Euroleague Round 23, Real Madrid vs Olympiacos BC

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 786
Δημοσιεύσεις: 2831
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 25, 2024 10:27 pm

Χαίρομαι που χαίρεστε που η ομάδα είναι ομάδα του "παραλίγο " και είστε οκ με αυτό

Το ζηλεύω και σας χαίρομαι

Παραλίγο πρωταθλητές Ευρώπης, παραλίγο να το γυρίσεις με Ρεάλ , παραλίγο να νικήσεις Παναθηναϊκό, παραλίγο να είχες Μιροτιτς, παραλίγο να είχες Τζέιμς

Παραλίγο

Και συζητάμε για το επόμενο ΝΤΕΡΜΠΙ με Άλμπα

Αχ ρε παιδιά ....

Εγώ έχω το πρόβλημα, μην μου απαντήσετε καν , το ξέρω

Τέλος πάντων. Συμμερίζομαι το ποστ του prime7 ότι πάντα θα αγαπάμε θα στηρίζουμε και θα ακολουθούμε την ομάδα υπό οποιαδήποτε συνθήκες , θα εκτιμαμε όσους ματώνουν τη φανέλα και θα ενδιαφέρονται και θα εμπιστευόμαστε τον κοουτς

Αλλά αυτά τα υπομονή και trust the process δεν τα συμμερίζομαι 25 Ιανουαρίου. Να κάνουμε υπομονή για φέτος ; πότε φέτος ; τελειώνει η regular . Να κάνουμε για του χρόνου;; οκ να κάνουμε , μέσα

Προσωπικά δεν βλέπω κάποιο process . Το να είσαι μόνιμα στο παραλίγο μπορεί να σε φτάσει στο στόχο κάποια στιγμή αφού όλο το γυροφερνεις , μπορεί και όχι . Είμαι από τη φύση μου απαισιόδοξος και δεν το βλέπω . Εγώ δεν είδα κάτι σήμερα που θα με έκανε χαρούμενο πχ . Είδα μόνο παίκτες που προς τιμήν τους σκυλιασαν άσχημα και πάλεψαν . Εννοείται το εκτιμώ κι εγώ αυτό απεριόριστα

Τέλος , το ότι γκρινιάζω και διαφωνώ δε σημαίνει ότι θα πάω ξέρω γω γήπεδο και θα βρίζω την ομάδα . Κι εγώ για το χειροκρότημα και τα παλαμάκια στο Ολυμπιακός πάω . Να τους στηρίξω πάω . Όλοι τον Ολυμπιακό αγαπάμε

7
6 Εικόνα 1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 25, 2024 10:31 pm

Και ο Λεντει πάντως έλεγε σε συνέντευξη του ότι είχε ενδιαφέρον (δεν είπε πρόταση) και από Ολυμπιακό αλλά και ΠΑΟ το καλοκαίρι.

Γενικά ξέρουμε ότι η ομάδα ενδιαφέρθηκε ή έκανε πρόταση με καλά λεφτά σε αρκετούς παίχτες. Δεν φαίνεται να υπάρχει εκεί θέμα, λογικά δεν έλεγε ψέμματα ο Μπαρτζω όταν έλεγε ότι υπάρχει διαθέσιμο μπάτζετ. :roll:

0
SleeperMonk

 sophomore
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Ιαν 22, 2024 8:42 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 25, 2024 10:36 pm

Στηβ Κερ έγραψε:
Πέμ Ιαν 25, 2024 10:24 pm
Sokos έγραψε:
Πέμ Ιαν 25, 2024 10:16 pm


Ποια υπέρβαση πήγαν ακριβώς να κάνουν και δεν τους βγήκε; Το μπατζετ είναι στα ίδια επίπεδα με πέρυσι πάνω κάτω. Ίσως η φετινή σεζόν να ναι απλά ένα αναγκαίο κακό ώστε να συνειδητοποιήσουν και οι ίδιοι ότι οι ομάδες τύπου moneyball σπάνια σηκώνουν τρόπαια και φτάνουν στην κορυφή. Το δεύτερο που θα έπρεπε να συνειδητοποιήσουν είναι ότι θα πρέπει να στηρίζουν τα λόγια τους με πράξεις.
10κατι περσυ ,πάνω απο 13 φέτος πλησιάζει τα 14…..
Επίσης δεδομένα προσπάθησε να χτυπήσει
-Μιρο
-Τζειμς
-Ναν
Αφού κατέθεσε αρχηγική πρόταση στον Βεζε

Εγώ να πω ότι εμένα ο Λονγκ μου άρεσε και δεν βλέπω τι κοινό έχει με τον Λουνζτη.

Ο Λονγκ κατέβασε με αξιοπιστία την μπάλα, πήρε πρωτοβουλίες στην επίθεση, δημιουργικά και εκτελεστικά, χωρίς να αφήσει την αρχική αστοχία να τον καταβάλει. Έπαιξε και τις άμυνες του...

Ο Λουκ επίσης για παίχτης 10 λεπτού είναι μια χαρά. Να δώσει λίγο ξύλο, να πάρει ριμπάουντ και να δώσει καμία ασίστ.

Όλη η ιστορία είναι να ανέβει ο Παπ και Θωμάς.

1
1 Εικόνα
Στηβ Κερ

 a1greece
Reactions: 562
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:54 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 25, 2024 10:36 pm

Coach Periklis έγραψε:
Πέμ Ιαν 25, 2024 10:27 pm
Χαίρομαι που χαίρεστε που η ομάδα είναι ομάδα του "παραλίγο " και είστε οκ με αυτό

Το ζηλεύω και σας χαίρομαι

Παραλίγο πρωταθλητές Ευρώπης, παραλίγο να το γυρίσεις με Ρεάλ , παραλίγο να νικήσεις Παναθηναϊκό, παραλίγο να είχες Μιροτιτς, παραλίγο να είχες Τζέιμς

Παραλίγο

Και συζητάμε για το επόμενο ΝΤΕΡΜΠΙ με Άλμπα

Αχ ρε παιδιά ....

Εγώ έχω το πρόβλημα, μην μου απαντήσετε καν , το ξέρω

Τέλος πάντων. Συμμερίζομαι το ποστ του prime7 ότι πάντα θα αγαπάμε θα στηρίζουμε και θα ακολουθούμε την ομάδα υπό οποιαδήποτε συνθήκες , θα εκτιμαμε όσους ματώνουν τη φανέλα και θα ενδιαφέρονται και θα εμπιστευόμαστε τον κοουτς

Αλλά αυτά τα υπομονή και trust the process δεν τα συμμερίζομαι 25 Ιανουαρίου. Να κάνουμε υπομονή για φέτος ; πότε φέτος ; τελειώνει η regular . Να κάνουμε για του χρόνου;; οκ να κάνουμε , μέσα

Προσωπικά δεν βλέπω κάποιο process . Το να είσαι μόνιμα στο παραλίγο μπορεί να σε φτάσει στο στόχο κάποια στιγμή αφού όλο το γυροφερνεις , μπορεί και όχι . Είμαι από τη φύση μου απαισιόδοξος και δεν το βλέπω . Εγώ δεν είδα κάτι σήμερα που θα με έκανε χαρούμενο πχ . Είδα μόνο παίκτες που προς τιμήν τους σκυλιασαν άσχημα και πάλεψαν . Εννοείται το εκτιμώ κι εγώ αυτό απεριόριστα

Τέλος , το ότι γκρινιάζω και διαφωνώ δε σημαίνει ότι θα πάω ξέρω γω γήπεδο και θα βρίζω την ομάδα . Κι εγώ για το χειροκρότημα και τα παλαμάκια στο Ολυμπιακός πάω . Να τους στηρίξω πάω . Όλοι τον Ολυμπιακό αγαπάμε
Εσυ είσαι αγαπησιάρης γκρινιάρης ,δεν μετράς…

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
georbap

senior
Reactions: 281
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2023 11:13 am
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 25, 2024 10:36 pm

Στηβ Κερ έγραψε:
Πέμ Ιαν 25, 2024 9:54 pm
Καλές οι αναλύσεις αλλα πέρα απο τις αστοχίες σε παίκτες η ομάδα έχει αν οχι τον κορυφαίο έναν απο τους κορυφαίους κοουτς της Ευρώπης .Αυτο που δεν έχει λόγω των προς θέσεων ,τραυματισμών ,κλπ ομοιογένεια και κυρίως ρυθμό .Γελαμε με τον Σικμα (προφανως θέλαμε καλύτερο)αλλα εστω αυτή την απόδοση να είχε χωρις τους τραυματισμούς .Αλυσιδα ειναι τα πράγματα .ΝΑΙ αστοχίες ΝΑΙ κατι ήθελες στα Γκαρντ αλλα τα πολλά μικρά σε απο συντόνισαν τόσο.Πηρες παίκτες γύρισε ο Σακ αλλα πρέπει να βρεις χρόνο και υγεία να ρολάρεις πάλι (που δεν έχεις).Πιθανοτατα να μη φτάσεις σε περσινά επίπεδα .Σο γουατ.Trust the coach ,trust the process .Με τις καλές στιγμές και τις κακές.ΜΟΝΟ αγάπη Γι αυτήν την ομάδα.
Μπράβο ρε φίλε, χαίρομαι να διαβάζω τέτοια post!!!

Έχουμε πει και ξανά πει για τα λάθη που έγιναν και γενικά για τις αστοχίες της σεζόν , όμως έχουμε ταυτόχρονα δώσει μικρότερο βάρος σε δεκάδες πολύ σημαντικές παραμέτρους που δυστυχώς στην συντριπτική τους πλειοψηφία έχουν πάρει αρνητική τροπή για την ομάδα.
Είναι αυτό που λέμε ότι πρέπει να σε θέλει και λίγο , αλλά στην προκειμένη δεν το πάει με τίποτα φέτος τον coach.

Η αλήθεια είναι ότι παρά την ομολογουμένως προβληματική εικόνα που έχει παρουσιάσει ως τώρα η ομάδα έχω πάντα την πεποίθηση ότι θα βρει τον δρόμο της και θα παραμένει ανταγωνιστική όσο έχει στον πάγκο τον Μπαρτζώκα , όπως όμως προείπα χρειάζεται και λίγο τύχη.
Στήριξη , σεβασμός , αγάπη γι αυτή τη ομάδα και όπου βγει.

4
4 Εικόνα
Στηβ Κερ

 a1greece
Reactions: 562
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:54 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 25, 2024 10:40 pm

AlexD έγραψε:
Πέμ Ιαν 25, 2024 10:01 pm
Εγώ θα γίνω κακός και θα πω ότι σας γλέντησε ο Σίκμα και η ομάδα συνολικά με το πόσο καλά σούταρε στο 2ο.

Ο Ναζ ήταν άστοχος, αλλά έδωσε κυκλοφορία και ενέργεια. Όντως ο Γουόκαπ ήταν το πρόβλημα στο τέλος νομίζω.

Ο Λαρε φάνηκε στο κοντινό στην φάση που χτύπησε ότι πονούσε αλλά δεν είπε κάτι και έπαιξε λίγο ακόμα. Ελπίζω να μην είναι σοβαρό.

Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος με το ότι δοκίμασε σχήματα και κατάφερε να το κάνει ντέρμπι ΚΑΙ να φρεσκάρει παίχτες, να δώσει χρόνο σε άλλους.

Σίκμα, Μακκισικ, Ναζ, Παπ πήραν ψυχολογία σήμερα.
Παπ συγκλονιστικός. Ίσως τα πήρε κιόλας.
Ο Ναζ θα το βρει το σουτ,το έχει το μόνο σίγουρο.Το θέμα ειναι να παίρνει χρόνο μέσω της καλής λειτουργίας του στην ομάδα οπως σήμερα.

1
1 Εικόνα
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 25, 2024 10:46 pm

Coach Periklis έγραψε:
Πέμ Ιαν 25, 2024 10:27 pm
Χαίρομαι που χαίρεστε που η ομάδα είναι ομάδα του "παραλίγο " και είστε οκ με αυτό

Το ζηλεύω και σας χαίρομαι

Παραλίγο πρωταθλητές Ευρώπης, παραλίγο να το γυρίσεις με Ρεάλ , παραλίγο να νικήσεις Παναθηναϊκό, παραλίγο να είχες Μιροτιτς, παραλίγο να είχες Τζέιμς

Παραλίγο

Και συζητάμε για το επόμενο ΝΤΕΡΜΠΙ με Άλμπα

Αχ ρε παιδιά ....

Εγώ έχω το πρόβλημα, μην μου απαντήσετε καν , το ξέρω

Τέλος πάντων. Συμμερίζομαι το ποστ του prime7 ότι πάντα θα αγαπάμε θα στηρίζουμε και θα ακολουθούμε την ομάδα υπό οποιαδήποτε συνθήκες , θα εκτιμαμε όσους ματώνουν τη φανέλα και θα ενδιαφέρονται και θα εμπιστευόμαστε τον κοουτς

Αλλά αυτά τα υπομονή και trust the process δεν τα συμμερίζομαι 25 Ιανουαρίου. Να κάνουμε υπομονή για φέτος ; πότε φέτος ; τελειώνει η regular . Να κάνουμε για του χρόνου;; οκ να κάνουμε , μέσα

Προσωπικά δεν βλέπω κάποιο process . Το να είσαι μόνιμα στο παραλίγο μπορεί να σε φτάσει στο στόχο κάποια στιγμή αφού όλο το γυροφερνεις , μπορεί και όχι . Είμαι από τη φύση μου απαισιόδοξος και δεν το βλέπω . Εγώ δεν είδα κάτι σήμερα που θα με έκανε χαρούμενο πχ . Είδα μόνο παίκτες που προς τιμήν τους σκυλιασαν άσχημα και πάλεψαν . Εννοείται το εκτιμώ κι εγώ αυτό απεριόριστα

Τέλος , το ότι γκρινιάζω και διαφωνώ δε σημαίνει ότι θα πάω ξέρω γω γήπεδο και θα βρίζω την ομάδα . Κι εγώ για το χειροκρότημα και τα παλαμάκια στο Ολυμπιακός πάω . Να τους στηρίξω πάω . Όλοι τον Ολυμπιακό αγαπάμε
Καλά όλα, αλλά το ντέρμπι με την Άλμπα γιατί το γράφεις με κεφαλαία; Φαντάζεσαι να μην τους είχαμε αρπάξει και τον Σίκμα;

:welcome:

Εντάξει διαφωνούμε το ξέρεις, αλλά και εσύ τώρα... το ότι χαιρόμαστε που παίξαμε το καλύτερο μπασκετ και πήγαμε Φ4 2 φορές συνεχόμενες, δεν σημαίνει ότι δεν μας πικραίνει το ότι χάσαμε την κούπα. Αλλά δεν είναι άσπρο-μαύρο. Δεν είναι δηλαδή 17 (άντε βγάλε και Αλμπα/Βιλερμπάν) ομάδες αποτυχημένες και 1 πετυχημένη κάθε σεζόν.

Το χάσαμε το ματσάκι στον τελικό, πρέπει πια να πάμε παρακάτω. Δεν κάνει καλό σε καμία ομάδα να της μένει η πίεση ενός χαμένου τελικού και να ξύνεται όλο το χρόνο με αυτό. Ξεκίνησε η χρονιά και είναι όλοι σε φάση: για φέτος περιμένω μίνιμουμ τελικό με νίκη στο σουτ, κανονικά το θέλω και εμφατικό όμως, όχι σαν πέρυσι που κόλλησε η ομάδα τα τελευταία δύο λεπτά. Και μόλις από διπλό στη Βαρκελώνη πήγαμε στο διπλό της Μπαρτσα στο ΣΕΦ στον 1ο γύρω έπεσε ο ουρανός στο κεφάλι, μπάσκετ με τον Γκάλη. Δεν θέλει πανικό όμως... τώρα για πίστη στο πλάνο εντάξει. Όπως νιώθει κανείς. :twisted:

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 860
Δημοσιεύσεις: 1542
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Ιαν 25, 2024 11:00 pm

Ο Πετρουσεφ γτ έπαιξε τόσο λίγο; Έχασα τίποτα;

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2056
Δημοσιεύσεις: 4718
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 25, 2024 11:01 pm

golitog7 έγραψε:
Πέμ Ιαν 25, 2024 11:00 pm
Ο Πετρουσεφ γτ έπαιξε τόσο λίγο; Έχασα τίποτα;
χανοταν στην αμυνα εφαγε κατι καντηλια και δεν τον ξαναβαλε μετα..Ελπιζω να μην εχει τραυματισμο.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Sharp Shooter

senior
Reactions: 415
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2018 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 25, 2024 11:03 pm

Δεν περίμενα στο τέλος του ημιχρόνου ότι θα φτάναμε να ψευτοδιεκδικούμε το παιχνίδι. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι χαλάρωσε αρκετά η Ρεάλ αλλά προς τιμήν μας κι εμείς δείξαμε εγωισμό.

Παρόλα αυτά οι προβληματισμοί μου παραμένουν. Όταν πλησιάζουν τα ματς στο τέλος, σφίγγουν οι άμυνες, αυξάνεται η πίεση και προφανώς δεν μπορούν να σφυριχτούν όλα, υπάρχει θέμα.
Έχουμε πάρει κανα δυο παιχνίδια κι εμείς στο τέλος, αλλά δυστυχώς δεν έχουμε ένα σημείο αναφοράς στα τελευταία λεπτά…

Καλές οι ανατροπές και οι δυσκολοκατάβλητες ομάδες αλλά έχω βαρεθεί να κάνουμε comeback και να μην μπορούμε να τα ολοκληρώσουμε. Όλα αυτά είναι κακοί οιωνοί για μονά play-in ματς ή play offs.

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να κάνουμε μερικά σημαντικά διπλά σε Μπαγερν, Βαλενθια κι ένα από τα δυο στο Βελιγράδι ώστε να μείνουμε στο κυνήγι της 6άδας μέχρι τέλους. Αν έπρεπε πάντως να προβλέψω τη φετινή πορεία, θα έλεγα πως κάπως έτσι θα συνεχίσει η ομάδα με ρεκόρ μεταξύ 50-60%. Κι έναν ηρωικό αποκλεισμό είτε στο μονό ματς ειτε σε σειρά με καμιά Ρεάλ.

1
1 Εικόνα
“Maybe now you could say I didn't play a second, but in five years, you guys are going to forget. In ten years I'll still be a champion. In 20 years I'll tell my kids I probably started, and in 30 years I'll probably tell them I got the MVP.”
Dedalos

 euroleague
Reactions: 615
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 6:11 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Ιαν 25, 2024 11:06 pm

Η ομάδα με παίκτες με καλό χειρισμό έχει καλύτερη κυκλοφορία και συνεπώς πιο αποτελεσματική επίθεση
Χαίρομαι που ο Λονγκ έδειξε ότι μπορουμε να περιμένουμε πράγματα από αυτον.( Είχαν αρχίσει να με ζώνουν τα φίδια)
Η ομάδα πρέπει οπωσδήποτε να έχει στην πεντάδα 2 καλούς χειριστές ανά πάσα στιγμή. Πραγματικά καλοί χειριστές είναι ο γκος κι ο λογκ. Καλουτσικοι ο Θωμάς, ο Σάκης κι ο λαρε.
Ο κάναν είναι προβλημα γιατί μόνο σουτάρει κι αυτό συνήθως μετά από δημιουργία της ομάδας. Θα τον έβαζα μόνο σε σχήμα με 3 γκαρ, αν κι έτσι κονταινουμε πολύ.
Ο Παπ βοήθησε την ομάδα γιατί και η ομάδα τον βοήθησε. Δεν είναι δυνατόν να περιμένουμε από τον Παπ να παίρνει τρίποντα μετά από τριπλά η να κατεβάζει μπάλα υπό πίεση. Χρειάζεται δίπλα του και τα 2 γκαρ να έχουν καλό χειρισμό.
Τον σικμα δεν τον κατηγορούσε κανείς για έλλειψη προσπαθειας ,αλλά για έλλειψη αποτελέσματος. Φιλότιμος αλλά ανεπαρκής.
Με πιο σωστή διαχείριση του ρόστερ, ένα καλό αμερικανό ψηλό κι επιστροφή φαλ μπορεί ίσως η ομάδα να μπει έστω κι οριακά στους 10.
Αυτή τη στιγμή πάντως είμαστε εκτός. Με αλμπε, Μπάγερν κι Βαλένθια παίζεται η ευρωπαϊκή μας χρόνια. Θέλουμε χωρίς συζήτηση 3/3

0
tokalytero3d

senior
Reactions: 197
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 17, 2022 8:04 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 26, 2024 12:00 am

Παιδια απο τον ολυμπιακο λειπει ο παικτης που θα δωσουν την μπαλα φανηκε και σημερα στο μειον 3 απο μια επικη ανατροπη και δεν ειχαν σε ποιον να δωσουν την μπαλα.
Αν υπηρχε σημερα ο σπανουλης η ακομα και οι βεζενκοφ σλουκας θα χε κερδισει ο ολυμπιακος.
Μονο ο κανααν η ο λαρεντζακγς θα μπορουσαν αυτη τη στιγμη (σε καποιο βαθμο οκ) απο το ροστερ να εχουν αυτον τον ρολο αλλά πολυ σπανια ειναι μεσα στα τελευταια λεπτα .
Μακισικ γκος γουοκαπ με τιποτα

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5274
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 26, 2024 6:39 am

Φέτος χαίρομαι πραγματικά να βλέπω την Ρεάλ, η απλότητα ώρες ώρες στις συνεργασίες της και στον τρόπο που βρίσκει διαδρόμο προς το καλάθι είναι σχεδόν πρωτόγνωρα και αυτό μαζί με την ατομικές φάσεις που μπορούν να βγάλουν οι παίκτες της. Δεν νομίζω ότι θα μπορούσε η Ρεάλ πάντως να χάσει το παιχνίδι χτες αλλά ο Ολυμπιακός απέδειξε για άλλη μια φορά ότι καμία ομάδα δεν μπορεί να τον κερδίσει εύκολα.
Εμένα και ο Μήτρου Λονγκ μ' άρεσε ως τρίτος χειριστής, δεν είναι ο νέος Παπαλουκάς ή Διαμαντίδης αλλά μπορεί να παίξει άμυνα, να κατεβάσει, να συνεργαστεί με τους ψηλούς, να σκοράρει, να δώσει ασσίστ, δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Λούντζη που όλα αυτά τα χρόνια δεν έχει δώσει ποτέ πάνω από 3 αασίστ στην Ευρωλίγκα.
Τώρα θέλουμε 2/3 νίκες κατ' ελάχιστον, 3/3 νίκες ιδανικά και θα είμαστε σε καλή θέση με την επανέναρξη της Ευρωλίγκα.

2
2 Εικόνα
AlexD

 nba
Reactions: 1449
Δημοσιεύσεις: 2569
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 26, 2024 7:19 am

Πραγματικά, η Ρεαλ είναι απόλαυση να την βλέπεις όσο και να την συχαίνομαι σαν οργανισμό δεν μπορώ να μην το παραδεχτώ.

Και έχει τρελή άνεση, απίστευτη αυτοπεποίθηση. Αυτός ο Καμπάτσο χτες καυλάντιζε συνέχεια όποιον έβρισκε μπροστά του, συμπαίκτες και αντιπάλους.. και στα διαλείμματα, στο χαλαρό έπαιζε μπασκεταρα με χαμόγελο.

Είναι σε άλλη κατηγορία η Ρεαλ αυτήν την στιγμή σε σχέση με τους υπόλοιπους.

Λογικό, κρατάει προπονητές και παίχτες για χρόνια, έχει Ισπανούς παιχταράδες και το μεγαλύτερο μπάτζετ. Καμπάτσο/Ταβάρες/Κοζερ/Ντεκ έχουν 6-7 χρόνια στην ομάδα, Γιαμπουσελε/Ποριερ/Αλμπαλντε 3 και Χεζονια/Μούσα 2. Σερχι/Γιούλ/Ρούντι μια ζωή.

Αν τους κλείσεις τα μάτια και τους βάλεις στο γήπεδο, θα βρεθούν.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
karamelitsa

 a1greece
Reactions: 211
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 18, 2023 8:58 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένος παίκτης: Ζιοβάνι
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Ιαν 26, 2024 7:49 am

Πάντως με τους Ισπανούς φέτος είμαστε 0-7, ενώ πέρυσι τελειώσαμε την κανονική περίοδο με 7-1 σε νικες. Αυτή είναι και η σημαντική διαφορά μας με πέρυσι, ας ελπίσουμε τουλάχιστον έτσι για το γαμωτο να πάρουμε την νίκη στην Βαλνεθια και να κάνουμε το σκορ 1-7.

Τιμια χοντρικα η προσπάθεια της ομάδας εχτές, αλλά για να είμαστε και ρεαλιστές δεν έβλεπα πως θα κερδίζαμε την Ρεάλ, ακόμα και όταν πλησιάζαμε ήξερες ότι καπως θα πατήσουν γκάζι και θα κερδίσουν.

Σε κάθε περίπτωση συνεχίζουμε, έχουμε δοσβολοεβδομαδα την επόμενη και 2 ματς που είναι όχι μόνο must win αλλά ματς επιβίωσης. Ας ελπίσουμε να έρθει άμεσα και ο νέος παίκτης για να έχουμε ένα επιπλέον κορμί στο 4-5, καθώς ο Πετρουσεφ εχτές ήταν δυστυχώς σε άλλο γήπεδο και δεν ξέρω αν μπορεί να ξανακάνει τέτοια εμφάνιση ο Σικμα όπως εχτές.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”