EL Game 15, Olympiacos Piraeus - Crvena Zvezda Belgrade

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1787
Δημοσιεύσεις: 12015
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 23, 2022 10:52 am

Γενικά στοιχίζει η έλλειψη go to scorer.
Ο Σλούκας είχε δίπλα του Μπογκντάνοβιτς, Ντε Κολο, Γουοναμέικερ, Ντόρσει, κάποιες χρονιές και πάνω από 1 από αυτούς.

Χτες πάλι μπορούσε να κερδίσει όπως έπαιξε αλλά με έναν Ντόρσει δεν θα είχε κολλήσει έτσι στην επίθεση.

Οκ προσαρμογή του Κάναν αλλά τελειώνει το 2022, πρέπει σιγά σιγά να κοιτάνε την αγορά αν θέλουν φάιναλ 4 γιατί με τον Κάναν να έχει την εικόνα που έχει(δεν φταίει μόνο ο ίδιος θεωρώ) στην περιφέρεια λείπει επιθετικό ταλέντο.

2
2 Εικόνα
Rice

senior
Reactions: 232
Δημοσιεύσεις: 377
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 10:37 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 23, 2022 11:03 am

- 17 χθες ο Μπολομποι + 15 ο Μπλακ.18 λεπτά συμμετοχής ο ένας 13 ο άλλος.

3
3 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1284
Δημοσιεύσεις: 2091
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Δεκ 23, 2022 12:27 pm

1
1 Εικόνα
Rice

senior
Reactions: 232
Δημοσιεύσεις: 377
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 10:37 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 23, 2022 12:39 pm

assistant77 έγραψε:
Παρ Δεκ 23, 2022 12:27 pm
https://www.sport24.gr/basket/olympiako ... 81629.html

Καλα τα λεει.
Εξαιρετική ανάλυση,πολύ σωστα όσα λέει.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1990
Δημοσιεύσεις: 4628
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 23, 2022 4:47 pm

δεν το ειδα το ματς για να εχω αποψη αλλα τελειωνει ο πρωτος γυρος και παμε με βασικο τον λαρετζακη..χιλια μπραβο στο παιδι για την υπερβαση που εχει κανει απο εκει που δεν τον ηθελε καν ο μπαρτζω να ειναι βασικος αλλα ετσι φ4 δεν προκειται να παμε. Αν ο στοχος ειναι η 8δα μια χαρα ας μην κανει μεταγραφες η ομαδα,που πλεον ετσι και αλλιως εχουν χαθει τοσοι παικταραδες που θα μας ανεβαζαν επιπεδο.

Δεν εχει χαθει παντως κατι μεχρι στιγμης βαθμολογικα..ολες οι ομαδες φετος κανουν τετοιες ηττες,με εναν δυνατο δευτερο γυρο ακομα και πρωτοι βγαινουμε..αλλα φετος η ομαδα φαινεται να εχει πολλα θεματα,ενω μπορει και παιζει κατα διαστηματα ισως το πιο ισοπεδοτικο μπασκετ μετα καταρρεει,καποια ματς που θα της βγουν θα πατησει τον αντιπαλο οποιος και να ειναι αυτος αλλα πρεπει να πηγαινουν ολα καλα που δεν γινεται σε σερι αγωνων να συμβαινει..

Εχουμε δειξει οτι μπορουμε να παιξουμε αμυνα αλλα δεν συμβαινει συχνα..επισης οσο παιρναει ο καιρος οι αντιπαλοι προπονητες θα χτυπανε τον βεζενκοφ ανελεητα μιας και αυτος μας κουβαλαει..μεχρι στιγμης δεν τον εχουν σημαδεψει και πολυ..

0
assistant77

 nba
Reactions: 1284
Δημοσιεύσεις: 2091
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Δεκ 23, 2022 4:56 pm

Λοιπον κανω προβλεψη τωρα που η ομαδα ειναι στα κατω της.........θα παμε playoffs με πλεονεκτημα εδρας.........για μετα δε μου εχει δειξει κατι η γυαλινη σφαιρα μου.......

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3515
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 23, 2022 7:30 pm

Rice έγραψε:
Παρ Δεκ 23, 2022 11:03 am
- 17 χθες ο Μπολομποι + 15 ο Μπλακ.18 λεπτά συμμετοχής ο ένας 13 ο άλλος.
Αν είχε τπαίξει
18 λεπτά ο Μπλάκ θα είχαμε κερδίσει.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3515
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 23, 2022 7:31 pm

assistant77 έγραψε:
Παρ Δεκ 23, 2022 4:56 pm
Λοιπον κανω προβλεψη τωρα που η ομαδα ειναι στα κατω της.........θα παμε playoffs με πλεονεκτημα εδρας.........για μετα δε μου εχει δειξει κατι η γυαλινη σφαιρα μου.......
Αν πάρουμε παίκτη στη περιφέρεια μπορούμε να πάρουμε πλεονέκτημα έδρας

0
avtokrator13

senior
Reactions: 111
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2020 10:52 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Δεκ 23, 2022 7:38 pm

εγω βλεπω οτι ολοι οι νεοι παικτες που πηρε ο οσφπ προσφερουν απο ελαχιστα εως τιποτα

επισης το προβλημα του οσφπ πιο πολυ αμυντικο ειναι παρα επιθετικο

το σημαντικοτερο προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχουν ψηλοι πισω απο φαλ και βεζενκοφ στο 4 και στο 5 και η μειωμενη αποδοση σλουκα και μακισικ (προφανως ενας απο τους δυο αργεντινους θα ταιριαζε και θα προσφερε αρκετα περισσοτερα απο τον σλουκα)

πιτερς και κααναν ανυπαρκτοι επιθετικα και ο πρωτος και αμυντικα

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1808
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Δεκ 23, 2022 8:48 pm

fotis vlachopoulos έγραψε:
Παρ Δεκ 23, 2022 6:14 am
lefpan έγραψε:
Πέμ Δεκ 22, 2022 8:50 pm
Λάθος επιλογή το τρίποντο του Σλούκα.
'Επρεπε μπάσιμο και ενδεχομένως καλάθι και φάουλ.
Δεν νομίζω ότι αυτό τους είπε ο Μπαρτζώκας στο τάιμ άουτ.
η καταρα του streaming ξαναχτυπησε ...κολλησε το στρεαμινγ απο το σερβικο καναλι που το εβλεπα και χασαμε δεν χρειαζονται αλλες εξηγησεις φιλε , αν εχω καλο Ιντερνετ νικαμε αν το σημα δεν ειναι καλο χανουμε , προτεινω αντι για λεφτα για μεταγραφες και αλλαγες στον τροπο διαχειρισης των παιχνιδιων να μου πληρωσειμια συνδρομη στο euroleague channel ο κοουτς να βλεπω τους αγωνες χωρις διακοπες και θα νικαμε μεχρι αν ληξει η συνδρομη ...Περα απο την πλακα τωρα η λογικη θα ελεγε ταιζουμε ψηλο η παμε για μπασιμο ωστε να παμε για το καλαθι και φαουλ η στην χειροτερη για παραταση....Τι να κανουμε ομως το hero ball εχει γλυκα , κι εχει κλεισει πολλα σπιτια ενθεν και ενθεν.
Βάζεις μια παράμετρο που δεν την είχα υπολογίσει.
Γιατί, μέχρι τώρα, πίστευα πως χάσαμε επειδή δεν είχα το τηλεκοντρόλ στη σωστή γωνία με το μπράτσο του καναπέ!
Να είσαι καλά, γιατί κόντεψα να σκάσω από τις τύψεις μου.

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
qspock

 nba
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 2796
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2005 1:14 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 23, 2022 8:55 pm

Μετα και τη χτεσινη ηττα, δεν εχω καμια πλεον αμφιβολια:
Αν οι δεδομενες αλλαγες και ο τροπος που παιζει η ομαδα βγει, θα παιζει καλα. Οταν ομως βρεθει καποια αλλη ομαδα και του κοψει το ρυθμο, δεν θα αντιδρασει. Γιατι για να αντιδρασεις πρεπει να εισαι ευελικτος, και οσον αφορα τα συστηματα και, κυριως, τις αλλαγες.

Αυτο με τις αλλαγες φετος εχει χειροτερεψει, υπαρχουν παιχτες που απλα δεν παιρνουν ευκαιριες και ομως θα επρεπε. Πχ ο Μπλακ ειναι πραγματικα αμαρτια να παιζει τοσο καλα και να ειναι τοσο λιγο στο ροτεισον. Εχω ξαναπει, η χρησιμοποιηση Μπολομποι στο 4 ειναι μονοδρομος για να κερδισεις χρονο και απο τον Μπλακ και να εχεις υπεροχη στους ψηλους και τα ριμπαουντ. Ομως, δεν εχει γινει ΠΟΤΕ ως τωρα. Κι ας επαιζε 4 ο Μπολομποι μεχρι περσυ σε αρκετες περιπτωσεις, ακομα και στην ομαδα του Ιτουδη που λατρευει σμολ μπολ.

Επισης, η ασταθεια του Παπανικολαου θα μπορουσε να καλυφθει με τη χρησιμοποιηση στο 3 του Πιτερς, κατι που θα εδινε και περισσοτερο χρονο στον Αμερικανο ο οποιος αποκτηθηκε με περγαμηνες και δεν εχει διξει παρα ελαχιστα απο οσα μπορει να κανει. Ειναι κριμα να χαραμιζονται ετσι οι παιχτες...

Και ναι, μετα απο αλλη μια εβδομαδα και τον Καναν να κανει μετριο παιχνιδι, η νοσταλγια για τον Ντορσει μεγαλωνει ολο και περισοτερο...

0
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3515
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 24, 2022 7:23 am

qspock έγραψε:
Παρ Δεκ 23, 2022 8:55 pm
Μετα και τη χτεσινη ηττα, δεν εχω καμια πλεον αμφιβολια:
Αν οι δεδομενες αλλαγες και ο τροπος που παιζει η ομαδα βγει, θα παιζει καλα. Οταν ομως βρεθει καποια αλλη ομαδα και του κοψει το ρυθμο, δεν θα αντιδρασει. Γιατι για να αντιδρασεις πρεπει να εισαι ευελικτος, και οσον αφορα τα συστηματα και, κυριως, τις αλλαγες.

Αυτο με τις αλλαγες φετος εχει χειροτερεψει, υπαρχουν παιχτες που απλα δεν παιρνουν ευκαιριες και ομως θα επρεπε. Πχ ο Μπλακ ειναι πραγματικα αμαρτια να παιζει τοσο καλα και να ειναι τοσο λιγο στο ροτεισον. Εχω ξαναπει, η χρησιμοποιηση Μπολομποι στο 4 ειναι μονοδρομος για να κερδισεις χρονο και απο τον Μπλακ και να εχεις υπεροχη στους ψηλους και τα ριμπαουντ. Ομως, δεν εχει γινει ΠΟΤΕ ως τωρα. Κι ας επαιζε 4 ο Μπολομποι μεχρι περσυ σε αρκετες περιπτωσεις, ακομα και στην ομαδα του Ιτουδη που λατρευει σμολ μπολ.

Επισης, η ασταθεια του Παπανικολαου θα μπορουσε να καλυφθει με τη χρησιμοποιηση στο 3 του Πιτερς, κατι που θα εδινε και περισσοτερο χρονο στον Αμερικανο ο οποιος αποκτηθηκε με περγαμηνες και δεν εχει διξει παρα ελαχιστα απο οσα μπορει να κανει. Ειναι κριμα να χαραμιζονται ετσι οι παιχτες...

Και ναι, μετα απο αλλη μια εβδομαδα και τον Καναν να κανει μετριο παιχνιδι, η νοσταλγια για τον Ντορσει μεγαλωνει ολο και περισοτερο...
Χρειάζεται κι άλλο γκαρντ δεν βγαίνει η χρόνια με 2,5 γκαρντ στην ουσία και στους ψηλούς ο Μπλάκ να πάρει τη θέση του μπολομποι στο ροτεισον. Τον οποίο μπορεί να τον κατεβάσει και στο 4 όπως έκανε ο ιτουδης στην ΤΣΣΚΑ

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 604
Δημοσιεύσεις: 1330
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 27, 2022 4:07 pm

lefpan έγραψε:
Παρ Δεκ 23, 2022 8:48 pm
fotis vlachopoulos έγραψε:
Παρ Δεκ 23, 2022 6:14 am


η καταρα του streaming ξαναχτυπησε ...κολλησε το στρεαμινγ απο το σερβικο καναλι που το εβλεπα και χασαμε δεν χρειαζονται αλλες εξηγησεις φιλε , αν εχω καλο Ιντερνετ νικαμε αν το σημα δεν ειναι καλο χανουμε , προτεινω αντι για λεφτα για μεταγραφες και αλλαγες στον τροπο διαχειρισης των παιχνιδιων να μου πληρωσειμια συνδρομη στο euroleague channel ο κοουτς να βλεπω τους αγωνες χωρις διακοπες και θα νικαμε μεχρι αν ληξει η συνδρομη ...Περα απο την πλακα τωρα η λογικη θα ελεγε ταιζουμε ψηλο η παμε για μπασιμο ωστε να παμε για το καλαθι και φαουλ η στην χειροτερη για παραταση....Τι να κανουμε ομως το hero ball εχει γλυκα , κι εχει κλεισει πολλα σπιτια ενθεν και ενθεν.
Βάζεις μια παράμετρο που δεν την είχα υπολογίσει.
Γιατί, μέχρι τώρα, πίστευα πως χάσαμε επειδή δεν είχα το τηλεκοντρόλ στη σωστή γωνία με το μπράτσο του καναπέ!
Να είσαι καλά, γιατί κόντεψα να σκάσω από τις τύψεις μου.
αδερφε αλλαζουν οι εποχες αλλαζουν τα γουρια , παλια ο ξανθος εβαζε κι εβγαζε το σακακι καμαι τριανταρια φορες στη διαρκεια του αγωνα τωρα εσυ αλλαζει γωνια στο τηλεκοντρολ κι εγω ψαχνω να βρω το σερβο σχολιαστη (αντε βαρια τον Ισπανο που λεει ε-σλουκας ) για να παει καλα το παιχνιδι ...

2
2 Εικόνα
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 604
Δημοσιεύσεις: 1330
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 27, 2022 4:15 pm

avtokrator13 έγραψε:
Παρ Δεκ 23, 2022 7:38 pm
εγω βλεπω οτι ολοι οι νεοι παικτες που πηρε ο οσφπ προσφερουν απο ελαχιστα εως τιποτα

επισης το προβλημα του οσφπ πιο πολυ αμυντικο ειναι παρα επιθετικο

το σημαντικοτερο προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχουν ψηλοι πισω απο φαλ και βεζενκοφ στο 4 και στο 5 και η μειωμενη αποδοση σλουκα και μακισικ (προφανως ενας απο τους δυο αργεντινους θα ταιριαζε και θα προσφερε αρκετα περισσοτερα απο τον σλουκα)

πιτερς και κααναν ανυπαρκτοι επιθετικα και ο πρωτος και αμυντικα
πιτερς και κανναν εχουν μαθει να αποδιδουν παιζοντας καλα λεπτα και παιρνοντας σουτ οχι κατσε στο φτερο και στα 23 δευτερα νταπα ντουπα σου πεταμε τη χειροβομβιδα και κοιτα εσυ να την βαλεις στο καλαθι , αυτο εχουν μαθει να το κανουν ο βεζε και ο Λαρυ γιατι ουσιαστικα πανω σε αυτο εχτισαν την καριερα τους και οι δυο . επισης πισω απο βεζενκοφ και φαλλ εχεις μπολομποι και μπλακ που μια χαρα μπορουν να αποδωσουν αν τους χρησιμοποιησεις οπως πρεπει τον μεν πρωτο βγαζε του λομπες να καρφωνει ολη νυχτα στον δε δευτερο οταν εχει βυθιστει και ζηταει μπαλα οντας σε μις-ματς απεναντι σε παικτη που μπορει να τον ματσαρει σε υψος αλλα σε καμια περιπτωση σε δυναμη ,δωστη την τιμημενη και μην βαρας (αστοχα και κυριως αψυχολογητα) τριποντα . Αληθεια εκεινο το σχημα που ειδαμε στην προετοιμασια με γουολκαπ μακ κισικ πιτερς στο 3 μπολο στο 4 και μπλακ στο 5 μας χαλαγε τοσο πολυ που δεν θα το ξαναδουμε ποτε η το κραταει για δωρο -εκπληξη ο κοουτς για τα πλευοφ ?

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2022-2023”