2019-2021-Ολυμπιακός - Μεταγραφικά νέα 2019-2021

Συντονιστής: Captains

akistsok199333

 sophomore
Reactions: 13
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ Δεκ 25, 2020 11:20 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 14, 2021 11:12 pm

Εχει δικιο ο φιλος η ομαδα θελει 3αρι.Αν αποκτηθει ο ντορσει ο ολυμπιακος θα πρεπει να παρει ενα γκαρντ ακομα για μενα γκος με τα χιλια κανει οργια με κουμπαν και κολλαει και με σλουκα σαν 2 και με ντορσει στον ασο.Απο κει και περα πρεπει να αποκτηθει 3αρι με εφεση σε σουτ και αμυντικη προσηλωση τυπου μπροκχοφ.Ετσι δυναμωνεις.Και στους ψηλους εχεις βεζενκοφ στο 4 με μεγαλους χρονους πριντεζη να συμπληρωνει ζαν σαρλ να αγωνιζεται για την ομαδα ειτε στο 4 ειτε στο 5 και χασαν να διεκδικει 20 λεπτο και βαλε και αλλη μια θεση κενη.Απ τη μια με μπροκχοφ η σουτερ αλλον καλυτερα να πας σε ψηλο θηριο ειτε τυπου φολ ειτε τομπει ειτε σε στυλ αθλητικος καθαρα ψηλος τυπου χαντερ.Σε περιπτωση που δεν παρεις ομως παιχτη στο 3 καλυτερα να πας σε λυση λαντειλ για να ανοιξεις και το γηπεδο

0
Άβαταρ μέλους
Basketikos777

 
Reactions: 3
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 15, 2021 2:30 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 15, 2021 2:56 am

Χαιρετώ ως νέος μέλος του φόρουμ.

Εγώ είμαι της άποψης ότι από τη στιγμή που δεν πέφτει χρήμα, ας εκμεταλλευτούμε τις ακαδημίες. Έλεος πια με τους παίκτες των 400.000€. Με Ρογκαβόπουλο τι παίζει; Θα μείνει στην ΑΕΚ τελικά ;

2
2 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3516
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 15, 2021 5:40 am

Basketikos777 έγραψε:
Σάβ Μάιος 15, 2021 2:56 am
Χαιρετώ ως νέος μέλος του φόρουμ.

Εγώ είμαι της άποψης ότι από τη στιγμή που δεν πέφτει χρήμα, ας εκμεταλλευτούμε τις ακαδημίες. Έλεος πια με τους παίκτες των 400.000€. Με Ρογκαβόπουλο τι παίζει; Θα μείνει στην ΑΕΚ τελικά ;
και εγώ συμφωνώ . τι παραπάνω πρόσφερε ο τζένκινς από ότι αν έπαιζε ο νικολαιδης πίσω από τον σλούκα και να δώσεις χρήματα να πάρεις έναν πολύ καλό 2αρι και έναν πολύ καλό σέντερ

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2373
Δημοσιεύσεις: 7003
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 15, 2021 7:36 am

Basketikos777 έγραψε:
Σάβ Μάιος 15, 2021 2:56 am
Χαιρετώ ως νέος μέλος του φόρουμ.

Εγώ είμαι της άποψης ότι από τη στιγμή που δεν πέφτει χρήμα, ας εκμεταλλευτούμε τις ακαδημίες. Έλεος πια με τους παίκτες των 400.000€. Με Ρογκαβόπουλο τι παίζει; Θα μείνει στην ΑΕΚ τελικά ;
Καλως ήρθες στο φόρουμ μας :)

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 15, 2021 7:46 am

Εγω έχω κρατήσει τις δηλώσεις Μπαρτζωκα ότι θέλουμε Ευρωλιγκατους παίκτες. Να δούμε πόσους τέτοιους θα πάρουμε στο τέλος.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 15, 2021 8:53 am

prime7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 15, 2021 7:46 am
Εγω έχω κρατήσει τις δηλώσεις Μπαρτζωκα ότι θέλουμε Ευρωλιγκατους παίκτες. Να δούμε πόσους τέτοιους θα πάρουμε στο τέλος.
Με δεδομένο ότι πάμε- λογικά- για 4 παίκτες (2 κοντούς, ένα 3αρι, κι έναν σέντερ) θα μπορούσαμε να πάρουμε τους εξής 4 Ευρωλιγκάτους παίκτες:
Άλεξ Πέρες, Ζ. Ντράγκιτς, Μ. Σιμόνοβιτς, Α. Πουστοβόι.
Τους θέλουμε; :P

Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 15, 2021 9:13 am

basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 15, 2021 8:53 am
prime7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 15, 2021 7:46 am
Εγω έχω κρατήσει τις δηλώσεις Μπαρτζωκα ότι θέλουμε Ευρωλιγκατους παίκτες. Να δούμε πόσους τέτοιους θα πάρουμε στο τέλος.
Με δεδομένο ότι πάμε- λογικά- για 4 παίκτες (2 κοντούς, ένα 3αρι, κι έναν σέντερ) θα μπορούσαμε να πάρουμε τους εξής 4 Ευρωλιγκάτους παίκτες:
Άλεξ Πέρες, Ζ. Ντράγκιτς, Μ. Σιμόνοβιτς, Α. Πουστοβόι.
Τους θέλουμε; :P
Πάντως σίγουρα δεν θέλω τον Γκος που γράφουν σήμερα τα site... Ο Μπαρτζωκας μίλησε για Ευρωλιγκατους ποιοτικούς παίκτες και όλοι καταλαβαινόμαστε Ποιοι μπορεί να είναι αυτοί. Ξέρει πολύ καλά ο Μπαρτζω Ότι φέτος είναι τελευταία του χρόνια αν δεν κάνει κάτι αξιοπρεπές . Με παίκτες από Eurocup Και αμερικανούς από Nba που δεν έχουν ξανά παίξει Ευρώπη , θα δούμε πάλι μια από τα ίδια.

Γιατί όσες ευθύνες και να έχει για φέτος με τέτοιο Budget μόνο με υπέρβαση των υπερβάσεων θα μπαίναμε 8αδα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 15, 2021 9:19 am

prime7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 15, 2021 9:13 am

Πάντως σίγουρα δεν θέλω τον Γκος που γράφουν σήμερα τα site... Ο Μπαρτζωκας μίλησε για Ευρωλιγκατους ποιοτικούς παίκτες και όλοι καταλαβαινόμαστε Ποιοι μπορεί να είναι αυτοί. Ξέρει πολύ καλά ο Μπαρτζω Ότι φέτος είναι τελευταία του χρόνια αν δεν κάνει κάτι αξιοπρεπές . Με παίκτες από Eurocup Και αμερικανούς από Nba που δεν έχουν ξανά παίξει Ευρώπη , θα δούμε πάλι μια από τα ίδια.

Γιατί όσες ευθύνες και να έχει για φέτος με τέτοιο Budget μόνο με υπέρβαση των υπερβάσεων θα μπαίναμε 8αδα.
Φίλε μου αστειευόμουν ( ή το επιχείρησα, αν μη τι άλλο :P ).
Δίκιο έχεις και καλό είναι να κρατάν όσα λένε, αλλιώς να μη τα λένε, ή τουλάχιστον να κάνουν και καμιά δημόσια κωλοτούμπα.

Τον Γκος εγώ δεν τον ήθελα γνωρίζοντας τα κενά του Ολυμπιακού και το περιορισμένο μπάτζετ. Αν είχαμε μεγαλύτερο μπάτζετ, με τα χίλια θα τον έπαιρνα. Αυτή τι στιγμή είναι ο καλύτερος αμερικάνος κοντός σε όλη την Ευρώπη.
Δεν νομίζω ότι ευσταθούν τα δημοσιεύματα. Ή κι αν ευσταθούν δεν θα τον πάρουμε. Εκτός κι αν ρίξουμε τόσα πολλά λεφτά. :shock: :hoho: Άλλο αυτό.
Πάντως μιλάμε για παίκτη που τον λιμπίζονται εδώ και ένα μήνα τουλάχιστον, μεγαλύτερς ομάδες από εμάς. Τα λέγαμε και για τον Γιαμπουσελέ κι άλλους. Είναι παίκτες για ομάδες πρώτης ταχύτητας κι όχι δεύτερο-τρίτης όπως είμαστε εμείς.

AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 15, 2021 9:25 am

tarp7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 15, 2021 5:40 am
Basketikos777 έγραψε:
Σάβ Μάιος 15, 2021 2:56 am
Χαιρετώ ως νέος μέλος του φόρουμ.

Εγώ είμαι της άποψης ότι από τη στιγμή που δεν πέφτει χρήμα, ας εκμεταλλευτούμε τις ακαδημίες. Έλεος πια με τους παίκτες των 400.000€. Με Ρογκαβόπουλο τι παίζει; Θα μείνει στην ΑΕΚ τελικά ;
και εγώ συμφωνώ . τι παραπάνω πρόσφερε ο τζένκινς από ότι αν έπαιζε ο νικολαιδης πίσω από τον σλούκα και να δώσεις χρήματα να πάρεις έναν πολύ καλό 2αρι και έναν πολύ καλό σέντερ
Χωρίς να διαφωνώ καθόλου με την λογική του να βάζουμε τους μικρούς (ειδικά σε χρονιές όπως οι τελευταίες), ο Τζένκινς αποκτήθηκε για να προσφέρει καλό κούμπωμα με Σπανούλη και Σλούκα, δεν ξέρω αν θα έστεκε να βάλεις Νικολαϊδη αντί του Τζένκινς και δίπλα από τον Σπανούλη πχ, ίσως θα κινδύνευες να τον κάψεις άσχημα μέσα από την άμυνα. Και από την ώρα που έχασες Παπ αυτό το πρόβλημα (και άρα η ανάγκη για παρουσία Τζένκινς) ήταν ακόμα μεγαλύτερο. Τον Λαρεντζάκη βέβαια που είναι πιο έτοιμος μπορούσε σίγουρα να τον βάλει παραπάνω αντί του Τζένκινς και παρόλο που δεν είναι πια πιτσιρικάς θα τον βοηθούσε να εξελίχθεί και να μάθει ακόμα καλύτερα στο επίπεδο. ή θα μπορούσες όταν έπαιζες με 3 γκαρντ να βάλεις Νικολαϊδη, σχήματα υπάρχουν να δοκιμάσεις αν θες γενικά δε λέω. Αν ο Χάρισον ήταν οκ πχ θα μπορούσες αντί για το αισχρό Τζένκινς-Χάρισον να βάλεις Νικολαϊδη, αυτό θα ήταν ωραίο.
Νομίζω ότι γενικά ο Μπαρτζώκας έκανε λάθη στην διαχείρηση του υλικού από ένα σημείο και μετά. Και με το θέμα Σπανούλη που ήταν το μεγαλύτερο αγκάθι πέρυσι, προφανώς η συμπεριφορά και ο εγωισμός του Μπιλ είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα...αλλά και ο κόουτς έκανε παράξενη διαχείριση. Δεν τον έβαζε σε ματς που ξεκίνησε καυτός και δεν τον έβγαζε με τίποτα σε ματς που δεν πάλευε τόσο. Πράγματα που έκανε με όλους δηλαδή δεν το λέω για τον Σπαν μόνο.

Edit: Καλώς ήρθες Basketikos777!
Υγ: Ο Πουστοβόι απορώ πως δεν βγήκε. Στην αρχή της χρονιάς είχε πει ο Σάρας ότι θα του δώσει χρόνο και το πίστεψα ότι ήρθε η ώρα του, αλλά δεν. Τόσο πολύ δεν κάνει αυτό το παιδί; Είχε τρομακτικά προσόντα μικρός.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 15, 2021 3:26 pm

AlexD έγραψε:
Σάβ Μάιος 15, 2021 9:25 am

Υγ: Ο Πουστοβόι απορώ πως δεν βγήκε. Στην αρχή της χρονιάς είχε πει ο Σάρας ότι θα του δώσει χρόνο και το πίστεψα ότι ήρθε η ώρα του, αλλά δεν. Τόσο πολύ δεν κάνει αυτό το παιδί; Είχε τρομακτικά προσόντα μικρός.
Γενικά, είναι λίγο τρομακτικός. :roll: Eδώ με την κοπέλα του. Πίσω στο φόντο (την κρύβει ο τρίμετρος) είναι κι η σκάλα φιλιού. Κατά το "σκάλα υπηρεσίας" :P .

Κατά τ' άλλα ήταν σούπερ με την Όμπρα, μια ομάδα που τα τελευταία χρόνια διακρίνεται για τα old school 5ρια της. Τον Ουκρανό ακολούθησαν οι Κράβιτς, Μπιρούτις.

Με τον Σάρας που θέλει ελαφριά 5ρια δεν είχε προοπτικές. Θα τον έβλεπα σε κάνα Ερυθρό Αστέρα που αρέσκεται να παίζει με ψηλά 5ρια.

Συνημμένα
a84c9f1a454a4f1017b19fe9a57e4f6f.jpg
a84c9f1a454a4f1017b19fe9a57e4f6f.jpg (8.23 KiB) Προβλήθηκε 4487 φορές
AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 15, 2021 5:20 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 15, 2021 3:26 pm
AlexD έγραψε:
Σάβ Μάιος 15, 2021 9:25 am

Υγ: Ο Πουστοβόι απορώ πως δεν βγήκε. Στην αρχή της χρονιάς είχε πει ο Σάρας ότι θα του δώσει χρόνο και το πίστεψα ότι ήρθε η ώρα του, αλλά δεν. Τόσο πολύ δεν κάνει αυτό το παιδί; Είχε τρομακτικά προσόντα μικρός.
Γενικά, είναι λίγο τρομακτικός. :roll: Eδώ με την κοπέλα του. Πίσω στο φόντο (την κρύβει ο τρίμετρος) είναι κι η σκάλα φιλιού. Κατά το "σκάλα υπηρεσίας" :P .

Κατά τ' άλλα ήταν σούπερ με την Όμπρα, μια ομάδα που τα τελευταία χρόνια διακρίνεται για τα old school 5ρια της. Τον Ουκρανό ακολούθησαν οι Κράβιτς, Μπιρούτις.

Με τον Σάρας που θέλει ελαφριά 5ρια δεν είχε προοπτικές. Θα τον έβλεπα σε κάνα Ερυθρό Αστέρα που αρέσκεται να παίζει με ψηλά 5ρια.
Το λεγόμενο τιναυτό ρε! Ρε τον μπαγάσα μπράβο. Ναι δεν έχεις άδικο για αυτό μου έκανε εντύπωση που τον κράτησε και το στήριξε και δημόσια. Μακάρι να πάει κάπου το παιδί να τον δούμε επιτέλους να παίζει. Ερυθρό μου αρέσει, αν είναι καλός θα παίξει και πολύ.

0
Άβαταρ μέλους
Basketikos777

 
Reactions: 3
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 15, 2021 2:30 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 15, 2021 5:21 pm

prime7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 15, 2021 9:13 am
basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 15, 2021 8:53 am


Με δεδομένο ότι πάμε- λογικά- για 4 παίκτες (2 κοντούς, ένα 3αρι, κι έναν σέντερ) θα μπορούσαμε να πάρουμε τους εξής 4 Ευρωλιγκάτους παίκτες:
Άλεξ Πέρες, Ζ. Ντράγκιτς, Μ. Σιμόνοβιτς, Α. Πουστοβόι.
Τους θέλουμε; :P
Πάντως σίγουρα δεν θέλω τον Γκος που γράφουν σήμερα τα site... Ο Μπαρτζωκας μίλησε για Ευρωλιγκατους ποιοτικούς παίκτες και όλοι καταλαβαινόμαστε Ποιοι μπορεί να είναι αυτοί. Ξέρει πολύ καλά ο Μπαρτζω Ότι φέτος είναι τελευταία του χρόνια αν δεν κάνει κάτι αξιοπρεπές . Με παίκτες από Eurocup Και αμερικανούς από Nba που δεν έχουν ξανά παίξει Ευρώπη , θα δούμε πάλι μια από τα ίδια.

Γιατί όσες ευθύνες και να έχει για φέτος με τέτοιο Budget μόνο με υπέρβαση των υπερβάσεων θα μπαίναμε 8αδα.



Γιατί να είναι η τελευταία χρόνια του Μπαρτζώκα; Με αυτά τα λεφτά παίζει στην αγορά. Η Ρεάλ από το 13 και έπειτα έχει πάρει μόνο 2 ευρωπαϊκούς τίτλους και έχει κρατήσει τον Λάσο. Αρχικά πρέπει να αλλάξουμε την νοοτροπία περί αλλαγής προπονητών έπειτα από αποτυχία τους.

Ο Γκος δεν έχει καμία σχέση με εκείνον του 2018. Πιο ώριμος, έχει αυξήσει τα ποσοστά του. Μου φαίνεται σαν νέος Acie Law. Τα λεφτά πρέπει να. επενδυθούν στη θέση 5. Ryanolds με κλειστά μάτια. Στις άλλες θέσεις ας εμπιστευτεί ο κόουτς παίχτες από την ακαδημία.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5419
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 18, 2021 4:48 pm

Στη λίστα του κόουτς για τη θέση του σέντερ είναι και ο Άλφα Κάμπα.

ΠΗΓΗ

0
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 18, 2021 5:52 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 4:48 pm
Στη λίστα του κόουτς για τη θέση του σέντερ είναι και ο Άλφα Κάμπα.

ΠΗΓΗ
Eurocup μέχρι να σβήσει ο ήλιος!!!!

1
1 Εικόνα
reignman

allstar
Reactions: 1109
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 18, 2021 6:18 pm

prime7 έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 5:52 pm
mixalisgate7 έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 4:48 pm
Στη λίστα του κόουτς για τη θέση του σέντερ είναι και ο Άλφα Κάμπα.

ΠΗΓΗ
Eurocup μέχρι να σβήσει ο ήλιος!!!!
Εικόνα

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”