2022-2023-Ολυμπιακός - Μεταγραφές και προτάσεις

Συντονιστής: Captains

Leo_98

 a1greece
Reactions: 271
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 29, 2022 9:28 pm

Σύμφωνα με το sport24 Bolomboy και Tobey είναι οι επικρατέστεροι για το "5".
Διαφορετικοί παίχτες μεταξύ τους, δεν μπορώ να πω πως με ενθουσιάζει κανείς εκ των δύο.

0
corsaopc

 junior
Reactions: 64
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2011 9:49 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 29, 2022 9:35 pm

Leo_98 έγραψε:
Τετ Ιουν 29, 2022 9:28 pm
Σύμφωνα με το sport24 Bolomboy και Tobey είναι οι επικρατέστεροι για το "5".
Διαφορετικοί παίχτες μεταξύ τους, δεν μπορώ να πω πως με ενθουσιάζει κανείς εκ των δύο.
Αν δεν αφήσει ελεύθερο η ΤΣΣΚΑ τον Μιλου σε μια βδομάδα, λογικά θα πάμε για μπολομποι. Τον προτιμώ από τον τομπει. Παίζει χρόνια σε ομάδα που πρωταγωνιστεί και ειναι πολύ καλός αμυντικός.

Το πρόβλημα είναι ότι οι μάνατζερ του μπολομποι λένε ότι ειναι ελεύθερος να πάει όπου θέλει αλλά η ΤΣΣΚΑ λέει ότι δεν είναι ελεύθερος.

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 29, 2022 9:36 pm

Παιδια σοβαρευτειτε τα διαβατηρια των Βεζε,Ντορσει ειναι υπερπολυτιμα στην ομαδα, η Α1 εχει οριο 6 ξενων, θες απο τους 6 Ελληνες τουλαχιστον 4 που να κανουν την διαφορα στην Ευρωλιγκα, αλλιως μπλεκεις με περισσοτερους ξενους και στη ουσια 2 ομαδες , περιεργα ροτεισον , δυσκολια στην χημεια κτλ.Ειναι πολυτελεια παικτες οπως ο Βεζε και ο Ντορσει να παιζουν ως Ελληνες που εχουν και την ποιοτητα και ετσι εχεις μεγαλυτερη ευκολια στο να παρεις τους ξενους στις θεσεις που χρειαζεσαι.Το 1.1 το αξιζει παικτικα ο Ντορσει , εδω ο δευτερος χρονος του Γκριν ηταν να παρει 1 χαρτι , που ηταν λιγοτερο επιδραστικος και με μικροτερο επιθετικο ρεπερτοριο απο τον Ντορσει. Ναι τα 1.3 ειναι μια μικρη υπεραξια αλλα χρειαζεται να γινει. Ο παικτης ελευθερωνει θεση ξενου , ειναι εξαιρετικος στην θεση του, αρεσει στον προπονητη και ειναι βασικο γραναζι της επιτυχιας. Σε περιπτωση απωλειας του Ταιλερ και μη αποκτησης ή αμεσης ενεργοποιησης του Μητογλου που ειναι ο μοναδικος διαθεσιμος ευρωλιγκατος Ελληνας, μπλεκουμε ασχημα με τον σχεδιασμο. Εκει που θελαμε ενα 5αρι,ενα 4μισαρι και ενα 3-4αρι , θα θελουμε και βασικο 2αρι και 7 ξενους αντι για 6 με τον εναν να μην παιρνει λεπτα στην Α1.Εγχειρημα με μεγαλο ρισκο και αλλαγη του σχεδιασμου με ηδη να λιγοστευουν οι επιλογες των παικτων , με τον Γκριγκονις που λετε πολλοι να εχει συμβολαιο δεν τον εχει αφησει ελευθερο η Τσσκα και αν κολλαει του Μιλου το θεμα , υπαρχει πιθανοτητα να κολλησει και του Γκριγκονις.

0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 29, 2022 10:30 pm

HackerBaby έγραψε:
Τετ Ιουν 29, 2022 8:21 pm
corsaopc έγραψε:
Τετ Ιουν 29, 2022 8:19 pm


Ο Ολυμπιακός πήγε γιατί είχε 4 παίχτες Ευρωλίγκας Έλληνες η με Ελληνικό διαβατήριο όπως θες πέστο . Ντόρσεϊ, Βεζενκοφ, Σλούκας, Παπανικολάου. Όταν έχεις 4 γηγενής καλούς παίρνεις και 6 ξένους και έχεις μια 10 παιχτών να βγάλεις τόσα πολλά μάτς και να γίνει σωστό ροτεισον. Ο Ολυμπιακός φέτος που είχε 2 ξένους εκτός ροτεισον και έπαιζε κυρίως με 8 παίχτες τζογαρε πολύ και ήταν τυχερός που δεν είχε τραυματισμούς.

Για μενα είναι απαραίτητο να έχεις 4 παίχτες με Ελληνικό διαβατήριο επιπέδου Ευρωλίγκας αν θες φάιναλ φορ και κούπες.
ο Βεζενκοβ δεν ειναι Ελληνας και ο Ντορσει οντως τωρα τον θεωρουμε Ελληνα επειδη εχει ενα διαβατηριο ? Αμερικανακι ειναι . Τελος παντων απλα διαφωνουμε
Ο Βεζενκοφ γεννηθηκε στην Κυπρο και παιζει απο τα 14 στην Ελλαδα στον Αρη σαν ελληνας, παιδικα, εφηβικα και μετα ανδρικο. Αν εννοεις πως οι Κυπριοι δεν ειναι ελληνες αλλα Κυπριοι, ειμαι μαζι σου ορθολογικα. Επισης αμερικανακι ηταν και ο Γκαλλης και ο Καλαθης, ο Κορφας , ο Λαζαρος Παπαδοπουλος ρωσος μην παω τωρα σε Στεργακο, Γιατζογλου, Καστρινακη, Μαλλαχ γιατι θα μου πεις αυτα ειναι προιστορια. Καποιοι αντιμετωπιζαν σαν μη ελληνα και τους Ατεντο πριν παει στο ΝΒΑ ο Γιαννης. Δεν ειχαν απολυτως καμια υπηκοοτητα αν και γεννηθηκαν και μεγαλωσαν στην Ελλαδα .

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 29, 2022 11:24 pm

HackerBaby έγραψε:
Τετ Ιουν 29, 2022 8:14 pm
Hipster έγραψε:
Τετ Ιουν 29, 2022 7:49 pm


Καρφι δεν μου καιγεται, ας παρουν και ας διωξουν οποιον θελουν. Αλλα ουτε ο Μιλουτινοφ πχ ειναι για 2+ που δινει η ΤΣΣΚΑ ουτε ο Παπαπετρου για ενα μυριο που δινει ο Παναθηναικος. Αλλα η διαφορα ειναι πως ο Μιλουτινοφ ειναι σερβος και οχι αμερικανος για να μην πηγαινει στην Ρωσια και οι Παπαπετρου και Ντορσευ δεν πιανουν θεση ξενου. Εδω ειχε 800000 συμβολαιο ο Μαντζαρης και ο Παππας και δεν θα τα παρει ο Ντορσευ;
Οσο για τον Ομπραντοβιτς, τα ιδια ελεγαν οταν ακουστηκε ο Παντερ για Παρτιζαν και τον Παντερ τον εδιωξε ο Ολυμπιακος σαν παλτο στο 2μηνο και πηγε και εγινε πρωτος σκορερ στην Αρμανι. Τετοια σχολια μονο στην Ελλαδα του SDNA και του Thrylos24 ακουμε. Και μετα θα κατηγορηθω για επιθετικος και ειρωνικος παλι :peace:
To οτι ανεκαθεν υπηρχαν υπεραξιες στην Ελλαδα δεν ειναι επιχειρημα για να συνεχιστουν . Οι ελληνικες ομαδες δεν εχουν τα ευρωπαικα μπατζετ πλεον και η καραμελα με τους γηγενεις πρεπει σιγα σιγα να φυγει .

Και οχι δεν ειναι απαραιτητοι ολοι οι Ελληνες , χτυπας μερικους low end benchers ελληνες και εισαι κομπλε και στην Ελλαδα . Ο Ολυμπιακος φετος με βασικο ελληνικο κορμο Σλουκα Παπ πηγε final 4 . (Μη μου βαλεις μεσα και το ντορσει , μονο στα χαρτια εχει το διαβατηριο και οι υπολοιποι Ελληνες δεν βοηθησαν ιδιαιτερα)
Τα περι εθνικοτητας σου απαντησα αλλου. Και μιλας σε καποιον που ειναι καθετα αντιθετος στο να παιζουν 6 ξενοι στο ελληνικο πρωταθλημα. Πιθανον να το ηξερες ή και να το ξερεις αν δεν μπαινεις μονο στα Ολυμπιακο Παναθηναικα νηματα.
Απ την στιγμη που η κατασταση ειναι αυτη που ειναι με την μορφη που εχει το ελληνικο πρωταθλημα και την νοοτροπια που υπαρχει στους ελληνες μπασκετικους (ή ταχα μου μπασκετικους κρυφοποδοσφαιρικους) φιλαθλους, που η μονη τους σκασιλα ειναι να κερδιζουν οι βένετοι ή οι πρασινοι (Ρουσσοι-κοκκινοι και πρασινοι στην περιπτωση μας) μιλαμε σ αυτη ακριβως την λογικη. Δεν ισχυει για την Γιουρολιγκ που μπορει καποιος να παιξει και με 12 ξενους.
Οταν εχει ο ενας 6 ξενους και Σλουκα, Ντορσευ, Λαρεντζακη, Πριντεζη, Παπανικολαου, Λουντζη, Βεζενκοφ (οι 4 απ αυτους παιζουν με την εθνικη Ελλαδας αυριο και ο πεμπτος θα παιξει συντομα και ο εκτος ηταν βασικος τα τελευταια 10 χρονια) και ο αλλος παιζει με 6 ξενους που τον ενα παλευει να του δωσει υπηκοοτητα εδω και 2 χρονια, συν τους Παπαπετρου, Παπαγιαννη συν Μποχωριδη, Κασελακη που μαλλον θα αφησει ελευθερους φετος και 2-3 πιτσιρικαδες που ειναι low end benchers , ο δευτερος θα χασει με σκουπα στον τελικο.
Ειναι κακο αυτο; Καθολου για τον τροπο που βλεπω εγω τα πραγματα.
Βαζεις ο καθενας τα πραγματα κατω και επλεγει τις προτεραιοτητες του.
Με το πρωτο πακετο που εχει 6 ξενους, εναν ελληνοαμερικανο, εναν Κυπριο Βουλγαρο και 5 ελληνες διεθνεις, μπαινεις στο φαιναλ φορ της γιουρολιγκ και με το δευτερο παλευεις να αποφυγεις την τελευταια θεση της διοργανωσης.
Αν ο στοχος της ομαδας δεν ειναι να διεκδικησει διακριση στο ιδιωτικο ευρωπαικο πρωταθλημα και δεν τον νοιαζει να χασει και το πρωταθλημα στο ντεμεκ ελληνικο -επαγγελματικο βαζεις οσους low end benchers θες.
Αλλα αυτο το επιλεγουν τα αφεντικα και οχι εμεις. Απλα πραγματα.
Αλλιως σκας το μυριο στον Ντορσευ και ενα μιση αν μπορεις, απο το να ψαχνεσαι με Μουρατους, Καλαιτζακηδες, Ρογκαβοπουλους και Κακλαμανακηδες ξερω γω ,μην πω Μποχωριδηδες και Κασελακηδες και σε πιασει ο οπαδικος πατριωτισμος . Δεν ξερω αν εισαι τετοιος. :)
Και να στο πω κι αλλιως αφου μιλας για υπεραξια Ντορσευ και επειδη ειμαι και φαν του αναπτυξιακου. Ξερεις μηπως τι συμφωνια εκανε ο Παναθηναικος για να παρει Μαντζουκα και Σαμοντουροφ και αν πιστευεις πως υπαρχουν ελληνες παιχτες που με λιγοτερα λεφτα θα προσφεραν περισσοτερα και αμεσοτερα πραγματα στην ομαδα;
Εδω υπαρχει υπεραξια της πιθανης μελλοντικης ανταποδοσης απο τους νεαρους και της επικοινωνιακης νικης στον αντιπαλο, χωρις καμια σιγουρια που προσφερει η υπεραξια των Ντορσευ αυτου του κοσμου και χαλει και τα μυαλα των παιδιων , οχι μονο των δυο που ανεφερα αλλα και αλλων που ακολουθουν.
Υπαρχουν ομαδες (μαντεψε ποιες) που δινουν 5 και 10 χιλαδες σε μεταγραφες για 15 και 16 χρονα παιδια για να παιξουν στις παιδικο εφηβικες τους ομαδες για ποιο λογο; Μονο και μονο για να πουλανε μουρη για το μπραντ νειμ τους. Αλλα γιατι να μην το κανουν οταν ζητανε 80 και 100 ευρο τον μηνα απο τα παιδια στις ακαδημιες τους για 4-5 χρονια για να τους διωξουν πριν το παιδικο και να παρουν τις ΜΕΤΑΓΡΑΦΑΡΕΣ; Σαμπως αυτοι τις πληρωνουν , οι γονεις με τις συνδρομες τους τις πληρωνουν τελικα.
Οποτε καλυτερα να μην μιλαμε για υπεραξιες στο Ελληνικο μπασκετ. Δεν ειναι στραβος ο γυαλος.

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 29, 2022 11:55 pm

Ειμαι περιεργος, γινεται σε αλλη χωρα αυτη η ιστορια με τα διαβατηρια ;
Τους επιβαλλουν δηλαδη οι λιγκες τους να εχουν 6 γηγενεις στην Ισπανια, τη Γαλλια, την Ιταλια, την Τουρκια ;

Ή μονο εδω εχουμε αυτην την...πρωτοτυπια ;

ΥΓ. Ελπιζω να μην εχει ανοιξει παλι κουβεντα για "υπεραξιες". Δεν οριζει ο Ολυμπιακος ή ο καθε Ολυμπιακος τι ειναι η "πραγματικη αξια" ενος παικτη. Αν υπαρχουν ενα σωρο ομαδες διατεθειμενεις να δινουν μισθους που εμας μας φαινονται υπερβολικοι...μαλλον εμεις εχουμε μεινει πισω απ την ανοδο των τιμων της αγορας.

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 30, 2022 5:26 am

Reaper έγραψε:
Τετ Ιουν 29, 2022 11:55 pm
Ειμαι περιεργος, γινεται σε αλλη χωρα αυτη η ιστορια με τα διαβατηρια ;
Τους επιβαλλουν δηλαδη οι λιγκες τους να εχουν 6 γηγενεις στην Ισπανια, τη Γαλλια, την Ιταλια, την Τουρκια
Στην Ισπανία μπορείς να έχεις μόνο 2 ξένους (μη κοινοτικούς). Μετά υπάρχουν ελεύθεροι κοινοτικοί, cotonou (που γίνεται πανηγύρι), αλλά και homegrown παίκτες άλλων εθνικοτήτων (από τα εφηβικά των ομάδων). Συν το άλλο πανηγύρι με τα διαβατήρια των νοτιοαμερικανών. Οπότε υπάρχουν και περιπτώσεις ομάδων (γκουχ Μπασκόνια γκουχ) που έχουν κατέβει 12άδα χωρίς κανέναν "κανονικό" Ισπανό. Αλλά περιορισμοί υπάρχουν ναι.
Στην Τουρκία μπορείς να έχεις μόνο 5 ξένους σε κάθε 12άδα, είναι δηλαδή πιο αυστηρά και από εδώ. Αλλά μπορείς να τους αλλάζεις ελεύθερα κάθε αγωνιστική.
Ιταλία είναι 6 ξένοι όπως και εδώ, αντίστοιχα νομίζω και Γαλλία, Γερμανία κλπ.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένα πρωτάθλημα παγκοσμίως (πλην του... ΝΒΑ) με απεριόριστο αριθμό ξένων.

4
4 Εικόνα
AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 30, 2022 7:07 am

Καλημέρα!

1) Ντορσει: Τα δίνεις τα 1,3 ξεκάθαρα, καλύτερο/πιο έτοιμο παίχτη με αυτά τα χαρακτηριστικά και με πολύ λιγότερα χρήματα δεν θα βρεις έτσι και αλλιώς(δεν νομίζω να παίρνει κάτω από 1μ ο Γκριγκονις), εκτός του διαβατηρίου που για λόγους που εξήγησε ο πολεμιστής πάνθηρας παραπάνω είναι απαραίτητο σε μια ομάδα σαν τον ολυμπιακό. Ούτε βέβαια έχει νόημα να μας πιάνουν εγωισμοί τύπου "αν δε θέλει με 1,1 πάμε για άλλα". Αν ο άνθρωπος έχει όντως πρόταση 400χιλ παραπάνω τον χρόνο από τον καλύτερο προπονητή στην ιστορία του αθλήματος γιατί να τα αφήσει; Μας χρωστάει κάτι; Μας έκατσε πάλι μπλόκο ομπραντοβιτς όπως πάντα αλλά νομίζω στο τέλος όλα καλά θα πάνε.

2)Μιλουτίνοφ, Μαρτιν
Για τον Μιλού είναι πολύ θέμα χρόνου το σκηνικό. Η ΤΣΣΚΑ προσπαθεί να αναγκάσει τον ολυμπιακό να πάει στην εναλλακτική του πιέζοντας παράλληλα τον Μιλού να υπογράψει επέκταση. Λανθασμένα νομίζω πιστεύουν κάποιοι πως ο Μιλού δεν θα έρθει φέτος αλλά του χρόνου. Η φάση νομίζω είναι πως ή που θα έρθει φέτος ή 7α υπογράψει επέκταση και δεν θα έρθει του χρόνου(εφόσον οι ρωσικές ομάδες θα παίζουν πάλι ευρωλιγκα). Αν ο Ολυμπιακός μπορεί να περιμένει και άλλο και ο Μιλού δεν υπογράφει κάτι άλλο με τους Ρώσους νομίζω στο τέλος θα τον αφήσουν να φύγει. Ο Μαρτιν δείχνει να είναι η εναλλακτική μας η οποία όμως δεν ξέρω για πόσο καιρό θα περιμένει ακόμα (ήρθε και ο Μισκο Αθήνα). Φαντάζομαι έχει ήδη προτάσεις από Τρινκιερι, Ζαλγκιρις κτλ. που και αυτοί πόσο θα περιμένουν;
Η ιστορία με τον Μπολομποι μου φαίνεται για μπλόφα. Για να δούμε.

3) Ο Μπεντιλ μου κάνει για μπακ απ και φτηνό 4-5. Δεν βλέπω γιατί να μην δώσει όσα έδινε ο Ζαν Σαρλς +καλύτερο σουτ. Είναι πιο ακριβός υποθέτω από τον Γάλλο όμως. Και ο Μπεντιλ πάντως βελτιούται κάθε χρόνο...

4) Σε κάθε περίπτωση ας έχουμε λίγη εμπιστοσύνη. Από την μέρα που ήρθε ο κόουτς στην ομάδα και μετά φαίνεται πως υπάρχει πολύ συγκεκριμένο πλάνο που μέχρι στιγμής δουλεύει καλύτερα από όσο περίμεναν στην ομάδα. Ας το κρατήσουμε αυτό. Ο στόχος του φ4 θα έμπαινε για φέτος κανονικά, τώρα όλοι περιμένουν πως το φ4 είναι αυτονόητο. Ειδικά αν έρθει ένας Μιλού ή ένας μπέικον αντε να συγκρατήσεις την τρέλα...

5) Το φετινό καλοκαίρι υπάρχει πάλι ΠΑΟ. Έχει σαφές μειονέκτημα σε σχέση με εμάς αλλά για αυτόν ακριβώς τον λόγο θα τα σκάσει παραπάνω σε περιπτώσεις που χτυπάμε τον ίδιο παίχτη. Ήδη πήρε τον Π. Καλαιτζακη (εγώ μια φορά το είχα πει 🙂) που σαφώς θέλαμε και εμείς, χωρίς καν να έχει ακόμα προπονητή να του αναλύσει τι ρόλο θα έχει στην ομάδα. Το ίδιο θα γίνει και με Μητογλου όταν βγει η απόφαση και αρχίσουν οι προσφορές. Ξεκάθαρα πράγματα. Εκεί όμως (για το μέλλον) είναι σημαντικό να κερδίσουμε την μάχη.

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Ιουν 30, 2022 7:40 am

Reaper έγραψε:
Τετ Ιουν 29, 2022 11:55 pm
Ειμαι περιεργος, γινεται σε αλλη χωρα αυτη η ιστορια με τα διαβατηρια ;
Τους επιβαλλουν δηλαδη οι λιγκες τους να εχουν 6 γηγενεις στην Ισπανια, τη Γαλλια, την Ιταλια, την Τουρκια ;

Ή μονο εδω εχουμε αυτην την...πρωτοτυπια ;
Αν θέλεις να πεις ότι θα έπρεπε στις ελληνικές διοργανώσεις να μην υπάρχει όριο ελλήνων παικτών, τότε με βρίσκεις ολοκληρωτικά αντίθετο.
Αν γίνει αυτό που θέλεις, τότε θα καταστραφεί η εθνική ομάδα και (το σπουδαιότερο) θα πεθάνει και το ελληνικό μπάσκετ.
Εκτός αν αυτά είναι ψιλά γράμματα και δεν σε απασχολούν, αλλά το μόνο που σε νοιάζει είναι να "κερδάμε" τον Παναθηναϊκό με μισθοφόρους που αλλάζουν κάθε χρόνο (άντε δύο).
Σύντομα θα φτάσουμε στα χάλια του ελληνικού ποδοσφαίρου, όπου πιστεύεις πως έχεις σοβαρή ομάδα, επειδή έχει πάρει 800 σερί πρωταθλήματα, η οποία όμως στην Ευρώπη είναι εντελώς ανυπόληπτη (συγγνώμη που σου χαλάω την εικόνα), καταδικασμένη να παλεύει να μη φτάσει στον πάτο και να αλλάζει ρόστερ κάθε χρόνο, σε βαθμό που να είναι αδύνατο ένας απλός φίλος ή οπαδός της ομάδας να ταυτιστεί ποτέ με αυτό το συνονθύλευμα.

3
1 Εικόνα 1 Εικόνα 1 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 30, 2022 7:44 am

Ντόρσεϊ αν έχει υπογράψει μέχρι τη Κυριακή καλώς, αν οχι μας αφήνει/τον αφήνουμε....Έχει πάει κι άνθρωπος του Ολυμπιακού στη Λάρισα για να τελείωσει το θέμα με υπογραφή γι αυτό λέω ότι γίνει, θα γίνει τώρα!
Ο Παναθηναϊκός προφανώς κι είναι πιο πίσω γιατι δεν είχε ομάδα, άρα πρεπει να κάνει πιο πολλές προσθαφαιρέσεις ή πιο σημαντικές σε 5άτους παίκτες για να αλλάξει επίπεδο.
Τον Μπέντιλ δεν θα τον ήθελα ως δεύτερο 4άρι είναι πιο αργός απ τους Λαμπεϊρί και Εντούρ που χουν ακουστεί.Ο Λαμπεϊρί θα ήταν και πολυτέλεια για παίκτης του 15λεπτου.....

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 30, 2022 7:50 am

Βεζένκοφ έγραψε: Είμαι ενθουσιασμένος για το γεγονός ότι τα δικαιώματά μου πήγαν σε μια ομάδα που τα ήθελε πραγματικά. Ξέρω πως οι Κινγκς με παρακολούθησαν μέσα στη σεζόν, ότι είδαν παιχνίδια μου. Δεν έχω σκοπό να παίξω στο Summer League. Θα μιλήσουμε σύντομα. Απλώς, είμαι χαρούμενος που μια ομάδα που με ξέρει, έχει πλέον τα δικαιώματά μου. Ήξερα πως αυτή η ανταλλαγή (σ.σ. των δικαιωμάτων από τους Καβς) επρόκειτο να συμβεί, δεν ήξερα όμως πως και πότε. Ήξερα ότι οι scouts των Κινγκς ήταν στα παιχνίδια του Ολυμπιακού. Όλα είναι νέα για μένα, θα δούμε και θα ξέρουμε περισσότερα αργότερα το καλοκαίρι
δε μου φαίνονται δηλώσεις ανθρώπου που παίζει να πάει στο ΝΒΑ φέτος, ειδικά αν το ΝΒΑ out είναι μέχρι τις 15 Ιουλίου.

AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 30, 2022 7:59 am

austerity_blues έγραψε:
Πέμ Ιουν 30, 2022 7:50 am
Βεζένκοφ έγραψε: Είμαι ενθουσιασμένος για το γεγονός ότι τα δικαιώματά μου πήγαν σε μια ομάδα που τα ήθελε πραγματικά. Ξέρω πως οι Κινγκς με παρακολούθησαν μέσα στη σεζόν, ότι είδαν παιχνίδια μου. Δεν έχω σκοπό να παίξω στο Summer League. Θα μιλήσουμε σύντομα. Απλώς, είμαι χαρούμενος που μια ομάδα που με ξέρει, έχει πλέον τα δικαιώματά μου. Ήξερα πως αυτή η ανταλλαγή (σ.σ. των δικαιωμάτων από τους Καβς) επρόκειτο να συμβεί, δεν ήξερα όμως πως και πότε. Ήξερα ότι οι scouts των Κινγκς ήταν στα παιχνίδια του Ολυμπιακού. Όλα είναι νέα για μένα, θα δούμε και θα ξέρουμε περισσότερα αργότερα το καλοκαίρι
δε μου φαίνονται δηλώσεις ανθρώπου που παίζει να πάει στο ΝΒΑ φέτος, ειδικά αν το ΝΒΑ out είναι μέχρι τις 15 Ιουλίου.
Από το στόμα σου και στου Σάσα το αυτί...

0
thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Ιουν 30, 2022 8:29 am

Εμένα η ιστορία με τον βεζενκοφ όπως προέκυψε τις προηγούμενες μέρες με προβληματίζει.
Συνήθως έτσι σκανε τέτοια θέματα και μετά γεια σας, αγωνία για βεζε γράφει σήμερα το sport24.
Και επειδή όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά κάτσε μην ψάχνουμε και βασικό 4αρι από φέτος..

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 30, 2022 8:39 am

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι σε περίπτωση φυγής του Σάσα, η ομάδα θα πάει για πρωτοκλασάτο παίκτη εκει με τα λεφτά που θα πάρει κι όλας, αλλά ο Σάσα όποιος κι αν ερχόταν στη θέση του είναι μεγάλη απώλεια!Τέτοιο σουτ για ψηλός και τη βοήθεια που είχαμε στα ριμπάουντ (χώρια ότι γνωρίζει τα συστήματα και την ομάδα), είναι δύσκολο να βρεθεί....Είναι ο μόνος παίκτης που δεν θα θέλαμε να φύγει τώρα με τον Σλούκα.Άσε που θα πέφταμε και στα power rankings.

0
melagis

 sophomore
Reactions: 23
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2022 8:11 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 30, 2022 9:01 am

Πριν 2 χρονια οταν επαιζε φιλικο ο Ολυμπιακος με τα πιτσιρικια της mega basket ειχαμε ολοι παθει πλακα με 2 ψηλους της. Η καψουρα μου ( Simonovic) πηγε κατ ευθειαν nba και ο ετερος Petrusev κυκλοφορει ελευθερος αφου τον αποδεσμευσε η εφες.... Ουτε αυτος μας κανει? 2.11 23-24 ετων ψαχνει το restart.....

Εγω κωστακηδες θελω αλλα βλεπω στο τελος να παρουν εμενα για ψηλο.... 1.78 ειμαι αλλα ειμαι φιλοτιμος 😜😜

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”