2022-2023-Ολυμπιακός - Μεταγραφές και προτάσεις

Συντονιστής: Captains

thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Δευ Μαρ 20, 2023 7:37 pm

Ο Παπαγιαννης με το σωματοτυπο που εχει θα επρεπε να χει δουλεψει πολυ την αμυνα του (οχι δεν αρκουν μόνο τα block) και να ειναι φοβητρο μεσα στην ρακετα και μετα ας εφτιαχνε και το επιθετικο του ρεπερτοριο μέχρι τοτε και επειδη θα έχει τρομερο ενδιαφερον στον ολυμπιακο το project Μιλουτινοφ με προπονητη Μπαρτζώκα μην μας υπολογίζεται :D

1
1 Εικόνα
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 250
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μαρ 21, 2023 10:46 am

Ας μπορούσε να έρθει ο Παπαγιάννης του χρόνου στον Ολυμπιακό στη θέση του Μπολομπόι, και θα ήταν ότι το καλύτερο!! Του δίνεις και ότι ζητήσει οικονομικά (μικρή υπέρβαση γιατί και ο Τζοε δεν παίρνει και λίγα) και είσαι σούπερ!
Και μετά τις γιορτές θα δείτε έναν Παπαγιάννη και θα τρίβετε τα μάτια σας.

Γιατί πρέπει κάποιοι να καταλάβουν ότι και το ποιο ακριβό βιολί αν το πάρει στα χέρια του άσχετος χάλια θα παίζει μουσική!

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1998
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 21, 2023 11:54 am

N.I.2022 έγραψε:
Τρί Μαρ 21, 2023 10:46 am
Ας μπορούσε να έρθει ο Παπαγιάννης του χρόνου στον Ολυμπιακό στη θέση του Μπολομπόι, και θα ήταν ότι το καλύτερο!! Του δίνεις και ότι ζητήσει οικονομικά (μικρή υπέρβαση γιατί και ο Τζοε δεν παίρνει και λίγα) και είσαι σούπερ!
Και μετά τις γιορτές θα δείτε έναν Παπαγιάννη και θα τρίβετε τα μάτια σας.

Γιατί πρέπει κάποιοι να καταλάβουν ότι και το ποιο ακριβό βιολί αν το πάρει στα χέρια του άσχετος χάλια θα παίζει μουσική!
Κι εγώ τον θέλω στον Ολυμπιακό, μόνο 25 ετών, ελευθερώνουμε θέση ξένου, αλλά θα πάμε με Φαλ, Παπαγιάννη χωρίς αθλητικό ψηλό; Επίσης ο Ολυμπιακός πλέον δεν είναι η ομάδα που έπαιζε μόνο pick and roll όπως επί Σπανούλη και Σφαιρόπουλου, ακουμπάμε πολύ στο ποστ για να τραβήξουμε παίκτες και να δημιουργήσουμε ευκαιρίες για σουτ στην περιφέρεια. Σίγουρα θα χρειαστεί 3ος είτε είναι ο Μπλακ, είτε ο Μπολομπόι είτε κάποιος άλλος και έχουμε άραγε αυτήν την πολυτέλεια;

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 250
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μαρ 21, 2023 1:56 pm

Conan1982 έγραψε:
Τρί Μαρ 21, 2023 11:54 am
N.I.2022 έγραψε:
Τρί Μαρ 21, 2023 10:46 am
Ας μπορούσε να έρθει ο Παπαγιάννης του χρόνου στον Ολυμπιακό στη θέση του Μπολομπόι, και θα ήταν ότι το καλύτερο!! Του δίνεις και ότι ζητήσει οικονομικά (μικρή υπέρβαση γιατί και ο Τζοε δεν παίρνει και λίγα) και είσαι σούπερ!
Και μετά τις γιορτές θα δείτε έναν Παπαγιάννη και θα τρίβετε τα μάτια σας.

Γιατί πρέπει κάποιοι να καταλάβουν ότι και το ποιο ακριβό βιολί αν το πάρει στα χέρια του άσχετος χάλια θα παίζει μουσική!
Κι εγώ τον θέλω στον Ολυμπιακό, μόνο 25 ετών, ελευθερώνουμε θέση ξένου, αλλά θα πάμε με Φαλ, Παπαγιάννη χωρίς αθλητικό ψηλό; Επίσης ο Ολυμπιακός πλέον δεν είναι η ομάδα που έπαιζε μόνο pick and roll όπως επί Σπανούλη και Σφαιρόπουλου, ακουμπάμε πολύ στο ποστ για να τραβήξουμε παίκτες και να δημιουργήσουμε ευκαιρίες για σουτ στην περιφέρεια. Σίγουρα θα χρειαστεί 3ος είτε είναι ο Μπλακ, είτε ο Μπολομπόι είτε κάποιος άλλος και έχουμε άραγε αυτήν την πολυτέλεια;
Εγώ θα κρατούσα τον Μπλακ, δεν ξέρω και τι διάρκειας είναι το συμβόλαιο του?
Αν και μεταξύ μας ο Παπαγιάννης πιο πολύ σαν αθλητικός ψηλός παίζει (πάντα με πρόσωπο στο καλάθι και είναι κάλλος στο pick and roll)!! παρά σαν βαρύ 5αρι με ποστ παιχνίδι.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1998
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 21, 2023 3:50 pm

N.I.2022 έγραψε:
Τρί Μαρ 21, 2023 1:56 pm
Εγώ θα κρατούσα τον Μπλακ, δεν ξέρω και τι διάρκειας είναι το συμβόλαιο του?
Αν και μεταξύ μας ο Παπαγιάννης πιο πολύ σαν αθλητικός ψηλός παίζει (πάντα με πρόσωπο στο καλάθι και είναι κάλλος στο pick and roll)!! παρά σαν βαρύ 5αρι με ποστ παιχνίδι.
Είχε συμβόλαιο μέχρι τέλος του 2022 με δικαίωμα ανανέωσης από την μεριά του Ολυμπιακού μέχρι το καλοκαίρι. Δεν νομίζω να έχουμε βάλει και δεύτερη option, οπότε το καλοκαίρι θα είναι ελεύθερος να διαπραγματευτεί. Το ζήτημα είναι ότι όπως το βλέπω πρέπει να του γίνεται διαχείριση χρόνου ειδικά σε συνεχόμενα παιχνίδια, οπότε δεν μπορείς να βασιστείς επάνω του, όχι γιατί όταν παίζει δεν ανταποκρίνεται αλλά γιατί δεν μπορεί να παίζει πάντα.
Για τον αθλητικό ψηλό δεν είναι θέμα μόνο οι επιθέσεις αλλά και η άμυνα, νσ μπορεί να ανταποκρίνεται στην άμυνα αλλαγών, πάντως φέτος και στους τρεις ψηλούς μας περνάει η μπάλα στο ποστ ανεξάρτητα από τον βαθμό επιτυχίας.

0
Rice

senior
Reactions: 237
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 10:37 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 21, 2023 7:10 pm

Του χρόνου πάντως απλά για να κρατήσουμε τους ίδιους παίχτες θα πρέπει να δώσουμε αρκετά περισσότερα χρήματα.Ο Σασα ήδη ανανέωσε με γενναία αύξηση και το ίδιο θα πρέπει να γίνει αν θέλουμε να παραμείνουν οι Μπλακ,Κόμπρα και Σακ.Καλό θα είναι να ανανεώσει φέτος και ο Τομας γιατί του χρόνου θα βρεθούν σίγουρα ομάδες να του δώσουν αρκετά χρήματα.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1833
Δημοσιεύσεις: 12074
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 21, 2023 7:11 pm

Ο Παπαγιάννης είναι ταμάμ για Ολυμπιακό.

Καταρχάς έχει τον Φαλ ο οποίος είναι ακριβός ο παίκτης που ταιριάζει με ψηλούς που δεν ταιριάζει ο Παπαγιάννης, οπότε μπορεί να κρύβει τις αδυναμίες του Παπαγιάννη.

Επίσης είναι Έλληνας αρα ανοίγει θέση ξένου για κάτι ακόμα στην περιφέρεια ή για το 4 αν φύγει ο Βεζένκοφ.

Ο Μπολομπόι κάπου στα 600-700 θα παίρνει.
Αν ανέβει λίγο για να φτάσει λίγο κάτω από το μύριο δεν θα έλεγε όχι ο Παπαγιάννης και δεν είναι και καμιά τρελή υπεραξία. Είναι όσα θα έπαιρνε ο Μπολομπόι αν είχε διαβατήριο.

Και εδώ που τα λέμε αν έχεις στο 5 δίδυμο Φαλ-Παπαγιάννη μπορείς να θυσιάσεις τον Μπλακ για κάποιον φθηνό Έλληνα ψηλό για τρίτο.

2
2 Εικόνα
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 21, 2023 7:25 pm

δε ξέρω πόσο ταμάμ είναι ο Παπατζόν για τον Ολυμπιακό, πέρα από τα υπόλοιπα μειονεκτήματα του θα παίζει άμυνα με αλλαγές και θα μαρκάρει κοντούς και θα τρώει προσποιήσεις ΚΑΘΕ φορά και θα πέφτει η παναγία σύννεφο :D

Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 21, 2023 7:27 pm

pan24 έγραψε:
Τρί Μαρ 21, 2023 7:11 pm


Και εδώ που τα λέμε αν έχεις στο 5 δίδυμο Φαλ-Παπαγιάννη μπορείς να θυσιάσεις τον Μπλακ για κάποιον φθηνό Έλληνα ψηλό για τρίτο.
Γιατι να θυσιασει ξενο 3ο ψηλο αφου πηρες παπαγιαννη και ανοιξες θεση ξενου για αλλου?
Ειναι μεγαλη και απαιτητικη η ευρωλιγκα θες 3 5αρια να εναλλασσονται.Παιζουμενα εννοω
Πρεπει να μεινει ο μπλακ ειναι εξαιρετικη προσθηκη,προφανως θα παρει παραπαπανω αφου ηρθε με ψυχουλα ,δε γινεται διαφορετικα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1833
Δημοσιεύσεις: 12074
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 21, 2023 7:48 pm

pisto-linas έγραψε:
Τρί Μαρ 21, 2023 7:27 pm
pan24 έγραψε:
Τρί Μαρ 21, 2023 7:11 pm


Και εδώ που τα λέμε αν έχεις στο 5 δίδυμο Φαλ-Παπαγιάννη μπορείς να θυσιάσεις τον Μπλακ για κάποιον φθηνό Έλληνα ψηλό για τρίτο.
Γιατι να θυσιασει ξενο 3ο ψηλο αφου πηρες παπαγιαννη και ανοιξες θεση ξενου για αλλου?
Ειναι μεγαλη και απαιτητικη η ευρωλιγκα θες 3 5αρια να εναλλασσονται.Παιζουμενα εννοω
Πρεπει να μεινει ο μπλακ ειναι εξαιρετικη προσθηκη,προφανως θα παρει παραπαπανω αφου ηρθε με ψυχουλα ,δε γινεται διαφορετικα.
Γιατί μπορεί να προτιμήσουν να έχουν δεύτερο κλασσικό 3 ή 3-4, την επόμενη σεζόν ο Παπ θα είναι 33 στα 34.

Επίσης στο υπαρκτό σενάριο να φύγει ο Βεζένκοφ για απέναντι, αν ο αντικαταστάτης του πατάει και στο 5 θα είναι προτιμότερο ένα 3-4αρι αντί για ξένο 3ο 5αρι.

0
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 427
Δημοσιεύσεις: 710
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 21, 2023 8:13 pm

Εχω την αίσθηση ότι ο Σάσα θα φύγει . Γιατί να μην δοκιμάσει το Nba ξέροντας ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να γυρίσει σε τοπ ομάδα Euroleague με καλό συμβόλαιο;

Σχετικά με Παπαγιάννη νομίζω ότι σε όποια ομάδα και να πάει θα παίξει καλύτερα. Πέρα από τις αδυναμίες του που το ροστερ του ΠΑΟ τις εκθέτει νομίζω ότι είναι κυρίως ψυχολογικό το πρόβλημα του. Του έχει ασκηθεί πολύ έντονη κριτική και δεν μπορεί να ανταποκριθεί και στον ρόλο του , ειδικά ως αρχηγός.

Δεν ξέρω αν θα τον ήθελα στον Ολυμπιακό. Η καλύτερη επιλογή για αυτόν θα ήταν καμιά Φενέρ απαλλαγμένος από τον ρόλο του 1ου ψηλού, να μοιράζεται την θέση ή να έρχεται από τον πάγκο.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2146
Δημοσιεύσεις: 4821
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 21, 2023 9:07 pm

Εγω τον θελω τον παπατζον σε μας αν και νομιζω οτι κατα 90% θα ερθει ο μιλου.. Ειναι Ελληνας και μπορει να σταθει και σαν βασικος στην ευρωλιγκα,εμενα αυτο μου αρκει.. Σαν διδυμο με φαλ μου κανει αν και θελουμε και ενα αεροπλανο στο 4 μετα νομιζω. Εχει καποιες αδυναμιες αλλα με μπαρτζω και σλουκα γουοκαπ θα δουμε αλλο παικτη ειμαι σιγουρος.

Ο σασα για να φυγει θα πρεπει να παρει μεγαλο συμβολαιο και ρολο αλλιως δεν το κουναει το εδειξε και φετος.. Αμα του τα δωσουν προφανως και θα παει αλλα εχουν ηδη 2 καλους στην θεση του.. θα εχουμε σηριαλ το καλοκαιρι δεν νομιζω οτι θα το γλιτωσουμε.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μαρ 21, 2023 10:15 pm

Αν υπαρχει μια περιπτωση να ερθει πισω σε μας ο Μιλου end of discussion.........εχοντας σα γνωμονα την πολιτικη των Αγγελοπουλων στη μετα Κλειζα-Τσιλντρες εποχη δε βλεπω πως θα μπορουσαν να προσφερουν στον Παπαγιαννη πανω απο 400-500κ......κι εμενα θα μου εκανε κλικ η περιπτωση του(αν φυσικα δεν επαιζε επιστροφη Μιλου) αλλα νομιζω πως ειδικα σε μας πρωτα θα παιξει και μετα θα πληρωθει..........

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2146
Δημοσιεύσεις: 4821
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 21, 2023 11:38 pm

assistant77 έγραψε:
Τρί Μαρ 21, 2023 10:15 pm
Αν υπαρχει μια περιπτωση να ερθει πισω σε μας ο Μιλου end of discussion.........εχοντας σα γνωμονα την πολιτικη των Αγγελοπουλων στη μετα Κλειζα-Τσιλντρες εποχη δε βλεπω πως θα μπορουσαν να προσφερουν στον Παπαγιαννη πανω απο 400-500κ......κι εμενα θα μου εκανε κλικ η περιπτωση του(αν φυσικα δεν επαιζε επιστροφη Μιλου) αλλα νομιζω πως ειδικα σε μας πρωτα θα παιξει και μετα θα πληρωθει..........
400-500 απιθανο το βλεπω να μπαιναν καν στην διαδικασια..για μενα ειναι και προσβολη προς τον παικτη..τοσα ζηταγε ο κωστακης ο αντετοκουμπο.. 800 νομιζω παιρνει στον παο,εγω θα του εδινα τα ιδια ..Η 650 με μπονους μεσα ξερω γω..θα μπει κανας ιτουδης στο παιχνιδι και θα του δωσει 1.2 το πιο πιθανο.

Για τον μπολομποι εχει γραφτει οτι πηρε κοντα στα 900-950 για να υπογραψει ,τωρα αν τα φουσκωσαν οι δημοσιογραφοι οπως του πιτερς πχ δεν μπορουμε να ξερουμε.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Μαρ 22, 2023 9:41 am

shaq7 έγραψε:
Τρί Μαρ 21, 2023 11:38 pm
assistant77 έγραψε:
Τρί Μαρ 21, 2023 10:15 pm
Αν υπαρχει μια περιπτωση να ερθει πισω σε μας ο Μιλου end of discussion.........εχοντας σα γνωμονα την πολιτικη των Αγγελοπουλων στη μετα Κλειζα-Τσιλντρες εποχη δε βλεπω πως θα μπορουσαν να προσφερουν στον Παπαγιαννη πανω απο 400-500κ......κι εμενα θα μου εκανε κλικ η περιπτωση του(αν φυσικα δεν επαιζε επιστροφη Μιλου) αλλα νομιζω πως ειδικα σε μας πρωτα θα παιξει και μετα θα πληρωθει..........
400-500 απιθανο το βλεπω να μπαιναν καν στην διαδικασια..για μενα ειναι και προσβολη προς τον παικτη..τοσα ζηταγε ο κωστακης ο αντετοκουμπο.. 800 νομιζω παιρνει στον παο,εγω θα του εδινα τα ιδια ..Η 650 με μπονους μεσα ξερω γω..θα μπει κανας ιτουδης στο παιχνιδι και θα του δωσει 1.2 το πιο πιθανο.

Για τον μπολομποι εχει γραφτει οτι πηρε κοντα στα 900-950 για να υπογραψει ,τωρα αν τα φουσκωσαν οι δημοσιογραφοι οπως του πιτερς πχ δεν μπορουμε να ξερουμε.
δε μπα να ζηταγε ο Κωστακης 400κ,βαρια 200κ αξιζει......κι εγω ζηταω 600 ,δημοκρατια εχουμε αφου......ας του δωσει ο Ιτουδης και 2 μυρια....σε καλη μερια.....προσβολη αν μου επιτεπεις δεν ειναι να του δωσεις μισο μυριο.......προσβολη ειναι που 2,20μ παλικαρι σερνει το κουφαρι του και δε στρωνεται στη δουλεια.........προσβολη κυριως σ αυτον που του δινει τωρα τα 800-900κ............

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”