2019-2021-Ολυμπιακός - Μεταγραφικά νέα 2019-2021

Συντονιστής: Captains

akistsok199333

 sophomore
Reactions: 13
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ Δεκ 25, 2020 11:20 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 27, 2021 1:29 pm

Μονο εμενα δε μου αρεσει ο ντορσει?Δεν ξερω ρε παιδια εχω δει πολλα βιντεο του και απο ολοκληρα ματς για να μπορεσω να εχω ολοκληρωμενη αποψη και δεν με εχει γεμισει.Δεν μπορω να τον συγκρινω με τιποτα με τον λοιντ τουλαχιστον.Τα μονα 2 στοιχεια που κολλανε σε μας του ταιλερ ειναι το σουτ του και το διαβατηριο.Προς θεου δε λεω οτι ειναι κακος.Απλα θεωρω οτι για να γινει αυτο που θελει ο μπαρτζωκας(μεγαλη αναβαθμιση της περιφερειακης ποιοτητας),θα πρεπει αν παρουμε τον ντορσει να αποκτηθει παραλληλα και ενας δυνατος ασος η κομπο ακομα.Δηλαδη αν μου λεγες ντορσει και η γουολντεν η τζαλιν σμιθ η οτιδηποτε τετοιο θα μουν πολυ απογοητευμενος.Τουλαχιστον γκος θα πρεπει να ναι ο ασος αν ερθει ο ντορσει

0
rohtas

 
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 26, 2020 12:25 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 27, 2021 2:06 pm

akistsok199333 έγραψε:
Τρί Απρ 27, 2021 1:29 pm
Μονο εμενα δε μου αρεσει ο ντορσει?Δεν ξερω ρε παιδια εχω δει πολλα βιντεο του και απο ολοκληρα ματς για να μπορεσω να εχω ολοκληρωμενη αποψη και δεν με εχει γεμισει.Δεν μπορω να τον συγκρινω με τιποτα με τον λοιντ τουλαχιστον.Τα μονα 2 στοιχεια που κολλανε σε μας του ταιλερ ειναι το σουτ του και το διαβατηριο.Προς θεου δε λεω οτι ειναι κακος.Απλα θεωρω οτι για να γινει αυτο που θελει ο μπαρτζωκας(μεγαλη αναβαθμιση της περιφερειακης ποιοτητας),θα πρεπει αν παρουμε τον ντορσει να αποκτηθει παραλληλα και ενας δυνατος ασος η κομπο ακομα.Δηλαδη αν μου λεγες ντορσει και η γουολντεν η τζαλιν σμιθ η οτιδηποτε τετοιο θα μουν πολυ απογοητευμενος.Τουλαχιστον γκος θα πρεπει να ναι ο ασος αν ερθει ο ντορσει
Συμφωνώ απόλυτα, μια χαρά παίχτης ο Ντόρσεϊ αλλά δε μας φτάνει....θέλουμε παίχτη με μεγαλύτερη προσωπικότητα, να παιρνει αποφάσεις στα δύσκολα και όταν κολλάει η ομάδα και όχι μόνο με σουτ αλλά και drive. Δηλαδή Λόιντ.... έτσι όπως το άφησε να εννοηθεί σήμερα ο Διαμαντόπουλος η ομάδα θέλει και τους δύο μαζί.... μακάρι.....Αλλά αν δεν έρθει Λόιντ καλύτερα ο δεύτερος να είναι κάποιος έμπειρος από Ευρωλίγκα, και οχι Γκραντ κλπ

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 27, 2021 3:21 pm

rohtas έγραψε:
Τρί Απρ 27, 2021 2:06 pm


Συμφωνώ απόλυτα, μια χαρά παίχτης ο Ντόρσεϊ αλλά δε μας φτάνει....θέλουμε παίχτη με μεγαλύτερη προσωπικότητα, να παιρνει αποφάσεις στα δύσκολα και όταν κολλάει η ομάδα και όχι μόνο με σουτ αλλά και drive. Δηλαδή Λόιντ.... έτσι όπως το άφησε να εννοηθεί σήμερα ο Διαμαντόπουλος η ομάδα θέλει και τους δύο μαζί.... μακάρι.....Αλλά αν δεν έρθει Λόιντ καλύτερα ο δεύτερος να είναι κάποιος έμπειρος από Ευρωλίγκα, και οχι Γκραντ κλπ

Η δικιά μου εκτίμηση είναι ότι θα γίνει λάθος αν πάνε και για Λόυντ και Ντόρσεϊ μαζί. Εκτός κι αν πάνε ΚΑΙ για ξένο άσσο πίσω από τον ΣΛούκα.
Τότε, πάσο. Βέβαια θα μιλάμε για πρωτοφανή εκτόξευση μπάτζετ σε επίπεδα παλαιών εποχών.
ΘΑ θυμίζουμε περιφέρεια πολύ πλουσιότερης ομάδας από αυτά που έχουν συνηθίσει.
Κι από την άλλη θα έχουμε ένα κενό νααααααααα :P (με το συμπάθειο που λένε κι οι κυριούλες) στο 3. Ή θα πάμε κι εκεί για ξένο;
Πάσο πάλι (και τα "βλέπω¨μαζί :)

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 27, 2021 3:41 pm

Καλα ας ερθει λοιντ-ντορσει και ας παιξει ασσο ο σπανουλης και μην κατεβασουμε 3ρι καν :D Μιλαμε θα εχουμε την καλυτερη περιφερεια τουλαχιστον απο το 17 και πανω..

Δεν το πιστευω οτι μπορουμε να παρουμε και τους 2 αλλα αν τυχον και τα καταφερουμε θεωρω οτι μπορει να δουλεψει και το ντορσει-λοιντ σαν διδυμο οσο ειναι στον παγκο ο σλουκας..Προφανως θα υστερουμε σε δημιουργια σε 5-5 αλλα θα χουμε πολυ 1ον1 και τρεξιμο..

Μου θυμιζει παντως το περσινο σλουκας-ντιλεινι που κατεληξε σε σλουκα -τζενκινς..
Μεχρι στιγμης παντως δειχνει οτι κοιταμε παικτες ευρωλιγκατους και των 700-800χιλ που ειναι ενθαρρυντικο σε σχεση με τις προηγουμενες οφ σιζον!

0
Άβαταρ μέλους
eddiedimitris

senior
Reactions: 280
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 10:42 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Galis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 27, 2021 4:31 pm

Πριν απο οτιδηποτε θα πρεπει να θεσουμε τους στοχους...
Ποιοι ειναι οι στοχοι της ομαδας?
Αν ειναι το Ελληνικο πρωταθλημα οκ ας δουμε λιγο τι θα κανει ο Παναθηναικος και αντιστοιχα κινουμαστε...
Πχ με Ντορσει,Λαντειλ,Λοιντ νομιζω το χτυπας στα ισα το πρωταθλημα...
Αν απο κει και περα θες κατι στην Ευρωλιγκα αλλαζει πολυ το πραγμα...
Με τους παραπανω πχ αντε να μπεις 8δα δε νομιζω οτι ειμαστε για κατι παραπανω.

Δεν ειναι αρχικα θεμα οι μεταγραφες αφου ετσι κι αλλιως σε μπατζετ δεν μπορουμε να κοντραρουμε τις πρωτες 6-7 ομαδες...Αρα αυτο που θα πρεπει να βρεθει τροπος να ξανα αποκτησει ο Ολυμπιακος ειναι το ματι που γυαλιζει...Αυτο το refuse to loose που ειχε οριακα μεχρι το 2017.
Αυτο δε το αποκτας με κανενα Λοιντ και Λαντειλ...Η τουλαχιστον οχι μονο με αυτους...

Ας βαλουν λοιπον στοχους ας βγουν και μια φορα να τους πουν στον κοσμο και μετα ολα καλα...

Υ.Γ.Εχω την αισθηση παρολο που τον συμπαθω πολυ οτι με Μπαρτζωκα στον παγκο και με το ολο στυλ που εχει η ομαδα δεν μπορει να αποκτησει ξανα αυτο το δεσιμο που ειχε παλια...Μπορει να κανω λαθος αλλα ετσι νιωθω

0
rohtas

 
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 26, 2020 12:25 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 27, 2021 7:34 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Απρ 27, 2021 3:21 pm
rohtas έγραψε:
Τρί Απρ 27, 2021 2:06 pm


Συμφωνώ απόλυτα, μια χαρά παίχτης ο Ντόρσεϊ αλλά δε μας φτάνει....θέλουμε παίχτη με μεγαλύτερη προσωπικότητα, να παιρνει αποφάσεις στα δύσκολα και όταν κολλάει η ομάδα και όχι μόνο με σουτ αλλά και drive. Δηλαδή Λόιντ.... έτσι όπως το άφησε να εννοηθεί σήμερα ο Διαμαντόπουλος η ομάδα θέλει και τους δύο μαζί.... μακάρι.....Αλλά αν δεν έρθει Λόιντ καλύτερα ο δεύτερος να είναι κάποιος έμπειρος από Ευρωλίγκα, και οχι Γκραντ κλπ

Η δικιά μου εκτίμηση είναι ότι θα γίνει λάθος αν πάνε και για Λόυντ και Ντόρσεϊ μαζί. Εκτός κι αν πάνε ΚΑΙ για ξένο άσσο πίσω από τον ΣΛούκα.
Τότε, πάσο. Βέβαια θα μιλάμε για πρωτοφανή εκτόξευση μπάτζετ σε επίπεδα παλαιών εποχών.
ΘΑ θυμίζουμε περιφέρεια πολύ πλουσιότερης ομάδας από αυτά που έχουν συνηθίσει.
Κι από την άλλη θα έχουμε ένα κενό νααααααααα :P (με το συμπάθειο που λένε κι οι κυριούλες) στο 3. Ή θα πάμε κι εκεί για ξένο;
Πάσο πάλι (και τα "βλέπω¨μαζί :)
Γεια σου basket72, έχεις δίκιο ο Λόιντ δεν είναι κλασσικός άσσος οπότε δε θα έχουμε ίδια δημιουργία αν έχουμε Γουακαπ ή Γκος. Αλλά αν μου δίνανε το δίδυμο Λόιντ-Ντορσει δε θα έλεγα όχι :drunk:
Με Λόιντ όμως σίγουρα θα έχουμε καλύτερη δημιουργία από προσωπική φάση.
Για το μπάτζετ θα πρέπει να ξεκαθαρίσει το θέμα της Α1. Αν επιστρέψουμε όπως λέγεται τότε είναι 2.5-3 μύρια παραπάνω οπότε (λογικά) θα αυξηθεί και πιθανόν να επηρεάσουν προς το καλύτερο και τις μεταγραφές.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 27, 2021 7:59 pm

rohtas έγραψε:
Τρί Απρ 27, 2021 7:34 pm


Γεια σου basket72, έχεις δίκιο ο Λόιντ δεν είναι κλασσικός άσσος οπότε δε θα έχουμε ίδια δημιουργία αν έχουμε Γουακαπ ή Γκος. Αλλά αν μου δίνανε το δίδυμο Λόιντ-Ντορσει δε θα έλεγα όχι :drunk:
Με Λόιντ όμως σίγουρα θα έχουμε καλύτερη δημιουργία από προσωπική φάση.
Για το μπάτζετ θα πρέπει να ξεκαθαρίσει το θέμα της Α1. Αν επιστρέψουμε όπως λέγεται τότε είναι 2.5-3 μύρια παραπάνω οπότε (λογικά) θα αυξηθεί και πιθανόν να επηρεάσουν προς το καλύτερο και τις μεταγραφές.
Γεια σου φίλε μου.Φαίνεται ότι κινούνται προς τη σωστή κατεύθυνση. Ίδωμεν, ωστόσο γιατί δεν έχουμε συνηθίσει σε τέτοια έξοδα. Ακόμα κι εγώ που από πέρσι λέω σταθερά ότι κάτι αλλάζει στον Ολυμπιακό.

Για τα υπόλοιπα είναι πολύ σημαντικό να είμαστε ομάδα, με διακριτούς ρόλους κι έμφαση σε ορθολογικό αλλά κι "αντάρτικο" μπάσκετ. ¨Οπου "αντάρτικο" βάζεις ένα μπάσκετ βασισμένο στη σκληρή άμυνα, στην ομαδική δουλειά στην επίθεση, στην αυταπάρνηση κλπ ωραία που χαρακτηρίζουν τα ωραία σύνολα στον ομαδικό αθλητισμό.

Ο Λόυντ μπορεί για πλάκα να κατεβάσει την μπάλα, μπορεί να βγάλει κι ασίστ. Δεν τον κάνουν αυτά άσσο ΄μως. Έναν παίκτη που θα κοιτάξει να "εμπλέξει" όσο περισσότερους συμπαίκτες στην επίθεση και να δίνει τον σωστό ρυθμό ανάλογα τη στιγμή ή τον αντίπαλο. :wink:

akistsok199333

 sophomore
Reactions: 13
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ Δεκ 25, 2020 11:20 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 28, 2021 11:37 am

Διαβασα οτι χθες ο λαντειλ τραμαυτιστηκε ατο γονατο σε αγωνα στην αυστραλια.Περιμενουν να βγουν οι εξετασεις για να δουν αν ειναι σοβαρη ζημια.Ισως λοιπον μεσα στη μερα να αλλαξει εντελως το πλανο μας οσον αφορα το 5

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 28, 2021 4:33 pm

Δίνει 2.5εκ έσοδα η Α1; Δεν της το είχα...

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 28, 2021 4:36 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Απρ 28, 2021 4:33 pm
Δίνει 2.5εκ έσοδα η Α1; Δεν της το είχα...
Ελα ντε, εγω ήξερα πως 2,5 εκατομμύρια δεν ειναι ουτε τα μπατζετ των ομάδων

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 28, 2021 5:52 pm

akistsok199333 έγραψε:
Τετ Απρ 28, 2021 11:37 am
Διαβασα οτι χθες ο λαντειλ τραμαυτιστηκε ατο γονατο σε αγωνα στην αυστραλια.Περιμενουν να βγουν οι εξετασεις για να δουν αν ειναι σοβαρη ζημια.Ισως λοιπον μεσα στη μερα να αλλαξει εντελως το πλανο μας οσον αφορα το 5
Oι εξετάσεις θα πάρουν μερικές μέρες. Δεν θα χαλάσει σε μια μέρα εκτός κι αν ήταν τραυματισμός χοντρός που φαινόταν και με γυμνό μάτι ότι έπαθε ζημιά. Προληπτικά βγήκε εκτός από αυτά που διαβάζω. Επειδή μιλάμε για γόνατο ωστόσο, θέλει ψάξιμο.
Έτσι κι αλλιώς είναι πιο πιθανό να μην παίζει σε μας του χρόνου ο Λαντέιλ κι αυτό λόγω της υπόθεσης με το ΝΒΑ. Ελπίζω να πάμε κόντρα στις πιθανότητες και να κάνουμε την καλύτερη κίνηση σε "βασικό" ψηλό (εκτός Μίλου που τον πήραμε ως prospect, αρχικά) από τότε που υπογράψαμε τον Κεμ Μπερτς που όμως μας τρέλανε στα τσαλίμια στα μισά του χρόνου.

rohtas

 
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 26, 2020 12:25 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 28, 2021 6:18 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Απρ 28, 2021 4:36 pm
yorgos έγραψε:
Τετ Απρ 28, 2021 4:33 pm
Δίνει 2.5εκ έσοδα η Α1; Δεν της το είχα...
Ελα ντε, εγω ήξερα πως 2,5 εκατομμύρια δεν ειναι ουτε τα μπατζετ των ομάδων
Καλησπέρα, οκ η Α1 δε νομίζω ότι δίνει σε κάθε ομάδα 2.5 😀 τόσα λένε ότι βγαίνουν για τον Ολυμπιακό μέσα από χορηγίες, τηλεοπτικά και μέσω του στοιχήματος (που αυτό είναι εξτραδακι για όλες τις ομάδες).

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 28, 2021 9:00 pm

rohtas έγραψε:
Τετ Απρ 28, 2021 6:18 pm
JohnnyPao έγραψε:
Τετ Απρ 28, 2021 4:36 pm


Ελα ντε, εγω ήξερα πως 2,5 εκατομμύρια δεν ειναι ουτε τα μπατζετ των ομάδων
Καλησπέρα, οκ η Α1 δε νομίζω ότι δίνει σε κάθε ομάδα 2.5 😀 τόσα λένε ότι βγαίνουν για τον Ολυμπιακό μέσα από χορηγίες, τηλεοπτικά και μέσω του στοιχήματος (που αυτό είναι εξτραδακι για όλες τις ομάδες).
Παιδιά από στοιχημα και τηλεοπτικά ούτε μισό εκατομμύριο δε βάζουν οι ομάδες. Ε πόσα να έχει από τις χορηγίες μόνο της Α1 ο Ολυμπιακός;

https://www.sportime.gr/basket/basket-l ... -stichima/

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 28, 2021 9:51 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Απρ 28, 2021 9:00 pm
rohtas έγραψε:
Τετ Απρ 28, 2021 6:18 pm


Καλησπέρα, οκ η Α1 δε νομίζω ότι δίνει σε κάθε ομάδα 2.5 😀 τόσα λένε ότι βγαίνουν για τον Ολυμπιακό μέσα από χορηγίες, τηλεοπτικά και μέσω του στοιχήματος (που αυτό είναι εξτραδακι για όλες τις ομάδες).
Παιδιά από στοιχημα και τηλεοπτικά ούτε μισό εκατομμύριο δε βάζουν οι ομάδες. Ε πόσα να έχει από τις χορηγίες μόνο της Α1 ο Ολυμπιακός;

https://www.sportime.gr/basket/basket-l ... -stichima/
https://www.google.com/amp/s/www.gazzet ... loys%3famp

1.8M είχε συμφωνία με Cosmote ο Ολυμπιακός σύμφωνα με το άρθρο

0
akistsok199333

 sophomore
Reactions: 13
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ Δεκ 25, 2020 11:20 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 28, 2021 10:46 pm




Ο διαμαντοπουλος λεει εχει κλεισει,αυτοι εδω λενε ψαχνεται για nba και αν δε βρει εχει πρωτεραιοτητα τη μακαμπι.Μηπως λεω εγω να το κλεισουμε το φορουμ να τελεοωνουμε και να περιμενουμε τις ανακοινωσεις?

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”