2019-2021-Ολυμπιακός - Μεταγραφικά νέα 2019-2021

Συντονιστής: Captains

drunk guy

senior
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 22, 2013 12:08 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 12:48 pm

redhunter έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 12:13 pm
Οπως ακουγεται στην πιατσα ο Ολυμπιακος κυνηγαει το διπλο μπαμ με σλουκα και καλαθη.Αληθεια ειναι οτι εχει καταθεσει 2 ισοποσες προσφορες στους παιχτες για συμβολαια συνεργασιας 2 ετων.Το κοινο που εχουν οι 2 παιχτες ειναι ο ιδιος μανατζερ ο οποιος επισης θα λαβει μια πολυ καλη προμηθεια αν ολοκληρωθει το deal.Υπομονη λιγες μερες και θα μαθουμε.Τυπικα κανεις απο τους 2 παιχτες δεν ειναι ελευθερος.Δεσμευονται με συμβολαια απο παο και φενερ.
Ο Ολυμπιακος δεν θα εχει μειωμενο μπατζετ.Θα εχει 16.000.000 μεικτο μπατζετ οπως ειχε και περσι.Η διαφορα ειναι οτι με την μειωμενη εφορια θα εχει κατα 4.000.000 περιπου αυξημενο καθαρο μπατζετ.
Με ποια λογικη δε θα εχει μειωμενο μπατζετ?Πως ειναι δυνατον σε μια χρονια που υπαρχουν μεγαλες οικονομικες ζημιες και ακομα και η τσσκα μειωνει το μπατζετ της , ο ολυμπιακος να μεινει στα ιδια?

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 12:54 pm

Και μόνο που το γράφει ο Βαγγέλης "ο Βαπτιστής" Ιωάννου καταλαβαίνουμε ότι είναι μια από τις κλασικές υπερβολικές δημοσιεύσεις του. Ποιος μπορεί να ξεχάσει τα διαμαντάκια περί Clyburn. Από εκεί και πέρα θεωρώ πως ο Καλάθης λογικά θα πάει Barca, για το Σλούκα το θεωρώ ρεαλιστικό. Επίσης δεν ξέρω τι αυξήσεις θα παίξουν στο μπάτζετ, αλλά και να πάρεις Σλούκα-Καλάθη, θες βαρβάτο πεντάρι βασικούρα, δε γίνεται να δεσμεύσεις όλο το μπάτζετ στα γκαρντ και στο 4-5 να είσαι μέτριος όπως έκανε πέρυσι ο DPG.

Χρειάζεται ένας εξορθολογισμός. Προφανώς αν είναι να φτιάξουμε ομαδάρα σε όλες τις θέσεις, θέλω και Καλάθη και Σλούκα, αλλά επειδή βλέπω κάθε χρόνο πως κινούμαστε, ας πάρουμε έστω το Σλούκα και μετά έχουμε έναν προπονητή με έμπειρο μάτι που μπορεί χτίσει μια ομάδα γύρω του βρίσκοντας διαμαντάκια από ομάδες επιπέδου Eurocup και να τα αναδείξει όπως έχει κάνει πολλάκις στο παρελθόν.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 12:59 pm

nikolas12 έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 12:54 pm
Και μόνο που το γράφει ο Βαγγέλης "ο Βαπτιστής" Ιωάννου καταλαβαίνουμε ότι είναι μια από τις κλασικές υπερβολικές δημοσιεύσεις του. Ποιος μπορεί να ξεχάσει τα διαμαντάκια περί Clyburn. Από εκεί και πέρα θεωρώ πως ο Καλάθης λογικά θα πάει Barca, για το Σλούκα το θεωρώ ρεαλιστικό. Επίσης δεν ξέρω τι αυξήσεις θα παίξουν στο μπάτζετ, αλλά και να πάρεις Σλούκα-Καλάθη, θες βαρβάτο πεντάρι βασικούρα, δε γίνεται να δεσμεύσεις όλο το μπάτζετ στα γκαρντ και στο 4-5 να είσαι μέτριος όπως έκανε πέρυσι ο DPG.

Χρειάζεται ένας εξορθολογισμός. Προφανώς αν είναι να φτιάξουμε ομαδάρα σε όλες τις θέσεις, θέλω και Καλάθη και Σλούκα, αλλά επειδή βλέπω κάθε χρόνο πως κινούμαστε, ας πάρουμε έστω το Σλούκα και μετά έχουμε έναν προπονητή με έμπειρο μάτι που μπορεί χτίσει μια ομάδα γύρω του βρίσκοντας διαμαντάκια από ομάδες επιπέδου Eurocup και να τα αναδείξει όπως έχει κάνει πολλάκις στο παρελθόν.
Καλά αν πάρουμε Σλούκα και Καλάθη ας παμε με πενταρι Καββαδα. Δεν εκανε αυτο ο dpg, δευτερο γκαρντ δεν ειχε, ειναι μεγαλη διαφορα αυτο.

Αν γινει τετοια υπερβαση στα γκαρντ, εμενα μου ειναι μια χαρα η υπαρχουσα τετραδα+ενας ακομη ψηλος των 400-500 χιλιαδων.

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 1:03 pm

εν τω μεταξύ από όσα έχουμε ακούσει μέχρι τώρα, μόνο δύο μοιάζουν επιβεβαιωμένα :

α) η διαφωνία των Αφών για τη μείωση 20% στους μισθούς των παικτών και η τελική συμφωνία στο 30% και
β) η απόκτηση του Χασάν Μάρτιν. α και του Λαρεντζάκη.

οκ, και αυτά δεν είναι επίσημα, αλλά είναι οι μόνες ειδήσεις για τις οποίες φαίνονται να συμφωνούν όλοι.

Σίγουρα είναι επίσης τα σαφώς μειωμένα έσοδα, τόσο φέτος όσο και του χρόνου.

Από την άλλη γλιτώνουμε συμβόλαιο Μιλουτίνοφ ενώ και οι Σπανούλης, Πρίντεζης θα υπογράψουν με λιγότερα. Συν φυσικά τη μειωμένη φορολογία.

Αρκούν αυτά για να ετοιμάζουμε ρόστερ με δίδυμο Σλούκα - Καλάθη; εγώ λέω όχι, η ιστορία θα δείξει φυσικά.

Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 1:21 pm

RipCity έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 12:59 pm
Καλά αν πάρουμε Σλούκα και Καλάθη ας παμε με πενταρι Καββαδα. Δεν εκανε αυτο ο dpg, δευτερο γκαρντ δεν ειχε, ειναι μεγαλη διαφορα αυτο.

Αν γινει τετοια υπερβαση στα γκαρντ, εμενα μου ειναι μια χαρα η υπαρχουσα τετραδα+ενας ακομη ψηλος των 400-500 χιλιαδων.
Αν έχεις αυτούς παίζεις με πρώτο τον Ellis και βρίσκεις αξιοπρεπές ΜΑΠ δεύτερο, όχι να βασίζεσαι να κάνει το βήμα παραπάνω κανένας Happ. Αν πάμε με Καββαδά πιθανότατα θα τους κάνουμε πλάκα στα γκαρντ και στη ρακέτα θα μας βάζουν στα καλάθια. Ο DPG πέρυσι δέσμευσε το μισό σχεδόν μπάτζετ στην τετράδα των γκαρντ που ήταν αρκετά καλή στα χαρτιά, αλλά είχε δεύτερο 3 τον Johnson, στο 4 Thomas-Μήτογλου και στο 5 Παπαγιάννη που τους πλαισίωναν φθηνοί ΜΑΠ τύπου Bentil-Wiley, κάτι που οδήγησε στο να φανούν οι αδυναμίες του στις συγκεκριμένες θέσεις. Το μπάτζετ πρέπει να μοιράζεται σε θέσεις που πονάς με παιχταράδες και από εκεί και μετά να γεμίζεις σωστά τις υπόλοιπες για να καλύπτεις τις ανάγκες σου. Όχι να φτιάχνεις σκληροπυρηνική ρακέτα και στα γκαρντ να παίζεις με φθηνούς Αμερικάνους αμφιβόλου ποιότητας, ούτε το αντίθετο.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 3:08 pm

nikolas12 έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 1:21 pm
RipCity έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 12:59 pm
Καλά αν πάρουμε Σλούκα και Καλάθη ας παμε με πενταρι Καββαδα. Δεν εκανε αυτο ο dpg, δευτερο γκαρντ δεν ειχε, ειναι μεγαλη διαφορα αυτο.

Αν γινει τετοια υπερβαση στα γκαρντ, εμενα μου ειναι μια χαρα η υπαρχουσα τετραδα+ενας ακομη ψηλος των 400-500 χιλιαδων.
Αν έχεις αυτούς παίζεις με πρώτο τον Ellis και βρίσκεις αξιοπρεπές ΜΑΠ δεύτερο, όχι να βασίζεσαι να κάνει το βήμα παραπάνω κανένας Happ. Αν πάμε με Καββαδά πιθανότατα θα τους κάνουμε πλάκα στα γκαρντ και στη ρακέτα θα μας βάζουν στα καλάθια. Ο DPG πέρυσι δέσμευσε το μισό σχεδόν μπάτζετ στην τετράδα των γκαρντ που ήταν αρκετά καλή στα χαρτιά, αλλά είχε δεύτερο 3 τον Johnson, στο 4 Thomas-Μήτογλου και στο 5 Παπαγιάννη που τους πλαισίωναν φθηνοί ΜΑΠ τύπου Bentil-Wiley, κάτι που οδήγησε στο να φανούν οι αδυναμίες του στις συγκεκριμένες θέσεις. Το μπάτζετ πρέπει να μοιράζεται σε θέσεις που πονάς με παιχταράδες και από εκεί και μετά να γεμίζεις σωστά τις υπόλοιπες για να καλύπτεις τις ανάγκες σου. Όχι να φτιάχνεις σκληροπυρηνική ρακέτα και στα γκαρντ να παίζεις με φθηνούς Αμερικάνους αμφιβόλου ποιότητας, ούτε το αντίθετο.
Άλλο Σλούκας άλλο Φριντετ, δε νομίζω πως έχουν σχέση οι δύο παίκτες. Αν είχε Σλούκα φέτος ο Παναθηναικος νομίζω θα ήταν αρκετά καλύτερος. Πήραμε και τον Μάρτιν δε βασίζονται στον Χαπ. Καλώς ή κακώς τα γκαρντ κάνουν τη μεγάλη διαφορά. Δεν είναι τυχαία και η δεκάδα της δεκαετίας που είναι γεμάτη περιφερειακούς.

Αν μου έλεγε κάποιος πως πέρα απο τους ηδη υπάρχοντες θες Σλούκα, Χαρισον και Γκιλ η Καλάθη, Σλούκα και Χαπ σίγουρα το δεύτερο θα διάλεγα προσωπικά. Δε νομίζω πως υπάρχει διαθέσιμος ψηλός που θα έκανε τόση διαφορά όσο τη διαφορά που θα έκανε ο Καλάθης στους κοντούς. Απλά καλούς αθλητικούς πικ εν ρολ παίκτες θελουν Σλουκας, Καλαθης και στους κάνουν πρώτους μάγκες.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 3:39 pm

RipCity έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 3:08 pm
Άλλο Σλούκας άλλο Φριντετ, δε νομίζω πως έχουν σχέση οι δύο παίκτες. Αν είχε Σλούκα φέτος ο Παναθηναικος νομίζω θα ήταν αρκετά καλύτερος. Πήραμε και τον Μάρτιν δε βασίζονται στον Χαπ. Καλώς ή κακώς τα γκαρντ κάνουν τη μεγάλη διαφορά. Δεν είναι τυχαία και η δεκάδα της δεκαετίας που είναι γεμάτη περιφερειακούς.

Αν μου έλεγε κάποιος πως πέρα απο τους ηδη υπάρχοντες θες Σλούκα, Χαρισον και Γκιλ η Καλάθη, Σλούκα και Χαπ σίγουρα το δεύτερο θα διάλεγα προσωπικά. Δε νομίζω πως υπάρχει διαθέσιμος ψηλός που θα έκανε τόση διαφορά όσο τη διαφορά που θα έκανε ο Καλάθης στους κοντούς. Απλά καλούς αθλητικούς πικ εν ρολ παίκτες θελουν Σλουκας, Καλαθης και στους κάνουν πρώτους μάγκες.
Δε συγκρίνω τους παίκτες που έφερε πέρυσι ο DPG και φέτος ο Ολυμπιακός, προφανώς ο Fredette με το Σλούκα δεν έχουν σχέση, μιλάω καθαρά για τη διάθεση του μισού και βάλε από το μπάτζετ σε 1-2 θέσεις που υποβαθμίζει τη στελέχωση στις υπόλοιπες. Αν πχ ο Fredette και ο Σλούκας παίρνουν τα ίδια λεφτά, προφανώς ο πρώτος υπεραμοίβεται, αλλά δεν εξετάζω αυτό όσο το ποσοστό του μπάτζετ που δίδεται για να καλυφθεί η θέση τους.

Στο δεύτερο κομμάτι, προφανώς καταλαβαίνω τι εννοείς, είναι και θέμα οπτικής, εγώ προτιμώ το πρώτο σενάριο καθώς θεωρώ πως θα ήταν πιο ολοκληρωμένη και καλύτερα δομημένη η ομάδα, καταλαβαίνω όμως και το δικό σου σκεπτικό μπασκετικά, μένει να δούμε τι θα κάνει η ομάδα, γιατί θεωρώ πως ο Καλάθης έχει κλείσει προς Βαρκελώνη μεριά :smile:

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 4:09 pm

Ο Ολυμπιακος παντως σε σχεση με περσι δεν θα εχει και πολυ διαφορετικα εσοδα..Στην Α2 δεν ειχε εισητηρια ουτε τηλεοπτικα για να του μειωθουν και αν ισχυει οτι του χρονου θα ξεκινησουν οι αγωνες με τον μισο κοσμο μεσα ,ε καπου στα ιδια ερχεται και εκει..με μια μικρη αυξηση στις τιμες αν εχει φερει καλαθη σλουκα δεν θα μιλησει κανεις..9εκ ειχε περσι οποτε αντε να πεσει στα 7-8φετος αλλα με αλλη εφορια.

Χωρανε ανετα καλαθης σλουκας αν στους ψηλους φερουμε εναν με 400-600 χιλ..

Καλαθης 1.7 Σλουκας 1.7
Σπαν 300 Λαρε 200
Μακισικ 400 Παπ 900
Πρι 700 Βεζε 400 Χικς 400
Ελλις 350 Μαρτιν 500

7,5-8 εκ μπατζετ βγαινει αυτο και εχεις και την μιση εφορια σε σχεση με περσι.Αν χωρεσεις και εναν σουτερ στο 2-3 ακομα εχεις πολυ δυνατο ροστερ.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 4:33 pm

shaq7 έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 4:09 pm
Ο Ολυμπιακος παντως σε σχεση με περσι δεν θα εχει και πολυ διαφορετικα εσοδα..Στην Α2 δεν ειχε εισητηρια ουτε τηλεοπτικα για να του μειωθουν και αν ισχυει οτι του χρονου θα ξεκινησουν οι αγωνες με τον μισο κοσμο μεσα ,ε καπου στα ιδια ερχεται και εκει..με μια μικρη αυξηση στις τιμες αν εχει φερει καλαθη σλουκα δεν θα μιλησει κανεις..9εκ ειχε περσι οποτε αντε να πεσει στα 7-8φετος αλλα με αλλη εφορια.

Χωρανε ανετα καλαθης σλουκας αν στους ψηλους φερουμε εναν με 400-600 χιλ..

Καλαθης 1.7 Σλουκας 1.7
Σπαν 300 Λαρε 200
Μακισικ 400 Παπ 900
Πρι 700 Βεζε 400 Χικς 400
Ελλις 350 Μαρτιν 500

7,5-8 εκ μπατζετ βγαινει αυτο και εχεις και την μιση εφορια σε σχεση με περσι.Αν χωρεσεις και εναν σουτερ στο 2-3 ακομα εχεις πολυ δυνατο ροστερ.
Εγω θα πω το εξης καταρχας στο δίλημμα που εθεσε ο ριπσιτι θα συμφωνήσω κι εγω με τη 2η επιλογή δλδ νικ-σλουκα και όλοι οι άλλοι εκει στις 400-600χιλ. Αυτό οραματιζομουν και για τον Παναθηναϊκό και για φέτος και για του χρονου , ωστόσο του δπγ του αρεσαν τα βιντεακια του φριντετ στο γιουτιουμπ και η φιλια του με τον παππα ηταν σημαντικότερη απτο καλο της ομάδας.

Απλα με καλαθη-σλουκα-λαρετζακη-παπανικολαου και πριντεζη-σπανουλη τι θες και τον βεζενλοφ ? Δεν εχεις ανάγκη από άλλους Έλληνες ακομα κι αν έπαιζες Α1 . Και να αποσυρθουν οι 2 αρχηγοί σας θα χεις και κονιαρη δανεικο , εχεις και Νικολαΐδη , ο σασα ειναι περιττός. Με τα λεφτα του φερνεις τασον Τομας πχ .

Καλα οι μαρτιν και ελις με σλουκα/καλαθη τι παρτι θα κάνουν δεν περιγράφεται και με τα λεφτα του Χικς φενρεις ενα 2/3αρι σουτερ (τον θελει ο νικ τον σουτερ του) και εισαι σούπερ. Δηλαδή:


Καλαθης , Σλουκας

Σπανούλης , Μακισικ , Λαρε

Παπανικολάου , Τζαρελ Εντι(300χιλ)

Πριντεζης, Τασον Τομας(400χιλ)

Ελλις , Μαρτιν , Χαπ(200χιλ)

Πάλι εκει στα 7,7 αντε πες 8 εκατ , αλλα μιλαμε για υπερ-ροστερ !! Που αν σου βγουν οι ψηλοι σου εισαι για να διεκδικείς φάιναλ 4 ευκολα.


Υποθετικά ολα αυτά βεβαια καθως το θεωρω αδιανόητο να ερθει ο καλαθης στον οσφπ , όταν τον θελουν τοσες πλουσιότερες ομαδες που εκτος του οικονομικου θα του προσφερουν ενα πολυ πιο υγειες περιβάλλον. Προσωπικα αν και ξέρω πως τον θελουν οι ρωσικες ζενιτ και τσσκα σαν ανθρωπος που αγαπά το μπασκετ θα ηθελα να τον δω στη Μπάρτσα.

Μια ερώτηση έχω μόνο... απο που προκύπτει ότι ο οσφπ φετος ειχε 9 εκατ μπάτζετ?

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JohnnyPao την Κυρ Μάιος 31, 2020 4:36 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 4:36 pm

austerity_blues έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 1:03 pm
εν τω μεταξύ από όσα έχουμε ακούσει μέχρι τώρα, μόνο δύο μοιάζουν επιβεβαιωμένα :

α) η διαφωνία των Αφών για τη μείωση 20% στους μισθούς των παικτών και η τελική συμφωνία στο 30% και
β) η απόκτηση του Χασάν Μάρτιν. α και του Λαρεντζάκη.

οκ, και αυτά δεν είναι επίσημα, αλλά είναι οι μόνες ειδήσεις για τις οποίες φαίνονται να συμφωνούν όλοι.

Σίγουρα είναι επίσης τα σαφώς μειωμένα έσοδα, τόσο φέτος όσο και του χρόνου.

Από την άλλη γλιτώνουμε συμβόλαιο Μιλουτίνοφ ενώ και οι Σπανούλης, Πρίντεζης θα υπογράψουν με λιγότερα. Συν φυσικά τη μειωμένη φορολογία.

Αρκούν αυτά για να ετοιμάζουμε ρόστερ με δίδυμο Σλούκα - Καλάθη; εγώ λέω όχι, η ιστορία θα δείξει φυσικά.
Γεια σου Μπλουζμαν!

Έχω ξαναγράψει τον τελευταίο καιρό ότι οι Αφοί κερδίσαν το δικαστήριο με τον πατέρα τους, κάπου τον Γενάρη. Δεν προλαβαίνω ΄τώρα να παραθέσω και πηγή, αλλά το βρίσκει κανεις στις οικονομικές στήλες.
Μιλάμε για μια εξέλιξη που τους δίνει πρόσβαση σε δεσμευμένους -επί 3 χρόνια αν δεν κάνω λάθος- τραπεζικούς λογαριασμούς/μερίσματα, ενώ επιπλέον το δικαστήριο τους επιδίκασε και πολλά εκ. (δεν θυμάμαι το ακριβές νούμερο, αλλά είναι διψήφιο) ως αποζημίωση του πατέρα τους, που τόσο καιρό άπλωνε χέρι στους λογαριασμούς τους.

Νομίζω ότι από΄μόνο του φτάνει. Δεν είναι όμως μόνο αυτός ο λόγος, απλώς είναι ο πιο σημαντικός.
Έχουν και την αποτυχία του "μέχρι τέλους΄ και την τραγελαφική εικόνα της ομάδας φέτος συν το τρελό μπούλιγκ από τον Δ.Γ και τα Μέσα του. Άρα και την κάψα για ¨ρελάνς¨. ;)
Επίσης, ένας σημαντικός λόγος είναι η υπογραφή του Μπαρτζώκα. Σε σχέση με τη σοβαρότητά του ως άνθρωπος και τα όσα άθλια (με με τη μούγκα της κόκκινης ΚΑΕ αλλά και των παικτών -συμβόλων) είχαν γίνει έξω από το ΣΕΦ. Προφανώς και πήρε διαβεβαιώσεις ο Μπαρτζώκας για να γυρίσει.
Τέλος, είναι κι οι προτάσεις/κρούσεις που έχουμε κάνει σε καλούς παίκτες, όπως ο Ντιλέινι σε αντίθεση με τα περασμένα χρόνια.
Αυτά, φίλε μου. Αν πέσουμε έξω εδώ είμαστε να το παραδεχθούμε και να κανονίσουμε ραντεβού με τον ΄.... Αντωνάκη για να τους φωνάξουμε με μια (μελωδική) φωνή : ΘΡΥΛΙΚΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΙ. :P

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 5:21 pm

JohnnyPao έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 4:33 pm
shaq7 έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 4:09 pm
Ο Ολυμπιακος παντως σε σχεση με περσι δεν θα εχει και πολυ διαφορετικα εσοδα..Στην Α2 δεν ειχε εισητηρια ουτε τηλεοπτικα για να του μειωθουν και αν ισχυει οτι του χρονου θα ξεκινησουν οι αγωνες με τον μισο κοσμο μεσα ,ε καπου στα ιδια ερχεται και εκει..με μια μικρη αυξηση στις τιμες αν εχει φερει καλαθη σλουκα δεν θα μιλησει κανεις..9εκ ειχε περσι οποτε αντε να πεσει στα 7-8φετος αλλα με αλλη εφορια.

Χωρανε ανετα καλαθης σλουκας αν στους ψηλους φερουμε εναν με 400-600 χιλ..

Καλαθης 1.7 Σλουκας 1.7
Σπαν 300 Λαρε 200
Μακισικ 400 Παπ 900
Πρι 700 Βεζε 400 Χικς 400
Ελλις 350 Μαρτιν 500

7,5-8 εκ μπατζετ βγαινει αυτο και εχεις και την μιση εφορια σε σχεση με περσι.Αν χωρεσεις και εναν σουτερ στο 2-3 ακομα εχεις πολυ δυνατο ροστερ.
Εγω θα πω το εξης καταρχας στο δίλημμα που εθεσε ο ριπσιτι θα συμφωνήσω κι εγω με τη 2η επιλογή δλδ νικ-σλουκα και όλοι οι άλλοι εκει στις 400-600χιλ. Αυτό οραματιζομουν και για τον Παναθηναϊκό και για φέτος και για του χρονου , ωστόσο του δπγ του αρεσαν τα βιντεακια του φριντετ στο γιουτιουμπ και η φιλια του με τον παππα ηταν σημαντικότερη απτο καλο της ομάδας.

Απλα με καλαθη-σλουκα-λαρετζακη-παπανικολαου και πριντεζη-σπανουλη τι θες και τον βεζενλοφ ? Δεν εχεις ανάγκη από άλλους Έλληνες ακομα κι αν έπαιζες Α1 . Και να αποσυρθουν οι 2 αρχηγοί σας θα χεις και κονιαρη δανεικο , εχεις και Νικολαΐδη , ο σασα ειναι περιττός. Με τα λεφτα του φερνεις τασον Τομας πχ .

Καλα οι μαρτιν και ελις με σλουκα/καλαθη τι παρτι θα κάνουν δεν περιγράφεται και με τα λεφτα του Χικς φενρεις ενα 2/3αρι σουτερ (τον θελει ο νικ τον σουτερ του) και εισαι σούπερ. Δηλαδή:


Καλαθης , Σλουκας

Σπανούλης , Μακισικ , Λαρε

Παπανικολάου , Τζαρελ Εντι(300χιλ)

Πριντεζης, Τασον Τομας(400χιλ)

Ελλις , Μαρτιν , Χαπ(200χιλ)

Πάλι εκει στα 7,7 αντε πες 8 εκατ , αλλα μιλαμε για υπερ-ροστερ !! Που αν σου βγουν οι ψηλοι σου εισαι για να διεκδικείς φάιναλ 4 ευκολα.


Υποθετικά ολα αυτά βεβαια καθως το θεωρω αδιανόητο να ερθει ο καλαθης στον οσφπ , όταν τον θελουν τοσες πλουσιότερες ομαδες που εκτος του οικονομικου θα του προσφερουν ενα πολυ πιο υγειες περιβάλλον. Προσωπικα αν και ξέρω πως τον θελουν οι ρωσικες ζενιτ και τσσκα σαν ανθρωπος που αγαπά το μπασκετ θα ηθελα να τον δω στη Μπάρτσα.

Μια ερώτηση έχω μόνο... απο που προκύπτει ότι ο οσφπ φετος ειχε 9 εκατ μπάτζετ?
Καλα και εγω δεν θα ηθελα ουτε λαρι ουτε βεζενκοφ αλλα οι αφοι εχουν μεγαλη καψα με τον ελληνικο κορμο και ειπα να μην τους την χαλασω..

Τοσο εχω δει να λενε ολοι οι ρεπορτερ του ολυμπιακου οτι ειχαμε φετος ,αν σκεφτεις οτι ο πριντεζης επαιρνε 1,5 ,ο μιλου 1,παπ 900 ,σπαν κοντα στα 800,πολ 900,κουζμισκας κτλ και φεραμε και τοσους παικτες μεσα στην χρονια βγαινουν..

Ο Καλαθης ειναι πολυ πιθανον να θελει να μεινει ελλαδα..επισης το να θελει να την πει στον ΔΓ και σε μεγαλη μεριδα οπαδων του παο για το κραξιμο τοσα χρονια δεν ειναι και απιθανο..Εγω μπαρτσα θα πονταρα οτι θα παει παντως με δευτερη επιλογη τον ολυμπιακο(αν οντως του κανουμε καλη προταση και δεν λενε φουμαρα οι δημοσιογραφοι)

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 5:54 pm

basket72 έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 4:36 pm
austerity_blues έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 1:03 pm
εν τω μεταξύ από όσα έχουμε ακούσει μέχρι τώρα, μόνο δύο μοιάζουν επιβεβαιωμένα :

α) η διαφωνία των Αφών για τη μείωση 20% στους μισθούς των παικτών και η τελική συμφωνία στο 30% και
β) η απόκτηση του Χασάν Μάρτιν. α και του Λαρεντζάκη.

οκ, και αυτά δεν είναι επίσημα, αλλά είναι οι μόνες ειδήσεις για τις οποίες φαίνονται να συμφωνούν όλοι.

Σίγουρα είναι επίσης τα σαφώς μειωμένα έσοδα, τόσο φέτος όσο και του χρόνου.

Από την άλλη γλιτώνουμε συμβόλαιο Μιλουτίνοφ ενώ και οι Σπανούλης, Πρίντεζης θα υπογράψουν με λιγότερα. Συν φυσικά τη μειωμένη φορολογία.

Αρκούν αυτά για να ετοιμάζουμε ρόστερ με δίδυμο Σλούκα - Καλάθη; εγώ λέω όχι, η ιστορία θα δείξει φυσικά.
Γεια σου Μπλουζμαν!

Έχω ξαναγράψει τον τελευταίο καιρό ότι οι Αφοί κερδίσαν το δικαστήριο με τον πατέρα τους, κάπου τον Γενάρη. Δεν προλαβαίνω ΄τώρα να παραθέσω και πηγή, αλλά το βρίσκει κανεις στις οικονομικές στήλες.
Μιλάμε για μια εξέλιξη που τους δίνει πρόσβαση σε δεσμευμένους -επί 3 χρόνια αν δεν κάνω λάθος- τραπεζικούς λογαριασμούς/μερίσματα, ενώ επιπλέον το δικαστήριο τους επιδίκασε και πολλά εκ. (δεν θυμάμαι το ακριβές νούμερο, αλλά είναι διψήφιο) ως αποζημίωση του πατέρα τους, που τόσο καιρό άπλωνε χέρι στους λογαριασμούς τους.

Νομίζω ότι από΄μόνο του φτάνει. Δεν είναι όμως μόνο αυτός ο λόγος, απλώς είναι ο πιο σημαντικός.
Έχουν και την αποτυχία του "μέχρι τέλους΄ και την τραγελαφική εικόνα της ομάδας φέτος συν το τρελό μπούλιγκ από τον Δ.Γ και τα Μέσα του. Άρα και την κάψα για ¨ρελάνς¨. ;)
Επίσης, ένας σημαντικός λόγος είναι η υπογραφή του Μπαρτζώκα. Σε σχέση με τη σοβαρότητά του ως άνθρωπος και τα όσα άθλια (με με τη μούγκα της κόκκινης ΚΑΕ αλλά και των παικτών -συμβόλων) είχαν γίνει έξω από το ΣΕΦ. Προφανώς και πήρε διαβεβαιώσεις ο Μπαρτζώκας για να γυρίσει.
Τέλος, είναι κι οι προτάσεις/κρούσεις που έχουμε κάνει σε καλούς παίκτες, όπως ο Ντιλέινι σε αντίθεση με τα περασμένα χρόνια.
Αυτά, φίλε μου. Αν πέσουμε έξω εδώ είμαστε να το παραδεχθούμε και να κανονίσουμε ραντεβού με τον ΄.... Αντωνάκη για να τους φωνάξουμε με μια (μελωδική) φωνή : ΘΡΥΛΙΚΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΙ. :P
Τι να πω, εννοείται μακάρι να είμαι εγώ αυτός που πέφτει έξω!

Το "άγχος" μου είναι αυτό που έγραψα πριν, ότι με τις προσδοκίες του κόσμου σε τέτοια ύψη, αν τελικά δεν έρθουν οι προαναφερόμενοι παίκτες θα ξεκινήσει η επόμενη σεζόν με τον κόσμο παγωμένο πάλι και αυτό θα είναι άδικο πρώτα απ' όλα για τον Μπαρτζώκα, ο οποίος δεν αμφιβάλλω ότι θα φτιάξει καλή ομάδα όπως και να 'χει. Καλύτερη από πέρυσι έστω.

Άβαταρ μέλους
Neondreamer

 a1greece
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:01 pm
Τοποθεσία: Ν. Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Big Al
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 7:37 pm

Πάντως όσον αφορά την εξοικονόμηση από μειώσεις κι αποχωρήσεις

Ο Πριντ απ' ό,τι γράφτηκε μέσα στη χρονιά, είχε ήδη συμφωνήσει σε αναπροσαρμογή απο 1,25 σε 950κ για τη σεζόν 2019-20.

Ο Σπαν πόσα λιγότερα να πάρει από τα περσινά 500Κ;

Τα μεγάλα ποσά έρχονται από τους ξένους

800-900e Μιλου
$800-900 Paul
700-800e Kuzminskas
$700-800 Rubit
$ " " Baldwin

Ένα νούμερο ανάμεσα στα 3,5 με 4 εκ. Ευρώ

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 31, 2020 9:03 pm

Neondreamer έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 7:37 pm
Πάντως όσον αφορά την εξοικονόμηση από μειώσεις κι αποχωρήσεις

Ο Πριντ απ' ό,τι γράφτηκε μέσα στη χρονιά, είχε ήδη συμφωνήσει σε αναπροσαρμογή απο 1,25 σε 950κ για τη σεζόν 2019-20.

Ο Σπαν πόσα λιγότερα να πάρει από τα περσινά 500Κ;

Τα μεγάλα ποσά έρχονται από τους ξένους

800-900e Μιλου
$800-900 Paul
700-800e Kuzminskas
$700-800 Rubit
$ " " Baldwin

Ένα νούμερο ανάμεσα στα 3,5 με 4 εκ. Ευρώ
Σιγά μην εκανε 900 χιλιαρικα ο Πολ και 800 ο ρουμπιτ, υπερβολή. Κανα 600αρι ο Πολ και κανα 500αρι ο ρουμπιτ μαξ τους υπολογιζω..

0
Άβαταρ μέλους
Neondreamer

 a1greece
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:01 pm
Τοποθεσία: Ν. Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Big Al
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 01, 2020 7:10 am

JohnnyPao έγραψε:
Κυρ Μάιος 31, 2020 9:03 pm
Σιγά μην εκανε 900 χιλιαρικα ο Πολ και 800 ο ρουμπιτ, υπερβολή. Κανα 600αρι ο Πολ και κανα 500αρι ο ρουμπιτ μαξ τους υπολογιζω..
Καλημέρα & καλό καλοκαίρι!

Για Πολ αυτό που θυμάμαι να έχω διαβάσει (από Μελαγιες) είναι ότι απέρριψε πρόταση $1Μ από Κίνα μεριά, υπογράφοντας ΟΣΦΠ με 100-200Κ λιγότερα.

Ίδιου ύψους πρόταση (1Μ) είχε κάνει η Χιμκι στο Ρούμπιτ, σύμφωνα με Sazonov ή Urbonas (δεν είμαι σίγουρος εδώ). Κι εντέλει προτίμησε τη σίγουρα χαμηλότερη του ΟΣΦΠ, δε νομίζω πάντως 500Κ μόνο.

Σε ντόλλαρς, όλα αυτά βέβαια.

Καιρός γαρ εγγύς όμως, θα διαπιστώσουμε λίαν συντόμως τις φετινές ορέξεις των αφών :smile:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”