2019-2021-Ολυμπιακός - Μεταγραφικά νέα 2019-2021

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 8:32 am

Οι εώς τώρα κινήσεις του Ολυμπιακού είναι πολύ καλές, ιδίως του Γουόκαπ έχει κάνει εντύπωση στην μπασκετική Ισπανία. Δεν τον είχαν να έρχεται σε ομάδα σαν τον τωρινό Ολυμπιακό.
Γενικά είναι κινήσεις που η μεγάλη πλειοψηφία όσων μπάινουν στο φόρουμ (για να έρθουμε στα δικά μας) δεν τις περιμένανε.
Σε εποχές που τα πράγματα ζορίστηκαν (και θα ζορίζουν) είναι λογικό να ψάχνει κανείς μια βαλβίδα αποσυμπίεσης και τι καλύτερο και πιο εύκολο από το βγαίνει στο διαδίκτυο (και δεν αναφέρομαι στο φόρουμ αλλά στα σόσιαλ κλπ) το οποίο βρίθει μετριότητας, χαζομάρας, εύκολης μαγκιάς, παπάτζας και μισαλλοδοξίας. Εδώ το είδαμε μέχρι και στο φόρουμ μες τη βδομάδα, με κάτι απειλές από παλικάρια της φακής.

Ανοίξαμε και σας περιμένουμε. Εγώ πάντα είμαι της άποψης, ότι πρέπει να μιλάς στο ίντερνετ όπως μιλάς όταν έχεις τον άλλο μπροστά σου.
Και να βγάζεις τα σπασμένα εκεί που πρέπει.
Αυτάααα και προχωράμε πολύ καλά τηρουμένων των αναλογίων που έχουν μετατρέψει τον Χένρι και τον Γκος σε παίκτες που για πάρτη τους σκίζονται οι κορυφαίοι της Ευρώπης.
Αλλά τι να κάνεις όταν στο ΝΒΑ κάθε χρόνο βγαίνει MVP ευρωπαίος (κι έπεται και ο σλοβένος μάγος).

Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 9:08 am

Δεν εμπιστεύομαι καθόλου τη μεταγραφολογία του Twitter, μιας και κάνουμε συζήτηση όμως, αυτό που γράφεται, είναι ότι κοιτάμε παίκτη από ΝΒΑ που θα παίζει στο 2 και θα μπορεί να καλύψει και το 3 και που κουμπώνει στην ομάδα χωρίς να είναι το τεράστιο όνομα. Ενδέχεται να είναι αυτή η "βόμβα" ΑΝ υπάρχει τέτοια. Ονόματα δεν αναφέρθηκαν. Θα μπορούσε να είναι ο Darius Miller που έπαιζε πριν κάποια χρόνια στη Bamberg; Μου άρεσε πολύ ο συγκεκριμένος στην Ευρωλίγκα και η ηλικία του είναι στα 31.

Βέβαια κάποιες φορές που ακούω για παίκτες από ΝΒΑ φοβάμαι περιπτώσεις Hollis Thompson ή Wesley Johnson και με παίρνουν τα κάτω μου. Fun fact για τον δεύτερο, θείος μου, φανατικός Παναθηναϊκός με έχει ρωτήσει ειλικρινά: "Ρε Νικόλα αυτός θεωρητικά δε θα έπρεπε να είναι παιχταράς αφού ήρθε από ΝΒΑ;" :roofl: :roofl: :roofl: Του λέω άμα όποιος ερχόταν από ΝΒΑ ήταν θεωρητικά παιχταράς, δε θα θυμόμασταν όσους ήρθαν και ήταν πρακτικά παικταράδες που έκαναν όντως τη διαφορά.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 9:18 am

nikolas12 έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 9:08 am
Fun fact για τον δεύτερο, θείος μου, φανατικός Παναθηναϊκός με έχει ρωτήσει ειλικρινά: "Ρε Νικόλα αυτός θεωρητικά δε θα έπρεπε να είναι παιχταράς αφού ήρθε από ΝΒΑ;" :roofl: :roofl: :roofl:
φανατικός Παναθηναϊκός και τον έχεις ακόμα θείο;;

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 9:31 am

nikolas12 έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 9:08 am
Δεν εμπιστεύομαι καθόλου τη μεταγραφολογία του Twitter, μιας και κάνουμε συζήτηση όμως, αυτό που γράφεται, είναι ότι κοιτάμε παίκτη από ΝΒΑ που θα παίζει στο 2 και θα μπορεί να καλύψει και το 3 και που κουμπώνει στην ομάδα χωρίς να είναι το τεράστιο όνομα. Ενδέχεται να είναι αυτή η "βόμβα" ΑΝ υπάρχει τέτοια. Ονόματα δεν αναφέρθηκαν. Θα μπορούσε να είναι ο Darius Miller που έπαιζε πριν κάποια χρόνια στη Bamberg; Μου άρεσε πολύ ο συγκεκριμένος στην Ευρωλίγκα και η ηλικία του είναι στα 31.

Βέβαια κάποιες φορές που ακούω για παίκτες από ΝΒΑ φοβάμαι περιπτώσεις Hollis Thompson ή Wesley Johnson και με παίρνουν τα κάτω μου. Fun fact για τον δεύτερο, θείος μου, φανατικός Παναθηναϊκός με έχει ρωτήσει ειλικρινά: "Ρε Νικόλα αυτός θεωρητικά δε θα έπρεπε να είναι παιχταράς αφού ήρθε από ΝΒΑ;" :roofl: :roofl: :roofl: Του λέω άμα όποιος ερχόταν από ΝΒΑ ήταν θεωρητικά παιχταράς, δε θα θυμόμασταν όσους ήρθαν και ήταν πρακτικά παικταράδες που έκαναν όντως τη διαφορά.
Ο θείος οσυ λογικά θα έχει την ηλικία μου πάνω- κάτω. :)
Μακάρι να πάμε για τον Μίλες που λες, που για την Ευρώπη είναι καθαρό φόργουορντ όμως.
Θα τον έβλεπα σε καμιά Ρεάλ που ψάχνει αντί Ντεκ (Κάλινιτς;) και ΤΣΣΚΑ για την αρκετά πιθανή περίπτωση που της φύγει ο Κλάιμπερν.
Μακάρι πάντως. Εννοείται. :bball:

fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 599
Δημοσιεύσεις: 1323
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 9:41 am

yorgos έγραψε:
Πέμ Ιουν 10, 2021 10:27 pm
Έχω αρχίσει και ζηλέυω φέτος. Πολύ ταιριαστές μεταγραφές σε αυτά που έλειπαν από τον Ολυμπιακό. (κάτσε μην είναι η βόμβα ο Μουράτος μόνο κι εκτεθούμε όλοι μαζί παρέα).

Αν ο Γουόκαπ παίζει 10-15 λεπτά μόνο :roofl: θα βγω στα Παρατράγουδα της Πάνια. Στη Ζαλγκίρις έπαιζε 24' και στον Ολυμπιακό θα παίζει το πολύ 15; Γελάει και ο Μπλέτσας (που πήγε σε μια εκπομπή στη Λιθουανία, ανεβαίνει σε ένα πύργο και μόλις φτάνει πάνω λέει "'ώρα να φτιάξω ένα σάντουιτς, μόνο με Τρικαλινό ε;" στο μεταξύ πόσες μέρες το κουβάλαγε σάπιο τυρί από την Ελλάδα στη Λιθουανία και το έφαγε την τρίτη μέρα, έλεος κι εγώ έχω σπόνσορα αλλά δε σας τον τσαμπουνάω συνέχεια). Να θυμίσουμε ότι η Ζαλγκίρις έμεινε στο παιχνίδι των πλέι οφ περισσότερο από τον Ολυμπιακό και τελείωσε από πάνω του στη βαθμολογία, πώς θα έρθει από κει στον Ολυμπιακό να κάνει τη δευτεράτζα; (βέβαια τα ματς για την ενίσχυση του κοβίντ Δευτέρα γίνονταν νομίζω :drunk: ).

Κάτω από 20-22 λετπά δε θα παίζει, ακόμη κι αν ο Ολυμπιακός πάρει κι άλλο περιφερειακό, που λογικά θα πάρει, στο 2-3.

Το ποστ περιέχει τοποθέτηση προϊόντος:
ΤΣΙΜΟΥΧΕΣ, ΒΑΛΒΙΔΕΣ, ΦΛΑΤΖΕΣ ΤΣΙΑΝΙΚΑΣ
φιελ δεν ξερω τι μου συνεβη αλλα μολις τελειωσα την αναγνωση του μυνηματος σου ετρεξα να παραγγειλω φλαντζες ...

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 9:52 am

austerity_blues έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 9:18 am
φανατικός Παναθηναϊκός και τον έχεις ακόμα θείο;;
Χαχα τι να κάνουμε, δεν τα διαλέγεις αυτά, σκέψου και τον πατέρα μου που είναι Παναθηναϊκός και έκανε δύο γιους Ολυμπιακούς, γιατί μεγάλωσαν με τον πεθερό του :roofl:

@basket72 Το πέτυχες, νομίζω 1-2 χρόνια διαφορά πρέπει να έχετε. Ο Miller κατ' αρχάς πρέπει να δούμε ότι επιστρέφει Ευρώπη. Όντως σε ευρωπαϊκό επίπεδο και εγώ τριάρι τον θεωρώ, δε με χαλάει όμως, καλύτερα να πάρουμε παίκτη στο 3 που να μπορεί θεωρητικά να κατέβει στο 2 στα ψηλά σχήματα και να βάλουμε τον McKissic πιο πολύ στο 2.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Ιουν 11, 2021 11:07 am

Ο μιλλερ θα μπορεί να παίξει 2;; θυμάμαι πάντως ότι έχει πολύ καλά Ball handling skills και δημιουργεί κ μόνος του τη προσωπική φάση.. Μακάρι να έρθει κάνας τετοιος παίχτης και να τρέχουμε για διαρκείας.. Βέβαια φαντάζομαι θα ναι ακριβούτσικος κ λογικά θα ζητήσει στο εκατομμύριο, μπορεί κ παραπάνω.. Επίσης τον ήθελε κ η ρεαλ φέτος για αντί ντεκ.. Δε ξέρω αν θα θέλει να τον αγοράσει και για του χρόνου.. Πάντως ακούγοντας το Ζέρβα το πρωί, είπε ότι θα κλείσει ο Κάρτερ τις επόμενες μέρες (και ο στρελνιεκς πάντως δε με χαλάει καθόλου για backup 2αρι) και μετά η επόμενη μεταγραφή θα αργήσει να γίνει, καθώς θα έχουμε κλείσει με τις σημαντικές θέσεις.. Άρα, πιστεύω απ τα συμφραζόμενα ότι δε καίγεται να πάρει παιχταρά στο 2..θα περιμένει προφανώς ντορσευ η κάνα χιλλιαρντ, αλλά πιστεύω δε το χαλάει να πάει για κάνα λαβράκι στυλ κοορντινιε

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 11:27 am

Εκεινος ο ματ τομας ρε παιδια τι να κανει αραγε?? :D ..Εντωμεταξυ η εφες θα τον κρατησει τον μουσα?Δεν τον ειδα να τον βαζουν καθολου στην ευρωλιγκα.. Ελπιζω παντως να μην την πατησουμε οπως περσι που περιμεναμε παικταρα γκαρντ και τελικα μας ηρθε ο τζενκινς κεραμιδα..

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5140
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 11:39 am

Να υπενθυμίσω πάντως ότι ο συγκεκριμένος (Darius Miller) είχε ρήξη αχίλλειου τένοντα, φέτος έπαιξε λίγα παιχνίδια και σε αυτά λιγα λεπτά.
Είναι μεγάλο ρίσκο, λόγω ηλικίας και του συγκεκριμένου τραυματισμού η αθλητικότητα του θα είναι σίγουρα πεσμένη.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 12:10 pm

shaq7 έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 11:27 am
Εκεινος ο ματ τομας ρε παιδια τι να κανει αραγε?? :D
Ανήκει στους Τζαζ και έχει συμβόλαιο για την επόμενη σεζόν που θα πάρει 1.7 εκατομμύρια δολάρια.

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 12:15 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 8:32 am
Οι εώς τώρα κινήσεις του Ολυμπιακού είναι πολύ καλές, ιδίως του Γουόκαπ έχει κάνει εντύπωση στην μπασκετική Ισπανία. Δεν τον είχαν να έρχεται σε ομάδα σαν τον τωρινό Ολυμπιακό.
Γενικά είναι κινήσεις που η μεγάλη πλειοψηφία όσων μπάινουν στο φόρουμ (για να έρθουμε στα δικά μας) δεν τις περιμένανε.
Σε εποχές που τα πράγματα ζορίστηκαν (και θα ζορίζουν) είναι λογικό να ψάχνει κανείς μια βαλβίδα αποσυμπίεσης και τι καλύτερο και πιο εύκολο από το βγαίνει στο διαδίκτυο (και δεν αναφέρομαι στο φόρουμ αλλά στα σόσιαλ κλπ) το οποίο βρίθει μετριότητας, χαζομάρας, εύκολης μαγκιάς, παπάτζας και μισαλλοδοξίας. Εδώ το είδαμε μέχρι και στο φόρουμ μες τη βδομάδα, με κάτι απειλές από παλικάρια της φακής.

Ανοίξαμε και σας περιμένουμε. Εγώ πάντα είμαι της άποψης, ότι πρέπει να μιλάς στο ίντερνετ όπως μιλάς όταν έχεις τον άλλο μπροστά σου.
Και να βγάζεις τα σπασμένα εκεί που πρέπει.
Αυτάααα και προχωράμε πολύ καλά τηρουμένων των αναλογίων που έχουν μετατρέψει τον Χένρι και τον Γκος σε παίκτες που για πάρτη τους σκίζονται οι κορυφαίοι της Ευρώπης.
Αλλά τι να κάνεις όταν στο ΝΒΑ κάθε χρόνο βγαίνει MVP ευρωπαίος (κι έπεται και ο σλοβένος μάγος).

Οντως ; Αυτο το εχασα.
Συμφωνω σε αυτα που λες, δινω ελαφρυντικα (και σε εμενα προφανως :P ) γιατι οταν καεις με το χυλο φυσας και το γιαουρτι και περυσι τσουρουφλιστηκαμε :roofl:

1
1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
AlexD

 nba
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 2542
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 12:18 pm

papp7 έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 12:15 pm
basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 8:32 am
Οι εώς τώρα κινήσεις του Ολυμπιακού είναι πολύ καλές, ιδίως του Γουόκαπ έχει κάνει εντύπωση στην μπασκετική Ισπανία. Δεν τον είχαν να έρχεται σε ομάδα σαν τον τωρινό Ολυμπιακό.
Γενικά είναι κινήσεις που η μεγάλη πλειοψηφία όσων μπάινουν στο φόρουμ (για να έρθουμε στα δικά μας) δεν τις περιμένανε.
Σε εποχές που τα πράγματα ζορίστηκαν (και θα ζορίζουν) είναι λογικό να ψάχνει κανείς μια βαλβίδα αποσυμπίεσης και τι καλύτερο και πιο εύκολο από το βγαίνει στο διαδίκτυο (και δεν αναφέρομαι στο φόρουμ αλλά στα σόσιαλ κλπ) το οποίο βρίθει μετριότητας, χαζομάρας, εύκολης μαγκιάς, παπάτζας και μισαλλοδοξίας. Εδώ το είδαμε μέχρι και στο φόρουμ μες τη βδομάδα, με κάτι απειλές από παλικάρια της φακής.

Ανοίξαμε και σας περιμένουμε. Εγώ πάντα είμαι της άποψης, ότι πρέπει να μιλάς στο ίντερνετ όπως μιλάς όταν έχεις τον άλλο μπροστά σου.
Και να βγάζεις τα σπασμένα εκεί που πρέπει.
Αυτάααα και προχωράμε πολύ καλά τηρουμένων των αναλογίων που έχουν μετατρέψει τον Χένρι και τον Γκος σε παίκτες που για πάρτη τους σκίζονται οι κορυφαίοι της Ευρώπης.
Αλλά τι να κάνεις όταν στο ΝΒΑ κάθε χρόνο βγαίνει MVP ευρωπαίος (κι έπεται και ο σλοβένος μάγος).

Οντως ; Αυτο το εχασα.
Συμφωνω σε αυτα που λες, δινω ελαφρυντικα (και σε εμενα προφανως :P ) γιατι οταν καεις με το χυλο φυσας και το γιαουρτι και περυσι τσουρουφλιστηκαμε :roofl:
Όσο να πεις, τα τελευταία 3 χρόνια κάθε καλοκαίρι ήταν σαν από θρίλερ. Δεν ήταν μόνο που δεν κάναμε καλές μεταγραφές, όσο το μοτίβο του κλείνουμε 2-3 παικταράδες τον Μάιο που τελικά έγιναν Τσέριδες μέχρι τον Ιούνιο/Ιούλιο :lol:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 1:09 pm

Ανακοινώθηκε και επίσημα ο Walkup.



3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 1:13 pm

Καλορίζικος, εύχομαι να ταιριάξει με την ομάδα και πάνω από όλα σιδερένιος!

2
2 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 1:31 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 12:10 pm
shaq7 έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 11:27 am
Εκεινος ο ματ τομας ρε παιδια τι να κανει αραγε?? :D
Ανήκει στους Τζαζ και έχει συμβόλαιο για την επόμενη σεζόν που θα πάρει 1.7 εκατομμύρια δολάρια.
νομίζω θα τον κόψουν, αφού δεν τον χρησιμοποιούν και το συμβόλαιο δεν είναι εγγυημένο

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”