Euroleague Round 18, Olympiacos vs Armani

Συντονιστής: Captains

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1827
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιαν 03, 2024 9:56 pm

tsoureki έγραψε:
Τετ Ιαν 03, 2024 9:43 pm
lefpan έγραψε:
Τετ Ιαν 03, 2024 9:36 pm

Δυστυχώς, ο κάθε αποτυχημένος στη δουλειά του νομίζει πως είναι ο άψογος προπονητής (του καναπέ).
Σε ποιά δουλειά απέτυχε ποιός?
Αμέσως:

1. Ο μηχανικός αυτοκινήτων στη γειτονιά μου, που δεν πατάει πελάτης από την ασχετοσύνη του, από το πρωί μέχρι το βράδυ βρίζει τον Μπαρτζώκα για τα παλτά που πήρε και για τους ύπνους που ρίχνει στον πάγκο.

2. Ο φούρναρης της γειτονιάς μου, που μονίμως καίει τις φραντζόλες, εντούτοις έχει άποψη για όλα (μεταξύ των οποίων και για τον μπασκετικό Ολυμπιακό, και είναι σάμπως ν' ακούω τον Δαίδαλο).

3. Παιδικός μου φίλος, γιατρός, που δεν θα τον εμπιστευόμουνα με τίποτα ξέροντας πώς πήρε το πτυχίο του από την Ρουμανία, κάθε φορά παραπονιέται για τις αλλαγές και το ροτέισον (αυτά τα ξέρει) του Μπαρτζώκα.

Ίσως κι εδώ μέσα να παίζει κάτι ανάλογο, δεν ξέρω...

3
3 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Στηβ Κερ

 a1greece
Reactions: 562
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:54 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 03, 2024 10:01 pm

Παιδιά οι προπονητές κάνουν επιλογες.το ίδιο όμως και στις άλλες ομάδες.εμεις τις κρίνουμε μετά και κυρίως χωρις καμία ευθύνη.κανεις οτι καλύτερο με μια λογική ,ενα γλιστρήμα ,ενα λάθος ,μαζεμένοι τραυματισμοί ακόμα κ μια ….ακραια απόφαση ενός αντιπάλου μπορει να σε στείλει στα….καγκελα.γι αυτο πιστεύω οποία κριτική πρέπει να ειναι γενικά λιγότερη απόλυτη και…θυμωμένη.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1827
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιαν 03, 2024 10:18 pm

Για να φέρω ένα παράδειγμα:

Καταλαβαίνω και συμμερίζομαι ένα σχόλιο που θα έλεγε:
"Δεν μπορώ να καταλάβω τη σκοπιμότητα της απόκτησης του Σίκμα, και επίσης βλέποντάς τον θεωρώ ότι δεν είναι αυτό που χρειαζόταν η ομάδα. Όμως, τον πήραμε, του κάναμε συμβόλαιο, επομένως θα περιμένουμε να δούμε πώς θα τον διαχειριστεί ο κόουτς. Μπορεί να βγει, μπορεί και να μη βγει. Αναγκαστικά θα πάμε με αυτόν".

Αλλά δεν συμμερίζομαι καθόλου ένα σχόλιο που θα έλεγε:
"Ο ατάλαντος αργοκουρούτας προγραμματιστής να ξεκουμπιστεί να φύγει και, αν δεν κοιμάται ο Μπαρτζώκας, να πάρει κι αυτόν μαζί του, και να μην ξεχάσουν και τον ανύπαρκτο Μπραζντέικις και τους παλαίμαχους Παπανικολάου και Μιλού".

5
5 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2056
Δημοσιεύσεις: 4718
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 03, 2024 11:06 pm

ο σικμα ηταν λαθος επιλογη εξαρχης φαινοταν..διορθωθηκε το λαθος με τον πετρουσεφ παμε παρακατω.

ο μπραζ ηρθε σαν λυση απελπισιας μιας και ουτε ο ναν μας εκατσε ουτε ο τζειμς ,καταλαβαν οτι ο μακισικ εχει μεγαλη ζημια και οτι ο παπ ειναι με εξετασεις στα κοκκινα και πηρανε το πρωτο 3ρι που βρηκαν διαθεσιμο..Δεν ηταν οτι ειχαμε πολλες επιλογες οπως στα 4ρια πχ.
Πιστευει κανενας οτι θα παιρναμε τον ναν ενω τον ηθελε και ο παο?Με το τετοιο στο χερι θα μεναμε..

Να σημειωθει παντως οτι ειναι παικτης με καλη προοπτικη..και ο κανααν δεν βλεποταν περσι και βλεπουμε ολοι τι κανει φετος..Σιγουρα δαπανηθηκαν τα διπλα λεφτα αποτι αξιζει ο παικτης..αν ισχυουν βεβαια γιατι και για τον σικμα λενε 800χιλ που γελανε οι πετρες..η ζαλγκιρης εψαχνε διακαως να τον ξεφορτωθει και εμεις δεν συνηθιζουμε να πεταμε 500ρικα για ρητρες..
Επισης για τον μητρου δεν ζητησαν λεφτα ..

0
XamenaF4_the_return

 junior
Reactions: 112
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 14, 2023 6:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Sokratis Kokkalis
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Ιαν 04, 2024 12:18 am

lefpan έγραψε:
Τετ Ιαν 03, 2024 9:56 pm
tsoureki έγραψε:
Τετ Ιαν 03, 2024 9:43 pm


Σε ποιά δουλειά απέτυχε ποιός?
Αμέσως:

1. Ο μηχανικός αυτοκινήτων στη γειτονιά μου, που δεν πατάει πελάτης από την ασχετοσύνη του, από το πρωί μέχρι το βράδυ βρίζει τον Μπαρτζώκα για τα παλτά που πήρε και για τους ύπνους που ρίχνει στον πάγκο.

2. Ο φούρναρης της γειτονιάς μου, που μονίμως καίει τις φραντζόλες, εντούτοις έχει άποψη για όλα (μεταξύ των οποίων και για τον μπασκετικό Ολυμπιακό, και είναι σάμπως ν' ακούω τον Δαίδαλο).

3. Παιδικός μου φίλος, γιατρός, που δεν θα τον εμπιστευόμουνα με τίποτα ξέροντας πώς πήρε το πτυχίο του από την Ρουμανία, κάθε φορά παραπονιέται για τις αλλαγές και το ροτέισον (αυτά τα ξέρει) του Μπαρτζώκα.

Ίσως κι εδώ μέσα να παίζει κάτι ανάλογο, δεν ξέρω...
Τι θα γινει με αυτον. ΟΠΟΤΕ γραφει
ειτε θα γραφει ασυνδετα πραγματα ειτε θα επιτειθετε σε καποιον χρηστη.
Εδω εμμεσως λεει "αποτυχημενους"


Αλλιως ειναι να πω αχρηστο ενα παιχτη (ΠΧ αυτον που στις συνεντευξεις ελεγε μπραβο στον ευατο του)
και αλλιως ειναι να προσβαλλω συμφορουμιτη.

Βασικο πραγμα σε ενα φορουμ ειναι τα μελη να μην αλληλοπροσβαλλονται.

Ενας αυτος και ενας ο αλλος ο Hacker something δεν θυμαμαι πως το εχει ακριβως.
Παιζει να ειναι οι μονοι εριστικοι χρηστες που εχω δει εδω μεσα
ΗΜΑΡΤΟΝ

0
Mickey Mantle? You think Mickey Mantle cares if you live or die?
You think Mickey Mantle cares if
your father lives or dies? Mantle
makes a hundred thousand dollars
a year.

A bronx tale
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5273
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 04, 2024 6:28 am

Καλημέρα παιδιά, παραδόξως δίκιο έχετε όλοι.
Είναι γεγονός ότι κάποια σχόλια ξεφεύγουν από τα όρια της κριτικής και αντανακλούν τις δικές μας ιδεοληψίες, είναι όμως και γεγονός ότι δεν είναι η λύση να αρχίσουμε να κριτικάρουμε ο ένας τον άλλο ούτε να σταματήσουμε να γράφουμε τις απόψεις μας και δεν είναι εφικτό και να διαγράφουμε οι διαχειριστές όποιο σχόλιο δεν μας αρέσει. Την λύση θα την φέρει ο καθένας από εμάς αν ασχολείται να εκθέτει τα δικά του επιχειρήματα, απόψεις και να αντικρούει ή να αγνοεί αν δεν θέλει τις απόψεις των άλλων.
Παρακαλω να το λήξουμε εδώ χωρίς προσβολές και να συνεχίσουμε την μπασκετική κουβέντα.

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”