2022-2023-Ολυμπιακός - Μεταγραφές και προτάσεις

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
sardanapalos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2021 9:31 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Luka Dončić
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 01, 2023 2:25 pm

Conan1982 έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 11:03 am
fotis vlachopoulos έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 10:30 am

χωρις καμια διαθεση να βγαλω αρνητισμο και περσυ οταν σφιξαν τα γαλατα μας ελειψε ο ντορσευ οπως μας ελειψε και ο βεζενκοφ . τους κανει αυτο κακους παικτες ? σε καμια περιπτωση ! απλα υπαρχει μια διαφορα ο βεζενκοφ εμεινε στην ομαδα και πλεον εχει χτισει ψυχολογια MVP αρα δυσκολα θα χαθει στα ματς που καινε ενω ο ταυλερ πηγε στο Αμερικα να μαζεψει ενσημα και φυρισε να γραψει νουμερα ...χαωδης διαφορα νοοτροπιας των 2
Η άλλη οπτική είναι ότι πήγε να κυνηγήσει ως τέλος το όνειρό του να παίξει στο ΝΒΑ, το να γράφει νούμερα ήταν ένα μέρος της προσπάθειας του όσο και να μας ξενίζει.
Παρατηρόντας την πορεία του πάντως διαπιστώνω ότι από τότε που πήγε στην Μακάμπι κάθε χρονιά ήταν και βελτιωμένος, δυνάμωσε, βελτίωσε την ικανότητα του και τις αντοχές του στα drive και μπορούμε να το δούμε από την εξέλιξη των ποσοστών του. Και νομίζω ότι με την εμπειρία θα έρθει και η βελτίωση στα παιχνίδια με πίεση. Νομίζω πως μόλις καταλάβει ότι το ΝΒΑ έχει τελειώσει γι' αυτόν θα τον δούμε και με λιγότερο εμμονή στα νούμερα του.
Κι εγώ νομίζω ότι ο Ντόρσει θα ανέβει πολύ σε αυτά τα 2.5 χρόνια και δηλώνω στεναχωρημένος που δεν τον επιλέξαμε, ειδικά λόγω διαβατηρίου, όχι να κάνω καταστροφολογίες όμως. Η ομάδα πηγαίνει πολύ καλά και είναι δεμένη αφενός και αφετέρου δεν έχει τελειώσει ακόμα αυτή η χρονιά ακόμα, έχουμε χρόνο να μιλήσουμε για μεταγραφές :cool:

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 01, 2023 3:36 pm

Αν στεκουν τα ποσα που βγηκαν για ντορσει ειναι τρελα..και να τον θελαμε δεν θα διναμε τοσα..Θα παρει λεει 1,5εκ για φετος και αμα παρουν ευρωλιγκα μπονους 650χιλ..και για του χρονου 1.6 :shock:
Τρελαθηκε ο Ιτουδης..ενα καρο λεφτα (να μου πεις δικα του ειναι ?!) για να φερει το διδυμο της μακαμπι που δεν λειτουργουσε αποδεδειγμενα ..και ουτε γηγενης τους ειναι ουτε να στηριχτουν πανω του.

Αμα εμας μας ζητησε 2,2εκ για 3μηνες ο σκινδηλιας σιγουρα πατησε διαγραφη στον αριθμο του :roofl:

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6939
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 01, 2023 8:10 pm

Moυ φαίνεται περίεργο που ο Ντορσει βρήκε τέτοια πρόταση. Λυπάμαι που δεν έρχεται στην ομάδα μας καθώς με ελληνικό διαβατήριο και αφού έχει περάσει τη περίοδο προσαρμογής του στην Euroleague , πηγαίνει έτοιμος στην Φενέρ. Θεωρώ ότι παρόλο που φαινόμαστε καλοκουρδισμένη μηχανή την οποία δε πρέπει να πειράξεις , η τελευταία φάση της σεζόν απαιτεί μέγιστη απόδοση από ολους τους παίκτες. Η αστάθεια του Κανααν αν επανέλθει θα μνημονεύουμε το γεγονός ότι δεν ενισχυθήκαμε και χάσαμε μια ευκαιρία για μία μεταγραφή (όχι απαραίτητα του Dorsey , αλλά του κάθε παίκτη που θα βοηθουσε)

2
2 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
melagis

 sophomore
Reactions: 23
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2022 8:11 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 01, 2023 8:15 pm

Οχι βεβαια, θα ηθελα τον Γουοκαπ μεχρι τα 39 του στον Ολυμπιακο....

Μετα τον Ριβερς και τον Χακετ ειναι η αδυναμια μου στους ξενους....
Απλα λεω οτι το timing να ασχοληθουμε με Tyler ηταν λαθος συν το γεγονος οτι με 1.800000 διατηρεις Γουοκαπ και Κανααν καο μενουν και ρεστα....

0
Άβαταρ μέλους
qspock

 nba
Reactions: 102
Δημοσιεύσεις: 2778
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2005 1:14 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 01, 2023 8:17 pm

glenrice90 έγραψε:
Τρί Φεβ 28, 2023 4:24 pm
qspock έγραψε:
Τρί Φεβ 28, 2023 4:14 pm
Στα δυσκολα οταν θα σφιξουν οι αμυνες και το γυρω γυρω δεν θα αρκει, ή ο Παπανικολαου δε θα ειναι σε φορμα, ή τον Καναν θα τον αφηνουν να κανει μονο μπασιμο κλπ, θα τον ψαχνουμε αλλα...
Καλά, στα δύσκολα τον ψαχναμε και πέρυσι 😁
Γιατι αυτος μαρκαρε το σουτ του Μιρσιτς στον ημιτελικο?
Να μου ελεγες για την εθνικη μαλιστα, ο Ολυμπιακος δεν ειχε κανενα παραπονο, ισα ισα, το παιδι εβγαλε τα λεφτα του μια χαρα.

Οσα δε φτανει η αλεπου...

Τουλαχιστον τον πηρε ο Ιτουδης, αυτο ειναι καλο για την εθνικη.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 227
Δημοσιεύσεις: 603
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Μαρ 01, 2023 8:48 pm

qspock έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 8:17 pm
glenrice90 έγραψε:
Τρί Φεβ 28, 2023 4:24 pm


Καλά, στα δύσκολα τον ψαχναμε και πέρυσι 😁
Γιατι αυτος μαρκαρε το σουτ του Μιρσιτς στον ημιτελικο?
Να μου ελεγες για την εθνικη μαλιστα, ο Ολυμπιακος δεν ειχε κανενα παραπονο, ισα ισα, το παιδι εβγαλε τα λεφτα του μια χαρα.

Οσα δε φτανει η αλεπου...

Τουλαχιστον τον πηρε ο Ιτουδης, αυτο ειναι καλο για την εθνικη.
Δεν μάρκαρε αυτός τον Μιρσιτς αλλά αν είχε βάλει έστω τα εύκολα δεν θα υπήρχε θέμα στο τελευταίο σουτ

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 01, 2023 8:57 pm

Γενικα ο ντορσει εκανε ενα καλο ματς στα πλει οφ και στα αλλα ηταν εξαφανισμενος,βεβαια αυτο ηταν το παιχνιδι της προκρισης..στο φ4 πηρε πολλες προσπαθειες εβαλε 11 αλλα ειχε και 4 λαθη..

Καλος παικτης ειναι,εμεις κυριως θα τον θελαμε για το διαβατηριο.. το μυαλο του και οτι εξαφανιζεται στα κρισιμα τεραστια μειον.. τωρα τι ονειρο ειδε ο ιτουδης και του εδωσε γη και υδωρ για να υπογραψει θα φανει..

0
Άβαταρ μέλους
sardanapalos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2021 9:31 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Luka Dončić
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 01, 2023 10:24 pm

shaq7 έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 8:57 pm
Γενικα ο ντορσει εκανε ενα καλο ματς στα πλει οφ και στα αλλα ηταν εξαφανισμενος,βεβαια αυτο ηταν το παιχνιδι της προκρισης..στο φ4 πηρε πολλες προσπαθειες εβαλε 11 αλλα ειχε και 4 λαθη..

Καλος παικτης ειναι,εμεις κυριως θα τον θελαμε για το διαβατηριο.. το μυαλο του και οτι εξαφανιζεται στα κρισιμα τεραστια μειον.. τωρα τι ονειρο ειδε ο ιτουδης και του εδωσε γη και υδωρ για να υπογραψει θα φανει..
Για μια ομάδα της ευρωλίγκας τώρα 1.5 εκατομμύριο δεν είναι υπερβολικό ποσό. Ακόμη και ο παναθηναικός τώρα έφτασε στα 14 εκ. budget και προβλέπεται να ανέβει κι άλλο. 1.5 εκατομμύριο μισθός είναι το στάνταρ θα έλεγα για έναν παίκτη που θες να παίζει πάνω από 20 λεπτά, σε μια ομάδα που διεκδικεί final four, εμείς πως το καταφέρνουμε είναι θαύμα και χωρίς να θέλω να μοιρολογώ, νομίζω μετά από αυτή τη φουρνιά δεν θα ξαναγίνει, με αυτά τα δεδομένα. Μακάρι να βγω λάθος.

1
1 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1329
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Μαρ 01, 2023 10:42 pm

sardanapalos έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 10:24 pm
shaq7 έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 8:57 pm
Γενικα ο ντορσει εκανε ενα καλο ματς στα πλει οφ και στα αλλα ηταν εξαφανισμενος,βεβαια αυτο ηταν το παιχνιδι της προκρισης..στο φ4 πηρε πολλες προσπαθειες εβαλε 11 αλλα ειχε και 4 λαθη..

Καλος παικτης ειναι,εμεις κυριως θα τον θελαμε για το διαβατηριο.. το μυαλο του και οτι εξαφανιζεται στα κρισιμα τεραστια μειον.. τωρα τι ονειρο ειδε ο ιτουδης και του εδωσε γη και υδωρ για να υπογραψει θα φανει..
Για μια ομάδα της ευρωλίγκας τώρα 1.5 εκατομμύριο δεν είναι υπερβολικό ποσό. Ακόμη και ο παναθηναικός τώρα έφτασε στα 14 εκ. budget και προβλέπεται να ανέβει κι άλλο. 1.5 εκατομμύριο μισθός είναι το στάνταρ θα έλεγα για έναν παίκτη που θες να παίζει πάνω από 20 λεπτά, σε μια ομάδα που διεκδικεί final four, εμείς πως το καταφέρνουμε είναι θαύμα και χωρίς να θέλω να μοιρολογώ, νομίζω μετά από αυτή τη φουρνιά δεν θα ξαναγίνει, με αυτά τα δεδομένα. Μακάρι να βγω λάθος.
Σε καμία περίπτωση το αγωνιστικό μας μπάτζετ δεν είναι 14.000.000 ευρώ, ίσως τόσο να είναι το συνολικό μας μπάτζετ. Το δικό σας αγωνιστικό μπάτζετ είναι σίγουρα μεγαλύτερο από το δικό μας, όπως και το συνολικό σας μπάτζετ.

0
Άβαταρ μέλους
sardanapalos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2021 9:31 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Luka Dončić
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 01, 2023 10:52 pm

BillyPao έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 10:42 pm
sardanapalos έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 10:24 pm


Για μια ομάδα της ευρωλίγκας τώρα 1.5 εκατομμύριο δεν είναι υπερβολικό ποσό. Ακόμη και ο παναθηναικός τώρα έφτασε στα 14 εκ. budget και προβλέπεται να ανέβει κι άλλο. 1.5 εκατομμύριο μισθός είναι το στάνταρ θα έλεγα για έναν παίκτη που θες να παίζει πάνω από 20 λεπτά, σε μια ομάδα που διεκδικεί final four, εμείς πως το καταφέρνουμε είναι θαύμα και χωρίς να θέλω να μοιρολογώ, νομίζω μετά από αυτή τη φουρνιά δεν θα ξαναγίνει, με αυτά τα δεδομένα. Μακάρι να βγω λάθος.
Σε καμία περίπτωση το αγωνιστικό μας μπάτζετ δεν είναι 14.000.000 ευρώ, ίσως τόσο να είναι το συνολικό μας μπάτζετ. Το δικό σας αγωνιστικό μπάτζετ είναι σίγουρα μεγαλύτερο από το δικό μας, όπως και το συνολικό σας μπάτζετ.
Εικόνα

Και ψάχνοντας μπορείς να βρεις διάφορες πηγές. Αν το σκεφτείς θα δεις ότι το αγωνιστικό του ΠΑΟ είναι μεγαλύτερο από το δικό μας φέτος, καθώς καλύπτει πόσα συμβόλαια και σύντομα θα προστεθούν κι άλλα, λογικά πάντα.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1329
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Μαρ 01, 2023 11:09 pm

sardanapalos έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 10:52 pm
BillyPao έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 10:42 pm


Σε καμία περίπτωση το αγωνιστικό μας μπάτζετ δεν είναι 14.000.000 ευρώ, ίσως τόσο να είναι το συνολικό μας μπάτζετ. Το δικό σας αγωνιστικό μπάτζετ είναι σίγουρα μεγαλύτερο από το δικό μας, όπως και το συνολικό σας μπάτζετ.
Εικόνα

Και ψάχνοντας μπορείς να βρεις διάφορες πηγές. Αν το σκεφτείς θα δεις ότι το αγωνιστικό του ΠΑΟ είναι μεγαλύτερο από το δικό μας φέτος, καθώς καλύπτει πόσα συμβόλαια και σύντομα θα προστεθούν κι άλλα, λογικά πάντα.
Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό που λες, είμαι κατηγορηματικός. Το υψηλότερο συμβόλαιο μας τη φετινή σεζόν είναι του Μπέικον με 1.000.000 ευρώ, ενώ εσείς έχετε τον Σλούκα με 1.800.000 ευρώ και τον Βεζένκοφ με 1.200.000 ευρώ. Βάλε κάτω τα συμβόλαια (έστω και αν δε γνωρίζουμε πάντα τα ακριβή ποσά) και θα διαπιστώσεις ποια είναι η πραγματικότητα.

0
Άβαταρ μέλους
sardanapalos

 junior
Reactions: 106
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2021 9:31 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Luka Dončić
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μαρ 02, 2023 1:56 am

BillyPao έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 11:09 pm
sardanapalos έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 10:52 pm


Εικόνα

Και ψάχνοντας μπορείς να βρεις διάφορες πηγές. Αν το σκεφτείς θα δεις ότι το αγωνιστικό του ΠΑΟ είναι μεγαλύτερο από το δικό μας φέτος, καθώς καλύπτει πόσα συμβόλαια και σύντομα θα προστεθούν κι άλλα, λογικά πάντα.
Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό που λες, είμαι κατηγορηματικός. Το υψηλότερο συμβόλαιο μας τη φετινή σεζόν είναι του Μπέικον με 1.000.000 ευρώ, ενώ εσείς έχετε τον Σλούκα με 1.800.000 ευρώ και τον Βεζένκοφ με 1.200.000 ευρώ. Βάλε κάτω τα συμβόλαια (έστω και αν δε γνωρίζουμε πάντα τα ακριβή ποσά) και θα διαπιστώσεις ποια είναι η πραγματικότητα.
Πέρυσι ο ΠΑΟ είχε 5.5 και ο Ολυμπιακός 8.5, οκ ως εδώ; https://www.gazzetta.gr/basketball/euro ... diorganosi

Φέτος ο ολυμπιακός ανέβασε λίγο τον Βεζένκοβ και "αντάλλαξε" συμβόλαια Ντόρσει, Μάρτιν, Ζαν Σαρλ και Έισι με Κανααν, Πιτερς, Μπολομπόι και Μπλακ. Πόσο λες να ανέβασε; Λίγο.

Ο παναθηναικός απελευθερώθηκε αν βάλεις πόσα συμβόλαια έχει (Lee, Wolters, Gudaitis, Thomas, Grigonis, Bacon, Ponitka, Andrews, Radonic, Williams και Παπαγιάννης) θα το ξεπεράσεις. Τώρα θα κάνω λίγο μπακάλικο μέτρημα, αλλά

Grigonis 900κ σίγουρα, υπάρχουν σχετικές αναφορές.
Bacon έστω 1.000κ όπως λες.
Παπαγιάννης 900κ έπαιρνε πέρυσι, επίσης confirmed νομίζω.
Radonic 800k. (η αποζημίωση πιάνεται σε αυτή τη σεζόν εξ' ολοκλήρου)

Είμαστε 3.600κ

Τώρα οι άλλοι ξένοι μέσο όρο δεν θα παίρνουν 500κ? Και 600κ θα σου έλεγα εγώ. Και μετά οι Έλληνες θα παίρνουν από 100κ και πάνω και υπάρχουν μπόλικοι, άρα έφτασες το ποσό χωρίς υπερβολές (για Γουίλλιαμς λέγανε για 800κ και για Γκουντάιτις 700κ π.χ.).

Αλλά αν δεν θες νούμερα, μπορείς να ψάξεις λίγο από την αρχή της χρονιάς να βρεις όταν έλεγαν μέσα από την ομάδα πως ξεκινάνε με παραπάνω αγωνιστικό από πέρυσι. Σ'αυτά αν προσθέσεις Πονίτκα, Μπέικον, Ματ Τόμας, Αγραβάνη (χαχα) και αποζημίωση Ράντονιτς βγαίνεις και δι αυτής της οδού στο ίδιο αποτέλεσμα.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1327
Δημοσιεύσεις: 3470
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 02, 2023 7:16 am

sardanapalos έγραψε:
Πέμ Μαρ 02, 2023 1:56 am
BillyPao έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 11:09 pm


Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό που λες, είμαι κατηγορηματικός. Το υψηλότερο συμβόλαιο μας τη φετινή σεζόν είναι του Μπέικον με 1.000.000 ευρώ, ενώ εσείς έχετε τον Σλούκα με 1.800.000 ευρώ και τον Βεζένκοφ με 1.200.000 ευρώ. Βάλε κάτω τα συμβόλαια (έστω και αν δε γνωρίζουμε πάντα τα ακριβή ποσά) και θα διαπιστώσεις ποια είναι η πραγματικότητα.
Πέρυσι ο ΠΑΟ είχε 5.5 και ο Ολυμπιακός 8.5, οκ ως εδώ; https://www.gazzetta.gr/basketball/euro ... diorganosi

Φέτος ο ολυμπιακός ανέβασε λίγο τον Βεζένκοβ και "αντάλλαξε" συμβόλαια Ντόρσει, Μάρτιν, Ζαν Σαρλ και Έισι με Κανααν, Πιτερς, Μπολομπόι και Μπλακ. Πόσο λες να ανέβασε; Λίγο.

Ο παναθηναικός απελευθερώθηκε αν βάλεις πόσα συμβόλαια έχει (Lee, Wolters, Gudaitis, Thomas, Grigonis, Bacon, Ponitka, Andrews, Radonic, Williams και Παπαγιάννης) θα το ξεπεράσεις. Τώρα θα κάνω λίγο μπακάλικο μέτρημα, αλλά

Grigonis 900κ σίγουρα, υπάρχουν σχετικές αναφορές.
Bacon έστω 1.000κ όπως λες.
Παπαγιάννης 900κ έπαιρνε πέρυσι, επίσης confirmed νομίζω.
Radonic 800k. (η αποζημίωση πιάνεται σε αυτή τη σεζόν εξ' ολοκλήρου)

Είμαστε 3.600κ

Τώρα οι άλλοι ξένοι μέσο όρο δεν θα παίρνουν 500κ? Και 600κ θα σου έλεγα εγώ. Και μετά οι Έλληνες θα παίρνουν από 100κ και πάνω και υπάρχουν μπόλικοι, άρα έφτασες το ποσό χωρίς υπερβολές (για Γουίλλιαμς λέγανε για 800κ και για Γκουντάιτις 700κ π.χ.).

Αλλά αν δεν θες νούμερα, μπορείς να ψάξεις λίγο από την αρχή της χρονιάς να βρεις όταν έλεγαν μέσα από την ομάδα πως ξεκινάνε με παραπάνω αγωνιστικό από πέρυσι. Σ'αυτά αν προσθέσεις Πονίτκα, Μπέικον, Ματ Τόμας, Αγραβάνη (χαχα) και αποζημίωση Ράντονιτς βγαίνεις και δι αυτής της οδού στο ίδιο αποτέλεσμα.
Για τον γκρικόνις έδωσε κι άλλα 300 στην τσσκα.
όλα τα σιτε που υποστηρίζουν τον ΠΑΟ λένε ότι φέτος έχει 14 εκ μπάτζετ
https://www.trifilara.gr/apistefto-o-pa ... to-ekapse/
Δύο “αιώνιοι” αντίπαλοι με διαφορετικές πορείες τη φετινή σεζόν. Και με διαφορετικά μπάτζετ. Γιατί όσο και αν μοιάζει απίστευτο, ο Παναθηναϊκός έχει δαπανήσει φέτος περισσότερα χρήματα από τον Ολυμπιακό για τη στελέχωση του ρόστερ του, ωστόσο ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος είδε τα χρήματα του να… καίγονται από τον Ντέγιαν Ράντονιτς.
Μετά και την απόκτηση των Τόμας και Αγραβάνη, ο Παναθηναϊκός έφτασε τα 14 εκ. ευρώ μεικτό μπάτζετ για το ρόστερ του (σε αυτό το ποσό δεν υπολογίζονται τα λειτουργικά έξοδα), ενώ την ίδια στιγμή ο μεγάλος του αντίπαλος που κάνει τη δική του διαδρομή, υπολογίζεται ότι έχει τουλάχιστον 2 εκ. ευρώ μικρότερο μπάτζετ.
Όμως τα χρήματα δεν φέρνουν την επιτυχία και οι μεταγραφικές αστοχίες των Ράντονιτς – Πεδουλάκη, αλλά και η κάκιστη διαχείριση του ρόστερ από τον Μαυροβούνιο – πρώην πλέον – τεχνικό του Παναθηναϊκού έφεραν το Τριφύλλι με την… πλάτη στον τοίχο.
Ο Ράντονιτς είδε να του ικανοποιούνται όλες οι μεταγραφικές επιθυμίες και τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο να ξοδεύει εκατομμύρια ευρώ για την ενίσχυση του Παναθηναϊκού, ωστόσο όλα πήγαν… στράφι εξαιτίας του Μαυροβούνιο που φάνηκε ότι είχε χάσει το… παιχνίδι εδώ και καιρό. Και ο Παναθηναϊκός αναγκάζεται και πάλι να βρεθεί στη γραμμή της αφετηρίας και να αρχίσει το “χτίσιμο” μιας ομάδας, η οποία θα έχει πιο γερά θεμέλια.

0
glenrice90

 junior
Reactions: 249
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 23, 2021 9:21 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μαρ 02, 2023 9:04 pm

qspock έγραψε:
Τετ Μαρ 01, 2023 8:17 pm
glenrice90 έγραψε:
Τρί Φεβ 28, 2023 4:24 pm


Καλά, στα δύσκολα τον ψαχναμε και πέρυσι 😁
Γιατι αυτος μαρκαρε το σουτ του Μιρσιτς στον ημιτελικο?
Να μου ελεγες για την εθνικη μαλιστα, ο Ολυμπιακος δεν ειχε κανενα παραπονο, ισα ισα, το παιδι εβγαλε τα λεφτα του μια χαρα.

Οσα δε φτανει η αλεπου...

Τουλαχιστον τον πηρε ο Ιτουδης, αυτο ειναι καλο για την εθνικη.
Που κολλάει το σουτ του Micic ρε ψηλε; Από το Μάρτη και μετά έγινε φουλ inconsistent ο Τάιλερ. Και με Μονακό πήρε μπρος προς το τέλος της σειράς αλλά το άγαλμα στον Σάκ το κάναμε όταν τσουρουφλαγε η μπαλα, άστο.

Και τι για αλεπούδες μου λες, σου λέω δεν ήθελα να ανανεώσει καν πέρυσι για συγκεκριμένο αγωνιστικό λόγο που εγραψα. Εσυ τον ήθελες, εγώ όχι, και ειδικά για τώρα, πάμε παρακάτω.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 772
Δημοσιεύσεις: 1479
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Μαρ 20, 2023 8:51 am

Πολύ θα ήθελα τον Παπαγιάννη στον Οσφπ. Το πόσα θα πάρει δεν με πολυενδιαφέρει μιας και εγώ δεν παίζει να τσοντάρω.
Πιο πολύ θα ήθελα διότι είμαι περίεργος να δω αν είναι τόσο κακός όσο πιστεύουν πολλοί φίλοι του ΠΑΟ. Προσωπικά θεωρώ ότι με ένα καλό αθλητικό τεσσάρι (που δεν το έχει ο ΟΣΦΠ) και ενταγμένος σε μία ομάδα που ανοίγει τρομέρα το γήπεδο ενώ έχει και καταπληκτικούς πικ εν ρολ πασέρ, θα κάνει θραύση.

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”