Euroleague Round 16, Villeurbanne vs Olympiacos

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1978
Δημοσιεύσεις: 5339
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 21, 2023 10:32 am

Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 20:45
Νομίζω αυτήν την φορά τα κατάφερα με τις ώρες @N.I.2022 :P

Ο Ολυμπιακός ταξιδεύει στην Γαλλία για την δεύτερη αγωνιστική της εβδομάδας και δεν θέλει ούτε να σκέφτεται το ενδεχόμενο να χάσει. Η Βιλερμπάν έχει μόνο 2 νίκες έως τώρα, ο Ολυμπιακός δεν έχει απουσίες, περιμένει τον Γκος καλύτερο και εκτελεστικά, τον Πετρούσεφ να προσαρμόζεται ακόμα καλύτερα, ελπίζουμε να σουτάρουν με καλύτερα ποσοστά από....μένα και αν ερχόταν και μια εύκολη μη ψυχοβγαλτική νίκη θα ήταν καλό για την ηρεμία της ομάδας.
Σχόλια για τον αγώνα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Sokos

 euroleague
Reactions: 270
Δημοσιεύσεις: 1219
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 26, 2008 2:24 am
Αγαπημένος παίκτης: Vince Carter
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 21, 2023 9:34 pm

Το μεγαλύτερο «πρέπει» της σεζόν ως τώρα. Παίζουμε με τους τελευταίους, με μια από τις χειρότερες άμυνες της διοργάνωσης, μετά από σερί κακών εμφανίσεων και αποτελεσμάτων, ενώ καταλαβαίνω θα λείπει και ο καλύτερος τους παίκτης (DeColo). Αν χάσουμε και αυτό το ματς ας το κλείσουμε το μαγαζί να αρχίσουμε το πλέξιμο.

Ακόμα και η δική μας πολύ δυσλειτουργική επίθεση πιστεύω θα βρει λύσεις απέναντι στους Γάλλους. Αμυντικά περιμένω μία από τα ίδια.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 858
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 21, 2023 10:43 pm

τι σχόλια να κάνουμε εμείς οι καψεροί οι οπαδοί ;

Αν δεν μπορείς να κερδίσεις και αυτούς.........

προσωπικά δεν θα το δω καν , είμαι σταθερά απογοητευμένος από τον μπασκετικό Ολυμπιακό απ την 21 Μαιου . Κάποια στιγμή γίνεται μαζοχισμός αυτό, εγώ φταίω

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
lukadoncic

 junior
Reactions: 53
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 07, 2023 1:21 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης,Curry
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 21, 2023 10:57 pm

χωρίς να θέλω να είμαι δυσάρεστος, η όλη τριγύρω ατμόσφαιρα δείχνει ήττα αλα νταρουσάφακα όπως το 2018-2019(και τότε τελευταία)…είναι στο dna μας να εμφανιζόμαστε μπλαζέ εκεί που δεν πρέπει, ενώ πρόκειται για έδρα που έχουμε αρνητική παράδοση..δεν θα σκάσουμε κιόλας, έτσι όπως μας έχουν καταντήσει φέτος..

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lukadoncic την Πέμ Δεκ 21, 2023 11:05 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Been there, done that !!
HackerBaby

 euroleague
Reactions: 478
Δημοσιεύσεις: 1014
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Δεκ 21, 2023 11:01 pm

Ματς παγιδα , που το φοβαμαι πολυ για τον ολυμπιακο . Καλυτερα να επαιζε σε μια εδρα που δεν θα υπηρχε το "πρεπει" την παρουσα στιγμη . Πιο ευκολα θα κερδιζε θεωρω

0
TakeshyKurosawa1

 euroleague
Reactions: 482
Δημοσιεύσεις: 1706
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 10:13 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Vasilis Spanoulis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Δεκ 22, 2023 7:48 am

Θα το πάρουμε αυτό το ματς. Γιατί πολύ απλά δεν έχουν παίχτες! Ομάδα που μπορείς να την πάρεις και μόνο με άμυνα!

0
Άβαταρ μέλους
kite26

 a1greece
Reactions: 163
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 5:28 pm
Τοποθεσία: Volos
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Jokic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 22, 2023 8:24 am

Θα καθίσω να το δω εννοείται, αλλά από και πέρα όπως είπε κάποιος φίλος αν δεν μπορείς να κερδίσεις ούτε αυτούς, άστο καλύτερα.
.......
Σε περίπτωση που χειροτερέψουν τα πράγματα και τελειώσει άδοξα η χρονιά, που αυτή τη στιγμή βάσει εικόνας είναι πολύ πιθανόν, το καλοκαίρι χρειάζεται και από τον κόουτς και από τη διοίκηση να παρθούν κρισιμότατες αποφάσεις που θα καθορίσουν το μέλλον του τμήματος. Άλλες λογικές και άλλες πιο σκληρές. Λυπάμαι, αλλά μόνο αν αντιμετωπίζεις την καθαρή αλήθεια προχωράς.

0
AlexD

 nba
Reactions: 1451
Δημοσιεύσεις: 2572
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 22, 2023 8:49 am

Δεν υπάρχει εύκολο ματς στην φάση που είμαστε και η Βιλερμπάν θέλει επιτέλους νίκη και έτσι όπως είμαστε θα το πιστεύει κιόλας.

Αν θέλουμε να το πάρουμε το ματσάκι, πρέπει να τους κόψουμε τον αέρα από το 1'.
Αλλιώς, κλειστό ματς σε ρυθμούς Μπέλα Τσάο και τον Ποτσεκο να δίνει πόνο, ωραίο θέαμα θα ναι αλλά επικίνδυνο για μας.

Θα πόνταρα σε ματσάρα Πίτερς που έχει κρατήσει κάβα μερικά σουτ από την Τρίτη και Γκος που ή σε αυτό ή με την Άλμπα θα τα βάλει :shot:

Περιμένω να δω επίσης πως θα είναι ο Κανααν.

0
Άβαταρ μέλους
Sokos

 euroleague
Reactions: 270
Δημοσιεύσεις: 1219
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 26, 2008 2:24 am
Αγαπημένος παίκτης: Vince Carter
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 22, 2023 10:10 am

Αν στο τέλος είναι κλειστό το ματς πιστεύω θα το χάσουμε. Δεν εμπνέουμε καμία μα καμία εμπιστοσύνη. Πρέπει να έχουμε διαφορά ασφαλείας στα τελευταία λεπτά που κλασικά θα έχουμε και παντελώς ακίνδυνη επιθετικά πεντάδα στο γήπεδο.

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 614
Δημοσιεύσεις: 1354
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 22, 2023 10:41 am

οχι μονο χρειαζομαστε τη νικη αλλα πρεπει να ειναι και εμφατικη ...οχι οτι θα ειναι κανενα κατορθωμα να νικησεις τους τελευταιους αλλα πρεπει να κανουμε επιτελους ενα μεγαλο μπαμ και να ανεβουμε ψυχολογικα. καλες οι νικες στον ποντο οταν ερχονται αλλα τα συνεχη ψυχοβγαλτικα ματς σε σκοτωνουν οσο και mentally tough να εισαι

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 568
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Δεκ 22, 2023 10:50 am

fotis vlachopoulos έγραψε:
Παρ Δεκ 22, 2023 10:41 am
οχι μονο χρειαζομαστε τη νικη αλλα πρεπει να ειναι και εμφατικη ...οχι οτι θα ειναι κανενα κατορθωμα να νικησεις τους τελευταιους αλλα πρεπει να κανουμε επιτελους ενα μεγαλο μπαμ και να ανεβουμε ψυχολογικα. καλες οι νικες στον ποντο οταν ερχονται αλλα τα συνεχη ψυχοβγαλτικα ματς σε σκοτωνουν οσο και mentally tough να εισαι
Σήμερα χρειάζεται μια εμφατική νίκη!!! Θα κάνει καλό στην ομάδα !!!

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2140
Δημοσιεύσεις: 4816
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 22, 2023 4:26 pm

δεν επρεπε να το συζηταμε καν αν θα κερδισουμε κανονικα..αλλα ετσι που εχει παει φετος ολα να τα περιμενουμε..η βιλερμπαν δεν εχει καν νικη στην εδρα της να πουμε..

ετσι οπως ηρθε η ηττα στην μπολονια και εγω δεν εχω ορεξη να δω το ματς..μονο πως θα τα παει ο πετρουσεφ μου κινει το ενδιαφερον και γιαυτο θα το βαλω.

0
AlexD

 nba
Reactions: 1451
Δημοσιεύσεις: 2572
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 22, 2023 5:11 pm

Αφού λέμε γιατί θα το δούμε:

Με ενδιαφέρει και εμένα να δω πως θα τα πάει ο Πετρούσεφ. Αυτά τα δύο ματς είναι ίσως καλή ευκαιρία να μπει πιο ομαλά, μαζί με την Α1.
Με ενδιαφέρει να δω πως θα μπει ο Κανααν εκτελεστικά, αν θα είναι αποφασισμένος ή αν έχει σπάσει λίγο ψυχολογικά όπως μου δείχνει τελευταία.
Το ίδιο με τον Πίτερς που το μυαλό του λογικά είναι ακόμα στην Αθήνα κατά τα άλλα.
Ο Γκος, αν θα είναι καλύτερος και πως θα το διαχειριστεί εκτελεστικά.
Το ίδιο και για Μπραζντέικις. Αν του δώσει χρόνο και δεν του βγει με Βιλερμπάν και Άλμπα, πάει αρκετά πίσω το πρότζεκτ.

0
Άβαταρ μέλους
nikosvip

 euroleague
Reactions: 147
Δημοσιεύσεις: 1395
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2008 8:33 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 22, 2023 5:20 pm

Περιμένω αντίδραση και ανετη νίκη σήμερα.

Δε παίζει και ο Ντε κολο, οπότε δε δίνω καμία ελπίδα στη Βιλερμπαν.

0
XamenaF4_the_return

 junior
Reactions: 118
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 14, 2023 6:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Sokratis Kokkalis
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Δεκ 22, 2023 7:02 pm

AlexD έγραψε:
Παρ Δεκ 22, 2023 5:11 pm
Αφού λέμε γιατί θα το δούμε:

Με ενδιαφέρει και εμένα να δω πως θα τα πάει ο Πετρούσεφ. Αυτά τα δύο ματς είναι ίσως καλή ευκαιρία να μπει πιο ομαλά, μαζί με την Α1.
Με ενδιαφέρει να δω πως θα μπει ο Κανααν εκτελεστικά, αν θα είναι αποφασισμένος ή αν έχει σπάσει λίγο ψυχολογικά όπως μου δείχνει τελευταία.
Το ίδιο με τον Πίτερς που το μυαλό του λογικά είναι ακόμα στην Αθήνα κατά τα άλλα.
Ο Γκος, αν θα είναι καλύτερος και πως θα το διαχειριστεί εκτελεστικά.
Το ίδιο και για Μπραζντέικις. Αν του δώσει χρόνο και δεν του βγει με Βιλερμπάν και Άλμπα, πάει αρκετά πίσω το πρότζεκτ.
Ολοι αυτοι που αναφερεις κομπλε ειναι.
Χημεια/Connection-Συστηματα πρεπει να βρουν.


Λοιπον εκανα τα ποστακια μου, παω για υπνο γιατι το βραδυ εχει εξοδο.

0
Mickey Mantle? You think Mickey Mantle cares if you live or die?
You think Mickey Mantle cares if
your father lives or dies? Mantle
makes a hundred thousand dollars
a year.

A bronx tale
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”