EL Game 8, FC Bayern Munich vs Olympiacos Piraeus

Συντονιστής: Captains

assistant77

 nba
Reactions: 1289
Δημοσιεύσεις: 2105
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Νοέμ 18, 2022 1:02 pm

fotis vlachopoulos έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 8:54 am
pisto-linas έγραψε:
Πέμ Νοέμ 17, 2022 8:17 pm
Για πλάκα έπεσε η διαφορά η ομάδα πρέπει να ξυπνήσει το κάνανε ντέρμπι.
πρεπει να ανακατεψει την τραπουλα ο κοουτς η "καλη πενταδα " παιζει μπασκεταρα ,τρεχει και παιζει καλη εως εξαιρετικη αμυνα ακομα και ο κανναν χτες στο ξεκινημα ηταν εξαιρετικος με 7 ποντους στο δεκαλεπτο ,μετα αρχισε να πινει νερο οπως και ολη η δευτερη πενταδα που μπηκε μεσα αγχωμενη λες και επρεπε οι παικτες να αποδειξουν κατι ... πιστευω οτι πρεπει να αλλαξει τα σχηματα λιγο ο κοουτς και να βαλει "παλιους" με" νεους " μαζι κι οχι να παιζει μια διαφορετικη πενταδα στο καθε δεκαλεπτο ... αυτα βεβαια ειναι απλες σκεψεις και τα λεω εγω που ειμαι πολυ λιγος για να κρινω τις αποψεις και τις αποφασεις του κορυφαιου κοουτς της ευρωλιγκας (δεν το λεω εγω , οι υπολοιποι κοουτς το λενε)
O Kααναν στο 1ο 10λεπτο εβαλε 7 ποντους σε 4-5 προσπαθειες που πηρε,επαιξε καλη αμυνα στον κοντο τους που σε αλλα παιχνιδια ηταν πολυ πιο επικινδυνος,δεν εκβιασε καμια προσπαθεια.....εκανε και 1-2 λαθακια....
Ξεκινησε στο 2ο ημιχρονο,δεν πηρε καποια ενεργεια,δεν ηταν αρνητικος και στα 2-3 λεπτα εβαλε στη θεση του τον Σλουκα......και δεν ξαναμπηκε.......εγω δεν διαπιστωσα να πινει θαλασσα σε κανενα σημειο του αγωνα αλλα μπορει να κανω και λαθος.......
Αν και ειμαι πλεον πεπεισμενος οτι θα φυγει ΄΄νυχτα΄΄ γιατι μαλλον εχει γινει κατι που δεν ξερουμε και που χαλαει την ομαδα,τους συμπαιχτες του,τους προπονητες του.......εγω θα τον θυμαμαι ως ενα απ τα πιο σοβαρα παιδια που εχουν περασει απ την ομαδα.......100% επαγγελματιας στα ματια μου......

ΥΓ αν τυγχανε περσι της ιδιας αντιμετωπισης ο Ντορσει δε θα εβγαζε τη χρονια.......θα ειχαμε συχνοτατες κλωτσοπατιναδες......δε φημιζεται για την ηρεμια και το συγκροτημενο χαρακτηρα του ο Ταιλερ........

0
Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 18, 2022 1:46 pm

assistant77 έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 1:02 pm
fotis vlachopoulos έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 8:54 am


πρεπει να ανακατεψει την τραπουλα ο κοουτς η "καλη πενταδα " παιζει μπασκεταρα ,τρεχει και παιζει καλη εως εξαιρετικη αμυνα ακομα και ο κανναν χτες στο ξεκινημα ηταν εξαιρετικος με 7 ποντους στο δεκαλεπτο ,μετα αρχισε να πινει νερο οπως και ολη η δευτερη πενταδα που μπηκε μεσα αγχωμενη λες και επρεπε οι παικτες να αποδειξουν κατι ... πιστευω οτι πρεπει να αλλαξει τα σχηματα λιγο ο κοουτς και να βαλει "παλιους" με" νεους " μαζι κι οχι να παιζει μια διαφορετικη πενταδα στο καθε δεκαλεπτο ... αυτα βεβαια ειναι απλες σκεψεις και τα λεω εγω που ειμαι πολυ λιγος για να κρινω τις αποψεις και τις αποφασεις του κορυφαιου κοουτς της ευρωλιγκας (δεν το λεω εγω , οι υπολοιποι κοουτς το λενε)
O Kααναν στο 1ο 10λεπτο εβαλε 7 ποντους σε 4-5 προσπαθειες που πηρε,επαιξε καλη αμυνα στον κοντο τους που σε αλλα παιχνιδια ηταν πολυ πιο επικινδυνος,δεν εκβιασε καμια προσπαθεια.....εκανε και 1-2 λαθακια....
Ξεκινησε στο 2ο ημιχρονο,δεν πηρε καποια ενεργεια,δεν ηταν αρνητικος και στα 2-3 λεπτα εβαλε στη θεση του τον Σλουκα......και δεν ξαναμπηκε.......εγω δεν διαπιστωσα να πινει θαλασσα σε κανενα σημειο του αγωνα αλλα μπορει να κανω και λαθος.......
Αν και ειμαι πλεον πεπεισμενος οτι θα φυγει ΄΄νυχτα΄΄ γιατι μαλλον εχει γινει κατι που δεν ξερουμε και που χαλαει την ομαδα,τους συμπαιχτες του,τους προπονητες του.......εγω θα τον θυμαμαι ως ενα απ τα πιο σοβαρα παιδια που εχουν περασει απ την ομαδα.......100% επαγγελματιας στα ματια μου......

ΥΓ αν τυγχανε περσι της ιδιας αντιμετωπισης ο Ντορσει δε θα εβγαζε τη χρονια.......θα ειχαμε συχνοτατες κλωτσοπατιναδες......δε φημιζεται για την ηρεμια και το συγκροτημενο χαρακτηρα του ο Ταιλερ........
Που το συμπερανες φιλε ασισταντ οτι εχει κανει κατι στους συμπαικτες του και στους προπονητες?Απο το χρονο που (δεν) παιρνει?

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 233
Δημοσιεύσεις: 625
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Νοέμ 18, 2022 2:08 pm

pisto-linas έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 1:46 pm
assistant77 έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 1:02 pm

O Kααναν στο 1ο 10λεπτο εβαλε 7 ποντους σε 4-5 προσπαθειες που πηρε,επαιξε καλη αμυνα στον κοντο τους που σε αλλα παιχνιδια ηταν πολυ πιο επικινδυνος,δεν εκβιασε καμια προσπαθεια.....εκανε και 1-2 λαθακια....
Ξεκινησε στο 2ο ημιχρονο,δεν πηρε καποια ενεργεια,δεν ηταν αρνητικος και στα 2-3 λεπτα εβαλε στη θεση του τον Σλουκα......και δεν ξαναμπηκε.......εγω δεν διαπιστωσα να πινει θαλασσα σε κανενα σημειο του αγωνα αλλα μπορει να κανω και λαθος.......
Αν και ειμαι πλεον πεπεισμενος οτι θα φυγει ΄΄νυχτα΄΄ γιατι μαλλον εχει γινει κατι που δεν ξερουμε και που χαλαει την ομαδα,τους συμπαιχτες του,τους προπονητες του.......εγω θα τον θυμαμαι ως ενα απ τα πιο σοβαρα παιδια που εχουν περασει απ την ομαδα.......100% επαγγελματιας στα ματια μου......

ΥΓ αν τυγχανε περσι της ιδιας αντιμετωπισης ο Ντορσει δε θα εβγαζε τη χρονια.......θα ειχαμε συχνοτατες κλωτσοπατιναδες......δε φημιζεται για την ηρεμια και το συγκροτημενο χαρακτηρα του ο Ταιλερ........
Που το συμπερανες φιλε ασισταντ οτι εχει κανει κατι στους συμπαικτες του και στους προπονητες?Απο το χρονο που (δεν) παιρνει?
Παιδιά μην τρελαίνεστε ο coach τα ίδια έκανε και πέρυσι και πολύ πιο έντονα. Με τις ολόκληρες πεντάδες που άλλαζε αν 10λεπτο και μας τρέλαινε. Μετά βρήκε τους ρόλους στην ομάδα και αυτό περιορίστηκε κατά πολύ μετά τις γιορτές! Τι ίδιο θα γίνει και φέτος και όλοι θα βρουν τον ρόλο τους και ευχαριστημένοι θα είναι και ο Κάνααν και ο Πίτερς και ο ΜακΚίσικ, έτσι άλλωστε με αμφιβολίες είχαν ξεκινήσει πέρυσι ο Γουόκαπ και ο ΜακΚίσικ και στην διάρκεια της σεζόν εξελιχτήκαν σε κομβικούς παράγοντες την πορείας του Ολυμπιακού.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1289
Δημοσιεύσεις: 2105
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Νοέμ 18, 2022 2:24 pm

pisto-linas έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 1:46 pm
assistant77 έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 1:02 pm

O Kααναν στο 1ο 10λεπτο εβαλε 7 ποντους σε 4-5 προσπαθειες που πηρε,επαιξε καλη αμυνα στον κοντο τους που σε αλλα παιχνιδια ηταν πολυ πιο επικινδυνος,δεν εκβιασε καμια προσπαθεια.....εκανε και 1-2 λαθακια....
Ξεκινησε στο 2ο ημιχρονο,δεν πηρε καποια ενεργεια,δεν ηταν αρνητικος και στα 2-3 λεπτα εβαλε στη θεση του τον Σλουκα......και δεν ξαναμπηκε.......εγω δεν διαπιστωσα να πινει θαλασσα σε κανενα σημειο του αγωνα αλλα μπορει να κανω και λαθος.......
Αν και ειμαι πλεον πεπεισμενος οτι θα φυγει ΄΄νυχτα΄΄ γιατι μαλλον εχει γινει κατι που δεν ξερουμε και που χαλαει την ομαδα,τους συμπαιχτες του,τους προπονητες του.......εγω θα τον θυμαμαι ως ενα απ τα πιο σοβαρα παιδια που εχουν περασει απ την ομαδα.......100% επαγγελματιας στα ματια μου......

ΥΓ αν τυγχανε περσι της ιδιας αντιμετωπισης ο Ντορσει δε θα εβγαζε τη χρονια.......θα ειχαμε συχνοτατες κλωτσοπατιναδες......δε φημιζεται για την ηρεμια και το συγκροτημενο χαρακτηρα του ο Ταιλερ........
Που το συμπερανες φιλε ασισταντ οτι εχει κανει κατι στους συμπαικτες του και στους προπονητες?Απο το χρονο που (δεν) παιρνει?
Aπλα αισθηση ειναι .......προφανως δεν ειμαι μεσα στην ομαδα για να εχω στοιχεια.......αλλα κατι ασχημο μου μυριζεται......δεν μπορω να δικαιολογησω μπασκετικα γιατι αυτος που πηρες για βασικο σου 2αρι με 800-900Κ κανει αυτο το 1ο δεκαλεπτο και στα υπολοιπα 30΄ παιζει τα 2΄......εφαγα τα νιατα μου στα γηπεδα κι αυτο δε μπορω να το εξηγησω.......ακομα και στη β΄ εσκα-οπου εχουμε παιξει και αντιπαλοι με τον coach Μπαρτζωκα-οταν παιρναμε καποιον μεταγραφη με φραγκα τον βαζαμε να παιζει φουλ ακομα και στην κακη του μερα για να βρει ρυθμο και συνεργασιες με τους ΄΄παλιους΄΄...........
Ο Κααναν επιμενω οτι δε θα βγαλει τη χρονια......ειναι κατι επαναλαμβανομενο......και την προηγουμενη βδομαδα με τα ιδια ασχολιομουνα και θα νομιζουν καποιοι οτι ειμαι ο μανατζερ ή ο πεθερος του συμπαθεστατου Αιζεια..........

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 835
Δημοσιεύσεις: 1522
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Νοέμ 18, 2022 2:49 pm

Εμένα με προβληματίζει έντονα και ο Μακκίσικ. Ίσως περισσότερο και από τον Κάνααν. Φαίνεται να είναι εκτός τόπου και χρόνου και αρκετά άστοχος (18% φέτος). Ελπίζω να ανέβει διότι όταν σφίγγουν τα γάλατα είναι πολύ κομβικός.

0
Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 18, 2022 2:55 pm

δεν ειναι παιδικος σταθμος η ομαδα, το χτεσινο παιχνιδι ειναι απο αυτα που μοιαζουν αδιαφορα αλλα τελικα ισως ειναι σημαντικα.

Αν ειμασταν τωρα στο 5-3 αντι για 6-2, μετα ακολουθει πολυ δυσκολο παιχνιδι στο Τελ Αβιβ, με την Μακαμπι μαλλον να ερχεται απο 3 σερι ηττες, πολυ πιθανο να γινοταν το 5-4 και μετα με την Αλμπα εντος σε διαβολοεβδομαδα δεν θα ηθελε πολυ να παει τελειως στραφι το καλο ξεκινημα...

Ειναι πολυ νωρις για να κρινουμε τους νεους παικτες, τετοια εποχη την περασμενη σεζον οι Ουοκαπ-Φαλ δεν ειχαν σχεση με τους παικτες που βλεπουμε πλεον και οι φετινες μεταγραφες ερχονται σε ομαδα που ηδη ρολαρει εξαιρετικα, ειναι πιο δυσκολο να βρουν το ρολο τους, να νιωσουν σημαντικοι κτλ, ειδικα οταν καθε παιχνιδι ειναι τελικος.

0
glenrice90

 junior
Reactions: 249
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 23, 2021 9:21 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Νοέμ 18, 2022 2:56 pm

assistant77 έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 1:02 pm
[quote="fotis vlachopoulos" post_id=86384
Ξεκινησε στο 2ο ημιχρονο,δεν πηρε καποια ενεργεια,δεν ηταν αρνητικος και στα 2-3 λεπτα εβαλε στη θεση του τον Σλουκα......και δεν ξαναμπηκε.......εγω δεν διαπιστωσα να πινει θαλασσα σε κανενα σημειο του αγωνα αλλα μπορει να κανω και λαθος.......
No offence, αλλά όντως κανείς λάθος φίλε. Στο 2ο ημίχρονο πηρε 3 ενέργειες , η πρώτη ήταν ένα ντράιβ-γιουρούσι στο οποίο δε πρέπει να έφυγε καν η μπαλα απ' τα χέρια του, καπάκια σε 2η προσπάθεια τρώει τάπα, και λίγο αργότερα βάζει κερασάκι με μια κακη πάσα στον Φαλ. Τα θυμάμαι γιατί φώναζα βγάλτον έξω 😁

0
assistant77

 nba
Reactions: 1289
Δημοσιεύσεις: 2105
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Νοέμ 18, 2022 3:15 pm

glenrice90 έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 2:56 pm
assistant77 έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 1:02 pm
[quote="fotis vlachopoulos" post_id=86384
Ξεκινησε στο 2ο ημιχρονο,δεν πηρε καποια ενεργεια,δεν ηταν αρνητικος και στα 2-3 λεπτα εβαλε στη θεση του τον Σλουκα......και δεν ξαναμπηκε.......εγω δεν διαπιστωσα να πινει θαλασσα σε κανενα σημειο του αγωνα αλλα μπορει να κανω και λαθος.......
No offence, αλλά όντως κανείς λάθος φίλε. Στο 2ο ημίχρονο πηρε 3 ενέργειες , η πρώτη ήταν ένα ντράιβ-γιουρούσι στο οποίο δε πρέπει να έφυγε καν η μπαλα απ' τα χέρια του, καπάκια σε 2η προσπάθεια τρώει τάπα, και λίγο αργότερα βάζει κερασάκι με μια κακη πάσα στον Φαλ. Τα θυμάμαι γιατί φώναζα βγάλτον έξω 😁
οκ,δεν το θυμαμαι αλλα ετσι θα ειναι αφου το θυμασαι εσυ......και παλι κατι δε μου κολλαει ομως......τεσπα,κουρασε το θεμα........το βασικο ειναι οτι η ομαδα παει καλα,παιζει ομορφο μπασκετ,παιρνει νικες εκει που οι αλλοι θα χασουν........εχει τον καλυτερο προπονητη και 7-8 παιχτες που βρισκονται με κλειστα ματια και κανουν παπαδες......γνωμη μου ειναι οτι χρειαζονται 9-10 με φουλ ρολο για να παμε μεχρι τελους αλλα μακαρι να φτανουν οι 7-8........δεν ειμαι και head coach να ξερω......ενας απλος assistant ειμαι......... :drunk: :hoho: :peace:

0
Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 18, 2022 3:25 pm

ισχυει, ειχε ηδη παρκαρει Πιτερς-Μακισσικ μετα το τραγικο 2ο 10λεπτο και πρεπει να επεσε χοντρο χερι στο ημιχρονο και ενω εχουμε μπει παλι δυνατα, 3 πολυ κακες επιλογες του Κανααν στην επιθεση (ισως να εκανε και κατι λαθος στην αμυνα), παγκο και αυτος. Αν δεν ειχε φαουλ ο Φαλ, μαλλον ουτε ο Μπολομποι θα επαιζε :D

Θα στρωσουν, ουτε τον Μακισσικ φοβαμαι, καλα κανει ο Μπι, πρεπει να καταλαβουν ολοι οτι μετραει καθε κατοχη, δεν ειμαστε ομαδα με τρελο μπατζετ που θα κερδιζουμε ματς οπως το χτεσινο στο χαλαρο λογω ατομικης ποιοτητας και επιθεσης.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1289
Δημοσιεύσεις: 2105
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Νοέμ 18, 2022 3:56 pm

Εβαλα να δω τις φασεις του Κααναν στο 3ο 10λεπτο για να θυμηθω......στις 2 πρωτες παιρνει 2 επιθεσεις αφου εχουν αλλαξει οι Γερμανοι στα σκριν για να εκμεταλλευθει τα αργα ποδια των ψηλων κι αφου απομενουν λιγοτερα απο 10΄΄ για το τελος της επιθεσης.....στην 1η φτανει μεχρι μεσα τον Λουσιτς και χανει ενα σχετικα ευκολο καλαθι.......στη 2η παιζει στα ποδια τον Γκιλεσπι και τρωει ταπα αφου πρωτα του εχει γινει φαουλ.........σιγουρα δεν ειχε το επιθυμητο αποτελεσμα,αλλα δεν το λες και γιουρουσια.......θελεις τετοιες φασεις απ τον βασικο σου σκορερ.....

Στην τριτη φαση παιζει ενα ωραιο pnr με τον Φαλ οπου ο Φαλ ειναι λιγο ανετοιμος να υποδεχθει την μπαλα κι ερχεται απ την αδυνατη πλευρα ο Λουσιτς και του την κλεβει.......Καπου ενδιαμεσα εχει κανει ενα κλεψιμο στην αμυνα που μας βγαζει σε αιφνιδιασμο που διακοπτεται με φαουλ........προσωπικο καλαθι δεν εχει φαει........

Στα 7 και 15 για το τελος παραχωρει τη θεση του στο Σλου και παει για το ντουζακι του.......τι να πω ρε παιδια;;;;;;;;κατι δεν καταλαβαινω εγω καλα.....

0
Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 18, 2022 4:09 pm

Μην βαζετε ρε παιδια το σακιλ με τις μεταγραφες στην ιδια προταση.Κανουμε λες και ηρθε στην ομαδα φετος και δεν τον ξερουμε.Παλι με χρονια με καιρους παλι με το στομα ανοιχτο θα μεινουμε στο τελος της σεζον με αυτον και εκει θα ειναι να μας ξελασπωνει.

0
Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 18, 2022 4:24 pm

ισχυει ουτε εγω φοβαμαι τον Σακ, θα ειναι εκει στα δυσκολα. Στην πραγματικοτητα ειναι πολυ θετικο οτι η ομαδα εχει ακομα πολυ μεγαλα περιθωρια βελτιωσης, γιατι θα ανεβουν και αλλες ομαδες οσο προχωραει η σεζον.

Υπουλο παιχνιδι με τον Κολοσσο για την Α1, που δεν εχει κερδισει ποτε στο ΣΕΦ σε 32 αγωνες, αλλα εχει παλι ξεκινησει καλα στο πρωταθλημα και θα ερθει ξεκουραστος, ευκαιρια να παιξουν περισσοτερο οι νεοι :)

0
assistant77

 nba
Reactions: 1289
Δημοσιεύσεις: 2105
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Νοέμ 18, 2022 5:22 pm

Pointgod έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 4:24 pm
ισχυει ουτε εγω φοβαμαι τον Σακ, θα ειναι εκει στα δυσκολα. Στην πραγματικοτητα ειναι πολυ θετικο οτι η ομαδα εχει ακομα πολυ μεγαλα περιθωρια βελτιωσης, γιατι θα ανεβουν και αλλες ομαδες οσο προχωραει η σεζον.

Υπουλο παιχνιδι με τον Κολοσσο για την Α1, που δεν εχει κερδισει ποτε στο ΣΕΦ σε 32 αγωνες, αλλα εχει παλι ξεκινησει καλα στο πρωταθλημα και θα ερθει ξεκουραστος, ευκαιρια να παιξουν περισσοτερο οι νεοι :)
Ποτε μου δεν ασχοληθηκα με ομαδα του Παπαθεοδωρου...........30 ποντους για πλακα και νεα κατοσταρα........θα ξεκουραστουν και οι βασικοι που θα τραβηξουν κουπι την αλλη βδομαδα........

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Νοέμ 19, 2022 7:57 am

assistant77 έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 1:02 pm
fotis vlachopoulos έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 8:54 am


πρεπει να ανακατεψει την τραπουλα ο κοουτς η "καλη πενταδα " παιζει μπασκεταρα ,τρεχει και παιζει καλη εως εξαιρετικη αμυνα ακομα και ο κανναν χτες στο ξεκινημα ηταν εξαιρετικος με 7 ποντους στο δεκαλεπτο ,μετα αρχισε να πινει νερο οπως και ολη η δευτερη πενταδα που μπηκε μεσα αγχωμενη λες και επρεπε οι παικτες να αποδειξουν κατι ... πιστευω οτι πρεπει να αλλαξει τα σχηματα λιγο ο κοουτς και να βαλει "παλιους" με" νεους " μαζι κι οχι να παιζει μια διαφορετικη πενταδα στο καθε δεκαλεπτο ... αυτα βεβαια ειναι απλες σκεψεις και τα λεω εγω που ειμαι πολυ λιγος για να κρινω τις αποψεις και τις αποφασεις του κορυφαιου κοουτς της ευρωλιγκας (δεν το λεω εγω , οι υπολοιποι κοουτς το λενε)
O Kααναν στο 1ο 10λεπτο εβαλε 7 ποντους σε 4-5 προσπαθειες που πηρε,επαιξε καλη αμυνα στον κοντο τους που σε αλλα παιχνιδια ηταν πολυ πιο επικινδυνος,δεν εκβιασε καμια προσπαθεια.....εκανε και 1-2 λαθακια....
Ξεκινησε στο 2ο ημιχρονο,δεν πηρε καποια ενεργεια,δεν ηταν αρνητικος και στα 2-3 λεπτα εβαλε στη θεση του τον Σλουκα......και δεν ξαναμπηκε.......εγω δεν διαπιστωσα να πινει θαλασσα σε κανενα σημειο του αγωνα αλλα μπορει να κανω και λαθος.......
Αν και ειμαι πλεον πεπεισμενος οτι θα φυγει ΄΄νυχτα΄΄ γιατι μαλλον εχει γινει κατι που δεν ξερουμε και που χαλαει την ομαδα,τους συμπαιχτες του,τους προπονητες του.......εγω θα τον θυμαμαι ως ενα απ τα πιο σοβαρα παιδια που εχουν περασει απ την ομαδα.......100% επαγγελματιας στα ματια μου......

ΥΓ αν τυγχανε περσι της ιδιας αντιμετωπισης ο Ντορσει δε θα εβγαζε τη χρονια.......θα ειχαμε συχνοτατες κλωτσοπατιναδες......δε φημιζεται για την ηρεμια και το συγκροτημενο χαρακτηρα του ο Ταιλερ........
τον κανναν τον παω πολυ ως παικτη αλλα πως θα χαρακτηριζες εσυ την αποδοση παικτη που σε τρεις φασεις τρωει δυο ταπες και κανει μια λαθος πασα ? ηπιε θαλασσα εστω και στιγμιαια .το σχολιο μου βεβαια ειναι οτι απο εκει και μετα δεν ξαναμπηκε . Δεν πρεπει να υπαρχει τετοιο ψαλιδισμα αυτοπεποιθησης" εκανες λαθος βγαινεις " κατ'εμε . Πιστευω οτι πρεπει η προσεγγιση να ειναι του στυλ "εκανες 2-3 συνεχομενες πατατες ,οκ συμβαινει , κατσε παρε δυο ανασες να ξελαμπικαρεις και σε λιγο ξαναμπαινεις και τους γ@@@ς τα πετραχηλια παικτουρα μου" ...Το πραγματικο προβλημα ειναι πως θα μεταφρασεις στα Αγγλικα το "ξελαμπικαρεις " και το "πετραχηλια"

1
1 Εικόνα
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Νοέμ 19, 2022 8:03 am

golitog7 έγραψε:
Παρ Νοέμ 18, 2022 2:49 pm
Εμένα με προβληματίζει έντονα και ο Μακκίσικ. Ίσως περισσότερο και από τον Κάνααν. Φαίνεται να είναι εκτός τόπου και χρόνου και αρκετά άστοχος (18% φέτος). Ελπίζω να ανέβει διότι όταν σφίγγουν τα γάλατα είναι πολύ κομβικός.
ο Μακκισσικ οταν πραγματικα χρειαστει θα παρει μπροστα . αν επαιζε 100% ο μακ κισσικ και ο λαρυ δεν θα ειχαμε κααναν αλλα ενα τριαρι να παιζει διπλα στον παπανικολαου γιατι κατ εμε με τους 2 προαναφερθεντες να δινουν παντα το 100% ειχες το 2 καλυμμενο 9οσο κι αν ακουγεται βεβηλο αυτο ) σε ομαδα που το 2 της για χρονια ακουγε στο ονομα Βασιλης Σπανουλης

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2022-2023”