2019-2021-Ολυμπιακός - Μεταγραφικά νέα 2019-2021

Συντονιστής: Captains

RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 7:48 pm

shaq7 έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 6:59 pm
Ολοι λενε οτι φαλ και γουοκαπ ειναι κλεισμενοι και μενουν οι υπογραφες..αν οντως ισχυει μετα φερνεις και τον χιλιαρντ με 700(?) η και καποιον καλυτερο αν υπαρχει χρημα και ξεκινας φαβορι για 8δα..Εγω νομιζω αξιζει το ρισκο να φερουμε αμερικανο μπομπερ απο την απεναντι πλευρα..

Αν φυγουν για ΝΒΑ λαρκιν μισιτς βιλντοζα πανγκος κτλ μετα νομιζω με σλουκα γουοκαπ χιλιαρντ? μακισικ θα χουμε απο τις πιο δυνατες περιφερειες αν ισχυουν τα γκος στην ρεαλ,χενρι στην τσσκα,μπαλντγουιν στην εφες..
Εκτος πια και φερουν και τιποτα εκπληξεις απο το ΝΒΑ..
Το μόνο που με προβληματίζει στον Hilliard είναι πως δεν έχει κάποια ιδιαίτερη slashing ικανότητα.

0
reignman

allstar
Reactions: 1111
Δημοσιεύσεις: 3486
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 7:55 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 6:49 pm
reignman έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 6:43 pm
Γιατι μια ομαδα με περιορισμενο μπατζετ πρωτα κλεινει τους συμπληρωματικους και μετα τους βασικους με οτι λεφτα μεινουν.

προγραμμα.
Δεν είναι πάντως εύκολο να κλείνεις τους βασικούς πάντα πρώτα, ειδικά αν υπάρχουν 10-12 μεγαλύτερα πορτοφόλια στην αγορά. Ό,τι βρίσκεις ότι σου κάνει το παίρνεις και φτιάχνεις το παζλ.
Για αυτο θα εχουμε αναπληρωματικους των "700" χιλιαδων και βασικους των 350. θα παλευουμε για την 15η θα φταιει ο μπαρτζωκας και θα κανουμε σχεδια για την επομενη σεζον απο Μαρτιο.

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 8:12 pm

reignman έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 7:55 pm
yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 6:49 pm


Δεν είναι πάντως εύκολο να κλείνεις τους βασικούς πάντα πρώτα, ειδικά αν υπάρχουν 10-12 μεγαλύτερα πορτοφόλια στην αγορά. Ό,τι βρίσκεις ότι σου κάνει το παίρνεις και φτιάχνεις το παζλ.
Για αυτο θα εχουμε αναπληρωματικους των "700" χιλιαδων και βασικους των 350. θα παλευουμε για την 15η θα φταιει ο μπαρτζωκας και θα κανουμε σχεδια για την επομενη σεζον απο Μαρτιο.
Εδω θα μαστε να τα λέμε....Αλλά ο Γουόκαπ δεν αποκτήθηκε για να παίζει 10-15 λεπτά, θα παίζει κάνα 20λεπτο τουλάχιστον γιατι θα συνυπάρχει και με Σλούκα στο παρκέ.Στη Ζαλγκίρις έπαιζε κάποια λεπτά και με τα υπόλοιπα pg της ομάδας.Παίκτης που δε τραβάει απ τα μαλλιά τα σουτ απ τη περιφέρεια αλλα έχει και ικανοποιητικό ποσοστό 37% απ έξω.Δεν θα είναι κομπάρσος, αλλά κάτι μεταξύ αναπληρωματικού και βασικού.Ο Φαλ πάλι, σε άλλα ματς θα παίζει περισσότερο σε άλλα λιγότερο.Δεδομενου οτι εχουν κλείσει αυτούς τους δυο παίκτες, πάμε για τη 3η και φαρμακερή να δούμε τι θα φέρουν, τη θεωρώ τη πιο καταλυτική μεταγραφή αυτή του μπόμπερ....

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 8:13 pm

RipCity έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 7:48 pm


Το μόνο που με προβληματίζει στον Hilliard είναι πως δεν έχει κάποια ιδιαίτερη slashing ικανότητα.
Άλλαξε αρκετά τον τρόπο παιχνιδιού του στη Ρωσία. Στην Μπασκόνια επιχειρούσε πιο πολλά δίποντα κι έμπαινε μέχρι μέσα. Ο Βιλντόσα του έβγαζε σχεδόν σε κάθε παιχνίδι άλει ουπ.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 8:28 pm

¨Εχουμε νεώτερα από Κάουνας; Δεν έχω ιδέα γι΄αυτό ρωτάω παίδες.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 8:35 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 6:49 pm


Δεν είναι πάντως εύκολο να κλείνεις τους βασικούς πάντα πρώτα, ειδικά αν υπάρχουν 10-12 μεγαλύτερα πορτοφόλια στην αγορά. Ό,τι βρίσκεις ότι σου κάνει το παίρνεις και φτιάχνεις το παζλ.
Μα ο συγκεκριμένος (ανννν έρθει, καθώς έχει κάνει και σε μένα την ίδια έκπληξη που έχει κάνει και σε σένα) για βασικός έρχεται. Οποιοσδήποτε που παίρνει πάνω από 20' ανά παιχνίδι μόνο τέτοιος πρέπει να λογίζεται.

Άσε που έτσι όπως τα λες είναι. Ιδίως φέτος. Όποιος πρόλαβε, πόσο μάλλον ομάδες που δεν συγκαταλέγονται στις πλούσιες.

Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 8:37 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 8:28 pm
¨Εχουμε νεώτερα από Κάουνας; Δεν έχω ιδέα γι΄αυτό ρωτάω παίδες.
Σύμφωνα με τους ρεπόρτερ της ομάδας, "ο Γουόκαπ έχει πει ναι στη πρόταση 800.000 δολλαρίων του Ολυμπιακού κι απομένουν μόνο οι τυπικές υπογραφές".....Αυτά!Αν για καποιο λόγο όμως δεν πέσουν αυτές, ποιος θα φάει το γιαούρτι δε ξέρω

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4638
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 8:52 pm

Tι στοιχημα πατε οτι το οριστικο ντιλ θα το πει το γιουροχουπς πρωτο?ειναι παικτης του γραφειου του βαρλα,μπορει να βοηθησε και αυτος λιγακι :lol:

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 8:53 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 8:37 pm
basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 8:28 pm
¨Εχουμε νεώτερα από Κάουνας; Δεν έχω ιδέα γι΄αυτό ρωτάω παίδες.
Σύμφωνα με τους ρεπόρτερ της ομάδας, "ο Γουόκαπ έχει πει ναι στη πρόταση 800.000 δολλαρίων του Ολυμπιακού κι απομένουν μόνο οι τυπικές υπογραφές".....Αυτά!Αν για καποιο λόγο όμως δεν πέσουν αυτές, ποιος θα φάει το γιαούρτι δε ξέρω
Πριν λίγες εβδομάδες ακριβώς τα ίδια γράφονταν για τη ΜΑκάμπι και τον παίκτη. ΚΑλά, εξυπακούεται οως έρχεται για βασικός ο Γουόκαπ, δεν είμαστε στο 2009...

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 9:11 pm

BillyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 3:54 pm


Για τον Νέντοβιτς αφαίρεσε το διάστημα που έμεινε εκτός λόγω επιπλοκών από τον κορωνοϊό, γιατί δεν είναι θέμα του Νέντοβιτς (αλλά κάτι που συμβαίνει και σε παίκτες χωρίς ευπάθεια στους τραυματισμούς) και λογικά δε θα υπάρξει του χρόνου. Αν αφαιρέσεις λοιπόν αυτό το διάστημα, θα διαπιστώσεις ότι το πραγματικό διάστημα της απουσίας του (το διάστημα κατά το οποίο ήταν τραυματίας) είναι πολύ μικρότερο από όσο λες. Επιπλέον είπα να μείνει ο Νέντοβιτς με την προϋπόθεση να πλαισιωθεί από έναν ποιοτικό άσο. Όσο για τον Ολυμπιακό, αν πάρει Ουόκαπ, Φολ και Χίλιαρντ, μάλλον θα είναι καλύτερος από φέτος, αλλά όλα θα κριθούν στο παρκέ. Επαναλαμβάνω βέβαια ότι θα περιμένω και τις υπόλοιπες κινήσεις του, ώστε να έχω πλήρη άποψη.
Αγαπάμε την επιμονή στα off topic. Κι απολαμβάνω να μπαίνω να δω τι γίνεται με τις μεταγραφές του Ολυμπιακού και να βλέπω σερί από ποστ για το πόσα παιχνίδια έχασε ο Νέντοβιτς ( παρεμπιπτόντως δεν θυμάμαι πολλούς συναδέλφους του στην Ευρώπη τουλάχιστον, να έκαναν τόσο καιρό να συνέλθουν από τον μπαμπέση τον νέο ιό.)

Μία μόνο ερώτηση: Αν πάρει όσους λες ότι θα πάρει ο Ολυμπιακός θα ξέρεις τις υπόλοιπες κινήσεις του- άντε το 75% αυτών. Κι εδώ "μάλλον¨;
Μήπως είσαι αγνωστικιστής τελικά; :roll:
Όπως κι να έχει, το δίκιο το έχεις εσύ. Όλα στο παρκέ. Εκεί συμφωνούμε. :)

BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3525
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιουν 09, 2021 9:46 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 9:11 pm
BillyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 3:54 pm


Για τον Νέντοβιτς αφαίρεσε το διάστημα που έμεινε εκτός λόγω επιπλοκών από τον κορωνοϊό, γιατί δεν είναι θέμα του Νέντοβιτς (αλλά κάτι που συμβαίνει και σε παίκτες χωρίς ευπάθεια στους τραυματισμούς) και λογικά δε θα υπάρξει του χρόνου. Αν αφαιρέσεις λοιπόν αυτό το διάστημα, θα διαπιστώσεις ότι το πραγματικό διάστημα της απουσίας του (το διάστημα κατά το οποίο ήταν τραυματίας) είναι πολύ μικρότερο από όσο λες. Επιπλέον είπα να μείνει ο Νέντοβιτς με την προϋπόθεση να πλαισιωθεί από έναν ποιοτικό άσο. Όσο για τον Ολυμπιακό, αν πάρει Ουόκαπ, Φολ και Χίλιαρντ, μάλλον θα είναι καλύτερος από φέτος, αλλά όλα θα κριθούν στο παρκέ. Επαναλαμβάνω βέβαια ότι θα περιμένω και τις υπόλοιπες κινήσεις του, ώστε να έχω πλήρη άποψη.
Αγαπάμε την επιμονή στα off topic. Κι απολαμβάνω να μπαίνω να δω τι γίνεται με τις μεταγραφές του Ολυμπιακού και να βλέπω σερί από ποστ για το πόσα παιχνίδια έχασε ο Νέντοβιτς ( παρεμπιπτόντως δεν θυμάμαι πολλούς συναδέλφους του στην Ευρώπη τουλάχιστον, να έκαναν τόσο καιρό να συνέλθουν από τον μπαμπέση τον νέο ιό.)

Μία μόνο ερώτηση: Αν πάρει όσους λες ότι θα πάρει ο Ολυμπιακός θα ξέρεις τις υπόλοιπες κινήσεις του- άντε το 75% αυτών. Κι εδώ "μάλλον¨;
Μήπως είσαι αγνωστικιστής τελικά; :roll:
Όπως κι να έχει, το δίκιο το έχεις εσύ. Όλα στο παρκέ. Εκεί συμφωνούμε. :)
Ως παρόμοια περίπτωση με αυτήν του Νέντοβιτς εννοούσα αυτήν του Τζεντίλε της Εστουδιάντες, ο οποίος λόγω επιπλοκών από τον κορωνοϊό μέσα στη σεζόν αποφάσισε να μην ξαναπαίξει μπάσκετ για φέτος. Προφανώς βέβαια, όπως λες και εσύ, δεν είναι πολλές αυτές οι περιπτώσεις. Όσον αφορά το ''μάλλον'', το έβαλα καθαρά γιατί δεν θέλω να κάνω προγνωστικά από τώρα για την πορεία του Ολυμπιακού τη νέα σεζόν, άλλωστε τα προγνωστικά δεν είναι το φόρτε μου. Πάντως χαίρομαι για την απάντηση σου και από την πλευρά μου θα προσπαθήσω να γράφω συχνότερα, είναι πολύ ωραίες οι συζητήσεις που γίνονται σε αυτό το φόρουμ. Τα λέμε σύντομα. :)

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 9:49 pm

BillyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 9:46 pm


Ως παρόμοια περίπτωση με αυτήν του Νέντοβιτς εννοούσα αυτήν του Τζεντίλε της Εστουδιάντες, ο οποίος λόγω επιπλοκών από τον κορωνοϊό μέσα στη σεζόν αποφάσισε να μην ξαναπαίξει μπάσκετ για φέτος. Προφανώς βέβαια, όπως λες και εσύ, δεν είναι πολλές αυτές οι περιπτώσεις. Όσον αφορά το ''μάλλον'', το έβαλα καθαρά γιατί δεν θέλω να κάνω προγνωστικά από τώρα για την πορεία του Ολυμπιακού τη νέα σεζόν, άλλωστε τα προγνωστικά δεν είναι το φόρτε μου. Πάντως χαίρομαι για την απάντηση σου και από την πλευρά μου θα προσπαθήσω να γράφω συχνότερα, είναι πολύ ωραίες οι συζητήσεις που γίνονται σε αυτό το φόρουμ. Τα λέμε σύντομα. :)
Είσαι ωραίος! :)

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5423
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 10:34 pm

Ο Walkup θα υπογράψει για 2+1.



Επιβεβαίωσε την μεταγραφή και ο Urbonas.



1
1 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mixalisgate7 την Τετ Ιουν 09, 2021 10:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 10:38 pm

Ωραια. Αργησε ενα χρονο αλλα τελικα ηρθε.Παμε και για δυαρι , μου κανει και ο Χιλιαρντ και ας περιμενουμε μπας και γινει το θαυμα και ερθει και ο Ντορσει αργοτερα.

0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 10:43 pm

Τρελή μεταγραφή, πολυεργαλείο τριών θέσεων που κάνει τα πάντα, με εμπειρία από Ευρώπη σε πρωταγωνιστικό ρόλο, σε άψογη ηλικία, με λιγότερα λεφτά από όσα έπαιρνε ο ΝίκοςοΠαππάς.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”