2019-2021-Ολυμπιακός - Μεταγραφικά νέα 2019-2021

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 545
Δημοσιεύσεις: 1486
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 17, 2020 9:26 am



0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 17, 2020 9:42 am

Giwrgos_AEK έγραψε:
Δευ Φεβ 17, 2020 9:26 am
Στο μεταξύ ο τύπος της αντίπαλης με μπλε στα δεξιά (με το "2") είναι φτυστός με τον Λοτζέσκι. Κι η πλάκα είναι ότι έχουν συνυπάρξει οι 2 τους στην Οστάνδη που αν δεν με απατά κι η μνήμη μου είχε αντιμετωπίσει τον Πανιώνιο του Σφαιρόπουλου (;;;)

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 17, 2020 10:19 am

Σύντροφε κάνε μας ένα scouting report για τον Μπαικς...


(+) και (-) ...

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 17, 2020 1:14 pm

john wick έγραψε:
Δευ Φεβ 17, 2020 10:19 am
Σύντροφε κάνε μας ένα scouting report για τον Μπαικς...


(+) και (-) ...
Μάλλον εγώ είμαι αυτός :smile:( ο σύντροφος) αλλά δεν ξέρω και πολλά. Κάποια βίντεο που είδα αυτές τις μέρες και λίγα πράγματα από τα επίσης ...λίγα που έδειξε στη Βαλένθια πριν κανά 5ρι χρόνια. Πρόκειται για παίκτη που εμπιστεύεται πάρα πολύ το drive, λόγω της πολύ καλής ντρίπλας αλλά και των πολλών εναλλακτικών που έχει όταν φτάσει κοντά στο καλάθι. Είναι ικανός να ξεκινήσει μπάσιμο ακόμα κι αν κάτω από το αντίπαλο καλάθι παίζει ο Ταβάρες ή ο Βέσελι.
Όχι τόσο λόγω του άλματος και της ταχυδύναμής του (όπως ο Μ. Τζέιμς ή ο Τζος Άνταμς ή ο Τζάστιν Κομπς) αλλά βασιζόμενος στα φοβερά του τελειώματα είτε με fadeaway είτε δίνοντας τρελή καμπύλη στην μπάλα και παίζοντας πολύ με το ταμπλό.

Φαντάζομαι ότι ο Μπαρτζώκας τον θέλει ακριβώς για αυτή του την ικανότητα που κακά τα ψέμματα έχει λείψει τρελά και καθοριστικά από τον Ολυμπιακό από το ΄16 και το ΄17 και μετά. Τότε που άρχισε πια να αλλάζει άρδην το παιχνίδι του Σπανούλη και τότε που είχαμε έστω έναν Χάκετ, Όντομ ή κ Στρόμπερι που με τον έναν ή τον άλλο τρόπο μπορεί να παίζανε και κάθετο παιχνίδι.

Κλείνοντας, θέλω να πω, πως παρά το γεγονός ότι τα αγωνιστικά του χαρακτηριστικά κάνουν για τον Ολυμπιακό ( που πιστεύω ότι θα έχει στάνταρ 2 καλούς σούτερ στην ίδια πεντάδα με τον Μπάικς) διατηρώ σοβαρές επιφυλάξεις για τη νοοτροπία του ως αθλητή και συγκεκριμένα ως μπασκετμπολίστα.
Είδαμε στη Βαλένθια να ζορίζεται πάρα πολύ με τον Περάσοβιτς κι έκτοτε να τριγυρνά ανάμεσα σε 2 από τις πιο ..ασόβαρες λίγκες του πλανήτη. Την κινέζικη και τν αναπτυξιακή του ΝΒΑ.

Στηρίζομαι στη δυνατότητα του Μπαρτζώκα να τον εντάξει. Με όσες πιθανότητες έχει κάτι τέτοιο. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι τον υπέγραψε με οψιόν της ομάδας για το καλοκαίρι αυτό. Οπότε είμαστε αρκετά ασφαλείς. :smile:

RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 17, 2020 1:59 pm

Εγώ θα μείνω στο γεγονός πως με κάθε προσθήκη μπαίνει αθλητικότητα στην ομάδα. Πράγμα που έχει λείψει ίσως περισσότερο κι από το ταλέντο.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 05, 2020 10:39 am

Μου έβγαλε το άρθρο το Facebook και δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά είπα να το βάλω:
Μπορεί στον Ολυμπιακό να είναι αποφασισμένοι (και πολύ καλά κάνουν) να κυνηγήσουν τις όποιες -μαθηματικές- ελπίδες έχουν για την πρόκριση, όμως σημαντικότερο είναι τι θα γίνει αύριο, όχι τι θα συμβεί τώρα, άλλωστε και να περάσει στους «8» είναι απίθανο να προχωρήσει περισσότερο, με τα μεγαθήρια που υπάρχουν μπροστά. Κι η επόμενη μέρα αρχίζει και τελειώνει σε ένα όνομα, αυτό του Κώστα Σλούκα.

Ας βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά. Ο Ολυμπιακός έχει ήδη έναν σημαντικό κορμό Ελλήνων παικτών (Βασίλης Σπανούλης, Γιώργος Πρίντεζης, Κώστας Παπανικολάου, Σάσα Βεζένκοφ, Αντώνης Κόνιαρης, Βασίλης Χαραλαμπόπουλος και στο… βάθος Αλέξανδρος Νικολαΐδης), ενώ είναι σχεδόν βέβαιο ότι το καλοκαίρι θα ενταχθεί στο «ερυθρόλευκο» δυναμικό ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης. Συνυπολογίστε ότι υπάρχει πάντα η σκέψη επιστροφής του Δημήτρη Αγραβάνη, για να γεμίσει το ρόστερ με Έλληνες παίκτες πρώτης γραμμής. Κι αυτό θα έχει σημασία κι αξία, μόνο αν οι «κόκκινοι» επιστρέψουν στην Α1 κατηγορία, διαφορετικά η ελληνοποίηση δεν είναι αναγκαία και ικανή συνθήκη για να προχωρήσει ο σχεδιασμός.

Από τη φετινή σεζόν κρατά με σιγουριά δύο ξένους, τον Οκτάβιους Έλις και κατά τα φαινόμενα τον Σακίλ ΜακΚίσικ. Ένα δύσκολο σταυρόλεξο, για δυνατούς λύτες είναι ο Ουέιντ Μπόλντγουιν. Δεν είναι έτοιμος, αλλά κανείς δεν μπορεί να προσπεράσει την ταχυδύναμή του και σε ιδανικές συνθήκες θα τον ήθελαν στο ρόστερ. Αρκεί να υπάρχει ένας παίκτης μπροστά, ώστε να έρχεται ως συμπληρωματικός και να μαθαίνει παράλληλα.

Κάπου εδώ έρχεται η… κόλλα που ενώνει όλα τα κομμάτια. Από τον Σπανούλη στον Σλούκα, ο Ολυμπιακός θα συνεχίσει να έχει Έλληνα ηγέτη στην περιφερειακή γραμμή. Ο Έλληνας διεθνής πόιντ γκαρντ ταιριάζει με όλους τους προαναφερόμενους και προσθέτει ικανότητα στο σκοράρισμα, οργάνωση, εμπειρία. Παίκτης έτοιμος για να γίνει ηγέτης, αν κι εφόσον επαναπατριστεί.

Αυτή η ομάδα δεν χρειάζεται χρόνο προσαρμογής και ψάχνει βασικό σέντερ αν φύγει ο Νίκολα Μιλουτίνοφ. Και, βάσει όσων προαναφέραμε, έχει χώρο για άλλους δύο ξένους, που θα δώσουν βάθος πεδίου. Το αν ο ένας εξ αυτών θα είναι ο Ίθαν Χαπ, του οποίου τα δικαιώματα έχει ο Ολυμπιακός, είναι ένα από τα ενδεχόμενα, αλλά είναι νωρίς να το συζητήσουμε.

Οι πληροφορίες μας λένε ότι ο Κώστας Σλούκας είναι πιο κοντά από ποτέ στην επιστροφή του στον Ολυμπιακό. Κι αυτός νιώθει έτοιμος να πάρει τη σκυτάλη από τον Βασίλη Σπανούλη και στο λιμάνι θεωρούν ότι μπορεί να ηγηθεί (μαζί με τους Πρίντεζη και Παπανικολάου) της νέας εποχής.
ΠΗΓΗ

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 05, 2020 4:16 pm

και στο twitter οι γνωστοι ''insiders'' εχουν φαγωθει οτι ερχεται ο σλουκας...Καθε καλοκαιρι εχει γινει θεσμος πλεον να ασχολουμαστε με τον κωστακη..Παιχτικα μακαρι να ερθει αλλα εχει κουρασει αυτη η φαση..περσι παντως υπεγραψε 3τες νομιζω,αν δεν βαρεσει κανονι η φενερ απο χρεη δυσκολα να ρθει..Υπαρχει βεβαια και το ενδεχομενο επειδη δεν κολλαει με ντε κολο να θελουν να ξεφορτωθουν εναν απο τους 2.

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 05, 2020 4:38 pm

Προτιμω ντιλεινι αν ειναι να δωσουμε τοσα λεφτα για εναν παικτη.Παιχταρας ο σλουκας, στα κρισιμα δεν τον εχω δει ποτε να βγαινει μπροστα.Και περσι στο φ4 ο μπομπι ντιξον-μουχαμεντ αλι βγηκε μπροστα.Αν δεν μπορεις να βαλεις διπλα απο τον κωστα και αλλο αστερι οπως ηταν ο μπογκντανοβιτς ή οπως ειναι τωρα ο ντε κολο, δεν θα σου δωσει αυτα που νομιζεις.Προσωπικη γνωμη βεβαια αυτη.

0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 05, 2020 6:32 pm

Το Sport24 γράφει πως θα πάρουμε τον Χασάν Μάρτιν εν όψει της νέας σεζόν.
Η εποχή που ζούμε, η εποχή της πανδημίας και του κορονοϊού, είναι μια μεγάλη δοκιμασία για όλη την ανθρωπότητα. Και για τον αθλητισμό φυσικά. "Παίκτες υπαρχουν, όλα τα άλλα δεν υπάρχουν" έγραψε το Σάββατο (4/4) ο Σπύρος Καβαλιεράτος, όμως με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο, αργά ή γρήγορα η ζωή θα συνεχιστεί και ακόμη κι αν είναι πιο δύσκολη σε σχέση με το πρόσφατο παρελθόν, η καθημερινότητά μας θα βρει ξανά τους ρυθμούς της. Ένας οργανισμός είναι και ο Ολυμπιακός, που αυτή τη στιγμή υπολειτουργεί, δεν μπορεί να κάνει τον σχεδιασμό για τη σεζόν 2020/21 όπως θέλει, δεν ξέρει αν η φετινή περίοδος έχει ολοκληρωθεί, αλλά προετοιμάζει την επομενη μέρα και περιμένει τη στιγμή για να εκτελέσει το πλάνο του.

Σε αυτό το πλάνο υπάρχει ο Χασάν Μάρτιν, ο οποίος πιθανότατα θα ήταν ήδη παίκτης των ερυθρόλευκων αν δεν είχε μπει λουκέτο στον παγκόσμιο αθλητισμό εξαιτίας του κορονοϊού. Ο 24χρονος undersized ψηλός που έχει χαρακτηριστεί ως ο επόμενος Κάιλ Χάινς βρίσκεται εδώ και πολύ καιρό στο στόχαστρο του Γιώργου Μπαρτζώκα και των συνεργατών του, έκανε σπουδαία ματς με τη φανέλα της Μπουντούτσνοστ στο EuroCup (13/6 πόντοι από 68% στο δίποντο και 56% στις βολές, 8 ριμπάουντ, 1.8 ασίστ, 1.2 κλεψίματα, 1.7 μπλοκ, 19.4 ranking ανά 26:43 συμμετοχής σε εννέα αγώνες) και φαίνεται πως έχει αποφασίσει και εκείνος να συνεχίσει την καριέρα του στην Ελλάδα για να φτάσει τα επόμενα χρόνια ακόμη και στο ΝΒΑ που είναι και ο μεγάλος του στόχος.

Ο Νεοϋορκέζος ύψους 2μ.01 αθλητής που αγωνίστηκε για τέσσερα χρόνια στο πανεπιστήμιο Ρόουντ Άιλαντ βρίσκεται τις τελευταίες μέρες σε επαφές με παίκτες που αγωνίστηκαν τα τελευταία χρόνια στα μέρη μας, συλλέγει πληροφορίες και για την ομάδα και για την χώρα και για το πρωτάθλημά της και σύμφωνα με πληροφορίες του Sport24.gr έχει αποφασίσει να φορέσει την ερυθρόλευκη φανέλα μόλις περάσουν τα δύσκολα και ο Ολυμπιακός επιστρέψει σε μια κανονική λειτουργία. Είναι δεδομένο ότι έχει πεισθεί από το πλάνο που του έχει προταθεί/αναλυθεί και αν δεν υπάρχει κάποιο απρόοπτο, θα τον δούμε την επόμενη περίοδο στην Ελλάδα για χάρη των Πειραιωτών.
ΠΗΓΗ

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 05, 2020 9:04 pm

Χωρις να τον ξερω τον παιχτη παρα μονο απο βιντεακια, μου φαινεται πολυ ρισκο αν ισχυει η επιλογη..2μετρα σεντερ μονο ο χαινς μας εχει βγει..Λογικα θα ρθει και 4-5ρι με εφεση στο ριμπαουντ σε περιπτωση που αποκτηθει ο χασαν.Θα ταιριαζει πολυ με τον χαπ αλλα θα χανουμε στο σουτ ετσι! Κατι θα χει δει ο σκακιστης μπαρτζω δεν μπορει..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 05, 2020 10:31 pm

shaq7 έγραψε:
Κυρ Απρ 05, 2020 9:04 pm
Χωρις να τον ξερω τον παιχτη παρα μονο απο βιντεακια, μου φαινεται πολυ ρισκο αν ισχυει η επιλογη..2μετρα σεντερ μονο ο χαινς μας εχει βγει..Λογικα θα ρθει και 4-5ρι με εφεση στο ριμπαουντ σε περιπτωση που αποκτηθει ο χασαν.Θα ταιριαζει πολυ με τον χαπ αλλα θα χανουμε στο σουτ ετσι! Κατι θα χει δει ο σκακιστης μπαρτζω δεν μπορει..
Τα λέγαμε και τις προάλλες για τον Χασάν, ο παίκτης, κάθε χρόνο γίνεται και καλύτερος- κάτι που σημαίνει ότι έχει ακόμα, πόσο μάλλον σε μια ομάδα που έχει παράγει τους περισσότερους πετυχημένους ΜΑΠ της δεκαετίας. Σχετικά με το ύψος του να πω ότι είναι σχεδόν όσο κι ο Χάντερ (ένα πόντο ψηλότερος ο Οθέλος) ενώ ο Χάινς είναι 1.96....
Λογικά τα λεφτά θα πέσουν στο 1-2 κι εμένα αυτό με ψήνει,
Σε αυτό το ρόστερ πάντως θα χωρούσε τέλεια ο Γκιλ. :Για να δούμε, γιατί ο κόουτς τα θέλει τα αθλητικά 4ρια και δη με σουτ. :oops: Πόσο μάλλον όταν έχουν περάσει από τα χέρια του κι είναι κι ελεύθεροι.
Εγώ λέω εδώ και καιρό ότι δεν βλέπω σίγουρα τον Μιλουτίνον, πιθανότατα( ή έστω πιθανά) ούτε τον Βεζένκοφ και ούτε τον Χαπ με τα ερυθρόλευκα. Σε λίγο καιρό θα ξέρουμε. ;)

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 05, 2020 10:43 pm

Και εμενα ρισκο μου φαινεται. Μαλλον θα βγει αν ερθει αλλα στο 4 δεν εχουμε αντιτς αλλα βεζενκοφ και ο πριντεζης δεν ειναι καθολου ιδιος με τοτε. Αν θελουμε στο 4 πριντεζη βεζενκοφ να παιρνουν τον περισσοτερο χρονο τοτε στο 5 πρεπει να εχουμε δεινοσαυρο ή ΜΑΠ με καποιο σοβαρο υψος. Οσο θυμαμαι τους αγκωνες του χαινς και την υπερπροσπαθεια να ανταπεξελθει σε καποια μαρκαρισματα στο οριο του φαουλ, τοσο θεωρω οτι ο τυπος ειναι μοναδικος. Πλακα πλακα τοτε ελεγα οτι οταν θα χασει λιγο σε αθλητικα προσοντα δε θα μπορει να βρει ομαδα επιπεδου, αλλα ειναι πραγματικος αθλητης και θα το παει μεχρι τελους.
Γραφω οτι γραφω διοτι εγω basket72 τον βεζενκοφ τον εχω σιγουρο αν ομως φυγει αλλαζει τελειως ο σχεδιασμος και καταλαβαινω τι λες.
Ο χαπ δεν εχει χωρο στην ομαδα. Βεβαια αν γινει αυτο που λες τοτε μιλαμε για κανονικο ξηλωμα με οτι προβληματα και ρισκα εχει μια τετοια κινηση.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 05, 2020 10:53 pm

Redfly έγραψε:
Κυρ Απρ 05, 2020 10:43 pm
Και εμενα ρισκο μου φαινεται. Μαλλον θα βγει αν ερθει αλλα στο 4 δεν εχουμε αντιτς αλλα βεζενκοφ και ο πριντεζης δεν ειναι καθολου ιδιος με τοτε. Αν θελουμε στο 4 πριντεζη βεζενκοφ να παιρνουν τον περισσοτερο χρονο τοτε στο 5 πρεπει να εχουμε δεινοσαυρο ή ΜΑΠ με καποιο σοβαρο υψος. Οσο θυμαμαι τους αγκωνες του χαινς και την υπερπροσπαθεια να ανταπεξελθει σε καποια μαρκαρισματα στο οριο του φαουλ, τοσο θεωρω οτι ο τυπος ειναι μοναδικος. Πλακα πλακα τοτε ελεγα οτι οταν θα χασει λιγο σε αθλητικα προσοντα δε θα μπορει να βρει ομαδα επιπεδου, αλλα ειναι πραγματικος αθλητης και θα το παει μεχρι τελους.
Γραφω οτι γραφω διοτι εγω basket72 τον βεζενκοφ τον εχω σιγουρο αν ομως φυγει αλλαζει τελειως ο σχεδιασμος και καταλαβαινω τι λες.
Ο χαπ δεν εχει χωρο στην ομαδα.
Βλέπω ότι ο περισσότερος κόσμος τον έχει σίγουρο τον Βεζένκοφ. Για να δούμε τι θα πει κι ο κόουτς. Θα του ανανεώσει το συμβόλαιο άραγε; Μην ξεχνάμε ότι λήγει το συμβόλαιο του Σάσα το καλοκαίρι. ;) Παίζει και το ενδεχόμενο να πάρει αθλητικό 4αρι και να κρατήσει Βέζε με την προοπτική να αποσυρθεί από την μεθεπόμενη χρονιά ο Πρίντεζης. Και να βγει η χρονιά (αν ξεκινήσει, έτσι όπως πάμε...) με 3 PF που το ένα (η μεταγραφή- Γκιλ;) να παίρνει χρόνο και στο 5.
Είναι κι αυτό ένα ενδεχόμενο. Πάντως το θεωρώ πιο πιθανό το να έρθει ένα αθλητικό 4αρι για τα χοντρά λεπτά από το να τη βγάλουμε με Πρι- Σάσα.

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 05, 2020 11:16 pm

Το σχημα που λες ειναι πιο ορθολογικο αλλά η ομαδα δεν εχει κορμο επιπεδου. Τον εχει αναγκη τον βεζενκοφ εστω και για αναπληρωματικο. Διφορετικα πραγματι φτιαχνουμε καλυτερη ομαδα ετσι αλλα καθε 1-2 χρονια θα ψαχνουμε για παικτες. Πρεπει να υπαρχει μια σταθερα, που αυτη η σταθερα βεβαια ειναι που καθοριζει και το ταβανι της ομαδας κατα πολυ. Ρουμπιτ για 4-5 δε το βλεπουμε καθολου? Ειναι δευτερη χρονια, θα παιξει αμεσως αυτο που μπορει με το σουτακι του. Ετσι οπως ειναι τα πραγματα δε με χαλαει, εχω δει πολυ χειροτερους.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 06, 2020 12:00 am

basket72 έγραψε:
Κυρ Απρ 05, 2020 10:31 pm
shaq7 έγραψε:
Κυρ Απρ 05, 2020 9:04 pm
Χωρις να τον ξερω τον παιχτη παρα μονο απο βιντεακια, μου φαινεται πολυ ρισκο αν ισχυει η επιλογη..2μετρα σεντερ μονο ο χαινς μας εχει βγει..Λογικα θα ρθει και 4-5ρι με εφεση στο ριμπαουντ σε περιπτωση που αποκτηθει ο χασαν.Θα ταιριαζει πολυ με τον χαπ αλλα θα χανουμε στο σουτ ετσι! Κατι θα χει δει ο σκακιστης μπαρτζω δεν μπορει..
Τα λέγαμε και τις προάλλες για τον Χασάν, ο παίκτης, κάθε χρόνο γίνεται και καλύτερος- κάτι που σημαίνει ότι έχει ακόμα, πόσο μάλλον σε μια ομάδα που έχει παράγει τους περισσότερους πετυχημένους ΜΑΠ της δεκαετίας. Σχετικά με το ύψος του να πω ότι είναι σχεδόν όσο κι ο Χάντερ (ένα πόντο ψηλότερος ο Οθέλος) ενώ ο Χάινς είναι 1.96....
Λογικά τα λεφτά θα πέσουν στο 1-2 κι εμένα αυτό με ψήνει,
Σε αυτό το ρόστερ πάντως θα χωρούσε τέλεια ο Γκιλ. :Για να δούμε, γιατί ο κόουτς τα θέλει τα αθλητικά 4ρια και δη με σουτ. :oops: Πόσο μάλλον όταν έχουν περάσει από τα χέρια του κι είναι κι ελεύθεροι.
Εγώ λέω εδώ και καιρό ότι δεν βλέπω σίγουρα τον Μιλουτίνον, πιθανότατα( ή έστω πιθανά) ούτε τον Βεζένκοφ και ούτε τον Χαπ με τα ερυθρόλευκα. Σε λίγο καιρό θα ξέρουμε. ;)

οχι οτι παιζουν τοσο ρολο 1-2 εκατοστα αλλα μιας και μπηκα στο site της ευρωλιγκας απο περιεργεια.. 2.03 δινει τον οθελο οσο και τον ντανστον,1.98 τον χαινς , μαρτιν 2.01 οσο και ο λεντει! Μαλιστα με τον λεντει εχει και το ιδιο βαρος (107κιλα) αλλα ο χασαν δειχνει πιο ντουλαπα μυικα ,ο ζακ το χει το λιπακι του!

Ο βεζενκοφ δυσκολα να φυγει,εδω φερνουμε τον λαρε,τον βεζενκοφ θα διωξουμε?!Θελω να πιστευω οτι θα αποκτηθει και 4ρι που να μοιραζεται τη θεση με τον πρι και θα βοηθαει και στο 5.Μακαρι να ειναι ο γκιλ αλλα πιο πολυ καποιον στα χρηματα του poythress βλεπω εγω..

Ας ριξουμε ολα τα λεφτα στους κοντους συμφωνω ,με σλουκα γουολκαπ μπροκχοφ ας παιζουμε και με τον λαζαρο παπαδοπουλο στο 5 δεν πειραζει :D

Τον χαπ αν ισχυει οτι τον θελει η αρμανι εγω θα εψηνα ανταλλαγη με τον ααρον γουαιτ παντως..Ο Λεουσης παντως ειπε οτι ο χαπ θα ειναι στην προετοιμασια σιγουρα γιατι ο μπαρτζω εχει πολυ καλη γνωμη για αυτον.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”