2019-2021-Ολυμπιακός - Μεταγραφικά νέα 2019-2021

Συντονιστής: Captains

fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 2:58 pm

fotis vlachopoulos έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 2:57 pm
Reaper έγραψε:
Δευ Ιουν 15, 2020 9:30 pm
Μονο εμενα απογοητευει να παιζουμε σε οικονομικα επιπεδα...Βαλενθια και ο προεδρος της Φενερ να λεει θα ριξουμε αρκετα το μπατζετ εννοωντας οτι θα χει παλι διπλασιο απο μας



φιλε μου αν με οικονομικο επιπεδο Βαλενθια καταφερουμε να εχουμε Σλουκα και Γκιλ δεν με πειραζει καθολου ...Ιδιαιατερα αν στην ιδια ομαδα εχουμε Σπαν , πρι , παπανικολαου και σια ...
σορρυ αλλα κατι παραξενο παιχτηκε με το προηγουμενο μυνημα μου


0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 4:00 pm

Εγώ δε θα λεγα ότι με πειράζει. Αν ο Ολυμπιακός κατέβει με ένα μπάτζετ γύρω στα 11-12 μύρια έχει ένα μέσο μπάτζετ, ε η Φενέρ θα κατεβάσει 15εκ και η ΤΣΣΚΑ 25, κι η Βιλερμπάν με τη Ζαλγκίρις από 7. Έτσι είναι ο αθλητισμός, στο Τσάμπιονς Λιγκ του ποδοσφαίρου είναι πολύ πιο αβυσσαλέες οι διαφορές που κατεβαίνουν ομάδες με προϋπολογισμό όσο μια ιδρωμένη σωβρακοφανέλα του Μέσι.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 4:50 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 4:00 pm
Εγώ δε θα λεγα ότι με πειράζει. Αν ο Ολυμπιακός κατέβει με ένα μπάτζετ γύρω στα 11-12 μύρια έχει ένα μέσο μπάτζετ, ε η Φενέρ θα κατεβάσει 15εκ και η ΤΣΣΚΑ 25, κι η Βιλερμπάν με τη Ζαλγκίρις από 7. Έτσι είναι ο αθλητισμός, στο Τσάμπιονς Λιγκ του ποδοσφαίρου είναι πολύ πιο αβυσσαλέες οι διαφορές που κατεβαίνουν ομάδες με προϋπολογισμό όσο μια ιδρωμένη σωβρακοφανέλα του Μέσι.
Και παρολα αυτα στο ποδοσφαιρο και η Μπαρτσελονα μπορει να χασει απ την Γραναδα, και η Γερμανια απ τη Νοτια Κορεα.

Στο μπασκετ ποσο συχνα χανουν οι ΗΠΑ απο την 20η-30η εθνικη στον κοσμο ; Ποσο ευκολο ειναι στο μπασκετ να χασει ο Ολυμπιακος και ο Παναθηναικος απο τη Λαρισα ;

Η φυση του αθληματος δυσκολευει απο αρκετα εως παρα πολυ τις εκπληξεις.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 4:55 pm

Reaper έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 4:50 pm
yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 4:00 pm
Εγώ δε θα λεγα ότι με πειράζει. Αν ο Ολυμπιακός κατέβει με ένα μπάτζετ γύρω στα 11-12 μύρια έχει ένα μέσο μπάτζετ, ε η Φενέρ θα κατεβάσει 15εκ και η ΤΣΣΚΑ 25, κι η Βιλερμπάν με τη Ζαλγκίρις από 7. Έτσι είναι ο αθλητισμός, στο Τσάμπιονς Λιγκ του ποδοσφαίρου είναι πολύ πιο αβυσσαλέες οι διαφορές που κατεβαίνουν ομάδες με προϋπολογισμό όσο μια ιδρωμένη σωβρακοφανέλα του Μέσι.
Και παρολα αυτα στο ποδοσφαιρο και η Μπαρτσελονα μπορει να χασει απ την Γραναδα, και η Γερμανια απ τη Νοτια Κορεα.

Στο μπασκετ ποσο συχνα χανουν οι ΗΠΑ απο την 20η-30η εθνικη στον κοσμο ; Ποσο ευκολο ειναι στο μπασκετ να χασει ο Ολυμπιακος και ο Παναθηναικος απο τη Λαρισα ;

Η φυση του αθληματος δυσκολευει απο αρκετα εως παρα πολυ τις εκπληξεις.
Είναι πιο δύσκολο, το μπάσκετ δεν είναι κωλοφαρδίστικο άθλημα, για να κερδίσεις πρέπει να παίξεις καλύτερα. Όταν βέβαια είχαμε πρωτάθλημα της προκοπής, παρότι ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ ακριβότερη ομάδα από αυτή που είχε τα τελευταία χρόνια, έχανε κι από τον Απόλλωνα Πατρών, το Περιστέρι, τον Ηρακλή, τον ΚΑΟΔ κλπ, όπως και στην ευρωλίγκα η Ρεάλ χάνει στην έδρα της από τον Ερυθρό Αστέρα και όοοοοολες αυτές οι εκπλήξεις που έχουμε στην ευρωλίγκα.

Οι οποίες έγιναν επειδή οι αδύναμοι έπαιξαν καλύτερα, όχι επειδή ένας πήγε να βγάλει σέντρα και χτύπησε στο πόδι του αμυντικού άλλαξε πορεία και μετά έπαιξαν αντιποδόσφαιρο για να κρατήσουν το μηδέν.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 5:02 pm

Ο ολυμπιακος παντως εχει παει τοσα φαιναλ 4 με τετοιο μπατζετ,εντωμεταξυ ειναι και απο την αναποδη το παραδειγμα γιατι εγω ολο τον θυμαμαι να κερδιζει τσσκα μπαρτσα φενερ κτλ και αμεσως μετα να πηγαινει να χανει απο την μπαμπεργκ ξερω γω...

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 5:14 pm

shaq7 έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 5:02 pm
Ο ολυμπιακος παντως εχει παει τοσα φαιναλ 4 με τετοιο μπατζετ,εντωμεταξυ ειναι και απο την αναποδη το παραδειγμα γιατι εγω ολο τον θυμαμαι να κερδιζει τσσκα μπαρτσα φενερ κτλ και αμεσως μετα να πηγαινει να χανει απο την μπαμπεργκ ξερω γω...
Οι διαφορες μεταξυ των 18 ομαδων της Ευρωλιγκας δεν ειναι πολυ μεγαλες.
Οι διαφορες μεταξυ Ολυμπιακου και Κολοσσου Ροδου ειναι το συγκρισιμο με τις διαφορες Μπαγερν και Φορτουνα Ντισελντορφ. Η διαφορα ΤΣΣΚΑ Μοσχας με Παρμα Περμ ειναι συγκρισιμη με τη διαφορα Ρεαλ Μαδριτης και Μαγιορκα.

Και φυσικα στις εθνικες ομαδες, το να υπαρχει 1 η οποια κανει πλακα στη 2η και την 3η 9/10 φορες ειναι κατι που μονο στο μπασκετ υπαρχει, πουθενα αλλου. Αλλα ακομα και αν δεν κοιταξουμε την περιπτωση ΗΠΑ, οταν παιζουν Ισπανια-Σουηδια ή Γαλλια-ΣΛοβακια στο μπασκετ, 999/1000 φορες θα κερδισουν η Ισπανια και η Γαλλια. Οταν παιξουν Ισπανια-Λευκορωσια και Γαλλια-Αρμενια στο ποδοσφαιρο, σου εγγυμαι οτι η Λευκορωσια και η Αρμενια θα κερδισουν τουλαχιστον 50-60 στις 1000.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4708
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 6:20 pm

shaq7 έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 5:02 pm
Ο ολυμπιακος παντως εχει παει τοσα φαιναλ 4 με τετοιο μπατζετ,εντωμεταξυ ειναι και απο την αναποδη το παραδειγμα γιατι εγω ολο τον θυμαμαι να κερδιζει τσσκα μπαρτσα φενερ κτλ και αμεσως μετα να πηγαινει να χανει απο την μπαμπεργκ ξερω γω...
Τέτοιες εμφανίσεις και νίκες (vs cska, fener κλπ) τις απέδιδα στην ικανότητα της ομάδας να ανεβάζει ένταση, πάθος, συγκέντρωση κλπ απέναντι στους μεγάλους αντιπάλους ή όταν υπήρχε μεγάλη βαθμολογική σημασία. Στους αγώνες που δεν έβγαινε αυτή η διάθεση η ομάδα κολούσε γιατί απλά της έλειπε (επιθετικό) ταλέντο.

Το μπάτζετ στα 10-12Μ είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Μπορεί να στηθεί πολύ καλή playoff ομάδα. Μακάρι να κλείσει ο Gill

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 9:57 pm

Redfly έγραψε:
Τετ Ιουν 17, 2020 9:36 pm
Καπου πηρε το ματι μου οτι ο τζεικινς εχει κλεισει στην ομάδα. Ξερει καποιος κατι απο τη παρέα του φορουμ? Δε τρελαθηκα απο τη χαρά μου παντως αν και καλύτερα είναι να δω και τις αλλες μεταγραφες. Για αμυνα έχουμε αλλους νομίζω ότι ήταν υπερβολή.
Τον πήρε ο Μπαρτζώκας μην ξεχνάς που τον είχε παίκτη. Τον ξέρει, δεν πάει στα στραβά. Συμπληρώνει πολύ καλά τον Σλούκα αλλά και τον Σπανούλη. Και πίσω (κυρίως, ως ένας από τους 3 καλύτερους αμυντικούς κοντούς της Ευρώπης) και μπροστά με καλό σουτ και με ντράιβ με δυνατά πατήματα μέχρι το καλάθι.
Να δούμε αν θα πάρει Γουόκαπ, Λόιντ, Γκριγκόνις ή Μπρόκχοφ.

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 10:12 pm

Προφανως θα τον ξερει καλα. Το θεμα ειναι να είναι ο ίδιος παικτης με τοτε. Εχεις κανενα παραδειγμα παικτη που να παρουσιασε μεγαλη πτωση στο σουτ και να επανήλθε στα ποσοστά του? Νομίζω πως οταν συμβαίνει κατι τετοιο είναι χωρις επιστροφή , ποιος ξέρει τι έπαθε?. Τον Λαρε τελικά τον έχουμε ή ακομα είναι φλου?

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 10:19 pm

Redfly έγραψε:
Τετ Ιουν 17, 2020 10:12 pm
Προφανως θα τον ξερει καλα. Το θεμα ειναι να είναι ο ίδιος παικτης με τοτε. Εχεις κανενα παραδειγμα παικτη που να παρουσιασε μεγαλη πτωση στο σουτ και να επανήλθε στα ποσοστά του? Νομίζω πως οταν συμβαίνει κατι τετοιο είναι χωρις επιστροφή , ποιος ξέρει τι έπαθε?. Τον Λαρε τελικά τον έχουμε ή ακομα είναι φλου?
Ναι παραδείγματα υπάρχουν. Ο Τζένκινς σουτάρει με πάνω από 40% για 8 σερί χρονιές και σούταρε χάλια, για μισή χρονιά. Είναι καλός σουτέρ.

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 10:43 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 17, 2020 10:19 pm
Redfly έγραψε:
Τετ Ιουν 17, 2020 10:12 pm
Προφανως θα τον ξερει καλα. Το θεμα ειναι να είναι ο ίδιος παικτης με τοτε. Εχεις κανενα παραδειγμα παικτη που να παρουσιασε μεγαλη πτωση στο σουτ και να επανήλθε στα ποσοστά του? Νομίζω πως οταν συμβαίνει κατι τετοιο είναι χωρις επιστροφή , ποιος ξέρει τι έπαθε?. Τον Λαρε τελικά τον έχουμε ή ακομα είναι φλου?
Ναι παραδείγματα υπάρχουν. Ο Τζένκινς σουτάρει με πάνω από 40% για 8 σερί χρονιές και σούταρε χάλια, για μισή χρονιά. Είναι καλός σουτέρ.
Νομιζω οτι στο σουτ το ρισκαρουμε. Λιγο η μηχανική του, λιγο οτι ειναι 31 και οχι 27 με προβληματιζουν. Νομιζω ταβανι να μας βγει σαν τον Πολ στο σουτ. Τους αλλους δεν νομίζω να τους εβαλες με σειρα προτίμησης? Μπροεκχοφ δαγκωτο.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 10:48 pm

Redfly έγραψε:
Τετ Ιουν 17, 2020 10:43 pm


Νομιζω οτι στο σουτ το ρισκαρουμε. Λιγο η μηχανική του, λιγο οτι ειναι 31 και οχι 27 με προβληματιζουν. Νομιζω ταβανι να μας βγει σαν τον Πολ στο σουτ. Τους αλλους δεν νομίζω να τους εβαλες με σειρα προτίμησης? Μπροεκχοφ δαγκωτο.
31 πια είναι οκ ηλικία. Επιπλέον για τον Τζένκινς είναι σαν να είναι 27. Είναι τρομερά γυμνασμένος. Και δεν αναφέρομαι στην εμφάνισή του που καμιά φορά ξεγελάει. Ο τύπος είναι ΜΜΜερ, συνδυάζει δύναμη, έκρηξη, κι πλαστικότητα. Όπως ο Γιανγκ. (Τι το θέλα και τον είπα, ε; :P ).
Τέλος πάντων, αν μας φέρει σκόρερ, είμαστε καλά. Νομίζω ότι τώρα κολλάει ο Λόιντ πιο πολύ, άσχετα αν εγώ προτιμώ παικτικά τους άλλους 3. Ίσως ένας κόμπο ακόμα που το πρώτο που κάνει είναι να σκοράρει.
Με άμυνα είμαστε οκ με Τζένκινς και Παπ.

Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιουν 17, 2020 10:59 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 17, 2020 10:48 pm
Redfly έγραψε:
Τετ Ιουν 17, 2020 10:43 pm


Νομιζω οτι στο σουτ το ρισκαρουμε. Λιγο η μηχανική του, λιγο οτι ειναι 31 και οχι 27 με προβληματιζουν. Νομιζω ταβανι να μας βγει σαν τον Πολ στο σουτ. Τους αλλους δεν νομίζω να τους εβαλες με σειρα προτίμησης? Μπροεκχοφ δαγκωτο.
31 πια είναι οκ ηλικία. Επιπλέον για τον Τζένκινς είναι σαν να είναι 27. Είναι τρομερά γυμνασμένος. Και δεν αναφέρομαι στην εμφάνισή του που καμιά φορά ξεγελάει. Ο τύπος είναι ΜΜΜερ, συνδυάζει δύναμη, έκρηξη, κι πλαστικότητα. Όπως ο Γιανγκ. (Τι το θέλα και τον είπα, ε; :P ).
Τέλος πάντων, αν μας φέρει σκόρερ, είμαστε καλά. Νομίζω ότι τώρα κολλάει ο Λόιντ πιο πολύ, άσχετα αν εγώ προτιμώ παικτικά τους άλλους 3. Ίσως ένας κόμπο ακόμα που το πρώτο που κάνει είναι να σκοράρει.
Με άμυνα είμαστε οκ με Τζένκινς και Παπ.
Ελπίζω να μη το ματιάσεις τον άνθρωπο κ πάθει τίποτα παρόμοιο με το γιανγκ 😂

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 11:09 pm

Agio96 έγραψε:
Τετ Ιουν 17, 2020 10:59 pm

Ελπίζω να μη το ματιάσεις τον άνθρωπο κ πάθει τίποτα παρόμοιο με το γιανγκ 😂
Δαγκώθηκα κι εγώ όταν το έγραφα, απλώς βρήκα αφορμή να γράψω ότι τα μπράτσα και οι διάφοροι -κέφαλοι δεν κεφαλοποιούνται πάντα στον αθλητισμό και τη ζωή. Ιδίως στα μαχητικά αθλήματα. Ο Γιανγκ ήταν όντως τρομερά γυμνασμένος με φοβερή πλαστικότητα κι έκρηξη για τα κιλά του.
Το ίδιο κι ο Τζένκινς. Είναι πιο δυνατός από αυτό που φάινεται. Το ίδιο κι ο Καμπάσο ας πούμε. Μπορεί κανείς να το καταλάβει από τις κινήσεις τους ή από τη γλώσσα του σώματος των αντιπάλων τους. Σαν να βρίσκουν σε τοίχο, δηλαδή. :wink:

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 5:41 pm

Στην σερβια λενε οτι ειναι παικτης μας πλεον ο τζενκινς,λογικα ξερουν οτι θα ρθει και ο σλουκας για τον πηρανε πρωτο..

https://www.novosti.rs/vesti/sport.295. ... msoV4JuJQY

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”