Euroleague Round 24, Olympiacos Piraeus vs ALBA Berlin

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
kite26

 a1greece
Reactions: 161
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 5:28 pm
Τοποθεσία: Volos
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Jokic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 31, 2024 8:03 am

Καλημέρα, νομίζω ότι βρήκαμε τον ερυθρόλευκο Λεσόρ! Τι ωραίος στο μάτι! Και με βιβλικό όνομα! Έχει να δώσει τροφή σε τίτλους εφημερίδων....με το κιλό!

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5274
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 31, 2024 8:22 am

Δεν συνηθίζω να είμαι απαισιόδοξος αλλά τον ενθουσιαμό με τον Μωϋσή δεν τον συμμερίζομαι. Δεν λέω ότι δεν θα βγει, λέω ότι δεν ξέρουμε ακόμα.
Δεν ξέρουμε κατά πόσο μπορεί να σταθεί τακτικά σε άμυνα και επίθεση, δεν ξέρουμε αν μπορεί να παίξει άμυνα απέναντι σε καλούς ψηλούς, δεν ξέρουμε πως θα ανταποκριθεί στο ξύλο που τρώνε οι σέντερ, αν μπορεί να διεκδικήσει ριμπάουντ, πρακτικά αν μπορεί να σταθεί στην Ευρωλίγκα. Είδαμε ότι είναι αθλητικός, ότι προσπαθεί αλλά για μένα δεν δικαιολογείται ο ενθουσιαμός, όχι ακόμα τουλάχιστον και σίγουρα όχι η σιγουριά ότι βρήκαμε τον επόμενο μεγάλο σέντερ μας.
Και μετά την εισαγωγή να πω ότι δείχνουμε μια συνέχεια, αν εξαιρέσουμε το πρώτο ημίχρονο με την Ρεάλ, κερδίσαμε άνετα, ευχαριστηθήκαμε μπάσκετ χωρίς να καρδιοχτυπούμε, είδαμε επιτέλους λίγο θέαμα από έναν ψηλό μας. Η απουσία των σέντερ μας το έχω πεί και ξανά μπορεί να μας κάνει τελικά και καλό αφού αναγκάζει την περιφέρεια να μην στηρίζεται τόσο σε αυτούς και όταν επανέλθουν να έχουμε περισσσότερες επιλογές.

4
4 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kite26

 a1greece
Reactions: 161
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 5:28 pm
Τοποθεσία: Volos
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Jokic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 31, 2024 8:28 am

Για να χτυπήσεις τη Ρεάλ πρέπει να είσαι παντοπωλείο. Και αθλητικοτητα χρειάζεται να έχεις και σουτ και μυαλό και ύψος και προσωπικότητα. Από όλα, γιατί είναι υπερπλήρης ομάδα με σπουδαίες προσωπικότητες.

0
Dedalos

 euroleague
Reactions: 615
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 6:11 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιαν 31, 2024 8:29 am

Conan1982 έγραψε:
Τετ Ιαν 31, 2024 8:22 am
Δεν συνηθίζω να είμαι απαισιόδοξος αλλά τον ενθουσιαμό με τον Μωϋσή δεν τον συμμερίζομαι. Δεν λέω ότι δεν θα βγει, λέω ότι δεν ξέρουμε ακόμα.
Δεν ξέρουμε κατά πόσο μπορεί να σταθεί τακτικά σε άμυνα και επίθεση, δεν ξέρουμε αν μπορεί να παίξει άμυνα απέναντι σε καλούς ψηλούς, δεν ξέρουμε πως θα ανταποκριθεί στο ξύλο που τρώνε οι σέντερ, αν μπορεί να διεκδικήσει ριμπάουντ, πρακτικά αν μπορεί να σταθεί στην Ευρωλίγκα. Είδαμε ότι είναι αθλητικός, ότι προσπαθεί αλλά για μένα δεν δικαιολογείται ο ενθουσιαμός, όχι ακόμα τουλάχιστον και σίγουρα όχι η σιγουριά ότι βρήκαμε τον επόμενο μεγάλο σέντερ μας.
Και μετά την εισαγωγή να πω ότι δείχνουμε μια συνέχεια, αν εξαιρέσουμε το πρώτο ημίχρονο με την Ρεάλ, κερδίσαμε άνετα, ευχαριστηθήκαμε μπάσκετ χωρίς να καρδιοχτυπούμε, είδαμε επιτέλους λίγο θέαμα από έναν ψηλό μας. Η απουσία των σέντερ μας το έχω πεί και ξανά μπορεί να μας κάνει τελικά και καλό αφού αναγκάζει την περιφέρεια να μην στηρίζεται τόσο σε αυτούς και όταν επανέλθουν να έχουμε περισσσότερες επιλογές.
Η τακτική μαθαίνεται. Φυσικά θα του πάρει χρόνο. Αλλά έχει εκείνα τα στοιχεία που η τα έχει ο παίκτης η δε τα έχει. Επαφή με το καλάθι, τριπλά ,αντίληψη, τσαγανό δε μαθαίνονται. Τα υπόλοιπα θα του τα μάθει ο Μπαρτζώκας κι ο Παπανικολάου
Εντάξει, δε θα τον βάλουμε να μαρκάρει τον ταβαρες,

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5274
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 31, 2024 8:36 am

Dedalos έγραψε:
Τετ Ιαν 31, 2024 8:29 am

Η τακτική μαθαίνεται. Φυσικά θα του πάρει χρόνο. Αλλά έχει εκείνα τα στοιχεία που η τα έχει ο παίκτης η δε τα έχει. Επαφή με το καλάθι, τριπλά ,αντίληψη, τσαγανό δε μαθαίνονται. Τα υπόλοιπα θα του τα μάθει ο Μπαρτζώκας κι ο Παπανικολάου
Εντάξει, δε θα τον βάλουμε να μαρκάρει τον ταβαρες,
Δεν είναι έτσι απλά, μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι δεν είμαι ικανοποιημένος με την εμφάνιση του, ούτε ότι δεν είμαι αισιόδοξος ότι θα πιάσει, λέω ότι το παιχνίδι με την Άλμπα και ο τρόπος που εξελίχθηκε δεν μπορούν να μας οδηγήσουν σε συμπεράσματα για τον συγκεκριμένο παίκτη. Δεν ξέρουμε αν μπορεί καν να κάνει σωστά ένα σκριν, αν θα μπορέσει να σκοράρει απέναντι σε κανονικές άμυνες, αν θα μπορέσει να παίρνει ριμπάουντ και απορώ πως βγάλαμε ένα συμπέρασμα τόσο εύκολα.

2
2 Εικόνα
TakeshyKurosawa1

 euroleague
Reactions: 443
Δημοσιεύσεις: 1621
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 10:13 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Vasilis Spanoulis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιαν 31, 2024 8:37 am

Το έχει παιδιά και φάνηκε από την αρχή.. Πρόκειται για καλό παίχτη με αυτοπεποίθηση. Η αρχή ήμισυ του παντός!
Θα βελτιώνεται αλλά σίγουρα θα θέλει λίγο ψήσιμο απέναντι σε καλούς ψηλούς! Οι 26 πόντοι δεν μπαίνουν τυχαία!
Με μία παρόμοια περίπτωση στα γκαρντ θα είχαμε πολύ πλήρη ομάδα.

0
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 31, 2024 8:49 am

Καλημέρα σε όλα τα αλάνια!

Εγώ θα διαφωνήσω με την διαπίστωση ότι παίξαμε "καλύτερα" και "απλό μπασκετακι". Όπως παίζουμε πάντα παίξαμε... αλλά επειδή είχανε πολλοί παίχτες διάθεση και η Άλμπα (ειδικά στο 2ο) δεν την πάλευε πίσω, βρήκαμε καλά σουτ στις πρώτες περιστροφές ΚΑΙ τα βάλαμε οπότε μετά είχαμε την αυτοπεποίθηση να συνεχίσουμε με τον ίδιο τρόπο και δεν κόλλησε κάπου το πράγμα. Χτες η επίθεση δεν κόλλησε σε κανένα σημείο (πέραν του 4ου που τα πήρε ο κόουτς).

Ο πιο βασικός λόγος όμως που φάνηκε σαν να κυλάει καλά και απλά το πράγμα μπροστά ήταν ότι: α) τρέξαμε (19 πόντους από τρανζίσιον) και β) πήραμε τα επιθετικά ριμπάουντ και τα αξιοποιήσαμε (24 πόντους σε 2ες ευκαιρίες).

Όταν έχεις βάλει 43π από τρανσισιο και ανανέωση κατοχής (η Άλμπα έβαλε 14+5=19 αντίστοιχα) ,ενώ ο Κανααν είναι σε μοουντ "λίγα εκατοστά δώσε μου και το σφαξα"... λογικό είναι να μας φαίνονται όλα απλά και εύκολα...

Στην πραγματικότητα όμως... απέναντι σε καλή ομάδα τίποτα από αυτά δεν θα αρκούσε και θα είχαμε χάσει απλά. Με τα παραπάνω νούμερα, θα έπρεπε να έχουμε κερδίσει με 30π χτες.
With respect to Prokom...

Δεν τα λέω με παράπονο για την ομάδα, αυτήν την στιγμή έκανε αυτό ακριβώς που έπρεπε. Και πρέπει να καταφέρει να παίξει λίγο καλύτερα για να κερδίσει και την Μπαγερν, η οποία στο 5 είναι δυνατή.

Αλλά δεν πιστεύω ότι παίξαμε ιδιαίτερα καλύτερο μπασκετ χτες, συγκυριακα φάνηκε έτσι επειδή ήταν ο Κανααν σε beast mode ενώ απέναντι μας είχαμε μια αδύναμη ομάδα.

Κρατάμε όμως την διάθεση που έφερε και τόσους πόντους από ριμπάουντ και τρεχάλα, την εμφάνιση Μπραζντέικις, το υποσχόμενο ντεμπούτο του Ράιτ, το ότι ο Σίκμα 2ο συνεχόμενο ματς έδειξε να την παλεύει οπότε και στο Μόναχο δεν θα είμαστε γυμνοί, όπως και το ότι έστω και σε εύκολο ματς, βγήκαν αρκετές επιθέσεις στις πρώτες περιστροφές και πήραμε αρκετά σουτ στα 12"-8" πριν λήξει η επίθεση. Μακάρι να πάμε με αυτοπεποίθηση στο Μόναχο.

Θέλουμε ιδανικά δύο νίκες ακόμα πριν την διακοπή, έστω όμως οπωσδήποτε νίκη σε ένα από τα δύο. Η Μπαγερν κανονικά είναι πιο βατή, αλλά είναι και η καλύτερη ομάδα στα ριμπάουντ οπότε θα χρειαστεί διαφορετική προσέγγιση το ματς σε σχέση με χτες και σε σχέση με το ότι μας λείπουν οι ψηλοί.

Στο μεταξύ ο επέστρεψε και ο Λουσιτς στις καλές εμφανίσεις χτες, δεν βοηθάει καθόλου αυτό.

2
2 Εικόνα
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 417
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 31, 2024 9:08 am

Το σημαντικό για εμένα με τον Wright είναι ότι έδειξε πνευματικά δυνατός. Κλήθηκε με το καλημέρα να αγωνιστεί σε ένα επίπεδο με μηδέν παραστάσεις για αυτόν και φάνηκε έτοιμος. Είναι πολύ νωρίς για να λέμε μεγάλα λόγια και ότι βρήκαμε λαυράκι κλπ κλπ.

Το πρώτο δείγμα είναι πολύ αισιόδοξο. Θα φανεί στην πορεία αν μπορεί.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2056
Δημοσιεύσεις: 4718
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 31, 2024 10:22 am

ο ραιτ παντως θυμισε τον μακισικ με το ντεμπουτο του,του σακ βεβαια ηταν ντερμπι ακομα πιο δυσκολο..Οτι χανοταν τακτικα το ειδαμε και χτες ,λογικο με μια προπονηση..απλα βαση σκαουτινγκ δεν ειναι και ο πιο εξυπνος παικτης..Πρεπει να τον δουμε σε ματς με σοβαρη ομαδα αλλα και ομαδα που θα τον περιμενει και θα τον χτυπησει στις αδυναμιες του,ο λασο πιθανοτατα να ειναι αυτος..

παντως με 70χιλ που τον φεραμε και εδειξε τοσο καλα στοιχεια με την μια μονο θετικο ειναι..με πετρουσεφ στο 4 πιστευω να δουμε ακομα πιο ωραια πραγματακια.

δεν το ειδα καλα το ματς γιατι ειχα και δουλεια ταυτοχρονα αλλα οσο μπορεσα να δω ειδα πιο απλοποιημενα πραγματα και στην αμυνα και στην επιθεση,γιαυτο θεωρω οτι και ο μπραζ εκανε καλουτσικο ματς..αυτο το παιδι παιζει πολυ αγχωμενα,δεν γινεται να μην μπορει να σταυρωσει λει απ η να πετυχει την μπασκετα στο 3π.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1488
Δημοσιεύσεις: 6488
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 31, 2024 10:23 am

Να δούμε και στα επόμενα παιχνίδια πως θα πάει. Πρώτο δείγμα θετικό σίγουρα δεδομένων των συνθηκών, αλλά τώρα ακολουθούν και δύο πιο δύσκολα ματς απέναντι σε καλύτερα πεντάρια κιόλας. Τακτικά θέλει δουλειά πάντως, φαινόταν ειδικά στην επίθεση ότι δεν ήξερε που να σταθεί. Αλλά αυτό είναι κάτι που διορθώνεται με τον καιρό (και ελπίζω γρήγορα σχετικά).

Όταν γυρίσουν Milutinov και Fall θα είναι τρίτος σέντερ πάντως οπότε με πλήρη ομάδα θα παίζει ελάχιστα έως καθόλου. Ίσως το ιδανικό θα ήταν ο Milutinov να μείνει εκτός Ελλάδας μέχρι τα play-offs και μέχρι τότε να πηγαίνουμε με Fall-Wright στο 5 ώστε ο Μωϋσής να βρίσκει χρόνο συμμετοχής κόντρα σε βατούς αντιπάλους για να προσαρμόζεται και περισσότερο τακτικά, από το να τον πετάξουμε κατευθείαν στα θηρία της Euroleague ή να παίζει λίγο. Έτσι κι αλλιώς με Brazdeikis δηλωμένο στην Ελλάδα μας δίνεται και η δυνατότητα αν χρειαστεί να ξεκουράσουμε σε κάποιο ματς των Peters ή τον Fall για παράδειγμα και να παίξουμε με Παπ στο 4.


Όσον αφορά τον Goss, μπορεί να μην είναι τόσο closer όσο ο Σλούκας αλλά για παίκτη που είναι λίγο κοντά στο εκατομμύριο μια χαρά τα βγάζει τα λεφτά του. Ναι ξέρω, είναι γυάλινος, αλλά όταν αγωνίζεται στα περισσότερα ματς είναι τουλάχιστον θετικός. Έχει εξαιρετική αναλογία ασίστ-λαθών, μπορεί να τρέξει την ομάδα όταν χρειαστεί και μας δίνει και mid-range παιχνίδι που δεν έχει κανείς άλλος από τους κοντούς στο ρόστερ (ίσως μόνο λίγο ο Walkup).

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1827
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιαν 31, 2024 10:25 am

Ενθαρρυντικό το πρώτο δείγμα (και ουσιαστικά χωρίς προπόνηση) του Ράιτ, αλλά μέχρις εκεί. Εγώ είδα αθλητικότητα, έφεση στο μπλοκ, όρεξη και όχι ραθυμία, αλλά επίσης είδα πρόβλημα στο να δώσει σωστά ένα σκριν και καθόλου έστω κι ένα απλό πικ εν ρολ (σε αυτό η ευθύνη μοιράζεται με τους δημιουργούς). Το ότι χανόταν στην άμυνα, δεν με απασχολεί καθόλου --απολύτως φυσιολογικό. Θα διορθωθεί. Ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθεί και το σκριν και το pnr.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα για να σφίξει την άμυνα κατέφυγε στην κλασσική παραδοσιακή άμυνα man to man, χωρίς αλλαγές στα σκριν, και αυτό απέναντι στην αδύναμη Άλμπα δούλεψε μια χαρά. Θα ήθελα να το δω και με ισχυρότερο αντίπαλο. Από εδώ και πέρα κάθε ήττα θα είναι καθοριστική, οπότε δεν πρέπει να δεχτούμε άλλη φορά 50 πόντους στο ημίχρονο παίζοντας αλλαγές στα σκριν.
Νομίζω πως το προπονητικό τιμ όλα αυτά τα ξέρει καλύτερα από εμένα τον άσχετο, και για τούτο ευελπιστώ.

1
1 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
Maurice_Evans

 sophomore
Reactions: 61
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 18, 2023 3:38 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Olympiakos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 31, 2024 10:32 am

Tα τακτικά κομμάτια του μπάσκετ που παίζουμε και τις αστοχίες ή οχι στον σχεδιασμό της ομάδας, τα αφήνω σε συμφορουμίτες που ενδεχομένως να ξέρουν και περισσότερα πράγματα. Εγώ χαίρομαι διότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο η ομάδα αντιστέκεται σθεναρά στις δυσκολίες. Στους τραυματισμούς, στην σκληρότητα του φορμάτ της διοργάνωσης, ακόμη και στον κακό της εαυτό οταν αυτός εμφανίζεται. Θα μπορούσε κάποιος να προβλέψει ότι η ομάδα θα έβαζε κατοστάρα χωρίς σχεδόν όλους τους ψηλούς της; Την Αλμπα θα μου πείτε, αλλά είναι ομάδα που αν κρεμιέται πάνω σου μέχρι το τέλος, ακόμη και αυτή είναι επικίνδυνη. Το τι έγινε για να την πετάξουμε από πάνω μας με ενδιαφέρει εμένα. Με παίχτες που πλέον αρχιζουν να κερδίζουν την εμπιστοσύνη μας (του κοουτς την έχουν χωρίς διακοπές προφανώς). Εννοείται πως υπάρχουν ακλόνητα θεμέλια, ασχέτως την θέση που τερματίζει κάθε χρονιά η ομάδα...και όσο υπάρχουν αυτά πάντα κάθε μέρα αγώνα που ξημερώνει θα έχω την ανυπομονησία να έρθει η ώρα και να δω το παιχνίδι. Αυτό ειναι που προσωπικά δεν θέλω να χάσω ποτέ.

4
3 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5274
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 31, 2024 10:53 am

lefpan έγραψε:
Τετ Ιαν 31, 2024 10:25 am
Ενθαρρυντικό το πρώτο δείγμα (και ουσιαστικά χωρίς προπόνηση) του Ράιτ, αλλά μέχρις εκεί. Εγώ είδα αθλητικότητα, έφεση στο μπλοκ, όρεξη και όχι ραθυμία, αλλά επίσης είδα πρόβλημα στο να δώσει σωστά ένα σκριν και καθόλου έστω κι ένα απλό πικ εν ρολ (σε αυτό η ευθύνη μοιράζεται με τους δημιουργούς). Το ότι χανόταν στην άμυνα, δεν με απασχολεί καθόλου --απολύτως φυσιολογικό. Θα διορθωθεί. Ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθεί και το σκριν και το pnr.
Το πικ εν ρολ πέραν των βασικών, να ξέρεις να κάνεις σκριν, να ρολάρεις κλπ είναι και θέμα προπόνησης και συνεργασίας κοντών, ψηλών, θα ήταν και λίγο παράλογο να μπορεί να εκτελεστεί σωστά, για τα σκριν, εντάξει δεν είναι και πυρηνική φυσική, δεν ήξερε που να πάει να σταθεί, απέφυγε και τα κινητά σκριν που έκανε ο Έλις, θα φανεί αν μπορεί να το κάνει σωστά αλλά είναι κάτι που μαθαίνεται αν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 860
Δημοσιεύσεις: 1542
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιαν 31, 2024 11:01 am

Έχει αρκετά καλά χέρια και καλό τάιμινγκ στο μπλοκ. Επίσης μου αρέσει που μπορεί να βάλει τη μπάλα στο παρκέ και να τρέξει χωρίς να μπουρδουκλωθεί. Για πάιχτη αυτού του ύψους δεν είναι καθόλου δεδομένο. Οριακά την κατεβάζει καλύτερα από Παπ :D :D

Αυτά με τα θετικά. Δεν συμμερίζομαι τον ενθουσιασμό των περισσότέρων, ένα ματς έπαιξε και μάλιστα απέναντι στον ....Wetzel.
Να θυμήσω τι λέγαμε μετά τα πρώτα ματς του Χασάν Μάρτιν που νομίζαμε ότι βρήκαμε τον καινούριο Καρίμ Αμπντούλ Τζαμπάρ.
Δε λέω ότι δεν ήταν θετικός, ίσα ίσα. Απλώς θα κριθεί στα επόμενα ματς τι ψάρια πιάνει.

Με την Μπάγερν το ματς θα είναι πολύ πιο δύσκολο. Ελπίζω να καταφέρουμε να πάρουμε ένα από τα επόμενα δύο. Εγώ θα είμαι ικανοποιημένος.

1
1 Εικόνα
Στηβ Κερ

 a1greece
Reactions: 563
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:54 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 31, 2024 11:06 am

Φύγαμε για …επιδρομή στη Γερμανία !
IMG_0627.jpeg
IMG_0627.jpeg (41.06 KiB) Προβλήθηκε 294 φορές


1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”