Ολυμπιακός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 10:45 am

Και σε αυτήν την περίπτωση σφίγγες οι Αγγελόπουλοι πάντως. :smile:
Κατά τα άλλα το ματς με τη Μακάμπι θα είναι το πρώτο ύστερα από καιρό που θα ακυρώσω κάτι προκειμένου να το δω. Και για τους 3 νέους και για τη Μακάμπι του πρώην.

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5232
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 10:56 am

Το συμπέρασμα βέβαια είναι ότι κάποιο πρόβλημα υπήρξε για να επιβληθούν οι ποινές και δεν ήταν θέμα μόνο ότι καθυστέρησαν κάποια έγγραφα.
Για το ματς συμφωνώ ότι μετά από καιρό έχει ενδιαφέρον.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 1:03 pm

Conan1982 έγραψε:
Τρί Φεβ 25, 2020 10:56 am
Το συμπέρασμα βέβαια είναι ότι κάποιο πρόβλημα υπήρξε για να επιβληθούν οι ποινές και δεν ήταν θέμα μόνο ότι καθυστέρησαν κάποια έγγραφα.
Για το ματς συμφωνώ ότι μετά από καιρό έχει ενδιαφέρον.
Παρότι δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα, προς τα εκεί που λες κλίνω...αλλιώς θα είχαν βγει από πάνω και δεν θα είχε αργήσει και τόσο να ξεκαθαρίσει η ιστορία ούτε θα είχε χρειαστεί να κουβαληθεί ο Μπέρτας από τα μέρη μας. Εξού κι η αναφορά μου στην άκρα του τάφου σιωπή από μέρους της ΚΑΕ.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 1:42 pm

Η καε παντως εβαλε τα παπαγαλακια να λενε οτι ηταν μοχλος πιεσης για αλλες υποθεσεις αλλα τελικα δεν δειχνει κατι τετοιο...Το θεμα ειναι οτι εχουμε ρεζιλευτει και καλοι παιχτες θα το σκεφτονται να ρθουν και αν ερχονται θα ζητανε εγγυησεις για τα χρηματα τους, κατι που οι αφοι δεν δινουν.. Ετσι οπως τα εκαναν ας τα διορθωσουν!

Επισης το κοβω ολο αυτο με το finacial fair play να παιξει πολυ το καλοκαιρι..ηδη το βλεπω γραμμενο το ΄΄οι αφοι θελαν τον χψ σλουκα-ροντριγκεθ αλλα δεν τους αφηνει ο κακος μπερτομεου΄΄..

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 2:20 pm

Eνταξει μεταξυ μας ειμαστε και στην Ελλαδα ζουμε, αν θελουν να φερουν ποιοτικους ακριβους παικτες μπορουν, απλα θα παρουν ενα ''φακελακι κατω απο το τραπεζι'' και ολα μπομπα.Αλλα σιγουρα δεν θα χασουν ευκαιρια οι ζερβαδες,λεουσσιδες, μελαγιδες να το χρησιμοποιησουν για να δικαιολογησουν τα μαυρα χαλια της καε. Απο εκει και περα να χα μια ομαδα οπως η αντιστοιχη ποδοσφαιρικη σιτι και να τρωγα αυτη την ποινη θα ελεγα χαλαλι ειδα παιχταραδες, τωρα να εχω μαζεψει την σαρα και την μαρα την τελευταια 3τια και να φαω τετοια ποινη ειναι ξενερα για μενα ως φιλαθλο.

1
1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 25, 2020 5:26 pm

Ελα παιδια, στο ελληνικο μπασκετ δε μπορεις να εχεις εικονικα συμβολαια, μαυρα λεφτα, φουσκωμενα νουμερα κλπ αν θες για να παρακαμψεις το καθε FFP ; Ανετα μπορεις.

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5232
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 26, 2020 8:06 am

Για το άνετα θα διαφωνήσω.
Μπορείς άνετα να κάνεις ότι θέλεις όταν δεν υπάρχει έλεγχος. Όταν υπάρχει όμως έλεγχος δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα όπως τα εμφανίζουν κάποιοι με τις χορηγίες. Ούτε είνσι σίγουρο ότι ένας παίκτης θα δεχτεί χρήματα κάτω από το τραπέζι μαύρα ειδικά αν δεν μιλάμε για μερικές χιλιάδες ευρώ αλλά για μερικές εκατοντάδες. Συμφωνώ ότι μπορεί να υπάρξει "δημιουργική" λογιστική αλλά αν η Ευρωλίγκα έχει αποφασίσει έστω και επιλεκτικά να το διερευνήσει δεν είναι τόσο απλό.

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 05, 2020 4:51 pm

Παλι καλα που θα εχανε ενα παιχνιδι ο μιλου αυτο με την Μακαμπι. :steamingears:
Μην μας βγει περιπτωση Στρελνιεκς μονο και παει κατευθειαν Τσσκα.

1
1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 15, 2020 2:45 pm

προπονηση σεφ βλεπω ο Ολυμπιακος ! τι παιζει ; υπαρχει πληροφορηση οτι αυξανονται σημαντικα οι πιθανοτητες για restart ευρωλιγκας ;
ο Αταμαν σημερα ειπε οτι τελικα μαλλον θα ολοκληρωθει η σεζον.. :O

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 02, 2020 1:25 pm

Agio96 έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 1:12 pm
Reaper έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 11:55 am
Το οτι συνεχιζουμε παντως να μιλαμε για παικτες με εμπειρια απο Εurocup (ή ουτε καν απο κει) δειχνει οτι ουτε φετος σκοπευουμε να ξανανεβασουμε το μπατζετ για να εχουμε φιλοδοξιες final 4 - να μην ειναι το υπερτατο θαυμα δηλαδη το final 4.

Δεν ξερω ποσοι ειναι ικανοποιημενοι με τον Ολυμπιακο να εχει γινει ομαδα που θα πανηγυριζει αν μπει 8αδα, εγω παντως δεν ειμαι.
Το ότι κοιτάς παίχτες γιουροκαπ δε σημαίνει ότι δεν έχεις στόχους. Άλλωστε πλέον τα οικονομικά δεδομένα έχουν ξεφύγει σε τέτοιο βαθμό που δε μας επιτρέπουν να κοιτάμε πολλούς παίχτες απ το πάνω ράφι. Επίσης, όλοι αυτοί που κοιτάμε κ μερικοί που χουν γραφτεί κ εδώ στο φόρουμ είναι παίχτες με προοπτικές. Συν επίσης ότι είμαι της άποψης ότι είναι ρίσκο να φτιάξεις ακριβή ομάδα ακόμα κ αν έχεις τη δυνατότητα.. Προσωπικά το πιστεύω αυτό. Κ μάλιστα αν αποτύχεις με ακριβό ροστερ θα ναι πανωλεθρια για το σύλλογο.. Προτιμώ ένα ροστερ σχετικά φθηνό με έντονο ελληνικό στοιχείο κ παίχτες με ρόλους πάρα πολύ ακριβή ομάδα η οποία δε σου εγγυάται ούτε τίτλο ούτε συμμετοχή σε φ4..
Τα οικονομικα δεδομενα στο μπασκετ ειναι "βαζω λεφτα απ την τσεπη μου" για τον καθε ιδιοκτητη. Ετσι ηταν, ετσι ειναι, ετσι θα ειναι. Δεν εχουν ξεφυγει τα οικονομικα δεδομενα, σταματησαν να βαζουν λεφτα απ την τσεπη οι ιδιοκτητες μας.

Το ελληνικο στοιχειο δεν με ενδιαφερει, θεωρω οτι πλην Σπανουλη η συμπεριφορα των περισσοτερων Ελληνων αθλητων κυμαινεται πολυ συχνα στο οριο της τεμπελικης και αντιεπαγγελματικης. Επισης σιχαινομται τα φιλαρακια τους (πανε διακοπες μαζι τους, υπαρχουν φωτογραφιες στο ινσταγκραμ) τους δημοσιογραφους (2-3 που ξερουμε ολοι) που τους κανουν καθε τοσο αβαντα για το ποσο πονανε την ομαδα και φταινε για ολα οι κακοι ξενοι.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 02, 2020 1:27 pm

Νταξ στην Ελλαδα ειμαστε δεν μπορουν(θελουν) να φτασουν τα μπατζετ των ισπανων και των τουρκων που τα παιρνουν απο τα εσοδα που χουν στο ποδοσφαιρο..Στην ρωσια και την ιταλια λεγεται οτι βαζει και το κρατος τους..
Να βαλουν 20-30εκ οι αφοι και ακομα να παρουν και την ευρωλιγκα θα παρουν πισω τι?!Το μακρυτερο..
Εγω αν εχουμε γυρω στα 10εκ με εναν καλο προπονητη σαν τον μπαρτζω να φτιαχνει μια ομαδα να βλεπουμε ωραιο μπασκετακι ειμαι ευχαριστημενος..και μπορει να σκασει και κανα απροσμενο φαιναλ 4 ετσι.

0
Άβαταρ μέλους
SARAS1989

 a1greece
Reactions: 223
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 4:23 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Saras, Nash
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 5

Τρί Ιουν 02, 2020 1:53 pm

Reaper έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 1:25 pm
Agio96 έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 1:12 pm
Reaper έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 11:55 am
Το οτι συνεχιζουμε παντως να μιλαμε για παικτες με εμπειρια απο Εurocup (ή ουτε καν απο κει) δειχνει οτι ουτε φετος σκοπευουμε να ξανανεβασουμε το μπατζετ για να εχουμε φιλοδοξιες final 4 - να μην ειναι το υπερτατο θαυμα δηλαδη το final 4.

Δεν ξερω ποσοι ειναι ικανοποιημενοι με τον Ολυμπιακο να εχει γινει ομαδα που θα πανηγυριζει αν μπει 8αδα, εγω παντως δεν ειμαι.
Το ότι κοιτάς παίχτες γιουροκαπ δε σημαίνει ότι δεν έχεις στόχους. Άλλωστε πλέον τα οικονομικά δεδομένα έχουν ξεφύγει σε τέτοιο βαθμό που δε μας επιτρέπουν να κοιτάμε πολλούς παίχτες απ το πάνω ράφι. Επίσης, όλοι αυτοί που κοιτάμε κ μερικοί που χουν γραφτεί κ εδώ στο φόρουμ είναι παίχτες με προοπτικές. Συν επίσης ότι είμαι της άποψης ότι είναι ρίσκο να φτιάξεις ακριβή ομάδα ακόμα κ αν έχεις τη δυνατότητα.. Προσωπικά το πιστεύω αυτό. Κ μάλιστα αν αποτύχεις με ακριβό ροστερ θα ναι πανωλεθρια για το σύλλογο.. Προτιμώ ένα ροστερ σχετικά φθηνό με έντονο ελληνικό στοιχείο κ παίχτες με ρόλους πάρα πολύ ακριβή ομάδα η οποία δε σου εγγυάται ούτε τίτλο ούτε συμμετοχή σε φ4..
Τα οικονομικα δεδομενα στο μπασκετ ειναι "βαζω λεφτα απ την τσεπη μου" για τον καθε ιδιοκτητη. Ετσι ηταν, ετσι ειναι, ετσι θα ειναι. Δεν εχουν ξεφυγει τα οικονομικα δεδομενα, σταματησαν να βαζουν λεφτα απ την τσεπη οι ιδιοκτητες μας.

Το ελληνικο στοιχειο δεν με ενδιαφερει, θεωρω οτι πλην Σπανουλη η συμπεριφορα των περισσοτερων Ελληνων αθλητων κυμαινεται πολυ συχνα στο οριο της τεμπελικης και αντιεπαγγελματικης. Επισης σιχαινομται τα φιλαρακια τους (πανε διακοπες μαζι τους, υπαρχουν φωτογραφιες στο ινσταγκραμ) τους δημοσιογραφους (2-3 που ξερουμε ολοι) που τους κανουν καθε τοσο αβαντα για το ποσο πονανε την ομαδα και φταινε για ολα οι κακοι ξενοι.
Ο Ολυμπιακός έχει πάψει να είναι ομάδα οχταδας τα 2 τελευταία χρόνια και ουσιαστικά το ιδιο θα γίνει και με παο. Δε θα μπορούσα πάρα να συμφωνήσω για τους Έλληνες παίκτες. Ποτά ξενύχτια μοντελες Μύκονος και δημοσιογράφοι στο payroll να γράφουν πόσο στεναχωριουνται μετά τις ήττες. Βλέπεις σπαν με δύο διαλυμένα πόδια στα 38 να προσπαθεί να επιστρέψει και πάλι και σε πιάνει θλίψη για τους τωρινούς. Αλλά αφού έχουν πιάσει κορόιδα τις διοικήσεις καλά κάνουν και συνεχίζουν.

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 02, 2020 2:00 pm

shaq7 έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 1:27 pm
Νταξ στην Ελλαδα ειμαστε δεν μπορουν(θελουν) να φτασουν τα μπατζετ των ισπανων και των τουρκων που τα παιρνουν απο τα εσοδα που χουν στο ποδοσφαιρο..Στην ρωσια και την ιταλια λεγεται οτι βαζει και το κρατος τους..
Να βαλουν 20-30εκ οι αφοι και ακομα να παρουν και την ευρωλιγκα θα παρουν πισω τι?!Το μακρυτερο..
Εγω αν εχουμε γυρω στα 10εκ με εναν καλο προπονητη σαν τον μπαρτζω να φτιαχνει μια ομαδα να βλεπουμε ωραιο μπασκετακι ειμαι ευχαριστημενος..και μπορει να σκασει και κανα απροσμενο φαιναλ 4 ετσι.
Πως μπορουσανε την 3ετια 2008-2011 δηλαδη ;
Μια χαρα μπορουνε. το δε μπορουν και το δε θελουν ειναι διαφορετικα πραματα.
Η Μακαμπι απο που εχει εσοδα δηλαδη, απ την ισραηλινη τηλεοραση ;
Η Μιλανο ; Απ την τσεπη του Αρμανι δε μπαινουν τα λεφτα ;
Η Εφες δεν εχει ποδοσφαιρικο τμημα, αρα ποια εσοδα ποδοσφαιρου...
Μονο η Μπαρτσελονα και η Φενερ χρησιμοποιουνε εσοδα ποδοσφαιρου (θα μπορουσε να το κανει και η Ρεαλ αλλα γενικα δε το κανει συχνα).

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιουν 02, 2020 2:01 pm

SARAS1989 έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 1:53 pm
Reaper έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 1:25 pm
Agio96 έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 1:12 pm


Το ότι κοιτάς παίχτες γιουροκαπ δε σημαίνει ότι δεν έχεις στόχους. Άλλωστε πλέον τα οικονομικά δεδομένα έχουν ξεφύγει σε τέτοιο βαθμό που δε μας επιτρέπουν να κοιτάμε πολλούς παίχτες απ το πάνω ράφι. Επίσης, όλοι αυτοί που κοιτάμε κ μερικοί που χουν γραφτεί κ εδώ στο φόρουμ είναι παίχτες με προοπτικές. Συν επίσης ότι είμαι της άποψης ότι είναι ρίσκο να φτιάξεις ακριβή ομάδα ακόμα κ αν έχεις τη δυνατότητα.. Προσωπικά το πιστεύω αυτό. Κ μάλιστα αν αποτύχεις με ακριβό ροστερ θα ναι πανωλεθρια για το σύλλογο.. Προτιμώ ένα ροστερ σχετικά φθηνό με έντονο ελληνικό στοιχείο κ παίχτες με ρόλους πάρα πολύ ακριβή ομάδα η οποία δε σου εγγυάται ούτε τίτλο ούτε συμμετοχή σε φ4..
Τα οικονομικα δεδομενα στο μπασκετ ειναι "βαζω λεφτα απ την τσεπη μου" για τον καθε ιδιοκτητη. Ετσι ηταν, ετσι ειναι, ετσι θα ειναι. Δεν εχουν ξεφυγει τα οικονομικα δεδομενα, σταματησαν να βαζουν λεφτα απ την τσεπη οι ιδιοκτητες μας.

Το ελληνικο στοιχειο δεν με ενδιαφερει, θεωρω οτι πλην Σπανουλη η συμπεριφορα των περισσοτερων Ελληνων αθλητων κυμαινεται πολυ συχνα στο οριο της τεμπελικης και αντιεπαγγελματικης. Επισης σιχαινομται τα φιλαρακια τους (πανε διακοπες μαζι τους, υπαρχουν φωτογραφιες στο ινσταγκραμ) τους δημοσιογραφους (2-3 που ξερουμε ολοι) που τους κανουν καθε τοσο αβαντα για το ποσο πονανε την ομαδα και φταινε για ολα οι κακοι ξενοι.
Ο Ολυμπιακός έχει πάψει να είναι ομάδα οχταδας τα 2 τελευταία χρόνια και ουσιαστικά το ιδιο θα γίνει και με παο. Δε θα μπορούσα πάρα να συμφωνήσω για τους Έλληνες παίκτες. Ποτά ξενύχτια μοντελες Μύκονος και δημοσιογράφοι στο payroll να γράφουν πόσο στεναχωριουνται μετά τις ήττες. Βλέπεις σπαν με δύο διαλυμένα πόδια στα 38 να προσπαθεί να επιστρέψει και πάλι και σε πιάνει θλίψη για τους τωρινούς. Αλλά αφού έχουν πιάσει κορόιδα τις διοικήσεις καλά κάνουν και συνεχίζουν.
Η αλήθεια είναι ότι ταλέντο όντως δεν υπάρχει κ παίχτες σα το σπανουλη δε θα ξαμαβγουν. Ωστόσο, θεωρώ ότι Έλληνες ρολιστες υπάρχουν κ αρκετοί μάλιστα, όπως ο λαρε, ο Μποχωριδης, ο Κασελακης, Βεζενκοφ κ πάει λέγοντας.. Οι ξένοι των τελευταίων ετών ήταν κάκιστοι κ για το ρόλο που αγοράστηκαν δεν ανταπεδωσαν.. Ο τιμά πχ πήρε άπειρες ευκαιρίες κ δε μπόρεσε. Άρα γτ να τον κρατήσεις; ο χίλια τομπσον το ίδιο. Ενδεικτικά μου ρθαν αυτοί οι 2.. Δεν έχεις την οικονομική πολυτέλεια να μη σου πιάνουν οι ξένοι..

0
Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιουν 02, 2020 2:03 pm

Reaper έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 2:00 pm
shaq7 έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 1:27 pm
Νταξ στην Ελλαδα ειμαστε δεν μπορουν(θελουν) να φτασουν τα μπατζετ των ισπανων και των τουρκων που τα παιρνουν απο τα εσοδα που χουν στο ποδοσφαιρο..Στην ρωσια και την ιταλια λεγεται οτι βαζει και το κρατος τους..
Να βαλουν 20-30εκ οι αφοι και ακομα να παρουν και την ευρωλιγκα θα παρουν πισω τι?!Το μακρυτερο..
Εγω αν εχουμε γυρω στα 10εκ με εναν καλο προπονητη σαν τον μπαρτζω να φτιαχνει μια ομαδα να βλεπουμε ωραιο μπασκετακι ειμαι ευχαριστημενος..και μπορει να σκασει και κανα απροσμενο φαιναλ 4 ετσι.
Πως μπορουσανε την 3ετια 2008-2011 δηλαδη ;
Μια χαρα μπορουνε. το δε μπορουν και το δε θελουν ειναι διαφορετικα πραματα.
Η Μακαμπι απο που εχει εσοδα δηλαδη, απ την ισραηλινη τηλεοραση ;
Η Μιλανο ; Απ την τσεπη του Αρμανι δε μπαινουν τα λεφτα ;
Η Εφες δεν εχει ποδοσφαιρικο τμημα, αρα ποια εσοδα ποδοσφαιρου...
Μονο η Μπαρτσελονα και η Φενερ χρησιμοποιουνε εσοδα ποδοσφαιρου (θα μπορουσε να το κανει και η Ρεαλ αλλα γενικα δε το κανει συχνα).
Έφες κ φένερ έχουν τη turkish Airlines που είναι βασικός χορηγός της Ελ. Επίσης η φένερ τη ντογκους που ναι κολοσσός στη Τουρκία.. Η Αρμάνι τον Αρμάνι που ναι ο πιο πλούσιος Ιταλός στο κόσμο και μπαρτσα ρεαλ να προσθέσω ότι έχουν κ το τζορντι με ότι αυτό συνεπάγεται.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”