Euroleague Round 28, Olympiacos Piraeus vs Virtus Segafredo Bologna

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 860
Δημοσιεύσεις: 1542
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Μαρ 08, 2024 11:59 am

Το πλεονέκτημα έδρας είναι δύσκολο διότι εκτός από τα προφανώς δύσκολα παιχνίδια με ΠΑΟ Φενερ έχουμε εκτός Παρτιζαν κ Εφες. Η δε Εφες το τελευταίο διάστημα είναι σε ημιαγρια κατάσταση μ 100αρες

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1488
Δημοσιεύσεις: 6488
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 08, 2024 12:24 pm

Πείτε με τρελό ορισμένοι, αλλά δεν θέλω με τίποτα τον ΠΑΟ στα play-offs. Αφ'ενός γιατί βαριέμαι να έχουμε ένα minimum 7 αγώνων μεταξύ των δύο αιωνίων μέσα σε διάστημα μόλις 1.5-2 μηνών περίπου και αφ'ετέρου λόγω της ιδιαιτερότητας ενός τέτοιου ζευγαριού δεν ξέρω αν θα ήμασταν το φαβορί. Συν την όποια τοξικότητα μπορεί να δημιουργηθεί. Φέτος σίγουρα είναι πιο ήρεμα τα πράγματα μέχρι τώρα και στην Ευρωλίγκα δεν νομίζω να έχουμε ακραίες συμπεριφορές από οπαδούς/προέδρους/παράγοντες, αλλά πάντα υπάρχουν και τα διάφορα ΜΜΕ που μπορεί να δυναμιτίσουν την ατμόσφαιρα.

Αν δεν βγούμε τετράδα πάντως (που προς ώρας φαίνεται ότι θα χρειαστούμε τουλάχιστον 4, ίσως και 5 νίκες στα υπόλοιπα 6 ματς για να πετύχουμε κάτι τέτοιο), θα προτιμούσα την Μπαρτσελόνα για αντίπαλο. Η Μονακό είναι ομάδα που δεν μας ταιριάζει καθόλου και θα μας βγάλει τα άντερα. Αντιθέτως οι Καταλανοί ακόμα και με πλεονέκτημα έδρας δεν με πείθουν ότι είναι ακλόνητο φαβορί. Έχουν και άπειρο προπονητή.

Παιχνίδι με παιχνίδι πάντως ας δούμε την κατάσταση γιατί τα πάντα είναι ρευστά ακόμα. Σημαντικό ωστόσο ότι το νερό έχει αρχίσει να μπαίνει στο αυλάκι, η ομάδα αποδίδει καλά το τελευταίο διάστημα και ακόμα και σε βραδιές που έχει απουσίες και δεν παίζει διαστημικό μπάσκετ καταφέρνει και κερδίζει απέναντι σε ανταγωνιστές.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 929
Δημοσιεύσεις: 4740
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 08, 2024 12:59 pm

kojito έγραψε:
Παρ Μαρ 08, 2024 12:24 pm
Πείτε με τρελό ορισμένοι, αλλά δεν θέλω με τίποτα τον ΠΑΟ στα play-offs. Αφ'ενός γιατί βαριέμαι να έχουμε ένα minimum 7 αγώνων μεταξύ των δύο αιωνίων μέσα σε διάστημα μόλις 1.5-2 μηνών περίπου και αφ'ετέρου λόγω της ιδιαιτερότητας ενός τέτοιου ζευγαριού δεν ξέρω αν θα ήμασταν το φαβορί. Συν την όποια τοξικότητα μπορεί να δημιουργηθεί. Φέτος σίγουρα είναι πιο ήρεμα τα πράγματα μέχρι τώρα και στην Ευρωλίγκα δεν νομίζω να έχουμε ακραίες συμπεριφορές από οπαδούς/προέδρους/παράγοντες, αλλά πάντα υπάρχουν και τα διάφορα ΜΜΕ που μπορεί να δυναμιτίσουν την ατμόσφαιρα.

Αν δεν βγούμε τετράδα πάντως (που προς ώρας φαίνεται ότι θα χρειαστούμε τουλάχιστον 4, ίσως και 5 νίκες στα υπόλοιπα 6 ματς για να πετύχουμε κάτι τέτοιο), θα προτιμούσα την Μπαρτσελόνα για αντίπαλο. Η Μονακό είναι ομάδα που δεν μας ταιριάζει καθόλου και θα μας βγάλει τα άντερα. Αντιθέτως οι Καταλανοί ακόμα και με πλεονέκτημα έδρας δεν με πείθουν ότι είναι ακλόνητο φαβορί. Έχουν και άπειρο προπονητή.

Παιχνίδι με παιχνίδι πάντως ας δούμε την κατάσταση γιατί τα πάντα είναι ρευστά ακόμα. Σημαντικό ωστόσο ότι το νερό έχει αρχίσει να μπαίνει στο αυλάκι, η ομάδα αποδίδει καλά το τελευταίο διάστημα και ακόμα και σε βραδιές που έχει απουσίες και δεν παίζει διαστημικό μπάσκετ καταφέρνει και κερδίζει απέναντι σε ανταγωνιστές.
Η Μονακό με το πρόγραμμα που έχει είναι άνετη δεύτερη. Η Μπαρτσελόνα δεν πείθει, σίγουρα η πιο αδύναμη της τετράδας, τυχερός όποιος την πετύχει (εκτός απροόπτου η Φενερ δηλαδή). Τέταρτη και πέμπτη θέση ΠΑΟ και ΟΣΦΠ, όποιος κερδίσει στο ΣΕΦ θα έχει τον πρώτο λόγο για το πλεονέκτημα. Πιστεύω πως ο ΠΑΟ θα προτιμούσε οποιονδήποτε άλλο αντίπαλο από ΟΣΦΠ φέτος στους 8. Δεν είναι καλό ματσάρισμα αυτό για τον ΠΑΟ, που λογικά θα έχει επιστρέψει και ο Μιλουτινοφ. Γενικά αναμένονται σειράρες και φέτος

0
WeRuleThisLand

senior
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 1:18 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Μαρ 08, 2024 1:24 pm

Εγω προτιμώ παο αντί για Φενέρ η Μονακό. Μιλαμε για σειρά που η ενέργεια θα παίξει πρωταρχικό ρόλο και ο παο έχει πολύ μικρό ροτεισον για να αντέξει.

Ένας Ολυμπιακός χωρίς απουσίες θα κατεβάσει 12αδα με:
1- Γουοκαπ, Γκος, Λονγκ
2-Καναν, Μακισικ
3-Παπανικολαου, Μπραζντεκις η λαρετζακης
4-Πιτερς, Πετρούσεφ
5-Φαλ, Μιλουτινοφ, Ράιτ

Μιλάμε για 12 Ευρωλιγκατους παίχτες που ο καθένας μπορεί να βγεί μπροστά.

1
1 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 2151
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Μαρ 08, 2024 1:35 pm

Εγω πιστευω οτι θα τερματισουμε τεταρτοι στην κανονικη διαρκεια και απ τους πιθανους πεμπτους θα προτιμουσα κατα σειρα Βιρτους,μετα Παο και μετα Φενερ...ενα ακομα φαιναλ-4 βλεπω να ερχεται σιγα-σιγα....

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Boston1

 sophomore
Reactions: 24
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2023 9:03 pm
Τοποθεσία: Βοστώνη
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Boston Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 08, 2024 2:02 pm

Θα ήθελα ΠΑΟ λόγω ιδιαίτερου ανταγωνισμού με τον αιώνιο αλλά θα είναι τόσο ψυχοφθόρα τέτοια σειρά αγώνων που ο νικητής θα είμαι επιβαρυμένος για τη συνέχεια.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1396
Δημοσιεύσεις: 3558
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 08, 2024 2:38 pm

kojito έγραψε:
Παρ Μαρ 08, 2024 12:24 pm
Πείτε με τρελό ορισμένοι, αλλά δεν θέλω με τίποτα τον ΠΑΟ στα play-offs. Αφ'ενός γιατί βαριέμαι να έχουμε ένα minimum 7 αγώνων μεταξύ των δύο αιωνίων μέσα σε διάστημα μόλις 1.5-2 μηνών περίπου και αφ'ετέρου λόγω της ιδιαιτερότητας ενός τέτοιου ζευγαριού δεν ξέρω αν θα ήμασταν το φαβορί. Συν την όποια τοξικότητα μπορεί να δημιουργηθεί. Φέτος σίγουρα είναι πιο ήρεμα τα πράγματα μέχρι τώρα και στην Ευρωλίγκα δεν νομίζω να έχουμε ακραίες συμπεριφορές από οπαδούς/προέδρους/παράγοντες, αλλά πάντα υπάρχουν και τα διάφορα ΜΜΕ που μπορεί να δυναμιτίσουν την ατμόσφαιρα.

Αν δεν βγούμε τετράδα πάντως (που προς ώρας φαίνεται ότι θα χρειαστούμε τουλάχιστον 4, ίσως και 5 νίκες στα υπόλοιπα 6 ματς για να πετύχουμε κάτι τέτοιο), θα προτιμούσα την Μπαρτσελόνα για αντίπαλο. Η Μονακό είναι ομάδα που δεν μας ταιριάζει καθόλου και θα μας βγάλει τα άντερα. Αντιθέτως οι Καταλανοί ακόμα και με πλεονέκτημα έδρας δεν με πείθουν ότι είναι ακλόνητο φαβορί. Έχουν και άπειρο προπονητή.

Παιχνίδι με παιχνίδι πάντως ας δούμε την κατάσταση γιατί τα πάντα είναι ρευστά ακόμα. Σημαντικό ωστόσο ότι το νερό έχει αρχίσει να μπαίνει στο αυλάκι, η ομάδα αποδίδει καλά το τελευταίο διάστημα και ακόμα και σε βραδιές που έχει απουσίες και δεν παίζει διαστημικό μπάσκετ καταφέρνει και κερδίζει απέναντι σε ανταγωνιστές.
Και εγώ συμφωνώ δεν θέλω εμφύλιο. Θα έχουμε παίξει 7 παιχνίδια στην Ευρωλίγκα+ τα εντός Ελλάδας, φτάνουμε τα 16 παιχνίδια φέτος Ήδη έχω βαρεθεί

0
Jamesharden13

 junior
Reactions: 43
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τρί Μάιος 16, 2023 12:08 am
Τοποθεσία: Thessaloniki
Αγαπημένος παίκτης: Span,hackett,law
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Μαρ 08, 2024 3:27 pm

Νομιζω πως εχει να κανει περισσοτερο με θεμα φοβου αποκλεισμου απο τον αντιπαλο(και απο τις 2 πλευρες) παρα βαρεμαρας.Δεν θα με χαλαγε να δω 8-10 παιχνιδια ολυμπιακου παναθηναικου με τα φιλαρακια μου και να τσακωμομαστε

3
3 Εικόνα
TakeshyKurosawa1

 euroleague
Reactions: 443
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 10:13 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Vasilis Spanoulis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Μαρ 08, 2024 3:31 pm

Μία σειρά Ολυμπιακός και ΠΑΟ θα ήταν πολύ δυνατή! Καλό θα ήταν όμως να αποφύγουμε για τώρα ΠΑΟ,Ρεάλ,Μονακό.
Φενέρ,Βίρτους,Μπάρτσα δεν μου γεμίζουν το μάτι!

0
XamenaF4_the_return

 junior
Reactions: 112
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 14, 2023 6:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Sokratis Kokkalis
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Μαρ 08, 2024 3:50 pm

Τραυματιστηκε ο Goss;
Τωρα που εκατσα και ειδα το Match, η ομαδα εχει αλλαξει Εικονα τελειως σε σχεση με Χειμωνα.
Πολυτελεια ο Πετρουσεφ αν σκεφτεις οτι δεν παιζει ακομα πανω απο το 50% του

0
Mickey Mantle? You think Mickey Mantle cares if you live or die?
You think Mickey Mantle cares if
your father lives or dies? Mantle
makes a hundred thousand dollars
a year.

A bronx tale
Άβαταρ μέλους
karamelitsa

 a1greece
Reactions: 211
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 18, 2023 8:58 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένος παίκτης: Ζιοβάνι
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Μαρ 08, 2024 4:58 pm

Jamesharden13 έγραψε:
Παρ Μαρ 08, 2024 3:27 pm
Νομιζω πως εχει να κανει περισσοτερο με θεμα φοβου αποκλεισμου απο τον αντιπαλο(και απο τις 2 πλευρες) παρα βαρεμαρας.Δεν θα με χαλαγε να δω 8-10 παιχνιδια ολυμπιακου παναθηναικου με τα φιλαρακια μου και να τσακωμομαστε
Θα συμφωνήσω σε αυτό, ένας αποκλεισμός από τον αιώνιο αντίπαλο πονάει διπλά και τριπλά...ενώ αν αποκλειστείς π.χ. από καμία Μονακό στεναχωριέσαι μεν άλλα μέχρι εκει. Ο νικητής της σειράς θα βγει super χαρούμενος, ο ηττημένος θα τα βάψει μαύρα...

0
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 08, 2024 5:08 pm

Μην βγούμε 7οι και παίξουμε με Μονακό θα πω εγώ. Από τους υπόλοιπους δεν με τρομάζει κάποιος.

Θα απέφευγα ΠΑΟ για να μην έχουμε τόση ένταση πριν το Φ4, αλλά και αν όχι οκ.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2056
Δημοσιεύσεις: 4718
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 08, 2024 7:13 pm

η καλυτερη ομαδα να πεσουμε ειναι η βιρτους..δεν νομιζω να διαφωνει κανενας,αλλα ψιλο απιθανο σεναριο...μετα πρεπει να δουμε σε ποιες εδρες κερδιζουμε και τι νικες εχουμε με τους αλλους..οποτε ο παο βγαινει μετα..με ενα 5ρι ειναι και μικρο ροτεισον που σε μια βδομαδα σερι ντερμπι πιθανως θα ρεψουν..Η μπαρτσα μας εχει 2-0 και ποσα διπλα εχουμε κανει εκει περα?Καλυτερα μονακο που τους εχουμε και την ψυχολογια αλλα δεν εχουν και εδρα.

0
WeRuleThisLand

senior
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 1:18 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Μαρ 08, 2024 7:56 pm

assistant77 έγραψε:
Παρ Μαρ 08, 2024 1:35 pm
Εγω πιστευω οτι θα τερματισουμε τεταρτοι στην κανονικη διαρκεια και απ τους πιθανους πεμπτους θα προτιμουσα κατα σειρα Βιρτους,μετα Παο και μετα Φενερ...ενα ακομα φαιναλ-4 βλεπω να ερχεται σιγα-σιγα....
Βίρτους προφανώς και είναι προτιμότερη από όλους. Αλλά θα είναι πιο κάτω. Και γω μας βλέπω τεταρτους και πέμπτη θέση μεταξύ παο και φενερ

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”