματα μήπως ασχοληθούν και με τις ακαδημίες τους; Η ρεαλ βάζει 18χρονους να παίζουν στην ευρωλίγκα


0
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 776
Δημοσιεύσεις: 2813
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 6:39 pm

Δεν κάνω πολλά qyote για να μη χαθεί η μπάλα

Το θέμα ακαδημιών είναι ένα θέμα που σαφώς θα έπρεπε να μας απασχολεί όλους . Το συζητάμε και στο τοπικ της Εθνικής

Βέβαια , τώρα είναι αργά για δάκρυα και από την άλλη , οι ΚΑΕ είναι εταιρείες και κοιτούν βιωσιμότητα - συμφέρον . Δεν έχουν αυτές την ευθύνη αυτή . Άλλο που και σε αυτές σε καλό θα τους έβγαινε

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 7:12 pm

Αν θες να πολεμήσεις το σύστημα, του σπας τα νεύρα μέχρι τέλους.Στην Α2 που είμαστε, ναι μεν έχουμε κάνει οικονομική ζημιά στους άλλους (και σε μας βέβαια), αλλά ούτε γάτα ούτε ζημιά.Ο Παναθηναϊκός απτόητος θα παίρνει και με μέτρια ομάδα τους τίτλους αφού οι υπόλοιποι δεν μπορούν να τον κοντράρουν σε σειρές παιχνιδιών, άντε να πάρουν ενα ματς πχ.Βέβαια ολο το προϊον είναι στα τάρταρα σαν ελληνικό μπάσκετ αλλα έχω την εντύπωση ότι και δέκα χρόνια να μείνουμε Α2 δε θ αλλάξει τίποτα!Μόνο αν ακολουθήσουν κι άλλοι για διαμαρτυρία μπορεί να αλλάξει αυτό αλλά κανείς δε νοιάζεται....Πάει πολύ ομως να σαι τόσο μεγάλος σύλλογος και να σαι στην αφάνεια στη χώρα σου.Κανείς δε το θέλει αυτό το εξαφανιζόλ των προέδρων όμως είναι εκνευριστικό!Ας παίξουν σε άλλη λίγκα, ή διαφορετικά αν έχεις χρήματα τα σκας φέρνεις παικταράδες και κάνεις πλάκα και με τη διαιτησία κατά σου....Δε ξέρω τι άλλο υπάρχει, εγω μιλάω σαν μπασκετικός φίλος του Ολυμπιακού εδω και πολλά χρόνια

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 7:18 pm

Αν δεν κάνω λάθος εννοεί από δικαστήριο της χώρας και όχι για καταδίκη σε οποιοδήποτε δικαστήριο στον κόσμο. Επίσης σύμφωνα με τα ρεπορτάζ ο Μακκίσικ έκανε τελευταία φορά φυλακή πριν 9 χρόνια, οπότε σε 1,5 χρόνο περνάει την δεκαετία.
Σου ζητούν λευκό ποινικό μητρώο από τη χώρα καταγωγής σου πάντως.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 7:21 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 7:18 pm
Αν δεν κάνω λάθος εννοεί από δικαστήριο της χώρας και όχι για καταδίκη σε οποιοδήποτε δικαστήριο στον κόσμο. Επίσης σύμφωνα με τα ρεπορτάζ ο Μακκίσικ έκανε τελευταία φορά φυλακή πριν 9 χρόνια, οπότε σε 1,5 χρόνο περνάει την δεκαετία.
Σου ζητούν λευκό ποινικό μητρώο από τη χώρα καταγωγής σου πάντως.
Α άρα εδώ θα υπάρχει πρόβλημα αν καταλαβαίνω καλά. Ευχαριστώ!

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 604
Δημοσιεύσεις: 1330
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 7:36 pm

Conan1982 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 6:07 pm
yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 5:58 pm
Τσου, ακόμη κι αν κάνει παιδί μαζί της κι αυτή (υποθετικά) είναι Ελληνίδα πολίτης, θα πρέπει να έχει ζήσει τρία χρόνια στην Ελλάδα. Τώρα βέβαια αυτά ισχύουν για τους απλούς θνητούς.

https://www.ypes.gr/UserFiles/f0ff9297- ... eneias.pdf
Συγγνώμη για το off topic αλλά κάποιοι αχαρακτήριστοι άλλαξαν τις προϋποθέσεις για την απόκτηση ΑΜΚΑ από κατοίκους Εξωτερικού, αλλοδαπούς, πολίτες Ε.Ε ή όχι και δεν έχω ουσιώδη αντίρρηση επ' αυτού αλλά δεν δίνουν ΑΜΚΑ και σε παιδιά που γεννήθηκαν στην Ελλάδα αν οι γονείς τους δεν έχουν νόμιμη άδεια. Προσπαθώ να βοηθήσω μια κυρία να εμβολιάσει το τρίχρονο αγοράκι της (δωρεάν) και ακόμα και στα Κ.Υ δεν το δέχονται. Τραγικό.
ζητω κι εγω συγνωμη για το οφ τοπικ αλλα δες αν οι γονεις μπορουν να βγαλουν εστω και προσωρινο ΑΜΚΑ (εγινε με πολλους αλλοδαπους προκειμενου να εμβολιαστουν για την covid 19 οπως ειπες κι εσυ παραπανω ) προσωπικα εκλεισα απο το φαρμακειο δνε ξερω κι εγω ποσα ραντεβου ακομη και σε ανθρωπου ςαπο πακισταν και ινδια που τα χαρτια τους δεν ηταν τελειως ενταξει (δεν συζηταω για τα σελφ τεστ μεσω ΑΜΚΑ ) οσο για το οτι δεν δεχονται ενα παιδακι 3 ετων σε κεντρο υγειας ειναι απλα τραγικο .

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 7:46 pm

Αν αρρωστήσει το δέχονται, εμβόλια δεν μπορεί να κάνει. Το προσωρινό ΑΜΚΑ είναι για τον covid μόνο δυστυχώς. Δεν το κατέχω και πολύ το θέμα βέβαια.

0
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 411
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 7:59 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 7:12 pm
Αν θες να πολεμήσεις το σύστημα, του σπας τα νεύρα μέχρι τέλους.Στην Α2 που είμαστε, ναι μεν έχουμε κάνει οικονομική ζημιά στους άλλους (και σε μας βέβαια), αλλά ούτε γάτα ούτε ζημιά.Ο Παναθηναϊκός απτόητος θα παίρνει και με μέτρια ομάδα τους τίτλους αφού οι υπόλοιποι δεν μπορούν να τον κοντράρουν σε σειρές παιχνιδιών, άντε να πάρουν ενα ματς πχ.Βέβαια ολο το προϊον είναι στα τάρταρα σαν ελληνικό μπάσκετ αλλα έχω την εντύπωση ότι και δέκα χρόνια να μείνουμε Α2 δε θ αλλάξει τίποτα!Μόνο αν ακολουθήσουν κι άλλοι για διαμαρτυρία μπορεί να αλλάξει αυτό αλλά κανείς δε νοιάζεται....Πάει πολύ ομως να σαι τόσο μεγάλος σύλλογος και να σαι στην αφάνεια στη χώρα σου.Κανείς δε το θέλει αυτό το εξαφανιζόλ των προέδρων όμως είναι εκνευριστικό!Ας παίξουν σε άλλη λίγκα, ή διαφορετικά αν έχεις χρήματα τα σκας φέρνεις παικταράδες και κάνεις πλάκα και με τη διαιτησία κατά σου....Δε ξέρω τι άλλο υπάρχει, εγω μιλάω σαν μπασκετικός φίλος του Ολυμπιακού εδω και πολλά χρόνια
Συμφωνώ. Το συμφέρον της ομάδας και οικονομικά και αγωνιστικά είναι στην Α1.Μην ξεχνάμε φέτος πόσο κακό μας έκανε η μη συμμετοχή σε μια 2η λίγκα και αναγκαστήκαμε να παίζουμε φιλικά της πλάκας τις Δευτέρες που πιστεύω όλοι τα έκαναν αγγαρεία.

Παίρνεις πρωτάθλημα , μπαίνεις playoff στην EL και δεν έχει να σου πει κανείς τίποτα για κωλοτούμπες κλπ

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 9:33 pm

Μα άμα δε τους νοιάζει να ανέβουν Α1 για ποιο λόγο υπάρχει η αναπτυξιακή ομάδα;Να λεγα ότι έβγαλε 2-3 παίκτες να πω εντάξει, ενας παίκτης έχει προοπτικές όλος κι όλος ο Νικολαϊδης.Αν δε τους ενδιαφέρει η Α1 ας παίξουν σε άλλη λίγκα ή να παίζουν κάθε δυο εβδομάδες και φιλικά για να δένει η ομάδα και να χει παιχνίδια στα πόδια της, το χει πει κι ο Μπαρτζώκας δεν κάνει καλό στους παίκτες να παίζουν ενα ματς μόνο κάθε βδομάδα....Τι σοϊ πρωταθλητισμός είναι αυτός;Που είναι οι στόχοι της ομάδας;

0
reignman

allstar
Reactions: 1108
Δημοσιεύσεις: 3481
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 10:16 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 9:33 pm
Μα άμα δε τους νοιάζει να ανέβουν Α1 για ποιο λόγο υπάρχει η αναπτυξιακή ομάδα;Να λεγα ότι έβγαλε 2-3 παίκτες να πω εντάξει, ενας παίκτης έχει προοπτικές όλος κι όλος ο Νικολαϊδης.Αν δε τους ενδιαφέρει η Α1 ας παίξουν σε άλλη λίγκα ή να παίζουν κάθε δυο εβδομάδες και φιλικά για να δένει η ομάδα και να χει παιχνίδια στα πόδια της, το χει πει κι ο Μπαρτζώκας δεν κάνει καλό στους παίκτες να παίζουν ενα ματς μόνο κάθε βδομάδα....Τι σοϊ πρωταθλητισμός είναι αυτός;Που είναι οι στόχοι της ομάδας;
:roofl:

και ποιος ειναι ο πρωταθλητισμος ρε πσυχουλα μου? να παιζεις ταχα μου 30 αγωνες .. και πρακτικα να εχεις εναν αντιπαλο και μονο? Ποιο το νοημα αυτου του πρωταθληματος?
Εδω και χρονια δεν εχει καμια αξια το πρωταθλημα στο μπασκετ ελλαντας. Παναθηναικος vs Ολυμπιακος και 14 τυχαιες φιλικες συμμετοχες.


Αν θελουν να συμμετασχουν καπου ας κανουν οτι περναει απο το χερι τους να μπουν στην Βαλτικη ή στην Αδριατικη με Σερβους Λιθουανους Κροατες κτλ. Αλλιως πιασε το αυγο και κουρεφτο.

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 10:55 pm

reignman έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 10:16 pm
Jimmyrogue84 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 9:33 pm


και ποιος ειναι ο πρωταθλητισμος ρε πσυχουλα μου? να παιζεις ταχα μου 30 αγωνες .. και πρακτικα να εχεις εναν αντιπαλο και μονο? Ποιο το νοημα αυτου του πρωταθληματος?
Εδω και χρονια δεν εχει καμια αξια το πρωταθλημα στο μπασκετ ελλαντας. Παναθηναικος vs Ολυμπιακος και 14 τυχαιες φιλικες συμμετοχες.


Αν θελουν να συμμετασχουν καπου ας κανουν οτι περναει απο το χερι τους να μπουν στην Βαλτικη ή στην Αδριατικη με Σερβους Λιθουανους Κροατες κτλ. Αλλιως πιασε το αυγο και κουρεφτο.
Πρωταθλητισμός λέγεται κι ας είναι και το πρωτάθλημα γουαδελούπης...Εφόσον πρωτάθλημα παίρνεις, πρωτάθλημα λέγεται.Κι άλλοι με αρκετά υποδιέστερες ομάδες παίζουν τελικό αλλά πανηγυρίζουν όταν το κατακτούν πάντως.Πρόπερσι προσπάθησαν αλλά δε θέλανε ομάδες της Αδριατικής.Στην ευρωλίγκα δεν κάνεις πλεον εδω και κάποια χρόνια πρωταθλητισμό....άρα απλά υπάρχεις για να παίζεις στη regular season της και thats all!


1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 10:55 pm

Εγώ δυστυχώς δεν μπόρεσα να το δω γιατί έκατσε δουλειά (και 3 τη νύκτα να κάτσει, έφυγα, :P ) παρά είδα μονάχα το τελευταίο 3λεπτο. Μεγάλος ο σπίκερ. :obey: Τα έδινε όλα. Μου θύμισε τον Σκουντή στο Ευρωπαϊκό του 2005. Ε, το ίδιο θα το ζούσε κι ο Δ. Γ που λογικά θα το έβλεπε το ματσάκι το σημερινό και πολύ θα το χάρηκε. Και δώστου μετά "Αντίο, αντίο εκεί στην Α2¨. Όπως τη βρίσκει ο καθείς.
Άσε που κερδ-άει και δεν μπορεί κανείς να του πεί και τίποτε. Θα σου πει " είμαι ο άρχοντας του νταμπλ).
Ο μόνος λοιπόν που είναι ωφελημένος από την ιστορία αυτή είναι ο Δ.Γ.
Εν μέρει κι ο Παναθηναϊκός που παίρνει τίτλους χωρίς αντίσταση. Εν μέρει όμως, γιατί από την άλλη αποδυναμώνεται. :roll: Χμ, το εν μέρει αρχίζει να γέρνει αρκετά τώρα που το διπλο-σκέφτομαι....

Ο Ολυμπιακός χάνει σε πρεστίζ (αυτονόητο το γιατί), χάνει σε λεφτά (από του χρόνου ακόμα περισσότερα μιας και ο "στοιχηματικός" χορηγός θα βάλει αρκετά παραπάνω) χάνει σε ρυθμό, παίζοντας έστω αυτά τα ματς του φτωχού ελληνικού πρωταθλήματος. Άλλο να παίζει τη Δευτέρα φιλικό με το Περιστέρι κι άλλο να παίζει κανονικό ματς Α1 με το Περιστέρι που καίγεται για βαθμούς για καλύτερο πλασάρισμα κλπ. Τεράστια διαφορά. Είναι η διαφορά του σπάρινγκ με έναν αγώνα.
Τι Πατήσια τι Παρίσια, περίπου.

Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιουν 23, 2021 11:09 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 10:55 pm
Εγώ δυστυχώς δεν μπόρεσα να το δω γιατί έκατσε δουλειά (και 3 τη νύκτα να κάτσει, έφυγα, :P ) παρά είδα μονάχα το τελευταίο 3λεπτο. Μεγάλος ο σπίκερ. :obey: Τα έδινε όλα. Μου θύμισε τον Σκουντή στο Ευρωπαϊκό του 2005. Ε, το ίδιο θα το ζούσε κι ο Δ. Γ που λογικά θα το έβλεπε το ματσάκι το σημερινό και πολύ θα το χάρηκε. Και δώστου μετά "Αντίο, αντίο εκεί στην Α2¨. Όπως τη βρίσκει ο καθείς.
Άσε που κερδ-άει και δεν μπορεί κανείς να του πεί και τίποτε. Θα σου πει " είμαι ο άρχοντας του νταμπλ).
Ο μόνος λοιπόν που είναι ωφελημένος από την ιστορία αυτή είναι ο Δ.Γ.
Εν μέρει κι ο Παναθηναϊκός που παίρνει τίτλους χωρίς αντίσταση. Εν μέρει όμως, γιατί από την άλλη αποδυναμώνεται. :roll: Χμ, το εν μέρει αρχίζει να γέρνει αρκετά τώρα που το διπλο-σκέφτομαι....

Ο Ολυμπιακός χάνει σε πρεστίζ (αυτονόητο το γιατί), χάνει σε λεφτά (από του χρόνου ακόμα περισσότερα μιας και ο "στοιχηματικός" χορηγός θα βάλει αρκετά παραπάνω) χάνει σε ρυθμό, παίζοντας έστω αυτά τα ματς του φτωχού ελληνικού πρωταθλήματος. Άλλο να παίζει τη Δευτέρα φιλικό με το Περιστέρι κι άλλο να παίζει κανονικό ματς Α1 με το Περιστέρι που καίγεται για βαθμούς για καλύτερο πλασάρισμα κλπ. Τεράστια διαφορά. Είναι η διαφορά του σπάριγκ με έναν αγώνα.
Τι Πατήσια τι Παρίσια, περίπου.
Εε ναι νομίζω ότι το αστείο της α2 πρέπει να σταματήσει.. Αφού βλέπουμε ότι δεν αλλάζει κάτι στο παρασκήνιο.. Πάντως ρε παιδιά έβλεπα τους παίχτες που χουμε στο ροστερ και αναρωτιόμουν αν μας κορόιδευαν οι πρόεδροι όλο αυτό το διάστημα.. Γενικότερα αν μας κορόιδευαν. Θυμάμαι χαρακτηριστικά τον Ιωάννου να λέει σε ένα φιλικό της Δευτέρας για το ταλέντο του κολοβερου, ο οποίος σήμερα στοιχιμα να παίξε 5 λεπτά.. Και λέω ρε γαμωτο για χαζούς μας περνάνε;; Όταν είχαμε πάει στο τελ Αβίβ φέτος να παίξουμε με τη μακαμπι και έλειπε ο Μάρτιν, είχε φωνάξει τον χρηστιδη στην αποστολή και έλεγε ο καουρης, που τον έχω σε εκτίμηση, ότι έχει στο πάγκο ο μπαρτζωκας το νεαρό και ταλαντούχο χρηστιδη και λέω ρε συ κ αυτός μας κοροϊδεύει;;; Πόσο κοροϊδία.. Τα παιδιά δυσξολευονταν να κάνουν τριπλά κ να σκάσουν τη μπάλα.. Που πάνε να παίξουν;; αλήθεια θέλουν να συνεχίσουν το μπάσκετ με τέτοια χάλια;; ο μόνος που έχει θράσος κ δείχνει ταλέντο είναι ο Νικολαΐδης, ο οποίος πρέπει απ του χρόνου να βρει ρόλο σημαντικό σε ομάδα.. Μου λεγε, τέλος, ένας φίλος μου, γνωστός του σκουλιδα ότι έχει λέει πολύ ταλέντο κ ξέρει καντάρια μπάσκετ και μάλιστα του λεγε ο ίδιος ότι τον έχει αδικήσει ο μπαρτζωκας που δε τον παίρνει καν στην αποστολή και ότι αξίζει να βρίσκεται στη πρώτη ομάδα.. Μόνο που δε μου φύγε η μπύρα απ το στόμα.. Τι μυαλά μπορεί να κουβαλάνε αυτά τα παιδιά δε μπορώ να καταλάβω..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 11:22 pm

Agio96 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 11:09 pm


Εε ναι νομίζω ότι το αστείο της α2 πρέπει να σταματήσει.. Αφού βλέπουμε ότι δεν αλλάζει κάτι στο παρασκήνιο.. Πάντως ρε παιδιά έβλεπα τους παίχτες που χουμε στο ροστερ και αναρωτιόμουν αν μας κορόιδευαν οι πρόεδροι όλο αυτό το διάστημα.. Γενικότερα αν μας κορόιδευαν. Θυμάμαι χαρακτηριστικά τον Ιωάννου να λέει σε ένα φιλικό της Δευτέρας για το ταλέντο του κολοβερου, ο οποίος σήμερα στοιχιμα να παίξε 5 λεπτά.. Και λέω ρε γαμωτο για χαζούς μας περνάνε;; Όταν είχαμε πάει στο τελ Αβίβ φέτος να παίξουμε με τη μακαμπι και έλειπε ο Μάρτιν, είχε φωνάξει τον χρηστιδη στην αποστολή και έλεγε ο καουρης, που τον έχω σε εκτίμηση, ότι έχει στο πάγκο ο μπαρτζωκας το νεαρό και ταλαντούχο χρηστιδη και λέω ρε συ κ αυτός μας κοροϊδεύει;;; Πόσο κοροϊδία.. Τα παιδιά δυσξολευονταν να κάνουν τριπλά κ να σκάσουν τη μπάλα.. Που πάνε να παίξουν;; αλήθεια θέλουν να συνεχίσουν το μπάσκετ με τέτοια χάλια;; ο μόνος που έχει θράσος κ δείχνει ταλέντο είναι ο Νικολαΐδης, ο οποίος πρέπει απ του χρόνου να βρει ρόλο σημαντικό σε ομάδα.. Μου λεγε, τέλος, ένας φίλος μου, γνωστός του σκουλιδα ότι έχει λέει πολύ ταλέντο κ ξέρει καντάρια μπάσκετ και μάλιστα του λεγε ο ίδιος ότι τον έχει αδικήσει ο μπαρτζωκας που δε τον παίρνει καν στην αποστολή και ότι αξίζει να βρίσκεται στη πρώτη ομάδα.. Μόνο που δε μου φύγε η μπύρα απ το στόμα.. Τι μυαλά μπορεί να κουβαλάνε αυτά τα παιδιά δε μπορώ να καταλάβω..
Εγώ δεν έχω ιδέα, αλλά φίλοι από εδώ, που ξέρουν, λένε ότι δεν είναι για πολλά- πολλά οι μικροί μας. Πάντως τον Νικολαίδη τον ξέραμε κι από τον Μπλατ ακόμα, και σήμερα στο ελάχιστο που είδα, φάνηκε μια ταχύτητα πάνω από όλους τους συμπαίκτες του.
Τι τα θες.... Πάλι καλά που την έκανε νωρίς ο Μουράτος και ο άνθρωπος είναι κανονικός μπασκετμπολίστας για 10-12ος σε ομάδα μεσαίας και κάτω ταχύτητας στην Ευρωλίγκα. Δεν το λες και λίγο συγκριτικά με την Α2.

RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 24, 2021 4:10 am

Jimmyrogue84 έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 9:33 pm
Μα άμα δε τους νοιάζει να ανέβουν Α1 για ποιο λόγο υπάρχει η αναπτυξιακή ομάδα;Να λεγα ότι έβγαλε 2-3 παίκτες να πω εντάξει, ενας παίκτης έχει προοπτικές όλος κι όλος ο Νικολαϊδης.Αν δε τους ενδιαφέρει η Α1 ας παίξουν σε άλλη λίγκα ή να παίζουν κάθε δυο εβδομάδες και φιλικά για να δένει η ομάδα και να χει παιχνίδια στα πόδια της, το χει πει κι ο Μπαρτζώκας δεν κάνει καλό στους παίκτες να παίζουν ενα ματς μόνο κάθε βδομάδα....Τι σοϊ πρωταθλητισμός είναι αυτός;Που είναι οι στόχοι της ομάδας;
Απ' ότι θυμάμαι λόγω ΑΦΜ που πρέπει να κρατήσει ο Ολυμπιακός ακόμη και στην Αδριατική να πήγαινε θα είχε τον Ολυμπιακό Β στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Πάντως γενικότερα επειδή είδα και το παιχνίδι πλην Νικολαίδη που έχει σπάνιο τσαγανό και ταλέντο στο 1-1 για 'Ελληνα παίκτη όλοι οι άλλοι είναι για τα πανηγύρια. Υπέρβαροι, ατάλαντοι κτλ.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”