Ολυμπιακός - Αγωνιστικά 2023-2024 (Α1 ΕΣΑΚΕ, Κύπελλο, Φιλικά, Toυρνουά)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 898
Δημοσιεύσεις: 1581
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μαρ 09, 2024 4:22 pm

Γκος Γουοκαπ είναι εκτός σήμερα; Ανειλημμένες υποχρεώσεις δε μ επιτρέπουν να δω το ντέρμπι.

0
AlexD

 nba
Reactions: 1451
Δημοσιεύσεις: 2572
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 09, 2024 4:26 pm

golitog7 έγραψε:
Σάβ Μαρ 09, 2024 4:22 pm
Γκος Γουοκαπ είναι εκτός σήμερα; Ανειλημμένες υποχρεώσεις δε μ επιτρέπουν να δω το ντέρμπι.
Χαχαχα ναι έμειναν εκτός. Και ο Λαρε. Ελπίζουμε να είναι όλοι καλά στο επόμενο ντέρμπι.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2140
Δημοσιεύσεις: 4816
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 09, 2024 4:45 pm

ειπαν για γκος αν θα παιξει με παο?

0
AlexD

 nba
Reactions: 1451
Δημοσιεύσεις: 2572
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 09, 2024 4:52 pm

Ένα αυτοκαλάθι το χουμε κάνει σύστημα σε κάθε ματς Α1.

Δεν έχουν πει ακόμα κάτι για Γκος. Μόνο για Λαρε έχουν πει ότι μπαίνει στις προπονήσεις σίγουρα οπότε θα μπορεί να παίξει. Οι Γουόκαπ/Γκος παραμένουν ερωτηματικό.

Λογικά θα ανοίξει το ψυγείο που λέει και ο Στιβ το βράδυ πριν να δει τι έχει μέσα.

1
1 Εικόνα
Dedalos

 euroleague
Reactions: 615
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 6:11 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μαρ 09, 2024 5:14 pm

AlexD έγραψε:
Σάβ Μαρ 09, 2024 4:01 pm
Conan1982 έγραψε:
Σάβ Μαρ 09, 2024 3:57 pm


Ποια ήταν η πεντάδα;
Λούντζης, Μακκισικ, Πίτερς, Πετρουσεφ, Ράιτ.

Η 5αδα του Dedalos δηλαδή δοκιμάστηκε. Πρώτο δείγμα ψιλό κουβά :D
Έβγαλα εγώ ποτέ 5αδα με τον Πίτερς στο 3 και χωρίς χειριστή; Αντίθετα, το έγραψα πρόσφατα, θέλω τον Πίτερς στο 3 , με δύο προϋποθέσεις α) να παίζει κι ο αντίπαλος με βαρύ 3αρι β) στα γκαρ μας να έχουμε 2 καλούς χειριστές.
Είναι δεύτερη φορά πάντως, συνεχόμενα, που δοκιμάζει τον Πίτερς στο 3. Άρα το σκέφτεται.

1
1 Εικόνα
XamenaF4_the_return

 junior
Reactions: 118
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 14, 2023 6:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Sokratis Kokkalis
Προειδοποιήσεις: 2

Σάβ Μαρ 09, 2024 8:38 pm

Μηπως οι παιχτες οταν παιζουν Α1 ειτε παιξουν 10 λεπτα ειτε 50 ΔΕΝ καταπονουνται καθολου λογω της χαμηλης εντασης;
Αν ναι τοτε παω πασσο
Αν οχι τοτε οι Πανανικολαου Πιτερς επρεπε να παιξουν 10 λεπτα λιγοτερο απο τι επαιξαν.
Ασε τον Λουτζη μεσα 20 λεπτα δεν θα παθεις κατι με το Λαυριο παιζεις.

Στο επομενο παιχνιδι ποιοι γυρνανε;
Ο μπουζουξης ποτε επιστρεφει? :D Νομιζω περασε μηνας(?)

0
Mickey Mantle? You think Mickey Mantle cares if you live or die?
You think Mickey Mantle cares if
your father lives or dies? Mantle
makes a hundred thousand dollars
a year.

A bronx tale
Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1569
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 10, 2024 10:38 am

Ωραίο στοιχείο από το χθεσινό αγώνα με το Λαύριο οι 9 ασσίστ του Μήτρου Λονγκ. Έχασε κάποια σουτ υπό καλές προϋποθέσεις αλλά γενικά είχε θετική εικόνα.

Πρέπει να επενδύσει χρόνο συμμετοχής ο coach στο Μήτρου Λονγκ γιατί όσο βελτιώνετε αυτόματα σημαίνει και μεγαλύτερος χρόνος ξεκούρασης στον Γουόκαπ με ότι αυτό συνεπάγεται. Φυσικά το Ελληνικό διαβατήριο του τον κάνει απαραίτητο για τη ομάδα.

Ένας ρόλος 3ος άσσος στην Ευρωλίγκα και 2ος στην Α1 θα του ταίριαζε απόλυτα. Ξεκουράζοντας κάθε βδομάδα ένας από τους δυο άσσους που θα παίζουν περισσότερο στην Ευρωλίγκα.

Από την άλλη ο Λούντζης πάλι άχρωμος και άοσμος αφήνοντας άλλη μια ευκαιρία να πάει χαμένη.

Αν και δε μου αρέσει να μιλάω για μεταγραφές ενώ η σεζόν τρέχει αλλά πως θα σας φαινόταν αντικατάσταση Λούντζη με τον έτερο αδερφό Μήτρου Λονγκ που παίζει φέτος στο Περιστέρι;

0
AlexD

 nba
Reactions: 1451
Δημοσιεύσεις: 2572
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 10, 2024 11:38 am

Ilias7 έγραψε:
Κυρ Μαρ 10, 2024 10:38 am
Ωραίο στοιχείο από το χθεσινό αγώνα με το Λαύριο οι 9 ασσίστ του Μήτρου Λονγκ. Έχασε κάποια σουτ υπό καλές προϋποθέσεις αλλά γενικά είχε θετική εικόνα.

Πρέπει να επενδύσει χρόνο συμμετοχής ο coach στο Μήτρου Λονγκ γιατί όσο βελτιώνετε αυτόματα σημαίνει και μεγαλύτερος χρόνος ξεκούρασης στον Γουόκαπ με ότι αυτό συνεπάγεται. Φυσικά το Ελληνικό διαβατήριο του τον κάνει απαραίτητο για τη ομάδα.

Ένας ρόλος 3ος άσσος στην Ευρωλίγκα και 2ος στην Α1 θα του ταίριαζε απόλυτα. Ξεκουράζοντας κάθε βδομάδα ένας από τους δυο άσσους που θα παίζουν περισσότερο στην Ευρωλίγκα.

Από την άλλη ο Λούντζης πάλι άχρωμος και άοσμος αφήνοντας άλλη μια ευκαιρία να πάει χαμένη.

Αν και δε μου αρέσει να μιλάω για μεταγραφές ενώ η σεζόν τρέχει αλλά πως θα σας φαινόταν αντικατάσταση Λούντζη με τον έτερο αδερφό Μήτρου Λονγκ που παίζει φέτος στο Περιστέρι;
Δεν είμαι τόσο σίγουρος αν θέλουμε όντως και Λούντζη ή αντικαταστάτη του. Ενδεχομένως και να μείνει απλώς κενή αυτή η θέση.

Γουόκαπ, Γκος, Ναζ
Κανααν ή άλλον, Μακκισικ, Λαρε
Παπ, Μπραζντέικις ή άλλον
Πίτερς, Πετρουσεφ
Μιλου, Φαλ, Ράιτ

Είναι ήδη 13 παίχτες. Θα μπορούσε εκεί αντί για Λούντζη να κρατήσει έναν πιτσιρικά που απλώς υπολογίζει για κάποια ματς Α1 και σιγά σιγά να βελτιώνεται έτσι ώστε να υπάρχει και μια προοπτική για το μέλλον.

Αν υπάρχει ένας κανονικός έτοιμος παίχτης που μπορεί να κρατήσει μια τέτοια θέση χωρίς να γκρινιάξει είναι ο Λούντζης πάντως.

1
1 Εικόνα
Dedalos

 euroleague
Reactions: 615
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 6:11 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Μαρ 10, 2024 4:30 pm

AlexD έγραψε:
Κυρ Μαρ 10, 2024 11:38 am
Ilias7 έγραψε:
Κυρ Μαρ 10, 2024 10:38 am
Ωραίο στοιχείο από το χθεσινό αγώνα με το Λαύριο οι 9 ασσίστ του Μήτρου Λονγκ. Έχασε κάποια σουτ υπό καλές προϋποθέσεις αλλά γενικά είχε θετική εικόνα.

Πρέπει να επενδύσει χρόνο συμμετοχής ο coach στο Μήτρου Λονγκ γιατί όσο βελτιώνετε αυτόματα σημαίνει και μεγαλύτερος χρόνος ξεκούρασης στον Γουόκαπ με ότι αυτό συνεπάγεται. Φυσικά το Ελληνικό διαβατήριο του τον κάνει απαραίτητο για τη ομάδα.

Ένας ρόλος 3ος άσσος στην Ευρωλίγκα και 2ος στην Α1 θα του ταίριαζε απόλυτα. Ξεκουράζοντας κάθε βδομάδα ένας από τους δυο άσσους που θα παίζουν περισσότερο στην Ευρωλίγκα.

Από την άλλη ο Λούντζης πάλι άχρωμος και άοσμος αφήνοντας άλλη μια ευκαιρία να πάει χαμένη.

Αν και δε μου αρέσει να μιλάω για μεταγραφές ενώ η σεζόν τρέχει αλλά πως θα σας φαινόταν αντικατάσταση Λούντζη με τον έτερο αδερφό Μήτρου Λονγκ που παίζει φέτος στο Περιστέρι;
Δεν είμαι τόσο σίγουρος αν θέλουμε όντως και Λούντζη ή αντικαταστάτη του. Ενδεχομένως και να μείνει απλώς κενή αυτή η θέση.

Γουόκαπ, Γκος, Ναζ
Κανααν ή άλλον, Μακκισικ, Λαρε
Παπ, Μπραζντέικις ή άλλον
Πίτερς, Πετρουσεφ
Μιλου, Φαλ, Ράιτ

Είναι ήδη 13 παίχτες. Θα μπορούσε εκεί αντί για Λούντζη να κρατήσει έναν πιτσιρικά που απλώς υπολογίζει για κάποια ματς Α1 και σιγά σιγά να βελτιώνεται έτσι ώστε να υπάρχει και μια προοπτική για το μέλλον.

Αν υπάρχει ένας κανονικός έτοιμος παίχτης που μπορεί να κρατήσει μια τέτοια θέση χωρίς να γκρινιάξει είναι ο Λούντζης πάντως.
Στην ομάδα που γράφεις υπάρχουν 4 Έλληνες. Δε γινεται. Ο Λούντζης είναι η μεγάλη φετινή απογοήτευση αλλά θα πρέπει να μείνει για Ελλάδα και να κλείνει τρύπες σε τραυματισμούς. Μαζί με τανουλη στις θέσεις 14-15. Έτσι κι αλλιώς δε θα βρει ομάδα να του δώσει 150000.
Ο ελαιζα λογκ ,το έχω γράψει, είναι κι αυτός ενδιαφέρουσα περίπτωση, αλλά δε νομίζω να δεχτεί ρόλο 13ου παίκτη

0
AlexD

 nba
Reactions: 1451
Δημοσιεύσεις: 2572
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 10, 2024 10:47 pm

Ε εντάξει για αυτό λέω δεν είμαι σίγουρος. Μπορεί του χρόνου να είναι 7 οι ξένοι σταθερά ή να πάρουν και έναν ακόμα Έλληνα έτσι και αλλιώς ή να πάρει διαβατήριο ο Μιλου ξέρω γω.

Αν ας πούμε έμενε ελεύθερος ο Μαντζουκας πχ θα τον προτιμούσα για 13ο έχοντας σαν προοπτική να δοκιμαστεί και αυτός σε περιβάλλον Ευρωλίγκας όπως έκανε ο Λούντζης. Ειδικά εφόσον στον άσο έχεις πλέον Λονγκ που δεν κάνει για 2ος αλλά είναι φοβερός για 3ος. Σαν παράδειγμα τον λέω, ίσως υπάρχουν και άλλοι και λίγο πιο μικροί κιόλας.

Θα δείξει. Εγώ γενικά είμαι υπέρ του Μιχάλη, δείχνει όμως ότι φέτος κάτι δεν... και αυτό μάλλον κακό του κάνει και εκείνου. Μακάρι να γίνει η ανατροπή και να μείνει/παίξει καλύτερα, ο πρώτος θα είμαι που θα χαρώ. :)

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 958
Δημοσιεύσεις: 4771
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 11, 2024 7:08 am

Σε άλλα νέα το φέρε το Όσκαρ στον Πειραιά ηΕμμαηΣτοουν. One of us και τέτοια

3
2 Εικόνα 1 Εικόνα
TakeshyKurosawa1

 euroleague
Reactions: 482
Δημοσιεύσεις: 1705
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 10:13 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Vasilis Spanoulis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Μαρ 11, 2024 8:46 am

AlexD έγραψε:
Κυρ Μαρ 10, 2024 10:47 pm
Ε εντάξει για αυτό λέω δεν είμαι σίγουρος. Μπορεί του χρόνου να είναι 7 οι ξένοι σταθερά ή να πάρουν και έναν ακόμα Έλληνα έτσι και αλλιώς ή να πάρει διαβατήριο ο Μιλου ξέρω γω.

Αν ας πούμε έμενε ελεύθερος ο Μαντζουκας πχ θα τον προτιμούσα για 13ο έχοντας σαν προοπτική να δοκιμαστεί και αυτός σε περιβάλλον Ευρωλίγκας όπως έκανε ο Λούντζης. Ειδικά εφόσον στον άσο έχεις πλέον Λονγκ που δεν κάνει για 2ος αλλά είναι φοβερός για 3ος. Σαν παράδειγμα τον λέω, ίσως υπάρχουν και άλλοι και λίγο πιο μικροί κιόλας.

Θα δείξει. Εγώ γενικά είμαι υπέρ του Μιχάλη, δείχνει όμως ότι φέτος κάτι δεν... και αυτό μάλλον κακό του κάνει και εκείνου. Μακάρι να γίνει η ανατροπή και να μείνει/παίξει καλύτερα, ο πρώτος θα είμαι που θα χαρώ. :)
Μαντζούκας θέλει να παίζει για να εξελιχθεί οπότε δύσκολα να έρθει Ολυμπιακό! Τον πάγκο τον σκουπίζει και στον ΠΑΟ.
Γενικά μακρυά τα νέα παιδιά από ΠΑΟ και Ολυμπιακό! Το παιδομάζεμα αποδείχθηκε τραγικό για το ελληνικό μπάσκετ!

1
1 Εικόνα
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 614
Δημοσιεύσεις: 1354
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 11, 2024 8:50 am

XamenaF4_the_return έγραψε:
Σάβ Μαρ 09, 2024 8:38 pm
Μηπως οι παιχτες οταν παιζουν Α1 ειτε παιξουν 10 λεπτα ειτε 50 ΔΕΝ καταπονουνται καθολου λογω της χαμηλης εντασης;
Αν ναι τοτε παω πασσο
Αν οχι τοτε οι Πανανικολαου Πιτερς επρεπε να παιξουν 10 λεπτα λιγοτερο απο τι επαιξαν.
Ασε τον Λουτζη μεσα 20 λεπτα δεν θα παθεις κατι με το Λαυριο παιζεις.

Στο επομενο παιχνιδι ποιοι γυρνανε;
Ο μπουζουξης ποτε επιστρεφει? :D Νομιζω περασε μηνας(?)
αν δεν τους εβαζε και επαιρνε κανενα υπνακο ο μεγαλοδυναμος ,κι επαιρνο το παιχνιδι το Λαυριο θα ειχαμε ανθρωποθυσιες οποτε αστο καλυτερα. ο μπουζουξης ποιος ειναι ? για τον τυπακο που εκανε φετος σε ματσακιον ευρωλιγκας 20 ποντους 20 ριμπαουντ και το μηχανημα του index εγραφε τιλτ λες? ε οποτε ειναι ετοιμος θα μπει να παιξει κι αυτος κατι για παιχνιδι με παρτιζαν διαβασα οποτε αν το χασουμε θα ξερουμε ποιον να κατηγορησουμε

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1521
Δημοσιεύσεις: 6537
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 11, 2024 8:59 am

Ο Λούντζης για να μην καταλήξει περίπτωση Κόνιαρη ή Μουράτου καλύτερα να φύγει το καλοκαίρι και να ψάξει για συμβόλαιο στο εξωτερικό σε ένα πρωτάθλημα και ομάδα που μπορεί να βρει ρόλο και να πάρει τα πάνω της η καριέρα του πάλι. Περίπτωση Χαραλαμπόπουλου δηλαδή. Από το να μείνει σε εμάς για να είναι ο 13ος παίκτης στην Ευρωλίγκα και στην Ελλάδα να παίζει 10 και 15 λεπτά με ομάδες τύπου Απόλλωνα, Λαύριο και Μαρούσι, καλύτερα να πάει σε κάποια μικρομεσαία ομάδα στην Ιταλία ή στην Γαλλία για παράδειγμα όπου και παραπάνω χρόνο θα παίζει και το επίπεδο θα είναι καλύτερο. 26 χρονών είναι πλέον, χρόνο συμμετοχής θέλει σε αυτή την ηλικία, όχι εμπειρίες από τις προπονήσεις.
Αν θέλουμε Έλληνα γκαρντ για τον ρόλο του ας πάρουμε είτε τον Μήτρου-Λονγκ τον μικρό που στο Περιστέρι έχει δείξει καλά στοιχεία, είτε ας επιστρέψει κανένας Κολοβέρος-Νικολαϊδης.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1977
Δημοσιεύσεις: 5337
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 11, 2024 9:13 am

fotis vlachopoulos έγραψε:
Δευ Μαρ 11, 2024 8:50 am
XamenaF4_the_return έγραψε:
Σάβ Μαρ 09, 2024 8:38 pm
Μηπως οι παιχτες οταν παιζουν Α1 ειτε παιξουν 10 λεπτα ειτε 50 ΔΕΝ καταπονουνται καθολου λογω της χαμηλης εντασης;
Αν ναι τοτε παω πασσο
Αν οχι τοτε οι Πανανικολαου Πιτερς επρεπε να παιξουν 10 λεπτα λιγοτερο απο τι επαιξαν.
Ασε τον Λουτζη μεσα 20 λεπτα δεν θα παθεις κατι με το Λαυριο παιζεις.

Στο επομενο παιχνιδι ποιοι γυρνανε;
Ο μπουζουξης ποτε επιστρεφει? :D Νομιζω περασε μηνας(?)
αν δεν τους εβαζε και επαιρνε κανενα υπνακο ο μεγαλοδυναμος ,κι επαιρνο το παιχνιδι το Λαυριο θα ειχαμε ανθρωποθυσιες οποτε αστο καλυτερα. ο μπουζουξης ποιος ειναι ? για τον τυπακο που εκανε φετος σε ματσακιον ευρωλιγκας 20 ποντους 20 ριμπαουντ και το μηχανημα του index εγραφε τιλτ λες? ε οποτε ειναι ετοιμος θα μπει να παιξει κι αυτος κατι για παιχνιδι με παρτιζαν διαβασα οποτε αν το χασουμε θα ξερουμε ποιον να κατηγορησουμε
Παιδιά δεν παθαίνουν τίποτα οι παίκτες επειδή παίζουν 20-25 λεπτά, νομίζω ότι υπάρχει μια παρανόηση πάνω σε αυτό. Επιβαρύνονται προφανώς όταν παίζουν συνεχόμενα παιχνίδια υψηλής έντασης με αυξημένο χρόνο αλλά δεν είναι ότι πρέπει να παίζουν ένα παιχνίδι την εβδομάδα ή ότι αν δεν έπαιζαν θα την άραζαν στον καναπέ να βλέπουν σειρές. Ίσα, ίσα που πρέπει να κρατιούνται σε φόρμα. Από το Σάββατο μέχρι το παιχνίδι μεσολαβούν 4 μέρες χωρίς αγώνα.

2
2 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”